Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 maart 2003J Aanrijding op fietspad ^Groter bestuur Plattelandsvrouwen Weigering blaastest Diefstal uit auto Afsteken vuurwerk Optreden mannenkoor Rehoboth EO voor vrouwen Eerste Mac-rit Concordia staat voor uitdaging Countrydans Wie is je ster? Hoogste serie Rooijakkers Vijftig snijders zeegroente Zilveren muzikant Stoffenhandel Terug op school Laatste kaarten concert Verbetering keersluis Bezwaar Walhout t^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Zeiljacht in nood Jaarconcert Euterpe De Jonge beste darter Vis bijt weer Fancyfair Maartenshof Van Ham wint klaverjassen Rommelmarkt kerk Teleurstellende visvangst Voorjaarsshow in veiling Brugdek Hogeweg Bolier vangt grootste vis Zangavond met Bogerd Bestel-/Bedrijfsauto's Winkel kunstnij'verheid Snijden lamsoren Jeugdhonk minder open 4 Tholen Op de Nieuwe Postweg zijn dinsdag middag omstreeks half vier een fietser en een bromfietser met elkaar in aan rijding gekomen. De 14-jarige fietser maakte deel uit van een groep scho lieren. Hij zag te laat dat de groep af remde, waardoor hij naar links moest uitwijken om een botsing met zijn voorganger te voorkomen. Op dat moment kwam uit tegenovergestelde richting juist een 16-jarig meisje op haar scooter aanrijden, die de fietser niet meer kon ontwijken. De verwon dingen vielen bij beiden mee. Het bestuur van de Plattelandsvrou wen is met drie leden uitgebreid. Tij dens de ledenvergadering, donderdag in de zaal van de NPB, werd afscheid genomen van drie bestuursleden en zijn in hun plaats zes nieuwelingen gekozen. Door de uitbreiding kunnen de taken wat breder verdeeld worden. Het bestuur wordt nu gevormd door de dames A. Verspuy, A. v.d. Walle, G. Boelhouwers, G. van Velzen, B. Joosse, W. van Zijl, M. Nieuwenhuis en W. Meerman. De scheidende be stuursleden A. de Korte (voorzitter), J. Deurloo en C. Soomers kregen als dank voor hun inzet een vootjaars- boeket en een boekenbon. Na de pauze vertelde mevr. J. Heij- boer over het netwerk vrijwillige thuiszorg. Op een boeiende en en thousiaste wijze bracht ze het uitge breide werk van deze organisatie naar voren. Dat er belangstelling voor was, bleek uit het grote aantal vragen dat door de aanwezigen gesteld werd. Ze werden op een duidelijke manier be antwoord. Aan het einde van de avond bedankte mevr. Boelhouwers de spreekster en de aanwezigen voor hun inbreng. I' O Van een 56-jarige automobilist werd vorige week woensdagmiddag zijn rijbewijs door de politie ingevorderd. Andere weggebruikers hadden de po- 5 litie gealarmeerd, omdat de man slin gerend over de Nieuwe Postweg reed. jToen agenten ter plaatse kwamen, was de man reeds gestopt in de berm. Daar zijn adem naar alcohol rook werd hem gevraagd mee te werken aan een blaastest. De man weigerde echter dit te doen, waarop de politie zijn rijbewijs invorderde en proces verbaal opmaakte. n Bij een auto die geparkeerd stond aan -fde Veerweg werd vorige week woens dag tussen 16.45 en 17.15 uur inge broken. Uit de auto werden twee por temonnees en een gsm-telefoon ter waarde van een paar honderd euro - meegenomen. ir Voor het afsteken van vuurwerk op 30 augustus heeft de provincie voor het eerst een hele procedure in werking gesteld. Vuurwerkbedrijf Wagenvoort heeft ontbrandingstoestemming ge vraagd op grond van het Vuurwerkbe- sluit. Burgemeester Nuis heeft een he le belangrijke rol, want hij moet al of niet een verklaring van geen bezwaar geven. Als die er niet komt, geeft de provincie geen vergunning. Verder is de commandant van de regionale brandweer Zeeland, de luchtverkeers leiding Nederland te Schiphol en ge deputeerde staten van Gelderland (in die provincie is Wagenvoort geves tigd) om advies gevraagd. Hoewel er tijdens de braderie al jaren vuurwerk wordt afgestoken, is het de eerste keer