'Nieuw bestuur wordt sterke gesprekspartner van gemeente' Personeel hoopt op doorstart Maasair Stavenisse duldt geen verder uitstel van aanleg fietspad provinciale weg Noord-Europese muziek in stadhuis Brevet voorzitter Thoolse ondernemersverenigingen federatie (TOF) Horeca wil ook meedoen aan de goudkaart Platform moet met nota's op tafel komen Verkiezingen kosten 25 mille Poster en 1100 handtekeningen voor Zeeuwse politieke partijen Donderdag 27 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Faillissement installatiebedrijf 50 mensen De acht Thoolse personeelsleden van het failliete instal latiebedrijf Maasair uit Halsteren hopen op een door start. De perspectieven lijken daarvoor gunstig, zo con cludeerden ze maandag uit een toelichting van de curator. De Tholenaren behoren tot de meest ervaren groep medewerkers van het bedrijf, dat dertig jaar gele den aan de Ampèrestraat in Tholen begon. Introductiecursus terminale zorg De Thoolse middenstands federatie is nieuw leven in geblazen. Maandagavond werd in de Gouden Leeuw in Scherpenisse een nieuw dagelijks bestuur en een nieuw algemeen bestuur gevormd. De 62-jarige Wim Brevet uit Sint-Maar tensdijk is voorzitter ge worden van de Thoolse ondernemersverenigingen federatie TOF. De federa tie gaat met de nieuwe structuur een andere koers varen. Het orgaan ver wacht bij bovenlokale za ken, zoals parkeerbeleid of detaillhandelsbeleid, bij de gemeente meer gewicht in de schaal te kunnen leg gen. Nog voor 15 maart zal TOF met een visie komen op Bestemming Tholen 2025. Uitdaging Winkelsfeer Ruim 25 jaar Vaker betalen voor parkeren in Bergen op Zoom „We zijn het wachten een keer beu. Bedenk dat het om onze kinderen gaat!" In de Hogeschool Zeeland te Vlis- singen spreekt Leen den Braber uit Stavenisse dinsdag morgen heldere taal. Zijn dorpsgenoten willen eindelijk weieens het fietspad langs de provinciale weg zien, waar al jaren over wordt gepraat. De aanleg is nu voor 2004 voorzien en daar mag dan ook niet meer aan getornd worden, vinden ze in Stavenisse. Met 1100 handtekenin gen zet Den Braber zijn woorden kracht bij. Zijn gehoor bestaat uit vertegenwoordigers van de tien politieke par tijen die op 11 maart meedoen aan de verkiezingen voor provinciale staten. Poster Recreatief fietspad Kerstconcert bij Anthonie Keldermans Het Poglietti Consort opent zaterdag de concertenreeks van de stichting Anthonie Keldermans Concerten in het voormalige stadhuis in Tholen. Voor het eerst heeft de stichting dit jaar een kerstconcert op het programma staan, met liederen uit de 16e en 17e eeuw. Het nieuwe dagelijks bestuur bestaat uit v.l.n.r H.A. van Houte, L. W. Koppenhol, A. Molenaar en W. Brevet. Horeca-ondernemers willen ook mee doet aan de goudkaartactie van Cast- ria Wonen. Dat bleek dinsdagavond op de jaarvergadering van de midden- stardvereniging Smalstad in café de Zeeuwse Babbelaar in Sint-Maartens dijk. Aan de eerste ronde doen 13 van de 27 ondernemers mee, maar de ho reca is daar niet voor benaderd. Vol gens bestuurslid A. Veijaal die de vergadering leidde, zal dit punt be sproken worden met de woningstich ting. Gebleken is ook dat niet alle le den )p de hoogte waren van de nieuwe dienst van de woningstich ting. En dat de horeca niet betrokken is bij liet systeem terwijl er vanuit de ze sector wel belangstelling is. Het niïuw leven inblazen van de mid- denstaidsfederatie TOF werd toege juicht. Secretaris E. van Houte van TOF legde uit wat de opzet is en vroeg Je leden of ze bereid zijn om de federaiie met een lidmaatschap te on- dersteinen. Wat betreft de plannen voor de vestiging van Aldi of Lidl is nog geen verandering opgetreden. Beide aartijen zijn nog in beeld. Vol gens Mn Houte ligt de zaak bij de ge meente Na bijna 25 jaar