Zakdoekjes voor de tranen bij meezingers in volle Wellevaete Kopen met korting door 'goede' huurders van Castria Wonen 'Groot Pesóót heeft carnavalsfeest voorgoed in de armen gesloten' Camperclub wil passantenplaats Speelmansplaten Gemeente krijgt 212.353 euro van provincie voor busvoorzieningen Donderdag 20 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Michel Maasland en de Citroentjes werden zaterdag te gen middernacht uitgeroepen tot de beste vertolkers van de smartlap. Het festival met twaalf deelnemers trok veel publiek. De grote zaal van de Wellevaete in Sint-Anna land was geheel uitverkocht. Er werd gezongen, geplay backt, meegezongen, gemusiceerd en gedanst voor een vijfkoppige jury. Door de geringe geluidsversterking voor de pauze en het geroezemoes in de zaal kon lang niet iedereen meegenieten van wat zich op het podium afspeelde. De reacties op het festival waren positief. Michel Maasland en de Citroentjes winnaars op smartlappenfestival Promotietoer met Goudkaart en weervrouw Omkoperij Deining Een handkus Poppen Nieuw blad Woensdag biddag 'Gouden vlooi' Alle creatieve registers open tijdens jubileumavond Vlooientrappers Een verjaardag is sowieso een feestelijke gebeurtenis, maar als je als carnavalsvereniging je elfde verjaardag viert is het extra groot feest. De Oud-Vossemeerse carna valsliefhebbers hebben zaterdag massaal meegedaan aan het feestprogramma van carnavalsvereniging de Vlooi entrappers. 's Middags tijdens de receptie was het gezel lig druk en tijdens de bonte avond was de grote zaal van de Vossenkuil tot de laatste plaats bezet. Het publiek ge noot met volle teugen van een gevarieerd en hilarisch programma. Michel Maasland zingt een nummer van André Hazes begeleid door de Accelerando Idols. Met een dubbeldeksbus doet Castria Wonen morgen, vrijdag, alle Thoolse woonkernen aan om de Goudkaart - een voordeelkaart voor goede huurders - te promoten. De rit begint om elf uur in Sint-Maar tensdijk en eindigt om zes uur in Tholen, waarna 's avonds nog Halste ren en Lepelstraat worden aangedaan. Overal staat de bus van de wo ningcorporatie een half uur. Weervrouw Marjon de Hond van het Nos-Journaal werkt mee aan deze promotietoer. „Wat een geweldig dorp is dit toch," zei Luuk Blom die de avond presenteerde en als Tweede Ka merlid van de PvdA het Haagse pluche had ingeruild voor een avondje tranentrekkers in zijn woonplaats. Hij keek in de schijnwerpers vanaf het podium de volle zaal in. Het plafond was met vlaggen versierd. De voorste drie bankjes zaten vol met kinderen, daarachter stoelen met voornamelijk ouderen. Het overgrote deel van de zaal was echter benut voor staanplaatsen. Dat was nodig om de ruim 400 be zoekers een plaatsje te kunnen ge ven. Als opwarmertje trad Lennard Ha- ge op die vorig jaar tijdens het Oranjebal winnaar werd. Hij zong Ciske de Rat en werd begeleid op gitaar door Johnny Keur. De Fe male Hooligans die 'zaterdagmid dag veel te lijden hebben omdat hun mannen op het voetbalveld staan of in de kantine zitten', openden met het nummer Bran dend Zand van Anneke Grönloh. Gekleed in strooien rokken, zon nehoeden en zonnebrillen strooide het vijftal wit zand uit en play backte op het bekende nummer van de door Paul de Leeuw zo ge plaagde artieste. Voorzitter Pierre van Broekhoven van de jury kon hun optreden wel waarderen, zei hij. Vooral door de aandacht voor de beweging speel den ze goed in op de tekst. En ju rylid Bas de Man waande zich even op Hawaii. De kop was eraf, maar bij de 