r Collega's verrassen chauffeur en bruid Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 april 2003J Rijbewijs kwijt wegens teveel alcohol Spuiters graffity opgepakt Mollen in Kreeftenstraat Farce majeure NCRV Uitbreiding pluimveebedrijf Jongeren en verslaving Jaarconcert OVM Rooijakkers in bekerfinale Vrijwilligers jeugdhonk Paaszangavond Meester in milieurecht Drie beroepen Prins Dominee bedankt Blijven of kerk kwijt Snippers olie Bestel-/Bedrijfsauto's Paaszang Inbraak kantines 18 kilo vis ^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Van Zetten wint klaverjassen Schrift en Belijdenis Lezing blinde man Rommelmarkt Dorcas Inbraak in auto Weinig vis Drummers debuteren Voorjaarsverkoping Verkoopdag zending 3,5 kilo vis Recreatief volleyballen De waterkant Fazant verjagen, niet afschieten Tholen De politie controleert de weggebrui kers met grote regelmaat op het ge bruik van alcohol. Op de Nieuwe Postweg werd vrijdagavond om half tien van een 43-jarige automobilist het rijbewijs ingevorderd. Bij de blaastest bleek hij drie keer de toe gestane hoeveelheid alcohol te heb ben genuttigd. Een dag later vond er opnieuw een controle plaats op de Grindweg en de Nieuwe Postweg. Van één bestuurder werd het rijbe wijs ingenomen, terwijl een andere automobilist een proces-verbaal kreeg. Op de Oud-Vossemeersedijk kreeg vrijdagavond een 59-jarige automobilist uit Bergen op Zoom een rijverbod van vier uur opgelegd. Vier jongens van 14 tot en met 16 jaar zijn zaterdagmiddag door de po litie opgepakt wegens het spuiten van graffiti. Op het skatersplein aan de Hoogaarsstraat hadden ze grote delen van het trottoir ondergespoten, maar ook een boom. De spuitbussen zijn door de politie in beslag geno men en de daders doorgestuurd naar bureau Halt. Drie jongens kwamen uit Tholen en één uit de gemeente Bergen op Zoom. Vanuit de bosjes langs de Nieuwe Postweg rukken mollen op naar de Kreeftenstraat en de Oesterstraat, waar ze de tegelpaden en de speel weide ondermijnen. „Het klinkt ge woon hol onder de tegels", zegt jachtopzichter J. van Vossen, die door de gemeente is ingeschakeld om het probleem op te lossen. Tijdig onderhoud is volgens de jachtop zichter de oplossing om latere moei lijkheden te voorkomen. Thoolse NCRV-leden en andere be langstellenden gaan woensdagavond naar dorpshuis de Grutterswei in Oude Tonge, waar de makers van vroeger veel bekeken tv-program- ma's als Farce Majeure en Showroom te gast zijn. Jan Fillekers en Henk v.d. Horst zijn zelf aanwe zig, maar laten ook opnamen zien onder het motto: Dat is uit het leven gegrepen. Iedere belangstellehde is woensdagavond vanaf half acht wel kom. Het pluimveebedrijf aan de Mossel- hoekseweg wordt uitgebreid met twee stallen en een mestopslagloods. Het bedrijf wil omschakelen van een legbatterij-systeem naar een dier vriendelijker scharrelsysteem. Door deze nieuwe opzet zal het aantal die ren in het pluimveebedrijf afnemen. Door een buurtbewoner is bezwaar gemaakt tegen de bouwplannen, maar volgens het gemeentebestuur blijft de hinder binnen de wettelijke normen. De provincie is het daarmee eens. Ook krijgt het bedrijf een an dere ontsluiting richting de Zwarte- weg, zodat het vrachtverkeer geen hinder meer zal veroorzaken voor de burgerwoning. Voor de jeugd van de Christelijk Ge reformeerde Kerk en de Hervormde gemeente houdt stichting De Hoop uit Dordrecht dinsdag een thema avond over verslaving. Twee ex-ver- slaafden zullen op deze bijeenkomst hun levensverhaal vertellen. De avond is toegankelijk voor jongeren vanaf twaalf jaar en wordt gehouden in verenigingsgebouw De Wingerd. De aanvang is half acht. OVM geeft zaterdag om half acht haar jaaruitvoering in dorpshuis De Vossenkuil. De uit 117 leden be staande vereniging heeft voor de