Derde titel in zes jaar voor dames Smerdiek Smash '76 moet nog flink aan de bak Veel belangstelling media voor DNA-onderzoek in Sint-Philipsland Teleurstellende resultaten van de Thoolse vierdeklassers Poortvliet krijgt wandeldriedaagse Demonstratie trekpaarden Tennisrackets voor de dag Primeur op 1314 en 15 mei Nipt verlies voor Emergo Dames Olympia naar A-springen Koersballen Donderdag 3 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Voor het dameselftal van Smerdiek kon zaterdag de kampioensvlag in top. De blauw-zwarten wonnen in Giessenburg met 0-1 van naaste concurrent Peursum en ze hadden het geluk dat de derde titelkandidaat, Sleeuw- ijk, in Gameren tegen een nederlaag opliep. Zodoende was vier wedstrijden voor het einde van de competitie de titel binnen. Smerdiek speelt volgend seizoen in de twee de klasse, waarin ook de Zeeuwse clubs Kloetinge en Meeuwen uitkomen. De Tholenaren zijn in feite een klasse apart, want ze wonnen tot nog toe alle wedstrij den. De voorsprong bedraagt dan ook al 19 punten. WHS 3 pakt net punt Jongens tweede DSVF in halve finale SBS 6RTL 4, Radio Telegraaf, Trouw en Reformatorisch Dagblad Vermoeden Voor de Thoolse vierdeklassers was er zaterdag weinig succes weggelegd. Smerdiek wist niet te winnen van het zwakke Hoedekenskerke (1-1) en zag de concur renten voor de nacompetitie verder weglopen. Eén van die ploegen, Chrislandia, veegde Stavenisse met 5-1 van het veld. Het duel in Heijningen moest enige tijd gestaakt worden na het wegzenden van Rinus van Oe- veren, de elftalleider van Stavenisse. SPS miste kan sen bij de vleet in Wissenkerke en verloor met 3-0. Stavenisse gestaakt Sps mist spitsen Individueel AV C wint met werklust Smerdiek begon zenuwachtig aan de wedstrijd tegen Peursum en daar door liep het stroef. De blauw-zwar- ten lieten verdedigend nogal eens een steek vallen. Ze kwamen na een kwartier goed weg, toen de spits van de thuisclub de bal via de lat over het doel kopte. De Tholenaren waren af en toe gevaarlijk via Anne Hage, die veel sneller was dan haar directe tegenstander. Hoewel Peur sum - dat móest winnen om een kans op de titel te houden - goed in de wedstrijd zat, kreeg het te weinig kansen om echt gevaarlijk te zijn. Na de rust zette Smerdiek de thuis club vast. Er kwamen mogelijkhe den om te scoren, maar de scherpte ontbrak. Uit een vrije trap kwam Smerdiek na een kwartier op voor sprong. Tamara van Boven krulde de bal over de spelersmuur op de zestien-meterlijn heen, Anne Hage liep in en rondde goed af: 0-1. De bezoekers gingen door, maar de laatste vrouw van Peursum haalde menig balletje weg voor de voeten van de aanvallers. Peursum was in het laatste kwartier weer meer op de helft van Smerdiek te vinden, dat al les moest doen om de thuisclub het scoren te beletten. Dat lukte en toen na het laatste fluitsignaal het bericht kwam dat Sleeuwijk had verloren, was de vreugde in het Smerdiek- kamp groot. De dames werden za terdagmiddag in de smalstad door het bestuur opgewacht met bloe men, waarna het succes tot in de kleine uurtjes werd gevierd. Het elftal debuteerde in het seizoen 1997/1998 in de damescompetitie en werd meteen kampioen in de vijfde klasse. Hoewel Smerdiek de promotiewedstrijd verloor, plaatste de KNVB het elftal tóch in de vier de klasse. Daarin veroverde het na twee seizoenen de titel. En nu is er, na drie seizoenen, het kampioen schap in de derde klasse. Reserve vijfde klasse Tegen Rillandia 4 miste WHS 3 voor de tweede opeenvolgende week meer dan tien(!) vaste krachten om uiteenlopende redènen. Toch werd met elf voetballers vertrokken en later kwamen er nog vier B-junioren bij die al een wedstrijd had den gespeeld. WHS speelde niet best en kwam al na tien minuten op achterstand. Uit een strafschop, veroorzaakt door Siem Snoep maar in de ogen van WHS erg zwaar bestraft, kwam Rillandia tien minuten later op 2-0. Volgens de groen- witten zag de arbiter deze middag nogal wat overtredingen van de