13- jarige Lindsey Maasland waren de zenuwen nog niet bedwongen. Zij zong de tekst Laat me alleen van Rita Hovink mee. Gekleed in een lange jurk. Tijdens haar voordracht ging de eerste aansteker in de lucht en werd er hier en daar al met de armen gezwaaid: 'Laat me niet al leen/ de wond is nog te vers/ met al mijn verdriet'. Jurylid Ellen van Haaften kreeg er kippenvel van, zei ze. En Van Broekhoven noemde Lindseys op treden gedurfd omdat het moeilijk is om een band na te zingen. Bo vendien prees hij haar mooie stem. Ook Mario Bosterd (namens de sponsor en projectontwikkelaar Grotenhuis) was onder de indruk. „Zo jong nog en met zoveel be kenden in het publiek is dit heel moeilijk." De zes dames van de accordeon- groep de Deltas kwamen niet uit de verf. Het geluid uit hun 'trek zakken' werd onvoldoende ver- De provincie Zeeland betaalt 212.353,37 euro (467.965 gulden) aan de gemeente Tholen voor een aantal voorzieningen bij bushaltes. Overigens krijgt de gemeente niet alles wat ingediend was. Zo had den b. en w. 24.420 euro opge voerd voor een busperron aan de Ten Ankerweg. Zelfs met een brede uitleg van het begrip fietsvoorzie- ningen valt het busperron volgens gedeputeerde staten niet onder de subsidiabele kosten. Het busperron bij de nieuwe halte Postweg Tho len is ook niet helemaal volgens de regels, want de accountant van de gemeente kan niet of moeilijk de juistheid van de calculatie vaststel len. Toch stelt de provincie zich hier mild op en wordt het opge voerde bedrag van 20.520 euro tot de subsidiabele kosten gerekend. Fietsvoorzieningen aan de Spuid- am in Scherpenisse en de Ten An kerweg in Tholen zijn aanmerke lijk lager uitgevallen dan begroot was: 113.362 gulden. Het vrijko mende deel mag de gemeente ech ter niet benutten voor de over- Een camperplaats op de Speel mansplaten. Daarvoor breekt de Camper Club Nederland in een bi- ref een lans bij provinciale staten. Gedeputeerde staten vinden dat over het inrichten van camper plaatsen buiten kampeerterreinen uitsluitend gemeentebesturen kun nen oordelen. De provincie ziet dergelijke plaatsen voor passanten het liefst bij de normale (dag)re- creatiebedrijven. De camperclub komt met het voorstel omdat er momenteel wordt gesproken over de inrich ting van het dagrecreatieterrein aan het Zoommeer. De club zou sterkt bij het spelen van een Hol landse medley onder leiding van Jaap Wesdorp. Tulpen uit Amster dam en Daar bij die molen moes ten het afleggen tegen het geroeze moes in de zaal. Jurylid Lennard Hage vond het evenwel 'knap ge speeld' en De Man was blij dat 'het vergeten muziekgenre' weer op het podium te horen was. Het Schorrekoor bracht daarna een zeemanspotpourri. De zestien mannen met een heuse kapitein Haak stelden zich achter de Deltas op om hun zangstemmen te be proeven: 'Op de woelige baren, bij storm en bij wind....' Voor Van Haaften was het 'helemaal top'. Ze complimenteerde de zangers en Van Broekhoven was blij met de combinatie van koor en accordeon: „Dat is precies wat we nodig heb ben." Voordat de Liefjes van de eilande- lijke dansgroep Dodi Dodi het po dium betraden, deelde een van de leden beschuit met muisjes uit aan de juryleden. Blom (als politicus bezig met fraude in de gezond heidszorg) was daar erg gevoelig voor en sprak van omkoperij. Maar de dansers stonden toen al op het podium om het ook al bijna verge ten nummer Mijn wiegje was een stijfselkissie te brengen. Daarbij ging het niet echt zachtzinnig toe, want de scherven van kopjes en schoteltjes vlogen