Smash is weg van de onderste plaats Cordes en Melchers soleren naar de zege in wielerronde Oud-Vossemeer Animo beperkt voor clubturnen Wendy Geluk kampioen schoonrijden Bart de Wilde in halve finale Koersballen Donderdag 20 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Jeugd Nipt verlies Noad 2 Smerdiek 3 wint na rust Punt tegen koploper VVC-druk teveel voor WHS derde team Vijf treffers Celik Ruime winst AVC dames Rijnberg tweede NK bootvissen Absolute wereldtop Eegedima wil steun gemeente bij opruimen van asbest na brand Vijf kandidaten voor sportprijzen De eerste thuiszege van deze competitie geeft Smash '76 wat lucht in de hoofdklasse. De Sint-Annalanders stijgen na de ruime 9-1 tegen Hotak 2 van de laatste plaats naar de middenmoot. „Nu wordt het zaak om niet te verliezen van mede-degradatiekandidaat Arnemuiden 2, en te gen de bovenste clubs enkele puntjes te verzamelen. Als dat lukt, gaan we het redden", stelt Christian van 't Hof. Tafeltennis Smash trad met invaller Johan Snoep als vervanger voor Ad Verhage aan tegen de ploeg uit Hoogerheide. Zo wel hij als Van 't Hof bleven onge slagen. Van 't Hof speelde in deze zesde ronde stukken beter dan vier dagen eerder tegen 't Zand, toen hij geen enkele partij won. Ook Anné van Dijke was goed voor twee pun ten, en won samen met Christian van 't Hof het dubbelspel. Al met al kreeg Hotak dus een flink pak slaag van de Sint-Annalanders. Morgen avond gaan ze op bezoek bij TCS 2 uit Steenbergen, een middenmoter waarvan thuis met 7-3 werd verlo ten. In de derde klas blijft Smash 2 volop ver wikkeld in de strijd om de titel. Na de 6-4 overwinning tegen Kapelle 2 blijft het team koploper. Peter Bazen leed zijn eer ste nederlaag van deze competitie en won, net als Merijn v.d. Klooster, twee maal. Rafaël Fructuoso was goed voor één punt. Ook het dubbelspel was voor de Sint-Annalanders, die zaterdag thuis de topper spelen tegen naaste concurrent ODT uit Roosendaal. Smash 3 leverde een goede prestatie door gelijk te spelen (5-5) tegen koploper SVNB 2 uit Oudelande. Marnix v.d. Graaf won twee partijen, Kees van Poort vliet en David van Driel ieder één. Het dubbelspel werd eveneens door Smash gewonnen. Het team blijft hekkensluiter in de vierde klas, maar heeft nog alle kan sen op behoud. In de zevende klas gaat de strijd om de ti tel tussen Smash 4, TCS 7 en Tanaka 12. Met name laatstgenoemd team is de laat ste weken aan een sterke opmars bezig. Smash 4 won vrijdagavond in Willemstad met 8-2 van Witac 5. Leen Guiljam bleef ongeslagen, Chris Hage en Jos IJzerman wonnen ieder twee keer en het dubbelspel ging eveneens naar Smash. Voor Smash jongens blijven er titelkan- sen in de landelijke C-klasse na de 8-2 winst tegen Salamanders 2 uit Waterin gen. Remco Vroegop en Harm Westdorp wonnen al hun partijen. Amo Bruijnzeel was na een blessure weer terug en won één partij. Het dubbelspel won Smash eveneens. Voor het eerste meisjesteam zijn de kan sen op een kampioenschap in de landelij ke B-klasse nagenoeg verkeken. De ploeg reisde af naar Renkum zonder ba sisspeelster Leontien van Keulen en re serve Ellen Hage. Uitgerekend zaterdag was koploper Kracht Vriendschap de tegenstander en die won met 8-2. Esther Bruijnzeel won één partij en samen met Anky Vroegop ook het dubbelspel. Bij de jeugd in de afdeling Zuidwest viel er zaterdag voor Smash slechts één zege te noteren. Smash 4 won met 10-0 van RDT uit Lamswaarde. Maurits Keur, Eric Bruijnzeel en Jan Aarnoudse hopen bin nenkort de kampioensvlag te kunnen hij sen. Smash 2 verloor met 6-4 van Pin- pongers uit Wouwse Plantage, Smash 3 ging thuis met 7-3 onderuit tegen koplo per Back Hands uit St.