Beeldkwaliteit Provincie Zeeland Statencommissies MIX INN BIEDT MEER... Ballantine's Kleiner Gorter e*# Chateau Lamothe de Haux 2000 Aanleg weg S14 en S15 In beroep Mededelingen van het waterschap Boomsma Cockburn's Port Bootz Hoppe Floryn Joustra Ursus Roter Donderdag 13 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 7/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten bespreken diverse Statencommissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreekrecht voor het publiek. (Officiële Mededelingen Diversen Subsidie bodemsane ring bedrijfsterreinen Schadeloket Nadeelcompensatie Westerscheldetunnel Enquete ouders Oud-Vossemeer Ontwerp-besluit intrekking lozingsvergunning Verkeersbesluit Noord- Beveland Feigling Jachtbitter Wilde Vlierbessen White, Tawny, Ruby White, Dark Rum Vieux Citroenbrandewijn Beerenburg Vodka Premières Cötes de Bordeaux a.c. SLIJTERIJ WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW Voorstraat50 St. ANNALAND tel.|0l66| 65 23 05 SLIJTERIJ WIJNHANDEL TILBORG Korte Vest 14 St. MAARTENSDIJK tel. (0166) 66 24 90 EEN GOED GLAS, EEN GOEDE ZAAK Abdij Beeldkwaliteit Hoe hou je Zeeland mooi? En hoe kan je het nog mooier maken? De provincie wil de discussie hier over op gang brengen en in ge sprek gaan met alle betrokkenen zoals andere overheden, organi saties en inwoners, om vervol gens te komen tot een beleid voor beeldkwaliteit. Met beeldkwaliteit wordt be doeld: de aantrekkelijkheid van de omgeving en de beleving hier van. De Provincie Zeeland kon digde in het Streekplan van 1997 al aan dat er beleid voor beeld kwaliteit moest komen, om zo de aantrekkelijkheid van Zeeland te behouden en verder te versterken. Brede discussie De provinciale discussienota Beeldkwaliteit is uitdrukkelijk geen standpunt, maar moet de discussie op gang brengen en structureren. Doel is door middel van een brede discussie een breed algemeen of aanaard gedragen beleid te ontwikkelen. Als vervolg op de discussie zal de uiteindelijke beleidsnota Beeldkwaliteit worden opgesteld. Afhankelijk van de inhoud, kan de beleidsnota resulteren in een streekplanuitwerking. Informatie De discussienota Beeldkwaliteit is voor €5,- aan te vragen bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De dis cussienota is ook te downloaden via de website: www.zeeland.nl via de weg digitaal loket, aanklik ken publicaties en dan de keuze mogelijkheid 'rapporten'. Over enkele weken komt er een verkorte versie uit die gratis is te verkrijgen. Vlissingen-Koudekerke (S14) en rondweg Koudekerke (SI5) Maandag 3 maart 2003 wordt gestart met de aanleg van de weg Vlissingen-Koudekerke (SI4) en de rondweg Koudekerke (S15). Het gehele project gaat ongeveer 2 jaar duren en zal gefaseerd worden uitgevoerd door Van Oord/AZC Nederland BV. Informatieavonden De provincie Zeeland houdt op maandagavond 17 februari en dinsdagavond 18 februari infor matieavonden voor belangheb benden en geïnteresseerden. Bewoners van Koudekerke e.o. zijn op maandagavond 17 febru ari van harte welkom van 19.15 tot 21.00 uur in De Couburg, Duinstraat te Koudekerke. Bewoners van Vlissingen zijn op dinsdagavond 18 februari van harte welkom van 19.15 tot 21.00 uur in De Lammeren- burcht, Zuidbeekseweg 22 te Vlissingen. Tijdens deze avonden wordt uit leg gegeven over de aanleg van de S14/S15 en de daarbij beho rende werkzaamheden en plan ning. Er zal voldoende tijd wor den gereserveerd voor het stel len van vragen aan medewerkers van de provincie Zeeland en het bekijken van de plannen. Wie niet in de gelegenheid is om op een van deze avonden aanwe zig te zijn, kan tijdens kantoor uren contact opnemen met pro jectleider, de heer C.H. Steur, telefoonnummer 0118-631552. Nieuws Nieuwvliet: foto toont een landschapscamping in wording. De landschapscamping vormt een interessant concept om de Rood voor Groen strategie op klein schaalniveau vorm te geven. De landschapscamping kan zorgen voor een versterking voor het landschap op een hogere schaal. Hierbij is de locatie cruciaal. Welzijn Maandag 17 februari, aanvang 9.00 uur, vergadert de commis sie Welzijn. Op de agenda staat onder andere het subsidiever zoek van de Stichting Herbouw Molukse Barak voor het project "Herbouw Molukse Barak" in het Nederlandse Openluchtmuseum te Arnhem. Verkeer en Vervoer Op maandag 17 februari, aan vang 13.30 uur, vergadert ook de commissie Verkeer en Ver voer. Deze commissie bespreekt onder meer de brief van GS over het afscheid van de PSD en een ingekomen memo over het voe ren van een zwaailicht door huis artsen. Economie De commissie Economie verga dert woensdag 19 februari, aan vang 14.30 uur. In deze commis sie wordt onder andere gespro ken over het subsidieverzoek van het Bureau voor Toerisme Zee land om de exploitatiekosten van het Zeeland Promotie Paviljoen te kunnen bekostigen. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 21 februari, aanvang 9.00 uur. De commissie behandelt onder andere de Landinrichting Schouwen-West, de notitie "Door Zeeland omgeven", een verken nende nota voor het omgevings beleid van de komende jaren, de evaluatie van de gedachtewisse ling in het kader van de Wet Ruimtelijke Ordening (RO) en het verzoek van de Vereniging Zeeuwse Gemeenten om uitbrei ding van het aantal landschaps campings. De komende weken zijn er ook openbare vergaderingen van een aantal andere commissies. In deze commissies is er geen spreekrecht voor publiek maar de vergaderingen zijn wel open baar. 28 Luchtvaartwet De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert op vrijdag 14 februari, aanvang 9.45 uur. De commissie bespreekt onder meer het Jaar verslag over 2002, de klachtenaf handeling inzake het recreatie gebied Oranjeplaat en de terug melding van de resultaten uit het overleg tussen de gemeenten over Paraspringen. POR VOVEHO Op donderdag 13 februari verga dert de Provinciale Onderwijsraad Voortgezet Onderwijs en Hoger Onderwijs, aanvang 14.00 uur. De vergadering begint met een inleiding van de heer Veenstra, landelijk projectmanager voor het VMBO. Hierna wordt onder ande re gesproken over de ontwikkelin gen in de regio's Midden-Zeeland, Walcheren, Tholen/West Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen. POR BOSO Op woensdag 12 februari verga dert de Provinciale Onderwijsraad Basis Onderwijs en Speciaal Onderwijs, aanvang 14.00 uur. Er wordt onder andere gesproken over de provinciale Nota "Voor mensen met een functiebeper king" Regiovisie 2002-2005, de ontwikkelingen in de jeugdge zondheidszorg door de heer Ver burg en het rapport "investeren in effectiviteit". De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zeeland.nl. Woensdag 19 februari is er een zitting van de Hoorcommissie bestemmingsplannen. De zit ting, die om 10.30 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de zitting worden de bedenkingen behandeld van J.C. van Gijs C.J.C. van Gijs te IJzendijke, E. Simonse-Claessens te Hoofdplaat en M.E. van Drongelen te IJzen dijke. De gemeente Sluis wordt uitgenodigd om te reageren op de ingebrachte bedenkingen tegen het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied, 4e herziening'. De indieners van de bedenkingen voeren onder andere aan dat windmolens niet passen in het open polderlandschap en dat deze geluidsoverlast veroorza ken. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Planologische Com missie om verzocht advies uit te brengen over het door de ge meente vastgestelde bestem mingsplan en de daartegen in gebrachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen over het bestemmingsplan. Op 11 maart zijn de landelijke Provinciale Statenverkiezingen. Het hoofdstembureau in Middelburg heeft de kandidatenlijsten eind januari bekend-gemaakt. Er zijn twee nieuwe partijen die zich hebben aangemeld voor de verkiezingen, te weten de LPF (Lijst Pim Fortuyn, lijst 9) en de SP (Socialistische Partij, lijst 8 gecombineerd met lijst 7 Groen Links). De volledige lijsten zijn op te vragen bij het informatiecentrum van de provincie, en te vinden op de website www.zeeland.nl onder bovenstaand logo bij de informatie van de verschillende partijen. Provinciale Staten hebben 7 fe bruari 2003 de Subsidieverorde ning bodemsanering bedrijfster reinen Zeeland vastgesteld. Gedeputeerde Staten besloten 11 februari 2003 dat de subsi dieverordening kan worden onderworpen aan een raadge vend correctief referendum. De verordening en het GS-besluit worden 18 februari 2003 gepubli ceerd in het provinciaal blad. Ingaande 18 februari kan - zes dagen lang tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van de Subsidieverordening schriftelijk beroep worden inge steld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag; - iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken per soonlijk een verzoek indienen bij de woongemeente tot het hou den van een provinciaal referen dum. Op 14 maart 2003 wordt de Westerscheldetunnel officieel opengesteld voor het verkeer. Dit geldt tevens, en voor zover dat nog niet is gebeurd, voor de toe- leidende wegen. Vanaf 15 maart 2003 worden vervolgens de hui dige twee veerdiensten over de Westerschelde opgeheven en zal het fiets-voetveer tussen Vlissin gen en Breskens starten. Uit deze ontwikkelingen kunnen ver zoeken om schadevergoeding voortvloeien. Deze kunnen wor den ingediend bij een schadelo ket dat Rijkswaterstaat directie Zeeland en de provincie Zeeland bij wijze van service samen heb ben ingesteld. De bedoelde verzoeken om scha devergoeding worden behandeld volgens de Regeling Nadeel compensatie Verkeer Water staat 1999 (RNV&W1999). Op grond van artikel 2 lid 1 van deze regeling kent de minister (van Verkeer Waterstaat) dege ne die schade lijdt of zal lijden als gevolg van de rechtmatige uitoefening door of namens de minister van een aan het publiek recht ontleende bevoegdheid of taak, op verzoek een