T Broekhuis Klassieke zangeres Marjan Vree voor recital terug in geboortedorp 'Positief dat u dit pand opknapt maar dit hier is niet aanvaardbaar' Voorkomen van brand en inbraak kost 1,4 miljoen Vossemeerse is ook dirigent en heeft zangpraktijk aan huis Donderdag 13 maart 2003 'Je valt steil achterover van de kosten Het brand- en inbraakveilig maken van gemeentelijke gebouwen zoals scholen en dorpshuizen gaat 1,4 miljoen euro kosten. Als scholen of gemeenschapscentra niet voor juli volgend jaar voorzien zijn van bijvoorbeeld een brandmeldinstallatie of een inbraakalarm, dan kan dat sluiting van deze complexen tot gevolg hebben. De com missie welzijn en onderwijs boog zich over de kwestie en krabde zich eens flink achter de oren toen ze de kos ten in ogenschouw namen. SGP en PvdA vroegen zich af of het niet met wat minder toekan. Zij beraden zich nog over het plan. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Terugverdiend Geen weg terug •X Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! Van je hobby je beroep maken, wie droomt daar niet van? Voor de uit Oud-Vossemeer afkomstige zangeres Marjan Vree-Quist is die droom werkelijkheid gewor den. Als klassieke zangeres, koordirigent en zangdocente heeft ze inmiddels een mooie carrière opgebouwd. Op zaterdag 22 maart keert de 44-jarige soliste weer even te rug naar haar geboorteplaats voor het verzorgen van een recital. Vanaf acht uur brengt Marjan Vree in de Her vormde kerk een vijftiental geestelijke liederen ten geho re. Dirk Boer uit Nuenen zal de zangeres op het kerkor gel begeleiden. Voor de generale repetitie keek Marjan even terug op de aanloop naar en de ontwikkelingen tij dens haar klassieke zangcarrière. Welstandscommissie bespreekt bouwplannen voortaan in het openbaar Een dakkapel op uw woning, een zonnige serre aan de achterkant van uw huis, een ruimere keuken, een schuur tje tegen de garage, een nieuwe loods voor uw bedrijf, een rijtje geschakelde woningen in een nieuwbouwplan, het opknappen van een monumentenpandje of het aan passen van de winkelgevel. Ze worden allemaal bekeken in de welstandscommissie/ monumentencommissie. Sinds januari is de tweewekelijkse zitting openbaar. Eisen hoger Praktijk aan huis In de aanslag Emotioneel weerzien Misverstand Het plan maakt onderdeel uit van een groter project en is wettelijk verplicht geworden na de vuur werkramp in Enschede en de café brand in Volendam. Om te kijken hoeveel het gaat kosten, is eerst een proefproject opgezet voor het sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet en de openbare basis school Ter Tolne in Tholen, De Wellevaete in Sint-Annaland en de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Daarnaast is een plan van aanpak opgesteld voor alle gemeentelijke gebouwen. Totale kosten bedragen 1,4 miljoen euro. Volgens M.A.H. den Haan (PvdA) en M.J. Klippel (SGP) is het plan groots opgezet. Den Haan vroeg zich af of een en ander niet over meerdere jaren kan worden'uitge smeerd' zodat de kosten in de hand zijn te houden. Hij wilde weten wie de eisen aan het plan van aan pak stelt, de brandweer, de project groep of de rijksoverheid. Hij voelde er niets voor om als ge meente voorop te lopen en stelde voor de termijn waarin het plan uitgevoerd moet worden (voor 1 juli 2004), op te schorten. Hij wil de ook weten wat de lasten en de baten zijn van het treffen van maatregelen tegen inbraak (door dat er minder premies betaald hoe ven te worden aan de verzeke ringsmaatschappij). Ook Klippel was kritisch. „Je valt steil achterover van de kosten die eraan verbonden zijn om het eens in goed Thools te zeggen. Ligt de lat niet aan de hoge kant?" Het project wordt volgens hem door de 'brede opzet' erg duur. Ook hij pleitte ervoor eerst prioriteiten te stellen en de zaak te temporiseren. „Het kost nu drie maal zoveel als waar we op gerekend hadden." Ook andere fracties waren wat ge schrokken