'Door Kleur Bekennen ligt alles vast, de angel is uit het debat' Verburgh Sint-Philipsland krijgt primeur met jongerenontmoetingsplaats Voor adsl in Tholen 325 abonnees nodig Container in de hoek van de ijsbaan de Tramput GGN Geld Lionsclubs voor fietspontjes Fietspad van Platteweg naar de zeedijk Steeds meer schade reeën Luuk Blom (PvdA) neemt na bijna één jaar afscheid van gemeenteraad Zalmrokerij naast paling in Sint-Annaland Nieuwe bedrijven De zakenbank van Tholen Buys Partners Donderdag 20 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Als Thools Tweede Ka merlid zal Luuk Blom (Pv dA) uit Sint-Annaland de randstadsarrogantie gaan bestrijden. Volgens hem is er in de Haagse politiek onvoldoende aandacht voor de problemen op het platteland. Er zou zelfs een staatssecretaris voor het kleine kernenbeleid moet komen. En de raad in Tho len zou wat feller mogen discussiëren. Blom zat met zijn hand dicht bij het knopje van de microfoon. Ontroerd Griffier Sint-Maartensdijk liet zijn beurt voorbij gaan en nu krijgt Sint-Philipsland de primeur van de eerste jon gerenontmoetingsplaats (jop) in de gemeente Tho len. Van de 23 jongeren kozen er dinsdagavond 21 voor de Tramput als vesti gingsplaats en een contai ner kreeg de voorkeur van 16 jongens en meisjes. b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen ep Zeem tel. 0164 - 237940 Fax 245360 f specialisten in - Computers^ netwerken, systemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystomen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Luijsterlaan Van Dijke Actie ondernemers snelle internetverbinding Vier vormen Oud-Vossemeer Sint-Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse p ABN'AMRO Ztebank Haardhoutacties van de Lionsclubs van Tholen en Schouwen-Duive- land hebben 2000 euro opgeleverd voor de toeristische pontjes in de provincie. Zaterdag is een cheque overhandigd aan voorzitter C.J. van Liere van de stichting Fiets een rondje met een pontje. Vorig jaar hadden beide clubs zich voor een zelfde bedrag garant gesteld bij een eventueel tekort op het nieuwe fiets- voetveer tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. Maar er was geen tekort, waarop is besloten om dan de stich ting zelf dit bedrag te schenken. Voorzitter A.A. Meloen van Lions- club Tholen benadrukte het belang van de pontjes als aantrekkelijke verbindingsschakels voor de fietsers in Zeeland. Hij riep andere organi saties op dit voorbeeld te volgen, zodat voor de stichting 'Fiets een rondje met een pontje' een gezonde financiële basis wordt gecreëerd, teneinde de bestaande veerdiensten in stand te houden en nieuwe water verbindingen te realiseren. De stichting presenteerde zaterdag in Vlissingen de nieuwe almanak, op de dag dat de PSD-veren over de Westerschelde voor het laatst voe ren. In de almanak zijn zestien toe ristische veerdiensten opgenomen die deze zomer actief zijn in de Zeeuwse wateren. Een nieuwe ver binding is die tussen Sint-Annaland en Zierikzee, die enkele jaren gele den ook al eens voer. Ze wordt geëxploiteerd door rederij Frisia. Er is dit jaar een samenwerking met het muZEEum in Vlissingen, waar de tentoonstelling 'Met de boot mee' te zien is. Het waterschap is bezig met een plan om vanaf de Platteweg bij Scherpenisse een fietspad aan te leggen bij Karei Poot dat aansluit op het buitendijkse recreatieve fiets pad. De onderhoudsverplichtingen hiervan zijn in beeld gebracht en het plan is voorgelegd aan de Dienst Landelijk Gebied, die bij de natuur ontwikkeling in de Scherpenisse- polder betrokken is. Gezworene J.L.C. Mol van Zeeuwse Eilanden spreekt over ,een verbetering van de service voor de inwoners.' „De sterk bekritiseerde ontoegankelijk heid van het natuurgebied wordt daardoor gedeeltelijk