Vijf streekrenners aan het vertrek; Melchers trekpleister bij dames elite 'Ideaal baantje voor jongeren; het is werken en vakantie ineen' Smash zakt steeds dieper Zeeuws wielerseizoen van start in Oud-Vossemeer 3 Smerdiek 2 klopt AZ V V Dames Smerdiek lopen verder uit Koersballen T\irnvoorronde in Wellevaete Heathclijf Peters (22) uit Sint-Maartensdijk 'propper' in Salou Emergo verliest laatste wedstrijd Vierde plaats AVC dames Donderdag 13 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Stavenisse laatste na onnodig verlies Tholense Boys bedwingt eersteklasser Smerdiek klopt WC Topfavoriet Vlotte babbel Dammers in beker door Scheefgroei Batho Vervuiling Verkeerd beeld Voetbal programma Zaterdag 15 maart uur Thol.Boys-AZVV(vVeen) 15.00 Zaamslag-Noad(Rotmans) 15.00 Bruse B.-WHS(Wagenaar) 14.30 SPS-Coüjnspl.B.(vProoijen) 14.30 Stavenisse-Smerdiek(vSchilt) 14.30 WHS 2-Zaamslag 2(dKeyzer) 14.30 Kloetinge 3-Thol.Boys 2(Bom) 15.00 Terneuzense B.3-Smerdiek 2(Zecevic) 14.30 Noad 2-SKNWK 2(Schot) 15.00 SPS 2-Thol.Boys 3 14.00 Smerdiek 3-Stavenisse 2 14.30 Thol.Boys 4-Vrederust 2(Nuijtemans) 12.30 Noad 3-Zwaluwe 3 13.30 SKNWK 4-SPS 3 14.30 Rillandia 4-Smerdiek 4 12.45 ZPR 3-Noad 4 13.00 WHS 3-VVC 4 14.30 Kloetinge 5-Thol.Boys 5 15.00 WHS 4-Arnemuiden 5 12.30 Smerdiek da.-GVV(Akkerman) 14.30 Zondag 16 maart uur Vosmeer-Cluzona(dJong) 14.30 Dosko 6-Vosmeer 2 10.30 Voetbal Uitslagen Vierde kl.: Hoedekenskerke-Stavenisse 1-0. Dames: WIK-Smerdiek 1-3. Tweede kl. res.: Apollo 2-Thol.Boys 2 0-0, Wieldrecht 2-Noad 2 3-0. Derde kl. res.: Smerdiek 2-AZVV 3 5- 2. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Yerseke 4 3-2. Vijfde kl. res.: Thol.Boys 5-VVC 4 3-0. Veteranen: Amemuiden 5-WHS 4 4-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Welberg 2 1 - 1, Vosmeer 3-BSC 119-1. Oefenvoetbal: Thol.Boys-SSV 2-2, WHS-Serooskerke 4-3, VVC-Smerdiek 1-3, Ouwerkerk-Vosmeer 0-2, Kogel vangers 2-WHS 2 0-1, Serooskerke 3- WHS3 4-1. Jeugd: Wemeldinge-WHS B 3-6, VCK- WHS meisjes 8-1, SPS D-WHS D 2-0, SKNWK-WHS E2 7-5, Rillandia-WHS E3 4-4, WHS F1-Bruse Boys 8-1, WHS F2-SKNWK 14-0, Bruse Boys-WHS F3 2-1; Vosmeer D-Smerdiek D 2-3, Vo smeer meisjes-Welberg 3-6; Thol.Boys A-Goes 1-7, Nw.Borgvliet-Thol.Boys B 0-12, Welberg-Thol.Boys C 1-5, Thol.Boys Dl-Alliance 7-1, Thol.Boys D2-Nw.Borgvliet 6-4, Thol.Boys El- WHS El 6-0, Thol.Boys E2-Vosmeer E 15-2, Kruiningen-Thol.Boys meisjes 6- 5, Thol.Boys Fl-VVC 1-6, Thol.Boys F3-Smerdiek F2 9-1, Thol.Boys smur- fen-HSC 1-4; Noad B-Smerdiek B 7-3, Smerdiek E2-Steenbergen 2-2, Halste- ren-Smerdiek E3 6-0, NSV-Smerdiek smurfen 5-1. Stavenisse is na een 1-0 nederlaag in het inhaalduel bij Hoedekenskerke opnieuw hekkensluiter in de vierde klasse B. Het team van trainer Dick Soomers liet met name voor rust de nodige kansen liggen. Door de over winning passeerde Hoedekenskerke de Thoolse ploeg op de ranglijst. Komende zaterdag speelt Stavenisse tegen Smerdiek. In Zuid-Beveland moest Stavenisse het doen zonder dragende spelers als Paul Oosdijk, Martin Neele en Jere my Gierman. Tijdens de opwarming haakte ook Jan Kees Wesdorp ge blesseerd af. Door alle wisselingen was het in het begin even zoeken naar de juiste posities. De thuisclub profiteerde hiervan door in de 4e mi nuut de leiding te nemen. Even was Stavenisse niet bij de les en via de binnenkant van de paal werd het 1- 0. Na een moeilijke openingsfase ontworstelde Stavenisse zich aan de druk. Kees van Putte liet enkele op gelegde kansen op de gelijkmaker ongebruikt. Na een halfuur stootte Sander Smits goed door over de rechterkant maar zijn voorzet werd door de keeper nog juist onder schept. Even later ontsnapte de ster ke linkerspits van de thuisclub aan de aandacht van Wim Marinissen en kroop het team van Soomers door het oog van de naald. Verder