Groter kleuterplein in Scherpenisse Plaatselijk nieuws Laban ^^Geslacht in eigen slagerij COLLECTEN 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 maart 2003J Pieten onder de maat VERF NODIG? Nieuwe econoom Illegaal vissen 1154 euro Woord en Daad Kledingbeurs Van Veldhuizen bestuurskandidaat Zangdienst Ichthuskerk Echtpaar Duijzer vertelt voor Passage Smartlappenfestival Klaverjassen Koppositie wankelt Oliebollenactie Vogelvrienden Vergunning bouw woning AVB speelt bingo Markt bij Schutse Wisseling l'Esperance Bezinning op SOW Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Opgave zeskamp Koopman in bestuur De Schutse Windbelemmering voor molen Van Gorsel wint klaverjassen Inzamelen kleding Oranje-avond in kerk Zwembad toegestaan Subsidie onderhoud molen Knobbelzwanen overlast Feestavond jeugdbrandweer Geslaagd Boomfeestdag Nieuwe voorzittershamer Reumafonds Woord en Daad Vroegschoolse educatie Tholen Diverse leden van de Ondernemers vereniging toonden zich tijdens de ledenvergadering niet tevreden over het laatste optreden van de Zwarte Pieten tijdens de intocht van Sinter klaas. Mevrouw Heuseveldt noemde de complete intocht slapjes. „Er zijn te'weinig Pieten en voor de kinderen is er veel te weinig strooigoed." Dhr. Stroot vond de activiteiten ook onder de maat. Anderen waren het er niet mee eens, dat er op de Markt .politieke verhalen' aan kinderen worden verteld. Het optreden van de goedheiligman was bij sommige on dernemers ook niet in goede aarde gevallen. Bovendien bleken enkele Pieten te diep in het glaasje te heb ben gekeken. Voorzitter Molenaar zegde toe dat hij een en ander met het Sinterklaascomité zal doorspre ken. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING II Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Schilderspeciaalzaak Advertentie I.M. De 23-jarige Christy-Jean de Goffau krijgt vandaag zijn bul op de Eras mus universiteit in Rotterdam. De oud-leerling van het Mollerlyceum studeerde bedrijfswetenschappen en is nu doctorandus in de economie. Zijn scriptie maakte hij over de waardering van bedrijfsonderdelen. Daarvoor liep De Goffau stage bij accountantskantoor Ernst Young. Een 20-jarige man werd zondagmid dag omstreeks 13.45 uur bekeurd omdat hij in het Spuikanaal bij Ril land aan het vissen was. De jonge man viste met twee hengels, die ge aasd waren met maden. Wegens het ontbreken van een sportvisakte kreeg hij een boete. Ook een 63-jari- ge Roosendaler kreeg op dezelfde plaats een bekeuring wegens het vis sen zonder vergunning. 1' De collecte die gehouden werd bij de zangavond voor de stichting Woord en Daad bracht 1154,45 eu ro op. In de hervormde kerk moes ten zaterdagavond vele extra stoe len worden gezet om de belang stellenden een plaats te geven. Het mannenkoor Rehoboth liet diverse lijdensliederen horen die ook op hun cd staan. Medewerking ver leende ook het jongerenkoor Con Amore uit Dirksland. De zang werd begeleid door Bram Bout op het orgel en Anja van der Maten op een hobo. De opbrengst van de collecte gaat naar vakschool Lèo in Burkina Faso. Voor dit project werd een week eerder een oliebollenactie ge houden, die bruto 974 euro op bracht. Ln een bedrijfspand aan de Am- bachtsweg 13c wordt een kleding en speelgoedbeurs gehouden. Te vens worden er tweedehands boeken en nieuwe zomerschoenen te koop aangeboden.Vandaag (donderdag) is de beurs geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Op vrijdag zijn de deuren geopend tussen 9.00 en 11.30 uur. Roberto van Veldhuizen, eigenaar van supermarkt Albert Heijn in de Kotterstraat, heeft zich kandidaat gesteld voor het bestuur van de On dernemersvereniging. Hij neemt waarschijnlijk de plaats in van me