Smerdiek wint eenvoudig van Stavenisse in een matte derby Welpen Emergo pakken titel M »J| •it1 tie Wk mt, hm -:;ii WHS stoomt op in de richting van nacompetitie Het doek lijkt gevallen voor de Tholense Boys Vosmeer faalt in afwerking SPS blijft punten pakken, nu weer winst tegen Colijn Donderdag 20 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voetbal programma Voetbal Uitslagen Damesvoetbal Polderman breekt een sleutelbeen In het verleden leek Stave nisse juist tegen Smerdiek altijd zijn beste krachten aan te kunnen spreken. Za terdag aan de Pilootweg was dat niet het geval. Smerdiek won zonder noe menswaardige inspanning met 0-3 en begint, mede dankzij misstappen van de concurrentie, weer te ho pen op een achterdeurtje dat toegang biedt tot de na- competitie. SPS presteerde uitstekend door het hoger geplaatste Colijnsplaatse Boys met 1 -0 te verslaan. Vierde klasse Stijgende lijn bij SPS WHS heeft zich stevig op de derde plaats genesteld na een overtuigende 1-6 zege bij Bruse Boys. Bovendien maakten zaterdag lang geblesseerde spelers als William Vroegop en Aijan Mosselman weer hun opwachting. De toekomst voor de groen-witten ziet er volgens trainer Johan Sulkers dan ook rooskleurig uit. „De groep begint zo langzamer hand compleet te worden. Met het oog op de belangrijke wedstrijden die volgen, is meer concurrentie een goede zaak. De komende partijen tegen Zwaluwe, Sliedrecht en WC zullen duidelijk maken waar we staan." Ook Noad moet op zijn tellen passen In de tweede klasse E troffen zaterdag de zes onderste ploegen elkaar. Voor de beide Thoolse vertegenwoordi gers was er geen succes weggelegd. Winst op AZVV had Tholense Boys aansluiting gegeven bij de andere degra datiekandidaten. Het cruciale duel op de Bent werd ech ter met 0-1 verloren, zodat het doek gevallen lijkt voor het team van Romeo van Aerde. Het puntenverschil met Dauwendaele, de nummer tien op de ranglijst, is inmid dels opgelopen tot zeven punten. Ook Noad '67 is op nieuw in zwaar vaarwater terecht gekomen na een duide lijke 3-0 nederlaag bij Zaamslag, nog een ploeg in de gevarenzone. Tweede klasse Vijfde klasse Smerdiek 2 te laat op gang Cruciale duels Aan goals was zondag geen gebrek in het treffen tussen Vosmeer en Cluzona, wel aan punten. De bezoekers wonnen met 3-4. Dat mocht vooral Vosmeer zich aanre kenen. De ploeg van Julian Roman liet met name na rust enkele open kansen onbenut. Vosmeer staat nu voorlaat ste op de ranglijst. Het tweede welpenteam van Emergo is zaterdag kam pioen geworden. De jeugdige handballers wonnen in Haestinge in Sint-Maartensdijk met 7-1 van het Roo- sendaalse Keep Fit. Na afloop kregen alle kampioenen een heuse beker en ze gingen op de foto. Veel ouders en verschillende grootouders waren naar de sportzaal gekomen om de kinderen aan te moedigen. Het team won vorig najaar ook al de veldcompetitie. Zaterdag 22 maart uur Thol.Boys-Seolto(Geerlings) 15.00 Rillandia-Noad(Penning) 14.30 Zwaluwe-WHS(vKlaveren) 14.30 SPS-Spui(Houde') 14.30 DSE-Smerdiek(vdRest) 15.00 Stavenisse-DVO(Schipper) 14.30 WHS 2-Thol.Boys 2(Smits) 14.30 Noad 2-Seolto 3(Bruijnes) 15.00 Spui 2-Smerdiek 2(Bom) 14.30 Arendskerke 3-Thol.Boys 3 14.30 "SPS 2-Yerseke 4(Nuijtemans) 14.00 Thol.Boys 4-Stavenisse 2 12.30 Smerdiek 3-DVO 3 14.30 Noad 3-Chrislandia 2 13.30 WIK 3-SPS 3 14.30 WC 5-Noad 4 14.30 ZPR 3-Thol.Boys 5 13.00 WHS 3-Kloetinge 5 13.30 Smerdiek da.