ko mende maanden een druk program ma. Onlangs is op de jaarvergade ring het programma definitief vast gesteld. OVM verleent haar mede werking aan vele activiteiten in en rond het dorp en organiseert zelf di verse rondgangen en concerten. Op 4 oktober wordt de jaarlijkse taptoe georganiseerd. De tamboers en de majorettes willen aan het eind van het jaar deelnemen aan een KNFM DruMa-concours. Op de jaarverga dering werd afscheid genomen van de bestuursleden Marina Geuze en Marleen van Treijen. Doordat de muziekvereniging besloten heeft om het bestuur terug te brengen naar ze ven leden, hoefde er maar één nieuw bestuurslid gekozen te worden. Dat werd Jolanda Potappel-Buitenhuis. Ad Verhees werd door de leden her kozen als voorzitter. Tijdens de ver gadering werden meerdere leden ge huldigd. M. van Driel-De Bruin, T. Havermans, T. van Helmont, M. Hommel, P. Hommel, N. v.d. Linde, G. Luijsterburg, R. Moerland, S. Pe- tie, C. Tholenaar, S. Vaders en L. Walhout ontvingen een speldje, om dat ze vijf jaar lid zijn van OVM. S. Hommel, A. Laban-Quist en H. Vroegop werden gehuldigd wegens het 30-jarig lidmaatschap. G. van Driel en P. Ridderhof kregen de ver- enigingsspeld ter gelegenheid van hun 35-jarig lidmaatschap. D. van Driel en E. Capelle (die al enkele ja ren in Australië woont) zijn reeds 25 jaar lid van de vereniging. T. Droogers en P. van Meel werden in verband met hun 40-jarig jubileum eveneens in het zonnetje gezet. In de bekercompetitie van biljartver eniging De Treffers heeft N. Rooij akkers zich voor de finale geplaatst. In de halve finale versloeg hij J. Etienne met 10-5,4. Eerder eindigde de strijd om een finaleplaats onbe slist. Voor de clubcompetitie werden er twee inhaalpartijen gespeeld. J. van Daalen won met 10-9,18 van P. de Leeuw, terwijl J. Hommel met 10-8,36 won van A. van Daalen. De stichting jeugd- en jongerenwerk zoekt vrijwilligers om de activiteiten in het jeugdhonk te begeleiden. Voor de woensdagmiddag zijn er mensen nodig om de kinderen van 8 tot en met 12 jaar te helpen bij het knutse len of bij de spelletjes. Ook organi seert men een kinderdisco, bakacti- viteiten en een bingo. Voor de vrijdagavond zijn er vrijwilligers nodig voor de activiteiten voor de kinderen van groep 7 en 8 van het basisonderwijs, en voor de jeugd van 13 tot en met 15 jaar, waarvoor men binnenkort activiteiten gaat or ganiseren. Zij die willen helpen in het jeugdhonk kunnen contact opne men met jongerenwerker Ingrid Bras, tel. 662024. Sint-Annaland In de hervormde kerk geven zater dag 12 april de plaatselijke koren de paasuitvoering. De christelijk ge mengde zangvereniging VZOS en het mannenkoor Door Eendracht Verbonden (DEV) onder leiding van dirigent Rinus van Gorsel, het jon gerenkoor The Young Voices onder leiding van Mario Riedijk en het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van Heieen Troost zullen di verse lijdens- en paasliederen zin gen. De meditatie wordt gehouden door ds. P.C. Hoek, Leen Heijboer en Lené de Graaf bespelen het orgel. De aanvang is om half acht. Erik Roeland is aan de universiteit in Tilburg geslaagd voor de oplei ding Nederlands recht. Zijn afstu deerrichting was milieurecht. De nieuwe meester in de rechten had zijn scriptie gemaakt over de Wes- terschelde Container Terminal en natuurcompensatie. Mr. Roeland is nog op zoek naar een baan. