College moet ook plan windmolens in de Leguitpolder gaan bekijken Verbouwing bijna klaar, maar overdracht huis bij museum volgt Kastanjebomen op kerkhof Oudeland Stemmen staken over vloekverbod iVJai i abziüu Broekh Evenementen te vinden op website van gemeente Toekomst havens: wegen tussen euro's en emoties Korenmolen recht gezet Hoofden weg bij het waterschap Donderdag 20 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Akkerbouwer Ko Heestermans kan in de Leguitpolder bij Oud-Vossemeer op dertig hectare land drie of vier windmolens plaatsen. Zijn plan dateert al uit 1995, maar is niet meegenomen in de studie naar mogelijke locaties op Tholen en Sint-Philipsland. Donderdagavond zat hij samen met zijn vrouw op de publieke tribune bij de ge meenteraad die over de beleidsvisie windmolens sprak. Het echtpaar dat een maatschap vormt, had de raadsle den via een brief op de hoogte gesteld van hun plan. Het hielp. De raad wil dat ook de Leguitpolder wordt beke ken, maar dat mag de ondernemers die nu aan de slag willen niet tegenhouden. Onvoldoende Heestermans: Langs het Schelde-Rijnkanaal komen ze tot hun recht' Boetekleed Verbazing Naar verwachting in mei/juni zal de voormalige bode woning bij streekmuseum De Meestoof in Sint-Anna- land door de gemeente formeel worden overgedragen aan Marsaki b.v., een dochter van woningcorporatie Cas- tria Wonen. Het grootste deel van de benedenverdieping wordt ontvangstruimte voor het museum. Verder komt er een wijkbureau in voor de politie. De verbouwing is gro tendeels klaar. Meekrap De begraafplaats op het Oudeland bij Tholen krijgt zijn bomen terug. Gisteren zijn 16 paardenkastanjes en enke le struik- en knotwilgen geplant door vrijwilligers van de stichting landschapsbeheer Zeeland. Bovenop de terp is een treures geplaatst. Sinds twee jaar geleden de zieke populieren waren gekapt, lag het kerkhof er kaal bij. Aan de buitenranden is de gehandhaafde es- en esdoornbe planting inmiddels alweer aardig opgeschoten. „Die groeit een meter per jaar", zegt coördinator Rudie Geus van de stichting. Van der Linde: 'Juridische onzin Door de afwezigheid van SGP-raadslid Chr. Koopman staakten donderdagavond de stemmen over het invoeren van een vloekverbod in de algemene plaatselijke veror dening (apv): negen stemmen voor en negen stemmen tegen. Bij de volgende raadsvergadering kan het als ha merstuk alsnog worden aangenomen als de raad tenmin ste compleet is. Ontkracht Sint-Philipsland ontzien in studie Woordspelletje Wl Wind kost niets, maar het kost veel moeite om er op Tholen en Sint- Philipsland molens van te laten draaien. Heestermans staat op de dijk langs het Schelde-Rijnkanaal en wijst naar de strakke loop van de kering langs zijn akker in de Leguitpolder waar hij bezig is uien te zaaien. „Hier kunnen de molens in een rechte opstelling staan. Als het plan van de gemeente Bergen op Zoom voor windmolens ook wordt uitgevoerd, komen ze volle dig tot hun recht. Ze moeten ook recht doen aan het landschap vind ik, want ze staan er wel vijftien tot twintig jaar." De akkerbouwer kwam niet voor niets naar de raadsvergadering. Daar hoorde hij alle fracties zeggen dat ook zijn plan een nadere studie waard is. Heestermans kwam in 1995 op een beurs in de Zeeland hallen in Goes in contact met be drijven die in windenergie wilden investeren. „Toen bleek dat de Leguitpolder op Tholen een zoge naamde witte locatie was. Dat wil zeggen een hele geschikte. We zijn toen met Genplus in zee gegaan en dat heeft alle onderzoeken voor de ze polder gedaan. Het was de op een na beste locatie." Heestermans heeft geen moeite om het uit te leggen. Wijzend naar de elektriciteitsmasten op het Bra bantse land op de achtergrond, het kanaal met de rechte dijk, de twee bruggen (bij Tholen en bij Oud- Vossemeer), de weinige bebouwing in de polder, geen last van scha duwwerking, de gunstige infra structuur om de molens op het stroomnet