Oma Deurloo trouwt kleinzoon Plaatselijk nieuws tA Laban S Rijnberg bouwt 8 huizen aan Hoenderweg Sint-Annaland Hardrijders op Tholenseweg 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 februari 2003J Groen Garnalenstraat Drie boetes voor 1 man Auto bekrast Aarnoudse wint klaverjassen Scouting collecteert Jeugdvoetballers op proef bij RBC Geen afschot vogels Over de kop Gratis tanken Inbraak Hoogstraat Brand in bouwkeet Kopstoot om geld VERF NODIG? Oamae polletiek Zingen voor Mozambique Biljarten Oliebollenactie WHS Lampionoptocht Kijkavond brengt 1258 netto euro op Verkoping Adullam Geslacht in eigen slagerij X Malse biefstuk 250 gr. J Malse bieflappen 500 gr. Rundergehakt 1 kg Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kaartmiddag Auto gestolen Borden moeten weg Amusement Maartenshof Van Splunter wint klaverjassen SPS bakt ze bruin Bushokje vernield Oliebollen voor jeugdhonk Bermbranden Thofen Zes bewoners van de Garnalenstraat 68 tot en met 78 hebben de gemeen teraad een brief geschreven met het verzoek om de achtertuin te mogen verlengen met 3 tot 5 meter. Deze afstand is afhankelijk van de moge lijkheden die de gemeente biedt om een gedeelte van de openbare groenvoorzieningen achter die hui zen aan de bewoners te verkopen. A. Vader, Th. de Riet, J. Pals, C. Zwaai, J. v.d. Berge en G. Smits zijn benieuwd wat de gemeente berekent voor een vierkante meter grond. En als deze aankopen niet mogelijk zijn, horen de bewoners graag wel ke andere opties er dan zijn, zodat uitbreiding van de tuin toch moge lijk wordt. B. en w. stellen de ge meenteraad voor om de brief door het college te laten afhandelen. Een 35-jarige automobilist is dins dagavond rond half zeven op de Nieuwe Postweg aangehouden we gens het rijden onder invloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van twee uur en een boete. Een tweede proces-verbaal volgde voor het overschrijden van een doorgetrok ken streep. De man reed ook nog veel te hard, namelijk 122 in plaats van de daar toegestane 80 km, zodat er nog een derde boete volgde. Een personenauto die geparkeerd stond in de Hoogstraat werd in de nacht van donderdag op vrijdag be krast. Van de vernieling werd aan gifte gedaan bij de politie. Bij klaverjasclub Stad Tholen is de laatstgehouden clubavond gewon nen door Anita Aarnoudse. De eer ste vijf van de uitslag zijn: 1Anita Aarnoudse 5569 punten; 2. Peter Luten 5077 p; 3. Leen Hage 4885 p; 4. Eric Manneke 4854 p; 5. Marion Opree 4554 punten. Leden van scouting Heenetrecht ko men zaterdag tussen 12.00 en 14.30 uur met een collectebus langs de deur voor het jeugdfonds van Jantje Beton. De collectanten die meewer ken aan de nationale collec'té zijn herkenbaar aan hun uniform met ge le das. Koen Nieuwkoop en Auke Boven berg van de E2-pupillen van Tho- lense Boys hebben een proefwed- strijd gespeeld bij RBC. Beide spelers bezochten vorig jaar de ta lentendag bij de profclub in Roosendaal. Samen met 25 andere kinderen kregen zij vervolgens een uitnodiging voor een proefwed- strijd. De scouts van RBC waren over hun prestaties tevreden, zodat ze opnieuw werden uitgenodigd voor het spelen van een proefwed- strijd. J.C.A. Vissers krijgt van de provin cie geen vergunning voor het af schieten van wilde eend, smient, brand-, kol-, rot- en grauwe gans en zwaan. De agrariër wilde op die ma nier de schade bestrijden, die deze vogels veroorzaken op zijn percelen grasland (56 ha) en tarwe (16 ha) aan de Razernijweg. Het gebruik van twee knalapparaten en schrik- lint heeft niet tot resultaat geleid. Gedeputeerde staten maken ten aan zien van de verschillende vogel soorten diverse afwegingen. Ze stel len dat de door overwinterende ganzen en smienten veroorzaakte schade door de rijksoverheid wordt vergoed. In de zomer mogen nesten van ganzen uitgehaald worden en eieren geraapt, maar dat