opgeheven", merkte E. Hage op tijdens de verga dering van de gebiedscommissie van het waterschap. Hij is als lid van de landinrichtingscommissie nauw betrokken geweest bij de ge daanteverwisseling van de Scherpe- nissepolder, waarbij de doorgaande polderweg voor alle verkeer - ook voor voetgangers en fietsers - is af gesloten. Voor de waterhuishouding in het natuurgebied zullen nog aanpas- singswerken worden uitgevoerd, vertelde districtshoofd waterbeheer C. van Dijke. Er worden verbin dingsgeulen gegraven om het wa terpeil in het natuurgebied optimaal te kunnen beheren. Het opvoerge- maaltje om het brakke water door het gebied te voeren via duikers en stuwen, dient nog in bedrijf te wor den genomen. Hiervoor moet nog een elektriciteitskabel worden aan gebracht. Niet alleen de landbouw ondervindt er schade van, E. Hage uit Scherpe nisse komt ook steeds meer mensen tegen die schade aan hun auto heb ben. „En als ze niet all risk verze kerd zijn, kan een botsing met een ree flink wat geld kosten", zei de ZLTO-voorzitter op een vergade ring van het waterschap in Sint-An naland. Volgens Hage zijn er alleen op Sint-Philipsland al 22 reeën ge teld. „Ze zitten ook in een steeds groter deel van Tholen. Wat is de rol van het waterschap hierbij?" Dis trictshoofd wegen H.A. Dalebout zei dat Zeeuwse Eilanden zich wat dat betreft laat informeren door Staatsbosbeheer. En als er inder daad veel reeën zijn en het verkeer loopt gevaar, dan kunnen er ver keersborden en/of wildspiegels ge plaatst worden. De laatste kosten echter 230 euro per stuk en in de praktijk blijkt het een drama te zijn, zo was de ervaring van Dalebout op Schouwen. Nieuwe korpschef. F.P. Gouds waard is dinsdag in het stadhuis van Middelburg geïnstalleerd als nieuwe korpschef van de politie in Zeeland. Blom keek donderdagavond bij zijn vertrek uit de gemeenteraad terug op zijn korte raadsperiode. Volgens Blom is het belangrijk dat de re gio's goed in de Tweede Kamer zijn vertegenwoordigd. Ook binnen de fracties. Mede daarom is hij op de dertigste plaats gekomen en in de Tweede Kamer gekozen. Hij zal zich dan ook sterk maken voor de problemen op het platteland, zei hij. Bij zijn afscheid van zijn Thoolse periode voelde Blom zich vrij nu hij geen rekening hoefde te houden met de 'fractiediscipline'. Hij kon hij frank en vrij kritiek uiten op het nieuwe duale stelsel met de sterkere scheiding tussen college en raad en meer politiek debat. Maar dat komt volgens hem 'in heel het land' on voldoende tot zijn recht. In de Thoolse situatie speelt het af spiegelingscollege van SGP, PvdA, CDA en ABT een hele grote rol in het besluitvormingsproces. „De po litieke functie van het college is veel minder geworden. Geef het volgende college meer politieke in houd en spreidt het minder over de partijen. Dat maakt het veel leu ker." In de commissie- en raadsvergade ringen wordt volgens Blom te veel over details gepraat. „Het gaat toch om de grote lijnen. Niet over een lantaarnpaal meer of minder. De raad moet een richting aangeven en heeft een politieke functie." De de tails worden ingevuld door de amb tenaren, die van het scheidend raadslid een pluim kregen voor hun ondersteuning. Ook Kleur bekennen, het beleids programma dat door alle fracties is ondertekend bij de start van de nieuwe raadsperiode van 2002 tot 2006, is volgens Blom een sta-in- de-weg gebleken voor een goede discussie. „Door alles zo vast te leggen, trek je de angel uit het de bat. De zaken zijn dichtgetimmerd. Dat is jammer." Door zijn raadlidmaatschap heeft Blom meer respect gekregen voor de fractie van de SGP die tegenover de PvdA-fractie in de raadzaal zit, zo zei hij. „Levensbeschouwelijk Scheidend raadslid Luuk Blom (links) wenst de nieuwe man Jan Oudesluijs geluk met