trad Daaf Slager tf als bestuurslid en vice-voor- zitter. Er werden twee nieuwe kandi daten in het bestuur gekozen: Rian van Hotdt en Willy Potter. Na het tus sentijds vertrek van Ronald van Til- borg als voorzitter, is er nog geen op volger bekend. Zijn taak werd waargenomen door Slager. Het be stuur bestaat nu uit secretaris Eric van Houte, pnningmeester Walter Beve lander (opvolger van Cock Leijs) en de bestuirsleden Arnold Veijaal, Rian van Houdt en Willy Potter. Zij zullen uit hun nidden een voorzitter aanstel len of iemand van buiten het bestuur vragen Je vacature te vervullen. Ver- jaal wil wel vrijblijvend als tijdelijk voorziter fungeren, maar zegt geen gelegemeid te hebben om de kar te trekken Met Leo Troost van het eve- nementneomité besprak de vereni ging de activiteiten van het afgelopen jaar en Je plannen voor dit jaar. Beide partijer spraken zich erover uit samen te blijven werken om de-leefbaarheid in het dorp te verbeteren. Ook is er gesproten over het uitgeven van de Smalshds bode, de advertentie-uitga ve var de middenstand. Gebleken is dat eraan de laatste exemplaren te weinij ondernemers een bijdrage le verden Tijdens de rondvraag werd het a'stemmen van de winkelslui- tingsiren aan de orde gesteld. Ook de websie van de vereniging werd be- sprolen. Die zal nieuw leven worden ingebazen. De opkomst op de jaar vergadering was hoog, zegt Verjaal. Er wtren ruim 20 leden aanwezig. Het stichtingsbestuur van Platform Leébaar Platteland Tholen moet mei aanvullende bewijsstukken en informatie komen, wil de subsidie ova- 2001 betaald worden. Dat schijven gedeputeerde staten aan het bestuur. Bij de einddeclaratie onbraken de rekeningen en be- talngsbewijzen met bankafschrif ten Ook over de inkomsten moet inormatie worden verstrekt. Zo is vdgens de jaarrekening 8587 euro vat sponsors ontvangen, maar de pBvincie wil weten hoe dit bedrag is samengesteld en voor welke kos ten en/of activiteiten dit bedrag Mensen die in de laatste levensfase verkeren, en hun verzorgers, kunnen «en beroep doen op de vrijwilligers Crminale zorg Tholen. Zij bieden wip in de terminale fase door de ta- cen van de mantelzorg tijdelijk over te nemen (bijvoorbeeld waken bij de Ha ensemble Poglietti Consort wil vooral de Noord-Europese literatuur uitvoeren voor de instrumentencom- binjtie van viool, viola da gamba en clavecimbel. In Tholen staat onder meer de zelden uitgevoerde Sonate in d van Alessandro Poglietti op het programma. Daarnaast zullen stuk- ker klinken van Erlebach, Böhm en Pachelbel. De tweede helft van het coicert is volledig gewijd aan Die trich Buxtehude, de 'gigant' van de Noord-Duitse Barok. Twee sonates en een werk voor clavecimbel wor- dei uitgevoerd. Dit laatste is een va riatiewerk over het in de 17e eeuw erg bekende studentenlied More Pa- latino. Het ensemble bestaat uit drie musici die ook in andere muziek groepen actief zijn. Op 10 mei zullen de alt/mezzo- sopiaan Mieke van Laren en de orga- nislclavecinist Kees van Eersel te be luisteren zijn. Het vocale deel van de voorstelling bestaat uit Italiaanse en Engïlse aria's, onder meer van Cacci- ni, Scarlatti, Dowland en Purcell. Het zwaartepunt van het instrumentale deel ligt bij een Bijbelse Sonate van Johann Kuhnau en de tweede Franse TOF wil de belangen van meer dan honderd detaillisten en horeca-on dernemers behartigen. En als één spreekbuis fungeren. Op die manier kan volgens Brevet de onderhande lingspositie sterk worden verbeterd. „De middenstandsfederatie heeft niet krachtig genoeg kunnen optre den als het gaat om bijvoorbeeld het parkeerbeleid in Tholen en de mo gelijke vestiging van Aldi of Lidl in Sint-Maartensdijk. Er is veel tijd verloren gegaan doordat de commu nicatie niet optimaal is geweest. Dat moet