vrouw Haze die wegens drukke werkzaamheden wil gaan stoppen met het penningmeesterschap en het secretariaat. Tijdens een terugblik op de acties van 2002 deelden de ondernemers mee, zeer tevreden te zijn over het verloop van de moon- lightshopping en de wintermarkt. Alleen de krasactie tijdens de win kelweken in november zal niet te rugkeren. Voorzitter Molenaar: „Het is onze laatste krasactie ge weest. Het was te matig, bovendien waren de uitgaven en inkomsten ten opzichte van vorige jaren uit balans. We gaan iets anders overwegen." Dhr. Bout vroeg het bestuur na te denken om iets later met de winter markt te beginnen en iets eerder te stoppen. Hij dacht aan tijdstippen van 16.00 tot 21.00 uur. Voorzitter Molenaar had 's middags op bepaal de tijden zelfs braderiedrukte ge constateerd. De gratis bonbons voor moederdag gingen er bij het winke lend publiek ook goed in en de ver gadering besloot ook dit jaar bon bons uit te delen. Het advies van het bestuur is om op koninginnedag de winkels te sluiten en de braderiedata zijn vastgesteld op 29 en 30 augus tus. Op voorstel van mevrouw Bijl krijgt moonlightshopping op 12 ok tober het thema 75 jaar Thoolse brug. In de Ichthuskerk aan de Doelweg wordt zondag een zangdienst gehou den die in het teken staat van de lij- denstijd. Gedeelten uit de lijdens geschiedenis van de Heere Jezus zullen worden gelezen. De schriftle zingen worden afgewisseld door zang van het gereformeerd gemengd zangkoor Canticum en solist Johan Baaij. Het orgel wordt bespeeld door Johan Heuseveldt. Ds. Peter Broere verzorgt een korte overdenking. De aanvang is om 17.00 uur. Op de ledenbijeenkomst van de Pas sage sprak het echtpaar Duijzer over de watersnoodramp. Rondom de herdenking van de watersnoodramp bezocht dit echtpaar ook diverse ba sisscholen. Beiden vertelden hun er varingen gedurende de watersnood en de periode die daarop volgde. Mevr. Duijzer vertelde ondermeer hoe haar broer met twee vrienden mensen gingen redden in de Bergse polder. Dhr. Duijzer woonde in 1953 in de Voorstraat te Sint-Annaland. Hier kwam het water in het dorp, maar bleef iedereen wonderlijk ge spaard. Na een paar uur zakte het water al, omdat het de polder inliep en kon men door de putten en kuilen weer op weg om de schade te bezien en mensen te helpen. Aan het einde van de bijeenkomst benadrukt mevr. Duijzer hoe belangrijk water is in de samenleving. Hierbij noemde ze ook de problemen in het Zoommeer waar 's zomers het water giftig is door de blauwalg. Dhr. Duijzer wees nog op het gerealiseerde Deltaplan. Met het oog op de stijging van de zeespiegel, zwaardere stormen en meer neerslag blijft het volgens hem nodig dat er gewaakt wordt over de veiligheid van de dijken. Mevr. Duijzer eindigde met het gedicht: de laatste sluis.Aan het eind van de avond werden de bloemstukjes ver loot, die leden hadden gemaakt om de zaal op te vrolijken. Deze herdenking van de ramp was georganiseerd door een alternatief bestuur bestaande uit: Nel Bijl, Wil ly van Dijke, Mineke Jansen, Willy de Jonge, Jennie Laban, Catrien Snoep en Annie Zoeteweij. Catrien Snoep opende de bijeenkomst met gebed, waarna Mineke Jansen een gedeelte uit de bijbel las. Annie Zoe teweij hield een meditatie over de storm op het meer die door de Heere Jezus werd gestild. Willie de Jonge sloot de bijeenkomst met dankge bed, waarna staande het Zeeuws volkslied werd gezongen. Presidente Rita Heemskerk bedankte het alter natieve bestuur voor het verzorgen van deze bijeenkomst. De sfeercommissie van Tholense Boys organiseert zaterdag 12 april een smartlappenfestival. Vanaf zes uur 's avonds worden in de kantine van de voetbalvereniging de liede ren gezongen. Medewerking aan