Monument voor gevallenen Indië Vrachtwagenchauffeurs wijzen kinderen op 'onzichtbaar' gevaar Veuhels, vroehe en vreemde Vakantiewoning was tweede thuis voor Victor en Vica Huysmans SB VRIEND va n T I L B U R G Zeeuws-Vlaams in St.-Annaland Zwerfvuil uit natuur gehaald We>rhn/tu/{j Belgisch echtpaar verkoopt voormalig stoomgemaal bij Poortvliet Donderdag 13 maart 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Op stoel chauffeur Raadsmeerderheid beloont vasthoudendheid Met de steun van SGP, CDA, CU, ABT en VVD'er R. Ravensteijn komt er in Tholen een afzonderlijk gedenk teken voor in voormalig Nederlands-Indië en Nieuw- Guinea gesneuvelde Thoolse militairen. Het algemeen oorlogsmonument in het Bosje wordt er voor aangepast. Kosten 22.500 euro, die uit de post onvoorzien worden gehaald. Het voorstel is vanavond in de gemeenteraad een hamerstuk. Katten Het voormalig stoomgemaal aan de Schelphoekseweg bij Poortvliet krijgt na ruim veertig jaar een andere eige naar. Victor en Vica Huysmans vertrekken op 1 april uit de gemeente Tholen om zich in hun pas gekochte wo ning in het Belgische Kapellen te vestigen. De uit Scher- penisse afkomstige journalist Kees Slager wordt de nieu we eigenaar van het markante bouwwerk aan de zeedijk bij de Oosterschelde. Voordat de verhuisdozen worden ingepakt, kijken de heer en mevrouw Huysmans terug op de tijd die ze samen in 'hun' Schelphoek hebben doorge bracht. Oosterschelde was paradijs Brusselse wafels JUL AA Liefhebbers van dialect komen op vrijdag 21 maart aan hun trekken in de Wellevaete te Sint-Annaland. De volksmuziekgroep Ambras brengt dan het programma 'Bij ons op 't durp'. Het dialect waarin ze hun meeste nummers brengen, is het Zeeuws-Vlaams van het Land van Hulst. Ambras vertelt over het ge bied nu en vroeger, met een lied en een verhaal. Ze schrijven de liedjes zelf, maar leggen daarnaast ook tek sten vast die tot voor kort in café's of thuis werden gezongen en veelal gebaseerd zijn op gebeurtenissen in de streek. Als decor fungeert een schildering waarin heel Zeeuws- Vlaanderen, van Doel tot Terneu- zen, wordt getoond. Ambras telt vier leden. Jos Neve, Hans en Rob van Bellen waren oorspronkelijk or kestleden bij een volksdansgroep in Vogelwaarde, terwijl Piet Scheerder de helft is van een duo dat bij ver enigingen optrad met liedjes uit opa's tijd. De voorstelling in Sint-Annaland, georganiseerd door Uit op Tholen, begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Die- leman in Tholen en aan de zaal. De jaarlijkse natuur schoonmaak- dag wordt zaterdag op Tholen en Sint-Philipsland ook weer georgani seerd. De wildbeheereenheid krijgt medewerking van gemeente en wa terschap, ZLTO, Lionsclub en leer lingen van het Schelde college. Pol ders, dijken en natuurgebieden worden uitgekamd en het zwerfaf val meegenomen. Zo zullen onder meer de Oesterdam, Schelphoek en Tuttelhoek onder handen genomen worden, de Mallandse- en Enge- laarsdijk en de zeedijk bij de Noord aan het einde van de Heideweg. Al het afval wordt verzameld bij Gaa- keer te Oud-Vossemeer, waar de ac tie wordt afgesloten. Roosevelt Academy. De provincie heeft de stichting Roosevelt Acade my een subsidie in de aanloopkos ten verleend van 240.096 euro, waarvan maandelijks als voorschot 27.187,50 wordt betaald. Leerlingen van groep 7 van chris telijke nationale basisschool De Regenboog uit Tholen hebben met succes deelgenomen aan een