veranderen. De federatie is er voor bovenlokale zaken, maar bij een lokaal probleem kan een mid denstandsvereniging wel gebruik maken van de structuur van de fede ratie. Mijn opzet is om heel frequent contact te hebben met de gemeente. Na iedere vergadering van het dage lijks bestuur, dat is ongeveer elke maand, ga ik met ambtenaar Kieviet of wethouder Heijboer rond de tafel zitten om problemen en knelpunten te bespreken." Brevet gaat voor zes uur per week aan de slag en neemt het roer over van C.L. van Koeveringe uit Sint- Maartensdijk. Die was voorzitter, secretaris én penningmeester van de federatie. „Er was een andere struc tuur nodig. Dat is een van de aanbe velingen van het MKB reva-rap- port. Het ontbrak aan een stevige organisatie. Bovendien ben ik onaf hankelijk voorzitter. Dan kun je ook confronterend zijn. En ik heb geen eigen toko. Dat is heel belangrijk." Het nieuwe bestuur bestaat verder uit secretaris L.W. Koppenhol uit Sint-Annaland, penningmeester werd verkregen. Verder willen g.s. weten, met ingang van welk jaar van de gemeente een subsidie van 12.500 gulden werd ontvangen en ten behoeve van welke kosten deze bijdrage is verstrekt. Ook is niet duidelijk, waar de uitvoeringskos ten platform en werkgroepen, huur, consumpties, fax-, porti- en tele foonkosten, reiskosten en deskun digheidsbevordering zijn verant woord. Voor eigen werkzaamheden van het platform is 11.571 euro be groot, maar de werkelijke inzet/kos ten voor de eigen arbeid in 2001 kon de provincie niet vinden in de stukken. Evenmin is duidelijk, waar in de jaarrekening de voorschotten van 5672,25 euro zijn verantwoord. Voorts ontbreekt een inhoudelijk verslag over 2001. De provincie wil uiterlijk 1 april de ontbrekende ge gevens binnen hebben. patiënt, helpen bij lichte persoonlij ke verzorging). Vrijwilligers worden goed toegerust voor hun taak, op 20 en 21 maart vindt een introductie cursus plaats. Wie meer informatie wil over deze vorm van vrijwilli gerswerk, kan dagelijks tussen 10 en 12 uur bellen naar het meldpunt voor vrijwillige thuishulp (daar is de terminale zorg onderdeel van) in Sint-Maartensdijk, tel. 663784. Suite van Johann Sebastian Bach. Ixvensseizoenen is de titel van het concert dat op 11 oktober wordt gege ven. Aan de hand van de jaargetijden en de opeenvolgende levensfasen wordt muziek bijeengebracht die deze gegevenheden op een enigszins cre atieve wijze met elkaar verbindt. De composities worden voorafgegaan door een op het seizoen betrekking hebbend gedicht (gedeclameerd door C. Balk). Blokfluitiste Annemiek Vo gels en de Thoolse organist/claveci- nist Jan de Viet voeren muziek uit van Sweelinck, Van Eijk, Handel, Frober- ger en Bach. Voor het kerstconcert wordt het vo caal ensemble Con Piacere aangevuld met een gambiste, een blokfluitiste en een luidst. Zij presenteren Nederland se en Engelstalige kerstliederen uit de 16e en 17e eeuw. De uitvoering krijgt een extra tintje doordat spelers en zangers uitgedost zullen zijn in Re- naissance-kostuums. Alle concerten beginnen om kwart over acht. Kaarten en passe-partout- kaarten, waaraan een reductie is ver bonden, kunnen telefonisch worden gereserveerd: 0166-603544. H.A. van Houte uit Sint-Maartens dijk en A. Molenaar uit Tholen. Dit jaar komt het tien keer bijeen, waar van vijfmaal met het algemeen be stuur. Daarin zijn de verenigingen (voorzover bestaand) vertegen woordigd. Dat bestuur bestaat uit J. van der Zande uit Oud-Vossemeer, J. de Koster uit Stavenisse, M. de Coninck uit Scherpenisse en M. Schot uit Poortvliet. Uit Sint-Phi- lipsland heeft J.J. de Berg zich als voorlopig lid opgegeven en uit Sint- Annaland M. Janse-Pleune. TOF heeft een nieuwsbrief uitgege ven waarin de federatie zich voor stelt aan de potentiële leden. De