J ,r Verkoping levert 10.000 euro op voor dagactiviteitencentrum Oud-Vossemeer Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 februari 2003J Straten versieren Ramp Ouwerkerk VERF NODIG? Beroep op predikant Boete voor wildplassen Lezing over de eenheid van God Bouw scharrelstallen Open huis bij drukkerij Kleuters in bakkerij Bahnerth wint klaverjassen Uitbreiding café Botsing op kruising Burgers maakt 22 caramboles Zingen voor Messiasbelijdende joden Vroonstede goedgekeurd Smartlappen in Wellevaete Inbraak in woning Autobanden lek Kennismaken met koor T^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Dr. J.H.E. Janssen is afwezig van 26 februari t/m 11 maart 2003 Darttoernooi Smerdiek Projectavond watersnood Diabetes en voeten Voorzitter kerkenraad Van Diggele wint klaverjassen Dr. J.H.E. Janssen is afwezig van 26 februari t/m 11 maart 2003 Lampionoptocht Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder bedankt! De Schutse kreeg van bedrijven nog 12.000 euro voor gehandicapten Leuke en leerzame projecten In 't schuurtje is van alles te koop Auto botst op wegwijzer Jan Lennard Kempeneers beste visser Inloopochtend heemkundekring Man aangehouden Voor de derde keer zullen dit jaar met koninginnedag straten versierd wor den. Het thema van de wedstrijd van Stad is: visserij. Voor buurtverenigin gen die belangstelling hebben om mee te doen, is een werkgroep opgericht. Kerkstraat, Stoofstraat, Polder- en Louisestraat, Venkelstraat, Vossemeer- sepoort en Doelweg zijn daarin al ver tegenwoordigd. Andere buurten zijn welkom. Zij kunnen terecht bij coördi nator Gijs v.d. Hoven, tel. 602271. Stichting Stad heeft tevens besloten om op 30 april een vossenjacht te or ganiseren voor het hele gezin. In het artikel over de nabestaanden en redders die vorige week in deze krant verslag deden van hun ontmoeting met koningin Beatrix in Ouwerkerk, komt mevrouw De Korte-Hout uit Tholen aan het woord. Haar voor naam is niet Geertje maar Lena. Geer tje was de naam van haar moeder. En het erelid van de natuurvereniging Tholen mevrouw T. Soomers-Vis woont in Ten Anker in Tholen en niet in Bergen op Zoom, zoals vermeld stond. Onze mengmachine maakt uw wens kleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De hervormde gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Vernooij uit Oude Pekela. De beroepen predi kant hoopt zondag 44 jaar te worden en staat net vier jaar in zijn eerste ge meente. Zondag 23 februari komt ds. Vernooij preken, waarna op dinsdag avond de kennismaking plaatsvindt met de gemeenteleden. Na het ver trek van ds. N. den Ouden is dit het tweede beroep dat de hervormde ge meente heeft uitgebracht. In de nacht van zondag op maandag werd omstreeks 2.20 uur een 19-jari- ge inwoner in de Hoogstraat bekeurd wegens wildplassen. Toen de jonge man op zijn gedrag werd aangespro ken uitte hij tevens beledigde taal richting de politie. In het kerkgebouw van de Neder landse Protestanten Bond (NPB) houdt prof. dr E.H. Cossee woens dagavond een lezing over het unita risme. Het unitarisme is een stro ming in het protestantisme, die het leerstuk van de drie-eenheid van God verwerpt en de nadruk legt op de eenheid van God. Door de officië le kerk werd deze stroming veroor deeld als de ergste vorm van ketterij. Het unitarisme kan worden gezien als de oudste beweging binnen de vrijzinnigheid. Er liggen sterke ac centen op het vrij-religieuze denken en de interreligieuze dialoog. Een belangrijk element in het unitarisme wat bewaard gebleven is, is een on uitroeibaar optimisme ten aanzien van de ontwikkelingsmogelijkheden van de mens. De aanvang van de le