Iman de Graaf uit Tholen 25 jaar bestuurslid Vogel vreugd Beenbreuk van Seolto-speler is een domper op zege Noad Leen Vroegop krijgt gouden speld van bond van vogelliefhebbers Ard Beurkens keert terug bij Krabbendijke Zilveren jubileum Wim Zoetemeijer en Marcel van Tienen DINSDAG 4 MAART A.S. Smash 2 wint en staat aan kop Donderdag 27 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vogelvreugd is een hechte club en drie van de zeer trou we leden zijn vrijdagavond in het zonnetje gezet. Iman de Graaf uit Tholen, ringcommissaris van de vogelkwe- kersvereniging, was maar liefst 25 jaar bestuurslid. Pen ningmeester Wim Zoetemeijer uit Tholen heeft ook al heel wat jaren de kas beheerd van Vogelvreugd, maar hij was 25 jaar lid, samen met Marcel van Tienen uit Tho len. Voorzitter K. Bicker zette de drie trouwe leden in de Wellevaete te Sint-Annaland in het zonnetje tijdens de jaarlijkse feestavond. Mijlpaal VS Dames Smerdiek scoren negen keer Bru te sterk voor Smerdiek Tholense Boys rouwt om Jap v.d. Velde Emergo pakt met sober spel winst J 'ir1 Ziekenhuis Lievensberg Eendrachtruiters succesvol op eigen bodem Linda Mooy tweede Met een knappe 1-0 zege op Seolto heeft Noad '67 ver der afstand genomen van de bedreigde zone. Domper op de feestvreugde was de dubbele beenbreuk die Seolto- speler Dennis Endepoel opliep in de door scheidsrechter IJpelaar na rust bijtrokken extra tijd. Veertien dagen ge leden sloeg het noodlot ook al toe aan de Zijpestraat. Toen brak Marius Bal, keeper van Tholense Boys, zijn scheenbeen na een botsing met Iwan Geense. Nu was laatste man Bram Filius betrokken bij het incident. Van kwade opzet was echter geen sprake. Leen Vroegop uit Sint-Philipsland is zaterdag onder scheiden met de gouden speld van de Ned. bond van vo gelliefhebbers, wegens veertig jaar lidmaatschap. Vroeg op kreeg de speld van tweede voorzitter M. Schout van het district Zeeland, tijdens de jaarlijkse feestavond van de Vogelvrienden in Oud-Vossemeer. Daar is de Sint- Philipslander nu lid, maar ooit was hij voorzitter van de niet meer bestaande vereniging in zijn woonplaats. Bondskruis „Het draait vanavond niet om de vogels, maar om de mensen: de le den en hun vrouwen", aldus de voorzitter. Hij wees erop dat in deze jachtige tijd bijna niemand meer tijd heeft voor het verenigingsleven. De Graaf, Zoetemeijer en Van Tienen echter wel. De laatste heeft in ver band met zijn winkel weinig tijd op vrijdagavond, de koopavond in Tholen. Op de tentoonstellingen is Van Tienen er echter altijd. Zoetemeijer werd 25 jaar geleden lid van Vogelvreugd. Op een gege ven moment werd hij ook gestrikt voor het bestuur. „Hij is zeer actief. Zoetemeijer is de bedenker van de eierbak waarmee we op de braderie in Tholen en Sint-Annaland elk jaar aanwezig zijn. Onze vereniging heeft aan de eierbak zijn grootste bekenheid op het eiland te danken", zei de voorzitter. Hij hoopte dat bei de zilveren jubilarissen nog lang lid van Vogelvreugd zouden blijven. Als blijk van waardering reikte hij de zilveren speld uit van de Neder landse bond van vogelliefhebbers. Het meest bijzondere had de voorzit ter voor het laatst bewaard, want Iman de Graaf schreef geschiedenis bij Vo gelvreugd. Het is namelijk nog nooit voorgekomen dat er iemand 25 jaar onafgebroken bestuurslid is. „Een mijlpaal binnen onze vereniging. Je hebt veel wel en wee voorbij zien ko men, maar hoe lang het ook stormde, je kwam met Vogelvreugd steeds in rustiger vaarwater." De voorzitter bood in de vorm van een wandbord een blijvend aandenken aan. Iman de Graaf is nu ringcommissaris, maar was eerder ook vice-voorzitter. Na deze huldiging werden de gour metstellen aangezet om lekker te gaan eten. De opkomst was groot bij Vo gelvreugd. Er stond een hele rij met prijzen