brief wordt verspreid onder alle middenstanders en horeca-onderne mers op Tholen en Sint-Philipsland. De ondernemersbelangen moeten volgens TOF collectief worden be hartigd. Soortgelijke federaties be- De actie is een week of drie geleden min of meer spontaan ontstaan, zegt Leen den Braber. Zijn dorps genoot Henny Ponsteen trommelde een aantal mensen op die in een mum van tijd 1100 handtekeningen verzamelden in Stavenisse. „Het leeft bij iedereen. Er was er niet één die niet wilde tekenen." Over een lengte van zo'n 2,5 kilometer ont breekt een fietspad langs de provin ciale weg richting Sint-Maartens dijk, waarover dagelijks 30 tot 40 jongeren van een naar school fiet sen. Een weg met een aantal boch ten, dijkovergangen en een over steekplaats. Een weg ook waarover staan al in Veere, Schouwen-Duive- land en Sluis. Brevet is ook zijn licht op gaan steken bij Bart Pouwer (oud-acquisitieambtenaar bij de ge meente en nu werkzaam bij de Ka mer van Koophandel) en bij A. van de Sande van de Ondernemersfede ratie in Veere nadat hij door Steef Verjaal uit de smalstad was bena derd om voorzitter te worden van het nieuwe bestuur. Brevet was 38 jaar actief in het on derwijs en 37 jaar lang directeur van de openbare basisschool De Rie- burch. Hij wilde een jaartje geen verplichtingen aangaan. Dat jaar is nu om, zegt hij. „Ik vind het ook een uitdaging om met iets heel an ders bezig te zijn. Ik heb veel erva ring opgedaan in de federatie voor het basisonderwijs. Daar heb ik ook veel strijd meegemaakt. Dat liep ook niet vanzelf. Maar ik weet ze ker dat het voor iedereen, ook voor de dissidenten, een goede zet is ge weest." het auto- en landbouwverkeer rijdt. Al 25 jaar wordt er volgens Den Braber over de aanleg van een fiets pad gepraat, terwijl de plannenma kerij ook alweer 10 tot 15 jaar duurt. Een paar jaar geleden was er uitstel wegens bezuinigingen bij de provincie. De laatste tijd wordt de moeizame grondverwerving als ar gument gebruikt. Den Braber: „Ik heb de betreffende boer opgebeld, maar die ontkent. Hij vertelde dat er in 2001 voor het laatst contact is geweest met de provincie. Daarna hebben de gezamenlijke grondeige naren een taxatierapport laten op stellen en dat naar Middelburg ge- Volgens Brevet is er echter voldoen de draagvlak nodig voor de nieuwe club. „Dat heeft tijd nodig. Mensen moeten er vertrouwen in hebben. En we moeten een verhaal vertellen. Dat is de nieuwsbrief geworden om de achterban op de hoogte te hou den. Bovendien willen we een on dernemersavond houden met een spreker van enige importantie, waar je als kleine middenstandsvereni ging niet toe in staat bent. Verder kan de federatie bij de provincie of het rijk proberen subsidie binnen te halen. Daar hebben wij onze net werken voor." Niet in alle woonkernen bestaan echter middenstandsverenigingen. Zo ontbreekt in Sint-Philipsland en in Stavenisse. zo'n club van onder nemers. Volgens Brevet wordt daar een mouw aan gepast. „De federatie bestaat uit verenigingen, maar we willen in de statuten onder bepaalde voorwaarden ook individuele leden toelaten. Anders zou je nodeloos be paalde mensen uitsluiten." Het bestuur onderschrijft het MKB- Revarapport waarin een groot aantal knelpunten wordt opgesomd, zoals parkeergelegenheid, verbetering be reikbaarheid, gebrek aan variëteit in winkels, onvoldoende winkelsfeer, weinig samenwerking ondernemers en behoefte gezamenlijke promotio nele acties. Als voorbeeld van pro- motie-activiteiten noemt Brevet de Castria buurtwinkelactie waarin ge probeerd wordt de koopkrachtbin ding van huurders op Tholen te sti muleren. De TOF moet een sterke partner worden van de gemeente: meeden ken en praten over de Thoolse ontwikkelingen, ontwerp-bestem- mingsplannen kritisch volgen en er