Broekhuis iVlai umi gpmi Jan Harmsen erelid van OOT De Vossenkuil eert Vlooientrappers Knobbelzwaan mag niet afgeschoten Achttien reacties tiplijn Natuurvereniging eist naleving van regels flora- en faunawet Legionella in Lievensberg in boiler ontstaan Tim Dees start bij nieuwelingen Koersballen Donderdag 27 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 De jacht op reewild en wilde zwanen is enkel toegestaan, als andere beheersmaatregelen niet haalbaar zijn geble ken. Ook moet op voorhand duidelijk zijn hoe groot pre cies de door de dieren veroorzaakte schade aan land bouwgewassen is. Dat zegt voorzitter R. van der Laan van de Natuurvereniging Tholen over de plannen van de wildbeheereenheid Tholen om reeën en zwanen in de ge meente te bejagen. Reewild Gemeente wil grotere capaciteit gemaal Vossemeer Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! Gedeputeerde Van Zwieten: Tholen geen probleemgebied voor provincie Bij zijn afscheid als bestuurslid van het Ondernemers Overleg Tholen (OOT) is G.J. Harmsen uit Scherpenisse benoemd tot erelid van de vereniging. Daarmee is hij de tweede na H. Verschoor uit Bergen op Zoom, die vorig jaar bij zijn afscheid tot erelid werd benoemd. Panel Delta Tholen redt zichzelf wel Spannende architectuur Welgelegen II De wildbeheereenheid Tholen-Sint-Philipsland krijgt geen toestemming om knobbelzwanen af te schieten. Volgens de provincie zijn er andere middelen voorhan den om te voorkomen dat deze dieren schade veroorza ken aan gewassen. Bovendien is volgens Middelburg niet aangetoond dat er belangrijke gewasschade dreigt. 'Water' is thema kunstexpositie in Scherpenisse 'Jagers willen enkel eigen bestaansrecht rechtvaardigen De Thoolse jagers zijn volgens Van der Laan uiterst voorbarig geweest door onlangs een ontheffing van het jachtverbod aan te vragen. „Het ge bruik van het geweer moet gezien worden als de ultieme poging om, door middel van het doden van en kele exemplaren, de overige bees ten op een adequate wijze te verja gen. Dit is overigens alleen aanvaardbaar indien de aard en om vang van de schade aantoonbaar is vastgesteld." Volgens Van der Laan doet de wild beheereenheid Tholen aan stem mingmakerij. „Blijkbaar bestaat er bij de Thoolse jagers, door het in werking treden van de nieuwe flo ra- en faunawet, een dusdanige angst overbodig te worden dat het tot vertroebeling van hun oordeel leidt. Voor echt faunabeheer is er in onze dichtbevolkte samenleving al tijd plaats. De WBE Tholen zou echter uit moeten gaan van de in trinsieke waarde en de zorg voor al le diersoorten. Nu zoeken ze alleen maar een reden om te kunnen ja gen, zodat hun bestaansrecht ge rechtvaardigd lijkt." De Natuurvereniging Tholen is niet per definitie tegen de jacht, zegt Van der Laan. „De jacht is echter pas legitiem als andere be heersmaatregelen niet haalbaar zijn gebleken. Er moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. De nieuwe flora-en faunawet geeft, sa men met de nota Faunabeleid Zee land, duidelijke richtlijnen inzake de jacht op beschermde dieren. Dit zijn per definitie alle dieren die zich niet op de wildlijst bevinden of on der artikel 67 opgenomen zijn in de Nota Flora- en Faunabeleid Zee land. We hebben ook begrip voor de grondeigenaren die mede door deze nieuwe wet en de vogelhabitat richtlijnen schade lijden. Indien je als maatschappij keuzes en interna tionale afspraken maakt ter be scherming van allerlei diersoorten, dien je ook voor consequenties op te draaien. Dit houdt in dat schade veroorzaakt door dit beleid ten al len tijde, en niet te krenterig, ver goed dient te worden." Volgens Van der Laan overdrijven de jagers de door knobbelzwaan veroorzaakte problemen. „Een knobbelzwaan kan weliswaar be hoorlijk wat gras of fonteinkruid verorberen. Toch zou het te ver gaan om van een plaag te spreken. Voor de in totaal zevenenveertig bij een recente inventarisatie op het ei land waargenomen zwanen zou een afschotvergunning zeker niet op zijn plaats