van de hoge kosten, maar wezen erop dat de maatrege len noodzakelijk zijn. Volgens P. van Belzen (CU) gaat het om vei ligheid van kinderen en gebruikers en mag er bij Ter Tolne bijvoor beeld niet beknibbeld worden op te nemen maatregelen. „Dat moeten we hoog inschatten. Vluchtwegen van scholen, kerkge bouwen en gemeentelijke gebou wen moet je niet gaan faseren. Het kan wel ja, tot het een keer mis gaat." Volgens wethouder W.C. van Kem pen is het wettelijk verplicht om de gemeentelijke gebouwen beter uit te rusten tegen brand en inbraak. Hij gaf toe dat het veel geld kost, maar dat de gemeente er niet onder uit komt omdat het rijk het oplegt. Ambtenaar C. Havermans van de afdeling brandweer en rampenbe strijding bevestigde dat. Hij lichtte toe dat de termijnen waarbinnen maatregelen genomen moeten wor den, vastliggen in de bouwverorde ning. En dat de lijst met maatrege len is opgesteld in overleg met de brandweer. Het gaat onder meer om het aanbrengen van brandmeld- en inbraakalarminstallaties. Vol gens Havermans kan er niet langer gewacht worden met de uitvoering. „We zijn eigenlijk al laat." De hoge kosten worden onder meer verzoorzaakt door het plaat sen van extra apparatuur, zei hij. „Dat doen we op advies van de verzekeringsmaatschappij. Als we die maatregelen niet treffen dan zouden de premies verviervoudi gen. Daarom proberen we een vol ledige bewaking te maken." Zo'n extra investering kost ongeveer 17.000 euro. Maar dat wordt vol gens Havermans snel terugver diend. Een andere verklaring voor de ho ge kosten noemde hij het feit dat het veelal om 'oude gebouwen' gaat waarbij extra maatregelen noodzakelijk zijn. Aan het gebruik van 't Ouwe Ra- ed'uus in Poortvliet is door de brandweer een beperking opge legd. Ook voor de tribune in Meul vliet (slechts één trap) geldt dat. „Als we de termijnen niet halen, dan gaan er automisch beprekin gen in. Als we niet op tijd zijn dan kan de brandweer een vleugel of een hele school sluiten." Voor Den Haan was de beantwoor ding nog niet bevredigend. Hij zei dat zijn fractie er niet op uit is het project te dwarsbomen maar vroeg zich wel af of alle maatregeeln zo snel genomen moeten worden. Hij wilde het voorstel eerst nog in zijn fractie bespreken. Maar volgens J. van den Donker (D66) gaat de vei ligheid 'boven alles' en is er 'geen weg terug.' Ook de SGP maakte een voorbe houd. Klippel wees erop dat voor het totale bedrag van 1,4 miljoen geen dekking was en kondigde aan de kwestie te bespreken bij de ka dernota voor 2004. Van Kempen probeerde Den Haan en Klippel nog over de drempel te halen door erop te wijzen dat er snel wat moet gebeuren. „Er is tijdsdruk, maar we willen geen ri sico lopen dat scholen dicht moe ten. We hebben voor 544.000 euro nodig om dit jaar het een en ander uit te voeren, dat is ook begroot, maar we komen bijna een miljoen tekort." VERVOLG VAN VOORPAGINA "De ervaring die ik op De Casem- brootschool als plaatsvervangend directeur heb opgedaan, komt me nu op De Eevliet goed van pas." Directeur Neelen krijgt als onder wijzer de groepen 7 en 8 onder zijn hoede en daarnaast gaat hij zich als intern begeleider bezig houden met kinderen met leer- en gedragsproblemen. Buiten het les geven en de ambulante begelei ding neemt Neelen alle directie taken voor zijn rekening. „Met 65 leerlingen is De Eevliet een stuk kleiner dan de vorige school waar ik werkte, maar hoewel ik nog maar goed en wel bezig ben in mijn nieuwe betrekking, merk ik nu al dat het qua sfeer en collegia liteit op deze school wel goed zit", aldus de ambitieuze schooldirec teur. w™ l I Voor meer informatie: Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. De Helmondse zangeres Marjan Vree-Quist weet mensen te ontroeren met klassieke en geestelijke liederen. Binnenkort verzorgt ze samen met organist Dirk Boer een recital in haar geboorteplaats Oud-Vossemeer. Marjan was altijd al muzikaal, als