-Willebrord en Smash 5 verloor met dezelfde cijfers van eveneens een team van Back Hands. Programma zaterdag: TCS 2'-Smash (21/3), Smash 2-ODT 4, ODT 5-Smash 3 (21/3), Smash 4-Vice Versa 12; jeugd: Smash meisjes-Tanaka, Vice Versa-Smash jongens, Smash 2-ODT, Breda-Smash 3, RDT-Smash 4, Smash 5-Tanaka. Het zat de voorlaatst staande tweede keus van Noad niet mee in het duel te gen SKNWK 2. In de laatste minuut ver loren de Sint-Philipslanders met 3-4. De promovendus uit Nieuwerkerk staat der de en kwam tegen Noad telkens op voor sprong. Iedere keer wisten de geel-groe- nen langszij te komen. Reini Reijngoudt, Bram Filius en Kees van Tiggele waren de doelpuntenmakers. In de slotminuut belandde een schot van SKNWK op de paal, maar in de rebound werd de bal in het doel gewerkt. Zo stond Noad met le ge handen, terwijl een puntendeling be ter recht had gedaan aan het vertoonde spel. Bij Noad stond Edwin Heijmans in de basis. Deze begon dit seizoen als spits in het vierde team, maar het lijkt erop dat hij zich in de selectie speelt. Reserve vierde klasse Beurkens scoorde twee keer, waarna het verzet van de tegenstander gebro ken was. Rens de Viet bepaalde de eindstand op 6-3. In een niet zo beste wedstrijd klopte Smerdiek 3 de reserves van Stavenisse met 6-3. Beide ploegen voetbalden vrijuit, waardoor ze beiden kansen kre gen. De solerende Ard Beurkens open de de score voor Smerdiek, maar door slecht uitverdedigen kwam Stavenisse al snel langszij. Even later werd Beur kens op de zestien-meterlijn neerge legd en Rien Joppe schoot de vrije trap tegen het net (2-1). Opnieuw profiteer de Stavenisse van fouten in de verdedi ging bij de thuisclub om op gelijke hoogte te komen. Een strafschop - na het neerleggen van Izak Hage - bracht Smerdiek voor de derde keer aan de leiding. Peter Franke benutte dit bui tenkansje vlak voor de rust. Maar na de thee maakte Stavenisse meteen 3-3. Smerdiek paste enkele wisselingen in het team toe en daarna liep het beter. De vierde keus van Tholense Boys heeft koploper Vrederust 2 op een ge- lijkspel gehouden: 1-1. In de beginfase waren de Tholenaren beter en gevaar lijker. Johan van Stee, na een langduri ge blessure weer van de partij, opende de score uit een pass van Jan Minheere. Hoewel er kansen kwamen om de score te vergroten, werd er niet meer ge scoord. Na de rust trad Tholense Boys met vijf verse krachten aan. Hoewel dat geen invloed had op de sterkte, kwam Vrederust beter uit de startblok ken en creëerde een aantal kansen. Doelman Jan v.d. Vlies keerde de bal len vooralsnog. Marco v.d. Wielen kreeg een doelkans, maar wist het net niet te vinden. Bij een schot uit de tweede lijn lukte dat een Bergenaar wél (1-1). Het bleef spannend tot het einde, maar doelpunten vielen er niet meer. Reserve vijfde klasse WHS 3 staat stevig op de tweede plaats en speelde zaterdag 2-2 tegen WC 4. Al na tien minuten opende gelegenheids- spits Abby Hommel de score