-ZSC(vGils) 14.30 Zondag 23 maart uur Vosmeer-Rimboe(Loos) 14.30 Steenbergen 4-Vosmeer 2 12.30 Vosmeer 3-Steenbergen 6 10.00 Tweede kl.: Thol.Boys-AZVV 0-1, Zaamslag-Noad 3-0. Derde kl.: Bruse Boys-WHS 1-6. Vierde kl.: SPS-Colijnsplaatse Boys 1- 0, Stavenisse-Smerdiek 0-3. Vijfde kl.: Vosmeer-Cluzona 3-4. Dames: Smerdiek-GVV 3-1. Tweede kl. res.: WHS 2-Zaamslag 2 1- 0, Kloetinge 3-Thol.Boys 2 6-3, Noad 2- SKNWK 2 3-4. Derde kl. res.: Terneuzense B.3-Smer- diek 2 3-2. Vierde kl. res.: SPS 2-Thol.Boys 3 5-3, Smerdiek 3-Stavenisse 2 6-3, Thol.Boys 4-Vrederust 2 1-1, Noad 3-Zwaluwe 3 5- 0. Vijfde kl. res.: SKNWK 4-SPS 3 1-5, Rillandia 4-Smerdiek 4 2-5, ZPR 3-No- ad 4 1-1, WHS 3-VVC 4 2-2, Kloetinge 5-Thol.Boys 5 1-2. Veteranen: WHS 4-Arnemuiden 5 2-2. Zesde kl. res.: Dosko 6-Vosmeer 2 5-1. Jeugd: SVD-WHS B 4-0, Stavenisse C- WHS C 2-1, WHS meisjes-Smerdiek meisjes 0-7, Lepelstr.Boys-WHS El 6- 4, Bergen-WHS E2 2-5, WHS E3-SPS E2 10-0, WHS E4-VVC 1-2, WHS Fl- Dosko 6-3, Steenbergen-WHS F2 0-2, Moc-WHS F3 9-0; Vosmeer A-Hoeven 10-3, Vosmeer D-Bergen 0-7, Vosmeer E-Welberg 3-1, Vivoo-Vosmeer meisjes 6-0; Smerdiek B-SPS B 2-1, Smerdiek D-WHS D 1-4, Smerdiek El-Thol.Boys El 0-2, Cluzona-Smerdiek E2 6-3, Ko- gelvangers-Smerdiek E3 1-5, WVV- Smerdiek F1 3-1, Smerdiek F2-NVS 0- 7; Thol.Boys A-Aardenburg 1-4, DSE-Thol.Boys B 6-3, Thol.Boys C- Cluzona 0-0, Cluzona-Thol.Boys D1 2- 6, Thol.Boys E2-Stavenisse E 5-3, Thol.Boys meisjes-Noordhoek 1-2, Thol.Boys Fl-HSC 5-2, Thol.Boys F2- Steenbergen 2-2, Moc-Thol.Boys F3 3- 1, Kruisland-Thol.Boys smurfen 1-8; SPS C-Vosmeer C 1-8, SPS D-NVS 4-2, SPS F-Kaaise B. 0-5; Noad B-Halsteren 2-3, Noad D-Oudenbosch 3-2, Noad El- SPS El 5-2, Noad E2-Thol.Boys E3 3-2, Noad F2-Vosmeer F 7-0. 0 Patrick Ketting (WHS) 13 J») Erik van Haaften (Smerdiek) 10 Jacco Vaders (Vosmeer) 9 Niels Hage (Smerdiek) Iwan Geense (Noad) In het Eendrachtbode topscorerklasse ment heeft Patrick Ketting zijn kopposi tie verstevigd. De WHS'er vond zaterdag drie keer het net. Erik van Haaften voelt op drie punten achterstand en volgt de hete adem in zijn nek van een drieman schap: Jacco Vaders, Niels Hage en Iwan Geense. Er werd afgelopen weekeinde dertien keer gescoord bij de Thoolse standaardteams. Bij de tweedeklassers Noad '67 en Tholense Boys, en vierde klasser Stavenisse vond echter niemand het net. Smerdiek won zaterdag met 3-1 van GW '63, maar moet voorlo pig Ilse Polderman missen. De speelster werd vlak voor het eind signaal grof aangepakt toen ze al leen doorging, kwam ongelukkig ten val en brak daarbij een sleutel been. Met nog zes wedstrijden te gaan heeft Smerdiek al zestien punten meer dan de concurrentie, die overigens minder duels heeft gespeeld. Nog elf punten en de ti tel in de derde klasse is binnen. Zaterdag krijgt Smerdiek hekken sluiter ZSC op bezoek. Tegen GW kwamen de kansen al gauw. Schoten van Diana Hen- drikse en Anne Hage gingen naast het doel. Een schot van Ramona van Tiggele leek doeltreffend, maar de keepster ramde de bal uit het doel. Een misverstand in de Thoolse defensie leidde ertoe dat GW uit de eerste de beste kans - tegen de verhouding in - de score wist te openen. Maar Smerdiek pakte de draad op en gaf weinig meer weg. Na ruim een half uur spelen ging Anne Hage goed door en legde de bal terug op Diana Hendrikse die het leer in het doel