over de vloer. Bosterd was er wel van gechar meerd. „Het leert me veel over de cultuur hier op Tholen," zei hij. Blom was daar blij mee. „Een pro jectontwikkelaar die wat aan cul tuur doet. Kijk eens aan." Na de pauze werd de geluidsver sterking verbeterd en was het de beurt aan Janine ('de nachtegaal van Sint-Annaland') en haar man Leo Vroegop, de 'noeste verdedi ger' van WHS waarvan het vol gens Blom de vraag was of hij ook vocaal zo goed onderlegd is als zijn eega. „Leo, Leo", scandeer den zijn vrienden voor de bar. Ze vertolkten De Regenboog van Frans Bauer en Marianne Weber en kregen daar een daverend ap plaus voor. Jurylid Hage vond vooral Leo prachtig zingen. Hij zag de liefde ervan afstralen. Ook Van Haaften was vol lof: „Een plus- en minpool. Een perfecte ba lans." De Citroentjes brachten veel vaart in hun medley uit de musical de Jantjes. Het nummer was play- schrijving van de kosten voor de bushalte in Sint-Annaland: 401.502 gulden. De provincie be taalt slechts 90% van 295.800 gul den. De gemeente noch haar ac countant hebben specificaties van de kostenramingen kunnen over leggen. Gede- puteerde staten gaan ervan uit, dat er geen kosten zijn opgevoerd die niet tot de subsidia bele activiteiten behoren. Voor de Spuidam en de Ten Ankerweg be taalt de provincie 53.592 gulden voor fietsvoorzieningen. De bus baan met halteplaatsen en fietsen stallingen in Sint-Annaland kan op 266.220 gulden rekenen. De nieu we bushalte Postweg Tholen, fiets voorzieningen bij de halte Grind weg Tholen, halte met fietsenstalling in Poortvliet, alsme de fietsvoorzieningen bij de bus haltes Stavenisse en Sint-Philips- land worden ondersteund met een provinciale bijdrage van 148.152 gulden. Totaal gaat het dan om 467.965 gulden of 212.353 euro op grond van de regeling extra inves teringsimpuls infrastructuur. graag meer mogelijkheden zien voor passanten met campers. In Nederland gelden veel meer be perkingen dan in landen als Bel gië, Duitsland, Frankrijk en Italië. Zeeland zou campervriendelijk moeten worden, vindt de camper club. De leden trekken er ook bui ten het hoogseizoen en zelfs 's winters op uit, maar dan wordt le gaal overnachten vaak bemoei lijkt. In contact met de Zeeeuwse overheid - die een belangrijke partner wordt genoemd in het stre ven om een betere infrastructuur te realiseren - zou de club daar graag verandering in willen bren gen. Niet alleen de campergebrui kers zijn daarmee volgens de club gediend, maar ook de midden stand. Bovendien speelt hier de seizoensverlenging, een speerpunt in het Zeeuwse toerisme. back, maar de elf dames (waarvan een enkele verkleed als man) brachten veel 'schwung' op het po dium. De solisten Maya Bungener, Ina Rijnberg en Janny Calsijn wis ten ook met hun act contact te ma ken met het publiek. Van Haaften noemde hun optreden super en ook Bosterd vond de de club 'erg leuk.' Na de deinig van de dames bracht solist Michel Maasland het num mer De Vlieger van André Hazes. In het zwart, met zwarte hoed en donkere bril, inclusief een dikke buik en een echte vlieger in de hand die aan het eind van het lied opgelaten werd door een hand die met een stukje arm uit de rechter mouw van de vertolker werd ge trokken. Dat zorgde voor hilariteit tussen de tranen. Maasland zong zelf en dat werd ook erg gewaar deerd. De Man: „Fantastisch ge zongen." Van Broekhoven noemde het beter dan het origineel. Bij het verlaten van het podium riep Maas land - geheel in stijl - om bier. De Accelerando Idols brachten weer iets