dit festival verleent dweilband de Neu- tekraekers uit Oud-Vossemeer. Van 29 tot en met 31 mei wordt er op het sportpark van Tholense Boys weer gestreden om de Bon Giorno cup. Bij dit internationaal toernooi voor A-junioren komen teams uit Engeland, Polen, Duitsland, België en Tsjechië in actie. De voetbalver eniging zoekt voor dit evenement nog vrijwilligers die de teams met raad en daad willen bijstaan. Vrij willigers kunnen zich opgeven bij Kees de Hond, tel. 603949. Op de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging Stad Tholen behaalde Julian Poot de overwin ning. De eerste vijf in de uitslag wa ren: 1. Julian Poot 5001 punten; 2. Marion Opree 4994 p; 3. Carlo Hage 4902 p; 4. Leen Hage 4792 p; 5. Herman Oldenburg 4767 punten. Een week eerder ging de overwin ning naar Marion Opree, die met een totaal van 4994 punten net voor Her man Oldenburg eindigde. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers is met nog twee wedstrijden te spelen de spanning weer teruggekeerd. Koploper Nico Rooijakkers leed met 7.20-10 een forse nederlaag tegen zijn naaste concurrent Arjan Hommel. Het ver schil bedraagt nu nog maar 1.6 pun ten, zodat Hommel nog kans maakt op het clubkampioenschap. Jos Hommel maakte op de laatstgehou den clubavond een serie van 17 car amboles en behaalde met 3.18 te vens het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: A. van Daalen-L. van Wezel 10-6.25; H. Hommel-J. Hom mel 5.47-10; N. Rooijakkers-A. Hommel 7.20-10; S. Etiënne-K. Hommel 10-5.65. Leden van vogelvereniging De Vo gelvrienden organiseren zaterdag een oliebollenactie. De lekkernijen worden huis aan huis verkocht. De opbrengst van deze actie is bestemd voor de clubkas. Dhr. W. Boudeling gaat aan de Coentjesweg een eengezinswoning met garage bouwen. Volgens het be stemmingsplan mag op dit perceel alleen bedrijfsvoering door agrari sche bedrijven plaatsvinden. De pro vincie Zeeland heeft op grond van artikel 19 van de Wet op ruimtelijke ordening toch een verklaring van geen bezwaar gegeven. De algemene vrouwenbond organi seerde voor haar leden een bingo avond. De prijzentafel was verzorgd door Jaantje Hommel en bestond de ze keer uit bad- en keukentextiel. Op 15 april gaan de dames van de AVB paasdecoraties maken. Sint-Annaland In de zaal van zorgcentrum De Schutse wordt woensdag 9 april tus sen 14.00 en 16.00 uur een markt georganiseerd. Naast de artikelen die het winkeltje te koop aanbiedt zijn er spulletjes te koop die door de dagopvang zijn gemaakt. De perso neelsvereniging is aanwezig met een rommelmarkt. Ook worden kaarten en kleding te koop aangeboden en wordt er koffie en thee geserveerd. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor de dagopvang. Na 11,5 jaar draagt Trix Laanen het beheer van bar l'Esperance over aan Adwin de Mooij. Volgend jaar hoopt ze naar Spanje te gaan om zich aan de schilderkunst en de lijstenmakerij te wijden. „Ik geef een andere wending aan mijn leven'vertelt Trix Laanen. „Met heel veel plezier heb ik het werk in l'Esperance gedaan, maar ik ben geen 25 meer zoals op 1 oktober 1991 toen ik hier begon." Daarvoor werkte Trix Laanen 4,5 jaar in Havenzicht. Ze is dus al zestien jaar in de horeca werkzaam ert dat betekent werken op onregelmatige tijden. „Ik wil wat meer regelmaat en ook andere interes ses voorrang geven. Om aan de nieu we situatie te wennen, werk ik nu al een paar dagen per week in een lijs tenmakerij. Dat wil ik in Spanje ook gaan doen, maar ik sluit niet uit dat het ook nog wel eens de toeri- sti- sche sector kan worden. Ten- slotte heb ik er tot mijn vijftiende gewoond en ik spreek vloeiend Spaans.'Trix Laanen heeft in l'Esperance hele drukke jaren gehad, toen