gleed. Vlak voor de rust maakte Hendrikse zich bij een val met een schitterende beweging vrij, legde de bal breed op Van Tiggele en die schoot bekeken binnen: 2-1. Na de thee leed een nerveus spe lend Smerdiek veel balverlies. Er werd zeker hard gewerkt van ach teruit en GW kwam niet verder dan een paar schoten uit de twee de lijn. Uit een aanval na een half uur spelen zorgde Van Tiggele voor 3-1Ze kreeg de bal mee van Josca Jansen, lobde die eerst over een tegenstander en vervolgens over de keeper. Bij deze stand bleef het, met in de slotminuten nog de harde overtreding op Ilse Polderman die zo slecht voor haar afliep. Stavenisse moest het in het streek- duel tegen Smerdiek nog altijd doen zonder de geblesseerde routi niers Paul Oosdijk en Martin Neele. Volgens interim-trainer Rinus van Oeveren, hij verving de wegens privé-omstandigheden afwezige Dick Soomers, waren die absenties bepalend. „Stavenisse heeft een jonge ploeg met spelers die moeten worden aangestuurd door de oudere garde. Nu gebeurde dat niet en wordt het al gauw rommelig. De rust ontbrak. Voorin wisten we na het eerste half uur de bal niet meer vast te houden. De druk op de ach terste linie wordt groter en op een gegeven moment kun je het met werklust niet meer compenseren. Het klassenverschil met een veel volwassener Smerdiek geeft dan de doorslag." In de tiende minuut werd Smerdiek voor het eerst gevaarlijk. Uit een hoekschop van William de Bie schoot Erik van Haaften echter te zacht in om doelman Marco Dorst in problemen te brengen. Na een kwartier liet de thuisclub zich voor het eerst zien. Kees van Putte schoot met links goed in, maar de reflex van keeper Rick Zwagema- ker mocht er zijn. De druk van Smerdiek werd groter en in de 35e minuut bezweek de defensie van Stavenisse. Het was William de Bie die met een steekbal voor het inlei dende werk zorgde. Van Haaften zag zijn schot nog gekeerd worden, maar in tweede instantie rondde Niels Hage eenvoudig af: 0-1. Nog voor de thee verdubbelde Smerdiek de voorsprong. Hage legde netjes terug en Souliman el Bouazzaoui scoorde: 0-2. Van Oeveren: „Je hoopt met 0-0 de rust te halen. Dan wordt het misschien een heel ander verhaal." In het tweede deel was de eerste kans voor Stavenisse. Het vizier van Kees van Putte stond wederom niet goed afgesteld. De voor de ge blesseerde Jeremy Gierman in de ploeg gekomen Peter Eerland on derscheidde zich ook nog een keer met een goed schot dat werd ge stopt door Zwagemaker. Na een uur beslisten de bezoekers de partij Stavenisse-doelman Marco Dorst springt boven Stefan de Jong uit om de bal weg te werken. Bij de doelpaal is Nico Nooij alert. definitief. Een goede voorzet van El Bouazzaoui werd door Erik van Haaften schitterend in de hoek ge kopt: 0-3. Smerdiek-trainer Pim Potappel noemde de drie goals de enige hoogtepunten van de middag. „Het waren drie mooie doelpunten en daar is alles mee gezegd. Voor de rest was het dramatisch. Tegen WC speelden we vorige week vriendschappelijk het beste voetbal van het seizoen. Daar zag ik nu niets van terug. We moesten het spel maken en dat lukte niet. Met alle eerbied, Stavenisse is ook geen ploeg die het voetbal kan brengen. En je hebt twee partijen nodig om er iets leuks van te maken. Nu was het Nico Nooij die bij Stavenisse achterin telkens de lange bal naar voren gaf. Het betekende dat we el ke keer opnieuw