zijn benoeming. De PvdA is nu niet alleen lokaal, maar ook provinciaal (Paul van der Wal midden) en landelijk vertegenwoordigd. zit ik in een hele andere hoek dan de bevolkingsgroep die SGP stemt. Over de rol van de SGP was ik scherp. Ik dacht daar nogal zwart wit over. Maar daar heb ik me in vergist. Na een jaar is mijn mening veranderd en heb ik respect gekre gen voor de SGP-fractie." Het had Blom ontroerd dat het SGP-raadslid J.M. Aarnoudse als 'levensbeschouwelijke tegenpool' hem een kerstkaart had gestuurd. „Dat vond ik fantastisch. Het staat ook voor de mentaliteit hier op Tholen. Mensen behandelen elkaar met respect. Dat moet je zo hou den. Daarmee bereik je meer dan met een vloek verbod," zo haakte hij in op een van de punten op de agenda. Blom zei wel te hopen op fellere discussies en wenste de raad en het college veel wijsheid, vriendschap en plezier toe. Hij maakte bijna een jaar deel uit van de Thoolse raad, van 14 maart 2002 tot 13 maart 2003. Maar hij was volgens burge meester W. Nuis wel duidelijk aan wezig. „U nam geen blad voor de mond. U bent iemand die de con frontatie zoekt. U bent fel in het debat. Voor Tholen een wat minder gebruikelijke wijze van discussië ren. Maar dat geeft niets." Nuis noemde Blom een persoon lijkheid die plezier schept in de discussie en zei te hopen dat hij dat ook doet in de Tweede Kamer. De burgemeester kenschetste het raadslid ook als een ongeduldig persoon „Het ging u vaak te lang zaam. Geduld is niet een van uw hoogste deugden." Nuis typeerde hem als een waarde volle deelnemer aan het debat. „Als het te fel was, dacht ik als voorzitter, dan moeten de anderen daar maar tegenin gaan." Nuis gaf Blom als regionale verte genwoordiger in Den Haag een paar boodschappen mee: onder meer aandacht voor het platteland, minder aandacht voor de randstad ('bestrijdt de randstadsarrogantie'), leefbaarheid in de kleine kernen, beleidsvrijheid voor gemeenten en minder controles op de regelge ving. Hij bedankte Blom voor zijn 'pitti ge bijdrage' aan de raad. Namens de raad en het college bood secre taresse L. van Sprundel-den En gelsman hem een karaf met twee wijnglazen aan. Voor zijn echtge note waren er bloemen. „Mis schien komt u nog eens terug naar deze raadzaal waar u zo dicht bij het knopje van de microfoon zat." De opvolger van Blom is Jan Ou desluijs uit Sint-Maartensdijk. Zijn geloofsbrieven werden tijdens een schorsing bekeken door M.J. Klip- pel (SGP), R. Ravensteijn (VVD) en J.P. Bout (CDA). Nadat die ak koord waren bevonden, legde het nieuwe raadslid de belofte af en wenste Nuis hem veel succes en wijsheid toe. Hij deed een beroep op het college hem tot steun te zijn. Met Oudesluijs zijn er nu drie ver tegenwoordigers uit Sint-Maar tensdijk in de raad gekomen. De anderen zijn zijn partijgenoot E.M. van der Wal-Vermeulen en Chr. Koopman (SGP). Ze wonen echter niet gespreid in het dorp, maar al ledrie in de Muyepolder. Wethouder W.C. van Kempen en raadslid Chr. Koopman (SGP) wa ren afwezig. De raad benoemde ook, met 18 stemmen, A.G. van de Sande tot raadsgriffier. Dat is mo gelijk geworden door een wetswij ziging. Vanaf 24 juni vorig jaar was Van de Sande plaatsvervan gend griffier maar hij kon nu offi cieel worden benoemd.' Het gemeentebestuur organiseert nu een inspraakavond om zowel het bestuur van ijsclub de Tramput als de omwonenden aan de Deen- sestraat en Stationsstraat de gele genheid te geven hun mening over de keuze van de jongeren te laten horen. Als dat positief is, kan er een bouwvergunning aangevraagd worden, waarbij er gelegenheid is om bezwaren in te dienen. „Wan neer alles meezit, kan de jop er in januari 2004 staan, maar honderd procent garantie kan ik nooit ge ven", zegt ambtenaar Karin Bom- melijn van de gemeente