schoolmeisje leerde ze blokfluiten en ze volgde pianolessen. Ze bleek een talentvolle leerling en na haar toetreding tot het Oud-Vossemeerse jongerenkoor Polyhymnia kwamen ook haar vocale kwaliteiten aan het licht. „Ik had direct veel plezier in het zingen en het ging me goed af. Vrij snel mocht ik voor het eerst so lo zingen. Maar hoewel ik erg veel plezier in muziek en zang had, zag ik een carrière als beroepsmusicus of zangeres toen nog niet zitten. Iets binnenin me gaf me het gevoel dat ik me op een toekomst in de zorgsector moest gaan richten. Wel licht dat de kwakkelende gezond heid van mijn vader (aardappel handelaar Rien Quist) bij die gevoelsmatige keuze een rol speel de. Hij had het vaak erg benauwd en ik denk achteraf dat het ziekte beeld van vader me heeft geïnspi reerd werk te gaan doen waarmee ik daadwerkelijk iets voor zieke mensen zou kunnen betekenen. In ziekenhuis Lievensberg leerde ik als anesthesie-assistente mijn huidi ge man Piet kennen. Na ons huwe lijk zijn we verhuisd naar Heemste de en naast mijn werk als assistente van een longarts bleef ik nog wel degelijk actief als zangeres. Ik sloot me aan bij een plaatselijk kerkkoor en ze waren daar zo enthousiast over mijn zangprestaties dat ik het advies kreeg om professionele zanglessen te gaan volgen. Zelf was ik op dat moment nog steeds niet overtuigd van mijn muzikale kwali teiten. Ik weet nog goed dat ik als zestienjarig meisje mijn pianolera res tot wanhoop dreef. Jij moet een Advertentie I.M. Gedelegeerde ir. G.J. Bleeker (links) legt aan aanvrager M.J. den Engelsman (rechts) uit wat hij bedoelt. Technisch ambtenaar Jan Fase kijkt mee. Namens de stichting Dorp Stad en Land is gedelegeerde ir. G.J. Bleeker naar Sint-Maartensdijk afgereisd. De architect uit Breda vervangt don derdag de vaste gedelegeerde H. Groenewegen die vakantie heeft. Het is een hele reeks aanvragen dat de revue passeert. De behandeling gaat vrij vlot. 'Welstand' is een be kend begrip in de volksmond. ,De bouwaanvraag moet nog naar wel stand,' is een veel gehoorde uitdruk king. Vaak met een negatieve klank: 'het moet nog door de welstand'. Omdat er zo kritisch naar de bouw aanvraag zou worden gekeken, dat de tekening aangepast moet worden of in zijn geheel naar de prullemand wordt verwezen. En de bouw ver traagt wordt. En de kosten stijgen, inclusief de ergernis. Het levert niet zelden gespreksstof op tijdens ver jaardagen, maar ook de politiek laat zich niet onbetuigd in het ventileren van meningen over de welstands commissie. Zo vond J. van den Donker (D66) de architecten die de commissie vormen, te ver van de dagelijkse praktijk staan. Bleeker is echter in Breda actief, zo licht hij toe. „Dat is ook beter. Ik doe dit een dag in de week, voor tachtig procent werk ik in de prak tijk. Dan weet je wat er speelt. Je moet zelf ook steeds oplossingen bedenken. Maar daarmee zeg ik niets ten nadele van mijn collega's die louter dit werk doen, hoor." De technisch ambtenaren Jan Fase en Rien Jongenelen van de afdeling bouw- en woningtoezicht hebben al het nodige voorbereid voor de zit ting in een van de stemmige ver trekken in het oude gedeelte van het gemeentehuis. Ze hebben steeds vooroverleg met de gedelegeerde over de ingediende plannen. Dat deel van de zitting is niet openbaar. Bleeker: „We kijken naar de plan nen. Als er grote plannen bij zijn dan worden die in de grote commis sie besproken. Die komt een keer per kwartaal samen, de laatste was in Zierikzee, de volgende hier op Tholen. Daar mag de aanvrager ook bij zijn." In die grote commissie beoordelen vier architecten de bouwplannen, bijgestaan door een secretaris die volledig in dienst is van de stichtig Dorp, Stad en Land. De aanvraag van fruitteler D. Deur- loo uit Sint-Maartensdijk om de loods in zijn boomgaard te vergro ten hoeft niet in de grote commissie. Van de openbare weg is de loods niet te zien. Toch mankeert er wel