Sint-Anna land de trekpleister was voor de uit gaande jeugd van het eiland en oms treken. „Dat is teruggelopen omdat je altijd met golfbewegingen te ma ken hebt, maar nu trekt het toch weer aan." Trix Laa-nen blijft nog een jaartje naast de bar wonen om haar opvolger in te werken. Adwin de Mooij werkt nu in bar Corona (de vroegere Papbar) in de Kaaistraat in Sint-Maartensdijk. De wisseling van de wacht in l'Esperance is in april gepland. D.V. maandag 31 maart wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De Hervormde Gemeente gaat ge meenteavonden beleggen om de le den te informeren over het SOW- proces. In december valt het synode besluit of de Gereformeerde Kerken Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag 5,70 Rundergehakt 1 kg 5,20 Spekblokjes 200 gr. kg 4,- Dikke vleesribben 1 kg 0,90 Slavinken 5 halen ♦Haaskarbonade 1 kg ^Ribkarbonade 1 kg ♦Schouderkarbonade 1 ♦Rundersteaks 100 gr. Beenham 100 gram 1,35 Kipfilet 100 gram 1,25 Snijworst 100 gram 0,75 Rauwkostsalade 150 gram 0,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. in Nederland, de Evangelisch Luther se kerk en de Nederlandse Hervorm de kerk gaan fuseren tot de Prote stantse kerk in Nederland. De eerste informatieavond wordt vrijdag 28 maart gehouden om 20.00 uur in ver enigingsgebouw Het Trefpunt. Stavenisse Stichting Actief Stavenisse organi seert op koninginnedag een zeskamp op het voetbalveld van SC Stavenis se. De aanvang is om 14.00 uur. Groepen van minimaal zes personen kunnen zich tot 25 april aanmelden bij Elles Steendijk, tel. 697081 Dinsdag 1 april wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Diaken J.C. Koopman gaat als afge vaardigde van de Hervormde Ge meente zitting nemen in he bestuur van zorgcentrum De Schutse te Sint- Annaland. Hij neemt de plaats in van J.A. Stoutjesdijk, die na 13 jaar zijn taak als bestuurslid heeft neergelegd. De provincie Zeeland heeft op grond van artikel 19 van de Wet op de ruim telijke ordening een verklaring van geen bezwaar gegeven aan H.P. de Jong voor het bouwen van een verdie ping op zijn woning aan de Oudeland- seweg. De ambtenaren van de provin cie erkennen dat door het bouwen van de verdieping de naast gelegen molen minder wind zal vangen, maar ze me nen dat uit het oogpunt van beeldkwa liteit er een betere situatie ontstaat. Uitslag competitiewedstrijd klaverjas vereniging De Pendelaars: 1. J. van Gorsel 5076 punten; 2. R. van Putten 4892 p; 3. J. Geldhof 4800 p; 4. J. van Zetten 4684 p; 5. N. van Diggele 4616 p; 6. P. van Iwaarden 4419 p; 7. J. van Splunter 4398 p; 8. P. Bazen 4290 p; 9. L. Kampman 3738 p; 10. M. den Haan 3707 punten. De Juliana van Stolbergschool zoekt kinderkleding in de maten 56 t/m 176 dat nog in goede staat verkeert. Op de verkoopdag in de basisschool op zaterdag 24 mei wil men de kin derkleding gaan verkopen. Kleding en schoenen kunnen tijdens de schooluren bij het schoolgebouw af gegeven worden. Ook heeft men be langstelling voor kledinghangers en voor spulletjes die bruikbaar zijn voor de rommelmarkt. Scherpenisse De Hervormde Gemeente gaat ook dit jaar op koninginnedag een Oranje avond organiseren in het kerkgebouw. Het doel van deze avond is om de da den van de Heere in de vaderlandse geschiedenis op te merken en te ge denken. Sprekers op deze bijeenkomst zijn: ds. D. Zoet (Loon op Zand), ds. J. Blom (Poortvliet) en ds. J. Lohuis. Op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening heeft de provincie Zeeland een verklaring van geen bezwaar gegeven voor het plaatsen van een zwembad achter de woning op het perceel Krokkeweg 7. Poortvliet Voor het onderhoud van molen De Korenaar heeft de provincie Zeeland voor het jaar 2002 een