gereed voor de bingo, die tus sendoor werd gespeeld. mDamesvoetbal i: Het damesteam van Smerdiek won met 0-9 van Nieuwland. In Nieuwland was Anne Hage uit Sint-Annaland met vier treffers de uitblinkster. Smerdiek domi neerde de wedstrijd, maar speelde in het openingskwartier in een te laag tempo waardoor Nieuwland nog stand kon houden. Nadat Anne Hage uit een vrije trap van Annique ten Voorden de score had geo pend, liep het bij Smerdiek als een trein. Uit een corner van Tamara van Boven bracht Anne Hage met een kopbal de stand op 0-2. Ramona van Tiggele pro beerde eveneens met een kopbal doel te treffen, maar haar poging belandde op de lat. Na een combinatie tussen Angeli- que Hage en Anne noteerde Josca Jan sen de derde treffer voor Smerdiek. Op aangeven van opnieuw Anne Hage scoorde Ramona van Tiggele 0-4, waar na Anne Hage nog voor rust de teller op vijf bracht. In de tweede helft bleef Smerdiek tref zeker. Uit een voorzet van Ramona van Tiggele scoorde Petra Klippel 0-6, waarna Ramona van Tiggele met een af standsschot opnieuw de doelvrouw wist te passeren. Bij deze 0-7 voorsprong ging Van Tiggele het doel verdedigen en werd doelvrouw Conny Gulden veld- speelster. Zij bewees direct haar kwali teiten door met een lob de doelvrouw van Nieuwland te passeren. Met haar vierde treffer bepaalde Anne Hage de eindstand op 0-9. Oefenvoetbal Het eerste team van voetbalvereniging Smerdiek speelde op een goed be speelbaar trainingsveld een oefenduel tegen Bruse Boys. Tegen deze tegen stander uit de derde klas toonde Smer diek aan het hogere niveau goed aan te kunnen. Pas in de slotfase besliste Bruse Boys de partij met 1-2 in zijn voordeel. In de eerste helft kreeg Niels Hage voor de thuisploeg de beste kans, maar hij schoot de bal over doel. Na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft kwam Bruse Boys op voorsprong. De bezoekers profiteerden van een mislukte buitenspelval en een te laat uit zijn doel komende Rick Zwagema- ker, die hinder ondervond van de zon. Niels Hage maakte binnen vijf minu ten voor Smerdiek de gelijkmaker, maar vlak voor tijd scoorde Bruse Boys de winnende treffer. Tholense Boys schrapte na het bekend worden van het overlijden van supporter Jap v.d. Velde alle activiteiten voor afge lopen zaterdag. Het voetbal programma werd in overleg met de KNVB afgelast en in de kantine van de voetbalvereni ging was er gelegenheid om het condo leanceregister te tekenen. Jap v.d. Velde was lid van verdienste bij Tholense Boys en een zeer trouwe supporter van de vereniging. Korfbalvereniging Emergo behaalde in Willemstad een 5-9 overwinning op Vios. De Thoolse korfballers waren niet goed op dreef, maar wisten te pro fiteren van het zwakke spel van de te genstander. Bij rust stond het team uit Sint-Maartensdijk al op een 1-4 voor sprong. In de tweede helft kwam de thuisploeg nog terug tot 3-5, maar ver volgens trok Emergo de partij naar zich toe. Voor Emergo scoorden: Jaco van Heemskerk (2x), Maddy Muis (2x), Jaco van Dis, Marchel de Frel, Kristian van Heemskerk, Marco v.d. Hoek en Justine Weijenberg. De B-jeugd van Emergo verloor met 6- 2 van RWA. Voor het Thoolse team waren Matthijs Geuze en Harmen van Heemskerk trefzeker. Door een 3-5 overwinning op Ondo uit Middelburg blijven de D-pupillen in de top van hun klas meedraaien. Bij rust stond Emergo al op een 1-3 voorsprong. In de tweede helft liepen de Tholenaren uit tot een 1-5 voorsprong, maar in de slotfase kwam Ondo nog terug tot 3-5. Pascal Farla was met vier treffers de uitblinker. Mireille Dorst maakte één treffer. zijn alle poliklinische afdelingen gesloten, met uitzondering van de afdeling spoedeisende hulp. 4 Advertentie I.M. Ard Beurkens uit Scherpenisse is komend seizoen opnieuw de verant woordelijke man bij