zijn. Zwanen houden bo vendien watergangen vrij van over tollige waterplanten en zijn nuttige dieren. Het lijkt ons dan ook stug dat een zo gering aantal zwanen zo'n enorme schade aan kan richten dat het de dood van deze dieren zou rechtvaardigen. De knobbelzwaan is in Zeeland maar een tijdelijke gast, die alleen tijdens het najaar in de rui-periode de provincie aan doet, waarna hij weer weg trekt. Het moet dan ook niet moeilijk zijn deze dieren met andere middelen dan het geweer te verjagen." De aanvraag voor afschot van al het reewild op Tholen en Sint Philips- land roept bij de Thoolse natuur vereniging nog meer vragen op. „Bij de jacht op reewild dient men een inventarisatie uit te voeren naar aantallen, het geslacht en leeftijd, gekoppeld aan de draagkracht van het gebied. Daarnaast dient een wildbeheersplan geschreven en in geleverd te worden bij de desbe treffende autoriteiten. Wij vragen ons af of de wildbeheereenheid dat soort zaken heeft uitgevoerd." De natuurvereniging voelt zich vol gens Van der Laan bovendien ge sterkt door de zogeheten Memorie van Toelichting op de Jachtwet. In die toelichting vormt, naast de be langen van grondgebruikers, een aanmerkelijke achteruitgang van een soort een belangrijke begren zing van het jachtgenot. De beoe fening van de jacht is zodanig gere geld dat, binnen de genoemde begrenzingen, een zo groot moge lijke wildstand behouden blijft. Uit een oogpunt van natuurbescher ming en uit culturele overwegingen kan niet worden getolereerd dat de stand van het reewild op Tholen ernstig terugloopt. Het afschieten van al het zich op het eiland bevin dende reewild is zonder meer onwettig. Het ree hoort thuis op Tholen en Sint-Philipsland. Met uitzondering van Zeeuws-Vlaande ren komt het ree in heel de provin cie Zeeland voor. Wij roepen dan ook iedereen op Tholen op om af schotwaarnemingen van wild te melden bij de Natuurvereniging en, indien onterecht, te helpen met de te voeren bewijslast bij aangifte." De natuurvereniging plaatst ook ernstige vraagtekens bij het beja gen van kauwen en kraaien in rust gebieden. „De in het kader van de nieuwe flora- en faunawet vers trekte vergunning voor schadelijke wild, in dit geval het bejagen van kraaien en kauwtjes op de locatie waar deze schade veroorzaken, is, nog te begrijpen. Het is echter ab surd en getuigt niet van enige ken nis van zaken ook nog een vrijstel ling aan te vragen om vrijelijk over het gehele eiland Tholen op deze dieren, ook in de rustgebieden, te mogen jagen. De Natuurvereniging Tholen zal er op toezien dat ook in deze zaak de nieuwe flora fauna wet conform haar regels wordt na geleefd." De gemeente zou graag zien dat het gemaal Drie Grote Polders bij Oud- Vossemeer een dermate capaciteit krijgt, dat het bij wateroverlast inge zet kan worden om andere gemalen te ontlasten. „Als het waterschap het gemaal gaat vernieuwen, en dat is naar wij begrepen hebben de be doeling, zou de capaciteit vergroot kunnen worden", licht wethouder W.C. van Kempen toe. Hij gaf deze wens mee aan zijn partijgenoot ge deputeerde Poppelaars. Het project past in de discussie rondom water beheer. „We moeten zo min moge lijk water bergen, maar het opvan gen en uitmalen", aldus de wethouder. De provincie zit op de zelfde lijn van zo min mogelijk overloopgebieden creëren. „We zit ten in een provincie met heel veel oppervlaktewater, daar moeten we gebruik van maken", zegt Poppe laars. Voor meer informatie: Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. f pntMMll Advertentie I.M. Secretaris Jan Harmsen stopte na elf jaar in het OOT-bestuur. Jan Harmsen kwam als directeur van de Rabobank Sint-Maartensdijk elf jaar geleden als secretaris bij de on dernemersvereniging binnen. Naast het secretariaat deed hij een aantal ja ren ook nog de taak van penning meester erbij. In verband met de fusie vertrok hij bij de Rabobank Tholen om voortaan bij de vervangingsdienst van Rabobank Nederland te gaan werken. Daardoor raakt Harmsen zijn