'Huisartsenpost is noodzaak om voor opvolgers te kunnen zorgen' Extra voordeel 8.99 4.49 3.96 0.79 0.49 1.39 Nog 7 vragen over moord mevr. Serné Budelpack wast met Fa en Schwarzkopf Interesse winkeliers goudkaart neemt toe Varkens haasjes Gyros reepjes Ei-bieslook Salade Montebourg verse kinder- vruchtenkwark Unilac Halfvolle melk Champignons Oester zwammen Gerookte Zalmfilet Beckers Nasi en/of Bamischijven Roosjes ///t HEIJNEN 'Archeologie lijkt op verdwazing' Bermbrandje Dokter Kale draagt in Tholen praktijk over aan Linda Klootwijk GUNTER - SINT-ANNALAND STROOT - THOLEN Promotietoer trekt 250 Tholenaren MEER DAN 80 ZENDERS! Man aangehouden voor aanranding Met zijn 54 jaar is dokter R.P. Kale uit Tholen de jongste vertrekkende huisarts in de gemeente, maar met de 29-jari- ge Linda Klootwijk zorgt hij wel voor de jongste opvolg ster in de huisartenpraktijk. Kale draagt na bijna een kwart eeuw de fakkel over. De arts uit Urk kon hier makkelijk garden. Hij kwam in 1978 naar Tholen en was een van de zestig kandidaten die toen hier de praktijk van dokter Bos over wilden nemen. Nu is het vinden van een opvolger een stuk moeilijker. Maar dank zij 'de HOED en de HAP' (huisartsen onder één dak en de huisartsenpost) is de plaats in Tholen weer inge vuld, zegt Kale. Originele malse lange verse hele kilo Authentiek gekruide hele kilo Ambachtelijke verse 150gram Q.59 6bekertjes A QQ 250 gram Viüv tray 12 pak 1 liter Hagelwitte grote doos 400 gram Verse doos slechts pak 100 gram 3 pakken a 240gram f| QQ (4 stuks) w w w Verse in vele kleuren per bos 1.99 Tweede kans Slotojfensief politie Sint-Philipsland Overname Frans bedrijf met 127 mensen Milieuprobleem Deze week Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Ptukpsiai id waai'lfl opggnomen de ThogJs€jC1o£i.f,4Ö®rfllfi j^^efrti^blad. Verfechijhj,.doT1dërdagT Baitks^Ksqing 30.30,0^5^6, GirpA.2 4|4 07 Abi^nergent €...i5I30,,p,er-hSffiaar, 28,00 per jaar, p»stjx>st 44,85~per jaartal lepraal incasso. Losse nuftrmetsLC 1 :-0-) .1^-**^"^ Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TEC H N O LOC I E HERELSESTRAAT 121 HEERLE 0165-304050 Directeur M.P. Heijboer van Ten Anker heeft zich bij gedeputeerde Poppelaars beklaagd, dat de provin cie bij planologische procedures voor nieuwbouw de archeologe waarden wel erg zwaar laat wet „Het lijkt op verdwazing", aldus Heijboer vrijdagmiddag tijdens het bezoek van een CDA-delegatie aan Tholen. Directeur J. Kloet van wo ningstichting Castria viel hem bij. „De maatschappelijke gevolgen moeten maar eens een keer helder gemaakt worden, want archeolo gisch onderzoek voor uitbreiding van Maartenshof gaat al gauw 4 tot 5 jaar duren!" Op het geplande bouwperceel aan de Bloemenlaan zitten restanten van een Middel eeuws kasteel in de grond. Wethou der Van Kempen, verantwoordelijk voor de monumentenzorg in de ge meente Tholen, noemde het belang rijk dat er zo min mogelijk hobbels zijn in procedures. „Als derden spa ken in het wiel steken, werkt dat frustrerend." Zie ook pagina 7. De politie heeft een 37-jarige man uit Poortvliet aangehouden die verdacht wordt van aanranding van een 40-ja- rige vrouw. Ze zou in de loop van vo rig jaar meerdere keren zijn aange rand. De vrouw heeft zich later bedacht en deed aangifte bij de poli tie, die een onderzoek instelde. Vol gens de politie is er geen reden voor onrust omdat het gaat om een vrouw uit de kennissenkring van de man. De contacten waren meer dan vriend schappelijk. De handtastelijkheden waren tegen de wil van de vrouw. De verdachte is inmiddels vrijgelaten. De brandweer van Tholen is gisteren middag tegen half vier uitgerukt voor een bermbrand aan de dijk langs het Schelde-Rijnkanaal bij Oud-Vosse- meer. De ook gealarmeerde brand weer van Sint-Annaland hoefde niet meer in actie te komen. De stoel van dokter R.P. Kale (rechts) in de praktijkruimte aan de Simon Lindhoutstraat wordt voortaan bezet door dokter L Klootwijk uit Ridderkerk. 