thuisclub over het hoofd, waardoor hij het duel beïn vloedde. Bij WHS kwamen de jeugdspe lers Marco Poot en Chris v.d. Leur in het veld en de Sint-Annalanders gingen met een 2-1 stand rusten. Voor de tweede helft maakten Richard en Ronald v.d. Repe hun opwachting. Uit vermeend buitenspel scoorde Rillandia 3-1. De groen-witten voerden de druk op, wat twee treffers opleverde. Eén daarvan kwam op naam van Richard v.d. Repe die op karakter doorging. WHS kon de 3-3 echter niet vasthouden. In de slotfase ging bij de groen-witten alles mee naar voren in een poging de gelijkmaker te forceren. Dat lukte, Perry Moerland scoorde 4-4 en dat betekende toch nog een punt voor de nummer twee van de ranglijst. Een week eerder klopten de Sint-Anna landers de nummer drie, Kloetinge 5, met 1-0. Het spel aan WHS-kant was weer beter dan voorgaande weken, mis schien was het wel wedstrijdritme dat toen gemist werd. De verdediging hield de zaak goed dicht en de spits van Kloe tinge had tegen Ad Lindhout weinig in te brengen. WHS was de betere ploeg, er werd hard gewerkt en goed samenge speeld. De tweede helft was beter dan het spel vóór de rust en daardoor ont stonden kansen. Nico Hage, Peter West dorp en John Keur kwamen in het veld voor Theo Fase, Ad Lindhout en John de Rooij. Er werd wat meer druk uitgeoe fend op de tegenstander, die óók kansjes kreeg om te scoren. Maar Patrick van Hooff hield met goede reflexen zijn doel schoon. Sjaak Gunter speelde Nico Hage vrij, die klopte zijn directe tegenstander en schoot de 1-0 binnen. Er kwam meer ruimte en Hage verscheen nog enkele keren alleen voor de keeper, maar zon der resultaat. Verdediger Patrick Quist viel nog uit met een knieblessure, voor hem kwam Siem Snoep in de ploeg. WHS speelde het duel gecontroleerd uit en hield zo de punten in huis. Morgenavond ontbreken de tafeltennissers van Smash '76 op het Thoolse sportgala. Het herenteam is genomineerd voor de sportprijs, maar moet voor de competitie in Middelburg aantreden tegen 't Zand 2. Een belangrijk duel, want de Sint-Annalanders hebben de punten hard nodig om zich te handhaven in de hoofdklasse. Afgelopen week einde verloren ze met 6-4 van hekkensluiter Arnemuiden 2. een van de laatste plaats af. Marnix v.d. Smash had in het treffen met de me de-degradatiekandidaat flink willen uithalen. Routinier Johan Snoep werd ingezet, maar ondanks dat pak te het niet goed uit. Snoep won twee partijen, maar Christian van 't Hof zat zaterdag niet lekker in de wed strijd en wist met moeite één punt te veroveren. Wél won hij samen met Anné van Dijke - die in zijn indivi duele partijen niet scoorde - het dub belspel. Met morgen de nummer twee en volgende week koploper Vice Versa als tegenstander, wacht de Sint-Annalanders een loodzwaar programma. Arnemuiden 2 en Hotak 2 zouden kunnen profiteren en inlo pen. „We zullen flink aan de bak moeten om ons op dit niveau te handhaven",, zegt Christian van 't Hof. „Een paar punten pakken tegen de koplopers en hopen op voor ons gunstige uitslagen van de concurren tie." Het gelijkspel (5-5) tegen ODT 4 bete kent dat Smash 2 de vijf punten voor sprong behoudt op de Roosendalers. Dat moet voldoende zijn om over ruim een week kampioen te worden. Merijn v.d. Klooster won twee partijen, Peter Bazen en Rafaël Fructuoso ieder één. Daarentegen moet Smash 4 na de 7-3 ne derlaag tegen TCS 7 de koppositie over doen aan Tanaka uit Etten-Leur. Jos IJ zerman won in Steenbergen twee keer en Chris Hage éénmaal. Smash 3 noteerde tegen Middelburg Zuid 2 de eerste zege in deze competitie: 8-2. Daardoor zijn de Sint-Annalanders met- Graaf nam zijn team op sleeptouw met drie zeges, Matthijs v.d. Graaf en David van Driel boekten ieder één overwinning. Het eerste jongensteam van Smash ver speelde zaterdag de allerlaatste kans op de titel in de landelijke C-klasse. In Breda verloren de Sint-Annalanders met 8-2 van de gedoodverfde kampioen Belcrum, waardoor ze met Papendrecht de tweede plaats