voor de groen-witten. Vijf minuten later viel Theo van 't Hof geblesseerd uit en werd vervangen door Perry Moerland. WHS maakte goed gebruik van de wind. Na zo'n twintig minuten spelen verdween de bal uit een door Leo Mosselman met veel effect genomen hoekschop ineens in het doel (2-0). Dat Mosselman met een enkelblessure uitviel, was een ader lating voor de Sint-Annalanders. Hij kan het spel goed verdelen en is met zijn techniek een rustpunt binnen het team. Niels Kodde verving hem. Door de vele omzettingen en conditiegebrek bij een aantal spelers zakte WHS een eind weg. WC scoorde nog voor de rust tegen, hoewel er volgens de WHS-aanhang een buitenspelluchtje aan de treffer zat. De groen-witten begonnen zwak aan de tweede helft. De ploeg kwam niet meer over de middenlijn en kreeg ook geen kansen meer. Achterin verzette Siem Snoep veel werk en dat droeg er mede toe bij dat de voorsprong lang in stand bleef. Jan Fase werd nog gewisseld voor Patrick Quist. De druk van de Halsterna ren leverde hen uiteindelijk de gelijkma ker op en met hard werken hield WHS dat ene punt ook vast. Tegenvaller was nog het met een hamstringblessure uit vallen van Hommel. Zaterdag treft WHS de nummer drie, Kloetinge, die zeven punten minder heeft. Hekkensluiter Rillandia 4 is door de vierde keus van Smerdiek met 2-5 ge klopt. Dormus Celik nam alle Thoolse treffers voor zijn rekening. Smerdiek bracht elf spelers op de been, de tegen stander slechts acht. Niettemin nam Ril landia, dat een sterke voorhoede had, de leiding tegen een ongeconcentreerd spe lend Smerdiek. Bij de blauw-zwarten wilde iedereen meedoen aan de opbouw, waardoor het veld klein werd gemaakt in plaats van breed gehouden. Uit een aan val bracht Dormus Celik de stand op 1- 1. Rillandia werd vastgezet en na een half uur scoorde Celik 1-2. Ook na de rust speelde Smerdiek slecht en Rillan dia kon er evenmin uitkomen. De blauw-zwarten stonden met tien man doordat Gert-Jan van Vossen gebles seerd achterbleef in de kleedkamer. Smerdiek sprong slordig met de kansen om, maar niettemin bracht Celik met twee doelpunten de stand op 1-4. Daarna scoorde Rillandia en tenslotte liet Celik zijn vijfde treffer van de middag aante kenen. Smerdiek klimt door de zege naar de vierde plaats. Volleybal Tegen Groene Ster uit Zevenbergen, dat voorlaatste staat, heeft het da mesteam van AVC maandag vier punten behaald. Toch begonnen de Tholenaren elke set met een ach terstand. In de eerste set werd die, na een rommelig begin, met overui- ging ingehaald en dat leidde tot 25- 21 winst. In de tweede set bouwde AVC een ruime voorsprong op en de dames dachten dat ze al gewon nen hadden. Slordigheden kostten punten en zo werd het nog een spannende strijd die pas eindigde bij 31-29. In de laatste twee sets was het spel van Groene Ster een stuk minder. Af en toe verraste men AVC met onverwachte aanvallen en een goede service, maar de Thoolse dames wonnen beide sets met 25- 12. AVC handhaaft zich op de vier de plaats, maar heeft nog kansen om een plaatsje te stijgen. Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer is tweede geworden bij het natio naal kampioenschap bootvissen. De titelstrijd werd zondag vervist op de Noordzee, waarbij de deelnemers over vijf schepen verdeeld waren. De Vossemeerder boekte op zijn schip het beste resultaat en eindigde in de eindklassering als tweede. Met negen anderen vist hij de komende tijd nog drie wedstrijden voor een plaats in het Nederlandse team voor het w.k. dat in de eerste juniweek in Ierland plaatsvindt. Voor het nationaal kampioenschap werd in november de eerste selec tiewedstrijd gehouden vanuit Sche- veningen, met 95 deelnemers. Vos semeerder Jan Verhees viel toen af, maar Rijnberg ging door. In decem ber gingen 36 vissers vanaf Neeltje Jans de Noordzee op. Arjan Rijn berg was ook toen de beste op zijn boot en mocht daarom zondag aan de finale meedoen. Tempobeul en oud-prof Tom Cordes zegeviert in de Dorpsweg na een solo van 43 ronden. Met Tom Cordes kreeg het wielercomité in Oud-Vossemeer zaterdag opnieuw een aansprekende naam op de lijst van winnaars. De oud-prof uit Baarle Hertog imponeerde met een solo over 43 ronden die reikte tot op de streep. Bij de dames prolongeerde Mirjam Melchers haar ze ge van vorig jaar. De op het laatste moment aangemelde Leontien Zijl aard-Van Moorsel legde op ruime afstand beslag op de tweede plaats. De Thoolse renners vielen buiten de prijzen. Een opwindende koers was het bij jaren negentig deel uit van de roem de elite/beloften in feite niet. Wilco Zuijderwijk en Richard Slabbe- koorn, de winnaar van de editie van vorig jaar, roerden zich in de ope ningsfase. Slabbekoorn sleepte het drie-rondenklassement in de wacht, maar hield de benen stil toen Cordes het avontuur koos. Johan Ooijen en Matthijs Deelen vormden het duo dat lange tijd jacht maakte op de eenzame vluchter. Voor Johnny Pol- lie uit Tholen zat de ronde van Vos meer er al snel op. De jonge Thole- naar kon het hoge tempo niet volgen en moest als een van de eerste cou reurs in de remmen knijpen. Cordes zei na afloop van zijn bijna 80 kilo meter ver dragende solo dat hij nooit overwogen had om op zijn achtervolgers te wachten. „Ze kwa men niet echt dichterbij. Dan heeft het geen zin om op versterking te wachten. Alleen ging ik harder dan die twee." De tegenwoordig met een zilver grijs kapsel uitgeruste Cordes heeft een indrukwekkende staat van dienst. Als jong coureur werd hij wereldkampioen bij de junioren. In 1986 legde hij met onder andere Rob Harmeling en John Talen in Colorado beslag op de wereldtitel 100 kilometer achtervolging. Als prof kwam hij drie jaar later in dienst van Superconfex wat in het seizoen daarna verder ging als Buckler. Ook maakte Cordes begin ruchte PDM-equipe van Jan Gis- bers. Na het verval van die ploeg koos hij voor dienstverbanden bij kleinere Spaanse teams. Tot de grootste successen in zijn carrière behoren zeges in de Trofeo Luis Puig, Ronde van Valencia en Ronde van Murcia. Ook nam hij deel aan de Vuelta en de Ronde van Frank rijk. Drie seizoenen geleden beëin digde hij zijn loopbaan bij de profs. Toch leeft de inmiddels 36-jarige coureur nog altijd van de premies die hij op de fiets verdient. Cordes staat te boek als een tempobeul en kwam naar Oud-Vossemeer om wat centjes te pakken en zich voor te be reiden op de Omloop van het Waas land, een zondag gehouden klassie ker in Vlaanderen. Het was de eerste keer dat Cordes in Oud-Vos semeer aan de start kwam. Meteen besloot hij om er eens lekker in te vliegen. Zijn eerzucht is nog altijd groot. „Hoe ouder, hoe