heel anders: De Clown van Ben Cramer. Met een clown, zittend voor de spiegel, die zich uitdost voor een optreden. En een club muzikanten die het refrein speelt als een carnavalsnummer in Rio de Janeiro. Afwisselend inge togen en uitbundig. Terwijl de clown triest achterbleef, gingen de muzikanten de zaal in. Bosterd: „Knap om van zo een eeuwig lied je zo'n act te maken." Van Broek hoven: „Geweldige act. Hier ben ik trots op." Theo Moerland ('drager in het eer ste elftal, daarna succesvol trainer, nu spelend in het vierde van WHS') en Ko Verkerke ('als niet Sint-Annalander') tapten uit een heel ander vaatje: De Fles van Jan Boezeroen. Een heel rustig num mer voor een rustig duo dat door de zaal werd meegezongen. De Man: „Onvoorstelbaar goed, maar ik weet niet of ze nu geoefend hebben met het lied of met de drank." Dak d'r af van muziekvereniging Euterpe sloot de rij. De muzikanten kwamen helemaal uit Sint-Maar tensdijk en het was volgens Blom goed voor de integratie op het ei land. Ze speelden op hun hardst een medly van Malle Babbe (Ma- rielle Wesdorp met blonde pruik), Een beetje verliefd (met servetten uit de tuba van André Alkema voor de tranen) en als uitsmijter Oh, oh Den Haag, mooie stad achter de duinen. In de zaal onstond spon taan een polonaise van negen be zoekers. Om de jury de gelegenheid te ge ven zich te beraden, traden Eddy en Teddy Wally op, Rien Poot en Ab de Keizer, die zich vanuit de zaal met behulp van lijfwachten een weg baanden naar het podium waar ze werden opgewacht door uitzinnige meisjes en dames. Het duo deed Sint-Annaland aan, tus sen hun optredens in Antwerpen en Amsterdam. En kreeg de zaal plat lijks peuterspeelzaal de Pluus, de openbare en katholieke basisschool om carnaval te vieren. Voor school kinderen is het vieren van de woai- daehen een vanzelfsprekendheid ge worden. Het leutfeest hoort in Oud-Vossemeer gewoon thuis in het rijtje van Sint-Nicolaas, Kerstmis, Pasen en koninginnedag. Het schichtige en sceptische publiek van de eerste carnavalsjaren is veran derd in een bonte massa die zich tij dens de woaidaehen op allerlei ma nieren uitleeft in creativiteit en uitbundigheid. De vlooien en luus- jes hebben alle schroom van zich af geworpen en ze manifesteren zich op creatief (in de optocht of tijdens het gemaskerd bal) of muzikaal ge bied. Wie had het ooit voor moge lijk gehouden dat er vijf dweilbands in het dorp zouden ontstaan? Bij de vrouwenbond en voetbalclub wor den we als carnavalsvereniging ie- met smartlappen als 'De nacht is nog zo lang, kom in mijn armen', 'Ik spring uit mijn vliegmachien al leen maar om jou te zien'. De lijf wachten moesten steeds de dames van het podium houden, hoewel sommigen er in slaagden één van de heren aan te raken of een hand kus te vragen. Als uitsmijter zon gen ze Zêêland boven, een lied in dialect van Bei Cok. Voordat hij de winnaars van de to- avertrofee en de superbokaal be kendmaakte, zei Van Broekhoven namens de jury dat dit 'het beste smartlappenfestival is wat ooit dit jaar in Sint-Annaland is gehou den'. En dat iedereen de eerste prijs had verdiend. De toavertrofee was voor de Ci troentjes die wat dans en beweging betreft het meest stijlvolle optreden verzorgd hadden. En de superbo kaal ging naar Maasland omdat hij 'goed zingt en buitengewoon heeft gepresteerd met zijn act door de ul tieme smartlap te brengen waarmee hij veel reacties uit het publiek ont lokte.' der jaar uitgenodigd om hun carna valsbal op te luisteren en we zijn aanstaande zaterdag