Gouden muzikant Kees Vermeulen blaast elke avond een kwartiertje WfTi Broekhuis Harmonie Concordia huldigt grote tromslager en dirigent Commissarissen Betho vragen bij hun positie Euterpe-voorzitter Theo Steketeeschrikbarend dure muzikant Klok vooruit Kruising dicht bij de veiling Chansons Tal te beluisteren in stadhuis Tholen De Ramp in Zeeuws museum Donderdag 27 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 „Ik ben nog steeds enthousiast", zegt de 56-jarige Kees Vermeulen uit Sint-Maartensdijk. „Elke avond blaas ik een kwartiertje en de repetitie op vrijdagavond mis ik praktisch nooit. Mijn gezin staat op de eerste plaats, maar de muziek is toch wel nummer twee. Ik doe het graag." Kees Vermeulen werd zaterdagavond tijdens het jaarconcert van Euterpe in Haestinge gehuldigd omdat hij 50 jaar lid was. „Je bent een pittig kereltje. Een echte trekker binnen de muziekvereniging", zei C. Schout na mens de Zeeuwse muziekbond KNFM, die de jubilaris van een gouden speld voorzag. Dromen Fanatiek Afgeslankt Concordia Tropisch besluit Gemeentehuis Website Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! De jubilarissen van Euterpe, v.l.n.r. Theo Steketee, Kees Vermeulen, Amanda Manneke, Carlo Kloet en Erik Manneke. De grootste verrassing voor Ver meulen was echter het optreden van een drumband, die voor deze bijzon dere gelegenheid was samengesteld uit huidige slagwerkers en oud-le den. „Corrie Overbeeke, die 26 jaar geleden is gestopt, deed zelfs mee en dat vond ik erg leuk", vertelt Ver meulen, wiens twee zoons Dick en Pascal ook deel uitmaakten van de groep. Kees Vermeulen begon op zesjarige leeftijd al op de trommel. „Mijn neef Izak Moerland leerde het me en toen ik zeven was, werd de drumband op gericht. Mijn vader zat in de muziek, mijn zusters hebben er getrommeld en ook mijn broer was muzikant, dus ben ik er van kindsaf mee opge groeid." Vermeulen begon in 1953 bij de toenmalige muziekvereniging MVK in Sint-Maartensdijk: Met Vereende Krachten. Die vereniging ging ech ter ter ziele en in 1964 werd Euterpe opgericht, een fusievereniging van de muziekverenigingen uit Poort vliet, Scherpenisse en Sint-Maar tensdijk. „Toen kwamen er andere muzikanten bij", herinnert de jubile rende muzikant zich nog. Hij werd in 1967 (tot 1985, dus 18 jaar lang) bestuurslid als afgevaardigde van de drumband, waarvoor hij ook de op leiding deed. „De leerlingen gaan nu allemaal naar de Zeeuwse muziek school, waar ze een uitgebreide slag werkopleiding krijgen, maar vroeger was dat heel anders. Behalve de drumband heb ik ook nog de majo rettes geleid, maar beide bestaan niet meer. Er is alleen nog een slagwerk groep. Mijn oudste zoon Dick doet de xylofoon en het klokkenspel, mijn jongste zoon Pascal zit achter het drumstel. Mijn dochter Lianne is pas gestopt. Om de jongelui op het slagwerk een kans te geven, ben ik overgestapt naar een blaasinstru ment. Ik speel inmiddels een aantal jaren de derde bugel, waarbij ik nieuwe muzikanten kan opvangen. Bij de rondgangen kunnen ze me VERVOLG VAN VOORPAGINA "De faad van commissarissen vraagt zich af of het wel zin heeft dat zij nog functioneert, als ze door de provincie kan worden te ruggefloten. Want dat zou in de toekomst weer kunnen gebeuren." Het is nog niet helder of de han delwijze van g.s. rechtsgeldig is, aldus de voorzitter. De vergade ring was het met hem eens dat er, met name voor de toekomst, dui delijkheid moet