zing is om 20.00 uur. Maatschap Van Binsbergen aan de Mosselhoekseweg heeft vergunning gevraagd voor het bouwen van twee stallen voor scharrelkippen. De pro vincie Zeeland maakt binnen acht weken bekend of er op basis van arti kel 18 van de wet op de ruimtelijke ordening een verklaring van geen be zwaar kan worden gegeven. Drukkerij Dieleman/Limovi neemt donderdag 20 februari deel aan de nationale grafimedia dag, waarbij het bedrijf te bezichtigen is door school verlaters en andere belangstellenden. Tijdens de rondleiding door het be drijf kunnen de bezoekers ondervin den welke uiteenlopende producten er van de pers rollen. Men hoopt op deze wijze jongeren enthousiast te maken voor een loopbaan in de grafi sche sector. Bezoekers kunnen deel nemen aan een prijsvraag en krijgen ook enkele presentjes. Zestig kleuters van Ter Tolne brach ten dinsdagmiddag een bezoek aan de nieuwe bakkerij van Ad Gladdi- nes op bedrijventerrein Welgelegen. Voorzien van een zelfgemaakte bak kersmuts - de begeleiders kregen een petje in verband met de hygiëne - keken de kinderen in drie verschil lende groepen hoe met een machine oliebollen gemaakt worden. Vervol gens mochten ze Weesper moppen maken, de eerste koekjes die Ad Gladdines ook zelf maakte toen hij op de bakkerij school zat. Verder mochten ze kadetjes maken en een taart versieren. Tussendoor kregen ze wat te drinken. Met een zelf ver sierd taartje en een zak oliebollen gingen de kleuters tevreden naar huis. De koekjes en kadetjes zaten nog in de oven, maar die bracht de bakker de volgende morgen op school. Als dank voor de gastvrij heid had elke groep een mooi kunst werk gemaakt. „Mede door de inzet van alle mensen van de bakkerij was het een fantastische middag", aldus juf Marleen Deurloo van Ter Tolne. Bij de clubcompetitie van klaverjas- club Stad Tholen behaalde Frans Bahnerth de overwinning op de laatstgehouden clubavond, waarbij achttien kaarters in actie kwamen. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1. Frans Bahnerth 5477 punten; 2. Magda Noordijke 5182 p; 3. Matja Snepvan gers 5077 p; 4. Leen Hage 4932 p; 5. Monique Keyzers 4858 punten. Gedeputeerde staten hebben dinsdag een verklaring van geen bezwaar af gegeven voor het vergroten van café Old Friends in de Hoogstraat 18. Gehoord de rijksdienst voor de mo numentenzorg bestaan er bij de pro vincie geen planologische bezwaren tegen het bouwplan. Tegelijk werd een verbouwplan van Leunis vastgoed goedgekeurd waar bij een garage aan de Eendrachts weg 11 wordt omgevormd tot een kantoor. Het plan van W. Bakker om twee dakkapellen te plaatsen op het pand Dalemsestraat 27 kreeg even eens groen licht van gedeputeerde staten. Op de kruising van de Edisonweg met de Grindweg en de Kon. Julia- nastraat ontstond donderdagmiddag blikschade doordat enkele auto's el kaar raakten. Een 78-jarige inwoner kwam uit de Edisonweg en zag te laat dat er van rechts een auto kwam, bestuurd door een 19-jarige plaatsge noot. Hij schampte deze auto en bot ste aan de overkant tegen de stil staande auto van een 43-jarige inwoonster. De inzittenden bleven ongedeerd. Oud-Vossemeer In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte C. Bur gers een serie van 22 caramboles. J. Hommel noteerde met 3,25 het hoogste gemiddelde. De kortste par tij werd gespeeld door A. Hommel. De uitslagen zijn: L. van Wezel-A. Hommel 6,25-10; H. Hommel-N. Rooijakkers 9,43-10; J. Hommel-P. de Leeuw 9,28-10; C. Burgers-A. van Daalen 9,01-10; J. van Daalen-J. Etiënne 9,4-10; K. Hommel-D. van Driel 10-7.65. Sint-Annaland Voor de interkerkelijke stichting steun de Messiasbelijdende joden houdt het