Provincie akkoord met lokale bedrijven bij de Schapenweg iaMS-B0^10-79 2.50 Slotterrein 'stampvol' archeologische resten Groen licht voor huizen bij de haven Twee uren in de rij voor hand van huisarts M. Theunisse werd 103 jaar Van Zwieten: Budelpack moet zelf eens knoop doorhakken i HEIJNEN Er is al gebeld naar de tiplijn Senseo Koffie Prepare Primula's GUNTER - SI NT-ANN AL AND STROOT - THOLEN Donderdag 13 reoruan zuü3 59e jaargang no. 13 VEEL BETER BEELD DAN VIA DE KABEL! Douwe Egberts Uit eigen keuken Bloeiende Slagvaardig Niet bij elk dorp Castria, SVRZ en gemeente beraden zich De bodem van het voormalig kasteelterrein in Sint-Maar tensdijk zit 'stampvol' met archeologische resten. Er moet zeker een vervolgonderzoek komen, maar dat zal een dure aangelegenheid worden. Dat zegt provinciaal archeoloog R. van Dierendonck na het lezen van het ont- werp-rapport over het verkennend archeologisch onder zoek dat onlangs is verricht. Grootschalig Waterschap verlegt dijk Sint-Philipsland Aan de haven in Sint-Philipsland mogen toch vijf huizen gebouwd worden op de plaats van de huidige loods van A.A. Verwijs. Na veel duwen en trekken is er uiteindelijk alsnog overeenstemming bereikt tussen gemeente en wa terschap. Eind dit jaar hoopt Walpot bouwconsult uit Tholen te kunnen beginnen. Deze week J Wachttijden zijn in de gezondheidszorg een heet hangijzer, maar om de vertrekkende huisarts A. van Doesburg en zijn echtgenote een hand te geven, moesten de Sint-Philipslanders woensdag avond soms wel twee uren in de rij staan. De van 18.30 tot 20.00 uur geplande afscheidsreceptie in dorpshuis de Wimpel liep dan ook uit tot tien uur! „Onvergetelijk", zegt dokter Van Doesburg. „Ik heb alleen maar m'n werk gedaan en dan zo'n grandioos af scheid. We zijn er heel dankbaar voor." Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl titbode.nl ,nl Tholen en de r lad. Verso Bankrekening 3u au OS 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,30 per halfjaar, 28,00 per jaar, per post 44,85 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. heijnen schotelantennes voor een wereldverbinding WWW E-T EC H N O LOG I E HERELSESTRAAT 121 HEERLE 0165-304050 In zorgcentrum de Schutse te Sint- Annaland heeft M. Theunisse zijn 103de verjaardag gevierd. Dat ge beurde in familiekring op zijn kamer, waar o.a. zijn broer, zuster, andere fa milieleden en burgemeester W. Nuis op bezoek kwamen. Theunisse is de oudste inwoner van de gemeente Tholen. De oud-schipper is nog goed gezond, maar tegen de komende ver huizing van het zorgcentrum naar de tijdelijke huisvesting aan de F.M. Boogaardweg ziet hij wel op. En wanneer alles goed gaat, zal Theunis se dan ter zijner tijd ook weer naar de nieuwbouw terug kunnen, die op de plaats van het te slopen zorgcentrum komt. Dan zijn we inmiddels twee jaar verder en als de Sint-Annalander dat mee mag maken, evenaart hij de leeftijd van de oudste inwoners die het eiland ooit heeft gekend. Gisterenmiddag had de Zeeuwse po litie vier telefoontjes ontvangen via de anonieme tiplijn die dinsdag geo pend was om de moord op mevr. Serné in Sint-Philipsland te helpen oplossen. De recherche is daartoe overgegaan omdat men nog steeds geen verdachte op het spoor is. Een telefoonlijn waar men anoniem zijn of haar verhaal kwijt kan, heeft een lage drempel. De politie verzekert geen onderzoek te zullen doen naar de herkomst van de tip, zodat de bel ler niet benaderd wordt, tenzij hij zelf om contact vraagt. Politie en justitie benadrukken, dat de medewerking van de eerdere getuigen - die voorna melijk in Sint-Philipsland wonen - nog steeds goed is. Toch houdt men er rekening mee, dat nog niet alles is