Fluplanders blij met dna-test voor oplossing van de moord Deel uienfabriek in smalstad in de verkoop Parallelweg Poortvliet naar Scherpenisse Extra voordeel 3.99 4.99 2.50 1.29 1.13 x0.89 pakje 0.39 Jubilarissen Ter Tolne genieten van modeshow Vanaf 27 maart tot en met 5 april in de Wimpel Vrouw bedreigt rivale met buks Gospel impuls kerst in Tholen Abeel geplant bij Lamsoortje Magere varkensrollade Duitse biefstuk Gesneden ontbijtkoek Galia meloenen Tomaten Alles- reiniger Mon Chou Zalmmoten Keukenrollen Narcissen twize Twize panty's 2E PAK GRATIS Bakken braden Donderdag 20 maart 2003 59e jaargang no. 18 Scherpenisse Tel. 0166-663804 Fax 0166-662007 BEHANG - GLAS SCHILDERWERK Tachtig mannen van 14 jaar en ouder uit Sint-Philipsland worden uitgenodigd om vrijwillig mee te doen, aan een dna-bevolkingsonderzoek. Hiermee wil de officier van justitie een doorbraak forceren om de moord op de wedu we Serné op te lossen. Alle andere onderzoeken zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Het college van procureurs generaal heeft ingestemd met de afname van wangslij m Dit gebeurt tussen 27 maart en 5 april in dorpshuis de Wimpel. Medio mei zal de uitslag bekend zijn. De 80 mannen krijgen de uitslag schriftelijk thuis. Als de dader dan nog niet gevonden wordt, zal een nog uitgebreider dna-onderzoek in Sint-Philipsland volgen. Borsteltje Anonimiteit 'Bod gemeente niet geaccepteerd' Onderverdeeld Langeweg bij watertoren gaat dicht Er zijn plannen om onderlangs de Poortvlietsedijk een pa- rallalweg aan te leggen voor een veiliger verkeer tussen Poortvliet en Scherpenisse. De Langeweg ter hoogte van de watertoren wordt dan afgesloten, zodat je vanaf de Pro- vincialeweg niet meer kunt afslaan richting Langeweg. Deze week GUNTER - SINT-ANNALAND STROOT - THOLEN kilo kilo 350gram 0.81 Zoete aromatische 2 voor Zongerijpte kilo Flacon 1 liter pakje n ca 100gram Viww Van vishandel de Eendracht halve kilo 3.49 pak 2 rollen Voorjaars 200 gram www.schildernoom.nl Eendrachtbode, daJfcoolseJ^Qurant Postbus 5,- Telefoon Telefax qi #£&«J08 E-mail: Homepage: w Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,30 per halfjaar, 28,00 per jaar, per post 44,85 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een 21-jarige inwoonster van Sint- Annaland is zaterdagavond door de politie aangehouden nadat ze een 23-jarige Oud-Vossemeerse met een luchtbuks had bedreigd. Ze los te daarbij een schot, wat in het raam een klein kogelgaatje ople verde. De Vossemeerse werd niet geraakt. Volgens de politie ligt de oorzaak van de bedreiging in de re lationele sfeer. Het treffen deed zich zaterdagavond omstreeks half twaalf voor in de Dorpsweg tegen over de r.k. kerk. De Vossemeerse kende de jonge vrouw uit Sint-An- naland die haar bedreigde. Zij woonde vorig jaar zelf nog in Oud- Vossemeer. De verdachte werd in hechtenis genomen en in de loop van maandag met een dagvaarding naar huis gestuurd. De onlangs opgerichte stichting Gospel Impuls Tholen wil zaterdag 13 december een zangavond organi seren die in het teken staat van het naderende kerstfeest. In 2000 vond er voor het eerst zo'n evenement plaats, waarbij vooral jongerenko ren gospelmuziek ten gehore bren gen. Polyhymnia uit Oud-Vosse- meer en Clarity uit Sint-Maar tensdijk werkten tussentijds nog wel mee aan een gospel impuls in Middelburg, maar op Tholen bleef het stil. Daar komt nu verandering in met de oprichting van de speciale stichting. „Elk jaar wordt teveel, maar we willen toch wel om de twee jaar een gospel impuls op Tho len organiseren", zegt voorzitter Frans Lindhout. Hij heeft Martin de Jong uit Sint-Maartensdijk als gast- dirigent aangetrokken om de gospel impuls in Meulvliet te leiden. Be halve Polyhymnia en Clarity doen