50t aanbiedingen geldig van donderdag 27 februari t/m zaterdag 1 maart a.s. Advertentie I.M. Kale werd op 1 augustus 1978 uit de vele kandidaten de collega van E.N. Mellema. De verhoudingen lagen eind zeventiger jaren volstrekt an ders. Er waren genoeg pas afgestu deerde huisartsen die een praktijk wilden overnemen. Met apotheek, verloskunde en consultatiebureaus en de bijbehorende avond- en week- kenddiensten. Maar toen moest er bij de overname voor het huis en de praktijk ook nog goodwill worden betaald. „Ik was toen net bezig om een praktijk in Grouw in Friesland over te nemen. Maar daar zou ik 200 procent goodwill moeten betalen, in plaats van honderd procent. Zo gek was het in die tijd. Men kon vragen wat men wilde." Mellema was toen al enkele jaren huisarts in Tholen en zocht een colle ga omdat Bos vertrok. „Maar nie mand mocht weten dat er hier een praktijk over te nemen was, zo bang was men toen voor een vrije, zoge naamde wilde vestiging. Mellema had vier sollicitanten uitgekozen. Ik werd helemaal in Groningen ontbo den om ervoor te zorgen dat het niet bekend zou worden dat er op Tholen een praktijk vrijkwam." Kale wist toen zelf ook nog niet om welke praktijk het ging. „Mellema had het over een plaats met veel wa ter. Ik zat aan Groningen te denken. Later belde hij op en zei dat het Tho len was." Toen Kale de Thoolse brug over kwam, had hij niet veel moeite om te wennen. „Ik kom uit Urk. Hier wo nen dezelfde soort mensen als daar. De volksaard komt overeen. En hier staan dezelfde kerken." Kale betrok het huis en de praktijk ruimte van Bos aan de Molensingel. Het huis dateert uit 1968 en was nog maar tien jaar oud toen Kale het over nam. Vele patiënten maakten de gang naar de spreekkamer van het modem ogend pand. Ook nu nog bellen er mensen aan, zegt Kale, terwijl hij toch alweer enige tijd praktijk houdt aan de Simon Lindhoutstraat. In de voormalige Oesterschelp is nu ruimte voor drie praktijken. Het past in het streven van de huisartsen om bij elkaar in één gebouw te werken om daarmee de vestiging voor huis artsen te versoepelen. „Daar zijn we eigenlijk al vier jaar over aan het pra ten met elkaar, de gemeente en de woningstichting. Als we willen dat er nieuwe huisartsen komen, dan moe ten we zorgen dat er één praktijkge bouw komt. Verloskunde was tien jaar geleden al afgestoten en daarna de apotheek. We wilden met zijn drieën de grond van de Vijfhoek (voormalige mavo - red.), maar dat bleek schreeuwend duur. Het is een A-locatie. Als we daar een gezond heidscentrum kunnen bouwen, zou dat de opvolging makkelijker ma ken." Tijdens de artsenstaking twee jaar ge leden kwam Kale in ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom huis- arts-in-opleiding Linda Klootwijk tegen. „Ik heb toen al tegen haar ge zegd dat ik over twee a drie jaar een opvolger zocht. Een jaar later belde ze zelf terug." Klootwijk is opgeleid aan de Eras- musuniversiteit in Rotterdam. In 1999 begon ze aan de driejarige op leiding tot huisarts. In het eerste en derde jaar werkte ze onder toezicht in een huisartsenparktijk. Het tweede jaar bestaat uit stages in een zieken huis. In haar geval spoedeisende hulp, chirurgie en neurologie in Lie- vensberg. „Toen ik tijdens het laatste jaar in Nispen werkte, beviel me dat erg goed en heb ik de keuze voor een kleinere plaats zoals Tholen gemaakt, in plaats van een praktijk in de rand stad. Ik had het aanbod van Kale ont houden en heb toen de stoute schoe nen aangetrokken en gebeld." Volgens Kale maken 'de HOED en de HAP' het vinden van geschikte opvolgers gemakkelijker. „De huis artsenpost is een uitkomst. Dat heeft de opvolging mogelijk gemaakt. Doordat er geen apotheek meer bij de praktijk is, en er plannen waren voor één gebouw, was het een fluitje van een cent." ZIE VERDER PAGINA 