delen. Harm Westdorp zorgde als enige voor punten. Ook het meisjesteam moet in de landelij ke B-klasse met de tweede plaats genoe gen nemen. Ondanks 7-3 winst tegen Ne ver Despair uit Den Bosch is het verschil met de koploper te groot. Esther Bruijn- zeel bleef opnieuw ongeslagen en lijkt zich als beste dame te ontpoppen. Anky Vroegop won twee partijen, Leontien van Keulen één en ook het dubbelspel was voor de Sint-Annalanders. Bij de jeugd in de afdeling Zuidwest wa ren de resultaten matig. Het vierde team - dat zaterdag de titel kan binnenhalen in de zesde klasse - speelde gelijk, maar alle andere ploegen verloren. Afgelopen zaterdag stond een avondje bowlen en steengrillen in Nieuw-Vosse- meer op het programma. Het sportieve onderdeel werd bij de heren gewonnen door Adrie Aarnoudse en bij de dames door Leontien van Keulen. Programma 5 april: 't Zand 2-Smash (4/4), Smash 2-Middelburg Zuid, Mar- kiezaat 7-Smash 3 (4/4), Smash 4-Vice Versa 11jeugd: Smash jongens-Papen- drecht, Tanaka-Smash 2, Smash 3-TCO, Smash 4-RDT, Breda-Smash 5. Dammen Het viertal van DSVF staat morgen in de halve finale van de Zeeuwse dambeker. GZC, Middelburg 1 en PWG 1 zijn de andere viertallen in die competitie. De Sint-Philipslandse dammers klopten in de eerdere ronde PWG 2. Daarvoor was wel een barrage nodig, want de gewone wedstrijd eindigde in 6-6. A. Slager en G. v.d. Velde wonnen hun partijen, maar J. v.d. Weteringh en J. v.d. Velde moes ten hun meerdere erkennen in de tegen stander. In de barrage - die in de vorm van sneldammen werd gespeeld - was DSVF veel sterker en zette het team uit 's-Gravenpolder met 10-1 opzij. Het tennisseizoen gaat van start. Bij Eege- dima in Tholen zijn gisteren de netten op gehangen en mag er morgenavond op alle- vier de banen gespeeld worden. Na de brand die de kantine en verdere accommo datie in de as legde, is het behelpen. Nood voorzieningen zijn aangelegd, maar een vervangend onderkomen is er nog niet. Zaterdag was er een klusdag om de zaak netjes in orde te maken. In Sint-Annaland is de kunstgrasbaan grondig opgeknapt en liggen de gravelbanen er strak bij. De kan tine is niet alleen van binnen opgeknapt, ook is het dak vernieuwd en de buitenkant geschilderd. Om plassen na een regenbui snel te kunnen verwijderen, is een water zuiger aangeschaft. Mitjam Kaam is als trainer aangetrokken en een groot aantal jeugdleden gaat de trainingen volgen (voor de jeugd worden tien tennismiddagen ge organiseerd). Ook voor nieuwe en aanko mende leden is er ruimte om van meet af aan trainingslessen te volgen. Morgen avond organiseert Sint-Annaland een ope- ningstoernooi en zaterdag begint de com petitie voor de heren. De woensdagmiddagcompetitie voor de Thoolse jeugd begint op 16 april. In twee poules van vijf strijden de teams om de hoogste eer, met in de A-poule de wissel- beker van de CVB-bank als inzet. De af sluiting van deze dag zal op 9 juli in Oud- Vossemeer zijn, met een feestelijk tintje omdat TOV toe is aan het zilveren jubi leum. De belangstelling van de landelijke, regionale en lokale media voor de demonstratie van het DN A-onderzoek in dorpshuis De Wimpel was groot. Rechts W. Ketelaar van de politie die klaarstaat om wangslijm af te nemen. Onder grote belangstelling van de landelijke, regionale en lokale media heeft de recherche in de Wimpel gedemonstreerd hoe het DNA-onder- zoek plaatsvindt dat donderdagavond en zaterdag bij tachtig inwoners van Sint-Philipsland is afgenomen. Met het onderzoek wil het openbaar ministerie een doorbraak forceren in de moord op de 80-jarige weduwe Serné. Reden om extra aandacht te beste den aan het DNA-onderzoek was dat het een - voor Nederlandse be grippen - groot onderzoek betreft: tachtig mannelijke inwoners van veertien jaar en ouder zijn ervoor opgeroepen. Het betreft mannen die tot de kennissen of buurtbewoners behoren of op enigerlei wijze op de plaats van het delict zijn geweest. De politie gaat ervan uit dat de moord gepleegd