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Drs. J. Prins, pastoraal medewerker van de Hervormde Gemeente, heeft drie beroepen ontvangen. Randwijk in de Betuwe was de eerste, Yerse- ke/Terneuzen was de tweede en de derde, Oude Tonge, valt vandaag officieel in de bus. Daarmee staat men in de rij voor de vorige week woensdag geslaagde Prins, die aan de rijksuniversiteit van Utrecht zijn kerkelijke opleiding volgde. Daar voor studeerde hij acht jaar theolo gie aan de universitaire faculteit voor protestantse godgeleerdheid in Brussel. In 1993 werd Prins hier pastoraal medewerker na twintig jaar bij de Melkunie in Woerden te hebben gewerkt als laborant/planner. Aan jarenlange studie, die begon aan de evangelische hogeschool in Amersfoort, is nu een einde geko men. Deze maand moet Prins beslis sen welke van de drie beroepen hij wel of niet aanneemt. Dominee M. Karens uit Werkendam heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem uitbracht. Ruim 80 leden van de Hervormde Gemeente kwamen vrijdagavond naar het Trefpunt voor informatie over Samen op Weg, het samengaan van de landelijke Nederlandse Her vormde Kerk, Gereformeerde Ker ken en de Evangelisch-Lutherse Kerk. Per 1 mei 2004 zou dat een feit moeten zijn, maar er wordt nog volop strijd over gevoerd. Ds. P.C. Hoek zei te huiveren van die fusie omdat de Protestantse Kerk in Ne derland, zoals de naam van de ver enigde kerk luidt, ook met lutherse belijdenisgeschriften als de Augs- burgse Confessie te maken krijgt. En die staan volgens de predikant op gespannen voet met de huidige belij denisgeschriften van de N.H. kerk. „Leugen en waarheid komen straks bij elkaar en dat moeten we ten stel ligste afwijzen", maakte ds. Hoek duidelijk. De fusie wordt volgens hem een drama omdat het scheuren zal opleveren in kerkenraden, ge meenten, gezinnen. In juni is er een eerste stemming en in december neemt de landelijke synode een de finitief besluit. De nieuwe kerkorde biedt echter mogelijkheden om plaatselijk een heleboel bij het oude te laten. Ds. Hoek concludeerde dat er uiteinde lijk twee mogelijkheden zijn: mee gaan met de fusie of eruit stappen. Dat laatste betekent dan volgens de predikant dat je alle bezittingen kwijt raakt. Het kerkgebouw, vereni gingsgebouw het Trefpunt, de pasto rie, de volkstuintjes en het geld is dan niet meer van de uittredende ge meente. De kerkenraad is van plan om nog een informatie-avond te houden over de geplande fusie. Stavenisse Kantonniers van het waterschap hebben een paar snippers olie langs de waterkant aangetroffen, afkom stig van het schip Tricolore dat 14 december in dichte mist 20 km voor de Belgische kust in botsing kwam met een containerschip. Er ontstond daardoor ook schade aan noordelijk gelegen kusten. Er werden hier nog twee dode vogels aangetroffen die onder de olie zaten. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de hervormde kerk wordt vrijdag 11 april om half acht een paaszang avond gehouden. Medewerking ver lenen het jeugdkoor Van Knop tot Bloem uit Sint-Philipsland onder leiding van Wilma van Duuren-Kos- ten en het gemengd koor Laudate Dominum onder leiding van Danny Letzer. De koorzang van het kinder koor wordt op het orgel begeleid door Eveline de Jong. Barbara van 't Hof, Eveline Kempeneers en Jolien Noorthoek spelen op de dwarsfluit. De koorzang van Laudate Dominum en de samenging wordt op het orgel begeleid door Piet Priem. Ds. M.J. Kommers verzorgt de opening en de sluiting. Sint-Maartensdijk In de nacht van woensdag op don derdag is er ingebroken in de kanti ne van voetbalvereniging Smerdiek. Er werden enkele tientallen euro's ontvreemd. Ook bij het clublokaal van tennisvereniging Jacoba van Beieren werd er ingebroken. Voor de tweede clubwedstrijd van hengelsportvereniging De Ooster- scheldevissers wierpen zaterdag 59 hengelaars hun lijnen uit. In totaal werd er 18 kilo vis gevangen. De uitslag is: 1. Govert v.d. Rhee 1396 punten; 2. Peter Polderman 1236 p; 3. Johnny Noom 1184 p; 4. H. Har- tog 1172 p; 5. R. Neele 1156 p; 6. Donderdag, vrijdag en zaterdag ■Maandag, dinsdag en woensdag «Malse biefstuk 250 gr. 3,25 *Malse bieflappen 500 gr. 4,50 ♦Varkenshaas 500 gr. 4,95 