komen. „Ik be grijp heel goed dat de raad van commissarissen absolute duide lijkheid wil over haar positie, want g.s. laten nogal wat openin gen. Wat mag de raad wel of niet, en kan ze 'overruled' worden", zei de Reimerswaalse vertegen woordiger H. Eversdijk. Nergens in de beslissing van g.s. wordt gerept over een bezwaar- of beroepsmogelijkheid, 't Hart noemde dat vreemd, maar zei erbij dat het college het mogelijk zelf ook niet weet. RMZ is in ieder ge val bij de vereniging van Neder landse gemeenten en het ministe rie van binnenlandse zaken niet slimmer geworden. „We zullen er achter moeten komen in welke ju ridische context we verkeren. Dat willen we de komende twee we ken proberen", zei 't Hart. Die ju ridische onduidelijkheid heeft tot gevolg, dat het algemeen bestuur van RMZ op dit moment op geen enkele manier op de uitspraak van g.s. ingaat. „Dat zou de rechts gang kunnen bemoeilijken omdat we dan mogelijk onze rechtsgrond verliezen." Het dagelijks bestuur steekt de komende dagen overal zijn licht op en voert overleg om duidelijkheid te krijgen. Ondertus sen kan het gemeentebestuur van Tholen het onderzoek naar alter natieven voortzetten en krijgt daarbij alle medewerking van de Betho-organisatie, zei 't Hart. „Op die manier gaat geen tijd verlo ren." Op grond van de motivatie van hun besluit, trok de voorzitter de conclusie dat g.s. de problema- Het is weer zover, dit weekeinde gaat de zomertijd in. Om twee uur in de nacht van zaterdag op zondag wordt de klok een uur vooruit gezet. Het blijft daardoor een uur langer licht. De zomertijd duurt zeven maanden, tot het weekeinde van 25 en 26 oktober. De kruising Veilingweg/Langeweg/ Stoofweg te Sint-Annaland is vanaf maandag vier weken afgesloten voor het verkeer. Dit in verband met de aanleg van een rotonde. Het verkeer wordt omgeleid via Oud-Vossemeer. Op dit moment is aannemingsbedrijf Hommel uit Oud-Vossemeer bezig echter nog niet missen. Dan trom mel ik nog mee, want daarvoor zijn de jongeren nog niet zelfstandig ge noeg. En de marsen die we dan spe len, kan ik allemaal dromen. Maar begrijp me goed: ik ben trots op de jeugd die Euterpe nu heeft. Er zijn jaren geweest dat we weinig aanwas hadden, maar nu leeft de muziekver eniging heel goed en het klikt ook met de dirigent." Kees Vermeulen diende onder de di rigenten Geluk, Riedijk, opnieuw Geluk, Gijzen, Van Os en Peter de Rooij. „Een klein beetje presteren moet er altijd wel bij zijn, naast de gezelligheid. Als vereniging moet je proberen om hogerop te komen en meer kwaliteit te bieden. Daarom was ik altijd een voorstander van het meedoen aan concoursen, want dan doet iedereen toch meer zijn best. Ja, ik ben fanatiek. Dat zit gewoon in je bloed." Behalve bij Euterpe speelt Vermeu len ook nog bij een accordeonclub in Steenbergen, waar hij slagwerker is. Vanaf zijn twaalfde speelt hij zelf accordeon en thuis zit hij ook achter een keyboard. „Als je iets doet, moet je dat ook goed doen en daar om musiceer ik veel. Ik probeer ook concerten van zusterverenigingen te bezoeken, zoals bij het 100-jarig be staan van Concordia in Sint-Philips- land. Muzikanten zouden eigenlijk veel meer naar elkaar moeten luiste ren. De festivals vond ik vroeger een belevenis. Dan ging je een hele za terdag naar een ander dorp voor een rondgang en een concert. Dat vond ik heel gezellig." De tijden zijn echter veranderd, de play-ins zijn doodgebloed en voor festivals valt het soms niet mee om mensen op de been te brengen. Eu terpe heeft echter een flink jeugdor kest en dat is een goede kweekvijver voor de fanfare. „Daarvoor moet je bij de muziekkeuze de wensen van de jeugd wel accepteren. Daarom voeren we nu modernere muziek uit dan jaren geleden. 