prijsvraag van Transport en Lo gistiek Nederland (TLN). Als be loning voor hun winnende bijdra ge aan het verkeersveiligheid- project 'Veilig op weg' mochten de kinderen van groep 6, 7 en 8 maandag meedoen aan een leer zame voorlichtingsochtend. Aan de hand van een videofilm, het in vullen van een lesvel en het bijwo nen van een praktijkles (met een demonstratievrachtwagen) wer den de schoolkinderen gewezen op de gevaren van vrachtverkeer op de openbare weg. Jaarlijks zijn steeds weer diverse ver keersslachtoffers te betreuren en vaak gaat het bij dergelijke ongevallen om vrachtwagenchauffeurs die fietsers of weggebruikers op scooters of brom mers niet, of te laat, hebben opge merkt. Het verplicht stellen van de 'dobli-spiegel' (dode/blinde hoek spiegel) en het gebruik van camera's en monitoren bij vrachtauto's is wel iswaar een flinke stap in de goede richting, maar volgens mensen uit de transportbranche kun je de risico's bij het rijden met zware vrachtwagens nooit helemaal wegnemen. Als groot ste werkgeversorganisatie in het weg transport ziet Transport en Logistiek Nederland het als haar plicht om door middel van voorlichting een actieve bijdrage te leveren aan het verbeteren van de verkeersveiligheid. Om (voor al) kinderen meer besef te geven van de gevaren die op de loer liggen als zij zich (als verkeersdeelnemer) in de directe nabijheid van een vrachtauto bevinden, heeft TLN een eigen voor lichtingsprogramma ontwikkeld. Jaarlijks krijgen vierduizend basis scholen informatie van het project 'Veilig op weg' toegestuurd. Leerlin gen van groep 7 kunnen deelnemen aan een prijsvraag die aan het ver- keersproject gekoppeld is. Uit de goede inzendingen wordt een selectie gemaakt van scholen die in aanmer king komen voor een bezoek van het voorlichtingsteam en de speciale de monstratievrachtauto van TLN. De Regenboog was dit jaar een van de honderdtwintig winnende scholen en maandag kwam het voorlichtings team met de grote witte tmek in Tho len voorgereden. In een korte videofilm worden enke le praktijksituaties getoond en op een lesvel moeten de kinderen zelf een antwoord zien te vinden op verkeers situaties en praktische vragen waar bij de vrachtauto centraal staat. Hoe wel het grootste deel van de kinderen dit theoriegedeelte gedreven volgen, wordt het voor de meesten pas echt leuk als ze samen met de TLN do cent Kees Naber en zijn assistenten, Kees van Keulen en Wim Grim (twee Zeeuwse beroepschauffeurs) naar de demonstratievrachtauto mo gen voor het praktijkgedeelte. René van den Berg, groepsleerkracht van groep 7, mag als eerste in de cabine van de witte truck plaatsnemen en de uitgelaten leerlingen verdringen zich rond de docenten die uitleg geven over de vrachtauto. De kinderen mo gen beurtelings op de stoel van de chauffeur plaatsnemen en ondertus sen stellen klasgenootjes zich 'ver dekt' op rondom de trailer. „Merk je nu hoe moeilijk het is om de anderen goed in beeld te krijgen? Er zijn gro te gebieden rond de wagen waarover de chauffeur heel beperkt of zelfs to taal geen zicht heeft. Zoek daarom altijd oogcontact met een vrachtwa genchauffeur en steek ten teken van je alertheid even je duim naar hem omhoog. De bestuurder weet in zo'n geval dat jij attent bent en hij hoeft zich niet af te vragen waar jij je op het moment van zijn manoeuvre be vindt. Wederzijds begrip en respect voor elkaar kan in veel gevallen ver velende verkeersongelukken (met fa tale gevolgen) voorkomen", zo do ceert Kees Naber de aandachtige Thoolse scholieren. Na afloop van de leerzame verkeersles ontvangen alle deelnemers uit handen van de drie gastdocenten een 'Veilig op weg' di ploma. „Het was een nuttige ochtend voor de kinderen en vooral voor groep 7 is het leuk, zij hebben ten slotte de voorlichtingsles gewonnen. Op 9 en 10 april staat voor hen bo vendien het verkeersexamen van 3Vo op het programma. Deze ver keersles past perfect in de voorberei ding op dat examen", aldus koppelt leraar Van den Berg het nuttige met het aangename van de prijs die de Thoolse basisschool won. In de commissie algemeen bestuur maakten PvdA, D66 en VVD don derdag duidelijk dat zij tégen zijn. De fracties houden vast aan het standpunt dat Tholen al jaren hul digt, dat het anonieme monument in het Bosje voor alle gevallenen - niemand uitgezonderd - bedoeld is. De vereniging Oud-Militairen In- diëgangers (Vomi) probeert al jaren een gedenkteken in de vorm van een plaquette met namen gereali seerd te krijgen direct bij het alge mene monument. De tegenstanders vinden dat juist afbreuk doen aan het algemene karakter. „Het geld kan beter besteed worden", zei J. van den Donker. Overigens wijzen PvdA, VVD en D66 een Indiëmo- nument niet af, maar ze zijn tegen de plaats die het nu krijgt. Om die reden steunden de fracties in okto ber ook niet de motie die de andere partijen in de gemeenteraad indien den. ABT en CDA waren verheugd dat het monument er nu komt. CU'er P. van Belzen legde uit dat in zijn fractie gaandeweg het besef is ge groeid dat een afzonderlijk ge denkteken moet kunnen. Waar de VVD oordeelt dat dit afbreuk doet aan het algemene monument, komt de CU juist tot de conclusie dat dit niet het geval is. SGP'er M.J. Klip- pel complimenteerde de Vomi voor haar vasthoudendheid. „Zij stond voor een eretaak en heeft zich daar met verve voor ingezet." In het voorstel van b. en w. staat dat een hernieuwd verzoek van de Vomi (sinds 1994 al het vierde) tot een motie heeft geleid. Klippel co- rigeerde dat: zijn fractie had het gedenkteken in het verkiezingspro gramma staan, pakte het onder werp in september op, zocht steun en kwam met een motie zonder te weten dat er een herhaald verzoek lag. „Meneer Klippel, het verzoek ligt er al vijf jaar", interrumpeerde Van Belzen. Burgemeester Nuis zei dat volgens b. en w. toch het her haalde verzoek de doorslag gaf. Hoewel Klippel opmerkte blij te zijn dat er consensus is met het 4- mei-comité, blijkt dat niet zonne klaar uit het voorstel. Want daarin staat: '....die behalve principiële bezwaren tegen het voorstel ook suggesties hadden t.a.v. de uitvoe ring. Met de wensen is in het uit voeringsplan zoveel als mogelijk rekening gehouden'. Het voor het monument gemaakte plan laat het bestaande gedenkte ken onaangetast centraal staan. Er achter komt een taxushaag waar achter een vlaggenmast geplaatst kan worden. Links en rechts van de gedenksteen komen muurtjes van 1,20 meter hoog. Op één ervan kan de plaquette met de namen van in Indië gesneuvelde inwoners aange bracht worden. De tussenruimte wordt bestraat met zeshoekige vlakken die een onderling hoogte verschil hebben van 15 cm. Het wisselperk aan de achterzijde ver valt, in plaats daarvan komen twee kleinere perken aan de voorkant. Burgemeester Steenbergen. Bur gemeester G. van Wijk van buurge meente Steenbergen gaat 30 juni met pensioen. Uit