is door een manne lijke inwoner van het dorp, maar wil in het belang van het onderzoek niet zeggen waarom alleen mannen wor den verdacht. De mediabelangstel ling was groot. Behalve de lokale en de regionale media waren ook lan delijke dagbladen en radio- en tv- zenders naar het dorp gekomen: SBS6, RTL4, Radio I, De Telegraaf, Trouw en het Reformatorisch Dag blad. Na de demonstratie werden de persofficier van justitie L Boogert, burgemeester W. Nuis en inspecteur A. Hendrix van de politie Zeeland nog apart interviews afgenomen. Buiten in de zon met de Wimpel op de achtergrond. De respons op de oproep om wang- slijm af te laten nemen in een van de drie kamers van het consultatiebu reau voor zuigelingen en kleuters in het dorpshuis, was groot. Enkelen wilden niet naar De Wimpel komen, maar stemden wel toe om het op een andere plaats af te laten nemen. 79 personen stemden in met het afstaan van wangslijm. Eentje twijfelde, zei persofficier van justitie mr. L.W. Boogert. Maar dat had 'logistieke redenen'. De man kon eerst niet vanwege zijn werk, maar kwam toch later. Bij het onderzoek wordt ervan uit gegaan dat de dader een mannelijke inwoner van het dorp is. Maar Boogert wilde in het belang van het onderzoek daar niet meer over zeg gen. Ook niet over het spoor dat is gevonden en mogelijk naar de dader kan leiden. Boogert wilde ook niet zeggen hoe het slachtoffer om het leven is gebracht, noch kon hij iets meedelen over het feit of er iets is weggenomen uit de woning. Mocht dit onderzoek geen resulta ten opleveren dan worden alle 800 mannen van het dorp uitgenodigd om wangslijm af te laten nemen, zei hij. Voor het DNA-onderzoek kan ook bloed of haar worden gebruikt ,maar het afnemen van wangslijm is het minst ingrijpend. Er wordt aan de binnenzijde van de linker- en rechterwang tweemaal slijm afge schraapt. De puntjes van de staafjes gaan in kokertjes en worden ano niem verpakt in speciale doosjes die worden verzegeld. Alleen bij de po litie zijn de gegevens bekend. De doosjes worden door de politie zelf naar het forensisch instituut in Rijs wijk gebracht. Half mei verwacht de politie de resul taten van het onderzoek. Als het DNA dat gevonden is in het spoor in de woning van het slachtoffer over eenkomt met het DNA-profiel van een van de tachtig mannen, dan is dat volgens Boogert 'een vermoeden van een dader'. „Het is echter niet zo dat we denken dat onder deze groep de dader zit. Als het proiel niet overeen komt, kunnen we een hele groep uit sluiten. Komt het wel overeen, dan zou dat een enorme vooruitgang in het onderzoek zijn." De politie nam zelf het wangslijm af. Een aantal politiemensen is daar voor opgeleid. Onder de vele camera's werd getoond hoe dit gebeurt. Met mondkapje ofwel 'chirurgisch mond- masker', witte jas, rubberen hand schoenen en een 'wangslijmvliesset.' De cameraman van SBS 6 bekijkt na afloop de opnamen in de achter bak van zijn auto voordat hij terug naar Hilversum rijdt. „Ja, er staat voldoende op voor de uitzending van zeven uur en half elf." Vierde klasse Smerdiek begon zwaar gehandi capt aan het duel tegen Hoede kenskerke, één van de zwakkere broeders in de vierde klasse B. Met name de afwezigheid van de voor drie wedstrijden geschorste Jordy Hage deed zich voelen. In zijn plaats speelde de jonge Mo hammed Aliali als laatste man. Allali deed dat verdienstelijk maar heeft niet de uitstraling en de opbouwende kwaliteiten van de geroutineerde Hage. Ook Stef an de Jong en Soulyman el Bouz- zaoui waren wegens schorsingen niet inzetbaar. Serdar Uygün werd door trainer Pim Potappel om disciplinaire redenen aan de kant gehouden. Carlo Opree zorgde voor het eerste wapenfeit. Zijn afstandsschot ging rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Ook Hoedekenskerke liet zich niet onbetuigd. In de 25e mi nuut werd doelman Rick Zwage- maker gered door de paal. Tien minuten later moest Zwagemaker opnieuw vol aan de bak bij een zeer goede kans voor de bezoe