wat aan te tekening, vindt Bleeker. „De voorgevel is niet goed. Daar moet nog wat aan veranderd wor den. Het nieuwe stuk zou een klein beetje naar achteren moeten." Het bestaande gebouw heeft een zadeldak, de voorgesteld aanbouw een lessenaarsdak. Op zich is dat geen probleem, zegt Bleeker maar de overgang tussen beide gebouwen kan beter. Ook technisch. „Een klei ne aanpassing volstaat, nodig de aanvrager maar uit voor de volgen de keer." De gedelegeerde kijkt naar de hoofdvorm van het gebouw, naar de plaats waar het gebouw staat of moet komen, maar ook naar het ma teriaal dat wordt gebruikt. In dit ge val is de loods omgeven door vruchtbomen geen plek waar de ar chitect over valt. „Nee, maar soms worden gebouwen 'dronken' in het landschap gezet, zoals wij dat noe men. En dan hebben we er wel een probleem mee." De architect wil graag bij de teke ning foto's zien van het perceel. „Dan doen ze niet bij elke gemeente hoor, maar hier liggen ze er altijd netjes bij." Het maakt ook uit of een pand in een beschermd dorps- of stadsge zicht staat. „Dan zijn de eisen ho ger." Dat laat zich illustreren aan de aanvraag voor een verbouwing aan het pand aan de Eendrachtsweg in Tholen. De voormalige fruitwinkel ligt in een beschermd gebied. Op de tekening is een horizontale band ge tekend die de winkel op de hoek vi sueel verbindt met het te verhuren woonappartement. Dat is uit den boze, zo blijkt uit de reactie van Bleeker. Op de tekening staat ook nog eens dat de band bedoeld is voor reclame en een lichtbak. De ar chitect gruwt ervan. Hij vraagt aan opleiding aan het conservatorium gaan volgen, hield ze me voor. Wat was ze teleurgesteld toen ik haar meedeelde dat ik voor een betrek king in het ziekenhuis had geko zen", omschrijft de goedbespraakte zangeres - in onvervalst Zeeuws - haar oorspronkelijke twijfels en verrassende beroepskeuze. Het sluimerend verlangen van Mar jan om toch iets meer uit haar zang carrière te halen won het uiteinde lijk van de bescheidenheid die de nuchtere Vossemeerse van huis uit had meegekregen. „We zijn 22 jaar geleden vanuit Heemstede naar Brabant vertrokken. Eerst woonden we enkele jaren in Helmond, maar later zijn we naar buurgemeente Stiphout verhuisd. Ik ben na onze verhuizing serieus werk gaan ma ken van mijn zangstudie. Ik heb van zes verschillende zangpedag ogen zangles gehad en daarnaast volgde ik diverse masterclasses in Amsterdam. Tevens heb ik een op leiding koordirectie afgerond. Het drukke leven als huisvrouw en moeder van drie kinderen was soms moeilijk te combineren met mijn muzikale ambities, maar ik ben blij dat mijn man me altijd heeft gesti muleerd om door te gaan met mijn muzikale werk. Nu heb ik een bloeiende zangpraktijk aan huis, ik geef aan ruim veertig leerlingen privé-les. Daarnaast geef ik als diri gent leiding aan drie koren." Als naam voor haar eigen zang praktijk koos Marjan treffend 'Goed gestemd'. Deze benaming heeft onmiskenbaar een dubbele betekenis, want naast de zangtech nieken die de klassieke zangeres op haar leerlingen probeert over te brengen, heeft zij met haar fluwelen stemgeluid namelijk vaak een grote invloed op de 'stemming' onder het publiek. „Ik verzorg regelmatig gastoptredens bij gerenommeerde kerkkoren en ik treed als soliste veel op bij huwelijken en uitvaart plechtigheden. Vooraf kunnen be trokkenen aangeven welke liederen ze willen horen. Naast traditionele geestelijke nummers heb ik een uit gebreid en gevarieerd repertoire met Nederlandse, latijnse, Engelse, Duitse en Italiaanse liederen. Ik probeer mensen tijdens de eredienst met mijn vocale bijdrage te raken, daarom ga ik - indien mogelijk - al tijd even voor een persoonlijk ge sprek bij het bruidspaar of bij nabe staanden van een overledene langs. De emotie en het persoonlijk karak ter dat ik aan mijn kerkelijke optre dens kan meegeven, vind ik heer lijk. Hartverwarmende reacties van het publiek en