de gemeenteraad is inmiddels een vertrouwenscom missie - bestaande uit de fractie voorzitters - benoemd die zich be zighoudt met de opvolging. De waarnemend voorzitter van de ge meenteraad fungeert als voorzitter. Op het moment dat ik achter mijn toetsenbord kruip om een stukje voor Werèntug te schrijven, is het voorjaar. Misschien nog niet op de kalender, maar wel in de na tuur. De temperatuur is aangenaam, het ruikt heerlijk naar minuscule bloemen van diverse voorjaarsbloeiers en een brutale gele of paarse krokus steekt zijn kop op. Reactie* utut Lezers op-de rubriek-zijn- u/elkern, bij de 1 dialectgroep- Tholen-, 0166-602221T, 'f Voorjaer is oak êêl hoed te zien an de veuhels. Ze kommen altied a mit 'n êêle kro teheliek in onze tuin, ma noe bin d'r oak koppeltjes bie. Duven, neffen mekoare op d'n eining, straelen 'n bepaelde vredegheid uut. Dat kü m'n 't oa hen blik wè hebruke. Ma vuuf tellen laeter vliehe ze ruziezoekend achter mekoare an, z' ebben nog nie beslote of ze mit mekoare deu één deure kunne. Wae kenne me dat noe oak wêê van? Logisch eigenlijk dat we zoveel vogels in de tuin hebben. Het is een 3-sterren restaurant: vetbol len, pinda's, joekels van appels, meergranenbrood, elke dag wordt alles vers aangevuld. En tijdens zo'n strenge winter zijn de watervallen voor de vogels wat de subtropische zwemba den zijn voor de mensenkinde ren. Altijd druk en bezet. 'n Pae jaer trug landden d'r in 't voajaer hereheld 'n koppeltje eenden. Leuk om te zien, ma vö je viever nie altied even hoed. En de stoepe wier t'r oak nie schooner op. Ma kiek, nae 'n pae weken wiere m'n bedankt vö onze hastvrieheid: 't hrööze eendepaer kwam mit tien klein tjes anhepööterd om ze an ons te töönen. Meraekels lief, ma ik docht bie m'n eihen: noe as de weerklem m'n stoepe af. Volgens mij hebben vogels ook een website waarop ze kunnen lezen waar het leven goed iè. Want ongeveer de hele inhoud van Thijsse's vogelgids komt in onze tuin. Ik zal straks de inven tarisatie laten lezen. Zo komen er ook regelmatig reigers. We probeerden deze rovers af te schrikken met zo'n lelijke plastic vogel, een dreiger zogezegd. Maar dat ding stond er zo afsto telijk bij, dat ik zelf nauwelijks de tuin meer in wilde. Dat was dus oook geen oplossing. Ge lukkig is er in de buurt nogal wat nieuwbouw gepleegd, met veel mooie vijvers. Dat betekent dus dat de keten van reigerres taurants in ons voordeel is uit gegroeid. Behalve veuhels komme d'r oak katten hraeg bie Rommerswael (da's ons uus) kieke. Allêên kommen die niks aele, ma wè wat brienge. In dae bin 'k niks content mee. Dus, 'n ouwe schoene in de schure vö de pak, komme de katten, dan mikke.... Ja wat dienk je, de katte lag te spreewieken in de viever en de schoene dreef as 'n bootje deu 't waeter. En julder dienke, dat zèhhe ze ommers altied, katten bin schoef van waeter dus die kom nie mêê vrom. Nou, forget it, op z'n Zêêuws hezeid. D'n oaren ochend was de markies van Carabas d'r wêê. Och, 'n mens leert overal mee leven. Zelfs met een kater. Maar dat we een schitterend aanbod aan vogels hebben, is een ding dat zeker is. Graag zou ik de vogeltjes allemaal bij hun dialectnaam noemen, zoals 'n duumpje voor een winterko ninkje, 'n mosse voor een mus, 'n zwalm is een zwaluw. Voor echte belangstellenden bestaat er zelfs een publicatie van de Zeeuwsche vereeniging voor dialectonderzoek over vogelna men, toegespitst op de diverse delen