vierdeklasser Krabbendijke, de club waar hij ze ven jaar geleden zijn trainersloopbaan begon. De rentree van Beurkens is verrassend. Nadat hij driejaar geleden als hoofdtrainer bij Smerdiek plots het bijltje erbij neergooide, werkte hij de laatste seizoenen met de jeugd vooral in de luwte. Beurkens is blij met de nieuwe start. „Het voelt als thuiskomen. Ik heb er verschrikkelijk veel zin in." Beurkens haakte destijds bij Smer diek tijdens de nacompetitie onver wacht af met motivatieproblemen. Een jaar deed hij afstand van het trainerswereldje. De laatste twee seizoenen werkte hij met de B-jeugd van Smerdiek. Komend jaar stroomt die lichting in zijn geheel door naar de senioren en gaat Smerdiek verder met een C-elftal. Voor Beurkens het sein om het dienstverband met Smerdiek te beëindigen. „De af stand van de C-jeugd naar de senio ren is toch wel erg groot. In mijn achterhoofd heb ik altijd de ambitie gehouden om ooit weer ergens hoofdtrainer te worden." Het balletje begon enkele weken te rollen na een bezoek van het B-elftal van Smerdiek aan Krabbendijke. Beurkens liet uit zijn mond vallen dat hij als jeugdtrainer stopte en weer in was voor het grote werk. Mevo uit Zierikzee leek de meest se rieuze gegadigde. Totdat Krabben dijke belde. „Ze belden tien minuten voordat ik op gesprek naar Mevo zou gaan. Pim Potappel had mij daar aanbevolen. Het leek me een leuke club. Een gemoedelijke sfeer, een ploeg in opbouw. Maar Krabbendij ke is voor mij iets speciaals. Het is toch de club waar je begonnen bent. Ik zie er een heleboel bekende ge zichten terug. Ik heb een groot deel van de A-jeugd destijds bij het eerste gehaald. Die jongens zijn nu halver wege de twintig en zo ongeveer op hun top. Wim Westerhuis uit Smer diek is er jeugdtrainer. Het is echt oude jongens, krentenbrood. Het ge sprek met een afvaardiging van het bestuur en de spelersgroep was dan ook bijzonder positief." Binnen enkele dagen was de over eenkomst met Krabbendijke rond. Tijdens vier jaar hoofdtrainerschap bereikte Beurkens driemaal de na- competitie. Krabbendijke speelt dit seizoen in dezelfde afdeling als Smerdiek en Stavenisse. Bij een on gewijzigde indeling is Beurkens dus volgend jaar als hoofdtrainer terug op het eiland. „Van mij mag SPS er ook weer bij komen. Derby's zijn toch altijd bijzonder." Rijvereniging de Eendrachtruiters organi seerde zaterdag een dressuurtoernooi in de manege van de familie Van de Zande aan de Boomdijk in Tholen. 's Morgens kwa men de ponyruiters in actie en 's middags de senioren. Ruiters van diverse verenigin gen uit Zeeland, Zuid-Holland en West- Brabant kwamen bij deze wedstrijd in ac tie. De proeven werden gejureerd door dhr. Brooijmans, mevr. M. van Dort en mevr. E. Kommers-Verwoerdt. Bij de LI paar den kreeg Petra Verspuy-Baay van de Een drachtruiters voor haar proef een beoorde ling van 159 punten. Bij de L2 paarden kwamen Laura Geluk, Sonja van Gils en Esther Feleus voor de Eendrachtruiters in actie. Laura Geluk presteerde uitstekend en kreeg voor haar proef een beoordeling van 166 punten, wat haar de eerste prijs opleverde. Ook bij de paarden M1 en M2 was er succes voor de Thoolse deelne mers. Eefke Bastianen veroverde met 161 punten de eerste prijs. Zij bleef clubgenoot Suzanne Reinerman met één punt voor. Bij de tweede proef presteerde Eefke Bas tianen minder goed. Met 144 punten viel zij buiten de prijzen. Suzanne Reinerman reed wel een goede proef en kreeg nu met 159 punten de hoogste jurybeoordeling. Carmen v.d. Hoek kreeg voor haar proe ven een beoordeling van 156 en 146 pun ten. Linda Mooy uit Stavenisse, lid van de rij vereniging Wouwse Plantage, reed in ma nege de Wolf te Huijbergen haar eerste wedstrijd in de B-dressuur. Met haar paard Nixon M. behaalde ze twee keer een twee