contacten met het Thoolse bedrijfsle ven kwijt. Reden voor hem om zijn taak van OOT-secretaris over te dra gen aan Rini Matthijssen, hoofd be drijven bij de gefuseerde Rabobank Tholen. OOT-voorzitter Kay Hennekens zwaaide Harmsen in 't Veerhuis te Anna Jacobapolder uit en bedankte hem voor zijn elljarige inzet. Naast de oorkonde voor het erelidmaatschap waren er ook- nog twee geschenken die passen bij de watersporthobby van Harmsen: een spel 'voor óp de boot en een scheepspet. In zijn dankwoord zei de vertrekkende secretaris dat hij ,met ongelofelijk veel plezier' het werk bij de ondernemersvereniging had ge daan. „Vol trots heb ik altijd verteld, dat er bij het Ondernemers Overleg Tholen altijd veel enthousiasme was en een grote deelname aan de actvitei- ten. Bij het CWI hebben we gehoord, dat Tholen weinig werkloosheid kent. En als het de ondernemingen goed gaat, dan kunnen ze hun aflossingen betalen en dan gaat het ook elders op Tholen goed", aldus Harmsen. Nutsbedrijf Delta had het OOT ge vraagd om deelnemers voor het sa menstellen van een ondernemerspa nel, dat adviezen kan uitbrengen over tarieven e.d. „Men voelt de hete adem van de concurrenten", zei voorzitter Hennekens. Staande de vergadering meldde C.G. Visser uit Tholen zich aan, maar er zijn nog twee Thoolse ondernemers welkom in het panel. P. Timmermans uit Tholen wilde meer informatie over de werkwijze van het Delta-panel. Hij vroeg ook meer on derbouwing van het bestuur bij de op roep om de interesse te peilen voor een reis naar Polen. Dit in het kader van de gemeentelijke band tussen Tholen en Itawa. De voorzitter bena drukte dat de reis een economische doelstelling heeft, maar voor Timmer mans bleef het allemaal te vaag om een goed antwoord te kunnen geven. De voorzitter vroeg ook aandacht voor de Stuurgroep Tholen 2005, die aan b. en w. adviezen uitbrengt over het toekomstig beleid. Voor de onder nemers is van belang, dat er een werk groep vestigingsklimaat aan de gang is. Daarnaast is er nog een werkgroep landschapsschoon. Thoolse bedrijven doen ook dit jaar weer mee aan de ondernemersbeurs Contacta in GoeS. Volgens Rens Elen- baas uit Poortvliet hebben zich al nieuwe deelnemers aangemeld. Na de ledenvergadering hield gedepu teerde J.G. van Zwieten van ruimtelij ke ordening een inleiding. Hij conclu deerde dat het op Tholen wel goed gaat. „U kunt zichzelf goed redden. Tholen is dan ook niet direct een pro bleemgebied in Middelburg. Ambte naren kregen hier een premie wan neer ze een bedrijf binnenhaalden, maar in Brabant gaven ze nog meer." Van Zwieten bond de ondernemers op het hart, dat ze voor werk moeten zor gen. „Dat dient uw drijfveer te zijn, want werk is de beste sociale voorzie ning. Daar kan geen enkele Melkert- baan of uitkering tegenop. In oktober maakten we ons nog geen zorgen over de werkgelegenheid, maar nu wel. Elke boom die we als provincie planten, moeten we eerst verdienen en daarvoor moeten de bedrijven zor gen. Ondernemers moeten ballen in koppen!" De na de statenverkiezingen niet meer terugkerende VVD-gedeputeer- de zei dat Zeeland een eigenzinnige opvatting heeft over ruimtelijke orde ning. „Wij kiezen voor een tweespo renbeleid met het uitbuiten van de ha vens aan de Westerschelde, maar tegelijk ook een scheiding van rood en groen. Dat kan door een bunde- lingsbeleid. Alles wat schaars is, moeten we vermarkten", aldus Van Zwieten. Dat tweesporenbeleid is ook op het eiland van toepassing met Tholen als dragende kern met een eigen econo mische dynamiek. De dorpen daar omheen moeten zoveel mogelijk ge vrijwaard worden van industrie en veel woningbouw. De gedeputeerde vroeg zich daarom af of bij het nieu we streekplan in 2005 bij elk dorp nog wel een lokaal bedrijventerrein van 5 ha moet komen. Concentratie van bedrijven in Tholen en 1 of 2 dorpen achtte hij beter passen bij een goede ruimtelijke ordening. dient mogelijk te zijn. „Iedereen moet kunnen wonen in de plaats waar hij geboren is. Minister Pronk dreig