verteld en dat is de reden voor het in stellen van de tiplijn. Het onderzoeks team houdt zich in belangrijke mate nog bezig met het horen van getuigen in Sint-Philipsland en omgeving. Het technisch onderzoek is ook nog steeds niet afgerond. Het gratis tele foonnummer van de anonieme tiplijn is 0800-3366000. Men kan ook e- mailen: philpolll2@hotmail.com Gedeputeerde Van Zwieten (rechts) in 't Veerhuis te Anna Jacobapolder in gesprek met de nieuwe secretaris van het Ondernemers Overleg Tholen OOT), Rini Matthijssen. De provincie keurt de vestiging van een lokaal bedrijventerrein aan de overkant van de Paasdijkweg, bij de Schapenweg, in Poortvliet goed. Gedeputeerde J.G. van Zwieten zei dat dinsdagavond op een bijeen komst van Ondernemers Overleg Tholen in 't Veerhuis te Anna Jacoba polder. Hij leverde daar fikse kritiek op Budelpack, dat de overheid heeft verweten te weinig ontwikkelingsmogelijkheden te krijgen. „Bu delpack moet zelf eens een keer een knoop doorhakken en weten wat ze wil. De gemeente valt niks te verwijten. Ik heb het zesde plan voor Bu delpack al goedgekeurd, maar er is nooit wat van uitgevoerd." Directeur J. Bakker van het Poort- vlietse verpakkingsbedrijf noemt de uitspraak van dhr. Van Zwieten 'volstrekt ongepast.' „Ik kan die uitlatingen van de gedeputeerde niet begrijpen, want de technische dienst en ons hoofdkantoor zijn natuurlijk niet voor niets naar Ber gen op Zoom verhuisd. Wij wilden wel in Poortvliet blijven, maar kre gen geen mogelijkheden. De ont vlechting van Bouman-Potter en Budelpack op het bedrijventerrein duurde jaren. Nu dat rond is, mo gen we geen extra vervoersbewe- gingen maken", aldus Bakker. Hij heeft donderdag met wethou der K.A. Heijboer gesproken nadat de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling op een actievere aan pak van b. en w. had aangedron gen. Volgens beiden was het een 'constructief gesprek.' Bakker zegt de wethouder dezelfde informatie te hebben gegeven als eerder de commissie ontving. „Ik heb het college ook uitgenodigd onze ves tiging in Bodegraven te bezoeken, waar niet alleen producten ver pakt, maar ook geproduceerd wor den. Op redelijk korte termijn wil len we dat ook in Poortvliet gaan alle smaken a 130 gram vele kleuren 3 voor aanbiedingen geldig t/m 15 februari a.s. doen. Dat is veel doelmatiger, met name voor de non-food afdeling Budelpack II." Qua milieuvergun ning zit het Poortvlietse bedrijf echter aan de grens. „We gaan de komende periode verkennen wat de mogelijkheden zijn. Daarvoor huren wij gekwalificeerde krach ten in", aldus Bakker. De goedkeuring van de provincie om aan de overkant van de Paas dijkweg een nieuw lokaal bedrij venterrein toe te staan, biedt per spectieven aan o.a. transportbe drijf De Groen, dat al jaren op zoek is naar een moderne accom modatie ter vervanging van de ga rage aan de Paasdijkstraat. De gemeente heeft twee jaar geleden al grond van bloemenhandel P.C. Heijboer gekocht. Dit perceel komt uit op de Schapenweg. De grond tussen het bedrijfspand van Heijboer en de Schapenweg (dus direct aan de Paasdijkweg gele gen) is eigendom van Budelpack. Die zou daar een parkeerterrein aanleggen, maar dat is van de baan. Algemeen directeur A.A. Nieuwkerk liet eerder weten, de grond aan de gemeente te willen verkopen. Bakker zegt daar echter niet met Heijboer over gesproken te hebben. „We sluiten echter niets uit." Volgens de wethouder kan de gemeente een structuurvisie gaan ontwikkelen, nu Van Zwieten het licht op groen heeft gezet. „We gaan er ons voor inzetten en inven tariseren de bedrijven die voor het nieuwe terrein in aanmerking wil len komen." Directeur Rens Elen- baas van het gelijknamige