vergoeding toe voor zover de schade redelij kerwijze niet of niet geheel te zij nen laste behoort te blijven en voor zover de vergoeding van de schade niet of niet voldoende anderszins is-verzekerd. Als men meent schade te lijden als bedoeld in artikel 2 lid 1 van de RNV&W1999 dan kan men bij het secretariaat van het schade- loket een exemplaar van deze regeling opvragen. Het secretari aat is bereikbaar op telefoonnum mer 0118-686000. In deze rege ling staat precies aangegeven aan welke voorwaarden een ver zoek om schadevergoeding dient te voldoen en welke stappen ver volgens moeten worden doorlo pen bij de verdere behandeling van een ingediend verzoek om schadevergoeding. Het verzoek om schadevergoe ding dient vervolgens te worden gericht aan De minister van Verkeer en Waterstaat p/a Directoraat-Generaal Rijks waterstaat directie Zeeland Postbus 5014 4330 KA Middelburg o.v.v. Commissie Van der Schans, Nadeelcompensatie Westerscheldetunnel De gemeente houdt een kleine enquete onder on- ders met kinderen van 12-18 jaar in Oud-Vos- semeer. Dit om na te gaan wat er leeft onder ou ders van de opgroeiende jeugd. De gemeente heeft adres sen ter beschikking ge steld en verstuurt de enquêteformulieren. Het comité jeugdbegeleiding Oud-Vossemeer had dat gevraagd. In het comité, dat sinds het voorjaar van 2002 actief is naar aanlei ding van overlast van jon geren bij de supermarkt, zitten huisarts G. van de Weijer, de politie, het op- voedbureau, de stichting jeugd- en jongerenwerk en de gemeente. Er zijn al gesprekken gevoerd met de jeugd, de scholen en de kerken. Ouders met kin deren tussen 12-18 jaar zijn ook uitgenodigd voor een informatieavond. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Op 21 februari 1980 heeft het voormalig waterschap Schouwen-Duiveland aan W. Zweistra onder nummer 38661, een vergunning verleend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op oppervlaktewater. Het afvalwater is afkomstig van de voormalige champignonkwekerij aan de M.H. Jobsweg 8 te Oosterland. Door beëindiging van de bedrijfsactiviteiten is de lozing gestopt, de vergun ning zal daarom per 1 april 2003 worden ingetrokken. Het ontwerp-besluit ligt van 17 februari tot en met 17 maart 2003 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak, tel. 0113-241360, buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; op de secretarie van de gemeente Schouwen- Duiveland, elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur (donderdag van 9.00 tot 19.30 uur). Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Juridische Zaken, Vergunningverlening en Handhaving van het waterschap, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, tot dat de termijn is verstreken waarbinnen tegen het besluit beroep kan worden ingesteld. Van 17 februari tot en met 17 maart 2003 kunt u schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerp-besluit. Deze bedenkingen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Als u dat wenst, kunt u verzoeken dat uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt worden. Tijdens deze periode is het ook mogelijk met ons van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit en tot het monde ling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kunt u telefonisch een afspraak maken, 0113-241360. Het invoeren van een 30km-zone op Noord-Beveland bij Kamperland/Stroodorp op een deel van de Oosthavendijk, door de plaatsing van de verkeers tekens E10 (A1) 30 km en E11 (A1) 30 km van bijlage 1 van het RW 1990. Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 17 februari tot en met 30 maart 2003 ter inzage: op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes; na telefonische afspraak op de districtskantoren Walcheren/Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland/ Tholen en Zuid-Beveland en het steunpunt Tholen. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan iedere belanghebbende vanaf 17 februari tot en met 30 maart 2003 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de president van de Arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het besluit is van kracht vanaf 31 maart 2003, tenzij met toepassing van artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Modelbouwshow. In de Zeelandhallen te Goes wordt zaterdag en zondag voor de elfde keer een modelbouwshow georganiseerd. Extra aandacht is er dit keer voor vliegtuigen en trucks. De show is beide dagen geopend van tien tot zes uur. Waterbouwdag. Op Neeltje Jans wordt dinsdag 18 februari de landelijke waterbouwdag gehouden. Acht sprekers, waaronder Kees Slager, gaan vanuit verschillende invalshoeken in op de wa tersnood van 1953. Een dag later vindt op dezelfde plek het sym posium 'Nederland leeft met water' plaats. 1,0 titer 8,49 0,75 liter 6,99 1,0 liter €12,49 1,0 liter €11,99 1,0 liter 8,49 1,0 liter €11,99 0,5 liter 6,99 Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15