03 Lot van Tholense Boys lijkt bezegeld na verlies tegen Noad Thoolse trainer wil Filius als laatste man Q J7 1 n Broekhuis WHS kan De Alblas niet van zich afschudden VRIEND JLa-n-T IL B U R G De strafschop van Iwan Geense beslist in streekduel SPS berooft met een knappe winst DFS van titelaspiraties Vosmeer verslaat subtopper DSE AA Donderdag 13 februari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 1^53 Strijd derde plaats blijft spannend e n Noodlot Perspectief Falende eerste lijn Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Thol.Boys 1-0 Derde kl.: WHS-Alblas 1-1 Vierde kl.: DFS-SPS 1-2, Smerdiek-Hal- steren 1-2, Hoedekenskerke-Stavenisse afgelast. Vijfde kl.: DSE-Vosmeer 1-2. Tweede kl. res.: Serooskerke 2-WHS 2 0- I, Thol.Boys 2-Meeuwen 3 0-2, Oranje Wit 3-Noad 2 1-2. Vierde kl. res.: Halsteren 2-Smerdiek 3 5-0, Dinteloord 3-Thol.Boys 4 4-1. Vijfde kl. res.: Noad 4-Rillandia 4 4-0. Smerdiek 4-VVC 5 4-0, Thol.Boys 5- Krabbendijke 4 5-3. Veteranen: WHS 4-Bruse B.5 3-3 Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Internos 8 5-1 Jeugd: Noad Al-Thol.Boys Al 3-4, Thol.Boys Bl-N.S.V. 3-0, Noormannen- Thol.Boys Cl 3-1, Thol.Boys Dl-S.C. Gastel 1-5, Thol.Boys D2-Dosko 0-10, Noad El-Thol.Boys E2 4-0, Divo- Thol.Boys E3 4-5, Kaaise Boys- Thol.Boys F1 7-0, Noad F2-Thol.Boys F2 1-4, Thol.Boys F3-Odio 5-0, Alliance- Vosmeer A 6-1, Vosmeer C-Lepelstr.Boys 9-0, Moerstraten-Vosmeer M 1-9, Kruis land-Vosmeer D 1-1, Moe-Vosmeer E 14- 0, Vosmeer F-Val Aan 5-3, ZSC-WHS B1 Voetbal programma Zaterdag 15 februari uur Stavenisse-Smerdiek 14.30 Thol. Boys 2 - Arendskerke 2 (Kore- mands) 14.30 Zaamslag 3-Smerdiek 2(Moerdijk) 14.30 SPS 2-Rillandia 3 14.00 Noad 3-Smerdiek 3(dBruine) 13.30 SKNWK 4-SPS 3 14.30 Arnemuiden 5-WHS 4 12.45 WIK-Smerdiek da.(Akkerman) 11.00 Zondag 16 februari uur NVS-Vosmeer(Ulubay) 14.30 1-2, WHS Cl-Roosendaal 4-2, WHS C2- RSV 2-3, Dinteloord-WHS Dl 5-1WHS E2-BSC E4 13-1, WHS E3-DIVO E2 3- 1, NVS-WHS E4 1-5, FC Bergen-WHS F1 2-2, WHS F2-Halsteren F6 0-3, WHS F3-Stavenisse F1 8-1, Meto-Noad BI I- 1, Goes-Noad Cl 1-9, HSC-Noad Dl 4- 3, Smerdiek E3-Noad E2 2-6, Moe 17- Noad F1 2-4, Krabbendijke-Smerdiek BI 1-4, De Schutters MC-Smerdiek MCI 2- 2, N.V.S.-Smerdiek Dl 7-1, Smerdiek El-Dinteloord El 2-2, S.P.S. E2-Smer- diek E2 0-4, Smerdiek Fl-F.C. Bergen 2- 2, F.C. Bergen-Smerdiek F2 6-0. Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 10 Erik van Haaften (Smerdiek) 9 Iwan Geense (Noad) (j) Niels Hage (Smerdiek) 8 Jacco Vaders (Vosmeer) Zeven doelpunten van zes spelende clubs (Stavenisse werd afgelast) was de schrale oogst van de voetbalcompetitie. Kleine uitslagen dus, maar voor SPS en Vosmeer wel twee belangrijke overwinningen. Wil jan Lisseveld en Johan Scheermeijer pak ten evenals de vorige keer hun doelpunt mee, waarmee ze op drie uitkwamen. Jac co Vaders van Vosmeer kwam op acht uit, waarmee hij oprukte naar de derde plaats in het topscorerklassement. Ploeggenoot Danny Istha maakte zijn tweede treffer van dit seizoen. Iwan Geense van Noad maakte de beslissende goal in de derby te gen Tholense Boys en kwam daarmee op 9, waarmee hij oprukte naar de tweede plaats, naast de niet scorende Erik van Haaften van Smerdiek. Egbert Moerland van WHS maakte zijn eerste doelpunt. William de Bie van Smerdiek zijn tweede. Koploper Patrick Ketting van WHS hand haafde zijn eerste plaats met 10 goals, zonder dat hij scoorde. Jacco Vaders en de niet scorende Niels Hage van Smerdiek bezetten samen de derde plaats. De strijd om de derde plaats in de derde klasse B, een positie die recht geeft op deelname aan de nacompetitie, blijft buitengewoon spannend. WHS houdt voorlopig de beste papieren, hoewel de ploeg van Johan Sulkers zaterdag geen afstand kon nemen van concurrent De Alblas. Het werd 1-1 op de Waaje, een stand die