kers. Met een mooie safe hield de Smerdiekse goalie de nul op het bord. Op slag van rust raakte Erik van Haaften namens Smerdiek eveneens de paal. Van een daad werkelijk idee was geen sprake, gaf Van Haaften toe. „De bal was als voorzet bedoeld." Kort na de hervatting stootte de thuisclub weer gevaarlijk door. William de Bie zette Erik van Haaften vrij voor de keeper, maar de Smerdiekse aanvaller werd zo zwaar belaagd dat hij uit balans raakte. In de 54e minuut namen de gebroeders Van Haaften sa men de openingstreffer voor hun rekening. Erik zette netjes voor en Corné kopte beheerst in: 1-0. Behalve Corné van Haaften wer den ook Daan de Viet en Alex Stoutjesdijk uit het tweede elftal door Potappel ingezet. De jeugd spelers Rens de Viet en Thomas Janssen kwamen ook in actie. Ondanks de vele invallers leek Smerdiek op weg naar een be nauwde zege. In de 80e minuut werd de thuisclub alsnog afgere kend op slecht verdedigingswerk. De bal van de aanvaller van Hoe dekenskerke was ook niet echt overtuigend maar voldoende om Zwagemaker te passeren: 1-1. Chrislandia en Halsteren wonnen hun inhaalduel en hebben nu een ruime voorsprong op Smerdiek. Deelname aan de nacompetitie lijkt voor het team uit de smal stad een utopie geworden. „De concurrentie is een eind uit zicht", erkende Erik van Haaf ten. „We zullen alle zeilen moe ten bijzetten." Een gele kaart voor Martin Neele deed kort na rust bij Rinus van Oeveren, sinds deze winter de opvolger van Bert van der Jagt als elftalleider bij Stavenisse, de emmer overlopen. In woord en gebaar liet Van Oeveren weten het niet eens te zijn met de beslis sing van scheidsrechter Van Keu len. Ook de rest van de bank bij Stavenisse deed een duit in het zakje. Meegereisde spelers van het tweede elftal gooiden langs de kant eveneens olie op het vuur, waarop de leidsman uit Breda aan Van Oeveren de rode kaart gaf en de strijd staakte. Na tien minuten werd de partij bij de stand van 3-0 hervat. Uiteindelijk won de oppermachtige thuisclub met 5-1Van Oeveren bood na af loop zijn excuses aan bij de scheidsrechter. „Maar die man was vanaf het begin voor de volle honderd procent tegen ons. Op een gegeven moment heb je dan te maken met het welbekende druppeltje. Het is niet goed te praten wat ik heb gedaan. Er zal wel een flinke schorsing uitrol len." Stavenisse had weinig in te bren gen in Heijningen. In de 4e mi nuut moest doelman Marco Dorst al naar het net. Marco Klippel slaagde er niet in om een bal ef fectief weg te werken en Chris landia profiteerde: 1-0. Balver lies van Erik de Rooij leidde na een kwartier een fraaie aanval van de thuisclub in en het stond 2-0. Toch speelde de ploeg van Dick Soomers aanmerkelijk beter dan vorige week tegen DVO. Het goede tegenspel kon niet beletten dat Chrislandia in de 35e minuut verder uitliep: 3-0. Voor Stave nisse wist alleen Kees van Putte in zijn voorlopig laatste wedstrijd enkele kansjes af te dwingen. Ondanks het incident rond Van Oeveren waren de verhoudingen in het veld vriendschappelijk. Na de hervatting bouwde Chrislan dia de voorsprong verder uit: 4-0. De voor Niels Veldman in de ploeg gekomen Matthias Moer land zorgde met een fraai af standsschot over de te ver voor zijn doel staande Brabantse kee per voor de 4-1. Johan Eerland, vervanger voor Erik de Rooij, ging nog in de fout in het eigen strafschopgebied. Vanaf de pe naltystip maakte Heijningen er simpel 5-1 van. „Een wedstrijd zoals je er één of twee per seizoen speelt." Zo noemde de weer parate Gerard van Zalinge de wedstrijd van zijn ploeg SPS bij Wissenkerke. „We hebben tachtig procent van de tijd balbezit, maar we schieten de bal gewoon niet binnen. Als we de helft van onze kansen benut ten, winnen we dik. Eens te meer is duidelijk geworden dat SPS geen echte spitsen heeft. René van Vossen en Jaco Jansen staan daar wel, maar zijn eigenlijk ge maakte spitsen. Wiljan Lisseveld zou het misschien in de toekomst kunnen worden. Nu is hij nog te jong. lyaat