van de provincie Zeeland en van Vlaanderen. Heel inte ressant om te lezen. Wij hebben in onze tuin op be zoek gehad: ringmus, heggen- mus, huismus, vink, groenling, spreeuw, merel, lijster, ijsvogel, bonte specht, groene specht, koolmees, pimpelmees, reiger, tortel, woudduif, eend, tjiftjaf, waterhoentje, gele en blauwe kwikstaart, kraai, roodborst, meeuw, koperwiek, gors, kramsvogel, Vlaamse gaai, fa zant, kiekendief, goudhaantje, puttertje, keep, ekster, staart- mees, sijs en sperwer. Een para dijs voor vogels dus. Jammer genog m'n oak 'n kêêr vreemde veuhels had, in uus en in de tuin. Die m'n nie hezien. Dat waeren van die vreemde veuhels die at mit d'r pööten an andermans spullen zitte. Nè, 'k bedoele hêên ek sters. Jammer henog bin deze vreemde veuhels slecht te van gen, en je mag t'r oak nie op schiete. 't Is t' open at dit soort veuhels nie te lang mêê be schermd oord. Dae kan de pol- letiek vee an doen. O ja, over politiek gesproken. Onlangs hoorde ik een leuk ver haaltje van een kennisje. Haar kleindochter heeft ook nogal belangstelling voor vogeltjes. Toen ze dan ook een onbekend beestje in de tuin zag, vroeg ze: Papa, wat is dat voor een vo gel? En pap leerde haar dat het een groenling was. Even later riep ze dolenthousiast: Papa, kom nu eens kijken. Nu zitten er twee groenlinksen in de tuin! Ja, ja, dae vlieg wat rond in de zen tied! Jopie Meerman, Tholen. Het markante gebouw aan de Schelphoekseweg is buitenom helemaal in tact gebleven, maar de binnenkant is verbouwd als zomerhuisje. De ruimte waar vroeger de kolen lagen opgeslagen doet nu dienst als opberg- en hobbyschuur. Begin jaren zestig kwam de fami lie Huysmans uit het Belgische Brasschaat voor het eerst naar de Schelphoek bij Poortvliet. Victor's ouders hadden een caravan bij de woning van de familie Meijll aan de Schelphoekseweg staan. De on gerepte schoonheid van de Zeeuw se polder en de zilte zeelucht van de Oosterschelde hadden een grote aantrekkingskracht op het Belgische gezin. „Mijn vader en moeder hadden bij onze kampeer- bezoekjes aan de Schelphoek hun oog laten vallen op het kleine dijkhuisje naast het oude gemaal. Het uit 1911 daterende stoomge maal was toen (1960) al zo'n twintig jaar buiten bedrijf. In de woning die, net als het gemaal, ei gendom was van het waterschap woonde de familie Van 't Hof. De heer Van 't Hof was tot de oorlog als stoker/machinist werkzaam in het gemaal en hij was na de slui ting van het oude stoomgemaal met zijn gezin in de kleine be drijfswoning van het waterschap blijven wonen." Toen aannemer Rik Huysmans via de toenmalige Poortvlietse burge meester W.J. van Doorn te horen kreeg dat het huisje te koop stond, twijfelde hij geen moment. „Ik was zelf als jongeman ook in de aannemerij gestapt en samen met mijn vader, vrienden en kennissen heb ik het vakantiehuisje helemaal opgeknapt. De kleine toercaravan werd verkocht en iedere zomerva kantie vertoefden wij met onze fa milie in het knusse stulpje aan de Schelphoekseweg. Mijn vader was bezeten van vissen, hij kon hele dagen aan de waterkant naar zijn hengel zitten turen. Ikzelf ben nooit zo'n fanatieke visser ge weest, maar samen met Vica ge noot ook ik van de rust in het Poortvlietse polderland. Vanaf de tijd dat mijn ouders de beschik king hadden over het vakantiehuis en de ruime tuin eromheen, kwa men er bovendien steeds meer gasten bij ons langs. De deur stond voor iedereen open