carros- seriebedrijf meldde zich er dins dagavond al voor aan. „Ik hoop het slagvaardig op te pakken", al dus wethouder Heijboer. Gedeputeerde Van Zwieten liet zich vol lof uit over de aanpak van het huidige gemeentebestuur van Tholen. „Ik heb het gevoel, dat er met dit college zaken te doen val len. B. en w. tonen dynamiek." Poortvliet is mogelijk nog net op tijd voor het nieuwe lokale bedrij venterrein, want gedeputeerde Van Zwieten maakte duidelijk, dat het provinciaal bestuur in het nieuwe streekplan vanaf 2005 niet bij elk dorp een bedrijfsterrein van 5 ha. wil aanleggen. Concentratie van bedrijven in de dragende kern Tholen en daarnaast in 1 of 2 an dere dorpen die dat qua beeld en ligging kunnen hebben, zal vol gens Van Zwieten het nieuwe be leid worden. „Het begrip lokaal bedrijf is ook wel flink aan inflatie onderhevig, want dat is niet alleen meer de garage en de aannemer van vroeger." Wethouder Heijboer zei desge vraagd te hopen, dat de 1 of 2 dor pen' er zeker drie kunnen worden. „In Sint-Maartensdijk, Sint-Anna- land en Poortvliet willen we ook in de toekomst lokale bedrijfsterrei nen hebben." Castria Wonen en de SVRZ willen op het voormalige slotterrein van Frank van Borssele het woonzorgcentrum Maartenshof uitbreiden. Er is een bouwvergunning aangevraagd voor het nieuwe complex met 33 wonin gen, plus een gezondheidscentrum. Tijdens een voorlichtingsavond begin oktober was de belangstelling voor het project groot. Kandidaat-bewo ners bleken zich niet te bekommeren om de geschiedkundige ondergrond van hun toekbmstig onderkomen. De resultaten van het archeologisch on derzoek kunnen nu echter roet in het eten gooien want volgens Van Dieren donck zijn de resultaten 'overdonde rend'. „Er zit daar vreselijk veel in de bo dem. Als de gemeente hier wil laten bouwen, dan zal er zeker een vervolg onderzoek moeten komen en dat zal een dure aangelegenheid zijn. Dat weet ik zeker." Van Dierendonck heeft echter nog geen eindrapport gezien, zegt hij. Wel heeft hij inzage gehad in het concept. De uitkomst verwondert hem niet. „Dat is ook de reden waarom ik de gemeente destijds ook heb gewaar schuwd. Op basis van de voorkennis van het kasteelterrein heb ik het ad vies gegeven om de uitbreiding van Maartenshof niet in die richting te doen." Hij schreef eind juni een brief aan b. en w. over de aanwezige stoeterij op het terrein, waarna het plan enigszins werd gewijzigd. Punt van zijn kritiek bleef echter dat er alsnog gebouwd zou worden op de slotgracht. De ge meente sprak echter over een sloot. En een van de belangstellenden op de inloopavond had het over een 'vieze stienkdulf' die maar snel gedempt moest worden. Van Dierendonck zal na lezing van het eindrapport van de ArcheoMedia in Nieuwerkerk aan de IJssel de be vindingen 'al dan niet onderschrij ven'. „Op basis daarvan zal ik aanbe velingen doen aan de gedeputeerde staten." Het plan voor de uitbreiding van Maartenshof aan de Bloemenlaan valt onder het investeringsbudget stedelij ke vernieuwing. Daar is een project groep voor in het leven geroepen waarin Castria Wonen, SVRZ en de gemeente samenwerken. Voorzitter is J. de Kok hoofd van de afdeling alge mene zaken en welzijn van de ge meente. ZIE VERDER PAGINA 3 „Het is niet vanzelf gegaan, maar de gemeente heeft zich achter het plan geschaard en het waterschap wil een deel van de dijk verleggen", zegt Walpot. Waterschap Zeeuwse Eilan den wilde lang niets van huizen bouw weten omdat de dijk langs de Stationsstraat in Sint-Philipsland nog een waterkerende functie heeft. En ook al zou het alleen om vervan ging van de voormalige graan- en kunstmestloods door huizen gaan, er zat eerst geen beweging