aan te sluiten en geen kwetsbaar natuurgebied in de di recte omgeving. „Lage rentelasten maken het interessant. De kabelaf stand is belangrijk, want je doet wel een grote investering. Elke molen kost 500.000 tot 600.000 eu- De raad wil dat het Tholen voor de wind gaat, maar de materie blijkt zwaar. Soms is er geen beweging in te krijgen. Nu lijkt er weer schot in de zaak te komen met het aan wijzen van de vier locaties: de Ge- maalweg in Sint-Maartensdijk, de Nieuwe-annex-Stavenissepolder, de Annavosdijkpolder op Tholen en de Willempolder op Sint-Phi lipsland. De raad ging daar mee ak koord, maar dat ging niet vanzelf. De SGP was het eens met de visie. Volgens P.W.J. Hoek kunnen de initiatiefnemers nu aan de slag door procedures te starten die de weg voor plaatsing vrij moeten ma ken. Bij uitbreiding van de parkjes zou de Leguitpolder echter ook in beeld moeten komen, zo zei hij. J.P. Bout (CDA) vroeg zich af waarom het plan van Heestermans niet was terug te vinden in de be leidsvisie. Ook J.J.P.A. Boulogne (ABT) vond dat er onvoldoende gekeken was naar de mogelijkhe den langs het Schelde-Rijnkanaal en dan met name in de Leguitpol der. Hij zei dat zijn fractie niet ge lukkig is met de Annavosdijkpol der voor het plaatsen van de turbines: „Dat betekent een in breuk op het landschap. Die polder is nu nog ongeschonden. De weids heid wordt ondergeschikt en zal onmiskenbaar beschadigd wor den." Ook omwonenden hadden daar be zwaar tegen gemaakt. A.C. Breure aan de Annavosdijkseweg in Sint- Annaland en J.L. Fase aan de La- geweg in Sint-Maartensdijk stuur den een fax om de raadsleden te laten weten dat ze tegen de 'even tuele komst' van een windmolen park in deze polder zijn. 'Omdat dit voor ons als direct omwonen den grote gevolgen heeft voor het woongenot, en op financieel ge bied,' zo schrijven ze. Voor het ABT was ook de Gemaal- weg een 'ongelukkige keuze'. Boulogne zei te vrezen voor ver storing van vogels. Hij wilde een nader onderzoek naar de geschikt heid van de locaties. Daarin zou het Schelde-Rijnkanaal en de oost kant van Tholen beter bekeken moeten worden. Namens de VVD zei F.J. Goossen de visie te kunnen onderschrijven, maar ook zijn fractie wilde de Leg uitpolder nader onderzocht hebben. Ook J. van den Donker (D66) vroeg meer aandacht voor vesti gingsplaatsen langs het Thoolse deel van de drukbevaren vaarroute tussen Rotterdam en Antwerpen. Akkerbouwer Ko Heestermans heeft op zijn huiskavel in de Leguitpolder plaats voor vier windmolens. Hij noemde de Annavosdijkpolder minder geschikt. Het nieuwe PvdA-raadslid J. Ou- desluijs hield zijn 'maiden speech' beperkt tot een aantal vragen en op merkingen. Zo vroeg hij zich af waarom het Schelde-Rijnkanaal en de Leguitpolder niet onderzocht zijn. Met het plan van Bergen op Zoom zou langs het kanaal een gro ter park ontstaan. En dat heeft de voorkeur van zijn fractie, zo zei hij. Ook het zuidoosten van Tholen-stad zou bekeken moeten worden. Die plek heeft de steun van de Zeeuwse milieufederatie en de natuurvereni- ging Tholen. De ChristenUnie trok het boete kleed aan. A.L. Piet zei zich schul dig te voelen omdat ondernemers zo lang hebben moeten wachten tot er duidelijkheid is over de vestigings plaatsen. Om vervolgens bezwaar te maken tegen de voorgestelde hoog te van de molens. Tachtig meter is te kras, vindt de CU. Een ashoogte van 50 meter is wel aanvaardbaar. Daar voor lag een amendement klaar. Piet vond ook dat de brief van Heester mans nieuw licht op de zaak wierp en nader bekeken zou moeten wor den. Hij miste een reactie van het nationaal park Oosterschelde in de visie. En hij verwacht bezwaren van de provincie. Wethouder K.A. Heijboer speelde de bal terug en wees erop dat het de raad is geweest die bepaald heeft dat er vier locaties moesten worden uitgekozen. Het Schelde-Rijnkanaal komt volgens hem niet in aanmer king omdat rijkswaterstaat geen toe stemming geeft om