Eilandenkoor onder lei ding van dirigent Peter Wildeman zaterdag een concert in de hervorm de kerk. Medewerking verleent ook het Urker familiekoor Eljada, dat be staat uit 12 personen. Het orgel zal bespeeld worden door Martin West- strate. Ds. A. Jonker, die voorzitter is van de stichting Steun de Messias belijdende joden zal een appèlwoord spreken. De stichting heeft onlangs in Jeruzalem een pand gekocht voor de Messias belijdende gemeente Bat Sion (dochter van Sion), die geleid wordt door ds. Ben Zvi. Op de ver dieping van dit pand is een kerkzaal gerealiseerd, terwijl er op de begane grond een lunchroom komt. Hier voor is in Nederland een keuken ge bouwd die naar Jeruzalem zal wor den overgebracht. Er zal een collecte worden gehouden op deze zang avond, waarbij de organisatie hoopt voldoende geld in te zamelen voor de transportkosten. De aanvang van het concert is om 19.30 uur. Gedeputeerde staten hebben dinsdag bestemmingsplan Vroonstede goed gekeurd. Het bezwaar van W. Heij- boer tegen onteigening van zijn per ceel bouwland, dat volgens hem pas in een latere fase nodig is, werd on gegrond verklaard. Volgens de pro vincie valt de grond onder de eerste fase en streeft het gemeentebestuur naar spoedige realisering, zodat het algemene belang van de volkshuis vesting voorgaat. De landbouw- schuur van PA. Snoep - volgens het bestemmingsplan mag je niet binnen 100 meter van een agrarisch bedrijf bouwen - vormt naar het oordeel van g.s. geen belemmering omdat deze wordt gesloopt. Hierover bestaat overeenstemming met de eigenaar. Snoep wilde de schuur niet aan de gemeente verkopen omdat hij daar een huis wil bouwen. Mede omdat de agrarische activiteiten van Snoep zijn beëindigd - alleen hobbymatig gebeurt dat nog - was het de uitdruk kelijke wens van Snoep, dat de be stemming van zijn schuur veranderd wordt in nader uit te werken gebied. Er is nog geen concrete invulling aan gegeven, evenmin als aan de an dere percelen tussen de Bierens- straat en de begraafplaats. Verder op tegenover het sportveld en rond de bushalte zijn de bouwkavels wel in het bestemmingsplan vastgelegd. De inspectie ruimtelijke ordening, die bij de gemeente protest had aangete kend tegen heel Vroonstede, heeft dat bezwaar bij de provincie laten varen. Volgens g.s. 'maken eisen vanuit de waterhuishouding het noodzakelijk te beginnen met uit voering van het zuidwestelijk plan- deel van de nieuwe woonwijk. In gemeenschapscentrum de Wel levaete wordt zaterdagavond het Setallandse smartlappenfestival georganiseerd. De talentenshow begint 's avonds om 21.00 uur. Di verse inwoners zullen hun zang kwaliteiten laten horen. Dit evene ment wordt georganiseerd door voetbalvereniging WHS en mu ziekvereniging Accelerando. Toe gangsbewijzen zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij boekhandel Heijboer. Sint-Maartensdijk In een woning aan de Haven werd tussen maandagavond 20.45 uur en dinsdagmorgen 9.00 uur ingebro ken. De eigenaar mist een videore corder, een schilderij, een tapijt en een geldbedrag van een paar hon derd euro. De toegang tot de wo ning werd geforceerd. Van een auto die geparkeerd stond aan de Oostsingel zijn tussen maandagavond 22.00 uur en dins dagmorgen 8.00 uur twee banden lekgestoken. Het schadebedrag be draagt ongeveer 100 euro. De christelijk gemengde zangver eniging Met hart en stem organi seert vrijdag een open repetitie avond, waarbij alle inwoners van 12 jaar en ouder vrijblijvend een kijkje kunnen nemen. Er zullen op deze repetitieavond enkele liede ren partij voor partij worden inge studeerd, zodat iedereen aan het eind van de bijeenkomst met het vierstemmig