Rejoice uit Anna Jacobapolder als mede The Young Voices en het kin derkoor uit Sint-Annaland meC. Geassisteerd door vier kinderen van de beide basisscholen uit Sint- Maartensdijk plant burgemeester Nuis woensdagmorgen een abeel op het terrein van kinderboerderij 't Lamsoortje. Dat gebeurt ter gele genheid van de nationale boom feestdag. Na het planten maken ruim 100 kinderen uit de boven bouw een wandeling door het na tuurgebied de Pluimpot onder lei ding van gidsen van de natuur- vereniging. Ook kijken ze nog rond in het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis. De boomfeestdag wordt voor de vijfde keer georganiseerd door het platform leefbaar platteland Tho len. Ze staat dit keer in het teken van het herdenken van de wederop bouw van het eiland Tholen na de watersnood van 1953 (de boom moet daaraan een herinnering vor men). Vanaf eind juni zal daarover ook een expositie te zien zijn in Scaldis Naturalis, met materiaal van Staatsbosbeheer (die ook de abeel beschikbaar stelde) en van anderen. De Sint-Philipslandse politieman Sturris bezig in dorpshuis de Wimpel met het onderzoek naar de geruchtmakende moord op mevr. Serné. De inwoners reageren met instem ming op de stap van justitie. „We zijn er best blij mee dat de test wordt uitgevoerd", zegt mevr. Serné, nicht van haar op 7 december 2002 vermoorde tante Co. „De poli tie denkt dat de dader in Sint-Phi lipsland zit, dus is het alleen maar goed dat het dna-onderzoek gehou den wordt. En het afschuwelijke drama waarbij een weerloos mens om het leven kwam, blijft je toch bezighouden. Of de dna-test helpt, is natuurlijk de vraag, want in Fries land is de dader er destijds ook niet uitgekomen", aldus mevr. Serné. „Ik zou zelf direct aan het dna-on derzoek meewerken", zegt oud wethouder L. Walpot. „Het huis- aan-huis onderzoek is vorig jaar al goed opgevat in het dorp en de meeste mensen zijn er voor dat al het mogelijke wordt gedaan om de ze zaak op te lossen. Een moord is immers verschrikkelijk." Walpot vindt het eigenlijk een zwak punt dat deelname aan de test op basis van vrijwilligheid is. „Justitie zou veel sterker dienen te staan en meer armslag moeten krijgen, maar dat is een landelijk probleem", zegt Wal pot. „We hebben met z'n allen op deze stap van justitie zitten te wachten", zegt P. den Ouden, buurman van de vermoorde weduwe Serné aan de Oostdijk. „Er was gelatenheid ont staan in het dorp, maar de aankondi ging van het dna-onderzoek heeft de mensen doen opveren." Den Ouden gaat ervan uit, dat hij tot de 80 man nen behoort die worden uitgenodigd voor het dna-onderzoek. „Het is tra gisch dat Sint-Philipsland al zo lang op de oplossing wacht, want heel veel mensen'zijn ongerust gewor den na 7 december. Elk middel moet dan ook aangegrepen worden en met dna-onderzoek heb je een goede kans dat de zaak opgelost wordt", zegt Den Ouden. Een dna-bevolkingsonderzoek hing in de lucht nadat op 4 maart bekend was geworden dat het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) bij on derzoek van het sporenmateriaal uit de woning van het slachtoffer vreemd dna had aangetroffen. Het aangetroffen dna heeft een ander profiel dan dat van mevr. Serné, zo dat de officier van justitie conclu deerde dat het dna zeer waarschijn lijk van de dader is. Een groot scheeps dna-onderzoek mag echter niet zomaar ingesteld worden. Het landelijk college van procureurs-ge neraal moet daarover beslissen. Omdat uit eerder onderzoek niet ge noeg aanwijzingen gevonden zijn om de zaak op te lossen, heeft de of ficier van justitie tot een beperkt dna-bevolkingsonderzoek besloten. Hiermee hoopt de politie in betrek kelijk korte tijd een groot aantal mensen als dader van het misdrijf uit te kunnen sluiten. Het tweede doel is