Tholen. In dorpshuis de Wimpel klinkt ap plaus. De dertien meisjes en tien jongens zien het wel zitten. In januari kun nen ze overdag en 's avonds met hun vrienden uit de wind staan en samen wat kletsen. Mevr. Bommelijn was samen met Ingrid Brasz van de stichting jeugd- en jongerenwerk en ge- meentevoorlichter Suzanne van der Graaf naar Sint-Philipsland gekomen om de jeugd de moge lijkheden voor een jop te laten zien. „Uit de jeugdnota is geble ken dat er voor jongeren vanaf twaalf jaar heel weinig valt te be leven", stelt Karin Bommelijn. Met een jop wil de gemeente dat gat vullen. De voorkeur ging uit Advertentie I.M. Jeugdwerkster Ingrid Brasz (rechts) en Hermen Geluk (staande) van de Jongeren Organisatie Tholen nemen met Sint-Philipslandse jongeren in dorpshuis de Wimpel de verschillende mogelijkheden voor een jongerenontmoetingsplaats (jop) door. naar een plaats bij het water. Het praathuisje bijvoorbeeld, maar mevr. Bommelijn kreeg van de ou deren te horen dat die een beetje bang zijn om hun onderkomen te delen met de jongeren. En naast het praathuisje een jop bouwen, dat stuit weer op weerstand van het waterschap, dat geen nieuwe bouwwerken op de dijk wil heb ben. Het havenplateau is wel een mogelijkheid, maar daar zou dan een verplaatsbare jop moeten ko men. Alleen in de zomer mag die er staan, in de winter moet die weer verdwijnen. Uiteindelijk blijven er twee moge lijkheden over. Ten eerste de Luijsterlaan, waar de groenstrook bij de tennisbanen eigendom is van de gemeente. Er is wel een bouwvergunning nodig en de wel standscommissie stelt dan ook ei sen. Aangezien dit aan de rand van het dorp is, zal er een jop moeten komen die past bij het agrarisch gebied. Als tweede goede plaats werd de Tramput genoemd, het terrein aan de Deensestraat dat 's zomers als trapveld in gebruik is en 's winters als ijsbaan dient. Vlakbij de trap aan de kant van de Stationsstraat is er nog een hoek waar een jop kan komen. Dit terrein heeft al de bestemming speelvoorziening en dat is een voordeel. Eén van de jongeren noemt de nieuwe woonwijk Graefnisse als alternatief, maar volgens mevr. Bommelijn wordt het dan pas veel later dat er een jop kan komen. „De snelste manier om in januari 2004 een jop te hebben, is de Deensestraat of de Luijster laan."De Sint-Philipslandse jeugd kiest in overgrote meerderheid voor de eerste plaats. De jongeren mogen ook hun voor keur uitspreken voor de soort jop. De gemeente laat een plaatje zien van zes verschillende mogelijkhe den: Metaplus 1 en 2, een contai ner, Weiter Shelter 1 en 2 en de Eibe. De laatste is een soort tuin huisje, dat de welstandscommissie in Sint-Maartensdijk voorschreef, maar dat de jeugd afwees. De Wei ter Shelter was eerst in Sint-Maar tensdijk gepland, maar die bleek veel te groot en de welstandscom missie keurde dat ontwerp af. Het Sint-Philipslandse constructiebe drijf Van Dijke maakte speciaal voor de gemeente Tholen een klei nere versie. Het voordeel van dit type is, dat je het scherm alle kan ten kunt opdraaien, naar gelang de windrichting. De Sint-Philipsland se jeugd koos echter niet voor het ontwerp van eigen bodem, maar voor een container. „Ik ben blij dat er eindelijk iets voor de Sint-Philipslandse jeugd geregeld kan worden", zei Ingrid Brasz. Jan-Dries Reitsma en Her men Geluk van de Jongeren Orga nisatie Tholen riepen de jongeren op om met ideeën te komen, zodat er activiteiten georganiseerd kun nen worden. „Maar we vonden het echt heel gaaf, dat jullie vanavond met zovelen naar de Wimpel geko men bent", compliteerden Reits ma en Geluk de Sint-Philipslandse jongens en meisjes. Ondernemers op Welgelegen en Slabbecoornpolder voeren actie om een snellere internetverbinding te krijgen. KPN Telecom verlangt 325 potentiële