had de defensie met de invallers Johan Eer- land (rechtsachter) en voorstopper Han de Rooy weinig te duchten. Nog voor de pauze verscheen ook Marco Klippel tweemaal oog in oog met de doelman zonder dat de ge lijkmaker op het bord kwam. Na de thee golfde het spel op en neer. Peter Eerland kreeg nog een mogelijkheid en ook Van Putte bleef in gebreke bij de zoveelste kans van de middag. Langzaam ging het kaarsje bij de be zoekers uit. Tien minuten voor het einde wendde ook Vrouwe Fortuna zich van Stavenisse af. Na voorbe reidend werk van Peter Eerland schoot Van Putte op de buitenkant van de paal. van Karim Benjilali scoorde Niels Hop mans. In de rust werden bij Tholense Boys Jeroen Nieuwkoop en Ronnie de Graaf vervangen door Hichan Bemham- mou en Mourad Tihani. In de openings fase van de tweede helft kreeg SSV een goede scoringskans, maar doelman Eric van Heusden keerde het schot. Aan de andere zijde was Francel Kousemaker dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd eveneens door de doelman ge keerd. Toch wist Tholense Boys nog een nederlaag te voorkomen door een doel punt van Mourad Tihani, waardoor de thuisploeg een verrassend goed resultaat behaalde tegen deze sterke tegenstan der. In Halsteren versloeg Smerdiek in een vriendschappelijk duel met 1-3 derde klasser WC '68. In de tweede minuut opende Stefan de Jong voor Smerdiek de score, door een hoekschap van William de Bie met een kopbal te verzilveren. Halverwege de eerste helft bracht Wil liam de Bie de stand op 0-2. Na een steekbal van De Bie was het enkele mi nuten later Souliman el Bouzzaui, die de derde treffer maakte. In de slotfase van de eerste helft voerde WC de druk op, maar met goede reddingen voorkwam doelman Rick Zwagemaker een treffer. In de tweede helft ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Pas vijf minuten voor tijd scoorde WC, waarmee de eind stand op 1 -3 kwam. Oefenvoetbal In een vriendschappelijk duel behaalde Tholense Boys een 2-2 gelijkspel tegen SSV uit Goes, dat als derde staat geklas seerd in de eerste klasse van het zater dagvoetbal. Karim Benjilali en Michael de Jong keerden terug van een blessure en begonnen in de basis. De start van Tholense Boys was niet goed. In de vijf de minuut opende de bezoekers uit Goes dé score. SSV bleef aanvallend spelen en zette de thuisploeg behoorlijk onder druk. Bij een uitval van Tholense Boys was Jaben Kortland bijna succesvol, maar zijn inzet belandde op de paal. Door te profiteren van een mislukte bui tenspel kon SSV na een half uur spelen de tweede treffer scoren. Na deze 0-2 achterstand herstelde Tholense Boys zich sterk. De ploeg ging aanvallend spelen en wist SSV terug te dringen op de eigen speelhelft. Karim Benjilali was dicht bij een doelpunt, maar zijn inzet werd op de doellijn gekeerd. Uit een vrije trap van Niels Hopmans probeerde Arie Draaijer met een kopbal de doel man te verrassen, maar de sluitpost van Goes reageerde alert. Na een mooie aanval via Michael de Jong en Jaben Kortland schoot Niels Hopmans in het zijnet. Na een serie gemiste kansen wist Tholense Boys vlak voor rust de aan sluitingstreffer te maken. Na een solo Het reserveteam van Smerdiek won het inhaalduel tegen AZVV 3 met 5- 2. Een fortuinlijk Smerdiek opende in de vierde minuut de score. Een to taal mislukte voorzet van Alex Stout- jesdijk verdween tot ieders verba zing in doel. Smerdiek domineerde de wedstrijd, maar miste een aantal opgelegde kansen. Pierre Withagen was weinig gelukkig in de afwer king, toen hij eerst tegen de paal en vervolgens tegen de lat schoot. Te gen de verhouding in maakte AZVV na ruim een half uur spelen de gelijk maker. Nog voor rust kwam Smer diek weer aan de leiding. Een pass van Gert-Jan van Ham werd door Pierre Withagen doeltreffend afge rond. Drie minuten