in de teen van de dijk molens te plaatsen. Hij gaf toe dat de visie lang op zich had la ten wachten, maar dat dit komt om dat eerdere locaties waren afgewe zen. Hij was niet bang dat de provincie de plannen niet zal goedkeuren. „Het gemeentelijke beleid is niet in strijd met de visie van de provin cie." Heijboer ging niet in op het plan voor de Leguitpolder. Dat wekte verbazing bij alle fracties. Volgens Bout had de Gemaalweg zelfs inge wisseld kunnen worden voor de Leguitpolder. Hij zei een amende ment in te willen dienen om het plan van Heestermans verder te be studeren als het opwekken van windenergie uitgebreid moet wor den. Hoek zegde zijn steun toe, maar wilde de voortgang nu niet verder vertragen. Piet vond de visie niet goed onderbouwd. Zeker omdat de Leguitpolder er niet in voorkwam. De PvdA bleef voorstander van het plaatsen van windmolens aan de oostkant van het eiland. Oudesluijs zei bang te zijn voor versnippering als er molens aan de westkant ko men. Heijboer zegde toe een studie te doen naar de Leguitpolder als er sprake van uitbreiding is. Het CDA trok daarop het amendement in. De ChristenUnie deed dat niet, maar kreeg geen enkele steun van de an dere fractie om de masthoogte van 80 meter naar 50 meter te verlagen. De visie werd breed gedragen. Al leen ABT was tegen en de CU zei 'met pijn in het hart' mee te gaan. Heestermans was tevreden. „Ik ben heel blij dat de gemeenteraad, maar nu ook het college, mijn locatie op de kaart heeft gezet." De overdracht is een zaak van lan ge adem, beaamt voorzitter T.G.A. Westerveld van De Meestoof. „Maar als het op den duur maar re sultaat oplevert." Het museum is blij met de ontvangstruimte/ koffie kamer, die met hulp van sponsors ingericht wordt. De bovenverdie ping kan als opslagruimte benut worden. Ook komt daar een verga derkamer beschikbaar voor de heemkundekring. Die vereniging verkeert trouwens nog steeds in on zekerheid over wat ze voor de ruimte moet gaan betalen. Het Meestoofbestuur heeft binnenkort ook weer een gesprek met cultuur wethouder Velthuis over een aantal zaken, onder andere de subsidië ring. Westerveld geeft aan dat het niet eenvoudig is om financieel de eindjes aan elkaar te knopen. Hij vraagt zich dan ook af hoe de ge meente dat wil gaan doen met een tweede museum, een idee dat is ge opperd als bestemming voor het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. De Noorse woning uit Stavenisse staat inmiddels ook op het terrein van het museum. Voor de inrich ting ervan - een jaren 50 interieur - kan De Meestoof nog spullen ge bruiken, zegt de voorzitter. In dit gebouw komt een blijvende expo sitie over de hulpverlening na de Ramp van 1953. Ook exclusieve schilderijen, tekeningen, foto's, medailles en oorkonden zullen er getoond worden. De officiële ope ning wordt ingepast in het pro gramma van 18 september, wan neer die hulpverlening nationaal in de schijnwerper wordt gezet in het kader van de herdenking Delta 2003. Behalve de watersnood is er in het museum dit jaar aandacht voor het jaar van de boerderij en voor de meekrapteelt. Nagenoeg alles wat met die teelt te maken heeft, zal op de expositie te zien zijn. Op zater dag 12 april gaat De Meestoof weer open voor het publiek. Komende woensdag staat de jaar vergadering op het programma. Het bestuur zal daar een toelichting geven op de ontwikkelingen die gaande zijn. Ook hoopt Westerveld er een bijzondere aankoop te to nen: een pièce de milieu uit 1872 dat herinnert aan 25 jaar Anna Ja- cobapolder. Na het huishoudelijke gedeelte vertelt dr. Peter Priester, de schrijver van Geschiedenis van de Zeeuwse landbouw ca. 1600- 1910, over bekende en onbekende aspecten van de meekrap. Deze plant werd al in de 14e eeuw op Tholen gekweekt en verwerkt (er werd een rode kleurstof uit bereid). Ook niet-leden zijn welkom op de ze vergadering, die om half acht begint in De Wellevaete. Het streekmuseum trok vorig