hem maar lekker bal len op 'het middenveld tussen de twee zestienmeters. Iemand als Wiljan moet nu vooral veel aan de bal komen en verder groeien." De openingsfase in Wissenkerke was spetterend. De thuisclub kreeg meteen twee dotten van kansen van de slap begonnen SPS-defensie. Gelukkig voor de bezoekers ging de ene mogelijk heid voorlangs en greep keeper Niels Lisseveld bij de tweede kans prima in. Vervolgens sticht te SPS het nodige gevaar met een aantal hoekschoppen. Verkeerd terugkoppen door Arjan Dijke werd door de geroutineerde aan voerder van Wissenkerke meteen afgestraft: 1-0. In de 18e minuut verdubbelde de thuisclub de voorsprong toen Johan Scheer- meijer zijn directe tegenstander uit het oog verloor: 2-0. Van Za linge liet Dijke en Corné Rottier van positie wisselen, waardoor de angel uit het spel van de thuis club werd gehaald. Ook de ge vaarlijke aanvoerder van de Noord-Bevelanders kwam niet meer in het stuk voor. SPS domi neerde op alle fronten, maar met de voorzetten van Wiljan Lis seveld en Johan Scheermeijer werd voorin te weinig gedaan. Een vallende kopbal van René van Vossen ging rakelings naast, Martin Quist aarzelde alleen voor de keeper en ook Jaco Jansen toonde zich op beslissende mo menten niet scherp genoeg. Na de thee ging SPS stug door met het missen van kansen. Jaco Jansen schoot van dichtbij over en ook de halverwege de tweede helft voor Arjan Dijke ingevallen Hil- bert van Akkeren kon de bezoe kers niet terug in de wedstrijd brengen. SPS dwong een lawine van hoekschoppen af, zonder dat het offensief rendement oplever de. Bij een uitval in de 70e mi nuut werd de te ver voor zijn doel staande Lisseveld met een on waarschijnlijke lob gepasseerd (3-0) en was het pleit definitief beslecht. „We stonden vooral te gen onszelf te voetballen", aldus Van Zalinge. „De eindpass kwam nooit aan. Zonde als je ziet dat de tegenstander bijna niet over de middenlijn komt. We spelen met een aantal jongens van vijftien, zestien jaar. Op die leeftijd kun je niets verkeerds doen. We zullen geduld moeten hebben met SPS." Poortvliet krijgt voor het eerst een avondwandeldriedaagse. Vijf ver enigingen hebben het initiatief genomen om 13, 14 en 15 mei de inwo ners gelegenheid te geven om de benen te strekken. „Gezien de positie ve reacties die we al ontvangen hebben, verwachten we zo'n 200 wandelaars", zegt Henk Vane. Voetbalvereniging SPS en gymnas tiekvereniging Excelsior kwamen vo rig jaar op het idee van een wandele venement toen ze met elkaar spraken over het afstemmen van eikaars acti viteiten. „De gymnastiek heeft vroe ger wel eens een wandeltocht op za terdagmiddag georganiseerd, maar dat is al lang geleden", zegt Riet Krijger van Excelsior. Verschillende inwoners van Poortvliet doen in de omliggende dorpen al mee met wan deltochten en die zullen het initiatief van SPS en Excelsior met instem ming begroeten. De Plattelandsvrou wen kwamen erbij, het Oranjecomité en de Kindersoos. Het activiteitenco mité Poortvliet stond er ook positief tegenover, maar had teveel om han den met de braderie om zich er actief mee bezig te houden. Henk Vane klopte aan bij de gemeen te en bij voetbalvereniging WHS in Sint-Annaland, die al vele jaren een wandeltocht organiseert. Rien Voshol verkende routes voor zowel 5 als 10 km. Er werden mensen benaderd voor de controleposten en de over steek van gevaarlijke punten, alsme de EHBO'ers. Alles staat nu op de rails. De wandeltocht staat in het teken van het jaar van de boerderij. Daarom doen de deelnemers de boerderijen van Deurloo aan de Hogeweg, De Rijke aan de Kadijk en Burgers aan de Kruytenburgseweg aan. De wan delaars krijgen er een versnapering. „De gezelligheid staat bovenaan. De ze avonddriedaagse moet een fami lie-aangelegenheid worden", zeggen de organisatoren. De trainingen van zowel de gymnastiek als de voetbal vervallen op 13, 14 en 15 mei om ie dereen aan de wandeltocht te kunnen laten meedoen. Er ligt een medaille klaar