de dat te verstoren. Ik houd mijn hart vast wat het nieuwe kabinet gaat doen, want dat is heel essentieel. Niet alles mag op het platteland, daar moeten we zuinig op zijn, maar de andere kant is dat we alle mensen het eiland afjagen en de provincie uit. Ik hoop dan ook, dat er een verstandige minister van ruimtelijke ordening komt", zei de Zeeuwse gedeputeer de. Hij hield de Thoolse ondernemers voor, dat het gemeentebestuur zijn woningbouwcontingenten niet heeft opgemaakt. „De resultaten zijn wat achtergebleven. Er had hier meer ge bouwd mogen worden. Veel staat er nog op het vuur en ik hoop dat ook starters op de woningmarkt aan bod komen. Plan Vroonstede Sint-Anna- land is goedgekeurd door gedepu teerde staten, in Tholen zijn er drieste plannen om te bouwen. Ook in Oud- Vossemeer wordt er begonnen en dan Stavenisse nog. Het bruist van plan nen in het gemeentehuis.' Van Zwieten hield een pleidooi voor betere inpassing van bedrijventerrei nen in het landschap. „Dat moet vriendelijker gebeuren. Er staan veel schoenendozen op industrieterreinen en dat is niet leuk om naar te kijken. We pakken ze in met groen, maar lie ver nog zien we als provinciaal be stuur spannende architectuur op be drijventerreinen." Ten aanzien van het buitengebied vond de gedeputeerde, dat er heel se lectief omgesprongen moet worden met het toelaten van bedrijven. „On gewenste agrarische activititen moe ten we voorkomen. Een aantal jaren geleden zijn er 2 of 3 varkensbedrij ven doorgeglipt, maar tot de gevrees de invasie is het niet gekomen. Daar voor hebben we juridisch wel op het randje gelopen." Ten aanzien van de woningbouw zei Van Zwieten tegenstander te zijn van uitstulpingen van dorpen, maar het opvangen van de natuurlijke groei De uitbreiding van het bedrijventer rein in Tholen met 8 ha op Welgele gen II is volgens gedeputeerde Van Zwieten bij de provincie op een oor na gevild. Daarna kan plan Noord in Tholen volgen, het oude industrie terrein waar vandaan bedrijven naar Welgelegen II kunnen verhuizen. Voor de herstructurering van Noord en voor de Nijverheidsweg in Sint- Maartensdijk - volgens Van Zwieten dient de rommel daar opgeruimd te worden - heeft de provincie subsidie in een speciale pot. Bij nieuwe in dustrieterreinen betaalt de provincie eventueel mee aan de aanleg van wegen en energievoorzieningen, zo dat de onrendabele toppen weg zijn. Van Zwieten zei blij te zijn, dat het 'onzalige plan' voor zware industrie in de Auvergnepolder aan de Bra bantse kant van het Schelde-Rijnka- naal na succesvol overleg met de toenmalige gedeputeerde Van Geel van Noord-Brabant is afgeblazen. Dorpshuis-exploitant José Bah- nerth uit Oud-Vossemeer had een leuke verrassing voor de jubilerende Vlooientrappers in petto. ,,In de Vossenkuil heerst altijd een gezellige en intieme sfeer. Carnavalsvereniging de der van 'de huiskamer van Oud- kuil heeft onlangs een eigen Vlooientrappers levert daaraan al elf jaar lang een belangrijke bijdrage. Als waardering voor al jullie werk en om te onderstrepen dat ik als beheer- Vossemeer' jullie vereniging een warm hart toedraag, heb ik voor alle leden van de boerenploeg een mooie bodywarmer", aldus mevrouw Bahnerth. De Vossen- website in het leven geroepen: www.devossenkuil.nl. Zaterdag komen de bodywarmers moge lijk al van pas. (Advertentie I.M.) Het voorkomen van schade aan ge wassen is één van de gronden waar op omtheffing kan worden verleend van het verbod op het doden van be schermde inheemse dieren. Maar de flora- en faunawet stelt preventie bo ven bestrijding. Ten aanzien van knobbelzwanen spreekt de wildbe heereenheid van schade aan weilan den en percelen graszaad door vraat en bevuiling. Naast het gebruiken van een Ansia-pistool om de schade tegen te gaan, vraagt de wildbeheer eenheid de zwanen met het geweer te mogen doden. In de provinciale nota faunabeleid is de knobbelzwaan op de vrijstellings- lijst geplaatst, zodat grondgebruikers dit dier opzettelijk mogen 'veront rusten'. Verstoring