voor de derde keer te gast in de katholieke Willi- brorduskerk om deel te nemen aan een speciale carnavalsmis. Kortom Groot Pesööt heeft het carnavals feest voorgoed in de armen gesloten en door jullie aanwezigheid tijdens deze receptie laten jullie blijken dat het werk van de leden van de Vlooi- entrappers bijzonder gewaardeerd wordt", aldus de ceremoniemeester. Voorzitter Piet Potappel sloot zich bij de woorden van Tholenaar aan. Hij vond het erg leuk dat oud-voor zitter en mede-oprichter Hans Etienne speciaal uit Zwitserland was overgekomen om het jubileum bij te wonen. „Het doet mij en de overige bestuursleden deugd dat oud-protocolleden op onze uitnodi ging zijn ingegaan. Jullie zijn be langrijk voor onze vereniging ge- Al eerder liet de woningstichting we ten, via een klantenkaart het gedrag van goede huurders te willen gaan belonen en dit te combineren met het bevorderen van de leefbaarheid in de dorpen. Binnen het Goudkaart-con- cept wordt momenteel overlegd met middenstandsverenigingen over wat er mogelijk is, maar de bedoeling is om het concept in de toekomst te la ten groeien met service en dienstver lening. Via de recent in het leven ge roepen klantenpanels hebben de huurders invloed op de invulling daarvan. Castria Wonen benadrukt dat de ba sisservice die men momenteel levert, ruim boven het wettelijk vereiste mi nimum zit. Daarom ook krijgt iedere huurder in ieder geval een basiskaart. De Goudkaart komt daar bovenop, maar dan moet men wel in de catego rie 'goede huurder' vallen. Dat wil zeggen dat de huur op tijd betaald wordt en dat men geen overlast be zorgt. Goed gedrag wordt dus be loond en dat gebeurt aan de hand van punten. De beloning bestaat uit kor tingen op aankopen bij de plaatselij ke middenstand. Wie aan de basisvoorwaarden vol doet, krijgt als introductie bij het aan vragen van de Goudkaart eenmalig 10 punten. Tijdig betalen van de huur le vert 4 punten op, wie automatisch be taalt krijgt er 6. Een huurder die geen openstaand overlastdossier heeft, krijgt 2 punten. Mensen die tussen vijf en tien jaar huren bij Castria, krij gen 1 punt; tien tot vijftien jaar huren levert 2 punten op, vijftien tot twintig jaar 3 punten en meer dan twintig jaar 4 punten. Wie vrijwilliger of lid is van een bewonerscommissie krijgt daar voor 2 punten, terwijl het lidmaat schap van een klantenpanel 10 punten oplevert. De punten worden maande lijks toegekend, en per twee maanden verzilverd in de vorm van bonnen ter waarde van 2,50 euro (ieder punt is 0,25 euro). De waardebonnen kunnen ingeleverd worden bij winkeliers en dienstverleners die hebben aangege ven mee te doen (herkenbaar aan een VERVOLG VAN VOORPAGINA Om een dekkingsgraad van 100% te bereiken, zijn in ons land 296 am bulancestandplaatsen nodig. Dus een uitbreiding met 101. Gedepu teerde staten denken niet dat de mi nister hiervoor zal kiezen. Een optie is voor hen uitbreiding tot in alle re gio's 97% dekking wordt bereikt. Zeeland keurt het namelijk af dat er regio's zijn met een lagere dekking dan het landelijk gemiddelde. G.s. kiezen voor scenario 2 mét 97% landelijke dekking (totaal 235 standplaatsen), dat wil zeggen elf standplaatsen in Zeeland. Want dat weest en wij zullen de inspanningen die jullie geleverd hebben om car naval in ons dorp mogelijk te maken nooit vergeten", aldus Potappel. Door de vereniging was speciaal voor het jubileum een kleine expo sitie ingericht, waarbij per jaargang werd teruggekeken op carnavaleske gebeurtenissen. Aan de hand van fo