voor zorgen dat onderwerpen uit het rapport beleid worden, aldus de nieuwsbrief. Tegenwoordig zit autobedrijf Van Burgh er, maar eind 1972 begon daar G.J.W. Morsink met o.a. Jasper v.d. Linden uit Sint-Maartensdijk en Flip Jasperse uit Scherpenisse met de in luchtverwarming gespeciali seerde onderneming. Een bedrijf dat flink groeide. In 1992 werd een nieuw bedrijfspand in gebruik geno men aan de Canadaweg in Halste ren. In Oosterhout kwam er een tweede vestiging bij en het perso neelsbestand groeide uit tot zo'n vijftig mensen. De man van het eerste uur, Morsink, die in 1988 het bedrijf van Brink luchtverwarming uit Staphorst had overgenomen, deed in maart 2001 een stapje terug met het aantrekken van twee nieuwe directeuren van buiten de onderneming: R.M. Tille- man uit Dorst en R.R.A. Hopstaken uit België. Via hun b.v.'s De Mulder Gilze beheer en Hobema Halsteren werden ze ook mede-eigenaar, maar Morsink bleef prioriteitsaandeel houder via zijn b.v. Maxime Zufa. Daarvoor werd ook de b.v. Oude Molen beheer opgericht, die enig aandeelhouder is van de sinds 1988 bestaande G.J.W. Morsink beheer Tholen b.v. Een ingewikkelde struc tuur van b.v.'s dus met daarbij twee werkmaatschappijen: Maasair b.v. en Maasair Service b.v., allebei in augustus 1988 opgericht, evenals Morsink beheer Tholen b.v. Heel recent, op 17 februari 2003, blijkt er een nieuwe b.v. opgericht te zijn: Maasair Installatie Techniek b.v. met Tilleman en Hopstaken als directeuren. Mogelijk houdt dat ver band met de eventuele doorstart van het failliete bedrijf. Het faillisse ment van Maasair b.v. en Maasair Service b.v. werd 19 februari - dus twee dagen na oprichting van de nieuwe b.v. Maasair Installatie Techniek b.v. - door de Bredase rechtbank uitgesproken en diezelfde dag ook aan het personeel gemeld. Voor het personeel kwam het faillis sement als een zware slag. „Er is grote onzekerheid", zegt Ph.M. Jas perse (53) uit Scherpenisse, die al Het in 1986 door de gemeenteraad aangenomen vloekverbod blijkt door een misverstand in 2000 uit de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) te zijn geschrapt. Daarom komen de fracties van SGP, CDA en CU met een initiatiefvoorstel om die vergis sing te herstellen. In meerdere ge meenten, o.a. Reimerswaal, is een vloekverbod in de APV opgenomen. Tholen was er in 1986 één van de eer sten mee, maar toen de gemeenteraad 25 september 2000 de APV wijzigde, verdween het artikel over godslaste ring min of meer geruisloos uit de verordening. „Wij betreuren dit en stellen voor dit artikel weer in de APV op te nemen", schrijven M.J. Klippel, J.P. Bout en P. van Belzen in hun initiatiefvoorstel. „Binnen onze samenleving klinkt allerwege de roep om veiligheid en tot herstel van nor men en waarden. In een dergelijke discussie verdient de eerbied en het respect voor Gods naam de eerste plaats. Het opnemen van een artikel in de APV dat godslastering verbiedt, vinden wij dan ook van groot be lang." SGP, CDA en CU zijn zich ervan be wust dat de reikwijdte van een bepa ling in de APV waarmee godslaste ring wordt verboden, beperkt en moeilijk handhaafbaar is. „Voor velen rishoek en de Oesterdam. „Zes we ken op een jaar wordt dit fietspad gebruikt door gemiddeld tien recre anten. Het traject tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk, waar dus geen fietspad ligt, wordt gedurende zes maanden gebruikt door 30 tot 40 van onze kinderen." Geen won der dat de inwoners van Stavenisse zich, aldus Den Braber, afvragen of de provincie het geld wel goed be steedt. Hij houdt de politici voor dat de inwoners van hen verwach ten - wanneer ze op 20 maart op het pluche van hun statenzetels gaan zitten - dat ze zich zo spoedig mo gelijk zullen inspannen voor het fietspad. Den Braber