4iek bij RMZ niet volledig over zien. Directeur Leenhouts zei dat het juridische aspect van de zaak landelijk de aandacht trekt. Uit de vergadering kwam het voorstel om een bemiddelaar aan te stellen en zo te proberen de partijen tot el kaar te brengen. Het dagelijks be stuur neemt dat idee in de overwe gingen mee. De Thoolse wethouder mevrouw M.A.E. Velthuis lichtte toe wat Tholen tot nu toe heeft gedaan. Er is contact gelegd met andere be drijven in de sociale werkvoorzie ning (op Schouwen-Duiveland en in West-Brabant) om de mogelijk heden van gezamenlijk optrekken te bekijken. Daarbij viel op dat die bedrijven véél meer dan de Betho doen aan detachering en zelfs de finitief laten uitstromen van werk nemers. Gewone bedrijven en reïntegratiebedrij ven hebben Tho len benaderd met ideeën. „Er zit ten een aantal zaken in die per spectieven openen. Hoewel het niet een oplossing is voor Mie me dewerkers", zei Velthuis. Ze heeft ervaren dat het hebben van een centrale werkplaats steeds meer wordt losgelaten en dat veel meer met detachering wordt gewerkt. In die opzet zou de Betho een rol kunnen spelen bij de begeleiding van mensen, omdat ze daarvoor de expertise in huis heeft, 't Hart wil de van de wethouder weten in hoeverre de acties van Tholen lei den tot het open houden van de vestiging in Tholen. Velthuis gaf toe dat de door haar geschetste ontwikkeling op de middellange termijn zou kunnen leiden tot een afgeslankte vesti ging. In de concept-begroting 2004 van RMZ is het gebouw in Tholen niet meer opgenomen, zo bleek uit het antwoord op een vraag van een bestuurslid. Als de situatie wijzigt, kan ook die be groting weer worden aangepast, werd erbij gezegd. Kindertheather Kom en Zie naar Bergen op Zoom. In de evangelische gemeente De Schuil plaats aan de Noordzijde Zoom 61 te Bergen op Zoom geeft zondag morgen het kindertheather Kom en Zie een voorstelling. Op een amuserende wijze wordt geprobeerd de boodschap van de Bijbel door te geven aan de kinde ren. De Schuilplaats is een evan gelische gemeente, die iedere zon dagmorgen vanaf tien uur bijeenkomsten belegd die ook door diverse Tholenaren worden bezocht. met het verleggen van kabels en lei dingen. De rotonde moet de kruising veiliger maken. Ieder jaar gebeuren er wel een aantal aanrijdingen. Als alles meezit, kan de weg in de week van koninginnedag weer door het verkeer gebruikt worden. Ik heb ook minder goede tijden ge kend: dan kwamen er in de oude school te Scherpenisse maar 7 leden op de repetitie. Nu is het eigenlijk veel te druk in ons repetitielokaal, in de oude kleuterschool te Sint-Maar tensdijk. Euterpe bloeit, maar de ac commodatie is hopeloos. Zoveel mensen in een klein lokaal is eigen lijk geen doen meer", aldus Kees Vermeulen. De gouden muzikant heeft in Jan op den Brouw en Jan Knuist mede-jubi larissen die 50 jaar lid zijn. „Ik hoop het net zo lang vol te houden als Lies Joppe uit Stavenisse. Die is al in de zeventig en speelt nog steeds mee in Euterpe", aldus Kees Ver meulen. De 113 leden tellende vereniging hul digde tijdens het jaarconcert twee mensen. Allereerst slagwerker Ben Schot, die in de