subsidie van 681 euro verstrekt. De totale onder houdskosten waren 3404 euro. Op een perceel aan de Paasdijkweg/ Zwarteweg richten knobbelzwanen schade aan aan het grasland. De pro vincie Zeeland verleent eigenaar J.J. van der Slikke toestemming om met het geweer de zwanen te doden Sint-Philipsland Op de jaarlijkse feestavond van de jeugdbrandweer werd vrijdag af scheid genomen van de 18-jarige Martin van der Welle die wegens zijn leeftijd moet stoppen. Brand weercommandant De Feijter over handigde hem een bos bloemen en spelde hem een lintje op. Sinds 1 december 1995 was Martin van der Welle lid van de jeugdbrandweer. Inmiddels is hij toegetreden tot de vrijwillige brandweer in Sint- Maartensdijk. Op de feestavond vertoonde Ger Bouman een film die hij gemaakt had ter gelegen heid van het 35-jarige bestaan van de jeugdbrandweer. Bij de Zeeuw se wedstrijden die vorig jaar wer den georganiseerd behaalden de adspiranten een eerste plaats. Bij selectiewedstrijden in Oud-Beijer- land behaalden de junioren een tweede plaats. Onlangs nam het korps deel aan wedstrijden in Oos terhout, waar de junioren op een derde plaats eindigden. Aan de Hogeschool Inholland, sec tor Sosa te Vlissingen heeft Jos Pas toor het mbo-diploma sociaal dienst verlener behaald. VERVOLG VAN VOORPAGINA Hij plaatste het planten van de abeel in een groter verband, name lijk in de wederopbouw van het eiland Tholen na de waters noodramp in 1953. Toen gingen vele bomen ter ziele door het zoute zeewater. Vanaf eind juni tot en met september is er een tentoon stelling over de wederopbouw van Tholen in het gebouw Scaldis Na- turalis. De Leeuw was blij met de gezamenlijke activiteit: van het platform, de kinderboerderij, de natuurvereniging Tholen en staats bosbeheer. De burgemeester verbaasde zich er over dat er 'vier mannen' waren ge selecteerd om hem te heipen. Hij had er ook graag een meisje bij gezien, zo zei hij. Raoul en Martijn waren geko zen omdat hun verjaardag het dichtst bij de 26ste maart valt. Voor de burgemeester was het ook een speciale dag. Niet alleen van wege het planten van de abeel, maar ook vanwege het feit dat alle burgemeesters in heel Nederland gistermiddag een nieuwe voorzit tershamer ontvingen van het We- reldnatuurfonds en FSC-Nederland, het keurmerk voor duurzaam hout. Vertegenwoordigers van FSC-Ne derland kwamen gistermiddag de hamer buiten voor het gemeente huis aan Nuis overhandigen. Na het planten van de abeel liepen de kinderen naar het natuurgebied de Pluimpot voor een rondleiding door gidsen van de natuurvereniging. De collecte voor het nationaal Reu mafonds heeft in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder 920,68 euro opgebracht, en in Poortvliet 698,88 euro. In de week van 14 t/m 19 april wordt in alle woonkernen gecol lecteerd voor Woord en Daad. De opbrengst wordt bestemd voor de uitbreiding van vakschool Léo in Burkina Faso, waar kansarme jon geren onderwijs en voedsel ont vangen. Met het rijtuig van Hengstmengel kon de jeugd vanaf de Veerdijkseweg een ritje maken. De activiteitencommissie van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse kan dankzij de gun stig verlopen verkoping van afge lopen zaterdag het kleuterplein uitbreiden. De opbrengst lag tus sen de 2800 en 2900 euro. Verder wordt er extra speelgoed gekocht voor de kleuters en leerboeken waarvoor het rijk geen vergoe ding verstrekt. Een deel van de opbrengst wil men ook besteden om de bijdragen van de ouders voor de schoolreis beperkt te kun nen houden. En als er dan nog geld over is, kan er aan het schoolzwemmen worden meebe taald. „Het wordt allemaal duur der en het is heerlijk wanneer je een potje achter de hand hebt", zegt Marja