gekker, dat gaat voor mij wel op." In de superieure stijl van de tijdrij- der raasde Cordes over het par cours. Uiteindelijk formeerde zich een achtervolgende groep van acht tien coureurs. In zicht kregen ze de voortijlende man uit Baarle Hertog nooit. Een kleine twintig ronden voor het einde verloor ook Marco van Haaften het contact met het gro te peloton. Peter Metske en de te genwoordig in Nijmegen wonende John den Engelsman bleven tot het einde in koers, maar konden zich nooit onderscheiden. De grootste indruk maakte Piet Fase, de plaatse lijke favoriet die zijn neus enkele malen door het venster stak. Pas tien ronden voor het einde kwam de jacht op Cordes goed op gang. Een viertal onder leiding van Wilfried Bastiaanse probeerde de kloof te dichten. Bastiaanse kreeg echter al leen assistentie van John Sulkers uit Dinteloord. Fulco van Gulik, ploeg genoot van Cordes, kwam geen me ter op kop. Nico Vuurens was tevre den dat hij mee was. Bastiaanse was na afloop niet blij, ook al omdat Van Gulik tegen de wielercode in mee sprintte voor de tweede plaats. „Als iedereen zijn werk doet, rijden we zo naar Cordes toe. Echt sportief vond ik het niet." Drie rondes voor het einde demar reerde Fase uit het peloton in een poging om zich in de prijzen te rij den. Meer dan een ronde hield de veelbelovende zoon van oud-win naar Thijs Fase het niet vol. Uitein delijk slaagde hij er niet in om zich bij de eerste twintig te klasseren. De zege van Cordes kwam nooit echt in gevaar, al werd het gat verkleind tot enkele honderden meters. De win naar betrok Van Gulik terecht in de hulde. „Ik wist dat ik een goede ploegmaat achter me had. Daardoor ben ik nooit ongerust geworden. Dat is het voordeel als je in een ster ke ploeg rijdt." Ook bij de dames speelde de ploe- gentactiek een belangrijke rol. Uit eindelijk bezette de equipe van Farm Frites het hele podium. Het was Leontien van Moorsel zelf die het eerst de lont aan het vuur stak. Na twaalf rondes werd de Olym pisch kampioene bijgehaald door haar ploeggenotes Mirjam Melchers en Arenda Grimberg. Melchers nam het initiatief over en verdween, gadegeslagen door partner en oud prof Jean-Paul van Poppel, spoedig uit zicht. Vorig jaar verloor Mel chers op de valreep de wereldbeker aan de Duitse Petra Rossner. Met haar tweede plaats in de UCI-ran- king behoort zij tot de absolute we reldtop. De bij het grote publiek meer populaire Van Moorsel mikt dit seizoen vooral op het werelduur record van Jeannie Longo, een aan val die zij in september in Mexico wil doen. Daardoor ziet haar sei- zoensopbouw er anders uit en kreeg Melchers, een week voor de klassie ker Milaan-San Remo, alle ruimte om te gloriëren. Samen met ploeg genote Anouchka van der Zee bleef Van Moorsel op gepaste achter stand. Nationaal kampioene Arenda Grimberg bemoeide zich in een vol gend groepje met de concurrentie. Voor Melchers was de zege in Oud- Vossemeer het bewijs dat het met de vorm voor de Italiaanse klassieker wel goed zat. Toch heeft ze dit sei zoen haar zinnen niet gezet op de eindoverwinning in de wereldbeker. „Ik pik de wedstrijden uit die ik graag wil winnen en waar ik denk een kans te maken. Milaan-San Re mo hoort daar zeker bij. Die wereld beker is een vermoeiende bezig heid. Het is eigenlijk een wedstrijd in de