drumband de over slag en bij blaaskapel de Klienkers de grote trom slaat. „Mensen kiezen niet zomaar een instrument", zei voorzit ter Geuze. „Ze kiezen een instrument dat bij hen hoort. Dat geldt zeker ook voor Ben Schot. Iedere klap is raak bij jou. Dat is geen kwestie van bomba rie, maar met zo'n instrument ben je wel dominant aanwezig. We zijn heel blij, dat je nog steeds bereid bent om je onmisbare rol bij buitenoptredens te verzorgen. En ik hoop, dat je ook nog lang plezier zult hebben bij de Klienkers." De voorzitter speldde ju bilaris Schot de zilveren speld van de KNFM op en vertelde daarbij, dat hij bij zijn moeder onlangs nog een bier tje dronk uit een glas met de tekst: drumband 20 jaar 1954-1974. „Dat betekent Ben, dat je iets langer dan de helft van het bestaan van de drum band lid bent." Is een 25-jarig lidmaatschap niet zo bijzonder bij Concordia, een koperen jubileum van een dirigent is dat zeker wel. „Het komt niet vaak voor dat een „Dat je het nog lang vol mag hou den", was ook de wens van de Zeeuwse KNFM-vertegenwoordiger C. Schout. „Je ziet hem bijna niet, maar je hoort hem wel. Menig trom melvlies is onder zijn kracht bezwe ken. Muziek maken is immers emotie. Kees Vermeulen is een ge waardeerd lid in deze muziekvereni ging. Een helper, een sjouwer, een voorbeeld voor anderen. Slagwer kers zijn een apart volk binnen de fanfare, want ze zijn veel langer be zig met opruimen. En hoewel je in middels naar een blaasinstrument bent overgestapt, je blijft begaan met het slagwerk. Kees Vermeulen is een onvervalste goede amateur musicus die een welverdiend ap- dirigent zo lang bij een orkest blijft", zei voorzitter Geuze. Daarom wilde hij deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Marcel Hartendorp nam 12,5 jaar geleden het stokje over bij Con cordia. De voorzitter noemde hem een Feyenoord-type. „Geen woorden, maar daden. En die daden zijn er wanneer we het jeugdorkest, de sa- menspelgroep, de stapexamens, play- backshow en de rommelmarkt de revue laten passeren. Allemaal initia tieven uit de koker van onze dirigent. En de rode draad hierbij is: het betrek ken van de jeugd bij de muziek. Dat dit zijn vruchten afwerpt, is inmiddels ook duidelijk. Met de harmonie is Marcel Hartendorp inmiddels twee keer gepromoveerd. Hij heeft ons in de klasse uitmuntendheid gebracht. Voor dat alles willen we je graag be danken." Behalve een cadeau werd ook een muzikale hulde gebracht in de vorm van Patchwork, een door Hartendorp zelf geschreven nummer voor de saxofoon, dat door Concordia werd uitgevoerd als een ode aan de dirigent. Marcel Hartendorp volgde zijn eer ste muzieklessen op de Roosendaal- plaus verdient", aldus Schout en dat klonk vervolgens royaal op in Haes tinge. Schout huldigde ook voorzitter Theo Steketee, die 40 jaar muzikant was. Hij begon in 1963 bij Concordia in zijn toenmalige woonplaats Tholen. Als elfjarige startte Steketee in een groep met dertien leerlingen, maar na een jaar was hij nog alleen over. Hij bleef tot 1975 lid van Concordia en deed daar ook mee bij de blaaska pel de Klienkers. Na de tuba volgde de bas. Schout zei dat Steketee wel eens de jongste basblazer van Zee land had kunnen zijn. Na zijn huwe- se muziekschool. Bij de harmonie in Roosendaal deed hij zijn eerste erva ring op en de saxofonist werd ook toegelaten tot het regionaal harmo nieorkest. Op het Brabants conserva torium studeerde hij saxofoon en di