Riblappen 1 kg Saucijzen rund of varkens 1 kg Rundervinken 5 halen 6,80 4,- 4 BETALEN Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Runderrollade 100 gram 1,25 Zeeuws spek 150 gram 1,25 Jongbelegen kaas 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. M. Hartog 1024 p; 7. S. Quist 1020 p; 8. J. Boogaard 866 p; 9. R. BUijs 734 p; 10. E. o.d. Brouw 710 pun ten. Winnaar bij de dames werd Yvonne Scherpenisse met 422 pun ten. Zaterdag 26 april is de volgen de clubwedstrijd. Uitslag inhaalwedstrijd klaverjas- vereniging De Pendelaars: 1. J. van Zetten 5757 punten; 2. P. van Blop- poel 5349 p; 3. J. Guiljam 5165 p; 4. P. van Iwaarden 4887 p; 5. M. Vermaas 4727 p; 6. J. van Splunter 4557 p; 7. G. van Ham 4525 p; 8. J. van Gorsel 4387 p; 9. J. Geldhof 4371 p; 10. M. v.d. Berg 4363 p; 11. N. van Diggele 4319 p; 12. L. Kampman 4309 p; 13. G. Jansen 4077 p; 14. M. den Haan 3931 p; 15. R. van Putten 3851 p; 16. A. Arts 3833 punten. Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Hervormde vereniging Schrift en Belijdenis is donderdag avond in de Rehobothkerk afscheid genomen van bestuurslid J.K. Hage. In zijn plaats werd ouderling-kerk voogd A.M. Wielaard benoemd. De periodiek aftredende secretaresse mevr. B. Hage-Minheere werd her kozen. Penningmeester J.D. de Kor te deed verslag over 2002 en presen teerde ook de begroting 2003. In de kascommissie maakte J.W. de Graaf plaats voor mevr. A. Hage-van 't Hof. Schrift en Belijdenis vormde destijds de basis van de huidige Re hobothkerk. Er zijn 150 leden die een kleine contributie betalen. De woning van ds. De Goei is eigen dom van de vereniging en wordt verhuurd aan de kerkvoogdij. Voor zitter van de vereniging is mevr. J. van Dijke-van de Bor. Na de pauze vertelde Annelien An- driesse voor de dertig belangstellen den op boeiende wijze over haar werk voör Dorcas, de hulpverle ningsinstantie die o.a, bezig is met een project voor plattelandsontwik keling in Kenia. Ze liet een video film zien en verkocht ook artikelen ten bate van het project. Een collecte voor Dorcas bracht 80 euro op. De Rehobothkerk informeerde een week eerder de leden over Samen- op-Weg (SOW), de aanstaande lan delijke fusie van hervormden, gere formeerden en lu-theranen. Ds. De Goei maakte duidelijk dat de confes sionele modaliteit plaatselijk zich zelf mag blijven. De synode neemt in december een definitief besluit. Scherpenisse Op een bijeenkomst van de Platte landsvrouwen was Ronald Leddy met zijn geleidehond als gastspreker aanwezig. Leddy is al vanaf zijn ge boorte slechtziend en is de laatste 15 jaren blind. Hij vertelde dat er in Wolfheze een tehuis voor blinden is, waar mensen leren huishoudelijk werk te doen, en je met een geleide hond in het verkeer te begeven. Ver der is er in Breda een hulpcentrum voor blinden en slechtzienden, en zijn er in Nederland vijf bibliothe ken voor blinden. Vrijwilligers spre ken daarvoor diverse boeken op band in. Leddy vertelde ook over het belang van een geleidehond. Volgens hem zijn de golden retrie ver, labrador en de witte herder de geschiktste honden om opgeleid te worden. Leddy vertelde hoe de 'op leiding van deze honden verloopt. Na zijn boeiende lezing bedankte de voorzitter de gastspreker voor de leerzame avond. Bij het depot van de stichting Dor cas aan de Platteweg wordt zaterdag 26 april van 9.30 tot 12 uur een rommelmarkt georganiseerd. Ook worden er plantjes te koop aangebo den. Tijdens de verkoping bestaat tevens de mogelijkheid om hulp goederen in te leveren. Op Tweede Pinksterdag organiseert de werk groep een fietstocht over het eiland van ongeveer 30 kilometer. Poortvliet Een personenauto die geparkeerd stond op de Schelphoekseweg is vrijdagavond opengebroken. Er werd echter niets uit meegenomen. Bij de tweede viswedstrijd van hen gelsportvereniging De Knorhaan waren zaterdag de vangsten matig. De vier jeugdleden bleven zonder vis, terwijl de 9 senioren gezamen lijk 450 centimeter vis vingen. Met een bot van 36,3 centimeter haalde Erik Brasz de grootste platvis boven water. Ondanks deze vangst greep hij naast de overwinning. Winnaar werd Cor Bolier, terwijl Brasz als tweede eindigde. De verdere uitslag is: 3. Tonnie de Baat; 4. Wim Quist; 5. Rinus Lisseveld en 6. Richard v.d. Velden. De volgende wedstrijd is zaterdag 12 april bij Stavenisse. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia gaf vrijdagavond in De Wimpel haar jaaruitvoering. Met een gevarieerd programma wist men het publiek te boeien. Marian Nell presenteerde de avond en heette in haar ope ningswoord in het bijzonder burge meester Nuis en zijn vrouw wel kom. Optredens waren er van de fanfare onder leiding van dirigent Walter Siol en de drumband onder leiding van Hans Orgers. Het con cert had als thema 'Doe maar' en werd afgesloten met een gezamen lijke uitvoering van het nummer Semper Viator. Bij de drumband maakten Caro en Marijn Neele en Raisand Vallipuram hun debuut. Zij hebben pas vanaf januari les, maar hun inbreng werd door het publiek gewaardeerd met een dave rend applaus. Het nummer 'Blik op de toekomst' was een hoogtepunt tijdens dit concert. Bij dit muziek stuk werd er getrommeld op drums van diverse maten tot zelfs een pannenset. Na afloop van het con cert overhandigde voorzitter Mar jan de Jager bloemen aan de diri genten, aan Marian Nell en aan Arnoud de Jager die voor de ver lichting zorgde. In het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente wordt zaterdag 12 april een voor jaarsverkoping gehouden ten bate van Adullam en Mbuma-zending. Indien mensen iets beschikbaar willen stellen voor de verkoping kunnen zij dit melden bij Ria v.d. Reest, tel. 572788. De Gereformeerde kerk in Anna Jacobapolder organiseert zaterdag middag vanaf één uur in Ons Dorpshuis een verkoping voor de zending. Deze middag is er een mogelijkheid om samen met het gezin op de foto te gaan voor het goede doel. Naast een rommel markt zijn er een boeken- en een baktafel, er zijn onder meer hand- werkartikelen, kaarten, slaatjes, ad vocaat, tokkelroom, vetplantjes en pannenkoeken te koop. Ook kun nen mensen hun haar laten knippen door een gediplomeerd kapster. Voor de kinderen zijn er eveneens tal van activiteiten, zoals een pop penkast, grabbelton, sjoelen, dar ten, grimeren, ballen gooien en en veloppen trekken. De opbrengst gaat dit jaar naar de actie 'een ramp raakt ons allemaal'. Met dit project wordt geld ingezameld voor gebieden die getroffen zijn door overstromingen. Hengelsportvereniging De Makreel ving zaterdag ongeveer 3,5 kilo vis. Winnaar bij de senioren werd Gert- Jan Glasbergen, terwijl bij de junio ren Jorian van Duuren won. De uit slag is: 1. Gert-Jan Glasbergen 575 punten; 2. Ko Polderman 465 p; 3. Tonny Moerland 455 p; 4. Jarco Kosten 455 p; 5. Kees Dieleman 415 p; 6. Jan Verwijs 375 punten. Junio ren: 1. Jorian van Duuren 405 p; 2. Richard van Duuren 315 punten. Volleybalvereniging DKV heeft ruimte voor enkele nieuwe leden. Deze club speelt twee keer per maand recreatief volleybal in De Wimpel. Op 10 en 17 april zijn er tussen acht en tien uur trainingen. Vanaf 14 jaar kan men lid worden van DKV. Informatie is verkrijgbaar bij Irma Piet, tel. 0166-664569. Dit voorjaar krijgt elk huishouden van het waterschap Zeeuwse Eilan den een folder over de waterkant. In het waterbeheerplan 2002-2007 ,Met het water mee' wordt de totale waterhuishouding kritisch onder de loep genomen en verbeteringen aan gedragen. Het waterschap doet dat in nauw overleg met de gemeente, de inwoners en belangengroeperin gen. Het