to's, krantenknipsels en ander ar chiefmateriaal werd de carnavalsge schiedenis in Vossemeer treffend in beeld gebracht. Op een groot video scherm in de zaal werden tijdens de receptie bovendien doorlopend ar chiefbeelden vertoond. Vele herin neringen kwamen bij de bezoekers naar boven en onder het genot van een drankje werden leuke carna valsmomenten nog eens uitvoerig besproken. Namens de gemeente Tholen was wethouder L. van Doorn afgevaardigd om de Vlooien- trappers te feliciteren. De heer Van Doorn was vol lof over de bloeiende vereniging. „Jullie hebben het goed voor elkaar", zo sprak de wethouder mede-oprichter en bestuurslid Frank Hommel toe. Veel waarderende woorden en handdrukken gingen vergezeld van een envelopje met in houd, maar voor prins Weijte, plies- ie Witte, boer De Rieke en nar Bap tist was er nog een bijzonder jubileumgeschenk. Maljerien Aarn- oudse had voor ieder van het kwar tet een pop vervaardigd met exact dezelfde carnavalskledij als de he ren dragen. José Bahnerth, de beheerder van de Vossenkuil, overhandigde aan Piet Potappel voor alle leden van de boe- renploeg een bodywarmer met het logo van de carnavalsvereniging. Mevrouw Bahnerth: „In de huiska mer van Oud-Vossemeer (zoals het dorpshuis vaak genoemd wordt) is gezelligheid erg belangrijk. Carna valsvereniging de Vlooientrappers levert een hele grote bijdrage om die gezelligheid te creëren. Om mijn warme gevoelens voor jullie werk te onderstrepen, bied ik deze bodywarmers aan. Ga op deze voet verder en laat het publiek ook de komende jaren genieten van jullie creatieve en spitsvondige talenten." Met de trekking van de jubileumlo terij werd de receptie om vier uur afgesloten. De boeren, jeugdboeren en hun partners genoten tijdens een korte adempauze van een buffet en uit handen van voorzitter Potappel kreeg ieder lid van de boerenploeg een jubileum-cd met een compilatie poster). Is dat in de eigen woonkern van de huurder, dan is de waarde van de cheque 3 euro, in een andere woonkern 2,50 euro. In de bus waarmee Castria morgen door de gemeente toert, kunnen huur ders zich de voordelen van de Goud kaart nog eens laten uitleggen. Ook ligt voor hen een attentie klaar, terwijl ze bovendien 50 euro kunnen winnen door het schriftelijk beantwoorden van een vraag. Marjon de Hond be antwoordt vragen op weerkundig ter rein. In elke woonkern staat de bus een half uur, op de volgende plaatsen: 11 u. Sint-Maartensdijk, Haven; 12 u. Scherpenisse, Hoge Markt; 13 u. Poortvliet, hoek Molenstraat/Lange- straat/Paasdijkstraat; 14 u. Stavenisse, Voorstraat; 15 u. Sint-Annaland, Ha venplein; 16 u. Sint-Philipsland, Voorstraat; 17 u. Oud-Vossemeer, Raadhuisstraat; 18 u. Tholen, Markt. De woningcorporatie grijpt de fusie aan (ze ontstond 1 januari uit Beter Wonen en Woningstichting Halste ren) om met een nieuw bewonersblad te komen, de Castria Bode. Dit blad gaat zes keer per jaar verschijnen. Het eerste nummer bevat veel informatie over de introductie van de basiskaart en de Goudkaart. Naast de nieuwe uitgave blijven de huurders van het voormalige Beter Wonen voorlopig ook het algemene gedeelte ontvangen van de Zeeland Woonkrant. Woensdag 26 februari vieren de protestantse kerken op Tho len en Sint-Philipsland biddag voor gewas en arbeid. Er zijn dan 's morgens, 's middags en 's avonds kerkdiensten. Win kels, banken, postkantoren, scholen en het gemeentehuis zijn dan gesloten. levert voor onze provincie de groot ste dekking op. Een extra stand plaats op Schouwen-Duiveland vindt