jaar ongeveer 4000 bezoekers, waaron der groepen een belangrijke plaats innamen. Het aandeel van inwo ners uit de eigen gemeente was 39,1% (in 2001 nog 42,5%), uit overig Zeeland kwam 16,3% van de bezoekers, uit Noord-Brabant 17,6% en uit Zuid-Holland 9,5%. Het aandeel van bezoekers uit Ber gen op Zoom en Halsteren verdub belde, van 4,8% naar 9,3%. Dit jaar nog zal de molen van Scherpenisse worden rechtgezet. Dat zei wethouder W.C. van Kem pen in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling op een vraag van A.L. Piet (CU). Daarna volgt de restauratie van de molen De Ko renbloem uit 1872 aan de West- kerkseweg die in het veen is weg gezakt. Ook zal de bestrijding van de bon-' te knaagkever in de standerdmo len in Sint-Annaland deze zomer ter hand worden genomen, zo liet de wethouder weten. Behalve dat zal de molen 'op sommige punten' worden opgeknapt, maar is van een grote restauratie nog geen sprake. In Sint-Philipsland zal de gemeen te zelf een bestek maken voor het opknappen van de molen De Hoop uit 1724. De grondzeiler komt 'als het enigszins kan' in 2004 aan de beurt, aldus Van Kempen. Terwijl vrijwilligers bomen planten, geven de heren Elenbaas, Geus en Potappel (v.l.n.r.) uitleg over de oude Thoolse begraafplaats. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente, eigenaar van de be graafplaats, besloot in 2001 alle beplanting te kappen. De dubbele rij populieren was aangetast door de wilgenhoutrups terwijl de treuriep was geveld door de iep ziekte. „Omdat de bomen ziek wa ren, kregen we van de gemeente toestemming", legt Leen Potappel uit. De terp in de Schakerloopol- der lag er sindsdien kaal bij, afge zien dan van de grafmonumenten. Het plan dat Landschapsbeheer Zeeland en de kerkvoogdij maak ten voor de herplant, voorziet erin dat de oude structuur - een dubbe le rij bomen - wordt hersteld. De uitgelopen essen en esdoorns vor men de buitenste rij, terwijl voor de binnenste rij kastanjes zijn ge kozen. Aan de rand komen nog een paar struik- en knotwilgen. „Op die manier onstaat er weer een dubbele cirkel die de berg in het landschap accentueert", zegt Geus. Zijn organisatie gaat ook het onderhoud doen, waarbij de kerkvoogdij zorgt voor afvoer van materiaal. Geus legt uit dat er op de terp ook nog bijzondere be planting voorkomt, zoals speen kruid en lookgras. De esdoorns zullen al vrij snel voor beschutting zorgen en in de luwte ervan kun nen ook de kastanjes zich goed ontwikkelen. Deze bomen gaan zeker tachtig jaar mee, zegt Geus. Het kerkhof op het Oudeland is in middels een archeologisch monu ment. Daarom is het beplantings plan eerst nog voorgelegd aan de archeologen van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonder zoek. De functie als begraafplaats verdwijnt, heeft de hervormde ge meente besloten. Daarbij heeft een rol gespeeld dat de wet op de lijk bezorging de nodige eisen stelt aan een begraafplaats. Er mag nog één manbegraven worden op grond van rechten uit het verle den. De Schakerloopolder is één van de vijf oorspronkelijke polders waar uit het eiland Tholen is ontstaan. In de twaalfde eeuw is in deze polder een kerkelijke parochie ge sticht. Middenop de terp die nu de begraafplaats vormt, stond toen de kerk. Er tegenaan lag het dorpje (waarvan nu de buurtschap Oude land resteert) met het zogenaamde 'mottenkasteel'. De kerk (die later onder het kapittel van Tholen kwam) is in de loop van de zes tiende eeuw - de Tachtigjarige Oorlog - verwoest en nooit meer hersteld. De ambachtsheerlijkheid Schakerloo is vervolgens aange kocht door de stad Tholen. De nu gerealiseerde beplanting wordt vergoed via het project 'herstel cultuurhistorische ele menten' (grotendeels gesubsi dieerd door provincie Zeeland en Postcodeloterij). In het kader van dit project is - door vrijwilligers van de hervormde gemeente - ook het hang- en sluitwerk hersteld van het toegangshek op de dam van het kerkhof. De