de prijs. Door een 4-6 overwinning op koploper Middelburg-zuid heeft het tweede seni orenteam van tafeltennisvereniging Smash '76 de koppositie veroverd in de derde klas. Ook Smash 4 maakt een goede kans op het kampioenschap. Door een 9-1 overwinning op Vice Ver sa 11 uit Oudenbosch werd de kopposi tie door de Sint-Annalanders verste vigd. Leen Guiljam en Chris Hage bleven ongeslagen in dit treffen. Alleen Piet den Boer verloor één van zijn par tijen. Het derde herenteam is minder succesvol. In Bergen op Zoom eindigde de wedstrijd tegen Markiezaat 7 in een gelijkspel, maar ondanks dit resultaat blijft men laatste in de vierde klas. Het eerste jongensteam, dat in de lan delijke competitie speelt, kwam tegen Papendrecht niet verder dan een gelijk spel. Harm Westdorp en Remco Vroeg- op wonnen elk tweemaal en zegevier den ook in het dubbelspel. Arno Bruijn- zeel verloor opnieuw al zijn partijen. Door het gelijkspel komt de koppositie van de Sint-Annalanders steeds meer in gevaar. Het eerste meisjesteam raakte de lei ding kwijt aan Kracht en Vriend uit Renkum. Het derde jeugdteam won in Ossendrecht met 6-4 van TCO 2. Het vierde jongensteam won met 10-0 van RDT uit Lamswaarde en lijkt op een kampioenschap af te stevenen. Doordat zaterdag sporthal de Wellevaete voor de tafeltennissers niet beschikbaar was werden er diverse duels uitgesteld, waaronder de wedstrijd van Smash 1 tegen koploper 't Zand 2 uit Middel burg. „We hebben de goede lijn te pak ken", stelde Noad-trainer Peter van Poortvliet vast nadat de eerste emo ties waren gezakt. Noad speelde in de laatste weken voor de winterstop driemaal gelijk en verloor enkel van Kapelle. Na de gedwongen pauze werd na Tholense Boys nu ook het sterke Seolto met 1-0 aan de kant gezet. „Twee keer achter elkaar de nul houden geeft vertrouwen. Voor al ook omdat Seolto een sterke serie had neergezet en kansrijk was voor de tweede periode. De jongens wa ren supergemotiveerd en weten dat ze tot het eind van de competitie en kel nog finales spelen." Seolto creëerde in de eerste helft al snel een licht veldoverwicht. Echte kansen leverde het spel van de Zevenbergenaren niet op. Het was tot aan de rust vooral een slag op het middenveld. In de Noad-defen- sie onderscheidde de jonge Jeroen Reijngoudt zich door de gevaarlijke spits van de bezoekers uit de wed strijd te houden. De grootste kans in het eerste deel was voor Noad. Vlak voor rust zette Arjan Moerland met een prima actie Ronald den Braber vrij voor de keeper. De Brabantse keeper kon de inzet nog net pare ren. In de tweede helft werd de Flu- plandse verdediging flink op de proef gesteld, zeker toen Cenny van Splunter na een uur met een rake kopbal uit een vrije trap van Menno Fonteijne de 1-0 op het bord bracht. Van Poortvliet prees zijn kopsterke verdediger. „Vroeger hadden we Jaap van Oudenaarde voor dit soort situaties. Cenny begint een waardi ge opvolger te worden. Het is ver schrikkelijk belangrijk dat je zo'n wapen in huis hebt. Zeker in wed strijden waarin weinig gebeurt be slissen vaak de dode momenten." Noad moest de reservetank aan spreken om in het resterende hal uur overeind te blijven. Van Poort vliet durfde het aan om de jeugd in het harder wordende duel voor de leeuwen te gooien. Martijn Reijn goudt kwam Stefan Fonteijne ver vangen en later maakten ook Danny Steijn en Sven Buijs hun opwach ting. De nood werd hoog toen Iwan Geense in de slotfase met een ge kwetste pols geblesseerd naar de kant moest. Met een man meer drong Seolto aan om alsnog een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Ach terin stond de poort open en bijna slaagde invaller Steijn er bij een uit val in om de partij te beslissen. De door IJpelaar bijgetrokken minuten leken eeuwen te duren en werden Endepoel