Provincie Zeeland Open dag Kwetsbare natuur In verwachting? GEBR. DOMINICUS BV 2003 77A7; ZONWERING VAN THOLEN, VOORTHOLEN SCHERPE IVRAAG EEN I SPECIALE IE MAAKT HET MET FIXET (Officiële Mededelingen Restitutie waardekaarten PSD In beroep Beeldkwaliteit Sta dan even stil bij uw kraamtijd en regel het goed. Samen maken we er een onvergetelijke tijd van. AKTIEPRIJZEN PRIJSOPGAVE AANBIEDINGEN DETHOOLSE COURANT Donderdag 27 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 13/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Diversen Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten hebben op 18 maart de begrenzing van kwetsbare natuur in Zeeland vastgesteld. Het gaat dan om natuurgebieden die extra gevoelig zijn voor neerslag van ammoniak. RAAMZORG I JJTENTADMINISTRATl£ HKZ Bel of mail voor inschrijving Tel. 0113-224040 Email: spkez@zeelandnet.nl Bel voor een abonnement 0166-657007 of kijk op internet: www.eendrachtbode.nl FIXET SINT-MAARTENSDIJK HET ZONNETJE IN HUIS. Abdij Nieuws Zaterdag 8 maart hield de provin cie open dag. Ongeveer 7500 bezoekers namen een kijkje in de keuken van de provincie. Om te weten of er aan de verwachtin gen van de bezoekers werd vol daan, kon een enquêteformulier worden ingevuld. De gegevens van deze enquete worden mo menteel verwerkt. Een voorlopige indruk is dat de waardering van het publiek voor het initiatief en de verkrijgbare informatie ruim voldoende is. Naast de informatieverstrekking was er volop gelegenheid om mee te doen aan prijsvragen. De kennistest 'Zeeland in beelden' leverde 126 goede inzendingen op. Uit deze inzendingen zijn tien prijswinnaars getrokken, die in middels bericht hebben gehad. De hoofdprijs, een halfuur duren de rondvlucht van vliegveld Midden-Zeeland, werd gewonnen door mevrouw P. de Pooter uit Zuidzande. Tijdens de Open Dag konden de bezoekers ook een schatting doen van het opkomstpercentage bij de verkiezingen van Provin ciale Staten. Niemand heeft het opkomstpercentage van 51,1% in Zeeland exact geraden. De heer of mevrouw Ensing uit Zierikzee zat er met 51,0% heel dichtbij en is winnaar geworden van het foto boek Zeeland. Bij het "raad en kiesspel" dat georganiseerd werd door Financieel-economische zaken konden bezoekers de symboli sche financiële ruimte in de be groting raden. Financiële ruimte is geld dat Provinciale Staten aan nieuwe plannen kunnen uitgeven. Vervolgens mochten de bezoe kers kiezen hoe zij "als statenlid" dit bedrag zouden besteden. Het juiste bedrag was 127,- en dit is het dichtst benaderd door de heer J. Grootjans uit Oost-Sou burg. Hij ontvangt een cadeaubon van 25,—. De populairste doelen waren onderwijs en openbare orde en veiligheid. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het opzettelijk verontrusten van fazanten aan WBE Tholen- St.Philipsland te Scherpenisse. De ontheffing wordt verleend voor de periode van datum be sluit tot en met 30 april 2003. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de WBE, gelegen in de gemeente Tholen. Bezwaar De ontheffing ligt van 28 maart 2003 tot en met 8 mei 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 8 mei 2003 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Direc tie ruimte, milieu en water, post bus 165, 4330 AD te Middel burg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de be trokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middel burg. Nu de bootkaarten van de PSD hun geldigheid hebben verloren, is het mogelijk restitutie aan te vragen voor het nog openstaan de bedrag. Daarvoor moet per waardekaart een speciaal for mulier worden ingevuld dat kan worden opgevraagd bij het In formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-63140Ö, e-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Zoals op het aanvraagformulier staat vermeld, moet rekening gehouden worden met inhou ding van €5 - administratie kosten. Momenteel zijn er al duizenden aanvragen binnen en wordt begonnen met de ver werking. Vanwege het grote aantal resti- tutieverzoeken moet rekening worden gehouden met een ver werkingstijd van ongeveer drie maanden. Donderdag 3 april is er een zit ting van de Hoorcommissie bestemmingsplannen. De zit ting, die om 14.45 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De heer en mevrouw De Vlieger te Waarde hebben bedenkingen in gediend tegen het bestemmings plan 'Kom Waarde' van de ge meente Reimerswaal. Zij maken bezwaar tegen de beperkingen van gebruiksdoeleinden van een perceel met de bestemming be drijfsdoeleinden. Zij willen ver koopmogelijkheden voor groente, fruit en aanverwante artikelen, kleding en schoeisel. De gemeen te Reimerswaal wordt uitgeno digd om te reageren op de inge brachte bedenkingen tegen het bestemmingsplan. Vrijdag 4 april is er weer een zit ting. Deze begint om 14.00 uur. De heer F.J. van den Bulck te Huijbergen heeft bedenkingen in gediend tegen het bestemmings plan 'Cadzand-Bad'. Hij maakt bezwaar tegen de bestemming verblijfsrecreatieve doeleinden, waar eerst de bestemming woon- doeleinden gold. De gemeente Sluis is gevraagd te reageren op de ingediende bedenkingen. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Commissie Om gevingsbeleid, Sub-commissie gemeentelijke plannen, verzocht advies uit te brengen over de vastgestelde bestemmingsplan nen en de daartegen ingebrachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen over de be stemmingsplannen. Sinds mei 2002 is de Wet Ammoniak en Veehouderij van kracht. Het doel van deze wet is dat de uitstoot van ammoniak vanuit veehouderijen in Nederland zal verminderen. De wet stelt daarom eisen aan de huisvesting van dieren: voor nieuwe stallen moeten de modernste technieken toegepast worden zodat er zo min mogelijk ammoniak vrijkomt. Bestaande stallen moeten binnen een bepaalde termijn aangepast worden. Daarnaast bepaalt de wet dat provincies kwetsbare gebieden moeten aanwijzen, waarin en waar rond de uitstoot van ammo niak extra verminderd wordt. Kwetsbare natuur Een natuurgebied is kwetsbaar als het voor verzuring gevoelig is. Dat wil meestal zeggen dat het gebied op zandgrond ligt en dat er planten voorkomen of in de toekomst moeten voorkomen die slecht tegen neerslag van ammoniak kunnen. Deze gebie den moesten al voor 1988 be staan en ze moeten binnen de huidige provinciale Ecologische Hoofdstructuur liggen. Bovendien moeten de gebieden groter zijn dan 5 hectare of een gemeente moet ze al eerder als kwetsbaar hebben aangewezen. In dat laat ste geval mag het gebied kleiner zijn dan 5 hectare. Bloemdijken Ook bloemdijken zijn natuurgebie den die kwetsbaar zijn voor ammoniak. Toch hebben Gedeputeerde Staten besloten de bloemdijken niet aan te wijzen als kwetsbaar, omdat zij van mening zijn dat bloemdijken beter gebaat zijn bij een goed agrarisch na tuurbeheer, dan bij beperkingen via de wet. Aan het opzetten van een goed agrarisch natuurbeheer werkt de provincie via een ander spoor. Een aantal bloemdijken zijn wel als kwetsbaar aangewezen. Dit zijn dijken die gemeenten al als kwetsbaar hadden aangewezen in het verleden. Regels voor kwetsbare natuur De wet geeft regels voor veehou derijen in kwetsbare natuur en in een zone van 250 meter daar rond. Hier mogen zich geen vee houderijen vestigen, behalve als het veehouderijen zijn die dieren houden ten behoeve van natuur behoud. Bestaande veehouderijen mogen alleen uitbreiden als de uitstoot van ammoniak binnen een bepaalde waarde blijft. Deze waarde hangt af van het aantal dieren waarvoor het bedrijf nu een vergunning heeft. Voor kleine melkrundveehouderijen geldt een vaste waarde die hoort bij een melkrundveehouderij van gemid delde grootte. Kleine melkrund veehouderijen kunnen daardoor uitbreiden tot een economisch rendabel bedrijf voor de toe komst. Paarden, schapen, volgens biolo gische methoden gehouden die ren en dieren gehouden voor natuurbehoud zijn uitgezonderd van de regeling voor uitbreiding. Inzage en informatie Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt vanaf volgende week gedurende zes weken ter visie bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Bij dit besluit hoort een kaart waarop de kwetsbare natuurgebieden en de zones daar omheen staan aangegeven. De gemeenten in Zeeland ontvangen binnenkort ook een gedetailleerde kaart met kwetsbare natuur. Voor meer informatie over dit onderwerp kan contact opgenomen worden mevrouw W.A. Hollemans, direc tie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631127. Zeeland mooi houden en nog mooier maken zal iedereen aan spreken. Het probleem is dat mooi niet voor iedereen dezelf de betekenis heeft. Een prach tig natuurgebied, schepen aan de horizon, het silhouet van een boulevard of de uitgestrektheid van Zeeuws polderlandschap. Het is er allemaal en het is waard om behouden te blijven. Het gaat allemaal over de aan trekkelijkheid van de omgeving en de beleving daarvan. Maar het gaat ook over zaken die niet mooi worden gevonden, waardoor het evenwicht tussen bestaande omgeving en nieuwe elementen zoals bedrijventerrei nen, recreatieparken of windtur bines in het geding is. De provincie wil met andere overheden, organisaties en inwoners in debat gaan over beeldkwaliteit. Door het uitbren gen van een discussienota werd daar een aanzet voor gegeven. Vanaf vandaag is er een samenvatting van deze nota gratis te verkrijgen bij het Informatiecentrum van de pro vincie. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊË WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ mmmmm wmmm E—Él KPROVINCIALE m W W"1 '«O 900* \£o?o2*. ^V.TOV^VVVVV.^V*V.»VXV.^^^ Oude Zandweg 2,4361 SK Westkapelle, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 Verrijn Stuartweg 10,4462 GE Goes, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 E-mail: info@dominicus.nl WWW. dominicus.nl Nijverheidsweg 4 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. 0166-667181 Fax 0166-667185 Het is heerlijk als de zon weer gaat schijnen. Maar soms kan de zon ook even teveel zijn en wilt u de warmte buitenshuis houden. Buitenzonwering is hiervoor de meest effectieve oplos sing. Bovendien gaat u verkleuring van uw meubels en hinderlijke scha duwvorming tegen. Met de juiste zon wering houdt u de warmte buiten, zonder dat het ten koste gaat van het zonnig uitzicht. JE MAAKT HET MET FIXET Bij Fixet kunt u terecht voor al uw buitenzonwering: Uitvalschermen Terrasschermen Sereens Markiezen Rolluiken Montage bij u thuis door de Fixet Klussendienst!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 19