en de bezoekers werden allemaal met Vlaamse gastvrijheid verwel komd." Opeens stokt het verhaal van de kwieke zestiger. Hij kijkt door het raam van de woonkamer over het kale polderland en zijn gedachten dwalen af naar de vriendelijke omgang en de onge compliceerde gezelligheid waar van zijn ouders zo intens konden genieten. Goedé tradities zijn er om in ere te houden en als vanzelfsprekend na men Victor en Vica de 'plezante' dingen over die ze van huis uit hadden meegekregen. „We waren inmiddels getrouwd en ik had een eigen bouwbedrijf in Brasschaat. In 1966 werd onze dochter Karine geboren en zij ging als baby na tuurlijk gelijk mee naar ons twee de huisje in Poortvliet. Wij hadden de vakantiewoning inmiddels van mijn ouders overgenomen en in de zomermaanden leefden we met ons jonge gezinnetje frank en vrij, we genoten zoveel mogelijk van de buitenlucht. Veel Belgische gasten en vrienden van ons hiel den van waterskiën of parasailing en met mijn speedboot trok ik ze volgas over het water vooruit. Heerlijk vond ik dat spelevaren. Er hing een buitenboordmotor achter mijn boot van maar liefst 115 pk, dus je begrijpt dat er pit genoeg in zat", aldus waterlief hebber Huysmans. „Ik voer bij voorbeeld in tien minuten naar Yerseke om een voorraad verse mosselen te halen. En hoewel sommige badgasten weieens klaagden over de bulderende mo tor, de hoge golven of over mijn speelse capriolen op het water, hield ik zoveel mogelijk rekening met de andere waterliefhebbers." Er klinkt enige weemoed in zijn stem. Want door de strenge mi lieuwetgeving die tien jaar gele den van kracht werd voor het Oos- terscheldegebied, mocht hij met zijn speedboot niet harder meer varen dan twintig km per uur. „De lol was er voor mij en de water sporters toen snel af natuurlijk. Ik heb mijn boot opgeruimd en er was sinds die tijd bij mij toch iets geknapt. Je verliest door zo'n maatregel in één klap een leuke hobby en doordat de meeste wa tersporters niet meer bij de Schelphoek terecht konden, werd de gezellige aanloop ook gelijk een stuk minder." Mevrouw Huys mans volgt het verhaal van haar man aandachtig en ook zij vindt het de laatste zomers wat minder gezellig aan de Schelphoek. „We hebben hier bij ons in de tuin dik wijls grote feesten georganiseerd. De ene keer hielden we een barbe cue, dan weer aten we mosselen met een grote groep gasten en op ons laatste tuinfeest (afgelopen zomer) waren meer dan honderd gasten aanwezig. Victor en ik zijn echte Bourgondiërs, we genieten graag van het leven. Het is ge beurd dat mijn man voor veertig personen frieten stond te bakken. Hoeveel mensen er bij ons in al die jaren niet zijn aangeschoven voor een Kriekske of 'n Duveltje (traditionele Belgische biersoorten red.) weet ik niet, maar het zijn er velen geweest. Onze dochter Kari ne kreeg het vrije leven op het Zeeuwse platteland met de paple pel ingegeven. Ze heeft een groot deel van haar jeugd doorgebracht in en rond ons knusse zomerhuis je. Zij trok erg veel op met de dochter van onze buren, de familie Meijll. Toen die twee meiden wat ouder werden, hadden we zeer veel aanloop van jongens uit de omgeving. Er was bij ons in en om het huis dus altijd volop leven in de brouwerij." Victor Huysmans geniet sinds 1996 van zijn pensioen. Hij heeft zijn bouwbedrijf in Brasschaat van de hand gedaan en samen met zijn vrouw verblijft hij het groot ste deel van het jaar in Poortvliet. „Onze