dat er zo'n omvangrijke procedure voor gëvoerd moet worden. Een en ander heeft te maken met de ver scherpte regelgeving na de vuurwerk ramp in Enschede in 2001 tl In de hervormde kerk wordt zaterdag door de stichting Woord en Daad een zangavond georganiseerd, waarbij het christelijk Thools mannenkoor Reho both onder leiding van dirigent Kees van der Steenhoven zal optreden. Ook het jongerenkoor Con Amore uit Dirksland verleent aan deze zang avond zijn medewerking. De koor- en samenzang wordt op het orgel bege leid door Bram Bout. Anja van der Maten begeleidt diverse liederen op haar hobo. Ds. C. Oorschot verzorgt de opening en meditatie, terwijl dhr. J. - Dankers namens de stichting Woord en Daad een appèlwoord zal spreken. De zangavond wordt afgesloten door P. den Ouden, die voorzitter is van de regionale werkgroep van de reforma- tische hulpstichting. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. -t De Evangelische Omroep houdt op dinsdag 24 april in gemeenschapscen trum Meulvliet een avond voor vrou wen rondom het thema 'Personality'. Door het land heen organiseert de EO diverse VrouwZijn-avonden. Het the ma wordt in kleine groepen aan de hand van opdrachten uitgewerkt. Psy choloog Erna Luttik houdt een toe spraak. Bertine van den Oever, Caro line van der Molen en Henrico ter Beek zorgen voor een muzikaal inter mezzo. De presentatie is in handen van Jacoleen Lieve. De avond zal on der meer gaan over het kampen met gevoelens van onzekerheid. De aan vang is om acht uur. De leden van Mac reden zaterdag de eerste oriëntatierit van het nieuwe sei zoen. Han van Vossen had voor de deelnemers de rit uitgezet. Diverse automobilisten raakten echter het spoor bijster, doordat jongeren in de omgeving van Oud-Vössemeer bor den in de container hadden gedaan. De uitslag in de A-klasse is: 1N. de Kok met 79 strafpunten; 2.1. de Graaf 164 p; 3. C. de Jonge 205 p; 4. Evers- dijk 213 p; 5. J. Hage 230 p; 6. A.J. Hage 255 p; 7. C. Droogers 273 p; 8. R. van Stee 329 strafpunten. Uitslag B-klasse: 1. K. Fraanje 192 strafpun ten; 2. Leendertse 247 p; 3. Smits 273 p; 4. J. Goedhart 283 p; 5. De Bruin 334 p; 6. Adriaanse 382 p; 7. J. van Dijke 405 strafpunten. Muziekvereniging Concordia is uitge nodigd om 24 mei deel te nemen aan het topconcours dat wordt gehouden in de schouwburg Musis Sacrum in Arnhem. De muzikanten zijn volop bezig met de voorbereidingen, maar reperteren ook voor het jaarconcert dat zaterdag in sporthal Meulvliet wordt gegeven. Bij deze jaaruitvoe ring zijn er optredens van de harmo nie, de samenspelgroep, het jeugdor kest en de slagwerkgroep. Ook zullen de verschillende onderdelen van de muziekvereniging gezamenlijk optre den. Als solisten zullen op dit concert optreden: Andrea Slabbekoorn, Sanne van Helmondt, Corina Zwaan en Ar nold van Bavel. De aanvang van dit concert is om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. De samenspel- groep zal de bezoekers vanaf dit tijd stip ontvangen met muziek. De stichting Chamook organiseert za terdag voor de tweede keer een coun- trydansavond in Meulvliet. Vanaf acht uur wordt er countrymuziek gedraaid. De muziekkeus bestaat alleen uit countrynummers, maar dit zal wel in vele variaties te horen zijn. Tijdens deze dansavond voor countryliefheb- bers wordt er ook een loterij gehou den. In de hervormde kerk wordt zondag avond om half zeven uur weer een jeugddienst gehouden. Ds. L.J. Lin- gen uit Sommelsdijk zal spreken over het thema: 'Wie is je ster?'. Ook het gospelkoor Together uit Nieuwerkerk verleent aan deze dienst zijn mede werking. De collecte is bestemd voor het project van de Elisabethbode voor de straatkinderen in Mexico. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte N. Rooij akkers met 13 caramboles de hoogste serie. Samen met C. Burgers speelde hij in 22 beurten eveneens de kortste partij. C. Burgers behaalde met 2,77 punten het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: K. Hommel-J. van Daalen 8,84-10; A. Hommel-J. Etiën- ne 8,75-10; L. van Wezel-C. Burgers 7,15-10; J. Hommel-N. Rooijakkers 5,85-10; R de Leeuw-H. Hommel 9,45-10. Stnt-Annaland De provincie heeft vijftig mensen ver gunning verleend om op de schorren voor de Joanna Mariapolder lamsoren en zeekraal te snijden. Daarmee blijft de belangstelling stabiel. De ont heffingen zijn nodig ingevolge de Na tuurbeschermingswet omdat de Oos- terschelde een natuurmonument is. Zaterdag 22 maart haalt Accele rando weer spullen op voor de rom melmarkt tussen 9.30 en 11.30 uur. Plaats de eerder uitgedeelde kaart voor uw raam en het wordt opge pikt! Meer info 06-53935773. Advertentie I.M. Jack Westdorp is tijdens de wekelijk se repetitie van Accelerando het ver enigingsinsigne opgespeld omdat hij 25 jaar lid is van de koninklijke fanfa re. Vice-voorzitter Jacco Goedege- buure sprak de jubilaris toe en over handigde hem een impressie van kunstenaar Kees Warmoeskerken uit Bergen op Zoom, waarop te zien is hoe Westdorp achter de pauken zit. Daarnaast kreeg hij nog bloemen. Op 10 maart 1978 werd Jack Westdorp lid van de muziekvereniging. Na eni ge jaren bij de drumband getrommeld te hebben, nam hij de taak van Bram Goedegebuure op de pauken over. Bij een vacature in het bestuur werd Westdorp veertien jaar geleden onver wacht via het lot bestuurslid nadat er twee kandidaten evenveel stemmen kregen. Twee jaar geleden volgde hij Cor Vroegop als voorzitter op. Verder is hij lid van de commissie financiën en de activiteitencommissie. De vice- voorzitter prees de jubilaris ook voor zijn rol bij de totstandkoming van een nieuw repetitielokaal bij de Wellevae- te, waarvoor de plannen gemaakt worden. Mevr. Besseling verkoopt vanuit haar woning aan de Tienhoven stoffen on der de naam Corrie's Stoffenhandel. De voormalige schippersvrouw wil wat meer om handen hebben nu ze permanent aan de wal woont. „Ik doe al veel verstelwerk en ik wil dit gaan proberen, zowel thuis als via party's op het eiland. Klein beginnen en als het goed loopt, verder uitbouwen." Mevr. Besseling doet het in samen werking met Marianne's handwerk winkel in de Voorstraat, waar stalen van de stoffen te zien zijn. „Kinder mode vormt de hoofdmoot. Daarvoor heb ik het nieuwste boek van Stenzo Kids binnen", aldus mevr. Besseling. Oude schoolherinneringen kwamen boven bij de opa-en-oma-ochtend die op de School met Bijbel werd gehou den. Gezien de grote belangstelling werd duidelijk dat de grootouders van de leerlingen zich dit jaarlijkse uitje niet laten ontnemen. Op de oma-en- opa-ochtend konden ze zien hoe er te genwoordig op school les wordt ge geven. De leerkrachten hadden de lesstof veelal in een zelfstandige werkvorm gegoten, zodat de grootou ders de gelegenheid hadden om hun kleinkinderen bij de opdrachten te helpen. In de kleuterbouw ging men aan de slag met een knutselwerkje, in groep 3 werd een schrijfles bijge woond, terwijl er bij de hogere groe pen rekensommen werden gemaakt. In de hoogste groepen konden zelfs de grootouders nog leren van de re kenopdrachten en het opstellen van een officiële brief. Leden van de ou- derenwerkgroep zorgden voor koffie, thee en een koekje. Ook werd deze activiteit op video vastgelegd, zodat de leerlingen dit bij het verlaten van de school nog eens kunnen zien. J Voor het jaarconcert van muziekver eniging Accelerando zijn zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur de laatste entreekaarten verkrijgbaar in de Sa- kofahal. De jaaruitvoering van Acce lerando wordt vrijdag 11 april gege ven om 19.30 uur in de Wellevaete. m Stavenisse De betonvloer in het bedieningsge bouw van de keersluis is vernieuwd omdat er betonrot in zat. Een duikbe- drijf heeft een aantal zinkanodes van de sluisdeur vervangen. Deze zink anodes beschermen de sluisdeur tegen corrosie. De afgelopen winter is de keersluis twee keer gesloten geweest in verband met hoog water. L. Walhout is bij gedeputeerde sta ten in beroep gegaan tegen de wei gering van de provincie om een ver klaring van geen bezwaar te verlenen voor het bouwen van een bedrijfswoning aan de Oudelandse- dijk. Een commissie zal Walhout te zijner tijd horen. Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag ^Magere runderlappen 1 kg 7,90 ♦Sucadelappen 1 kg 7,90 ♦Soeppakket 3,10 Boeren hamlappen 1 kg Vlees met randje 1 kg Hamburgers 5 halen 1 kg kippenbouten 2,- 2 kg kippenbouten 3,50 Schouderham 150 gram 1,- Leverkaas 150 gram 1,- Jong gesneden kaas 150 gram 1,- Vleessalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Bergingsvaartuig Mistral en de pomp- boot Cobi M van bergingsbedrijf Van den Berge moesten zaterdag hulp bie den aan een zeiljacht dat in het Bra- bantsche Vaarwater aan het zinken was. De Mistral nam het jacht op sleeptouw en bracht het naar Stavenis se. Op het zeiljacht bevonden zich vier personen. De eigenaar kwam uit Tho len en had het jacht nog maar net ge kocht en was samen met zijn vrouw op weg om de zeilboot van Bruinisse naar Tholen te brengen. Ook de vorige eigenaar verkeerde met zijn vrouw aan boord van het jacht. Bij aankomst in de haven bleek er reeds een meter water in het schip te staan. Met behulp van pompmateriaal van de Mistral en de Zephyrus werd het water verwij derd. Toen het jacht leeg was, bleek dat de schroefas in de machinekamer bij de koppeling was gebroken, waar door het water naar binnen kon ko men. Nadat het gat dicht was gemaakt, werd het zeiljacht voor verdere repara tie naar Sint-Annaland gebracht. Sint-Maartensdijk Aan de vooravond van het 40-jarig be staan is Euterpe zaterdag in volle be zetting in Haestinge" voor het jaarcon cert. Vanaf 20.00 uur treden ongeveer zeventig muzikanten voor het voet licht. Naast de fanfare treden ook de samenspelgroep en het jeugdorkest tij dens de jaaruitvoering op. De samen spelgroep zal het concert openen met de uitvoering van vijf nummers, waar na het jeugdorkest met enkele swin gende nummers van zich zal laten ho ren. Na de pauze, waarin de trekking van de voorjaarsloterij zal plaatsvin den, komt de fanfare aan de beurt. Zij begint met de openingsmars Margam Abbey en vervolgt dan met het con- courswerk Contrasten van Jan de Haan. Vervolgens wordt er een geva rieerd programma geboden met klas sieke werken, maar ook met opzwe pende Braziliaanse muziek. Het concert wordt afgesloten met de mars Army of the Nile. Het jaarconcert staat onder leiding van dirigent Peter de Rooij. Het darten blijft een geliefd tijdsver- drijf voor de jongeren. Bij een jeugd- toernooi dat zaterdag in Haestinge werd georganiseerd bleek, dat de dart- sport nog niet voorbij haar hoogtepunt is. Met 32 inschrijvingen was er een record aantal deelnemers voor het jeugdtoemooi. De opzet van de orga nisatie was om zoveel mogelijk jonge ren vanaf tien jaar kennis te laten ma ken met het darten. Het toernooi werd gewonnen door Patrick de Jonge. Hij won in de finale van Patrick Roe lof uit Goes. De derde plaats ging naar Ricky Rahman, die eveneens uit Goes komt. Met 104 punten noteerde Den nis van Houdt de hoogste uitworp, wat hem een beker opleverde. De verlie zersronde werd gewonnen door Chris Mangelaars uit Dinteloord. Raymon Rijken en Stefan Lindhout eindigden respectievelijk op de tweede en de derde plaats in de verliezersronde. Op 12 april wordt er in samenwerking met de afdeling Roosendaal op nieuw in Haestinge een open darts- toernooi georganiseerd. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Saskia Jan sen, tel. 663484. De Oosterscheldevissers is met 50 deelnemers zaterdag gestart aan het nieuwe visseizoen. Er werd 17,5 kilo vis boven water gehaald. De wedstrijd werd gewonnen door Rini Neele. Da vid Neele werd met 152 gram vis win naar bij de junioren. De uitslag is: 1. Rini Neele 3094 gram; 2. B. Boogaard 1800; 3. C. Andriesse 1324; 4. G. v.d. Rhee 1228; 5. W. Vroegop 960; 6. M. Hartog 830; 7. J. Boogaard 806; 8. J. Noom 742; 9. Mevr. R. Vermaas 620; 10. C. Raaijmakers 608 gram. In Zoutelande gaan 26 hengelaars van de Oosterscheldevissers deelnemen aan de selectiewedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap. Op zaterdag 29 maart wordt er tussen één en vier uur een clubwedstrijd georganiseerd te Stavenisse. De activiteitencommissie van Maar tenshof organiseert zaterdag 29 maart een fancyfair. Er zijn diverse activitei ten, waaronder een rommelmarkt en verkoop van oliebollen. De verkoping vindt plaats van 10 tot vier uur in Maartenshof. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaveijasvereniging De Pendelaars is: 1. G. van Ham 5454 punten; 2. J. Guiljam 5101 p; 3. J. van Splunter 5082 p; 4. J. Geldhof 5050 p; 5. R. van Putten 4915 p; 6. L. Kamp man 4748 p; 7. A. Arts 4534 p; 8. M. v.d. Berg 4445; 9. J. van Zetten 4424 p; 10. G. Jansen 4338 p; 11. J. van Gorsel 4331 p; 12, M. Vermaas 4313 p; 13. N. van Diggele 4293 p; 14. P. van Iwaarden 4284 punten. Scherpenisse De hervormde gemeente organiseert bij de jaarlijkse verkoopdag van de vrouwenvereniging een rommelmarkt. Tweedehands spullen kunnen bezorgd worden bij mevr. Van der Jagt, Kerk straat 25. Eventuele waardevolle spul len worden bij de verkoopdag op 10 mei per opbod verkocht. Ook zal er weer een stand met tweedehands boe ken zijn. De start van het visseizoen verliep voor hengelsportvereniging De Zee baars zaterdag teleurstellend. Aan de Gorishoeksedijk wisten slechts 14 van de 53 deelnemers iets te vangen. De uitslag is: 1. Johan Gunst 1420 pun ten; 2. H. Dijke 720 p; 3. M. Westdorp 705 p; 4. J. v.d. Broek 655 p; 5. mevr. A. Bijl-Jansens 425 p; 6. R. van Tig- gele 415 p; 7. J. Bijl 410 p; 8. L. Poot 400 p; 9. D. van Vossen 385 p; 10. K. de Graaf 380 p; 11H. Hoebeke 340 p; 12. D. Bijl 335 punten. De Dorpsgemeenschap organiseert vrijdag 28 en zaterdag 29 maart voor de eerste keer een vooijaarsshow in de veilinghallen. Diverse bedrijven zul len-zich tijdens deze show presente ren. Er is informatie te krijgen over auto's, fietsen, skelters, aanhangers, bedrijfskleding, bloemen en planten, kozijnen en rolluiken, kleding, speel goed en fruit. Daarnaast hebben enke le hobbyisten toegezegd om naar de show te komen. De vooijaarsshow is op vrijdag 28 maart van 18.00-21.00 uur en zaterdag 29 maart van 10.00- 17.00 uur. Bezoekers worden verrast met een hapje en voor de kinderen is er een paaseitje. Poortvliet Aannemingsbedrijf BAM/NBM uit Bergen op Zoom versterkt het brug dek in de Hogeweg door het aanbren gen van een laag beton, waarover een laag asfalt zal worden aangebracht. Het karwei moet half april klaar zijn. Een en ander gebeurt in opdracht van waterschap Zeeuwse Eilanden. Hengelsportvereniging De Knorhaan hield zaterdag de eerste klassements wedstrijd in het nieuwe seizoen. Door de 21 leden werd 6 meter vis op de kant gehaald. Cor Bolier ving met een bot van 43,1 centimeter de grootste platvis. In totaal ving hij 81 centimer vis waarmee hij winnaar werd van de ze viswedstrijd. In de strijd tussen de zeven jeugdleden werd Misha Mi- chels winnaar met een bot van ruim 30 centimeter. De uitslag is: 1. Cor Bo lier; 2. Jacco Hage; 3. Piet de Jong; 4. Rinus Lisseveld; 5. Mario de Goey; 6. Hans de Bruin; 7. Konings; 8. Wim Quist; 9. Misha Michels; 10. Eric Brazs en Walter Geuze; 12. Rowin door amateur-archeologen van heemkundekring Halchterth, die ie der weekeinde op de bouwplaats kijken of er misschien historisch waardevolle zaken aan de opper vlakte komen. Op