heeft Vis sers niet gevraagd. Voor het afschie ten van wilde eend zal naar ver wachting in maart een algehele vrijstelling in werking treden. En voor zwanen zijn in de ogen van g.s. andere middelen voorhanden dan afschieten, terwijl de schade onder de grens ligt die voor 'belangrijke schade' geldt. Het faunafonds han teert 115 euro per ha en daar blijft Vissers volgens de provincie ruim onder. Op de Rijksweg A58, net voorbij de afslag Wouw, is een 25-jarige inwo ner donderdagmorgen met zijn auto enkele keren over de kop geslagen in de middenberm. De man werd met een ambulance naar het zieken huis gebracht, maar kon na behan deling naar huis. Het ongeluk ge beurde doordat de Tholenaar en een 35-jarige Halsterse automobilist over en weer reageerden op eikaars rijgedrag. De politie onderzoekt de juiste toedracht nog. De auto van de Tholenaar is totaal vernield. De Halsternaar meldde zich kort na het gebeurde op het politiebureau en is inmiddels gehoord. Door de aanrij ding ontstond een file, die te^en elf uur was opgelost. Twee dagen eerder is een 47-jarige inwoner 's nachts in Bergen op Zoom betrapt op het rijden in een auto terwijl zijn rijbewijs was inge vorderd. De politie wist dit, hield de man staande en gaf hem een bekeu ring alsmede het bevel om niet meer te rijden. Maar 2,5 uur later trof ze de man opnieuw achter het stuur aan. Een onbekend gebleven automobi list heeft donderdagmorgen bij een benzinestation getankt zonder te be talen. Hij reed na het vullen van de tank weg, terwijl hij 65,99 euro had moeten afrekenen. Onbekenden zijn in de nacht van donderdag op vrijdag een bedrijf aan de Hoogstraat binnengedron gen. Ze gingen er met een geldbe drag van 400 euro vandoor. Door oververhitting van een kachel ontstond zondag om 19.20 uur brand in een bouwkeet op het bouw terrein tussen de Kalisbuurt en de Botlandstraat. De brand sloeg over naar een tweede keet, die eraan vastgekoppeld zat. De brandweer rukte uit en had het vuur snel onder controle. Een 23-jarige inwoner kreeg vorige week woensdag omstreeks 19.50 uur een kopstoot van een man die aan de deur van zijn woning stond. De dader van de kopstoot was een bekende van het slachtoffer. Aanlei ding voor het incident was een geld kwestie die al enige tijd speelt tus sen beide personen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KT.EUR ADVISERING Schilderspeciaalzaak JE Eendrachtsweg 13 «I Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Hel carnaval barst morgen los in het dorp, dit keer met als motto 't is oamae polletiek. Prins Weijte en zijn gevolg bezoeken 's morgens peuterspeelzaal De Pluus, 's mid dags zijn ze te gast op de Sint-An- thoniusschool en Die Heenetrecht- school. Om kwart over zes vertrekt vanaf de 'stasse mispit' de lampion optocht. Hier wordt tevens bekend gemaakt wie als jeugdprinsesje en - narretje zijn gekozen, alsmede wie de mooist versierde gevel heeft. Om acht uur begint in café Hof van Hol land het polderkoaitjesbal. Zaterdag is de dag van de optocht. Die trekt vanaf 13.05 uur door het dorp, nadat om 12.49 uur de burge meester op het balkon van de Vos- senkuil de sleutel heeft overhandigd aan prins Weijte. Voor de jeugd is er in het dorpshuis tussen half drie en vijf uur het vlooiencircus, met in de pauze de prijsuitreiking van de op tocht. 