voor rust scoorde Corné van Haaften op aangeven van Ramon Bijl de derde Smerdiekse treffer. In de tweede helft trof Pierre Witha gen opnieuw de lat. De mooiste treffer van de wedstrijd kwam op naam van Peter van Ast, die na een solo met een lob de doelman passeer de. Vier minuten later bracht Pierre Withagen de stand op 5-1Twee mi nuten voor tijd kreeg Smerdiek een strafschop toegewezen, maar topsco rer Withagen faalde in de afwerking. Vlak voor het slotsignaal bracht AZVV de eindstand op 5-2. Het damesteam van Smerdiek blijft goed presteren in de competitie. In Kerkwerve werd concurrent WIK met 1-3 geklopt. De thuisploeg moest de partij winnen om nog een redelijke kans te maken op de titel. In de vijfde minuut werd een door gebroken Ramona van Tiggele aan haar shirt vastgehouden, waardoor ze uit balans raakte en niet kon sco ren. De scheidsrechter gaf echter voor deze overtreding geen straf schop. Anne Hage kreeg enkele mi nuten later een goede kans, maar de doelvrouw keerde haar inzet. Uit een snelle uitval opende WIK de score. Een domper voor Smerdiek dat tegen de verhouding in op ach terstand kwam te staan. Op aange ven van Anne Hage bracht Diana Hendrikse Smerdiek weer langszij. Vlak voor rust ontsnapte Smerdiek aan een doelpunt, toen een schot van WIK op de lat belandde. In de tweede helft domineerden de dames van Smerdiek de wedstrijd, maar bleef het lang wachten op een treffer. Na een serie gemiste kansen bracht Ramona van Tiggele Smer diek aan de leiding. Vlak voor tijd besliste Ramona van Tiggele de wedstrijd definitief in het voordeel van Smerdiek. Een corner van Ilse Polderman rondde zij fraai af, waar mee zij de eindstand bepaalde op 1 - 3. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mier- lo 31 p; 2. mevr. N. Minheere en mevr. A. Bosters 21 p; 4. W. Lindhout en me vr. D. van Dijke 19 p; 6. mevr. L. van Poortvliet 16 p; 7. mevr. T. Ravensteijn 9p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. W. Lutt 50 p; 2. mevr. C. van Mierlo 26 p; 3. mevr. A. Poot 22 p; 4. mevr. L. Verschoor 18 p; 5. mevr. J. Nijstad 11 p; 6. mevr. G. Verwijs 8 p. In de Wellevaete te Sint-Annaland wordt zaterdagmorgen een voorronde georga niseerd voor de clubteamcompetitie tur nen meisjes/dames. Naast de organise rende vereniging WIK zijn SHF Scherpenisse, Spido Oud-Vossemeer, St. Martinus Halsteren, UDI Bergen op Zoom en Delta Sport Zierikzee van de partij. De wedstrijden beginnen om kwart voor negen. De beste ploegen stromen door naar de regionale finale. De. bocht vanaf de Hiksedijk naar de Dorpsweg zorgt vaak voor een spectaculair gezicht in de Vossemeerse ronde. Maar liefst vijf streekrenners staan zaterdag bij de elite/beloften aan de start in de 55e Ronde van Oud-Vossemeer. Piet Fase, de zoon van Thijs Fase, tot dusver de enige Thoolse winnaar van de laatst overgebleven wielerronde in de regio, maakt zijn debuut. Voor Johnny Pollie uit Tho- Ien wordt het zijn tweede optreden in Oud-Vossemeer. Ook Stavenisse- naar Marco van Haaften, de tegenwoordig in Poortvliet woonachtige Peter Metske en de uit Sint-Annaland afkomstige John den Engelsman staan aan het vertrek. Arjan van Haaften zet het fietsen voorlopig op een laag pitje. Secretaris Frans Hommel van het Vosmeerse wielerco- mité is bijzonder tevreden over de deelname uit de eigen gemeente. „Het is lang geleden dat we zo'n piek hebben gehad." De Thoolse wielrenners worden niet tot de kanshebbers op de over winning gerekend. Algemeen wordt Richard Slabbekoorn, twee jaar geleden nog de sterkste in Oud-Vossemeer, als de te kloppen man gezien. De coureur uit Kapelle behoort inmiddels tot de nationale top en maakt nog altijd kans op een profcontract. Vorig jaar zomer be hoorde hij tot de uitblinkers in Olympia's Ronde. De grootste te genstand komt waarschijnlijk