moesten beginnen, ook al omdat we zelf niet nauwkeu rig genoeg waren in het balbezit." Door de blessure van Elmar van der Griek is Erik van Haaften weer op zijn vertrouwde positie aan de rech terkant van het middenveld terecht gekomen. Souliman el Bouazzaoui is meer richting centrumspits Niels Hage opgeschoven. Tegen Stave nisse fungeerde Stefan de Jong aan de linkerkant in feite als een vierde spits. In het laatste halfuur wist al leen Marco Klippel voor Stavenisse met een afstandsschot nog voor ge vaar te zorgen. De wedstrijd ging als een nachtkaars uit. Illustratief voor de matheid was het feit dat scheidsrechter Van Schilt zaterdag de kaarten op zak kon houden. Bij Smerdiek vielen in de slotfase nog de jeugdspelers Jelle Rinses en Wil- co Keur in. Stavenisse is door de winst van Hoedekenskerke op Vre derust nog nadrukkelijker op de laatste plaats van de ranglijst te recht gekomen. Smerdiek zag zijn concurrenten Halsteren en Chris- landia struikelen. Daardoor is de vierde plaats, en mogelijk toegang tot de nacompetitie, weer binnen handbereik gekomen. Potappel: „Wij zijn kwetsbaar, maar dat zijn de ploegen boven ons ook. We zul len de moed er nog maar even in houden." Voorzichtigheid blijft troef bij SPS. De behoudende speelwijze levert wel punten op. Dankzij de 1-0 zege op Colijnsplaatse Boys heeft de ploeg van de zaterdag wegens ziek te afwezige Gerard van Zalinge ruim afstand genomen van de drie onderste plaatsen en gloort aanslui ting bij de middenmoot. Interim trainer Rien Voshol was dan ook tevreden over de geleverde presta tie. „De stijgende lijn zet zich door. Als dat zo blijft, kunnen we nog behoorlijk wat punten pakken. We moeten nog tegen de drie onderste teams dus dat biedt perspectief." Voor rust kwam de thuisclub tegen het veel sterkere Colijn enkele ma len goed weg. Met name op de vleugels konden de Noord-Beve landers herhaaldelijk gevaarlijk doorstoten, omdat de oprukkende backs onvoldoende werden aange pakt. Een keer ging de bal rake lings voorlangs het SPS-doel en kwam een speler van de bezoekers een teennagel te kort om de ope ningstreffer op het bord te brengen. Vaak strandden de aanvallen door de fel opzittende SPS'ers echter al ter hoogte van de zestienmeterlijn. Zelf kon de thuisclub in de eerste helft geen moment gevaarlijk wor den. Na de thee had het elftal van Voshol zijn zaakjes tactisch beter op orde. De hard werkende René van Vossen en Jaco Jansen haalden in de voorste lijn meer de angel uit de opbouw en Martin Quist kon daardoor beter aan voetballen toe komen. Achterin onderscheidde Dennis Boer zich als een terriër in de duels en speelde ook Wiljan Lis- seveld een solide partij. Een half uur voor het einde nam SPS onver wacht de leiding. Johan Scheer- meijer rukte op en speelde Jaco Jansen in de diepte aan, de meege komen Van Vossen leidde de aan dacht af en Jansen besloot zelf met een raak schot in de korte hoek: 1- 0. Colijnsplaatse Boys ging hierna achterin meer risico's nemen, wat SPS kansen bood in de tegenaan val. Enkele malen werd de nu merieke meerderheid door de voor- waartsen van de thuisclub onvol doende uitgespeeld. Achterin kwam men ook niet echt in de pro blemen, hoewel de druk flink werd opgevoerd. Zodoende bleef het spannend tot het einde, maar sleep te SPS wel de drie punten over de streep. Voshol: „Er werd zelfs al lacherig gesproken over