v.d. Slikke van de uit zeven leden bestaande activitei tencommissie. Die werd twee jaar geleden opgericht in verband met de nieuwbouw van de school, maar besloten is om door te gaan. „Het draait heel lekker en eind april/begin mei organiseren we een geraniumactie." De verkoping zaterdag in de vei ling van Scherpenisse trok vooral 's morgens veel volk. De kinderen stonden buiten in de rij voor een ritje in het rijtuig van dhr. Hengstmengel, die met zijn twee haflingers naar de veiling geko men was. In de veilinghal kon men snuffelen in de rommel marktspullen, tweedehandskle- ding, boeken, speelgoed, enz. Er waren ook allerlei etenswaren: koffie met een bolus en later ook soep of een broodje kroket. De kinderen konden ook knutselen of zich door Kees Kleppe op de digi tale foto laten zetten, die direct op een scherm te zien was. Een aan tal ondernemers verkochten ook artikelen, waarvan de school dan een deel van de opbrengst kreeg. Bij de eerste verkoping, twee jaar geleden, lag de opbrengst met 8000 gulden hoger, maar toen moest de nieuwbouw nog verwe zenlijkt worden. De activiteiten commissie is tevreden. „Het is heel goed verlopen met een mooie, zonnige dag en we hebben keurig verkocht", aldus Marja v.d. Slik ke. Predikbeurten Zondag 30 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. 18.30 u. (H.D.) ds. Oorschot, Tholen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dr. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 17 u. ds. Broere, m.m.v. Canticum. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Berk. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. drs. Van der Kloot Meij-burg, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Adriaansen, Dinteloord. 18.30 u. ds. V.d. Heijden, Heinenoord. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Sluis. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. do 3/4 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Quist, Scheveningen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Pater, Veenen- daal. vr. 4/4 13.30 u. ds. De Jongste, huwe lijksbevestiging. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reynders, Yerseke. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. 3/4 19.30 u. ds. Kareis, Hardinxveld- Giessendam. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Duyvenbode, Den Bommel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 2/4 19.30 u. ds. Van der Heiden, Oostkapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Hauw, Maasland. VERVOLG VAN VOORPAGINA Hun woordenschat neemt toe waar door het ook makkelijker wordt om met andere kinderen te spelen. Belangrijk onderdeel van de me thode is dat ook de ouders erin wor den betrokken. Na elke zes weken worden de vorderingen met de ou ders besproken. En ze worden ge vraagd of ze er thuis ook aandacht aan willen besteden. Veelal wordt de 'lesstof' in projecten aangebo den. Nu is de lente aan de beurt. Er wordt aangesloten bij de belevings wereld van een kind. Vooral voor de taalontwikkeling is de methode heel bruikbaar. „Hoe eerder een kind ermee begint, hoe beter de resultaten zijn. Het heeft een positieve invloed op de latere schoolcarrière," zegt de consulente. Voor de ouders in de zaal bleek het een bezwaar dat kinderen drie of vier dagdelen naar de 'voorschool' zouden moeten. Veel te vaak, zo zei den verschillende moeders. Kinde ren zijn nog zo jong en moeten dan al zo veel, was ook een van de reac ties. Een kind dat een peuterspeelzaal be zoekt gaat slechts twee dagdelen, soms drie als daar een reden voor is (medisch of sociaal). Volgens Sedik- ki is dat de keuze van de gemeente. „Voor het we is drie tot vier dagde len gebruikelijk, maar sommige ge meenten