Provincie Zeeland connexxion Provinciaal Bestuur in het kort De locaties Provinciehuis Fast Ferry Statenzaal Wandelkerk Zeeuws Museum Gratis met openbaar vervoer naar de open dag 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 maart 2003 U bent van harte welkom op de Open Dag van het Provinciaal Bestuur van Zeeland en haar mede werkers. De vorige open dagen in 1995 en 1999 waren een succes. Vele duizenden bezoekers namen een kijkje en konden van mens tot mens met de bestuurders van de provincie spreken. Op 11 maart 2003 zijn er verkiezingen voor Provinciale Staten. Daarom zijn er in de voorhal van het Statenzaalcomplex politieke partijen aanwezig, die mee doen aan de verkiezingen. Zij dragen hun partijprogram ma uit en maken duidelijk welk beleid de provincie de komende vier jaar zou moeten voeren. Maarde Open Dag is zeker ook bedoeld om het reilen en zeilen van het provinciale apparaat te laten zien. Mensen die denken dat de provincie ver van hen weg is vergissen zich. Het provinciaal bestuur beslist namelijk over veel zaken die van belang zijn voor de Zeeuwse bur ger. Voorbeelden zijn het aanleggen en onderhouden van provinciewegen, zorg voor ouderen, waar wel en niet mag worden gebouwd, milieuzaken, noem maar op! - nader kennismaken met biologische producten - discussiëren met politici - het bezoeken van een BOB-bus of kantelsimuiator - het fietsen van de "Tour de France" - bekijken van diverse culturele activiteiten (o.a. Requiem '53) - hoe wordt een auto gerecycled - schaalmodel Fast Ferry Vlissingen-Breskens Het Provinciaal Bestuur van Zeeland bestaat uit: Provinciale Staten (47 personen, rechtstreeks gekozen door de bevolking); zij vergaderen maandelijks op een vrijdag Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur; 6 perso nen die ook statenlid zijn en die door Provinciale Staten zijn gekozen); zij vergaderen wekelijks op dinsdag Commissaris van de Koningin (benoemd door de Kroon, voorzitter van Provinciale en Gedeputeerde Staten) De Griffier der Staten is de 'eerste ambtenaar'; hij is altijd aanwezig in de vergaderingen van het Provinciaal Bestuur. De provincie is één van de grotere werkgevers in Zeeland. Honderden medewerkers zullen tijdens deze open dag vrij willig aan de slag zijn om het beeld van de provincie zo compleet mogelijk aan u te presenteren. De Provincie Zeeland heeft een groot aantal gebouwen tot haar beschikking, wat verdwalen makkelijk maakt. In de grote centrale tent is het volgende te vinden: Een gratis kop koffie of thee voor iedereen. Tevens kunt u hier uw vraag opgeven voor de lijsttrekkers van de politieke partijen. Er volgt namelijk een debat tus sen deze lijsttrekkers in het Prinsenlogement (in Statenzaalcomplex) tussen 16.00 en 17.00 uur. Wie weet wordt uw vraag uitgekozen om (eventueel persoonlijk) aan de politici te stellen. Het informatiecentrum van de stafafdeling Communicatie is ook in deze tent vertegenwoordigd. Als u wilt kunt u brochures meenemen. Boekjes uit de cul tuurhistorische - en natuurhistorischereeks zijn er te koop. In dezelfde tent is er een presentatie van de afdeling Economie die de veelzijdig- en eigenheid laat zien van Zeeland als recreatiegebied. Daarnaast laat men zien dat onze provincie hoogstaande producten levert. U kunt zelfs proeven van in Zeeland gekweekte biologi sche producten. Hoe biologische landbouw in zijn werk gaat valt daar ook te zien. Op het Abdijplein ziet u nog een tent. Hierin staat de directie Infrastructuur Vervoer met het thema Verkeersveiligheid. Rondom de Infrastructuur Vervoer- tent staan de verschillende wagens, zoals de kantonniers- auto met actiewagen en wegbebakening, een vrachtauto met sneeuwploeg en een (fietspad)strooier. Onder de bomen komt een BOB-bus en een kantelsimuiator. Op het plein ziet u een demonstratie van de Ambulance dienst en kunt u zelf een ambulance bezichtigen. Het provinciehuis is de hoofdzetel van het dagelijks bestuur van de provincie, Gedeputeerde Staten (GS). De hoofdingang van het provinciehuis bestaat