's Avonds kunnen de volwas senen zich vermaken op het woidae- henbal in de cafés, tot om elf minuten over één met het vellen van de roos er een einde komt aan de carnavalsviering. In de hervormde kerk organiseert de zendingscommissie van de Christe lijke Gereformeerde Kerk zaterdag een koor- en samenzangavond voor Mozambique. Dominee H. Last, die zelf ook actief is in Mozambique, spreekt het appèlwoord. Medewer king wordt verleend door de koren De Lofstem en de Jonge Lofstem uit Scherpenisse. Er zal deze avond ge collecteerd worden voor een project in Mocuba, waarvoor reeds bijna 2100 euro is opgehaald. Men wil met dit geld steun geven aan een zendingspost, die zorg draagt voor studiemogelijkheden, voor een drinkwatervoorziening en voor de opvang van de bevolking. Het koor De Lofstem staat onder leiding van dirigent Koos van der Slikke en wordt op het orgel begeleid door Kees van der Slikke. Het jongeren koor de Jonge Lofstem wordt geleid door Sjan van Gorsel met als orga nist Arjan Dekker. In de onderlinge competitie van de Treffers had A. van Daalen met 24 beurten de kortste partij en tevens met 2,04 het beste gemiddelde. De hoogste serie was met 13 carambo les voor D. van Driel. De uitslagen: L. van Wezel-H. Hommel 9,58-10; A. Hommel-J. van Daalen 9,25-10; D. van Driel-N. Rooijakkers 9,14- 10; J. Etienne-P. de Leeuw 10-6,48; D. van Driel-A. van Daalen 8,08- 10; A. van Daalen-K. Hommel 8,36- 10; D. van Driel-J. van Daalen 8,93- 10; L. van Wezel-D. van Driel 10-9,78. Sint-Annaland Voetbalvereniging WHS organiseert zaterdag weer een oliebollenactie. Vanaf half vijf 's morgens zijn de lekkernijen al verkrijgbaar bij de kantine. Jeugdleden van WHS ko men vanaf negen uur de oliebollen aan huis verkopen. Zaterdagavond 8 maart wordt er om zeven uur een lampionoptocht ge houden. Vorig jaar werd die ter ge legenheid van het huwelijk van prins Willem Alexander en Maxima voor het eerst verplaatst van de ko ninginnedag, en dat beviel zo goed dat het nu herhaald wordt. Op 8 maart is het veel vroeger donker dan op 30 april, wanneer de zomertijd ingevoerd is. De leerlingen van de twee basisscholen en de peuter speelzaal hebben inmiddels een bon ontvangen die zaterdag 8 maart tus sen 8.30 en 16.00 uur voor een lam pion kan worden ingewisseld bij boekhandel Heijboer. De lampion optocht komt tot stand dankzij me dewerking van de koninklijke fanfa re Accelerando, middenstands vereniging Activa en de Dorpsge meenschap. Wanneer het vriest of regent, wordt het evenement op een nader te bepalen tijdstip gehouden. De jaarlijkse kijkavond van de School met de Bijbel is woensdag met veel bezoekers en een opbrengst van 1258 euro een groot succes ge worden. De belangstellenden waren erg te spreken over de manier waar op de leerlingen lieten zien hoe ze aan het project wonen, water, voe ding, scheepvaart en de toekomst hadden gewerkt. Dat enthousiasme kwam ook tot uiting in de gulle gif ten. Bijna alle groepen hadden een tentoonstelling gemaakt over hun onderwerp. Alleen groep 8 had het anders gedaan: in plaats van een ex positie hielden zij iedere tien minu ten verschillende ludieke presenta ties over de toekomst, waarbij met veel fantasie aan kleding, voeding, gezondheidszorg, e.d. was gewerkt. In vrijwel iedere groep was ook iets te doen of te koop: een viswedstrijd, pannenkoeken bakken, video kijken, darten, enz. De opbrengst van de verschillende verkoopacties, waar onder ook de koffie met stroopwa fels, was bestemd voor klim- en klautermateriaal bij de kleuterschool, waar de groepen 0 tot en met 3 on derwijs krijgen. Met het mooie be drag komt het nieuwe klimrek nu echt in zicht. Omdat enkele leer krachten door griep geveld waren, kon het echte 'teamwork' nog meer gestalte krijgen: de juffen konden ondanks de drukke periode rustig uitzieken en ook hun lokaal werd een mooie tentoonstellingsruimte. Extra feestelijk werd deze dag voor de af wezige meester Troost, die zijn di ploma adjunct-directeur in ontvangst nam, waarmee de School met de Bij bel een deskundige rijker is. De stichting Adullam houdt zaterdag haar jaarlijkse verkoping in de Reho- bothschool aan de Pilootweg. De Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag 3,25 Rundvlees met randje 1 kg 4,50 Saucijzen rund-of varkens 4,- 1 kg Slavinken 5 halen Runderrollade 100 gram 1,15 Cornedbeef 150 gram 1,- Palingworst 150 gram 1,- Jong belegen kaas 