deze plek aan de oostkant van de voormalige Een dracht lag vroeger namelijk het hoornwerk Slikkenburg, een scha kel in de verdedigingslinie uit de Tachtigjarige Oorlog. Eén van hen stuitte op de halfgeroeste granaat in de bodem. Omdat het projectiel aan de oppervlakte lag, leek het een an der zondagmiddag raadzaam om de politie zette de vindplaats meteen af en bewaakte deze. In overleg met de burgemeester werd besloten het EOC in te schakelen. Het projectiel - volgens de politie een brisantgranaat van ruim 54 cm lang - zat in de grond tegen de wa terkant, zo'n 20 meter noordelijk van de voormalige boothelling. Rond half zeven arriveerden de mensen van het EOC en zij groe ven de granaat uit. Het leek hen niet raadzaam om het projectiel naar elders te vervoeren. Daarom werd het tot ontploffing gebracht bovenop de landtong, in de berm aan de kanaalzijde. Dat gebeurde omstreeks kwart over zeven onder een berg zand en houtsnippers. De knal was nauwelijks hoorbaar en het effect vrijwel niet zichtbaar, zo dat weinig inwoners er iets van ge merkt zullen hebben. Na de ont ploffing werd maar één schilfertje meer teruggevonden van de gra naat. Voor het EOC is er geen aanleiding te veronderstellen dat het gevaar aanwezig zou zijn dat er nog meer munitie in de grond zit. Reden tot verder onderzoek is er dan ook niet. De granaat is mogelijk een verdwaalde blindganger, overblijf sel van de beschieting die de op rukkende Duitsers op 15 en 16 mei 1940 vanaf Halsteren op Tholen uitvoerden. Bij een controlebezoek heeft de provincie vastgesteld, dat de ver ontreiniging in de bodem van het gebied voor Waterfront afwijkt van wat in de onderzoeksrapporten wordt geconstateerd. Het gehele terrein is licht verontreinigd met polycyclische koolwaterstoffen, wat te maken heeft met de functies van zeewering en havenpier. Waar schijnlijk ligt de oorzaak in de aan wezigheid van gecreosoteerde perkoenpalen en mijnsteen. Afge sproken is daarom dat projectont wikkelaar de Sternergroep het puin uit de depots haalt alvorens de grond, vermengd met schelpen en kleine stukken dakpan, in de on derlaag op het terrein verwerkt wordt. Er bovenop moet minimaal een meter schone grond aange bracht worden. Predikbeurten Zondag 23 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kan. Den Ouden, Nederhemert. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Baars, Wouden berg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vliet, Zaamslag. 18.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Kater. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom, Hoogblokland. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Zoet, Loon op Zand. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei 19 u. dr. Bos, Serooskerke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 26/3 19.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 27/3 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14. u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 27/3 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. (H.D.) ds. Brugge, Scher penisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Konings; 12. Jurian Hage. Op zaterdag 29 maart wordt bij Stave nisse de tweede klassementswedstrijd gehouden. Sint-Philipsland De bekende bariton Karei Bogerd geeft zaterdag 29 maart om 19.30 uur een concert in de hervormde kerk. Naast solozang van bekende geestelij ke liederen geeft Johan den Hoedt en kele orgelimprovisaties. Ook is er sa menzang en een speciaal programma onderdeel voor de kinderen. De toe gang tot deze zangavond is gratis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDHIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Arnet Duine en Janny Broeders willen in het pand op de hoek van de Voorstraat/Korte Schoolstraat een winkel in kunstnijverheid be ginnen. De voormalige