van Francois Franse, zondag nog win naar van de Dorpenomloop in Rucphen. De 38-jarige oud-be roepsrenner uit Kwadendamme maakte in de bijna 160 kilometer lange vrije klassieker grote indruk op de volgers en lijkt de vruchten te plukken van een Spartaanse trai- ningsaanpak deze winter. Ruud Zijlmans uit Roosendaal, vorig jaar de sterkste in de Dorpsstraat, wordt eveneens een rol van betekenis toe gedicht. John Leijs uit Standdaar- buiten mocht in Oud-Vossemeer ook al eens op het hoogste podium staan. Wilfried Bastiaanse geeft eveneens acte de presence. De klepper uit Hoogerheide komt meestal wat later in het seizoen op gang, maar mogelijk dat een inten sief winterprogramma met veel veldritten hem nu ook al in de voorste waaier brengt. Een andere grote naam in het ren- nersveld is Tom Cordes, oud-we reldkampioen bij de junioren en ja renlang een gerespecteerd coureur bij de profs. De in Baarle-Hertog woonachtige Cordes liet in de Dor penomloop zien dat het met de vorm wel goed zit en legde in Sint Willebrord beslag op de elfde plaats. Heerco Gorter en Werner van Zimmeren worden tot de ge vaarlijke outsiders gerekend. Voor lopig hebben 52 coureurs zich bij de elite/beloften ingeschreven. Voor het eerst kunnen de renners zich dit seizoen ook aanmelden via een speciale internetsite van de KNWU. De nieuwe wethouder van sportzaken L. van Doorn schiet het peloton om 15.00 uur weg voor een koers over 80 kilometer. Ook op de dag van vertrek kunnen de cou reurs zich nog aanmelden. Secreta ris Hommel is tevreden over het aantal inschrijvingen, ook al omdat tegelijkertijd in Bladel de prestigi euze driedaagse GP Erik Breukink plaatsvindt. „De meeste koersen moeten het met minder deelnemers doen. Het selectieve parcours en onze altijd goed gevulde premiepot heeft toch de nodige aantrekkings kracht op de coureurs. Toch hebben wij ook dit jaar de gevolgen van de economische recessie gemerkt. Waar we vroeger de bijdrages in één keer kregen, moesten we nu vaak tweemaal kloppen. Het prij zenschema mag er toch weer zijn. Onze dank richting de sponsors is groot. Juist daarom willen we ze .in de toekomst meer bij de koers gaan betrekken en ze wat extra's bie den." Bij de dames is Mirjam Melchers de grote trekpleister. Melchers, de nummer twee van de internationale UCI-ranking, was vorig jaar in Oud-Vossemeer een klasse apart. Ditmaal is zij weer de absolute top favoriet, ook al omdat niet wordt gerekend op de komst van Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel. De meeste tegenstand wordt verwacht van Arenda Grimberg, Elsbeth Vink en Anouska van der Zee. Mo gelijk dat ook de in de cyclecross geharde Christa Pirard tot de finale meegaat. Susanne de Goede uit Zoetermeer, bij de junioren een gróte uitblinker, kan mogelijk ook voor een verrassing zorgen. Tot dusver hebben 33 dames elite zich ingeschreven. Zij vertrekken om 13.15 uur voor een koers over 60 kilometer. Mogelijk dat op de dag van de ronde nog de nodige bij schrijvingen zijn te noteren, ook uit het buitenland. „Zo ging het bij de voorgaande afleveringen ook", al dus Hommel. „Voorlopig zijn we er trots op dat we Melchers aan het vertrek hebben staan. De nummer twee van de wereld is toch niet niks. Als we dat bij de mannen voor elkaar moesten krijgen zou den we het budget moeten verdrie dubbelen. Gelukkig gaat dat bij die meiden anders." Bij de amateurs A, de vroegere sportklasse, staan er bijna 100 ren ners op de deelnemerslijst. Axel Hermans uit Bergschenhoek, de winnaar van vorig jaar, is de man die wellicht het meest in het oog moet worden gehouden. Andere kanshebbers zijn Matti de Baat uit Nieuw Vossemeer, Jack Broeren, Erik Vereecken, Peter Heeren, Jo han Pemen, Ronald Roos en Vlaar- dinger Ronald van der Wal, ook al een oud-winnaar. De amateurs A