gemeente heeft een evenemen tenkalender geplaatst op haar websi te www.tholen.nl. Verenigingen en organisaties die een evenement op zetten, kunnen dat aanmelden voor opname in de kalender. Voor de in woners levert het een overzicht op van wat er waar wordt georgani seerd. Met de kalender komt de gemeente tegemoet aan een vraag van be stuurslid Andy v.d. Velde van Stad (stichting Thoolse activiteiten doen). Hij wil met de kalender voorkomen, dat evenementen voor bepaalde doelgroepen op dezelfde dag plaats vinden. Wie een evenement wil aanmelden, kan daarvoor een formulier downlo aden van de website van de gemeen te (onder nieuws en agenda, onder evenementenkalender). Het kan ook aangevraagd worden bij de afdeling voorlichting van de gemeente. Namens SGP, CDA en CU zei M J. Klippel dat hun voorstel om het vloekverbod in te voeren haalbaar was. „De reikwijdte is te beperkt, maar gezien de discussie over het herstel van normen en waarden wil len we via de apv een signaal afge ven." PvdA'er M.A.J. van der Linde was het er niet mee eens. „Vloeken of ruwe taal uitslaan doe je niet. Liegen doe je ook niet, maar dat neem je niet op in de verordening. De Kroon heeft uitgesproken dat het invoeren in strijd is met de wet en is daar glashelder over." Van der Linde had er de nota van toelichting bijgehaald waarin een ar tikel stond dat zijn opvatting staaf de. „Als signaalfunctie vinden we het prima, maar een artikel dat strij dig is met de grondwet moet je niet opnemen. Ik begrijp de goede be doelingen achter het voorstel, maar het kan niet want de wet is tegen." Hij haalde er ook minister Donner van justitie bij die gezegd heeft dat 'christenen God niet moeten gebrui ken om de wet te negeren.' Volgens Van der Linde was daar nu ook sprake van. Hij wilde dat de burge meester het besluit bij de Kroon ter vernietiging zou voordragen mocht het worden aangenomen. J.P. Bout (CDA en partijgenoot van Donner) was het niet eens met Van der Linde. Hij zei wel te beseffen dat het artikel in de apv niet te handhaven is. „Het heeft meer in vloed als je direct optreedt. Dat ver eist lef en daadkracht. We beschou wen dit als een signaal voor de medeburgers." Volgens P. van Belzen (CU) gaat het om een symbolische bepaling en bestaat er wel degelijk ruimte in de apv om die formulering op te ne men. Het past volgens hem ook bin nen de grondwettelijke vrijheid van godsdienst waar sprake is van 'vrij waring van verbale agressie tegen een geloofsovertuiging'. Nuis moest uitkomst brengen. Hij lichtte toe dat er enig juridisch on derzoek was verricht en dat het hier ging om een 'politiek principe in een grammaticale context.' Uit die tekst was gebleken dat de artikelen elkaar tegenspreken: „Het ene lid wordt honderd procent ontkracht door het andere lid. Dan is het geen juridisch verhaal meer." Het heeft geen rechtskracht als het in de apv wordt opgenomen, maar het is ook niet in strijd met de grondwet of bijvoorbeeld het wetboek van straf recht, zo zei hij. Als dat wel het ge val zou zijn geweest, zou hij het voor vernietiging aan de Kroon moeten voordragen. „Dat is nu niet aan de orde. Als u het symbolisch wilt opnemen, dan moet u dat zelf maar aanvoeren. We zijn overigens niet de enige gemeente die dit doet. Er is een aantal gemeenten dat dit opnieuw of anders geformuleerd heeft opgenomen in de apv." Volgens Van der Linde was het juri dische onzin, maar dat bestreed Nuis: „Het ene lid heft het andere op." De PvdA'er concludeerde dat de apv nu wordt gebruikt waar ze niet voor bedoeld is. Nuis legde de keus in handen van de raad. Zoals verwacht stemden SGP, CDA en CU voor het invoeren van het vloekverbod, en PvdA, VVD, ABT en D66 tegen. De stemmen staakten door afwezigheid van Koopman. Rust en stilte. Dat willen de inwoners van Sint-Philipsland. Dat moet vooral zo blijven en dat betekent dat er niet gekeken hoeft te worden naar de recreatieve mogelijkheden