koor kan meezingen. Donderdag, vrijdag en zaterdag mMMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 £Sucadelappen 1 kg 7,90 ♦Soeppakket 3,10 Malse riblappen 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Hamburgers 5 halen Schouderham 150 gram 1,- Leverkaas 150 gram 1,- Olé 100 gram 1r- Kip-kerriesalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4,- 4 BETALEN Advertentie I.M. De avond begint om 20.00 uur in verenigingsgebouw Calvijn aan de Markt en duurt tot ongeveer 21.45 uur. Voor vragen over het koor kan contact opgenomen worden met secretaresse Ina Hage (692455). De apotheek is ook gesloten. Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen. Waarneming alleen in dringende gevallen door dr. R. Jahangir, Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Tel. 0166-662400. Advertentie I.M. De activiteitencommissie van voetbalvereniging Smerdiek orga niseert vrijdag 21 februari een darttoernooi in de kantine. Het toernooi begint om 19.00 uur. De protestants christelijke Juliana van Stolbergschool organiseert vanavond tussen 19.00 en 20.30 uur een kijkavond over de waters noodramp van 1953. De werkstuk ken die de kinderen rondom het project hebben gemaakt zijn dan voor alle belangstellenden te be wonderen. In de gemeenschapsruimte is een foto-expositie van dhr. Duyster uit Krabbendijke te zien. Ook wordt er een video vertoond die gemaakt is tijdens het project. De afdeling Tholen van de Diabe tes vereniging Nederland organi seert maandag voor alle belangstel lenden een informatieavond in partycentrum Haestinge. Podothe- rapeute mevr. J. v.d. Berg van zie kenhuis Lievensberg zal een lezing houden over de gevolgen die dia betes kan hebben voor de voeten. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en zal ongeveer tot 21.30 uur duren. Contactpersoon van de dia betesvereniging is Marieke Bolier (662161). G. Atres uit Tholen is benoemd tot voorzitter van de kerkenraad van de Hervormde Gemeente Rehoboth. Vice-voorzitter is ds. J. de Goei, se cretaris C.J. de Korte uit Scherpenis- se. Mevr. J. van Dijke-v.d. Bor ver tegenwoordigt de kerkvoogdij en I. v.d. Reest de diaconie in het dage lijks bestuur. De uitslag van de laatstgehouden competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars is: 1. N. van Diggele 5457 punten; 2. L. Kampman 5105 p; 3. J. van Splunter 4662 p; 4. P. van Bloppoel 4473 p; 5. J. van Gorsel 4399 p; 6. M. v.d. Berg 4375 p; 7. G. van Ham 4324 p; 8. J. van Zetten 4233 p; 9. M. Ver maas 4144 punten. Scherpenisse De apotheek is ook gesloten. Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen. Waarneming alleen in dringende gevallen door dr. R. Jahangir, Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Tel. 0166-662400. Advertentie I.M. De Oranjevereniging en de Dorpsge meenschap organiseren op zaterdag 22 februari een lampionoptocht. Mu ziekvereniging Euterpe verleent aan deze tocht haar medewerking. Vanaf 18.45 uur worden bij het Holland Huis de lampionnen uitgedeeld aan de kin deren. In verband met de veiligheid heeft de organisatie besloten om ge bruik te maken van elektrische lam- U heeft ons een overweldigend afscheid en afscheidsca deau geschonken. U stuurt ons heel ver weg. Wij zijn diep onder de indruk en eerbiedig neem ik mijn petje voor jullie af. Om soms meer dan 2 uur in de rij te staan, daar heb je de lijfspreuk van Noad wel voor nodig. Flupland neemt revanche! Bij mij in de spreekkamer kreeg je altijd 2x een hand. Nu moest ik 3 1/2 uur handjes geven: enorm, niet te geloven, u bent onvergetelijk. Ook het Rode Kruis, het Reanima- tieteam en vooral het afscheidscomité heel hartelijk