rijden 60 kilometer en vertrekken om 11.30 uur. De koers in Oud- Vossemeer wordt beschouwd als de opening van het Zeeuwse wieler seizoen. Heathcliff Peters uit Sint-Maartensdijk noemt het een ideaal vakantie baantje voor jongeren. Proppen in het Spaanse Salou is werk en vakan tie ineen. Nergens is het zo spannend als in deze populaire kustplaats, zo lijkt het. In de zomer worden er elke avond duizenden jongeren de bars en discotheken in gelokt. Met een praatje en tot voor kort met een gratis drankje. Peters is Saloufreak, maar legt uit dat de zonbestem- ming niet alleen maar jongeren trekt en dat er meer te beleven valt dan alleen maar uitgaan. De 22-jarige Heathcliff is al vier va kanties lang propper geweest in Sa lou. Hij heeft al het nodige meege maakt en merkt de veranderingen op. Zo is het nu verboden buiten gratis drankjes aan te bieden. En mogen de proppers geen kaartjes meer uitdelen die de jongelui gratis toegang tot de disco's geven. De Spaanse autoritei ten zijn strenger geworden op de va kantiewerkers, maar het blijft vol gens Peters nog een heel aan trekkelijke job. „Het is een ideaal va kantiebaantje voor jongeren; werken en vakantie ineen. Een droom." Peters ging in 1998 voor het eerst naar het Catalaanse Salou, zo'n 100 kilometer ten zuiden van Barcelona. Voor veertien dagen. Met de bus: 22 uur rijden. Hij boekte een hotel met half pension, maar raakte na een week ongeveer door zijn geld heen. Uitgaan is er duur. Een pilsje kostte er toen 5 gulden. En na middernacht wordt entree geheven in de disco's, zegt Peters. „Stom, natuurlijk, maar ik moest wel een baantje vinden om te kunnen blijven." Hij werd aange nomen als propper (afgeleid van pro paganda) bij Snoepy's, een van de grote discotheken met twee zalen waar plaats is voor 3000 tot 4000 be zoekers. Snoepy's Discoteca is volgens Peters de populairste van Salou. De ver diensten waren toen ongeveer 65 gulden per avond/nacht, want een propper begint na zonsondergang vanaf negen uur ongeveer tot vijf uur in de morgen. Heathcliff was verkocht. Het aan spreken van groepen jongeren lag hem wel, zo bleek die eerste zomer. Hij deelde kaartjes uit waarop hij een nummer schreef en het aantal bezoe kers. Dat gaf gratis toegang tot de discotheek. Maar dat bleek fraudege voelig. „Er werd misbruik van ge maakt. Er kwamen kaartjesdie be drukt werden met de naam van de discotheek en de thema-avonden er op." Hij heeft een hele stapel bewaard, want Peters ging na die eerste keer nog drie keer terug om voor dezelfde discotheek te werken. Het uitgaansgebied achter de boule vard is zijn werkgebied. De proppers zijn volgens Heathcliff goedgekapt en trendy gekleed. Drommen toeris ten hobbelen elke avond over de trot toirs langs de winkeltjes vol prullaria en de vele uitgaansetablissementen. „Het stikt er van de bars, eettenten en disco's. Ook van Nederlandse sig natuur: Broodje van Kootje, De Prins van Oranje, Heinekenhoek, de Tap perij, De Koets en Hollandaluz." Het geeft aan dat er veel Nederlanders Salou bezoeken. „Dat klopt, maar er komen ook veel Engelsen. Met de Nederlanders zijn dat in de zomer de grootste groepen." Over het alge meen kunnen beide nationaliteiten het wel met elkaar vinden, zegt hij. Maar het komt ook voor dat op een Hollandse avond waarbij de gasten allemaal in het oranje zijn gekleed, de vlam in de pan slaat en de Engel sen en Nederlanders slaags raken. „Engelsen beginnen veel te vroeg met drinken. Als ze dan Nederlan ders zien in het oranje dan voelen ze zich buitengesloten en gaan ze vech ten. Maar onder de Hollanders zitten ook schoften, hoor." Heathcliff noemt zich een Saloufre ak. Hij zweert bij Snoepy's die vol gens hem de beste shows heeft en bestrijdt de opvatting dat Salou enkel door jongeren wordt bevolkt. „Dat is echt niet zo. De