viswinkel van Meindert van der Male krijgt hiermee weer een bedrijfsbestem- ming. Aan de Voorstraat is het pand volledig in gebruik als woning. De twee dames huren het winkelge deelte in de Korte Schoolstraat, waar ze in de tweede helft van april willen beginnen met hun activitei ten. Op de schorren Anna Jacobapolder West hebben 58 mensen toestemming gekregen om lamsoren en zeekraal te snijden en voor Anna Jacobapolder Oost zijn dat er 48. Behalve van de provincie hebben zij ook nog toestem ming nodig van de stichting het Zeeuwse Landschap, die als eigena- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Willigenburg, Halste ren, tel. 0164-683576. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 mrt. donderdag 20 4.52-17.17 vrijdag 21 5.27-17.57 zaterdag 22 6.12-18.37 zondag 23 6.57-19.27 maandag 24 7.37-20.07 dinsdag 25 8.27-21.07 woensdag 26 9.37-22.17 donderdag 27 11.07-23.52 vrijdag 28 12.37---.— di 25/3 2,52 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 22 mrt. Zangavond Woord en Daad, N.H.kerk, 19.30 u. 22 mrt. Countrydans, Meulvliet, 20 u. 2 apr. Oecumenisch avondgebed, gebouw N.P.B., 19.30 u. 3 apr. Voorlichting Kon. Ned. Red dingsmij, Chr. Ouderenver., De Win gerd, 14.30 u. 6 apr. Zondagmiddagconcert Patrick Patricia, voormalig stadhuis, 15.30 u. 19 apr. Creativiteitsmarkt Ten Anker 13.30-17 uur. SINT-ANNALAND 21 mrt. Ambras, Wellevaete, 20.15 u. 26 mrt. Alg. ledenvergadering De Meestoof, Wellevaete, 20 u. 29 mrt. Bowlen en steengrillen Smash, vertrek 18.45 u. SCHERPENISSE 5 apr. Jongerencontactavond, over Wat doe jij hier op aarde?, spreker ds. Den Butter, De Hoeksteen, 19.45 u. SINT-PHILIPSLAND 2 apr. Theaterpoppenkast Tierelijn, De Wimpel, 14 u. BERGEN OP ZOOM t/m 23 mrt. Tentoonstelling waters noodramp 1953, Markiezenhof, t/m 30 mrt. Expositie schilderijen en beelden, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 20 mrt. Raphael Kwartet, Markie zenhof, 20 u. 20 mrt. Cabaret De vliegende pan ters, De Maagd, 20.15 u. 21 mrt. Operette Grafin Mariza, De Maagd, 20.15 u. 2 apr. Whiplash informatiebijeen komst, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. 4 t/m 6 apr. Pasar Malam, De Stoele- mat, vr. 13-23 u., za 12-23 u., zo 12- 21 u. 5 apr. Stoffenmarkt, Grote Markt en Bosstraat. 6 apr. Matthaus Passion, Sint Gertru- diskerk, 19.45 u. 10 apr. Komedie Vogels, Anne-Wil Blankers e.a., De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Irish folkfestival, De Stoele- mat, 15 u. 12 t/m 21 apr. Voorjaarskermis Kijk- in-de-Pot. 13 apr. Markiezenhof-Boekenhof, binnenplaats Markiezenhof 10.30-17 u. +film+++film+++filni-t-++film+ ROXY I: Daredevil - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: Hot Chick - do en ma t/m wo 20 u., vren za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Jungleboek 2- za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: I Spy - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 13.30 en 18.30 u., wo 14 u. The ring - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 21.15 u. Jungle Boek 2 - za en wo 14 u., zo 14 en 16 u. Liever ver liefd - do, ma en wo 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 16, 18.30 en 2115 u. Spy kids 2: The island of the lost dreams - zo 13.30 u., wo 14 u. Two weeks notice - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u. De tweeling - vr en za 18.30 u., zo 16 u., di en wo 20 u. Verrassingsvoor première: do 20.30 u.Road to Perdi tion - zo 19 u„ di 20.30 u. L'Emploi du temps - ma 20.30 u. resse van de schorren ook moet toe stemmen in het snijden van de zee groente. Het jeugdhonk is wegens gebrek aan medewerkers nog maar één keer per week open. Het honk functioneert als ontmoetingsplaats voor de jongeren, waarbij geen alcohol wordt geschon ken. ZIE VERDER PAGINA 9 l

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2