bedankt. Ook bedankt voor de juweeltjes van kaarten. De goede wensen en Gods zegen op al onze wegen. Met vriendelijke groet, Fam. van Doesburg-Menger Advertentie I.M. Er was veel volk bij de verkoping voor dagactiviteitencentrum de Schutse afgekomen. De organisatie was dik tevreden over het verloop van de koopjesdag, de opbrengst van 10.000 euro wordt in zijn geheel besteed aan dagopvang, begeleiding en verzorging van de verstandelijk gehandicapte bezoekers van de Schutse. Dagactiviteitencentrum de Schutse uit Oud-Vossemeer heeft zaterdag tijdens een druk bezochte verkoping in dorpshuis de Vossenkuil 10.000 euro binnengehaald. In de Schutse aan de Veerstraat wordt sinds janu ari 2002 een dagactiviteitenprogramma verzorgd voor twintig verstan delijk gehandicapten in leeftijd variërend van 3 tot 28 jaar. De op brengst van de verkoping zal ondermeer worden besteed voor de aanschaf van een speciale schommel en voor het kleine dierenverblijf dat onlangs bij het activiteitencentrum is gerealiseerd. Dorpshuis de Vossenkuil is omgeto verd in een grote bazar. Dertig vrij willigers helpen met het verkopen van boeken, zelfgemaakte kaarten, pinda's, kamerplanten, kaas, vlees waren, speelgoed, vis, gereedschap en houten decoraties. Enkele dames bieden lekkernijen 'uit eigen keuken' te koop aan zoals bami, nasi, yog hurt, advocaat, cake, slaatjes en amandelbroodjes. Dorpsbewoners en bezoekers van de Schutse met hun familie lopen tussen de koopwaar door en iedereen vindt wel iets van zijn of haar gading. Marian Aarnoud- se, regiohoofd van het organiserend comité, ziet de gezellige drukte in het dorpshuis met genoegen aan. „We zijn al enkele dagen bezig met het gereed maken van de verse pro ducten en het uitzoeken van de ande re artikelen. De mensen van ons co mité en de bezoekers zijn erg betrokken bij het welzijn van de ver standelijk en meervoudig gehandi capten die dagelijks liefdevol wor den opgevangen en begeleid in het activiteitencentrum aan de Veer straat." Coördinerend begeleidster Ria Vos onderschrijft de woorden van me vrouw Aarnoudse. „Ook diverse be drijven uit de gemeente Tholen heb ben hun goede hart laten spreken. We hebben eind vorig jaar een sponsor actie gehouden onder regionale on dernemers. De opbrengst voor ons centrum bedroeg toen ruim 12.000 euro. Het is voor de gehandicapte be zoekers natuurlijk fantastisch dat er zoveel steun is voor hun weizijn, maar ook voor ons als begeleidings team is het een enorme stimulans om energiek door te gaan met ons werk." Sinds de reformatorische instelling zich vorig jaar in Oud-Vossemeer vestigde (de hoofdvestiging staat in Kesteren) is de Schutse samen gaan werken met Siloah (gelieerd aan de Gereformeerde Gemeenten) en Adullam (Oud Gereformeerde Ge meenten), twee vergelijkbare organi saties. Mevrouw Vos verduidelijkt dat de drie instellingen wel helemaal op eigen benen staan. „Siloah en Adullam zijn net als de Schutse re formatorische zorginstellingen. Er is een driehoeksoverleg gevormd om bepaalde zaken goed op elkaar af te stemmen. Zo kunnen we als indivi duele instellingen zorg en opvang voor gehandicapten steeds verder optimaliseren. Siloah verzorgt in de provincie Zeeland woonvoorzienin gen en de Schutse biedt in dit gebied dagopvang." De gehandicapten in activiteitencen trum de Schutse worden, verdeeld over vier groepen, dagelijks bezig gehouden met een zeer gevarieerd programma. Mevrouw Vos: „Er zijn activiteiten in en rond de lokalen zo als spel en educatie, dierenverzor- ging, bakken, inpakken en werk zaamheden in de werkplaats. De kleinere gasten worden op een speel se manier geactiveerd en aan de