de derde periode. Natuurlijk is dat niet seri eus, maar het tekent wel het ge groeide zelfvertrouwen." staan. Ketting benutte de toegekende penalty zonder probleem: 0-3. „Dan is het kat-in-'t-bakkie", aldus Sul kers. „Alleen omdat spelers bij zo'n stand te vaak voor het eigen succes gaan, loopt de score niet op naar de dubbele cijfers." Het stuurloze Bruse Boys kon het met negen man niet meer bolwerken en lijkt een regelrechte degradatie kandidaat. Harm Moerland raakte met een vrije trap de lat en Matthijs Bruijnzeel verscheen na een fraaie slalom alleen voor de keeper. Uitein delijk was het Michel Mosselman die beheerst voor 0-4 zorgde. Even kon de thuisclub wat terug doen (1- 4), daarna was het weer enkel WHS wat de klok sloeg. Hans Leune kwam in de ploeg voor Leo Vroegop die in plaats van de geblesseerde Ivan Hage als rechtsachter was ge start. Het was Leune die in de 84e minuut een combinatie tussen Hans van den Ouden en Egbert Moerland afrondde met een hard schot: 1-5. Na drie maanden afwezigheid mocht William Vroegop nog even proeven aan het grote werk. Ook Aijan Mos selman werd in de ploeg gebracht. Op dat moment had Ketting met zijn derde treffer van de middag al voor de 1-6 eindstand gezorgd. WHS was traditiegetrouw met de boot naar Bruinisse gekomen. De terugreis duurde aanmerkelijk langer dan heen. „En dat had niets met tegen stroom te maken", aldus Sulkers. „Winnen bij Bru is altijd genoeg re- den voor wat extra gezelligheid." Bruse Boys bleek in ieder geval niet in staat om de ambities van WHS richting nacompetitie in de weg te staan. Binnen tien minuten leidden de bezoekers vorstelijk met 0-2. Met name de snelle Egbert Moer land bleek een plaag voor de Duive- landse verdediging. Bij de eerste aanval van de middag werd Moer land al weggestuurd door Hans van den Ouden om vanaf de achterlijn een voorzet op Patrick Ketting los te laten. De keeper van Bru wist in eerste instantie het kwaad nog te be zweren, maar moest zich in tweede instantie gewonnen geven: 0-1. De tweede treffer werd ingeleid door Harm Moerland die met een steek- passje door het midden Egbert Moerland vrij voor de goal zette: 0- 2. „Twee aanvallen, twee doelpun ten", stelde Sulkers tevreden vast. „Dan kun je als trainer al snel een beetje op je gemak achterover zit ten." Patrick Ketting leek het derde doel punt voor zijn rekening te nemen, maar de rake vrije trap werd afge keurd wegens een te vroeg ingelopen Duivelandse verdediger. Halverwege het eerste deel schoot Matthijs Bruijnzeel rakelings naast. Na een half uur moest de thuisclub met tien man verder nadat de ongrijpbare Eg- bert Moerland op grove wijze onder uit werd gehaald. Even sloeg de pa niek toe in de WHS-rangen toen doelman Peter Scherpenisse vanwe ge duizeligheid verzorgd moest wor den. Met een extra dosis suikers kwam de Setallandse keeper weer bij zijn positieven. Ook na de rust bleef WHS zoeken naar de derde en alles beslissende treffer. In de 48e minuut was het zo ver. Een inzet van Corné van Tilbeurgh werd met de hand uit het doel geslagen wat de thuisclub op een tweede rode kaart kwam te Tholense Boys startte noodgedwon gen met een veredeld juniorenteam. Behalve de al langer afwezige spe lers ontbraken ditmaal ook Michael de Jong (geschorst), Jeroen Nieuw koop (ziek) en Ronnie de Graaf (va kantie). Na een goede beurt in het oefenduel tegen SSV was