wedstrijd. Je moet naar alle kanten loeren om iedereen in de ga ten te houden. Je bent vooral bezig om niet te verliezen. Dat is niets voor mij. Ik rij liever om te win nen." Ook Van Moorsel had vrede met de afloop van de koers. Ondanks een lichte verkoudheid en vermoeiende dagen met ploegenpresentaties en tv-optredens was ze op het laatste moment naar Oud-Vossemeer afge reisd. Drie keer eerder won ze aan de Dorpsweg. Ditmaal stond de ze ge niet op haar verlanglijstje. „De echte vorm moet voor mij pas later in het seizoen komen. Voor Mirjam was het de laatste test met het oog op Milaan-San Remo. Het is een ge ruststelling dat de hele ploeg er goed voor staat." Bij de amateurs-A was Iwan Jonk- Piet Fase maakte de meeste indruk van de Thoolse renners. Een groep van Spido Oud-Vosse- meer en één van WIK Sint-Anna- land hebben zich geplaatst voor de regionale finale van de club- teamcompetitie turnen dames. Zij komen zaterdag 19 april in actie in Bergen op Zoom. Beide groepen waren afgelopen zater dag tijdens de voorronde in Sint- Annaland de enige deelnemer in hun categorie. Slechts veertien groepen van zes verenigingen schreven in voor de wedstrijd. Voorzitter Peter Moerland van het organiserende WIK is ge schrokken van die geringe be langstelling. „Ik had deze wedstrijd in Meul- vliet gepland, maar die zaal heb ik afgezegd toen bleek dat er zo weinig deelname was. In De Wel- levaete hebben we praktisch alle benodigde materialen bij de hand en dan hoeven we daar niet mee te gaan sjouwen." De 78 deelne mers konden hun oefeningen alle maal vóór de middag afwerken, zodat de sportzaal 's middags ge woon beschikbaar was voor de ta- feltenniscompetitie van Smash '76. „Zo heb ik het natuurlijk wel ingedeeld, want die vereniging moet al vaak genoeg voor ons wij ken", zegt Moerland. Voor het onderdeel vloer kon hij een be roep doen op judovereniging OVJV uit Oud-Vossemeer om de matten te gebruiken. De turnsters kwamen op vier on derdelen in actie, in totaal elf ju ryleden beoordeelden de deelne mers. Bij sprong waren dat Riet Krijger en Piet Nuijten, bij balk Carolien Fase, Elly Geurts en Maaike v.d. Harst, bij brug Cor- rie Snoeiers, Laura Hage en Con- ny van Popering en bij vloer Ina Smulders, Ali Nuijten en Petra Hage. De winnaars in de verschil lende categorieën plaatsten zich voor de regionale finale, want an ders dan voorgaande jaren is er maar één voorwedstrijd. De re sultaten: Instap/pupil 1+2 los 8: 1. Delta Sport Zierikzee 127,4 p; 2. SHF Scherpenisse 118,7 p; 3. Spido 90,05 p. Instap/pupil 1+2 los 7: 1. Udi Ber gen op Zoom 121,45 p; 2. WIK 112,45 p. Pupil 1+2 los 6: 1. WIK 114,2 p. Jeugd/junior/senior los 6:1. Spido 119,2 p. Pupil 2/jeugd los 5: 1. Deltasport 128,55 p; 2. Udi 98,45 p. Junior/senior los 5: 1. St. Marti- nus 2 Bergen op Zoom 125,75 p; 2. SHF 113,25 p; 3. St.Martinus 1 107,45 p; 4. WIK 83,8 p. Junior los 3/senior los 2+3: 1. Del tasport 120,55 p. Een deelneemster van Spido uit Oud-Vossemeer op de evenwichtsbalk, waarmee ze zich voor de regionale finale plaatste. Bart de Wilde uit Sint-Maartensdijk heeft zich geplaatst voor de halve fi nale van het N.K. turnen. Hij komt op 5 april in actie in Deen Burg op Texel. In Alphen a.d. Rijn werd Bart zaterdag met 41,3 punten negende in de categorie jeugd niveau C, de zelfde