en vetjaging zijn volgens de nota voldoende om be langrijke schade te voorkomen. On danks dat adviseert het Faunafonds om de ontheffing te verlenen. Uit cij fers zou blijken dat de zwanen be langrijke schade kunnen aanrichten, maar of dat gebeurt hangt af van de aantallen. Bij grote aantallen is ver jagen in de ogen van het Faunafonds niet afdoende. Tegelijkertijd vindt het fonds het gebruik van een pistool als preventieve maatregel onvol doende en stelt voor een tweede maatregel te verlangen (zoals vogel verschrikkers, vlaggen, schriklint of een knalapparaat). Ook de provinciale nota gaat uit van twee preventieve maatregelen: voor grasland twee visuele middelen, voor graszaad minimaal 1 visueel en 1 akoestisch middel. Aan die voor waarde is, blijkens het verzoek van de wildbeheereenheid, niet voldaan, stelt de provincie. Wat de schade be treft, concludeert Middelburg dat de schadekaarten van het Faunafonds over de periode 1999-2001 illustre ren dat er in Zeeland geen belangrij ke schade door knobbelzwanen aan grasland is opgetreden. De norm daarbij is een schade van 115 euro per hectare, een criterium dat ook het Faunafonds hanteert. Uit rapportages blijkt dat in de eerder genoemde pe riode in Zeeland geen knobbelzwa nen zijn geschoten, terwijl het aantal overwinterende zwanen evenmin be langrijk toenam. De provincie heeft dan ook geen reden om aan te nemen dat de situatie nu anders zal liggen. VERVOLG VAN VOORPAGINA Wie een antwoord weet op de ze ven vragen kan het algemene poli- tienummer 0900-8844 bellen of an ders de gratis anonieme tiplijn 0800-3366000. Ook e-mailen naar philpolll2@hotmail.com is moge lijk. Bij dorpshuis de Wimpel en de accommodatie van voetbalvereni ging Noad '67 werd een poster met de vragen opgehangen. De politie hoopt met de antwoorden op de vragen een nog beter beeld te krij gen van wat zich zaterdag 7 de cember in de omgeving van de wo ning van mevr. Serné heeft afge speeld. De anonieme tiplijn van de politie over de moord op mevr. Serné is tot nu toe door 18 mensen gebeld, 6 meer dan vorige week. Er kwam geen informatie per e-mail binnen. De politie hoopt dat de brief met de zeven vragen opnieuw reacties zal opleveren. „Wij denken met name dat bewoners van het eiland Sint- Philipsland antwoord moeten kun nen geven op de vragen", zegt po litiewoordvoerder Alwin Don. Hij concludeert uit het onderzoek, dat volgende week drie maanden aan de gang is, dat de dader het slacht offer heeft gekend. „Het is dus heel goed mogelijk dat de dader uit Sint-Philipsland komt, maar we sluiten niet uit dat het iemand van elders is." Don noemde de bezor ging van de bijna duizend brieven een behoorlijke klus. Tien politie mensen hielden zich ermee bezig. De gegevens over de vier auto's, de fiets en de drie mannen die in de brief zijn vermeld, waren al bij het grootscheepse huis-aan-huis onder zoek, alsmede de verhoren van voetballers en bezoekers van de muziekavond in de Wimpel aan het licht gekomen. De tiplijn heeft daarover geen nieuwe feiten opge leverd. Meerdere mensen hebben soms een zaak bevestigd. „De vragen zijn ruim omschreven en ongetwijfeld zitten er onder de vier auto's die niks met de moord te maken hebben. Voor de drie mannen geldt hetzelfde, maar daar over willen we via de antwoorden wel duidelijkheid krijgen." Vol gens Don dacht de politie eerst dat het onderzoek zich op de avond zou moeten toespitsen, maar omdat daarover de zekerheid ontbreekt, is nu ook een vraag over een man in werkkleding op zaterdagmiddag half twee in de vragen meegeno men. „Gedurende de avond was er veel bedrijvigheid met de muziek avond in de Wimpel. We hebben de bezoekerslij st ook nagegaan en daar waren ook nogal wat mensen van buiten Sint-Philipsland aanwe zig." De politie hoopt dat de zeven vragen helpen om weer een stukje van de hele moeilijke puzzel op te lossen. Heel kleurrijke schilderijen van An- nemiek Dagelinckx zijn momenteel te zien in het voormalige gemeente huis van Scherpenisse, in