er een plaats in de basis voor de piepjonge Anthony Solyman. Ook Mourad Ti- hani en Simon Jansen startten. In de eerste twintig minuten was de thuis club de betere ploeg. Karim Benji- lali bood Simon Jansen een goede kans, maar de Zeeuws-Vlaamse keeper redde. De daaropvolgende hoekschop werd door Francel Kou semaker met het hoofd teruggelegd op Jansen, maar opnieuw redde de doelman. Aan de overzijde onder scheidde ook de Thooise keeper Eric van Heusen zich enkele malen met goede reddingen. Kort voor rust moest ook Van Heusen, normaliter keeper in het vijfde elftal, buigen. Bij een bal over de verdediging mocht een aanvaller van de bezoe kers ongehinderd op doel afgaan, waarbij met name Arie Draaijer ver gat in te grijpen: 0-1. Na de pauze voerde Tholense Boys de druk op. Na een mooie actie schoot Solyman naast. Kort daarop moest Simon Jansen geblesseerd naar de kant en kwam Hichan Bem- hammou binnen de lijnen. Francel Kousemaker stichtte nog gevaar met een vrije trap. Mourad Tihani schoot na aangeven van Jaben Kort land langs de verkeerde kant van de paal. Mohammed El Jilali mocht het proberen in plaats van de onzichtba re Karim Benjilali. Ook Said Oum- hamed kwam nog in de ploeg als vervanger van verdediger Martin de Waal. De beste kans op de gelijk maker was voor Hichan Bemham- mou, maar de jonge aanvaller liet zich de bal van de voet plukken door de uitlopende keeper. Van Aer de zocht na de teleurstellende ne derlaag naar een zonnestraaltje. „Aan talent is geen gebrek. Alleen kunnen die jonge gasten nu nog niet brengen wat we nodig hebben. Ze komen fysiek tekort, de slimmig heidjes ontbreken. We hadden wel veel balbezit, maar bij de zestien meter houd het op." Komende zaterdag speelt Tholense Boys tegen Seolto. Destijds werd in Zevenbergen een monsternederlaag geleden, zodat de ploeg volgens Van Aerde nog wat recht te zetten heeft. Ook volgen nog duels tegen Zaamslag en Dauwendaele, ploegen die evenals Tholense Boys volop in degradatiezorgen zijn. Van Aerde wil daarom de handdoek nog niet in de ring gooien. „Aan de reacties na de wedstrijd merk je bij de meeste jongens dat er iets van verzoening met de degradatie in de ploeg sluipt. Het is allemaal niet meer zo heftig als een paar weken geleden. Aan de ene kant kan ik het begrijpen, maar Vosmeer begon te slap aan de wed strijd en keek na tien minuten al te gen een achterstand aan. Linker middenvelder Jasper de Regt ging pingelen aan de rand van het zes tienmetergebied, verloor de bal en Cluzona profiteerde: 0-1. Zonder dat Vosmeer werkelijk groots voet balde, kwam het alweer snel op ge lijke hoogte. Na een verre ingooi van Leon van Treijen draaide Arjen Verkamman zich keurig vrij en schoot in de verste hoek binnen: 1- 1. In de 24e minuut maakte Jacco Vaders dezelfde fout als De Regt in de openingsfase en weer haalden de Brabanders het optimale rendement uit de situatie: 1-2. Op slag van rust werd het na een doorgekopte hoek schop met een fraaie omhaal zelfs 1-3. Het pleitte voor Vosmeer dat het in de tweede helft op zoek ging naar een beter resultaat. De uitblin- Ondanks een goede tweede helft ver loor Smerdiek 2 met 3-2 van de derde keus van Terneuzense Boys. De blauw zwarten konden over slechts acht vaste krachten beschikken, zodat ze verster king kregen uit het derde en vierde team en uit de B-jeugd. In de beginfase was dan ook duidelijk