voor de wandelaars die alle drie avonden meedoen; wie maar twee keer kan, ontvangt een vaantje. De start is tussen 18.30 en 19.00 uur bij het sportveld. De eerste route, dinsdagavond 13 mei, gaat richting Kruytenburg en de Schelphoek. De tweede avond gaat de tocht door de Weihoek en donder dagavond lopen de wandelaars via de Schapenweg en de Kadijk. Op de Paasdijkweg/Hogeweg worden ze dan opgewacht door de koninklijke fanfare Accelerando uit Sint-Anna land, die met de wandelaars een rondgang maakt in Poortvliet. Bij woonzorgcentrum Poorthove wordt even gestopt, zodat ook de oudere in woners kennis kunnen nemen van het nieuwe evenement. Het eindpunt is het sportveld aan de Deestraat. Voor de oudste en de jongste deelnemer is er een beker. Iedereen krijgt ook een evaluatieformulier om eventuele op merkingen te maken waarmee een volgende keer rekening kan worden gehouden. „We proberen het natuur lijk zo goed mogelijk te doen, maar het is de eerste keer, dus er kan wel eens wat misgaan", zeggen Henk Va ne en Riet Krijger. Alle inwoners van Poortvliet krijgen een folder in huis. Voorinschrijving is mogelijk bij Linda de Bruijn, Molen straat 40; Marty Lindhout, Stoof- straat 9; Petra Hage, Burgemeet 26; Henk Vane, Achterstraat 11 en de kantine van SPS. In Scherpenisse lig gen er inschrijfformulieren bij kapper Van der Reest op de Hoge Markt. Emergo heeft de veldcompetitie hervat met een nipte 7-8 neder laag tegen Vios 2. De B-jeugd won wél van de ploeg uit Willemstad, maar het F-team - dat voor het eerst als zodanig optrad - verloor eveneens. Hoewel de rood-zwarten de score openden, speelden ze de eerste helft laks. Daardoor nam Vios al gauw de leiding over en bij de rust stond het 2-6. Na de hervatting trok Emergo het initiatief naar zich toe en scoor de vijf keer op rij. Dat betekende een 7-6 voorsprong en de spanning was volledig terug in de wedstrijd. Maar in de slotfase kwamen de Tholenaren net iets tekort, zodat Vios met de winst (7-8) aan de haal ging. Marchel de Frel (2x), Kristian van Heemskerk (2x), Annemiek Bentschap Knook, Jaco van Dis en Jaco van Heemskerk maakten de doelpunten. De B-jeugd - met Rhea Koopman als in valster - speelde sterk tegen Vios, bleef ondanks Brabantse overmacht overeind en nam al gauw een 0-2 voorsprong. De tegenstander uit Willemstad kwam tot twee keer toe op één doelpunt verschil, maar de Thoolse winst kwam geen mo ment in gevaar. Gescoord werd er door Harmen van Heemskerk (2x), Rick Ba zen en Matthijs Geuze. Emergo FM bleek veel moeite te hebben met de omschakeling naar dit niveau. In de eerste helft kwam men weinig aan aanvallen toe en de verdediging moest alle zeilen bijzetten om ELKV het sco ren te beletten. De Etten-Leurse ploeg ging met een 1-0 voorsprong rusten. De rood-zwarten hadden een slechte start van de tweede helft en keken binnen een mum van tijd tegen een 4-0 achterstand aan. Daarna herstelde het team zich en kreeg ook zelf veel kansen. Anouk Puy- felik scoorde echter als enige, zodat met 4-1 werd verloren. Emergo won wel de strafworpen (22-24). Programma 5 april: Emergo-Schelde- vogels 16 u., Emergo 2-Ado 6 14.15 u.; Emergo B-DSO 11.30 u., Emergo D- Vios 9.30 u., Emergo FM-Zevenbergen 10.30 u„ Emergo Wl-PKC/Café Bar 10.30 u„ Emergo W2-Vios 9.30 u. Gymnastiek De eerste keer dat de dames springgroep van Olympia uitkwam op niveau B, is op de mini-trampoline met een eerste prijs promotie afgedwongen naar niveau A, het topsportniveau van het springen in ons land. De groep, bestaande uit Wieteke Sauter, Danielle Barewijk, Ka- win Chong, Pauline v.d. Zande, Marleen Jansen, Suzanne Cornelisse en Suzan Smit, keerde onlangs dan ook tevreden terug uit Zierikzee. De bedoeling is om op 15 november in Nuth mee te doen aan de plaatsingswedstrijden voor het Nederlands kampioenschap, op de on derdelen mini-trampoline en paard- mini tramp. Olympia Tholen was de enige Thoolse vertegenwoordiger op de regionale wed strijd, waar zo'n 150 groepen