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. openingstijden zijn van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Er wordt weer van alles te koop aan geboden, zoals oliebollen, kaas, ad vocaat, noten, gebak, friet en snoep, maar ook boeken, speelgoed, kle ding, groente en fruit en planten. Ook is er een mogelijkheid om sie raden te graveren. Voor de kinderen zijn er eveneens tal van activiteiten, zoals skelteren en diverse spelletjes. De activiteitencommissie van SC Stavenisse organiseert zaterdag een kaartmiddag. De kaartwedstrijden beginnen 's middags om vier uur in de kantine van de voetbalvereniging. Sint-Maartensdijk Op de Sportlaan is dinsdagavond 18 februari tussen 20.00 en 21.00 uur een personenauto gestolen. Het be treft een zwarte Opel Astra met ken teken ZG-BX-84. De waarde van de auto bedraagt meer dan tienduizend euro. Gedeputeerde staten hebben banden centrum Van Dalen een bestuurlijke voorwaarschuwing gegeven wegens het ten onrechte plaatsen van twee reclameborden aan de oostzijde en de westkant van de Provincialeweg. Een en ander is in strijd met de Landschapsverordening Zeeland. Het provinciaal bestuur vindt, dat het karakteristieke Zeeuws landschaps patroon op onaanvaardbare wijze wordt aangetast door wildgroei van reclameborden. De borden staan bui ten de bebouwde kom. Voor 1 april willen g.s. ze weg hebben. In Maartenshof wordt donderdag 6 maart weer een optreden gegeven door de Lady's Compagny. Onder de naam de Giganten van Nederland zullen zij vanaf 19.30 uur in de zaal van Maartenshof te horen zijn. De uitslag van de laatstgehouden clubavond bij klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. J. van Splunter 5277 punten; 2. G. van Ham 5110 p; 3. L. Kampman 4879 p; 4. M. Ver maas 4797 p; 5. J. Geldhof 4765 p; 6. N. van Diggele 4722 p; 7. A. Arts 4651 p; 8. H. Christiaan 4587 p; 9. J. van Zetten 4355 p; 10. R. van Putten 4351 p; 11. M. den Haan 4321 p; 12. P. van Iwaarden 4077 p; 13. P. van Bloppoel 4032 punten. Scherpenisse Voetbalvereniging SPS gaat zater dag oliebollen bakken. Vanaf negen uur komen de verkopers langs de deur. De opbrengst van deze actie gaat naar spelbenodigdheden voor het jeugdhonk bij de kantine van SPS. Op het Spuidamplein zijn vorige week maandag de ruiten vernield van het bushokje. De schade be draagt meer dan duizend euro. Poortvliet Voetbalvereniging SPS organiseert zaterdag een oliebollenactie. Vanaf negen uur komen de verkopers met de lekkernijen langs de deur. De op brengst van deze actie is bestemd voor de aanschaf van spelbenodigd heden voor het jeugdhonk. Maandag 3 maart hoopt de zen ding oud papier op te halen vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. Sint-Philipsland In een periode van ruim een week moest het brandweerkorps drie keer uitrukken voor een bermbrand. Tot twee keer toe kwam er een melding binnen van een bermbrand aan de Krammersweg. De eerste keer moest de brandweer in actie komen, maar de tweede keer bleek het loos alarm te zijn. Donderdag stond een deel van het natuurgebied Heense Slik ken bij de Philipsdam in brand. Het korps rukte om 16.40 uur en wist het vuur te blussen. Subsidie voorlichting dode hoek vrachtwagens. Op de scholen zal voor lichting worden gegeven over de geva ren van de dode hoek bij vrachtwagens. De gemeente ontving hiervoor van het ROVZ een subsidie van 27,50 euro. Aan het Scheldecollege is voor het uitvoeren van activiteiten verkeerseducatie voort gezet onderwijs (Vevo) door het ROVZ een subsidie van 126,62 euro gegeven. Dit bedrag heeft betrekking op het schooljaar 2001/2002. Pak even uw zakboekje THOLEN 27 feb. Verkiezingsbijeenkomst CDA, Meulvliet, 19.30 u. 1 mrt. Ensemble Poglietti Consort, voormalig stadhuis, 20.15 u. 5 mrt. Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw N.P.B., 19.30 u. 6 mrt. Lezing verkeersveiligheid voor chr. ouderen ver., De Wingerd, 14.30 u. 8 mrt. Snuffelmarkt Step, Meulvliet, 10-16 u. OUD-VOSSEMEER 28 feb. en 1 mrt. Woaidaehen met optocht, plein Raadhuisstraat, 12.49 u. 18 mrt. Ergotherapie, Alg. Vrouwen bond, De Vossenkuil. SINT-ANNALAND I mrt. Oliebollenactie WHS. 14 mrt. Kaartavond WHS, 20 u. SCHERPENISSE 15 mrt. Jongerencontactavond, le zing over verslaving ds. Joppe, De Hoeksteen, 19.45 u., POORTVLIET 28 feb. Cabaret Rob Urgert, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. BERGEN OPZOOM t/m 23 mrt. Tentoonstelling waters noodramp 1953, Markiezenhof, t/m 30 mrt. Expositie schilderijen en beelden, Markiezenhof, di t/m zo II u. 5 mrt. Whiplash informatiebijeen komst, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. 12 en 13 mrt. Theaterconcert, Karin Bloemen en Cor Bakker, De Maagd, 20.15 u. 14 mrt. Operette Grafin Mariza, De Maagd, 20.15 u. 15 mrt. Cabaret Hester Macrander, De Maagd, 20.15 u. 18 mrt. Tragikomedie, Eten met vrienden, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++filin+ ROXY I: Jackass the movie - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14 u., wo 14 en 20 u. Jungleboek - za, zo en wo 14 u. ROXY II: Catch me if you can - do en wo 20 u., vr en za 21.30 u. 8 Mi le - vren za 18.45 u. Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - za 13.30 u. CINEM'ACTUEEL: Ma en di ge sloten. Spy kids 2: The island of the lost dreams - za en wo 14 u., zo 13.30 u. Two weeks notice - do en wo 20 u, vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 19 u. The Lord of the rings 2: The two to wers - zo 15.30 u. Jungle Boek 2 - za en wo 14 u., zo 14 en 16 u. The ring - do en wo 20 u, vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 18.30 u. Pietje Bell - za en wo 14 u., zo 13.30 u. De tweeling - vr en za 18.30 u., zo 16 u., wo 20 u. Chicago - vr en za 21.30 u., zo 18.30 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. VERVOLG VAN VOORPAGINA "De uitspraken van gedeputeerde Van Zwieten, waarbij Budelpack be sluiteloosheid werd verweten inzake de groeimogelijkheden in Poortvliet, hebben Nieuwkerk wel geraakt. Maar met de overname in Frankrijk in het vooruitzicht had hij genoeg werk om handen om er lang bij stil te blijven staan. „Maar ik hoop wel dat de lei ding van ons bedrijf in Poortvliet het milieuprobleem met de gemeente kan oplossen", zegt Nieuwkerk. Budelpack heeft internationaal een goed jaar 2002 achter de mg. „We zijn er zeer tevreden over. De oor spronkelijke doelstellingen zijn ge haald en onze verwachtingen voor 2003 zijn positief, al weten we na tuurlijk niet wat een eventuele oorlog in Irak voor gevolgen kan hebben." Het kersverse echtpaar Deurloo-de Loojf met ambtenaar van de burgerlijke stand en oma mevr. Deurloo. Voor Peer Deurloo en Evelyne de Looff uit Steenbergen was het maandag een bijzondere dag, maar dat gold evenzeer voor Peers oma mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven uit Tholen. De 78-ja- rige buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand sloot het hu welijk van haar kleinzoon. „Ik heb ook mijn twee dochters getrouwd, maar dit is toch anders", zegt me vr. Deurloo. Gekleed in de statige toga die bij de functie hoort, ver welkomde ze het bruidspaar aan de deur van het voormalige stad huis in Tholen. „Al meer dan 600 jaar zijn in dit huis paren in de echt verbonden", zei ze. „Mensen die trouwen, hebben in wezen één verlangen: elkaar gelukkig zien. Maar dat vraagt een inzet die een levenlang duurt", hield ze het bruidspaar voor. „Heel graag", antwoordde de bruidegom op de vraag van zijn oma of hij Evelyne de Looff tot zijn vrouw wilde ne men. Het paar leerde elkaar in Goes kennen en woont inmiddels samen in Steenbergen. Peer Deur loo (28) is docent kooktechniek aan de nieuwe middelbare hotel school in Bergen op Zoom, Evely ne (26) - die uit Kortgene afkom stig is - werkt in de horeca. Na het bruidspaar tekenden de weder zijdse ouders de huwelijksakte als getuigen. De pen die daarbij werd gebruikt, kreeg het paar mee als cadeautje van de gemeente Tho len. Mevr. Deurloo is al bijna 32 jaar buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand. Het afgelo pen jaar sloot ze nog zes of zeven huwelijken. Predikbeurten Zondag 2 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9t.