project loopt al bijna een jaar. Er wordt onder meer bekeken hoe overlast door grondwater het hoofd kan worden geboden. Gevonden. Bij de politie zijn afge lopen week een zonnebril, cross- fiets, sleutels en een sleutelmapje als gevonden voorwerpen geregistreerd. Het naambordje 'Heidi' achter de voorruit was attent, maar verder zag Anco v.d. Slikke toch liever zijn eigen truck dan het exemplaar dat collega 's voor de grap hadden neergezet. Anco van der Slikke keek vrijdag middag vreemd op toen hij met zijn bruid Heidi Hartog uit het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk kwam. In plaats van zijn eigen truck had den collega's voor de grap een an dere neergezet die er veel minder netjes uitzag. 'Nu Anco heeft zijn bruid maakt het hem niks meer uit' stond op een spandoek te lezen. De Poortvlietse chauffeur (24) bij Van Leysen kon er wel om lachen. Hij was met een blinkend zwarte truck, opgesierd met linten en een bloem stuk, naar het gemeentehuis gere den om zijn ja-woord te geven aan Heidi (22), die als verpleegkundige werkt in ziekenhuis Lievensberg. Vlak voor het stel met de familie naar buiten kwam, werd de truck verwisseld. Anco's auto werd naar de kerk gereden, waar het paar zijn huwelijk liet bevestigen. Ze gaan in Sint-Maartensdijk wonen. t Predikbeurten Zondag 6 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Dordrecht. 18.30 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vollmuller, Brielle. 17 u. ds. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. De Haan, Broek- sterwoude. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. 18.30 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemson, Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Haan. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. IN NED. 10 en 18.30 u. kand. Treur. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. 18 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. kand. Den Ou den, Nederhemert. vr 4/4 13.30 u. ds. De Jongste, Tho len (huw. bev.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amersfoort. 19 u. ds. De Boer, Gouda. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9/4 19.30 u. ds. Molendijk, Oos- terland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Schultink. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 10/4 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 10/4 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Ouwerkerk, Zetten. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. 14.30 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9/4 19.30 u. ds. Melis, Veen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Burger, Waddinxveen. 17 u. ds. Bakker, Bodegraven. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. De wildbeheereenheid (wbe) mag van de provincie in de maand april wél fazanten verjagen, maar ze niet afschieten. De wbe wilde dat laatste doen om vraatschade te voorkomen aan zomertarwe, bloemkool en spruiten. Volgens Middelburg zijn daarvoor voldoende andere midde len voorhanden. Uit schadegege- vens van voorgaande jaren blijkt bovendien niets van belangrijke scha- de door fazanten aan genoem de gewassen. Wél is dat het geval voor bieten en cichorei. Het Hand boek faunaschade geeft voor bloemkool zelfs aan dat deze matig schadegevoelig is. Het Faunafonds adviseerde positief op de aanvraag, behalve ten aanzien van spruiten. Die zijn namelijk al geoogst. Verder wees het fonds op het tijdelijke verbod, gedurende het jachtseizoen, om op Tholen op fa zanten te jagen. Dit wegens het ver moeden dat er fazant werd uitgezet. De wbe noemde dit zelf niet en vol gens de provincie betrof het verbod ook slechts enkele jachtvelden. Ver der blijkt niets van een verhoogde fazantenstand. Daarom legt de pro vincie het advies van het Fauna fonds naast zich neer en beperkt de ontheffing tot 'opzettelijk veront rusten' van de vogels. Medicijnen bij de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa, is de titel van een lezing die woensdagavond 9 oktober om acht uur in het Greve- lingen-restaurant op de Grevelin- gendam wordt gehouden. Medicij nen nemen een belangrijke plaats in bij de behandeling van beide ziek ten, wat chronische ontstekingen zijn van het maagdarmkanaal. Zo'n 50.000 Nederlanders lijden eraan. De bijeenkomst is voor belangstel lenden vrij toegankelijk. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Oost, Ericalaan 12, tel. 0164-236930. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 apr. donderdag 3 5.37-17.57 vrijdag 4 6.07-18.27 zaterdag 5 6.37-18.57 zondag 6 7.07-19.22 maandag 7 7.37-19.47 dinsdag 8 8.07-20.22 woensdag 9 8.42-21.07 donderdag 10 9.37-22.07 vrijdag 11 10.52-23.37 do 10/4 1.40 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Pak even uw zakboekje THOLEN 3 apr. Voorlichting Kon. Ned. Red dingsmij, Chr. Ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 4 apr. Sportgala, Meulvliet, 19.30 u. 6 apr. Zondagmiddagconcert werken Marjo Tal, voormalig stadhuis, 15.30 u. 10 apr. Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstr. 8, 20 u. 16 apr. Oecumenisch avondgebed, gebouw N.P.B., 19.30 u. 19 apr. Creativiteitsmarkt Ten An ker, 13.30-17 u. OUD-VOSSEMEER 8 en 15 apr. Koersballen Anbo, Vos senkuil, 14 u. 9 apr. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 15 apr. Paasstukjes maken, Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. SINT-ANNALAND 15 apr. Jaarvergadering heemkunde kring, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 11 apr. Paaszangavond, N.H. kerk, 19.30 u. SCHERPENISSE 5 apr. Jongerencontactavond over Wat doe jij hier op aarde?, De Hoek steen, 19.45 u. 26 apr. Jongerencontactavond over Wat doen we met de preek?, De Hoeksteen, 19.45 u. SINT-PHILIPSLAND 5 apr. Bazaar Geref. Kerk, Ons Dorpshuis, 13 u. BERGEN OPZOOM 4 t/m 6 apr. Pasar Malam, De Stoe- lemat, vr. 13-23 u„ za 12-23 u„ zo 12-21 u. 6 apr. Matthaus Passion, Sint Ger- trudiskerk, 19.45 u. 10 apr. Komedie Vogels, Anne-Wil Blankers e.a„ De Maagd, 20.15 u. 11 apr. Cabaret Jaap Mulder, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Stoffenmarkt, Grote Markt en Bosstraat. 12 apr. Verdi-opera, II Trovatore, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Irish folkfestival, De Stoele- mat, 15 u. 12 t/m 21 apr. Voorjaarskermis Kijk- in-de-Pot. 13 apr. Markiezenhof-Boekenhof, binnenplaats Markiezenhof 10.30- 17 u. 15 apr. Komedie De Potvis, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. Cabaret Purper, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. C.B.K. concert, Markiezen hof, 19.30 u. 18 apr. Sprookjesballet Het Zwanen- meer, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Final destination 2 - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u. Jungleboek 2- za, zo en wo 14 u. ROXY II: Hot Chick - do, ma en di 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 16 en 20 u„ wo 14 en 20 u. Daredevil - za en zo 18.45 u„ wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: The recruit - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 21.15 u„ ma t/m wo 20 u. Jungle Boek 2 - za, zo en wo 14 u. Maid in Manhattan - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. The ring - vr en za 21.30 u„ zo 21.15 u. Liever verliefd - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. Spy kids 2: The island of the lost dreams - zo en wo 14 u. De tweeling - do en wo 20 u„ zo 18.45 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Chicago - zo 19 u„ di 20.30 u. Bur ning in the wind - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2