al bij de rust was bereikt. Sulkers vond de puntenverdeling na Corné van Tilbeurgh. Op slag van rust afloop een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. „Natuurlijk ga je vooraf voor de drie punten. Maar als je de wedstrijd terugdraait, en de kan sen telt, is dit een juiste uitslag. Het was een open wedstrijd met kansen aan beide kanten. Een overwinning zou lekker zijn geweest. Dan hadden we wat meer ruimte kunnen creëren met de grote middenmoot die op de derde plek aast." WHS had al met tegenslag te kampen in de warming up. Aijan Mosselman haakte geblesseerd af en in zijn plaats startte Leo Vroegop. De Alblas nam vanaf de aftrap het initiatief. Toch opende de thuisclub na een kwartier de score. Bij een hoekschop van Pa trick Ketting zorgde Leon de Witte voor de nodige verwarring, Matthijs Bruijnzeel schoot in en in de herkan sing vond Egbert Moerland het gaatje in de korte hoek: 1-0. De openings treffer gaf WHS wat meer zelfver trouwen. De door Michel Mosselman aangespeelde Egbert Moerland miste een opgelegde kans op een tweede en mogelijk beslissende treffer. De Al blas liet zich ook niet onbetuigd en doelman Peter Scherpenisse moest enkele keren vol aan de bak om de gelijkmaker te voorkomen. In de 35e minuut liet Egbert Moerland enkele Zuid-Hollandse verdedigers de hielen zien, maar zijn voorzet kon net niet voldoende worden geraakt door kwamen de bezoekers onverwacht langszij. In het linkerverdedigings- blok van WHS werd even niet goed opgelet en ook Peter Scherpenisse miste de lage voorzet. Voor een leeg doel was het voor De Alblas vervol gens een koud kunstje om de 1-1 aan te tekenen. Sulkers noemde die late gelijkmaker een domper. „Op zo'n moment ga je toch met een heel ander gevoel de rust in." Kort na de pauze kroop WHS nog een keer door het oog van de naald. Ivan Hage wist ter nauwernood op de doellijn verder on heil te voorkomen. In een voor het publiek aantrekkelijke partij dwong ook de thuisclub kansen af. Een lob van Corné van Tilbeurgh ging rake lings over de lat. Matthijs Bruijnzeel zag een pegel door de Zuid-Hollandse keeper worden overgetikt. Het dichtst bij het winnende doelpunt was Pa trick Ketting. De paal stond een groenwitte treffer in de weg. Aan de overzijde ontsnapten ook de Setallan- ders enkele malen aan een doelpunt. Sulkers bracht in de loop van de twee de helft Francois Bliek en Jan Quist binnen de lijnen voor respectievelijk Corné van Tilbeurgh en Leo Vroegop. In de slotfase drong de thuisclub nog sterk aan. In een vol zestienmeterge bied werd het beslissende gaatje ech ter niet meer gevonden. Over veertien dagen speelt WHS thuis tegen de nog ongeslagen koploper Sliedrecht. In een veel te harde wedstrijd sleepte Vosmeer zondag in Etten-Leur drie punten over de streep. De winnende treffer van Jacco Vaders kwam pas in blessuretijd op het bord. De 1-2 zege van het team van Ju lian Roman bij DSE was verrassend. De thuisclub hoort tot de subtop in de vijfde klasse C en had in Oud-Vossemeer nog eenvoudig gewon nen. „Dit hadden we hard nodig", aldus Roman die onlangs bijtekende bij de Thoolse zondagclub. „Vosmeer is bezig uit het dal te klimmen. De werklust van de jongens was voorbeeldig." Vosmeer had in Etten-Leur de mgge- aan de aandacht van de Vosmeerse steun van een vroege voorsprong, verdediging en na breed leggen op Het was John Vroegop die in de 6e minuut goed doorging en breed legde op de ingeschoven laatste man Dan ny Istha. Via de binnenkant van de paal schoot de jonge aanvoerder van Vosmeer binnen: 0-1. De bezoekers hielden tot aan de rust een veldover- wicht. John Vroegop en ook Jacco Vaders misten enkele mogelijkheden op een grotere voorsprong. Ook trad de Brabantse keeper goed op bij een vrije trap van Corné Geers. De stugge thuisclub ging zich regelmatig te bui ten aan ruw