de ontroering die ik Jongenelen of de gemeente een ver ordening heeft voor het aanbrengen van reclame op gevels. Die is er echter niet. „Dat is jammer. Winkeliers denken dat hoe groter de letters zijn hoe meer ze het publiek aantrekken, maar dat blijkt helemaal niet het ge val te zijn. Hier moet je daar hele maal mee oppassen." De indieners van het plan komen de zaak toelichten, projectontwikkelaar Th. Kanters van D R Vastgoed uit Bosschenhoofd, bouwkundig teke naar I. Kraus en H.G.Mr van Hassel van H&G montage, beiden uit Roosendaal. De vermeende lichtbak blijkt op een misverstand te berusten, maar Blee ker is er niet gerust op. „Hij staat er wel ingetekend." Met de horizontale band wil Kan ters aangeven dat er een splitsing is tussen de nieuwe winkel beneden en het woongedeelte boven. Er komt geen verlichting op en Kanters had voor een band in gebroken wit ge kozen omdat dat aansloot met de kleur van een pand aan de overkant. Bleeker: „Ik ben het er niet mee eens. Dat u het opknapt, is natuur lijk heel positief. Als het bewoond wordt, geeft dat sociale controle. Sommige gemeenten stimuleren het om boven een winkelpand te gaan wonen en geven er daar zelfs subsi die voor. Maar wat hier gebeurt, geef ik weinig kans van slagen. U moet dat visueel juist geen accent geven, maar er voor zorgen dat het bestaande pand in takt blijft. Dit is een beschermd stadsgezicht. Zo'n witte plint aan de gevel is niet aan vaardbaar. Zorg dat de verdeling tussen winkel en woonhuis blijft be staan." Kanters stelt zich ontvankelijk op. „We willen er iets leuks van maken. En daar moeten we het samen over eens zijn." Bleekers heeft zijn pot lood voortdurend in de aanslag. „Bij de gemeente Rotterdam mag dat niet, maar hier gelukkig wel." Hij doet een aantal voorstellen. En spreekt over 'terugrestaureren'. Het pand zoveel mogelijk in oude staat brengen. „Kijk, hier boven zitten nog originele kozijnen. Die zijn mooi. Maak het beneden ook zo mooi. Knap het op, maak het schoon en fris, voeg het opnieuw. Dan wordt het een mooi pand en het is zonder die band nog goedkoper ook." In een klein kwartier is de tekening besproken. Kanters is tevreden. „Goede adviezen zijn welkom." Op de valreep laat Bleekers echter ook nog zijn oog vallen op de schoor steen, die nogal dominant en dicht bij een dakkapel staat. „Niet zo mooi hè. Kan die er niet af?" Ook M.J. den Engelsman uit Sint- Annaland stelt zich open op. Hij wil aan het huis in de Bierensstraat 32 een flinke uitbreiding realiseren. De tekening is al eerder in de commis sie geweest. De uitbreiding vindt voornamelijk aan de achterzijde plaats maar wordt vanaf de voor kant wel zichtbaar. Bleeker wil 'be staande lijnen' in de geyel niet aan tasten. De aanbouw mag er komen, soms op de gezichten van toehoor ders kan aflezen, geven mij een vol daan gevoel. Vorig jaar was ik met de drie zangkoren die ik als dirigent onder mijn hoede heb te gast in de Koepelkerk in Lierop. Er zaten 450 bezoekers in de bomvolle kerk voor een kerstzangdienst en als je daar dan als soliste en dirigent mag op treden, doet dat je toch wel wat hoor. Ik ben door mijn optredens en als zangdocent in Brabant en Lim burg bekend geworden, in het ko mende toeristenseizoen ga ik weer regelmatig zingen in de Stiftabdij in het bekende 'witte stadje' Thorn. Mensen moeten van mij geen zwaar klassiek muziekprogramma ver wachten. Mijn uitgangspunt is al tijd de vraag: vindt de leek het leuk? Geestelijke liederen hoeven niet per definitie zwaarmoedig te zijn, het gaat om de boodschap die in een bepaald lied verwerkt zit. In de toekomst zou ik best nog eens een muzikaal uitstapje willen ma ken naar jazz of blues, en ook een programma met liedjes van Annie M.G. Schmidt lijkt me fantastisch. Voorlopig beperk ik me echter tot het licht klassieke genre. Ik zit bo vendien in het voorlaatste jaar van een opleiding als adem- en stemthe- rapeute." Op de