het achterhalen van de iden titeit van de dader van dit misdrijf. Een dna-profiel is de genetische vingerafdruk die voor ieder mens uniek is. Een gecertificeerde recher cheur neemt het wangslij m af met een klein borsteltje, aan de binnen kant van beide wangen. Dit onder zoek doet geen pijn en duurt maar enkele minuten. De borsteltjes met wangslijm worden, voorzien van een nummer, naar Rijswijk ge stuurd. Voor het dna-onderzoek worden 80 mannen van 14 jaar en ouder uitge nodigd van wie op enigerlei wijze is gebleken dat tussen hen en het slachtoffer of de plaats van het de lict een verband zou bestaan. De be trokkenen krijgen een brief met in formatie en worden vervolgens door de politie gebeld voor het maken van een afspraak voor de dna-afna- me in de Wimpel. De deelnemers moeten zich legitimeren via een paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. „Ik vraag uw medewerking voor een vrijwillige dna-afname, zodat wij u zo snel mogelijk kunnen uitsluiten als dader van dit ver schrikkelijke misdrijf", zo schrijft teamleider J. Duine van het recher chebijstandsteam in de brief aan de 80 Sint-Philipslanders. ZIE VERDER PAGINA 3 Een groot deel van de voormalige zilveruienfabriek in Sint-Maartens dijk staat te koop. Het gaat om het nieuwste en grootste gedeelte van het complex aan de zuidkant van de Nijverheidsweg. Het oude terrein (tegenover Potter Keukens) is niet in de verkoop gebracht. Makelaar Van Opstal bedrijfsobjecten uit Bergen op Zoom doet daar geen mede delingen over. Van Opstal brengt het 'grootschalig bedrijfsterrein' namens de op drachtgever, de Italiaanse eigenaar Massagia, op de markt. Het gaat om een perceel van totaal 26.391 vierkante meter, inclusief 'de daar op staande en gelegen opstallen en overige aanhorigheden.' Over de vraagprijs doet Van Opstal geen mededelingen. 'Gezien de in middels getoonde belangstelling acht verkoper het wenselijk voor alsnog geen koopsomniveau te in diceren,' heet het in makelaarsjar gon. De gemeente had al een keer be langstelling getoond, zo licht mr. G. Vos van de sector gemeentelijke ontwikkeling toe. „We hebben er hier op het gemeentehuis zelfs met de heer Massagia en een tolk over gesproken. Er is een bod gedaan voor heel het terrein, maar dat is niet geaccepteerd." Bij de gemeente is ook niet bekend waarom het andere deel niet in de verkoop wordt gedaan. Autobedrijf Van Steenis (nu op de Markt/Oost- vest) heeft belangstelling voor dit veel kleinere deel waar bij de en tree van het dorp ruimte is voor een nieuwe garage met showroom, wasstraat en pompstation. Maar bij eigenaar G. van Steenis is ook niet bekend waarom het niet wordt aan geboden. „We zouden het wel graag willen, maar misschien wil de Italiaanse eigenaar het zelf in handen houden. Ik weet het niet. Het blijft zodoende een onduidelij ke zaak, maar wij hebben het dus niet gekocht." Een bijgevoegd uittreksel uit de ka dastrale kaart van de gemeente leert dat het perceel in vijf stukken is onderverdeeld. Het grootste stuk is 2 hectaren 34 aren en 26 centiaren met fabriekshal, grofweg tus sen fouragehandel Schot-Oudes- luijs aan de Sportlaan en Fixet Mul- ler's doe-het-zelf markt aan de Nij verheidsweg. De overige stukken zijn 14 aren 20 centiaren, 8 aren 20 centiaren (een strook tegenover Dragon Plastics), 5 aren 70 centia ren en 1 are 55 centiaren. Binnen het huidige bestemmings plan kunnen er volgens Van Opstal bedrijfsmatige activiteiten worden ontplooid behoudens detailhandel en horeca. Op deze splitsing zijn al verschil lende ongelukken gebeurd, waaron der ook met dodelijke afloop. In de gemeenteraad zijn er al diverse vra gen over gesteld en maandagavond bracht ook districtshoofd wegen H.A. Dalebout de situatie ter sprake tijdens de