3 De politie heeft gisteren een slotoffensief ingezet om de moord op de we duwe Serné in Sint-Philipsland op te lossen. Bij alle bewoners werd een brief bezorgd met zeven vragen waarop de politie graag antwoord wil hebben. Het gaat om drie verschillende mannen die zaterdag 7 decem ber in de buurt van de woning van mevr. Serné op de hoek van de Oost- dijk/Mastgatstraat zijn gesignaleerd. Verder wil de politie meer weten over vier auto's en een fiets. Sint-Philpsland vierde gisteren biddag voor gewas en arbeid. Het was veel stiller dan op een normale woensdag. Tien politiemensen in burger bezorg den de brief 's middags zelf in alle straten van het dorp. Ook het buiten gebied, Anna Jacobapolder en De Sluis werden bezocht. De zeven vra gen die de politie gisteren aan de in woners van Sint-Philipsland zijn voorgelegd, luiden: 1. Weet u wie er zaterdag 7 december om 18.40 uur met een personenauto Ford Mondeo Hatchback door de Mastgatstraat reed? 2. Weet u wie er zaterdag 7 december om 18.50 uur met een donkerblauwe personenauto Citroen Xantia, waarin een donkere man zat, op de Oostdijk heeft ge staan? 3. Weet u welke man er zater dag 7 december om 13.30 en om 19.40 uur in werkkleding over de Oostdijk heeft gelopen? 4. Weet u wie er zaterdag 7 december om 21.30 uur in een klein type auto in de Mastgat straat heeft gestaan, naast de woning van mevrouw Serné? 5. Weet u wie er zaterdag 7 december tussen 19.40 en 23.15 uur vier keer met een witte be- stelbus/-auto over de Oostdijk en/of in de Mastgatstraat heeft gereden? 6. Weet u wie er zaterdag 7 december om 21.30 uur een fiets heeft meegeno men vanaf het voetbalveld naar de Zijpestraat? 7. Weet u welke blanke man er zaterdag 7 december om 23.00 uur bij de woning van mevr. Serné heeft gelopen? ZIE VERDER PAGINA 13 De bekende merken shampoo-, douche- en badschuim van Fa en Schwarzkopf zorgen voor een verdere groei van Budelpack. De Poort- vlietse international nam dinsdag in het Franse Lièpvre, een halfuur van Straatsburg, het productiebedrijf in haarverzorgingsproducten en toiletartikelen over van Schwarzkopf Henkel. Er werken 127 men sen. Een betrekkelijk klein aantal, maar de fabriek is volledig geauto matiseerd en computergestuurd. De toegevoegde waarde is met 17 mil joen euro dan ook de grootste van alle 11 vestigingen van Budelpack. Algemeen directeur André Nieuw- kerk is blij dat het eindelijk gelukt is om in Frankrijk voet aan de grond te krijgen. „We r er al enkele jaren mee bezig en we waren ook ver ge vorderd met andere partijen. Maar toen bleek dat het niet goed zat, heb ben we ons teruggetrokken. Maar met deze overname van Henkel heb ben we gelijk ook de grootste fa briek in de onderneming binnenge haald. De toegevoegde waarde is 17 miljoen euro en bij Budelpack II in Poortvliet is dat 14 miljoen." Nieuwkerk heeft net de Franse me dewerkers ingelicht. Die hadden al een aardbeving in de Vogezen achter de rug, waarbij ook een scheur in de vloer van de fabriek ontstond. En nu was het opnieuw schrikken dat hun bedrijf in andere handen kwam. „Ik heb al mijn charmes gebruikt om de introductie zo goed mogelijk te laten verlopen", lacht Nieuwkerk. „Het is altijd spannend wanneer je als mede werkers bijeen wordt geroepen en te horen krijgt dat er een nieuwe eige naar is. De Franse wet schrijft voor, dat de werknemers de boodschap in de landstaal moeten kunnen volgen en daarom waren er beëdigde tolken aanwezig die mijn verhaal in het Frans vertaalden." De overname gaat formeel per 30 juni a.s. in. Ter voorbereiding gaan er de komende maanden regelmatig mensen vanuit Poortvliet en E E (de technische afdeling) uit Bergen op Zoom naar Frankrijk. Met de aankoop wordt het totale activitei tenniveau van Budelpack met 15% vergroot. Eerder werden productie bedrijven van andere bekende mer ken als Unilever en Sara Lee/Dou- we Egberts overgenomen. Nieuw