spel. Met name John Vroegop werd zwaar op de huid ge zeten en incasseerde de nodige schoppen. Zeker na de pauze was het spel grimmig. Aijen Verkammen was met een goed genomen vrije trap nog dicht bij een tweede treffer, maar weer redde de DSE-goalie. De Bra banders drongen Vosmeer terug en kwamen in het tweede deel op gelijke hoogte. De snelle spitsen ontsnapten een medespeler werd het simpel 1-1. Het pleitte voor de bezoekers dat de koppies na deze tegenslag niet om laag gingen. Roman bracht vers bloed in de persoon van Jasper de Regt, die de murw gespeelde Vroeg op kwam vervangen. De met een trai ningsachterstand kampende De Regt had enkele goede acties in huis en legde een keer netjes terug op Jacco Vaders. De Vosmeerse spits had de hoek voor het uitkiezen, maar schoot over. Ook Joost Hommel bood Va ders nog een ideale kopkans. De an ders met het hoofd zo trefzekere Va ders knikte naast het doel. In de extra tijd maakte hij eerdere missers goed. Op aangeven van weer Hommel draaide Vaders weg van zijn directe tegenstaneer om perfect in de verste hoek binnen te kegelen: 1-2. On danks de zege is Vosmeer nog altijd voorlaatste. Komende zondag wacht de derby tegen NVS. ACCOUNTANTSKANTOOR - BELASTINGADVISEURS Begeleiding en advisering van ondernemingen en particulieren. Opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen. 1 Verzorging van aangifte inkomstenbelasting. I Noordsingel 12, 4611 SE Bergen op Zoom telefoon 0164 - 24 13 52, fax 0164 - 25 75 16 Advertentie I.M. Spanning in de slotfase van de derby Noad-Tholense Boys, waarbij doelman Kees Lozekoot de robuuste Arie Draaijer ducht, die wordt afgeschermd door Leo Polderman maar de thuisclub hield de 1-0 voorsprong vast. Degradatie naar de derde klasse lijkt voor Tholense Boys een voldon gen feit. Het was uitgerekend streekconcurrent NOAD'67 die het lot van het team van Romeo van Aerde bezegelde. De Fluplanders deden goede zaken met de 1-0 zege en mogen hopen op het verlengen van het verblijf in de tweede klasse. Het was Iwan Geense die het duel met een benutte strafschop besliste. In de slotfase verloor Tholense Boys, behal ve de punten, ook keeper Marius Bal met een scheenbreekbreuk. „We mogen het nog niet opgeven", probeerde aanvoerder Arie Draaijer van Tholense Boys na afloop de moed er in te houden. Draaijer praatte tegen beter in, en wist het zelf. „NOAD zijn we kwijt. De kloof is nu negen pun ten, dat maken we niet meer goed. Het gaat moeilijk worden. Vooral ook omdat we zelf het spel niet kunnen maken. Dat is vandaag weer eens ge bleken." Ook Romeo van Aerde be sefte dat de slag met NOAD in ieder geval verloren was. „Die ploeg blijft punten pakken, dat weet ik zeker. An deren noemen NOAD een hakploeg, maar ook dat is een kwaliteit. Zeker als je in deze fase van de competitie in de onderste regionen staat." De thuisclub had zaterdag het meeste recht op de punten. Met veel inzet en zelfvertrouwen nam de ploeg van Pe ter van Poortvliet het initiatief. De laatste linie van Tholense Boys oogde nerveus en ook doelman Bal was en kele malen ongelukkig bij het mee- voetballen. De onzekerheid droop van de bezoekers af en bij een hoekschop leek NOAD de leiding te nemen. Het was Hassan el Jilali die op de doellijn redding bracht bij de kopbal van de uitblinkende Cenny van Splunter. Even later eiste El Jilali de negatieve hoofdrol op. Zonder dat er een tegen stander in de buurt was, maakte de routinier in de 18e minuut hands in het zestienmetergebied. Aanvoerder Iwan Geense, enkele maanden gele den op De Bent ook al tweemaal suc cesvol vanaf de strafschopstip, zorgde voor de 1-0. Peter van Poortvliet noemde de sterke opening van NO AD doorslaggevend. „Juist die fase is ons dit seizoen enkele malen fataal geweest. Nu deden we het goed. We waren agressiever en creëerden een