rectie. Bij het Metropole orkest volgde hij een cursus directie big band en samen met wijlen Rogier van Otterloo dirigeerde Marcel Har tendorp een groots galaconcert voor het Rode Kruis. Ondanks de groei van Concordia heeft de dirigent nog zorgen. „Het feit dat voor die instru mentengroepen die nog niet of nau welijks voorkomen, geen nieuwe aanmeldingen zijn, baart me zorgen. Er valt daarom nog veel werk te doen om nieuwe muzikanten te wer ven en de balans van de verschillen de instrumentengroepen te optimali seren." Voor het begin van het jaarconcert bracht het samenspelgroepje de be zoekers alvast in de stemming. Har monie, slagwerkgroep en jeugdorkest wisselden elkaar daarna af. Andrea Slabbekoorn, die bezig is met de af ronding van haar conservatoriumop leiding, en Sanne van Helmondt, die haar toelatingsexamen voor het con servatorium voorbereidt, traden als solisten op in Concertpiece 2 van Mendelssohn. De slagwerkgroep o.l.v. Barry van Bavel had het hele in- lijk en verhuizing naar Sint-Maar tensdijk speelde hij een aantal jaren bij twee verenigingen, want Concor dia had geen vervanger voor de bas. Toen Euterpe echter evenals de Thoolse muziekvereniging op vrij dagavond ging repeteren, was de combinatie niet meer mogelijk, al bleef Steketee nog wel assisteren bij jaarconcerten van Concordia. Theo Steketee kwam na 1 jaar Eu terpe al in het bestuur, waar hij zich bezighield met het organiseren van evenementen. In 1994 werd hij voorzitter. Schout schetste hem als een 'trouw, maar duur lid.' „Theo strumentarium meegenomen voor een swingend, ritmisch optreden. Het jeugdorkest o.l.v. Meike Warmoes- kerken viel op met de baritonsectie prominent vooraan in Londonderry Air: Heieen Bout, Jochem van Dijke, Lars Geluk, Paul Kleppe, Han Visser en Bas Vos verzorgden dit onderdeel. Immer kleiner van A. Schreiner vormde het hoogtepunt van het con cert met Andrea Slabbekoorn als so liste bij de harmonie. In Englishman in New York traden Corina Zwaan (sopraansax) en Arnold van Bavel (bugel) als solisten op. Harmonie, jeugdorkest en slagwerk groep zorgden voor een tropisch be sluit met Caribean variation on a tune van J. de Haan, waarbij maar liefst 102 muzikanten op het podium zaten. Met afwisselend oranje, rode, blau we, groene en gele T-shirts droegen ze bij aan de zonnige sfeer. De sport hal was voor deze gelegenheid ver laagd met een zwart net boven de muzikanten. Jan Kettelerij had voor de bloemversiering gezorgd. Voorzit ter Geuze gaf hem, presentatrice Elly Bruins, de drie dirigenten, alsmede de solisten bloemen of een andere at tentie. Concordia gaat zich voorbe reiden op het topconcours, 24 mei in Arnhem. Met twee andere orkesten wordt dan gestreden om de hoogste eer in de afdeling uitmuntendheid. De Thoolse muziekvereniging laat voor deze bijzondere gelegenheid een bus rijden. Steketee is namelijk al aan zijn der de bas toe en die instrumenten zijn schrikbarend duur. De eerste 6000 gulden, de tweede 9000 en de laat ste nieuwe in 2001 - eindelijk een echte bas - kostte 15.000 gulden", aldus Schout. De voorzitter vond het allemaal goede investeringen. „Ik begon met een oud baggergeval, maar bij Eu terpe was het toen armoe troef. Ver volgens heb ik een niet zo dure bas gekregen, terwijl Kees Nooij op mijn oude instrument verder ging. De drie bassen worden nu allemaal nog gebruikt. De oudste bas uit 1976 wordt door een lid van Con cordia Tholen bespeeld, de