de ruimte die de Gouden Leeuw gebruikt voor ontvangsten en presentaties. Ook bronzen beelden en keramiek expo seert de kunstenares er. Allemaal rondom het thema 'water'. Anne- miek Dagelinckx bewoont de boer derij De Krabbe aan de Broeksedijk bij Oud-Vossemeer. „Ik heb voor de expositie werken uit mijn hele oeu vre geselecteerd", vertelt ze. De schilderingen zijn olieverf op doek en de stijl zit tussen realistisch en abstract in. „Ik probeer iets te ma ken wat er nog niet is, een eigen stijl. De vlakverdeling is abstract en het is realistisch ingeschilderd", licht de kunstenares toe. Het kera miek is werk van het afgelopen jaar, ze geeft het de titel 'fruits de mer*. De werken, die ook te koop zijn, blijven een aantal maanden in Scherpenisse geëxposeerd. De legionella-besmetting die een maand geleden in ziekenhuis Lie vensberg twee patiënten trof van de psychiatrische afdeling, is veroor zaakt door een boiler in een noodge bouw. In dit bij het Bergse zieken huis geplaatste gebouwtje is de tuintherapieruimte ondergebracht. De zogenaamde close-in-boiler met kraan was niet op de warmwater voorziening van Lievensberg aange sloten. De watertemperatuur kon door de gebruiker ingesteld worden. De boiler is terstond verwijderd, na dat microbiologische onderzoeken uitwezen dat zich hierin de legionel- labacterie had ontwikkeld. Eén pa tiënt is aan de besmetting overleden, de andere - een vrouw - moest naar de intensive care en herstelt inmid dels goed. De onderzoeken in het ziekenhuis hebben geleid tot extra maatregelen om het douche- en kraanwater en de technische installaties verder te be veiligen. Deskundigen noemen het opmerkelijk dat de besmetting via een kraan heeft plaatsgevonden. Mo gelijk heeft het voorval dan ook lan delijke consequenties, omdat eventu eel regelgeving wordt aangepast. Wielrennen De 14-jarige Tim Dees uit Tholen maakt dit wielerseizoen zijn debuut bij de nieuwelingen. Dees gaat rij den voor de Zeeuwse Ren- en Tour club Theo Middelkamp. De jaarlijk se ploegenprestatie van de grootste Zeeuwse wielervereniging vindt morgen plaats in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Vanaf 19.30 uur stellen de verschillende categorieën met hun begeleiders zich voor aan een publiek van genodigden. ZRTC Theo Middelkamp heeft dit jaar meer dan 90 licentiehouders. Tij dens de ploegenvoorstellingen wordt ook een groot aantal oud clubkampioenen in het zonnetje ge zet. Onder de genodigden bevinden zich illustere namen als Jo de Roo, Piet Rentmeester, Rinus Hooger- land en Ko Tolhoek. Tim Dees reed tot vorig seizoen bij de jeugdcatego- rieën en maakt nu zijn overstap naar het grote wielrennen. Zijn oudere broer Joram, tot voor kort een van de grootste talenten bij de junioren van ZRTC Theo Middelkamp, pakt na een periode van inactiviteit we gens gezondheidsproblemen de draad weer op bij een studentenwie lervereniging in Utrecht. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van: Meulvliet: 1G. Bolier, T. Goode en L. van Bale 27 p; 4. R. Bolier 25 p; 5. J. Bos 21 p; 6. L. Verschoor 20 p; 7. R. Vroegop 13 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt 47 p; 2. A. Poot 30 p; 3. L. v.d. Klooster 28 p; 4. C. van Gorsel 24 p; 5. L. Verschoor en C. van Mierlo 21 p; 7. T. Goode 22 p. Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing en L. Soomers 22 p; 2. mevr. R. Burrows en D. Schellinger 20 p; 3. mevr. R. Nagtegaal en N. Moerkerken, én mevr. F. Schellin ger met wisselende partner 19 p; 5. mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 13 p; 6. mevr. J. Moerkerken en J. Bal 10 p; 7. mevr. A. Scherpenisse en R. v.d. Houten 7 p; 8. mevr. C. Praat en W. Scherpenisse 6 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 36 p; 2. mevr. D. van Dijke 30 p; 3. mevr. C. Lindhout 26 p; 4. mevr. L. van Poort vliet 21 p; 5. W. Lindhout 19 p; 6. mevr. C. Scheenhart 17 p; 7. mevr. N. Minhee- re 10 p; 8. mevr. A. Bosters 6 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13