kerk heeft met Fa en Schwarzkopf nog niet zijn einddoel bereikt. „We staan nog maar aan het begin!", zegt hij heel ambitieus. „Wanneer wij het beter kunnen, zullen anderen hun productie aan ons overdragen." Het Duitse Henkelconcern is in 75 landen actief en telt wereldwijd 48.638 mensen. Budelpack heeft nu 2200 medewerkers in 11 fabrieken in 7 landen. Behalve in Poortvliet, Bodegraven en Bergen op Zoom zijn er vestigingen in België, Duits land, Engeland, Spanje en nu ook in Frankrijk. De fabriek in Lièpvre be slaat 10.000 m2 en is in 1995 volle dig vernieuwd. De merken Fa en Schwarzkopf blijven eigendom van Henkel, die ook de verkoop blijft doen. Budelpack heeft een vijfjarig con tract gesloten om de hele reeks pro ducten te vervaardigen. „Maar met deze overname verwerven we meer productie-contracten van Henkel", zegt Nieuwkerk. „Onze andere ves tigingen zullen daar ook van profite ren, behalve Poortvliet, want daar zitten we met een milieuprobleem. Poortvliet is nog wel in de race voor een grote verpakkingsopdracht van Henkel." ZIE VERDER PAGINA 2 Wim Brevet uit de Smalstad wordt nieuwe voorzitter van TOF Gouden bondsspeld voor vogelliefhebber L.Vroegop in Sint-Philipsland Iman de Graaf is 25 jaar bestuurslid van Vogel vreugd EN VERDER... Stavenisse duldt geen verder uitstel van aanleg fietspad Espoire derde zeeschip van Poortvlietse familie Geuze DE GROOTSTE DIENST DIE MEN EEN ANDER KAN BEWIJZEN, IS HEM TE LEREN OM ZICHZELF TE HELPEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De belangstelling onder winkeliers op Tholen om mee te doen met de goudkaart van Castria Wonen neemt toe. Met de goudkaart kunnen huurders die op tijd be talen, korting krijgen op winkelartikelen. Voor de eerste ronde (de Castria basis- kaart) gaven zich in het totale verzorgingsgebied (inclusief Halsteren en Lepel straat) 80 middenstanders op, waarvan 61 op Tholen en Sint-Philipsland. Inmiddels hebben weer negen nieuwe bedrijven een contract getekend. Vrijdag trok de promotietoer met een dubbeldeksbus en weervrouw Marjon de Hond ruim 350 belangstellenden in tien woonkernen. Volgens woordvoerder F.A.P.M. Bakx van Castria Wonen was de opkomst boven verwachting, behalve in de Voorstraat in Sint-Philipsland. Daar doet ook slechts één winkelier mee aan de kortingsactie van de woningstichting. In andere woonkernen is de animo groter. Tholen spant met 18 winkeliers de kroon, gevolgd door Sint-Annaland met 15 deelnemers, Sint-Maartensdijk 13, Scherpenisse 6, Poortvliet 5, Oud-Vossemeer 2, en Sint-Philipsland en Stavenisse elk 1. Bezoekers kregen uitleg over het nieuwe kaartsysteem van Dolf Becx (van het ont werpbureau Becx Van Loon in Tilburg) en konden ook meedoen aan een wedstrijd. In Sint-Maartensdijk vulden 45 huurders het deelnameformulier in, in Scherpenisse 30, in Poortvliet 33, in Stavenisse 24, in Sint-Annaland 30, in Sint-Philipsland 18, in Oud-Vossemeer 29, in Tholen 55, in Lepelstraat 31 en in Halsteren 59. Marjon de Hond hoefde over het weer niet veel uit te leggen. De zon scheen en het was niet koud. Wel wilde iemand van haar horen of ze een mooie zomer kon voorspel len. „Veel mensen zeiden dat ik er heel anders uitzie dan op de televisie. En vroegen bijvoorbeeld hoe het komt dat mijn haar zo blijft zitten. Maar ook hoe dat in de studio gaat. Of ik voor een scherm sta en waar we de kleding halen. Een mevrouw gaf me een briefje met de vraag of ik bij het weerpraatje de ligging van de straalstroom zou kunnen aanwijzen." Ook vroegen bezoekers haar handtekening of gingen met haar op de foto. Ook winke liers die meedoen aan de actie kwamen even een kijkje nemen bij de bus en de terras tafeltjes rond de Engelse bus. Zie verder pagina 3. In Scherpenisse kan de dubbeldekker maar net door de Spuidamstraat om op de Hoge Markt in Scherpenisse te komen. 1 t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1