tweede gebruik ik tijdens de rondgangen en de laatste nieuwe is mijn hoofdin strument." De voorzitter musiceert zelf nog graag. „Ik verlang wel eens terug naar de tijd dat ik zonder bestuurlij ke beslommeringen muzikant kon zijn", verzucht Steketee. Het draaiende houden van een 70 le den (vorig jaar was 75 het hoogte punt) tellende muziekvereniging vergt heel wat. Steketee was een paar jaar penningmeester en volgde in 1994 M. van Damme als voorzitter op. „Mijn voorganger zette de oplei ding van leerlingen dankzij gemeen tesubsidie goed op poten en mijn hoofddoel is om een ander repetitie lokaal te krijgen. Daarin hebben we sinds 1996 al bergen energie gesto ken. We krijgen met zoveel leden in de oude kleuterschool met gezond heidsproblemen te maken. Diverse muzikanten spelen al met gehoorbe- scherming op de repetitie. Euterpe is bang dat het de dupe wordt van de bouw van het nieuwe gemeentehuis in Tholen. „Als dat teveel geld gaat kosten, blijft er voor een nieuwe ac commodatie voor onze muziekver eniging te weinig over." Nu vraagt de deelname aan het con cours in de afdeling uitmuntendheid weer de aandacht. In het najaar gaat Euterpe naar Zaandam. En in 2004 staat de viering van het 40-jarig be staan op het programma. „Zonde dat MVK destijds is verdwenen, an ders waren we veel ouder geweest, maar goed. We willen het jubileum jaar niet ongemerkt voorbij laten gaan. In de zomer van 2004 plannen we activiteiten en in oktober/no vember", aldus voorzitter Theo Ste ketee. Schout huldigde naast Vermeulen en Steketee zaterdagavond nog drie leden: Erik Manneke was 25 jaar lid, zijn zus Amanda Manneke en haar vriend Carlo Kloet beiden 12,5 De mezzosopraan Patricia Werner Leanse en pianist Patrick Hopper brengen zondagmiddag 6 april in Tholen werken van de componiste Marjo Tal. De waardering voor het werk van Tal - door velen be schouwd als de belangrijkste lied componist van de laatste 50 jaar - was in eigen land tot nog toe niet zo groot. Haar muziek is aansprekend, emotioneel en voorz'en van verfijn de humor. Tal had Amsterdam als thuisbasis, maar vertoefde vaak in Het Zeeuws Museum te Middelburg organiseert van 29 mei tot 29 sep tember een tentoonstelling over de watersnoodramp. Tijdens de bijzon dere zomerexpositie wordt de lan delijke en regionale verslaggeving door de media van de waters noodramp van 1953 en van de her denkingen in 2003 in een kritisch perspectief geplaatst. Er zijn kran ten en tijdschriften te zien, radiore portages te horen, televisiebeelden, Polygoon filmjournaals en foto's te jaar. Erik Manneke, bugel- en trom petblazer, is sinds 1996 bestuurslid en sinds februari vice-voorzitter. Schout noemde hem zeer actief, want Manneke heeft als bestuurslid van de nieuwe generatie ook de website van Euterpe opgezet. Hij is tevens lid van blaaskapel Dak d'raf. Amanda Manneke is de vierde telg uit de familie bij de muziekvereni ging. Ondanks haar werk en studie in Den Haag is ze lid gebleven en woont ze de repetities op vrijdag avond trouw bij. Schout vond dat een extra felicitatie waard. Amanda is tijdens de braderie actief bij de oliebollenverkoop. Haar vriend Carlo Kloet mocht destijds bij mu- ziekjuf Sarien Bout de triangel vast houden en toen was hij verkocht. Inmiddels speelt hij 12,5 jaar trom bone bij Euterpe, waar hij ook oud papier ophaalt en tijdens de braderie actief is. „Een betrouwbaar en be- hulpzaal lid", aldus Schout. Aman da en