te zien dat men niet goed op elkaar was ingespeeld, wat veel onnodig balverlies gaf. Pro fiterend van slecht verdedigen kon Ter- neuzen na dertien minuten de score openen en tien minuten later zelfs 2-0 aantekenen. Na een half uur viel Arjen van Bloppoel geblesseerd uit, Noured- dine Achahbar was zijn vervanger. Toen tien minuten voor de rust de keeper onder de bal doorging en een Terneuzenaar vrij 3-0 kon inkoppen, leek de wedstrijd beslist. Vlak voor rust dook Achahbar alleen voor de keeper op, maar hij miste. Na de her vatting leek er een ander Smerdiek op het veld te staan. De spelers waren fel- het mag niet. Zo lang er nog een theoretische kans is, moet je er voor gaan." Noad bood in de zespuntenwed- strijd bij Zaamslag opvallend wei nig tegenstand. Na een goede start kwamen de Fluplanders er lange tijd niet aan te pas. Trainer Peter van Poortvliet noemde de 3-0 nederlaag verdiend. „We hebben te weinig agressiviteit op de mat gelegd. Dat zijn we van Noad niet gewend. Dat moet ik de ploeg aanrekenen." Mogelijk dat de afwezigheid van Cenny van Splunter en Bram Filius een rol speelde bij de offday van Noad. Beide uitblinkers van de laat ste tijd waren wegens werkzaamhe den verhinderd. Topschutter Corné de Frel werd door Van Poortvliet om disciplinaire redenen tot aan de rust aan de kant gehouden. Iwan Geense startte wel, maar ondervond de naweeën van een griepaanval. Desondanks waren de Fluplanders aanvankelijk het meest aan de bal. Kansen leverde het spel echter niet op. Balverlies leidde halverwege de eerste helft tot een snelle en doel treffende tegenstoot van de thuis club: 1-0. Noad was na de ope ningstreffer van slag en ontsnapte bij een inzet op de paal en enkele andere goede kansen voor de Zeeuws-Vlamingen. In het hart van de verdediging konden Maurice de Goede en Menno Fonteijne de gaten ook niet dichten. Voorin wist enkel Ronald den Braber bij een schot vanaf de rand van het zestienmeter gebied voor gevaar te zorgen. Met het inbrengen van De Frel en het meer naar voren doorschuiven van Arjan Moerland probeerde Van Poortvliet zijn ploeg tijdens de pau ze weer op de rails te krijgen. Effect leverden de omzettingen niet op. Zaamslag bleef feller, wat resulteer de in gewonnen duels en vroegtijdig onderscheppen van de Noad-aanval. Halverwege het tweede deel sloeg de thuisclub tweemaal kort achter elkaar toe en speelde Noad een ver loren wedstrijd. De Fluplanders drongen nog wel aan. Corné de Frel zag zijn inzet perfect worden ge keerd door de keeper, Arjan Moer land raakte de lat en De Frel ging nog een keer voor het eigen succes waar het aanspelen van Kees Jan Verstrate misschien meer voor de hand lag. Noad staat na de scher mutselingen van zaterdag nog drie verliespunten boven de fatale streep. Overmorgen moeten de Fluplanders naar lijstaanvoerder en waarschijnlijke kampioen Rillandia. „Dan moeten we daar maar voor een stuntje zorgen", aldus Van Poortvliet. „We moeten wel reëel zijn: alleen als we allemaal in goede doen zijn, kunnen we daar resultaat halen. Toch zijn dat voor ons niet de wedstrijden waar het om gaat. Na Rillandia krijgen we Arendskerke en Dauwendaele. Dat worden de cruciale duels die over de toekomst van Noad in de tweede klasse be slissen." kende Verkamman legde in de 50e minuut een vrije trap op het hoofd van Jacco Vaders: 2-3. De gelijkma ker hing in de lucht. De