Streekplanuitwerking Stedelijke Ontwikkelingszone Goes Provincie Zeeland Statenvergadering Automobielbedrijf ESKES NU rijden en... in januari 2004 betalen. 7500,- uitgestelde betaling Za\ Autobedrijf J. Maat Autobedrijf C. Bal V.O.F. Tijdelijk op de Demio, Premacy 323 Na de verkie zingen Milieuklachten Nieuw verschenen mazoa Donderdag 13 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 10/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Maandag 17 maart om 13.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) voor het laatst in de huidige samenstelling in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Op donderdag 20 maart vindt om 10.00 uur de eerste vergadering van Provinciale Staten in de nieuwe samenstelling plaats, op dezelfde locatie. Zoals gebruikelijk zijn de vergaderingen openbaar. Wie wil, kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomsten bij te wonen. Tholen Ohmstraat 2 0166 - 60 36 82 Bergen op Zoom Witteveenweg 4 0164 - 2150 00 m/ RENAULT öte&go De Renault Twingo Oase, uw bron van koelte. Nu vanaf 10.695,- Abdij 0p 12 september 1997 heeft Provinciale Staten van Zeeland het Streekplan Stedelijke Ont wikkelingszone Goes vastgesteld. In februari 2003 is de uitwerking hiervan uitgekomen. In deze uit werking zijn de hoofdlijnen van het provinciale ruimtelijk beleid opgenomen. De gemeenten Goes, Kapelle en Borsele hebben naar aanleiding hiervan de Regio visie Stedelijke Ontwikkelingszone opgesteld. Werkgelegenheid Het behoud en de versterking van werkgelegenheid vormen één van de kernpunten van het provin ciaal beleid. Binnen de drie stede lijke ontwikkelingszones moet een aanbod zijn van veel verschil lende bedrijven. Om dit te berei ken moet er afstemming zijn over het aanbod en is een nader pro fiel van de bedrijventerreinen op regionaal niveau noodzakelijk. Diversiteit Goes en haar omgeving kennen een grote diversiteit. In een com pacte omgeving vinden wonen, werken, recreatie en natuur hun plek. Het behoud van deze verschei denheid is één van de doelstellin gen binnen het in het streekplan uitgewerkte beleid. Er wordt een zuinig gebruik van ruimte nage streefd. Uitbreiding van het wegennet kan alleen als het gaat om de aanleg van een ontbrekende schakel of het oplossen van bestaande knel punten. Verschillende verkeers stromen moeten zoveel mogelijk van elkaar gescheiden worden zodat knelpunten voorkomen kun nen worden. Sluipverkeer moet zoveel mogelijk worden voorko men en het gebruik van het open baar vervoer en de fiets moet als het mogelijk is aantrekkelijker worden gemaakt. Woningbouw De vraag naar woningen blijft stij gen en om in de behoefte van woningen te kunnen voorzien is voor Goes een woningbouwpro gramma overeengekomen voor de periode tot 2007. Het uit gangspunt bij deze overeenkomst is dat de groei geconcentreerd moet worden in de kernen Goes, Heinkenszand/s Gravenpolder en Kapelle-Biezelinge. Het program ma gaat uit van een realisatie van 218 woningen per jaar. Informatie De streekplanuitwerking Stede lijke Ontwikkelingszone Goes is te krijgen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middel burg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nieuws Op 12 maart treedt de nieuwe Wet dualisering provinciebestuur in werking. Wat gebeurt er met de stemmen na de verkiezingen? Op 13 maart komt het hoofd stembureau in Middelburg offi cieel met de vaststelling van de uitslag. De gekozen leden krijgen op 13 en 14 maart de benoe mingsbrieven uitgereikt. Op 13 maart of zo snel mogelijk hierna aanvaarden de leden hun benoeming. Uiterlijk op 19 maart wordt er beslist over de toelating van de nieuwe leden. De eerste samenkomst van de nieuwe pro vinciale staten vindt plaats op 20 maart. Op 20 maart of erna worden de nieuwe gedeputeerden benoemd. De huidige gedeputeerden hou den zitting totdat ten minste de helft (voor Zeeland minimaal 3) van het aantal gedeputeerden is benoemd en zijn aangenomen. Volgende week volgt in Abdij- Nieuws meer informatie over de dualisering. Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de Milieuklachtentelefoon, 0118-412323. De milieuklach tentelefoon is bedoeld voor klach ten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoor beeld bedrijfsactiviteiten, land bouwactiviteiten of horecagele genheden. Bodem- of waterver ontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Gevaarlijke of onhygiënische situaties bij zwemwatergelegenheden kunnen worden gemeld bij de Zwem watertelefoon, 0118-631967. Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder 'Milieu klachten meldingen over het milieu'. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het informa tiecentrum van de provincie Zeeland. sanering industrielawaai" vastge steld, met als einddatum 31 de cember 2002. Er is gebleken dat een aantal knelpuntprojecten, in Zeeland alleen het saneringspro gramma van het industrieterrein Schelde/buitenhaven, niet voor deze einddatum zijn gerealiseerd. De nieuwe einddatum voor deze knelpuntprojecten wordt 1 januari 2005. Door deze wijziging moet de beleidslijn worden gewijzigd. Vergadering PS op 20 maart Op donderdag 20 maart verga dert Provinciale Staten voor het eerst in de nieuwe samenstelling in een, voor alle provincies nieuw, duaal bestuur. In deze ver gadering leggen de nieuwe leden de eed of verklaring en belofte af. Met ingang van dat moment beginnen de feitelijke werkzaam heden van de statenleden. In het kader van de nieuwe Wet dualise ring provinciebestuur wordt de griffier van de staten van de pro vincie Zeeland, mevrouw drs. B.L. Allewijn benoemd. Verder zullen er statenvoorstellen wor den behandeld als gevolg van de dualisering. Informatie De volledige agenda's, van zo wel 17 maart als 20 maart, én bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Gedeputeerde Staten (GS) hebben voor de vergadering op 17 maart acht voorstellen gemaakt waarover Provinciale Staten een besluit moeten nemen. Na de opening door de com missaris van de koningin, de heer Van Gelder, wordt vervolgd met berichten van verhindering en ingekomen stukken. Daarna volgen de voorstellen van GS. Bijdrage onderzoek crisis besluitvorming 1953 Het Crisis Onderzoek Team (COT) verricht een studie naar actuele trends die de oriëntatie en bele ving bepalen van de bevolking en de autoriteiten met betrekking tot onveiligheid en rampen. In het onderzoek vindt een vergelijking plaats tussen De ramp van 1953 en recente ongevallen en rampen (transportongevallen, hoogwater in de jaren '90, Enschede, Volendam en New York). Het onderzoek concentreert zich ook op het watermanagement. Dilemma's uit 1953 over de af weging tussen veiligheid en ande re waarden en normen lijken van daag de dag nog steeds te be staan. Het COT ontwikkelt enkele waterscenario's die Zeeland en het rampmanagement in de pro vincie Zeeland rechtstreeks raken. Instemming Sociaal Plan Fusie Zorgaanbod In het kader van de herstructure ring van de jeugdzorg is door Provinciale Staten in oktober 2001 de wens uitgesproken dat het zorgaanbod jeugdhulpverle ning in één organisatie moet wor den samengebracht. Door de twee betrokken instellingen de Stichting Jeugdzorg Zeeland en de Stichting Agogische Zorg centra Zeeland is overeenstem ming bereikt over het onderbren gen van het zorgaanbod jeugd hulpverlening bij de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland. De twee werkgevers hebben een Sociaal plan Fusie Zorgaanbod vastgesteld. Wijziging beleidslijn sanering industrielawaai Op 14 maart 1997 is de beleids lijn "bijdragen uitvoeringskosten Nieuwsbrief 8 van het her structureringsproject Rondom het Veerse Meer is uit. In dit nummer wordt aandacht be steed aan de reden waarom de opdracht aan het project Rond om het Veerse Meer is bijge steld. Onzekerheid over, tot voor kort nog bestaande, rijks- bijdragen maakte dit noodzake lijk. In de nieuwsbrief wordt ver* der informatie gegeven over de forelvisserij op het Veerse Meer gegeven en wordt de stand van zaken van het project behan deld. Verder gaat het gebied een sprong vooruit met de doorlaat die in de Zandkreek- dam wordt gebouwd ter verbe tering van de waterkwaliteit van het Veerse Meer. WL Delft Hydraulics (het voormalige Waterloopkundig Laboratorium) onderzocht of en welke aanvul lende maatregelen daarnaast eventueel nodig zijn. De alge mene conclusie van WL Delft Hydraulics luidde: Een doorlaat- middel in de Zandkreekdam is een enorme stap vooruit. De gelaagdheid van het water ver mindert aanzienlijk, evenals het stikstofgehalte. Een extra door laat, naast die in de Zandkreek dam, voegt weinig toe. Verder is er in de nieuwsbrief aandacht voor Staatsbosbeheer en wordt er terug in de tijd gegaan met Martin Hardie die in 1929 een prent heeft gemaakt van de nu inmiddels bejaarde steiger, die nog steeds aanwezig is en in de zomer wordt gebruikt door de rondvaartboot 'Stad Veere'. Informatie Een gratis abonnement op de nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer is aan te vragen bij het Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Mazda Finance Elke Twingo is standaard al heel uitgebreid uitgerust. Maar nu is er de veelzijdige Renault Twingo Serie Limitée, die door zijn vele extra's alles behalve doorsnee is. Kom naar de Renault-dealer en maak een afspraak voor een proefrit. Kenmerkend voor de Oase zijn: airconditioning speciale beige bekleding exclusieve lakkleur 'Manille' (optioneel) wieldoppen 'Nesty' 14" De Renault Twingo vanaf 9.695,-. Prijzen incl. BTW, exel. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken. Prijs- en speeifieatiewijzigingen voorbehouden. Getoonde beelden kunnen afwijken van de uitvoering.12 jaar plaatwerkgarantie. Leaseprijs vanaf 249,- per maand via Renault Financial Services. Full operational lease excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer op basis van 48 maanden/20.000 km/per jaar. Min./max. verbruik: 5,7-5,81/100 km, resp. 17,2-17,5 km/l, C02-uitstoot resp. 135-138 g/km. 'Bij aankoop van een nieuwe Renault personenauto t/m 31 Maart, registratie 31 mei met uitzondering van nieuwe Espace en nieuwe Mégane die voor 30 juni geregistreerd kunnen worden. Vraag uw Renault-dealer naar de voorwaarden van deze actie. Veilingweg 15, 4697 RB St. Annaland. Tel. 0166-653625. Wattstraat 3, 4691 RC Tholen. Tel. 0166-602440.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 19