meeste mensen den ken dat, maar er komen ook ouderen want Salou is gewoon ook heel mooi. Er is veel te doen. Er is een groot pretpark, Port Aventura en een waterpark Aquaparc met een lang strand waar je 's avonds prachtig de zon onder kan zien gaan. Het oude stadje is mooi en er is overal wel wat van de geschiedenis te zien." In de strijd om de jonge toerist kan de propper volgens Peters elk wapen inzetten: gratis drankje, een vlotte babbel en als het even kan flirten. „Maar ik heb ook wel gezien dat een Spaanse propper het steviger aan pakt. Die pakt de jonge meiden bij de arm en brengt ze naar de bar van zijn baas. Dat is niet onze stijl van prop per. Daar heb ik een hekel aan. Wij van Snoepy's raken nooit iemand aan." Wat het proppen zo aantrekkelijk maakt is volgen Heathcliff datje her kend wordt op straat en in de disco theek. „Het werk heeft status. Men- Tafeltennis De hoofdklasse lijkt voor Smash '76 een niveau te hoog te zijn. Dinsdag verloor het team met 2-8 van 't Zand 2, terwijl zaterdag koploper Vice Versa uit Oudenbosch te sterk was (9-1). Smash staat nu op de laatste plaats. In de Wellevaete nam Smash eergisteren de leiding door zeges van Anné van Dij ke en Ad Verhage. Maar 't Zand kwam langszij en stond daarna geen punt meer af. Bij de Sint-Annalanders bleef een zwak spelende Christian van 't Hof met lege handen staan Zaterdag keken Van 't Hof, Verhage en Van Dijke al gauw tegen een 5-0 achters tand aan. In de resterende partijen slaag de alleen Van 't Hof erin om een punt van de thuisploeg af te snoepen. De te leurstelling werd nog groter, toen bleek dat mede-degradatiekandidaat Hotak 2 uit Hoogerheide wel had gewonnen. Smash 1 moet het zaterdag opnemen te gen Hotak. De Sint-Annalanders zullen dit degradatieduel moeten winnen om nog een kans te maken op behoud in de hoofdklasse. Johan Snoep zal Smash voor dit belangrijke duel komen verster ken. Doordat de tegenstander van het tweede herenteam niet kwam opdagen, won dit met 10-0. Heren 3 speelde 5-5 tegen Ho tak 7.uit Hoogerheide. Door dit resultaat blijft men nog op de laatste plaats staan, maar houdt men wel de aansluiting met de middenmoot. Het vierde herenteam raakte haar koppositie kwijt door een 2-8 nederlaag tegen Tanaka 12 uit Etten-Leur. Het eerste jongensteam ziet zijn kans op een kampioenschap met de week kleiner worden. Door een blessure van basisspe ler Amo Bruijnzeel waren voor het duel tegen Hotak alleen Harm Westdorp en Remco Vroegop beschikbaar. Met drie overwinningen boog Westdorp de 3-0 achterstand om in een gelijkspel. Vroeg op won één partij. Doordat ook het dub belspel door Smash werd gewonnen, ein digde de wedstrijd in 5-5. Het eerste meisjesteam maakt nog wel kans op de titel. Door een 6-4 overwin ning op Bergeijk liep het team in op de koploper, die niet verder kwam dan een gelijkspel. Voor Smash wonnen Anky Vroegop en Esther Bruijnzeel elk twee maal, terwijl Leontien van Keulen genoe gen moest nemen met één overwinning. Het derde jeugdteam won met 6-4 van Tanaka 8. Door een 9-1 overwinning op Hotak blijft het vierde team goede kans maken op de titel. Smash 5 verloor kans loos met 10-0 van TCS 4 uit Steenbergen. een 11-8 overwinning op Vios, de nummer twee van de ranglijst. Het was voor Emer go 2 de derde zege op rij. In de eerste helft kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk goed terug na een 1-3 achterstand. Met een 4-3 voorsprong ging Emergo rusten. In de tweede helft bleef het spannend. Emergo liep eerst verder uit, maar de tegenstander uit Willemstad kwam terug tot 8-8. In de slotfase wist Emergo de zege alsnog veilig te stellen. Ad Farla was met zes treffers de uitblinker in deze wedstrijd. De andere treffers werden gemaakt door: Annemarie Bentschap-Knook, Liesbeth Dam, Maddy Muis, Leo Overbeeke