Carlo doen alle twee ook mee bij de blaaskapel. De huldiging van de jubilarissen vond plaats tijdens het 39ste jaar concert van Euterpe o.l.v. dirigent Peter de Rooij. Zes jongens en meisjes van de samenspelgroep openden met o.a. Circusberen en Haaienvinnensoep het concert. „Het gaat stapje voor stapje. Spelender wijs maken we nog wat van Euter pe", zo illustreerde de dirigent dat alle begin moeilijk is. Het 20 leden tellende jeugdorkest maakte de vor deringen duidelijk bij o.a. de uitvoe ring van Go West. „Vroeger moes ten we daar als fanfare flink op oefenen, nu speelt het jeugdorkest dit nummer al. Zo'n jeugdorkest is een kweekvijver en dat is de enige manier om als muziekvereniging te overleven", aldus de dirigent. De dertienjarige Willem Boogaard speelde hierbij op de bas, waarmee hij mogelijk de jongste bassist van Zeeland is. Voorzitter Steketee ver ontschuldigde zich dat de jeugd achterin de zaal niet zichtbaar was, maar een gedeelte van het podium moest naar Tholen, waar Concordia diezelfde zaterdagavond een con cert gaf. Na de pauze kwam de 55 leden tel lende fanfare aan bod, waar drie meisjes en een slagwerker voor het eerst van de partij waren. Goozina Steketee gaf een toelichting bij de verschillende nummers, waaronder het spectaculaire Contrasten en het klassieke nummer Winter van Vi valdi. Het jaarconcert trok goede belangstelling. Euterpe gaat de scholen bezoeken om nieuwe rekru ten te werven voor de muziekver eniging, die in 2004 het 40-jarig be staan viert. Parijs waar de Franse poëzie haar inspireerde tot het componeren van honderden chansons. De teksten zijn afwisselend triest, opgewekt en zelfs surrealistisch. Werner Leanse en Hopper hebben zowel Nederlandse kunstliederen als Engelse songs en Franse chan sons van Tal op het programma staan. Zij legden de werken ook voor het eerst op cd vast. Het fasci nerende concert rond het werk van Matjo Tal is op 6 april live te horen bij Uit op Tholen. De uitvoering in het voormalige stadhuis begint om half vier. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV in Sint-Maar tensdijk, boekhandel Dieleman in Tholen en aan de zaal. bekijken. De tentoonstelling is een productie van het Nederlands foto museum te Rotterdam, waar de ex positie eerder te zien was. Het Zeeuws Museum verrijkt de ten toonstelling met een grote hoeveel heid documentaires en kranten die ter gelegenheid van de herdenking 50 jaar februariramp zijn vervaar digd. Voor scholieren van 13 tot 18 jaar is een speciaal educatief pro gramma ontwikkeld. Het Zeeuws Museum organiseert ook nog een symposium waarop de verslagge ving van de watersnoodramp vanuit verschillende invalshoeken zal wor den belicht. Advertentie I.M. Voor meer informatie: Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. Gmf#Kerkstraat B-13 Stembergen Met bijna 100 muzikanten op de planken en 250 luisteraars zorgde harmonie Concordia uit Tholen zaterdagavond in Meulvliet voor een gevarieerd en veelzijdig concert. „Waar vind je nog een hobby, waar jong en oud samen aan mee kunnen doen?", zei voorzitter Piet Geuze. Hij riep ouderen op om zich aan te sluiten bij de muziekvereniging om samen met zoon of dochter de vrolijke noot proberen te raken. „Het is nooit te laat om dat te leren", aldus de voorzitter. Zilveren jubilaris Ben Schot (links) van Concordia Tholen met de koperen dirigent Marcel Hartendorp.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9