abonnees vóór het zogenaamde adsl-systeem geïnstalleerd wordt Die moe ten dan wel binnen een straal van 4 kilometer van de centrale wonen. Eind april willen de ondernemers hun doelstelling bereikt hebben, ze hebben een speciale website geopend voor belangstellenden (www.ural.nl/tholen). Mo gelijk dat de voorziening dan nog dit jaar gerealiseerd kan worden. Adsl (asymmetrie digital subscriber line) is een techniek die breedband internet toegang mogelijk maakt over een analoge of isdn-telefoonlijn. Daartoe wordt een modem geplaatst in zowel de telefooncentrale als bij de gebruiker. Bij deze laatste zorgt bo vendien een splitter dat het dataver keer gescheiden wordt van het overi ge telefoonverkeer: bellen blijft daardoor mogelijk tegelijk met inter netverkeer. De snelheid waarmee da ta verstuurd of ontvangen worden, ligt hoger dan via de gewone tele foonlijn of de kabel. Ook treedt geen vertraging op als het aantal gebrui kers op de lijn toeneemt. Ook voor particulieren kan adsl interessant zijn. Men kan namelijk onbeperkt inter netten tegen een vast maandbedrag, telefoontikken worden niet in reke ning gebracht én adsl is sneller dan de kabel. De ondernemers op beide industrieterreinen bij Tholen zijn voor hun internetverkeer aangewezen op de telefoonlijn, want een televisie kabel ligt er niet (evenmin als op be drijventerrein Noord). Met name en kele grotere bedrijven hebben behoefte aan een snellere en goed kopere methode voor hun e-mail- en internetverkeer of het vervangen van huurlijnen. Op een enquête reageerde 30% van de ondernemers positief. Na een eerste overleg zette een werk groep bestaande uit Bas Bom, Calos Franken, Piet van Eekelen en Sven Koedoot de mogelijkheden op een rij. Naast adsl keken ze naar glasve zelkabel, cocaxkabel, flatfee isdn en wi-fi. Hoewel de glasvezelkabel het medium met de beste mogelijkheden is, is dit volgens de werkgroep geen optie door de erg hoge maandelijkse kosten. Bovendien is ze niet zomaar af te takken naar de industrieterreinen (de kabel ligt langs het terrein, van de dijk naar Oud-Vossemeer). Ook wi-fi (wireless fidelity, een draadloos net werk) is vrij duur, terwijl er vraagte kens geplaatst worden bij de aspecten veiligheid en ondersteuning door de aanbieder. Televisiekabel zou eerst aangelegd moeten worden, er zijn aansluitkosten en er moet om de 400 meter een aansluiting zijn. Boven dien verlangt de aanbieder ook hier een minimum aantal deelnemers. /d Adsl wordt in vier vormen aangebo den (light, basic, extra en business), waarbij met de light-versie internet ten overigens niet mogelijk is. Naas/ de maandelijkse kosten (afhankelijk van versie en capaciteit) is eenmalig 75 euro verschuldigd is. KPN Tele com wil de voorziening pas realise ren als er 325 potentiële gebruikers zijn (wie de bedrijfs-versie neemt, telt voor 4 gebruikers). Op beide be drijventerreinen zijn er zo'n zestig belangstellenden, dus moeten er nog 265 elders gevonden worden. De on dernemers denken bijvoorbeeld aan bewoners van het buitengebied, die evenmin kabeltelevisie hebben. Een straal van vier kilometer rond de cen trale, betekent dat het gebied waar adsl mogelijk zou worden, aan de noordkant loopt tot Botshoofd en de Torenhoeve, aan de westkant tot de Vrouwendijk, Kettingdijk en Rei- merswaalseweg, aan de zuidkant tot de Boomdijk/Ceresweg en aan de oostkant tot het Schelde-Rijnkanaal. Via de al genoemde website kunnen geïnteresseerden zich vrijblijvend melden. Bedrijvenambtenaar Kieviet van de gemeente was bereid om via de informatierubriek Tholenderwijs adsl onder de aandacht te brengen. Hij zag eventueel ook mogelijkheden voor het toekomstige Welgelegen II, waar de kosten voor een adsl-voor- ziening nog in de grondprijs meege nomen kunnen worden. De