in. Ambte lijk en bestuurlijk overleg, infor meel en formeel, leverden geen positief resultaat op. In de gemeen teraad werden vragen gesteld om deze dorpsvernieuwing toch moge lijk te maken. Uiteindelijk lukte het toch om een oplossing te vinden. „De gemeente moet een deel van het havenplateau bestemmen als waterkering. In die ruimte kan het waterschap een nieu we dijk aanleggen. De huizen ko men daardoor volledig achter de waterkering te liggen. Dankzij con structief overleg op bestuurlijk ni veau is deze oplossing tot stand ge komen", zegt Walpot. Hij heeft inmiddels het bouwplan bij de gemeente ingediend. „Met de welstandscommissie waren we al rond, na een aantal zaken bijge schaafd te hebben. Het worden vijf woningen in twee bouwlagen met een garage. Heel traditioneel met ro de baksteen en donkere pannen, want je hebt met een authentieke omgeving te maken. De bestaande contouren van de loods blijven ook in de nieuwbouw terugkomen." De toekomstige bewoners hebben rondom zicht op de Krabbenkreek. Voor het zover is, moet eerst de ou de loods gesloopt worden. In het pand zitten nog golfplaten van as best. Ook voor het bestemmingsplan dient nog een procedure gevoerd te worden. De bedrijfsbestemming moet gewijzigd worden in een woonbestemming. Volgens Walpot gaat dit via een verkorte artikel 19- procedure. Gedreven voorzitter Henk Geluk brengt toast uit op nog eens 25 jaar VZOS Ook Anja Neele gehuldigd ter gelegenheid van haar zilveren zangjubileum Oprichter Alfred Vis van Vossemeerse woaidaehen toe aan elfjarig jubileum EN VERDER... Kritiek op het opschorten van de proef met inlaat van zoet water Adrie Quaak krijgt boek over de Ramp van commissaris Van Gelder Thools mannenkoor brengt cd uit met passie- en paasmuziek WIE ZIJN GEDULD VERLIEST, HEEFTAL HALFVERLOREN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Advertentie I.M. Een uit zeven inwoners bestaand comité verraste de huisarts met een reischeque van 2000 euro 'en nog eens 800 euro zakgeld. „De Sint-Philipslanders sturen ons heel ver weg. Misschien gaan we naar Kenya. Mijn vrouw heeft daar via het Wereldnatuur- fonds een olifantje geadopteerd. Daar kunnen we dan eens gaan kijken." De vertrekkende huisarts wilde de inwoners in de gelegenheid stellen om hem en zijn echtgenote de hand te drukken voordat de verhuiswagen naar Bergen op Zoom 20 fe bruari in de Zijpestraat verschijnt. „Wordt er nog wat gedaan?", kreeg beheerder Wim Quak van de Wimpel te horen. „Spontaan is er toen een comité gevormd en in een paar dagen is er een inzameling geregeld. Binnen een week was alles rond", vertelt Quak, die samen met Henk Geluk, Adrie van Dijke, Joke Bomas, Elly Mol, Wilma Neele en Esther v.d. Reest het comité vormde. Dokter en mevr. Van Doesburg, opvolger G. de Koek (39) uit Antwerpen, de bestaan de assistente Rachelle Slokkers uit Oud-Vossemeer en de nieuwe assistente Ingeborg de Goede uit Nieuw-Vossemeer (zij vervangt 's middags mevr. Van Doesburg in de apotheek) stonden woensdagavond eerst achteraan in de zaal, vlakbij de ingang. Toen Henk Geluk namens het comité een toespraak hield en het cadeau van de inwoners aanbood, zwelde de rij met wachtenden aan. Ze stonden op een gegeven moment bui ten tot aan de Mosselkreekstraat. Daarop besloot het comité om de dokter met de an deren voorin de Wimpel te laten staan, vlak voor het podium, zodat er veel meer inwo ners naar binnen konden. Zie verder pagina 13 Jannelise Kunst, die dertien jaar geleden door dokter Van Doesburg ter wereld werd geholpen, kwam op haar verjaardag afscheid nemen van het huisartsenpaar, samen met haar vader en haar zusje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1