en Jaco Rip. De B-jeugd van Emergo won met 6-5 van DSO uit Klundert. Voor de Tholenaren waren Harmen Heemskerk (3x) en Jan Lupker (3x) succesvol. De D-jeugd van Emergo is op een derde plaats geëindigd in de competitie. Tegen kampioen Swift uit Middelburg werd de laatste wedstrijd met 3-5 verloren. Voor Emergo scoorden Chantal Bentvelsen (2x) en Jeffrey Pals. Het tweede welpenteam van Emergo be haalde door een 0-1 overwinning op het eerste welpenteam het kampioenschap. Marcella Ballemans zorgde voor de beslis sing. Het eerste team van korfbalvereni ging Emergo heeft de zaalcompetitie afgesloten met een 10-15 nederlaag tegen de Stormvogels uit Bergen op Zoom. Emergo 1 is laag in de mid denmoot van hun klasse geëindigd. Stormvogels leek in de openingsfase de Thoolse korfballers te overklassen. Emergo kwam op een 2-6 achters tand, maar wist in de slotfase van de eerste helft goed terug te komen. Met een 5-6 achterstand bij rust bleef het team nog uitzicht houden op een goed resultaat. In de tweede helft maakte de ploeg uit Sint-Maartensdijk zelfs de gelijkmaker, maar vervolgens liep Stormvogels uit naar een beslissende 6-12 voorsprong. Uiteindelijk werd er met 10-15 verloren. Voor de Tholena ren scoorden: Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (2x), Nicole Dam, Mar- chel de Frel, Jaco van Heemskerk, Kristian van Heemskerk en Jessica de Rijke. Het tweede team van Emergo behaalde Het damviertal van DSVF uit Sint-Phi- lipsland heeft in de eerste ronde van de Zeeuwse bekercompetitie Lammeren- burg 2 verslagen met 9-3. J. v.d. Wete- ringh, A. Slager en G. v.d. Velde wonnen hun partijen. Alleen J. v.d. Velde moest voor zijn tegenstander het hoofd buigen. De toekomst van de huisvrouwengroep van badmintonvereniging Batho is twijfelachtig. Het aantal deelnemers op donderdagmorgen is sterk terug gelo pen. Tussen negen en tien uur zijn on der leiding van trainster Anja Lindhout nog slechts een zevental vrouwen ac tief. Ook is Batho op zoek naar man nen die op recreatief niveau aan bad minton willen doen. Op donderdagavond, de wekelijkse trainingsavond van de eilandelijke ver eniging, zijn de vrouwen in Meulvliet juist weer sterk in de meerderheid. Daardoor zijn er weinig mogelijkheden om bijvoorbeeld een mixed-dubbel te spelen. De scheefgroei in het ledenbestand komt volgens voorzitter P. Nijs de ge zelligheid in de vereniging niet ten goede. Ook de vorig jaar opgerichte rolstoelafdeling van Batho kan nog een flinke uitbreiding gebruikend De twee mindervalide sporters van het eerste uur hebben nog geen collega's kunnen verwelkomen. Batho telt onge veer 125 leden. Een derde daarvan is jeugd. Door een 3-1 overwinning op Zuvo uit Bergen op Zoom staat het damesteam van volleybalvereniging AVC in de competitie op een vierde plaats. De eer ste set werd door de Thoolse dames met 25-17 gewonnen. In de tweede set was het spel van AVC beneden haar niveau. Zuvo leek hiervan te profiteren, maar in de slotfase van deze set wist AVC de achterstand om te buigen in een 25-23 overwinning. De setwinst was vooral te danken aan het goede spel van midden- aanvalster Titia Geuze. Ook in de derde set kon AVC haar draai niet vinden, waardoor Zuvo met 24-26 de set won. In de vierde set herstelde AVC zich, waar door eenvoudig met 25-13 de set werd gewonnen. Heathcliff Peters in wit shirt vóór de auto) staat temidden van zijn collega-proppers in Salou. sen willen met je omgaan, met je ge zien worden. De meiden waarmee ik heb aangepapt, kom je later tegen in de discotheek. Die willen dan wat kletsen en dansen. Samen met je op de foto. Het hoort erbij dat je het laatste uur binnen de boel aan de gang moet houden. Het moet wel feest blijven." Peters geniet van alle aandacht. Om de week of twee weken komen er weer nieuwe groepen jongeren