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 17 u. mevr. drs. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Stehouwer, Zuidland. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Pors, Zwijndrecht. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Kampen, Nijkerk. 18.30 u. ds. W.M. Schinkelshoek, Colijnsplaat. GEREF. KERK 10 u. ds. Brouwer, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, wo 5/3 18.30 u. aswoensdag. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Raad, IJsselmui- den. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Terlouw. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Hoek, St.-Anna- land. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Stam, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. stud. Terlouw. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. Bouwbedrijf Rijnberg uit Sint-An naland mag van het gemeentebe stuur het gat in de Hoenderweg vul len met acht huizen. Op de plaats waar slopersbedrijf Jeroense het veld heeft moeten ruimen, worden vier vrijstaande huizen gebouwd en twee 2-onder-l-kapwoningen. „Een mooi project in het eigen dorp", zegt A. Rijnberg. „Het is ook goed voor de plaatselijke werkgelegen heid." Volgens de bouwondernemer heeft architect Tom Moerland er 'een schitterend plan' van gemaakt. „Er is echt sprake van duurzaam bouwen met zonne-energie en het opvangen van regenwater voor het sproeien van de tuin of het wassen vari de auto." De gemeente moet eerst nog de wo ning Hoenderweg 115, die van M. Aarnoudse is aangekocht, slopen. Daarna wordt het terrein bouwrijp gemaakt met de aanleg van een straat en verlichting. Rijnberg ver wacht in de tweede helft van het jaar te kunnen beginnen. Het acht bouwvakkers tellende bedrijf is vooral actief in de vrije sector, waarvoor nu projecten in Halsteren, Steenbergen en Bergen op Zoom onder handen zijn. Op de Tholenseweg te Halsteren zijn vrijdagmorgen 41 automobilisten be keurd wegens te hard rijden. Sinds de reconstructie van vorig jaar geldt op deze door veel Tholenaren ge bruikte weg een maximum snelheid van 60 km/u. Gecontroleerd werd er tot nog toe door de politie niet, om dat niet op alle zijwegen verkeers borden stonden die de beperking aangaven. Inmiddels is dat wél het Xi Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Oost, Ericalaan 12, 0164-236930. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP 1 en 2 mrt. tandarts J. Kaemmerer, Halsteren, tel. 0164-686388. 3 en 4 mrt. tandarts A. Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlie'tsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 feb. t/m vrijdag 7 mrt. donderdag 27 0.02-12.47 vrijdag 28 1.27-14.02 zaterdag I 2.32-15.02 zondag 2 3.22-15.47 maandag 3 4.07-16.22 dinsdag 4 4.37-16.57 woensdag 5 5.07-17.27 donderdag 6 5.37-18.02 vrijdag 7 6.07-18.27 ma 3/2 3.35 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Kaart bodemkwaliteit. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een bodemkwa- liteitskaart maken voor het landelijk ge bied van de gemeente Tholen, alsmede dat van Schouwen-Duiveland, Goes, Kapelle, Reimerswaal en van alle Zeeuwse boomgaarden. De totale kosten hiervan zijn 100.000 euro. geval. Vrijdagmorgen passeerden tussen tien en twaalf uur liefst 1010 voertuigen over deze weg. Daarvan reed 4% te hard, met 98 km/u als hoogstgemeten snelheid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2