gebiedscommissieverga- dering van het waterschap. De pro vincie onderzoekt nu een eventuele reconstructie van het kruispunt Langeweg/Poortvlietsedijk. Als er concrete plannen zijn, zal het wa terschap betrokken worden in de planvorming en kan de situatie van het fietspad tussen Scherpenisse en Poortvliet bekeken worden, aldus Dalebout. E. Hage concludeerde dat het wa terschap zich achter de provincie verschuilt. „De gemeente heeft im mers al zolang op deze gevaarlijke verkeerssituatie geattendeerd. Het zal je kind maar wezen dat hier wat overkomt. Dit kun je niet met een triomfantelijk lachje afdoen", zo scherpte de ZLTO-voorzitter dit on derwerp aan. Gezworene J.L.C. Mol benadrukte dat de situatie in eerste instantie een zaak van de gemeente en de provin cie is. De gemeente wil de inrit van Scherpenisse aanpassen. Het water schap denkt wel mee. Zo vraagt volgens de gezworene de situatie op de Engelaarsdijk de aandacht. Na de opening van het nieuwe maga zijn van Bouman-Potter in Sint- Maartensdijk wordt deze weg veel meer bereden door vrachtwagens die de kortste route nemen naar de Woonboulevard Poortvliet aan de Paasdijkweg. Wethouder L.J. van Doorn zegt des gevraagd, dat de gemeente ambte lijk overleg voert met de provincie over de aanleg van een nieuwe pa rallelweg vanaf de boerderij van de familie Van der Jagt-Niemantsver- driet naar Scherpenisse. De berm zou daar breed genoeg zijn om naast het bestaande fietspad nog een 60-km-weg aan te leggen. De ge meente wacht op antwoord uit Mid delburg, aldus wethouder Van Doorn. J.W. Duvekot vindt 'wonderlijke lessen' in leven en werk van Bunyan Sint-Philipsland krijgt primeur met jongerenontmoetingsplaats Oud-prof Tom Cordes wint Vossemeerse ronde na imponerende solo EN VERDER... Kastanjebomen geplant op begraafplaats bij het Oudeland DE DAG VAN DE KLEINE NATIES IS AL GERUIME TIJD VOORBIJ. DE DAG VAN DE IMPERIUMS IS GEKOMEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's aanbiedingen geldig t/m zaterdag 22 maart a.s. normaal of citroen decor L zonder blad Advertentie I.M. Directeur mevr. M. van den Reydt en vakleerkracht hand vaardigheid mevr. C. van Steeke lenburg zijn dinsdag door de kin deren van openbare basisschool Ter Tolne in het zonnetje gezet. Beide dames zijn vijfentwintig jaar werkzaam in het onderwijs en dat heugelijke feit werd door de Thoolse school op een fleurige en creatieve manier gevierd. 's Ochtends werd de gemeen schapsruimte van de school omge toverd in een gezellig restaurant en voor iedere leerling was er een versgebakken wafel en limonade. De jubilarissen werden op het schoolplein verrast met een origi neel, door de kinderen gemaakt, cadeau. Voor directeur Margreet van den Reydt hadden de scholie ren een spiegel met mozaïek ge maakt en knutseljuf Cobi van Steekelenburg ontving een stenen schaal met zelfgemaakte en be schilderde knikkers. Het hoogte punt van de feestelijkheden vond dinsdagmiddag in Meulvliet plaats. Als afsluiting van een the- maweek over textiel verzorgden de leerlingen van Ter Tolne een modeshow, compleet met licht- en geluidseffecten. Een kleurrijke pa rade van fraai uitgedoste kinderen trok aan het publiek voorbij en beide zilveren jubilarissen genoten van alle creaties die door de kinde ren zelf gemaakt waren. Als belo ning voor hun nijvere arbeid kre gen de kinderen allemaal een knikkerzak met het logo van de school. In de pauze van het mode spektakel trad een goochelaar op. Zie verder pagina 3. Schooldirecteur Margreet van den Reydt rechtsen vakleerkracht handvaardgheid Cobi van Steekelenburg genoten van de modeshow die kinderen van openbare basisschool Ter Tolne speciaal voor hun 25-jarig jubileum hadden georganiseerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1