van 18 verenigingen in actie kwamen. Ze had ingeschreven op de onderdelen lange mat, mini-trampoline/paard en mini- trampoline. Op beide laatstgenoemde onderdelen dwong de damesgroep vorig jaar promotie af naar niveau B, wat werd bereikt door een aantal jaren opbouw en trainen. In Zierikzee moest Olympia het zodoende opnemen tegen verenigingen die vaak op landelijk niveau springen. Op de lange mat werd een tweede plaats bereikt, ondanks dat Danielle Barewijk zich blesseerde en niet verder kon sprin gen. Paard-minitramp ging volgens de dames ook goed, maar de jury dacht er anders over en klasseerde de Tholenaren als tweede achter MTV '69 uit Middel burg. De teleurstelling was snel vergeten toen bleek dat Olympia op de minitramp met kop en schouders boven iedereen uitstak. De meisjesgroep 10-16 jaar sprong voor het eerst op C-niveau. De opzet is dat ook zij doorstromen naar het hogere ni veau dat recht geeft op deelname aan plaatsingswedstrijden voor het landelijk springen. De groep werd in Zierikzee vierde op zowel de mini-trampoline als paard-minitramp en vijfde op de lange mat. Astrid Quist en Marita Contant van Olympia hebben zich in Goes geplaatst voor de regionale finale individueel tur nen. Aan de voorwedstrijd deden zes le den van de Thoolse vereniging mee. As trid en Marita kwamen uit bij de jeugd, samen met Judith Tichem en Pauline Verkamman. Ze hadden voorgeschreven oefenstof die uitgevoerd moest worden. Astrid werd vierde in deze categorie en Marita elfde. Zij doen op 24 mei in Bre da mee aan de finale. Annelies van Broekhoven en Erika Bur ger kwamen bij de dames in actie, maar zij vielen buiten de prijzen. In deze cate gorie moesten de deelnemers zelf een oefening in elkaar zetten - met een aan tal verplichte onderdelen - op mat, brug ongelijk, balk en sprong. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. R. Vroegop 37 p; 2. G. Bolier 36 p; 3. B. Schot 23 p; 4. J. Bos en W. Schot 16 p; 6. D. Lindenberg 14 p; 7. L. Verschoor 13 p; 8. R. Bolier 10 p. Tholen stad: 1. L. Soomers en R. v.d. Houten 27 p; 2. mevr. R. Burrows en H. Bal 21 p; 3. mevr. C. Praat en N. Moer kerken, én D. Schellinger en J. Geuze 20 p; 5. mevr. F. Schellinger en mevr. C. Wilsing 15 p; 6. mevr. R. Nagtegaal en mevr. A. Scherpenisse 14 p; 7. mevr. Y. Verkamman en W. Scherpenisse 5 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. C. van Mierlo 52 p; 2. C. van Gorsel en mevr. J. Nijstad 48 p; 3. W. Bijl en mevr. T. Goode 45 p; 4. mevr. L. v.d. Klooster en mevr. L. Verschoor 32 p; 5. mevr. W. Lutt en mevr. G. Verwijs 27 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 35 p; 2. W. Lindhout 25 p; 3. mevr. C. Scheenhart 22 p; 4. mevr. C. Lindhout 21 p; 5. mevr. D. van Dijke 12 p; 6. mevr. M. v.d. Zande 11 p; 7. mevr. T. Ravenste- ijn 10 p; 8. mevr. A. Bosters 6 p. Liefhebbers van trekpaarden kunnen zaterdag 12 april terecht op de boer derij Candia aan de provinciale weg tussen Oud-Vossemeer en Sint-An naland. Ko Brooijmans doet mee aan de open dag van de stichting Het werkend trekpaard Zeeland, 's Mor gens tussen 10 en 12 uur en 's mid dags tusse half 2 en vier uur is het publiek welkom. Met de kloeke paarden, er zijn er minstens vijf op de boerderij aanwezig, worden - als het weer dat toelaat - voorjaarswerk zaamheden gedemonstreerd. De volleybaldames van AVC hebben de nummer drie, De Burgst uit Breda, weten te kloppen. In Bergen op Zoom werd het maandag 3-1 voor de Tholenaren. Door die zege heeft AVC waarschijnlijk aan één punt voldoende om het tweedeklasser schap veilig te stellen. De Burgst, dat vier punten meer had dan AVC, probeerde constant om de druk over te nemen. Soms lukte dat ook, maar dan nam het Thoolse team het weer gemakke lijk temg. AVC liet een enorme werklust zien en won de sets steeds met een klein verschil. Hannie Spmit speelde een goede wedstrijd en scoorde veel. Eén set moest aan de Brabanders gelaten worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13