dochter Karine is inmid dels getrouwd en samen met haar man en dochtertje woont ze in Bergen op Zoom. Mijn vrouw heeft tot mijn pensionering als la borante bij een Antwerpse dokter gewerkt. Hoewel we nu samen een zee aan vrije tijd hebben, zijn de dagen eigenlijk nog te kort. We hebben zeventien jaar geleden ook het oude stoomgemaal van het wa terschap overgenomen. Van het achterste gedeelte (waarin de stoommachine van het gemaal stond) heb ik een vakantiewoning gemaakt en in de voorste helft zit ik nu vaak te knutselen of te com puteren. Samen met Vica onder houd ik de tuin en we fietsen re gelmatig een rondje door de pol der." Plots wordt het verhaal onderbro ken voor een onnavolgbare Vlaamse dialoog tussen beide ech telieden. „Oh ja, mijnheer," zo keert de vrouw des huises terug in begrijpelijke taal, „ons Victor is hier gekend om z'n heerlijke Brusselse wafels. We hebben het regelmatig meegemaakt dat er tal rijke mensen van het banket zaten te smullen hier in de tuin of aan de zeedijk." Het beeld zoals dat bij ons Nederlanders leeft over onze Zuiderburen blijkt, wat het echt paar Huysmans betreft althans, volledig te kloppen. Lekker eten en drinken, gemoedelijk en harte lijk in de omgang en zeer gastvrij. De gastheer staat erop dat ik even een kijkje in het oude stoomge maal neem. De ruimte waar vroe ger de kolenvoorraad van de sto ker van het stoomgemaal lag opgeslagen, biedt nu een totaal an dere aanblik. Een vijftig jaar oude jukebox staat gebroederlijk naast een moderne computer, een kleu rentelevisie, oude worstmachine, brandkast en complete inbouw- keuken. Een wand vol foto's siert de sche merige ruimte. De fotocollage ver raadt ruim veertig jaar geschiede nis. Grote groepen bruingebrande en luchtig geklede mensen genie ten aan de bedding van de zeedijk van de zomerzon en de gezellig heid die hen door het echtpaar Huysmans wordt geboden. Zwart wit foto's en nostalgische prentjes vertellen de geschiedenis van de Schelphoek in de tweede helft van de vorige eeuw. Nog enkele we ken en dan wordt de officiële overdracht van het huis en het ver bouwde gemaal bij de notaris ge tekend. „Ik zie niet zo tegen ons vertrek op als Victor. Eigenlijk had ik al een tijdje last van een beetje heimwee. Al onze familie woont immers in België en nu we een dagje ouder worden, vinden we het gewoon fijn om weer te midden van vrienden en bekenden te wonen. Daarnaast wordt het ook fysiek steeds moeilijker om alles in en om ons huisje goed bij te houden. In Kapellen wonen we straks weer lekker dicht bij win kels en andere voorzieningen. We hebben een schitterende tijd gehad aan de Schelphoek en we zullen daar zeker nog vaak aan terugden ken", zo besluit het echtpaar Huysmans. ACCOUNTANTSKANTOOR - BELASTINGADVISEURS Begeleiding en advisering van ondernemingen en particulieren. 1 Opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen. 1 Verzorging van aangifte inkomstenbelasting. Noordsingel 12, 4611 SE Bergen op Zoom telefoon 0164 - 24 13 52, fax 0164 - 25 75 16 M W Advertentie I.M. Groepsleerkracht René van den Berg mocht als eerste plaatsnemen op de chauffeurs stoel van de demonstratietruck van Transport en logistiek Nederland. Het voorlichtingsteam van TNL was maandag te gast bij c.n.s. De Regenboog in Tholen. Gastdocent en beroepschauffeur Wim Grim kijkt over de schouders van de kinderen mee. TT y»

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13