men het belangrijkst, zei ge deputeerde De Kok onlangs in de statencommissie welzijn. Van de rijksoverheid moet er niet alleen duidelijkheid komen over welke dekking men wil en of die per regio verschillend mag zijn, maar ook over hoeveel extra geld er in de rijksbegroting 2004 voor de ambu lancespreiding komt (de Tweede Kamer heeft daarover een motie aangenomen) en wat de positie van de provincies is in de planning en fi nanciering van de ambulancezorg. van 20 Vossemeerse carnavalslied jes. Carnavalminnend Vossemeer had wekenlang uitgekeken naar de bon te avond van de Vlooientrappers. De toegangsbewijzen waren in re cordtempo uitverkocht en om acht uur zaten de kleurrijk verklede be zoekers in gespannen afwachting van wat komen ging. Presentatoren Bas Quist en Rien Tholenaar, bei den lid van de commissie protocol, praatten in rap tempo een hilarisch en onderhoudend programma aan elkaar. De vijf dweilbands hadden elk een eigen videoclip gemaakt die als rode draad van het programma uitgezonden werden. Voor de pauze werd eveneens een documentaire vertoond van elf jaar Vlooientrap pers. Vanaf de tribunes volgen lachsal vo's en kreten van herkenning el kaar op. Bij de filmbeelden en de originele clips van de bandjes kun nen de leden van de protocolcom missie niet achterblijven. Als het publiek na de pauze een speciale editie van het satirische tv-program- ma 'Dit was het nieuws' krijgt voor geschoteld, zijn lachbuien niet van de lucht. Op hilarische wijze wor den herkenbare onderwerpen en be kende personen op de korrel geno men. De scherpzinnigheid die kenmerkend is voor de inhoud van de plaatselijke carnavalskrant wordt deze avond vocaal nog eens dunne tjes overgedaan. Het publiek in de zaal geniet met volle teugen van het optreden. Ter afsluiting van het pro gramma wordt er vanuit de Vossen kuil naar ieder dorp in de gemeente Tholen overgeschakeld. In iedere woonkern geeft een jurylid (iemand van de Vlooientrappers) de punten- beoordeling voor de vijf vertoonde videoclips. Na het optellen van de punten blijkt dat alle bands gebroe derlijk op de eerste plaats zijn geëindigd. Ter herinnering aan de jubileumavond krijgt iedere band een 'gouden vlooi' uitgereikt. Met een carnavalsbal wordt de jubileum dag van de Vlooientrappers afgeslo ten. „Deze dag was zeer geslaagd, we kunnen ons nu helemaal gaan richten op de activiteiten die we tijdens de komende waoidaehen, op vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart gaan houden", kijkt voor zitter Potappel tevreden terug op de jubileumdag van zijn vereni ging- Op de volgepakte tribunes van dorpshuis de Vossenkuil geniet het publiek met volle teugen van een hilarisch en onderhoudend jubileumprogramma van carnavalsvereniging de Vlooientrappers. Advertentie I.M. bond Anbo als hele kleine dorpsge- nootjes symbolisch voor hetgeen de Vlooientrappers in de afgelopen elf jaar heeft bereikt. „Carnaval op Groot Pesóót leeft bij jong en oud. Ouderen vinden het prachtig en kin deren zijn de afgelopen elf jaar op gegroeid met carnaval op eigen dorp. We bezoeken onder leiding van prins Weijte en zijn gevolg jaar- Tijdens een goed bezochte receptie werd het bestuur van de Vlooien trappers uitgebreid gefeliciteerd door afgevaardigden van zusterver enigingen, het gemeentebestuur, oud-protocolleden en dorpsbewo ners die carnaval een warm hart toe dragen. Spreekstalmeester Rien Tholenaar noemde de aanwezigheid van zowel mensen van de ouderen-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11