klassering als in de eerste voorwedstrijd. Met name op brug en ringen moet de turner van SDS Rotterdam nog wat aan zijn oefe ningen verbeteren, maar verder turnde hij een goede wedstrijd. Zijn punten per onderdeel: vloer 7,9; voltige 7,15; ringen 6,1; sprong 7,3;' brug 5,8; rek 7,05. man uit Maassluis de sterkste. Hij liet de bekende Ronald Roos uit Zoetermeer en streekfavoriet Matti de Baat achter zich. Wethouder L. van Doorn loste voor het eerst het startschot bij de ronde. Een andere primeur voor het comité was een tweede bus aan de meet voor pers en genodigden. Daardoor kon de ju ry in alle rust haar werk doen. Het was de 55e keer dat de ronde werd verreden. Elite/beloften: 1. Tom Cordes (Baarle Hertog), 2. Fulco van Gulik (Baarle Nassau), 3. Wilfried Basti aanse (Hoogerheide), 4. John Sul kers (Dinteloord), 5. Nico Vuurens (Meerkerk), 6. Gerwin de Regt (Nispen), 7. Germ van de Burg (Folsgare), 8. Rob Koole (Goes), 9. Lex Nederlof (Oostvoorne), 10. Gerard Klijnhout ('s-Gravendeel). Vrouwen: 1. Mirjam Melchers (Oisterwijk), 2. Leontien Zijlaard- Van Moorsel (Rotterdam), 3. Anouchka van der Zee (Deurne), 4. Arenda Grimberg Almelo), 5. Sandra Rombouts (Rijsbergen), 6. Vera Koedoder (Bovenkarspel), 7. Olga van Velzen (Hazerswoude), 8. Jolanda van Dongen (Middelhar- nis), 9. Abke Francissen (Vught), 10. Catharina Mulders (Rotterdam). Amateurs-A: 1. Iwan Jonkman (Maassluis), 2. Ronald Roos (Zoe termeer), 3. Matti de Baat (Nieuw- Vóssemeer), 4. Mare Gerritsen (Veldhoven), 5. Peter Jordaan (Maassluis). Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van: Tholen stad: 1L. Soomers en N. Moer kerken 35 p; 2. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Nagtegaal 32 p; 3. mevr. R. Burrows en J. Geuze 27 p; 4. mevr. C. Wilsing en D. Schellinger 19 p; 5. mevr. F. Schellinger en mevr. C. Praat 17 p; 6. J. Bal en W. Scherpenisse, én M. v.d. Houten met wisselende partner 16 p. Meulvliet: 1. L. van Bale en L. Ver schoor 37 p; 2. D. Lindenberg en R. Bo- lier 35 p; 3. W. Schot 32 p; 4. B. Schot en T. Goode 24 p; 5. G. Bolier en J. Bos 20 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Gorsel 29 p; 2. mevr. A. Goode 26 p; 3. mevr. C. van Mierlo en mevr. W. Lutt 23 p; 5. mevr. L. Verschoor 19 p; 6. W. Bijl 18 p; 7. mevr. L. v.d. Klooster 15 p; 8. mevr. A. Poot 14 p; 9. mevr. G. Verwijs 6 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mier lo 38 p; 2. W. Lindhout 29 p; 3. mevr. A. Bosters 21 p; 4. mevr. D. van Dijke 20 p; 5. mevr. L. van Poortvliet 12 p; 6. mevr. C. Scheenhart 11 p; 7. mevr. T. Raven- steijn 8 p. Tennisvereniging Eegedima uit Tho len heeft het gemeentebestuur om fi nanciële medewerking gevraagd voor het opruimen van asbest na de brand die de kantine en kleedlokalen in de as legde. Tevens wil de club hulp voor het plaatsen van twee tijdelijke gebouwen van Wico Units die als kantine en kleedlokaal kunnen die nen. Het bestuur van Eegedima heeft die wensen neergelegd bij wethouder L.J. van Doom en ambtenaar sportzaken R v.d. Vlies. De accommodatie is in 1978 door de gemeente gebouwd en in 1993 overgenomen door de vereni ging. Bij die overdracht is volgens Eegedima-voorzitter mevr. H.A. Pol derman-Martin door de gemeente geen melding gemaakt van de aanwe zigheid van asbest en dat had formeel wel moeten