veldoverwicht. Tholen reageerde pa niekerig en die penalty was daarvan het resultaat." Ook Romeo van Aerde stond na af loop uitgebreid stil bij die eerste twin tig minuten. „We verloren het op strijd en karakter. Onbegrijpelijk als je ziet hoe we deze week hebben ge traind. Echt heel fanatiek, in de geest van de wedstrijd. Bij winst hadden we tenslotte aansluiting gekregen met de concurrentie. We hadden ook duide lijk afgesproken hoe we wilden voet ballen en daar de training op afge stemd. In de wedstrijd zie ik daar niets van terug en dat is teleurstellend. Het moet een kwestie van onervaren heid en gebrek aan zelfvertrouwen zijn, anders kan ik het ook niet verkla ren. We kunnen ons niet achter pech blijven verschuilen. Misschien moe ten we vaststellen dat we op dit mo ment voor deze klasse gewoon te wei nig kwaliteit hebben." Na de openingstreffer nam Tholense Boys wel het heft in handen. De thuisclub liet zich ver terugzakken en had moeite om de bal in de ploeg te houden. Zonder Arjan Moerland (va kantie) en Corné de Frel (geschorst) miste NOAD twee pionnen die, de eerste in de voet en de andere in de diepte, altijd zijn aan te spelen. Op het middenveld hadden de bezoekers on miskenbaar meer voetballende kwali teit. Met name de conditióneel zwak ke routinier Leo Polderman moest het afleggen tegen technisch begaafde spelers als Michael de Jong, Jaben en ineens zit dan de arm van Hassan in de weg. Waarschijnlijk was het wel een terechte penalty. Daarna pakten we het toch goed op, al zochten we het teveel in de lange bal. Niet de meest slimme tactiek, omdat we het qua kracht in de kopduels altijd van NOAD zullen verliezen. Zeker in de tweede helft maakten we die fout." Heel even leek Tholense Boys na de pauze vmchten te plukken van de en tree van A-junior Mourad Tihani. De jonge invaller kwam in de ploeg voor Ronnie de Graaf en liet met enkele goede loopacties en balaannames zien dat de toekomst voor Tholense Boys perspectief biedt. Echte kansen kwa men er niet en Van Aerde bracht in de 65e minuut met Simon Jansen voor Jeroen Nieuwkoop nog een extra aan valler binnen de lijnen. Koud in het veld kreeg Jansen een mogelijkheid op aangeven van Michael de Jong, maar hij schoot voorlangs. Een kwar tier voor het einde moest El Jilali (schouder uit de kom) geblesseerd Kortland en Francel Kousemaker. Ook Maurice de Goede, de meest ver dedigende speler in de Fluplandse middenlinie, kon het niet meer belo pen en Tholense Boys begon kansen te krijgen. Een kopbal van Francel Kousemaker werd door keeper Loze koot over de lat getikt. De beste kans was voor Said Oumhamed. Na een misser van Menno Fonteijne mocht Oumhamed alleen op Lozekoot af gaan, maar de Thoolse middenvelder schoot belabberd naast. Michael de Jong vuurde van afstand langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Voor de rest zocht Tholense Boys het teveel door het midden, om echt ge vaar te stichten. Bij een uitval, inge leid door verkeerd inspelen van Kort land, leek NOAD op weg naar een tweede treffer. Van Splunter legde precies op het goede moment breed op de meegelopen Geense, maar die schepte de bal hoog over de lat. Aan de overzijde kon Oumhamed na een goede actie op de achterlijn van Niels Hopmans, het leer in kansrijke positie niet controleren. Aanvoerder Draaijer vond het spel van Tholense Boys in het tweede deel van de eerste helft nog het best. „We komen op een lulli ge manier achter. De bal stuitert raar naar de kant en met vervanger Martin de Waal had Van Aerde vervolgens al zijn wissels gebruikt. Kort daarop sloeg het noodlot voor de bezoekers andermaal toe. Iwan Geense speelde bij een doorbraak de bal te ver voor zich uit en kwam in botsing met de uitlopende keeper Marius Bal. Voor beiden betekende het einde van de wedstrijd. Bal moest zelfs per bran card van