initiatief nemers willen ook het bedrijven terrein Noord erbij betrekken en ne men daarnaast contact op met de Thoolse ondernemersvereniging. Verder zal het OOT ingeschakeld worden. Zolang er geen asdl is, is flatfee isdn een goede tussenoplos sing, aldus de werkgroep. Het is een prima alternatief voor een huurlijn, de infrastructuur is aanwezig (tele foonlijn). Wel is het minder snel dan adsl en zijn de maandelijkse kosten vrij hoog. Dat is dan een vast bedrag en hoewel er met een jaarcontract ge werkt wordt, wordt dit simpel naar adsl omgezet. Diamond Salmon b.v. begint in Sint- Annaland in de gebouwen van paling rokerij Scherpenisse met een zalmro kerij. „Ik deed het zelf op kleine schaal, maar er is nu een aparte poot voor die ruimte bij ons huurt", zegt Peter Scherpenisse. Hij verwacht dat de zalmactiviteiten met tachtig pro cent kunnen uitbreiden. „Ik had voor heen in Vlaardingen een eigen zalm rokerij die destijds door brand is verwoest. Aangezien ik zelf niet alles kan, gaat Diamond Salmon de zalm nu met meer kennis en daadkracht doen o.l.v. directeur N. Braak. Er gaan 3 tot 4 mensen werken. De pa- lingmarkt is redelijk stabiel, maar de vraag naar zalm neemt toe. Overigens wordt in Sint-Annaland geen massa product gemaakt, maar gerookte zalm voor een exclusieve markt en dat zijn met name horecabedrijven." Volgens Scherpenisse vereist de zalmrokerij een speciale oven en gaat het voor 90% om een rijpings- en drogingspro ces en slechts 10% om roken. Zalm wordt - in tegenstelling tot paling - koud gerookt."Rondom de palingro kerij aan de Nieuwlandseweg zijn er plannen voor uitbreiding van cam ping de Krabbenkreek en aanleg van een ijsbaan en sportvelden. „Persoon lijk sta ik daar heel positief tegenover, als er vooraf maar goede afspraken gemaakt worden. Onze bedrijfsvoe ring wil ik namelijk wel veiligstellen. Die moet gewaarborgd zijn, anders krijg je problemen. Ik verwacht overi gens dat men bij nieuwe ontwikkelin gen rekening houdt met bestaande be drijven", aldus Scherpenisse. Inschrijvingen van nieuwe bedrij ven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand februari 2003. Stichting Gospel Impuls Tholen, John. F. Kennedystraat 7, dienstver lening en organisatie t.b.v. cultuur, geen personeelsleden, voorzitter F. Lindhout, secretaris A.C. Hoogeste- ger, penningmeester C.S.Y. Geene de Graaff, bestuurslid J.A. Zwalua- Knook. Café-restaurant de Lagune, Haven weg 8, eenmanszaak van L.F.P. Stokx, 2 personeelsleden, nevenves tiging partyservice en catering de Meekrap, Noordstraat 27. Diamond Salmon b.v., Nieuwland seweg 5, zalmrokerij, consumptie- gereed maken van zalm, inkoop en kleinhandel, 2 personeelsleden, enig aandeelhouder en directeur-bestuur der BZG beheer b.v. uit Sliedrecht. M.J. de Gryse, klussenbedrijf, Nij- verheidsweg 26, eenmanszaak. Campingwinkel de Pluimpot, Geer- truidaweg 3, eenmanszaak C.C. van der Linde-Gladdines, 1 personeels lid. Camping de Zeester, Gorishoekse- dijk 33, vennoten J. van Woerkom en C.K. van Woerkom-Dullaart, 2 personeelsleden. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. Gerechtsdeurwaarders E-mail: info@ buyspartners.ggn.nl; www.buyspartners.ggn.nl GGN heeft vestigingen in heel Nederland. Voor een snelle en effectieve behandeling van al uw incasso's huurzaken (woon- en bedrijfsruimte) leasezaken pachtzaken arbeidszaken Tevens deskundige dienstverlening op het gebied van •juridische zaken taxaties veilingen Tholen Postbus 88,4690 AB Ondernemersweg 5,4691 SL Tel. 0166-601020 Fax 0166-601030 Zierikzee Postbus 44,4300 AA Nieuwe Haven 147,4301 DL Tel. 0111-420488 Fax 0111-420213 Schoondijke Postbus 2,4325 ZG Dorpsplein 29,4507 BH Tel. 0117-401820 Fax 0117-402307 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5