kiezen voor zes dagdelen." Aan de reactie in de zaal te horen bleek dat de meesten het daar niet mee eens waren. Forum gaat in de benadering vooral uit van de prak tijk in de grote steden, waar zelfs al wachtlijsten bestaan. Juffrouw Wilma Pot begreep de re actie van de ouders wel. Ze sprak uit ervaring. Jonge kinderen die de hele week naar school moeten, zijn aan het eind van de week vaak te moe en kunnen dat zeker in het begin niet goed volhouden. „We adviseren ou ders wel eens om ze een middagje thuis te houden zodat ze bij kunnen komen. Zeker bij de allerjongsten komt dat voor." Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum Apotheek van 't Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Abdullah, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 mrt t/m vrijdag 4 apr. donderdag 27 11.07-23.52 vrijdag 28 12.37 zaterdag 29 112-13.52 zondag 30 2.17-15.42 maandag 31 4.07-16.27 dinsdag 1 4.37-16.57 woensdag 2 5.07-17.27 donderdag 3 5.37-17.57 vrijdag 4 6.07-18.27 di 1/4 21.19 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 2 en 16 apr. Oecumenisch avondge bed, gebouw N.P.B.19.30 u. 3 apr. Voorlichting Kon. Ned. Red dingsmij, Chr. Ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 4 apr. Sportgala, Meulvliet, 19.30 u. 6 apr. Zondagmiddagconcert wer ken Marjo Tal, voormalig stadhuis, 15.30 u. 19 apr. Creativiteitsmarkt Ten An ker 13.-30-17 uur. OUD-VOSSEMEER 15 apr. Paasstukjes maken, Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. STAVENISSE 29 mrt. Clubwedstrijd Oosterschel- devissers, 13-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 1 apr. Informatieavond diabetesver. over werking van tabletten en insu line, Haestinge, 20 u. SCHERPENISSE 28 en 29 mrt. Voorjaarsshow Dorpsgemeenschap, veilinghal; vr 18-21 u„ za 10-17 u. 5 apr. Jongerencontactavond, over Wat doe jij hier op aarde?, De Hoeksteen, 19.45 u. SINT-PHILIPSLAND 28 mrt. Jaarconcert Concordia, De Wimpel, 19.30 u. 2 apr. Theaterpoppenkast Tierelijn, De Wimpel, 14 u. 5 apr. Bazaar Geref. Kerk, Ons Dorpshuis, 13 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 mrt. Expositie schilderijen en beelden, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 2 apr. Whiplash informatiebijeen komst, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. 4 t/m 6 apr. Pasar Malam, De Stoe- lemat, vr. 13-23 u., za 12-23 u., zo 12-21 u. 6 apr. Matthaus Passion, Sint Gert- rudiskerk, 19.45 u. 10 apr. Komedie Vogels, Anne-Wil Blankers e.a., De Maagd, 20.15 u. 11 apr. Cabaret Jaap Mulder, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Stoffenmarkt, Grote Markt en Bosstraat. 12 apr. Verdi-opera, II Trovatore, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Irish folkfestival, De Stoele- mat, 15 u. 12 t/m 21 apr. Voorjaarskermis Kijk-in-de-Pot. 13 apr. Markiezenhof-Boekenhof, binnenplaats Markiezenhof 10.30- 17 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Daredevil - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: Hot Chick - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Jungleboek 2- za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: The recruit - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16 en 21.15 u. Jungle Boek 2 - za, zo en wo 14 u. Maid in Manhattan - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 16, 18.30 en 21.30 u. The ring - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u. Liever ver liefd - vr 18.30, za en zo 14 en 18.30 u„ wo 14 u. Spy kids 2: The island of the lost dreams - zo 14 u., wo 14 u. De tweeling - zo 16 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. About Schmidt - zo 19 u., ma en di 20.30 u. F

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2