gebeuren. „Wij verwach ten nu, dat de gemeente meebetaalt aan het afvoeren van asbest op de ba nen en het terrein. Eegedima staat toch al voor extra kosten en we mis sen de kantine-inkomsten. Alleen het hokje voor de sproei-installatie staat er nog, de rest van de gebouwen is ge sloopt. Met tijdelijke huisvesting kun nen we ons dit seizoen behelpen. We gaan eerst de eigen financiën op een rij zetten voordat we een beslissing kunnen nemen over nieuwbouw", al dus voorzitter Henny Polderman. De zusterverenigingen hebben Eege dima hulp aangeboden in de vorm van banen, waarop tennissers uit Tho len kunnen spelen nu de eigen accom modatie door de brand zo gebrekkig is. Golfster Maijet van der Graaff en zaalvoetbalscheidsrechter Kadda Elji- lali uit Tholen, en turner Joost de Wil de uit Sint-Maartensdijk zijn genomi neerd voor de Thoolse sportprijs 2002. Voor de teamprijs zijn het eer ste team van tafeltennisvereniging Smash '76 en het eerste elftal van voetbalclub Noad '76 kandidaat. De winnaars worden vrijdag 4 april be kendgemaakt tijdens het sportgala in Meulvliet in Tholen. Ook zal dan aan een talentvolle sporter een aanmoedi gingsprijs uitgereikt worden. Verder worden alle aangemelde sportkam- pioenen van het afgelopen jaar, en zij die een bijzondere sportprestatie heb ben geleverd, gehuldigd. Aan het gala werken dansschool Gladdines, dweil orkest De Klienkers en oud-atleet Marien van Prooijen mee. Ook ver zorgen de broers Joost en Bart de Wil de een turndemonstratie. Maijet v.d. Graaff won in 2002 de na tionale titel matchplay en Joost de Wilde veroverde bij de nationale toe stelfinale goud op het onderdeel brug. Scheidsrechter Eljilali fluit al jaren in de eredivisie en ook in internationale toernooien. Hij werd vorig jaar uitge roepen tot zaalscheidsrechter van het seizoen. Bij de teams veroverde Noad '67 uit Sint-Philipsland het kam pioenschap in de derde klasse en pro moveerde naar de tweede klasse. Smash '76 uit Sint-Annaland pakte de titel in de eerste klasse en promoveer de vervolgens naar de hoofdklasse. Wendy Geluk uit Anna Jacobapolder is in Utrecht nationaal kampioen schoonrijden geworden in de A-klas se. Daarmee hield ze haar stijgende lijn vol, want de afgelopen drie jaar werd ze steeds eerste in de C, B en A- klasse. In het volgende seizoen mag ze in de hoofdklas meedoen. Met haar 36 jaar is Wendy Geluk één van de jongste deelnemers, want de meesten zijn de vijftig gepasseerd. „Ik vind het een hele leuke ontspanning. Van sep tember tot maart trainen we elke maandagavond in Dordrecht. En als er natuurijs ligt, rij ik op de Tramput in Sint-Philipsland, het Rammegors of de ijsbaan in Sint-Annaland." Met de schoonrijclub uit Dordrecht houdt Wen'dy Geluk een traditie hoog. „De wedstrijden en ook de Neder landse kampioenschappen rijden we in rok. Dat is stijlvoller dan in een broek." Behalve in het individuele klassement voor de vrouwen reed Wendy Geluk samen met een gelegenheidspartner ook mee met de paren in de A-klasse, maar daarbij kwam ze niet verder dan een vijfde plaats. Individueel gaat ze volgend jaar voor de hoogste eer. Voorafgaand aan het Nederlands kampioenschap deed Wendy Geluk mee aan regionale wedstrijden in Alk maar, Deventer, Leiden en Leeuwar den.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15