aan. Die willen zich amuseren. De prop per speelt daar op in. Hij of zij ver leidt jongeren om naar binnen te gaan, gaat zelf die nacht ook nog 'verplicht' uit in zijn discotheek en slaapt tot halverwege de middag. „Daarna ga je rustig ontbijten en ga je naar het strand. Dan ben je lekker lui. Maar de tijd vliegt er om." De bars en discotheken spinnen ga ren bij het massatoerisme. Het is nog steeds booming bussiness. Maar de Spaanse autoriteiten krabben zich achter de oren als de zaak uit de hand loopt. Zo is het uitdelen van kaartjes nu verboden. Het vele, vaak fraai bedrukt, papier werd op straat gegooid en veroorzaakte vervuiling. Ook het aanbieden van gratis drank jes op straat is nu uit den boze. Vol gens Heathcliff beleeft Salou de laatste jaren een explosie aan prop pers die elkaar steeds feller becon curreren. Vooral in de uitgaansstraat Carrer de Murillo is het raak. Vijf proppers in een straat is geen pro bleem, maar volgens de directeur van de plaatselijke VVV loopt het de spuigaten uit 'als honderden van die figuren vanwege provisie en gratis zomerverblijf op kosten van de baas overal toeristen lastigvallen.' De straat wordt ook wel 'Slammers- treet' genoemd, naar het sterke drankje dat in een plastic dopje op straat werd aangeboden. En dat in een slonk naar binnen wordt 'gesla gen' (slam). Om de stemming er snel in te krijgen. Dat leidt nu en dan vol gens Peters tot vechtpartijen na slui tingstijd tussen dronken feestgan gers. „Na de hotelbrand in 2000 waarbij ook drank in het spel was, was de maat vol. En kwamen er in de zomervakanties extra politie patrouilles, ja zelfs undercoveragen ten. Dat is ook nodig. Een klein per centage verpest het voor ons allemaal." Op alcohol drinken op straat of aan prijzen van drank, het lokaas van de propper, staat nu een boete van onge veer 600 euro. „Het is dus oppassen geblazen als je een geliefde propper wilt zijn." Volgens Heathcliff is het een ver moeiend baantje. „Je staat de hele tijd. Elke avond, zonder pauze. Maar het weer is er heerlijk, de omgeving Spaans, over het algemeen is het vriendelijk publiek en het is nooit eentonig want elke avond is er een ander thema." Een greep uit de the ma's: Cyber night, Cap party, Costa party, Sexy party en Holland party. Het wereldje van de proppers en het uitgaansleven in Salou is ook door de bioscoopfilm Costa en de tv-serie hier bekend geworden. Daarin komt volgens Heathcliff teveel het beeld naar voren dat elke propper elke nacht het bed deelt met een ander meisje. Dat klopt volgens Peters maar ten dele. „Mensen staren zich blind op wat er in de film en op de televisie komt. De film Costa is wal gelijk. Daar komen zoveel 'explo sies' in voor. Dat geeft een verkeerd beeld. Nu worden proppers hier in Nederland alleen maar als viezerik ken gezien. Als ik hier een meisje vertel dat ik propper ben, dan schrik ken de meesten. Dat is jammer." De hoofdrolspelers uit Costa, Katja Schuurmans en Georgina Verbaan zijn overigens regelmatig te gast in de discotheek van Heathcliff. Maar ook Mental Theo, bekend van TMF, treedt er op. Peters wil nog een keer als propper werken. Daarna hoopt hij op een an dere manier aan de slag te kunnen in Salou. Als schrijver en fotograaf Voor het blad Eurotourist bijvoor beeld, een glossy magazine met als doel om 'de alhier verblijvende toe rist of semi permanente bewoner te voorzien van alle mogelijke infor matie die nuttig kan zijn tijdens het verblijf in dit deel van Spanje.' De eindredactie is in handen van Niki Safari waarmee Peters samenwerkt. Hij mag materiaal van haar gebrui ken op zijn website (www.sexysa- lou) waarop hij de badplaats pro moot, maar waar jongeren zich ook kunnen opgeven voor een baantje als barman, danser of propper.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17