uit twee zware bronzen deuren. In de deurkrukken zijn twee sym booltjes aangebracht: een kaas en een brood. Het is een grapje van de architect, namelijk een woordspeling op een bekende Commissaris der Koningin uit het verleden: jhr.mr. A.F.C. de Casembroot. Bij de ingang vindt u de Centrale post, waar ook de EHBO-post is gevestigd. Belangrijk is te weten dat de kin deropvang (voor kinderen van 0-12 jaar) op de begane grond is geplaatst. Er is professionele begeleiding door St. Kinderopvang Walcheren (KOW). Hier kunt u uw kind met een gerust hart achterlaten. In dit gebouw kunt u onder andere de volgende projecten vinden: de Westerscheldetunnel, de Fast Ferry Vlissingen- Breskens en uitleg over openbare verlichting. inwoners in Zeeland. Er zijn maquettes te zien van de inrichting van het KSG-terrein Vlissingen, inrichting Sta tionsgebied Middelburg en de Axelse Dam. In de voorhal van het statenzaalcomplex staat een stand met informatie over de dualisering van het provinciaal bestuur. De in de voorhal en statenzaal aanwezige politici kunnen u vertellen wat voor consequenties dualisering zal hebben voor Provinciale Staten. In de voorhal treft u ook de politieke partijen die meedoen aan de Statenverkiezin gen van 11 maart. Op de begane grond kunt u de Statenzaal bezoeken. Dit is de zaal waar elke maand de provinciale volksvertegen woordiging, oftewel Provinciale Staten, vergadert. In de Statenzaal kunt u per computer een stemadvies krijgen. Het pleintje tussen twee gebouwen is vandaag omge doopt tot 'Het fietspleintje'. Er wordt hier een spel ge speeld en er is van alles met betrekking tot 'de fiets' te zien. In de Korte Giststraat (straat naast gebouw C) en in de Koorkerkhof (tegenover de Lange Jan) staan 2 bussen van Connexxion. Eén van de bussen is een vandalismebus. Het Zeeuws Museum opent vandaag ook haar deuren. In het museum wordt een vooruitblik gegeven op het nieu we, verbouwde en ingerichte museum. Daarnaast vindt u hier een presentatie van het Platform Maritiem Erfgoed. De toneelgroep Kwark zal om 11.00 en 14.00 uur de theatervoorstelling "Stormkrachf uitvoeren. Deze voor stelling is speciaal gemaakt in het kader van de 50-jarige herdenking van de Watersnoodramp 1953 (Delta 2003). Tenslotte kunt u terug- en vooruitkijken naar het Zeeland Nazomer Festival 2002 èn 2003 en kijken naar een regis tratie van "Requiem '53". In de Kloostergangen vindt u het ontdekkasteel en kun nen kinderen worden geschminkt. U merkt dat er op ver schillende plaatsen ook aan de kleintjes is gedacht' De directie Ruimte, Milieu en Water, laat onder ande re alles zien rondom: Klimaat Het opwarmen van de aarde heeft grote klimatologi-sche gevolgen. Zo stijgt de zeespiegel en valt er in kortere tijd meer neerslag. De gevolgen van deze verschijnselen en de maatregelen hier tegen, kunnen worden bekeken Wonen Er wordt ingegaan op allerlei aspecten met betrekking tot wonen in Zeeland. Onder andere is te zien waar bebou wing kan plaats vinden bij een forse groei van het aantal Wie de open dag wil bezoeken kan gebruik maken van gratis openbaar vervoer binnen de provincie grenzen Het vervoersbedrijf Connexxion zorgt voor vervoer naar Middelburg en terug in opdracht van provincie Zeeland. Er zijn geen speciale haltes en de normale dienstregeling is van toepassing. Voor info over deze regeling kunt u bellen naar 0900 - 9292 of kijken op de website www.corv nexxion.nl (inclusief aanvragen reisplanadvies). Voor de regio Tholen/St. Philipsland geldt een spe ciale dienstregeling. Wilt u de vervoersregeling op papier ontvangen, dan kunt u die aanvragen bij het informatiecentrum van de provincie. Dit is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. tel.: 0118 - 631400; e-mail: infocentrum@zeeland.nl maart 2003 Van morgens 10.00 uur tot 's middags 16.00 uur is er veel te zien en te doen, zoals: In de rubriek Abdijnieuwsstaat de vervoers- regeling van de open dag, inclusief de specia le vervoersbon.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 20