wijst hen er ook op, dat in het duale stelsel de staten het college van gedeputeerde staten een opdracht kunnen geven. „Het liefst hebben we dat nog dit jaar de spa de grond ingaat." De politieke vertegenwoordigers reageren positief, maar Den Braber heeft niet anders verwacht. Een te genwerping van één van hen dat de landbouw dwars ligt, weerlegt hij. De vertegenwoordigster van Groen Links meldt dat ze vrijdag een lu dieke actie op touw wil zetten bij Stavenisse om de aandacht op het ontbrekende fietspad te vestigen. Tot nog toe is de werkgroep tevre den. „Maar we blijven het volgen en zullen de politiek er zeker op aanspreken als dat nodig is", aldus woordvoerder Leen den Braber. Volgende week krijgt ook het ge meentebestuur een brief, want de werkgroep vindt dat vanuit het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk meer druk op Middelburg uitgeoe fend moet worden om het fietspad gerealiseerd te krijgen. meer dan dertig jaar bij Maasair werkt. „Het is een drama", zegt J.C. Kruize (bijna 57) uit Tholen, die al 27 jaar in de luchtverwarming zit. Volgens Jasperse ging het de laatste tijd 'niet helemaal lekker meer.' Faillissementen van grote opdrachtgevers als aannemer Van Agtmaal uit Roosendaal en De Kok uit Bergen op Zoom sloegen flinke bressen in het weerstandsvermogen van de onderneming. Maasair b.v. had over 2001 een negatief eigen vermogen van bijna drie ton en stond met het werkkapitaal ruim 2,5 ton in het rood. Daarentegen had Maasair Service b.v. nog wel zwarte cijfers. De holdingmaatschappij Morsink beheer b.v. leed weer wel onder de malaise met een negatief eigen vermogen van 165 mille in 2001 en een negatief werkkapitaal van 640.000 euro. Er waren gesprekken gaande met een bedrijf dat Maasair wilde over nemen, maar die onderneming haakte af. Met de faillissementen van grote opdrachtgevers en een fors verlies op een flink karwei bleek de zaak niet meer te redden. De medewerkers blijven aan het werk in afwachting van een door start. Aangezien de administratie goed op orde is, zal dat een beslis sing van de curator kunnen verge makkelijken. De verwachting is, dat de vestiging Oosterhout sluit en de hoofdvestiging Halsteren in afge slankte vorm verder mag gaan. Kruize vertrouwt erop dat de Thool se vaste kern bij die doorstart zal zijn. „Anders zou het heel verve lend zijn, want dan moet ik op mijn 57ste nog gaan solliciteren. En ik werk nu 43 jaar." Onder de Thole naren zijn ook twee Sint-Annalan- ders die al meer dan een kwart eeuw bij Maasair werken: J. van 't Hof en P. Ridderhof. Het bedrijf is o.a. be zig aan het gemeentehuis in Woensdrecht en Fuji Color in Steenbergen. Ook diverse grote pro jecten in Zeeuws-Vlaanderen en Goes zijn gemaakt. Maasair kreeg ook steeds meer vervangingsop drachten om luchtverwarmingsin- stallaties van dertig jaar geleden te moderniseren. heeft het een symbolische betekenis. Dat neemt echter niet weg, dat de overheid hiermee een duidelijk sig naal afgeeft naar de burger", aldus Klippel, Bout en Van Belzen, die met 10 van de 19 zetels de meerderheid in de Thoolse gemeenteraad hebben. Het voorstel omvat twee punten: 1. Het is verboden in het openbaar de naam van God vloekende te gebrui ken 2. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet voorzover gedach ten of gevoelens worden geopenbaar als bedoeld in artikel 7 van de Grond wet of voorzover het Wetboek van Strafrecht van toepassing is. De verkiezingen voor de provinciale staten op 11 maart waren voorzien in de gemeentebegroting 2003, maar de verkiezingen voor de Tweede Kamer kwamen 22 januari als een verrassing. Door de val van het kabinet na het op stappen van de LPF-ministers Bom- hof en Heinsbroek zit ook de gemeen te Tholen met een tekort van 25.000 euro. B. en w. vragen de gemeente raad daarom om een extra krediet ten laste van de post onvoorziene uitga ven. Bergen op Zoom heeft het betaald parkeren in het centrum uitgebreid. Gold voorheen zes uur 's avonds als uiterste tijd, vanaf 1 februari moet er tot negen uur een parkeerkaartje ge kocht worden. Via extra borden wor den automobilisten op de verande ring geattendeerd. Er moet betaald worden van maandag tot en met za terdag, vanaf half negen 's morgens. Ook op koopzondagen van twaalf tot vijf uur moet er parkeergeld betaald worden. Wie niet of onvoldoende be taalt, loopt de kans op een 'na- heffing' van 44,09 euro. En wie zijn auto neerzet op een plaats voor ver gunninghouders, kan dat 40 euro kosten. De gemeente heeft ook de tarieven aangepast. Op het Mineurplein en in de parkeergarage Lindebaan zijn de kosten tot zes uur 's avonds 20 euro cent per twaalf minuten (na zessen, uitgezonderd op vrijdagavond, 20 cent per kwartier), en hier kan achter af betaald worden. Elders moeten mensen vooraf inschatten hoeveel parkeertijd ze nodig zullen hebben; per elf minuten betalen ze 20 cent. Er zijn parkeerterreinen waar maximaal twee uren geparkeerd mag worden én terreinen waar één uur het maximum is. Voor het stationsplein geldt zelfs maar een half uur. Voor onbeperkt parkeren kan men terecht op het Sint Catharinaplein, het Pastoor Jooren- plein, de Korenmarkt en de Wester singel (alsook op het Mineurplein en de parkeergarage Lindebaan). Leen den Braber middenin gesprek met CU-statenlid Dick Visser. Achter hem de delegatie uit Stavenisse en rechts de politici Van Heukelom, Luijben, Stoffels en Van den Donker. stuurd. Het enige dat ze daar tot nu toe op hoorden, was een 'sorry- briefje' omdat de ambtenaren het te druk hadden met de Westerschelde oeververbinding." Als de Wester schelde containerterminal dan maar niet het volgende project is dat roet in het eten gooit, houdt Den Braber de politici in Vlissingen voor. Hij wijst op de gevaarlijke situaties die zich dagelijks op de route voor doen. „Gelukkig zijn er tot nog toe geen ernstige ongelukken gebeurt. Maar moeten we wachten tot dat wèl het geval zal zijn?" De Stavenissenaars grijpen een ver- kiezingsmarkt in de hogeschool aan om hun belangen onder de aandacht van de Zeeuwse politiek te bren gen. „Een uitgelezen moment", vindt Den Braber, die met negen dorpsgenoten naar Vlissingen is af gereisd. Ze krijgen van de school de gelegenheid om hun zegje te doen en gaan alle kraampjes langs om de politieke vertegenwoordi gers uit te nodigen. Onder de tien zijn de lijsttrekkers van SP en LPF, maar ook een aantal dat de situatie kent: VVD-statenlid Henny Polder man uit Tholen, D66-gemeente- raadslid Jaap van den Donker uit Tholen, vestigingsdirecteur George van Heukelom van het Calvijncol- lege Tholen (SGP-statenlid) en CU- statenlid Dick Visser die jarenlang bij de Thoolse politie heeft ge werkt. Elk van hen krijgt een pak met 1100 handtekeningen. En een poster met daarop de tekst 'Wij te kenen er voor. U ook' en enkele fo to's van de situatie op de provincia le weg. „Dat hebben we afgelopen zaterdag nog snel geregeld. We hebben er onder meer scholieren, ook van groep 8 van de basis school, voor gevraagd. De brand weer en 3VO gaven eveneens hun medewerking. We vroegen iedereen om een euro mee te brengen, want we maken kosten en hebben als werkgroep geen geld. Het leverde 90 euro op. Geweldig toch zoals er wordt meegeleefd." Den Braber vertelt de politici dat hij zich tijdens een vakantie op Walcheren heeft verbaasd over de brede fietspaden die daar hoofdza kelijk zijn aangelegd ten behoeve van de recreanten. Ook heeft de provincie geld over voor een recre atief fietspad op Tholen tusssen Go-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5