Regt miste echter overtuiging bij het afwerken en ook Jacco Vaders en Verkamman bleven enkele malen in gebreke. Bij een uitval werd het een kwartier voor het einde 2-4. De strijd leek beslist maar na een voorzet van Jac co Vaders kopte Verkamman de 3-4 tegen het net. Met nog tien minuten op de klok zette de thuisclub aan voor een slotoffensief. In de laatste seconden leek Vosmeer alsnog het verdiende punt uit het vuur te sle pen. Na voorbereidend werk van Jasper de Regt had Jacco Vaders de hoek maar voor het uitkiezen, maar deze verlegde de verantwoording en speelde de in buitenspelpositie staande Verkamman aan. Julian Ro man keek met gemengde gevoelens terug op de partij. „We hebben het niet weggegeven. De jongens heb ben er wel voor gevochten. Cluzona was alleen beter in de afwerking en doeltreffender. Ier en er werd beter gekaatst. Er kwa men kleine kansen. Na een kwartier leek de eerste Thoolse treffer er aan te komen, maar Achahbar kopte naast het lege doel. Men bleef geconcentreerd spelen, maar pas drie minuten voor het einde werd een aanval over vele schijven succes vol afgerond door Achahbar. Een mi nuut later lobde Corné van Haaften de bal over de doelman, 3-2. De spanning was terug, maar er werd niet meer ge scoord. Smerdiek blijft in de midden moot staan. De jeugdige kampioenen van Emergo, met achteraan de trainers/leiders Jaco van Dis, Justine Weijenberg en Liesbeth Dam (v.l.n.r.). De gemotiveerde welpen kregen in door werden genomen door beide hun kampioenswedstrijd volop kan sen om te scoren. Ze namen een 2-0 voorsprong eer de tegenstander iets terug kon doen. De Thoolse korfbal lers lieten er geen twijfel over be staan dat zij de betere ploeg waren. Na een 3-1 ruststand wonnen ze met 7-1. De doelpunten werden ge scoord door Sven Bentvelsen (3x), Marcella Ballemans (2x), Thomas Farla en Anouk van Puijfelik. Verder maken Annet Bentschap Knook, Joyce Hoek, Adriënne van Splunter en Juliun Zimmerman deel uit van het team. De strafworpen die tussen- teams, eindigden in 13-13. Het eerste welpenteam boekte tegen Scheldevogels uit Bergen op Zoom eveneens een simpele overwinning. Na een 0-4 ruststand bleef de teller in de tweede helft op 0-7 staan. Renske de Rooij (4x), Janine Dorst (2x) en Joyce Theunisse namen de Thoolse treffers voor hun rekening. Op 29 maart begint de veldcompeti tie. Emergo komt dan opnieuw met twee welpenteams uit - waarbij een opsplitsing naar sterkte wordt ge maakt - en daar komt nog een F- team bij. De B-jeugd van Emergo is in de middenmoot geëindigd. In de laatste wedstrijd kwam het team 3-1 achter tegen Vios, maar bij de rust was het verschil maar één treffer meer (4-3). De feller en beter spelende thuis ploeg liep na de hervatting echter uit naar 8-3 en daarmee was de wed strijd gespeeld. De eindstand was 10-5, waarbij Harmen van Heems kerk (3x), Jan Lupker en Janet Moerland tekenden voor de doel punten. Trainingsveld Oud-Vossemeer. De gemeente wil dit jaar het trainings veld in Oud-Vossemeer opknappen voor 32.000 euro en de tennisbaan in Sint-Maartensdijk vernieuwen voor 12.000 euro. Voor 2004 staat herstructurering van het sportcom plex Sint-Annaland op het program ma voor 32.000 euro, in 2005 een opknapbeurt van het zandtrainings- veld voor 45 mille en in 2006 ver betering van de sportvelden voor 40.000 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17