het veld. In het ziekenhuis werd een gebroken scheenbeen vast gesteld. De blessure van Geense leek na afloop mee te vallen. In het Thool se kamp was niet iedereen gelukkig met de actie van Geense. „De meeste spitsen hadden gesprongen", vond Draaijer. „Ze gingen beiden voor de bal", zei Van Poortvliet. Ook NOAD- keeper Lozekoot nam Geense in be scherming. „Het gebeurt in de bele ving van de wedstrijd. Je wilt die bal halen. Van opzet was geen sprake." Met de moed der wanhoop ging Tho lense Boys na de onderbrekingen, met tien tegen elf, op zoek naar een beter resultaat. Simon Jansen nam de posi tie van Bal in het doel over. Mourad Tihani schoot naast nadat Rick van de Velde de bal teruglegde. De beste kans op de gelijkmaker was voor Mi chael de Jong. Hij kon de moeilijk stuiterende bal van Jaben Kortland niet voldoende raken om Lozekoot echt te verontrusten. De Fluplandse doelman had naar eigen zeggen ei genlijk een gemakkelijke middag ge had. „De dreiging was minimaal, ook al had Tholense Boys een veldover wicht. Cenny van Splunter en Bram Filius haalden alles weg en langs de grond deed ook Jeroen Reijngoudt het prima. Die onderbrekingen op het einde kwamen ons ook niet slecht uit. We konden de rust goed gebruiken en alles nog eens een keer goed wegzet ten". Ook Romeo van Aerde gaf NO AD complimenten. „Die jongens gaan er echt voor. En zo'n laatste man (Bram Filius, red.) zou ik ook wel willen hebben. Die was echt overal om te corrigeren. Met één of twee van die jongens erbij, zou het er voor ons heel anders uitzien." Peter van Poortvliet was blij met de drie punten. „Het gat met Tholense Boys lijkt nu definitief geslagen. We gaan het verder per week bekijken. Kees Jan Verstrate zijn we na zijn gele kaart van vandaag kwijt wegens een schorsing. Het is afwachten hoe erg de blessure van Iwan is. Andere jon gens komen terug van een schorsing. We doen vandaag goede zaken en moeten ook nog tegen concurrenten als Zaamslag en Arendskerke. We hebben het in eigen hand." Zijn colle ga Romeo van Aerde keek heel wat minder vrolijk naar de nabije toe komst. Op de terugkeer van langdurig geblesseerde spelers als Jan Groene- wegen en Wim Schot wordt dit sei zoen niet meer gerekend. Marius Bal komt ook niet meer in actie. Onduide lijk is hoe lang Hassan el Jilali uit de roulatie is. Erik van Gorsel vertrekt morgen ,voor langere tijd naar het bui tenland. „We zijn verplicht om punten te pakken, want natuurlijk willen we graag in de tweede klasse blijven. Aan de andere kant moet je je afvragen of het voor deze ploeg goed is om elke week op de punten van de tenen te lo pen. Onbewust ben ik toch al bezig met het bouwen aan volgend seizoen. Simon Jansen komt terug na bijna twee jaar niet gespeeld te hebben we gens een blessure. Daar mag ik nu ook geen wonderen van verwachten. Elke minuut dat hij speelt is investe ren in volgend seizoen. Martin de Waal wil ik er ook graag bijhouden. Er komen een aantal talenten over uit de jeugd. Enkele jongens uit lagere elftallen hebben laten weten volgend seizoen weer beschikbaar te zijn. Ik zie op termijn genoeg perspectief voor Tholense Boys. Alleen zullen we eerst door een moeilijke periode heen moeten." De ongelukkige doelman Marius Bal van Tholense Boys wordt door ambulanceverpleegkundige Bout en zijn collega van het Noad-veld gedragen. Hij bleek een scheenbeen gebroken te hebben. Smerdiek van slag: geen punten, wel strafschoppensyndroom Smerdiek dreigt dit seizoen naast alle prijzen te pakken. De equipe van Pim Potappel komt de laatste weken moeilijk tot scoren en verloor zaterdag op eigen terrein van Halsteren: 1-2. Ook de terugkeer van Pierre Withagen bracht de doelpuntenmachine niet op gang. Niels Ha ge miste een strafschop. Het duel van Stavenisse bij Hoedekenskerke werd afgelast. SPS verraste met een