fataal. Bram Filius wilde voor opruiming zorgen en de onfor tuinlijke Seolto-speler trachtte dit te voorkomen. Met een ambulance werd Endepoel naar het Baronie Ziekenhuis in zijn woonplaats Bre da gebracht. Marius Bal heeft bloe men gekregen van de Noad-selectie en zit in het gips. Hij is optimistisch over het herstel. Dit seizoen komt Bal echter niet meer tussen de pa len. Noad duelleert op het middenveld met o.a. Stefan Fonteijne rechts) en Maurice de Goede (links). Leen Vroegop meldde zich ruim veertig jaar geleden aan als lid van de landelijke bond. „Ik had kana ries, en ook wel enkele zebravinken en kwartels." Naderhand kwam in Sint-Philipsland een vogelvereni ging tot stand en Vroegop werd er voorzitter van. Wanneer dat is ge weest, weet hij niet meer. Maar wél werden er toen tentoonstellingen georganiseerd. Groot werd de ver eniging nooit, en op een gegeven moment ging ze ter zielen. „Het ba tig saldo is niet door de leden opge maakt, maar aan het Rode Kruis ge schonken", herinnert de Sint- Philipslander zich. Hij meldde zich vervolgens aan als lid bij de vereni ging in Oud-Vossemeer. „Maar zo ver ik weet, heb ik daar nooit aan tentoonstellingen meegedaan." Het kweken en verzorgen van de vogels deed Vroegop altijd met ple zier. „Hoe druk ik het ook had, ik zorgde voor ze. En als dat nodig was, deed mijn vrouw het." Er wa ren momenten dat Vroegop wel 40 tot 50 vogels had zitten, en hij had twee kooien. Op het laatst had hij nog een twintigtal vogels en ook en kele duiven. Nadat zijn vrouw was overleden, heeft Vroegop het afge lopenjaar alles opgeruimd. Bondsbestuurder Rinus Schout reik te de onderscheiding met plezier uit, zei hij. Zo'n langdurig lidmaatschap is toch altijd bijzonder. Namens de Vogelvrienden bood voorzitter Leen Vroegop - een neef van de jubilaris - bloemen aan. Vroegop was het be stuur dankbaar voor de onderschei ding, die door omstandigheden een jaar later werd uitgereikt dan de be doeling was geweest. De Vogelvrienden bestond in 2002 dertig jaar en daarom stond er voor de aanwezige leden een warm en koud buffet gereed. Vooraf reikte de voorzitter nog de prijzen uit van de jaarlijkse onderlinge tentoon stelling. Marco Berkeij kreeg de wisselbeker kanaries, de beker voor de kromsnavels ging naar Ab Ketting uit Sint-Annaland (sinds kort penningmeester in de plaats van Nelis Klippel). Diens zoon Jo- han sleepte naast twee wisselbe kers - derby en jeugd - ook het bondskruis (voor de mooiste vogel van de tentoonstelling) in de wacht. Voorzitter Vroegop was daarmee ingenomen. „In de 18 jaar dat ik voorzitter ben, is het bonds kruis nooit eerder door een jeugd lid gewonnen. Ik vind het een eer dat ik het jou nu mag overhandi gen." Voor het kruis moest er ge kampt worden, want er waren drie vogels met 92 punten, waaronder één van pa Ketting. „Gelukkig ge beurt dat door de keurmeesters en heeft het bestuur daar geen enkele invloed op." Ketting kwam voor het laatste jaar bij de jeugd uit en Vroegop herinnerde eraan hoe hij daar 'een waslijst' aan kampioenen afleverde op tentoonstellingen. De Vogelvrienden telt momenteel 42 leden. Er zijn de laatste jaren enkele leden bijgekomen die actief meedoen op tentoonstellingen, meldt secretaris Izak Potappel. De jaarlijkse tentoonstelling zal dit keer op 7 en 8 november zijn. In het voorjaar staat nog een excursie op het programma in het natuurge bied Rammegors. Zilveren bestuurslid Iman de Graaf van Vogelvreugd (rechts) met naast hem Wim Zoetemeijer en Marcel van Tienen die 25 jaar lid zijn van de vogelvereniging. Leen Vroegop (rechts) is 40 jaar lid van de Ned. bond van vogelliefhebbers. Naast hem bondsbestuurder Schout en rechtsachter secretaris Potappel van de Vogelvrienden..

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15