van de handelshaven. Dat vond de meerderheid van de raad donderdagavond toen er 24.370 euro werd gevraagd voor een onderzoek naar de toekomst van alle Thoolse ha vens. Wethouder L.J. van Doorn had de angel uit de tekst gehaald voordat het voorstel in behandeling werd genomen. Voor de toekomstige ont wikkeling van de haven van het dorp zal 'de receatieve invulling van het gebied niet primair als uit gangspunt dienen.' J.M. Aarnoudse (SGP) wilde die tekst wel op alle havens toepassen. Hij stelde vraagtekens bij de opzet van de studie. Daarin wordt geke ken naar een kostendekkende ex ploitatie en recreatief gebruik van de havens. „Die zijn erg richtingge vend. We vrezen voor de zondags rust. Bovendien zal de recreatiedruk op de Oosterschelde toenemen." Voor J.P. Bout (CDA) was de aan passing voldoende. „We zijn blij met de verandering in de tekst. De gemeenschap van Sint-Philipsland wil rust en stilte." Ook de ChristenUnie wilde de tekst voor alle havens aanpassen. A.L. Piet zei dat de havens de gemeente geld mogen kosten. Maar J. van den Donker (D66) stelde dat de gemeen te er niet aan ontkomt om naar een mogelijke toeristische ontwikke ling te kijken. „We hebben nu steeds tekorten op de handelsha vens." Hij vond het onjuist om dat niet te onderzoeken, maar had er uiteindelijk geen moeite mee dat de haven van Sint-Philipsland daarbui ten zou vallen. F.J. Goossen (VVD) vond het maar een woordspelletje. „Het resultaat van het onderzoek kan zijn dat daar recreatie niet aan de orde is. Dat hoef je niet van tevoren al uit te sluiten." Hij vond dat de SGP geen neutrale start maakt door de studie te beperken. „Onderzoek alles, maar behoud het goede." Van Doorn was het met hem eens. „We gaan heus geen wilde haven van Sint-Philipsland maken, maar het dorp wel in de luwte houden. En de afweging later maken tussen eu ro's en emoties." De suggestie van Aarnoudse en Piet om ook de ande re havens net als die van Sint-Phi lipsland te benaderen, vond geen gehoor bij de wethouder. „De ande re havens hebben een andere in steek." De meerderheid kon leven met de aanpassing voor Sint-Philipsland. PvdA en ABT waren echter tegen. De districtshoofden verdwijnen bij waterschap Zeeuwse Eilanden. De doelmatigheidsoperatie 'Van goed naar beter' moet de kosten terugbren gen. „Er is een personeelsstop en daarnaast heeft dit project veel gevol gen voor onze 400 medewerkers. De herschikking leverde op het kantoor in Goes een heksenketel op. Het wordt wennen op de nieuwe stek. Nu nog de medewerkers in de buiten dienst en 1 mei moet alles draaien", zei gezworene J.L.C. Mol op de ver gadering van de gebiedscommissie, maandagavond in de Wellevaete te Sint-Annaland. Voorzitter drs. P.M. van den Dorpel sprak over een com plexe operatie. „Meer doen met min der geld is de doelstelling. Het water schap, daartoe aangespoord door de algemene vergadering, wil efficiënter en doelmatiger opereren." De reorganisatie houdt in, dat de laag van de districtshoofden verdwijnt. Tholen/Sint-Philipsland/Schouwen- Duiveland vormt nu 1 district, waar van C. van Dijke uit Sint-Annaland (waterbeheer), H.A. Dalebout (we gen) en A.P. Beaufort (waterkeringen) de hoofden zijn. Zij verliezen die lei dinggevende taak en krijgen andere functies in het hoofdkantoor in Goes. Het districtskantoor Zierikzee, waar nu nog een tiental mensen werkt, wordt teruggebracht tot een steunpunt met twee medewerkers. Op Tholen houdt het waterschap mensen in het veld, zoals Rini Anemaet (waterbe heer), Marco Berkeij (wegen) en Rien Vroegop (waterkeringen). De laatste wordt ook ingezet voor het project blokken op klei, waarbij voor rijks waterstaat dijkversterkingen aan de Westerschelde worden voorbereid. De drie Tholenaren worden voortaan niet meer aangestuurd door hun dis trictshoofd, maar rechtstreeks door het hoofd van de desbetreffende afde ling uit Goes. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13