achtergrond klinkt muziek, organist Dirk Boer moet vooraf gaand aan de generale repetitie even wennen aan het kerkorgel in de Her vormde kerk in Oud-Vossemeer. De Nuenense organist zal Marjan Vree- Quist op zaterdag 22 maart muzi kaal begeleiden tijdens haar solo optreden. „Het is wel een vreemd gevoel om hier weer even terug te zijn. Ik kwam net samen met mijn moeder de kerk binnen en ik voelde als het ware de emotie als een deken over me heen vallen. In deze omge ving liggen zoveel herinneringen uit mijn jeugd opgeslagen. Ik ben hier gedoopt, heb als jong meisje veel aan de wekelijkse kerkdiensten meegedaan en acht jaar geleden hebben we vanuit deze kerk mijn vader begraven. Door die persoon lijke gevoelens ben ik zeer gemoti veerd om van het optreden in mijn geboortedorp iets bijzonders te ma ken. Tijdens het recital in Oud-Vos semeer zal ik onder meer Avé Maria van Caccini, Pie Jesu van Faure en Comfort ye van Handel zingen. Ver der heb ik het gospellied Were you there when they crusified my Lord en enkele a-capella nummers op het programma staan." De presentatie tijdens de zangavond wordt door Marjan Vree-Quist zelf verzorgd. Het recital begint om acht uur en de toegang is gratis. maar zo dat de oorspronkelijke vorm van het bestaande huis (ge bouwd rond 1910) er niet onder gaat lijden. Den Engelsman zet er volgens Blee kers een 'doos' op en heeft dat met hout ingevuld, maar de architect stelt toch voor de nieuwe muur bak stenen en voor het dak pannen te ne men. De indiener heeft er geen moeite mee. Ook hier lijken partijen het eens. Jongenelen. „De aanvragers zijn er vaak zelf ook tevredener over als ze hier zijn geweest." Bleeker: „We zijn gewoon wat handiger. Een beetje schetsen helpt. We stellen ook oplossingen voor. Maar mensen worden ook wel eens boos." Het kan er op zo'n sessie ook héél anders toegaan, zegt Fase. „Vaak is het dan een opeenstapeling van pro blemen. Dan is er bijvoorbeeld eerst met veel moeite een bestemmings plan gewijzigd. Dat heeft dan een tijd geduurd en dan wordt hier het bouwplan nog eens afgekeurd. Dan wordt er ook wel eens gehuild door een aanvrager." Bleeker bevestigt dat: „Je moet over sociale vaardigheden beschikken. Je hebt soms van die agressieve pro jectontwikkelaars die grootse plan nen hebben en snel geld willen ver dienen, maar je hebt ook met een aanvrager te maken die een eigen bedrijf heeft en die hulp nodig heeft. Dat vereist een andere opstel ling. Je moet ook nooit vergeten dat mensen die hier binnenkomen, be hoorlijk gespannen zijn. Stel je voor dat hun droom niet uitkomt. Soms zijn ze zo gespannen dat ze ons ad vies niet op kunnen nemen." Een misverstand is volgens Bleeker dat veel mensen denken dat een op de drie aanvragen niet wordt goed gekeurd. „Dat is niet zo. Uiteinde lijk wordt na al het overleg nog geen vier procent van de aanvragen afgekeurd." Die dag zijn er elf bouwaanvragen behandeld. In vijf gevallen is er een aanvrager bij geweest om een toe lichting te geven, er zijn 2 aanvra gen geweest voor het aanbrengen van reclame, er is een aanvraag be handeld die betrekking had op een monumentenpand (moet naar de grote commissie) en er is een mon ster voorgelegd van te gebruiken materiaal. En dan zijn er nog 16 aanvragen in het (besloten) voor overleg besproken tussen de ambte naren en de architect. Volgens de nieuwe woningbouwwet moet elke gemeente een welstands nota vaststellen. De gemeente Rei- merswaal heeft dat al gedaan, maar de gemeente Tholen is nog niet zo ver. De nota wordt momenteel voor bereid en zal in de commissie ge meentelijke ontwikkeling de nodige reacties oproepen. Ook op verjaar dagen in de Thoolse huiskamers. Roosevelt Academy. De provincie heeft de stichting Roosevelt Acade my een subsidie in de aanloopkos ten verleend van 240.096 euro, waarvan maandelijks als voorschot 27.187,50 wordt betaald.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7