hand van thema's maken ze kennis met al lerlei leerzame onderwerpen. Vorige week zijn we bijvoorbeeld met een groepje meervoudig complex gehan dicapten (mcg groep) op bezoek ge weest bij bakker Van der Maas in Sint-Annaland. In het kader van een leerproject over de bakker mochten de kinderen zelf koekjes bakken. Ui teraard werd het zelf gemaakte ban ket ook lekker opgegeten door de jonge bakkertjes. Voor de volwasse nen hebben we naast het vaste activi teitenprogramma bovendien een bui tenshuis werkproject. Met enige begeleiding verrichten de oudere be zoekers van onze instelling eenvou dige werkzaamheden bij midden standers en scholen in de gemeente Tholen. Het is heel belangrijk dat de ze mensen de mogelijkheid wordt geboden om werkervaring en sociale vaardigheden op te doen. Niet alles valt of staat met geld alleen. Naast fi nanciële steun en initiatieven zoals deze verkoping zullen we altijd een beroep op vrijwilligers en het be drijfsleven moeten blijven doen om leerzame en leuke projecten uit te kunnen voeren." Dagactiviteitencentrum de Schutse in Oud-Vossemeer is het hele jaar door actief bezig met het bijeen brengen van fi nanciële middelen ten behoe ven van de verstandelijk ge handicapten in de Veerstraat. Op zaterdag en maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur en donderdags van 18.30 uur tot 20.30 uur kunnen mensen in het winkeltje ('t schuurtje) van het comité aan de Hikseweg 1 in Oud-Vossemeer terecht voor ondermeer versproduc ten, huishoudelijke artikelen, ondergoed, bakkerijgrondstof fen, cadeauartikelen en eigen gemaakte kaarten en houten decoraties. Predikbeurten Zondag 16 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, St.-Annaland. 18.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissin- gen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. 17 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. CHR. GEREF. KERK 10 u. kand. Uitslag, Soest. 18.30 u. ds. Van der Zwan, Slie- drecht. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Jong, Nieuw-Beijerland. 18.30 u. ds. Van Beek, Puttershoek. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. kand. Uitslag, Soest. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Lingen, Oude Tonge. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Kat wijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. ds. De Graaf, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 18/2 19.30 u. ds. De Jong, Leer broek. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. do 13/2 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 14.30 u. mevr. ds. Bouw, Halsteren. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. De Jong ste, Tholen. 14.30 leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Harkema, Onst- wedde. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 19/2 19.30 u. ds. Hakvoort, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. onbekend. pionnen. Om 19.00 uur begint de rondgang door het dorp. Poortvliet Op de Postweg richting Tholen reed donderdagmiddag een 34-jarige vrouw tegen een ANWB-paal. De vrouw zag te laat dat een voor haar rij dende vrachtauto wilde afslaan. Om een aanrijding te voorkomen stuurde ze naar rechts de berm in waar zij te gen de paal tot stilstand kwam. De au to liep door de botsing aan de voorzij de zware schade op, maar de bestuurster kwam met de schrik vrij. De bestuurder van de vrachtauto heeft blijkbaar van het ongeval niets ge merkt en vervolgde zijn weg. Maandag 17 februari haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Op de jaarvergadering van zeehengel- club De Makreel is de 12-jarige Jan Lennard Kempeneers gehuldigd als clubkampioen bij de jeugd. In café De Druiventros kreeg hij een plaquette met opschrift. Daarnaast werd hem als kampioen een vismolen overhandigd. De heemkundekring Philippus- landt organiseert zaterdag haar Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Coronae, Lievevrouwe straat 3,0164-233464. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Hoffenkamp, Bergen op Zoom, tel. 0164-210081. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 febr. donderdag 13 0.12-12.47 vrijdag 14 1.22-13.57 zaterdag 15 2.22-14.47 zondag 16 3.07-15.32 maandag 17 3.52-16.17 dinsdag 18 4.37-16.57 woensdag 19 5.17-17.37 donderdag 20 5.57-18.17 vrijdag 21 6.32-19.02 ma 17/2 0.51 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 14 feb. Verkiezingsbijeenkomst SGP, Calvijn college, 19.30 u. 19 feb. Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw NPB, 19 u. 27 feb. Verkiezingsbijeenkomst CDA, Meulvliet, 19.30 u. 6 mrt. Lezing verkeersveiligheid voor chr. ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 15 feb. Receptie carnavalsver. De Vlooientrappers, Vossenkuil, 14-16 u. Bonte avond v.a. 20 u. 25 feb. Carnavalsdviering algemene vrouwenbond, Vossenkuil. 28 feb. Woaidaehen met optocht, plein Raadhuisstraat, 12.49 u. SINT-ANNALAND 14 feb. Ledenvergadering tafeltenn- nisver. Smash, kantine Rabobank, 19.30 u. 15 feb. Smartlappenfestival Accele rando en WHS, Wellevaete, 21 u. 15 feb. Zangavond met chr. ge mengd Eilandenkoor en Eljada, N.H. kerk, 19.30 u. 18 feb Spelletjesavond Plattelands vrouwen, Gouden Leeuw, 19.30 u. 25 feb. Zeeuwse boerenavond, Wel levaete, 19.30 u. 25 feb. Tafeltennistoernooi Rabo bank, Wellevaete, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 17 feb. Informatieavond Diabetes en voeten, Haestinge, 20 u. POORTVLIET 28 feb. Cabaret Rob Urgert in Fuik, 'tOuwe Raed'uus, 20.15 u. BERGEN OPZOOM t/m 30 mrt. Expositie schilderijen en beelden, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 13 en 14 feb. Muziek en dansshow Jeans 12, De Maagd, 20.15 u. 16 feb. Orgelconcert Kees van Eer- sel, Gertrudiskerk, 16 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: 8 Mile - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Pietje Bell - za, zo en wo 14 u. ROXY II: Catch me if you can - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - za en wo 13.45 u., zo 13.30 u. CINEM'ACTUEEL: Spy kids 2: The island of the lost dreams - za en wo 14 u., zo 13.30 u. Chicago - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u„ zo 18.30 en 21.15 u. The Lord of the rings 2: The two to wers - zo 15.30 u. Jungle Boek 2 - wo 14 u. Two weeks notice - do en ma t/m wo 20 u, vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15 en 18.30 u. Pietje Bell - za en wo 14 u., zo 13.30 u. James Bond - die another day - vr 18.30 u., za 14 en 21.30 u„ zo 13.30 en 21.15 u„ wo 20 u. De tweeling - vr 21.30 u„ za 18.30 u., zo 16.15 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. The pianist - zo 19 u., ma 20.30 u., di 20.30 u. tweede inloopochtend. Er is foto materiaal te bezichtigen en ook is er veel naslagwerk beschikbaar met familiegegevens. Tussen half tien en twaalf uur kan iedere be langstellende langskomen. De in loopochtend wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Schoolstraat. Een 34-jarige man die na een proefverlof op 17 december niet terugkeerde naar de tbs-kliniek in Rekken, is dinsdagavond door de politie in een woning aangehou den. In een tbs-kliniek worden mensen behandeld die een straf baar feit hebben gepleegd en door de rechtbank zijn veroordeeld. ■y

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2