knappe zege (1-2) bij DFS, dat tot zaterdag nog kampioensaspiraties had. SPS-trainer Gerard van Zalin- ge noemde de zege van zijn ploeg zwaarbevochten. „Maar juist daar door extra lekker." de naald. Een treffer van de thuis club werd afgekeurd, omdat Lis seveld de bal vast zou hebben ge had. Een tweede doelpunt werd vanwege buitenspel geannuleerd. Opgelucht haalde SPS het einde. ,Ik dacht dat die scheids zou laten doorspelen, totdat het 2-2 werd", aldus Van Zalinge. „Gelukkig deed hij dat niet. Deze overwinning heeft verschrikkelijk veel kracht en ener gie gekost. Het laatste halfuur brak ons dat bijna op. Voorlopig hebben we de volle mep in de derde perio de." Vierde klasse SPS liet zich in Haamstede van zijn beste zijde zien. De hardwerkende Thoolse ploeg speelde het tactisch slim bij de laatste belager van de waarschijnlijke kampioen Hein- kenszand. Juist daarom was Van Za linge na afloop een gelukkig mens. „Ik predik het hele seizoen al be houdend voetbal. DFS bouwt graag van achteruit op. Ik had de jongens op het hart gedrukt om niet over de middenlijn te gaan jagen. Maar zo gauw ze op onze helft kwamen, moesten ze worden aangepakt. Die opdracht is perfect uitgevoerd." SPS opende brutaal aan de Schouw- se kust. Al in het eerste kwartier stootte de Thoolse ploeg enkele ma len gevaarlijk door. René van Vos sen kwam echter twee schoenmaten tekort om een voorzet vanaf de lin kerkant achter de reeds gepasseerde keeper te werken. Uit een hoek schop nam de thuisclub onverwacht de leiding, een treffer waarbij doel man Niels Lisseveld er niet goed uitzag: 1-0. SPS bleef geloven in een goed resultaat en speelde zeker tot aan de pauze goed mee. René van Vossen en Jaco Jansen liepen zich in de voorste lijn de longen uit het lijf, om de opbouw van de te genstander te verstoren. Bij balbezit verloor met name Van Vossen het leer te vaak, waardoor nog meer energie moest worden geleverd. Ook aan de rechterkant vocht Johan Scheermeijer mooie duels uit met zijn directe tegenstander. Na een halfuur kwam SPS op gelijke hoog te. Scheermeijer zorgde voor het voorbereidende werk, Jaco Jansen en René van Vossen leverden een bijdrage en Wiljan Lisseveld schoot de teruggelegde bal beheerst in: 1 -1 De gelijkmaker luidde een kwartier in waarin SPS iets te overmoedig werd. Het tactisch keurslijf van Van Zalinge werd vergeten, waardoor er achter de verdediging teveel ruimte ontstond. „DFS legde het balletje daar telkens keurig neer. In die fase zijn we een paar keer goed weg ge komen." Na de thee ging Erwin Feijtel na drukkelijker achter de defensie voetballen. Samen met A.P. van der Belt ruimde de uitblinkende Feijtef alles op. In de 60e minuut gebeurde het mirakel. Het op de tegenstoot loerende SPS nam onverwacht de leiding. Na een hoekschop schoot Johan Scheermeijer hard in: 1-2. Voor de thuisclub het sein om er nog een tandje bij te doen. Scheer meijer wankelde en werd vervangen door de meer verdedigend ingestel de Arjan Dijke. In een goede wissel werking met Peter van der Male wist Dijke het gevaar over de rech terkant te neutraliseren. Ook in het linker verdedigingsblok moesten Wiljan Lisseveld en Dennis Boer al le zeilen bijzetten. De aarzelend be gonnen doelman Niels Lisseveld groeide tijdens het offensief naar grote hoogte en bracht de Schouwse voorwaartsen met enkele goede re acties tot wanhoop.De moegestre den Van Vossen werd naar de kant gehaald voor B-junior Hilbert van Akkeren. In de slotfase kwam ook de 14-jarige Robert Slooten in de ploeg voor Martin Quist. De scheidsrechter liet vanwege het tij- drekken door SPS bijna een kwar tier langer doorspelen. Terwijl de minuten wegtikten kropen de be zoekers twee keer door het oog van Smerdiek is van slag. De ploeg van Pim Potappel opende tegen Halste ren nog wel sterk. Niels Hage, Pier re Withagen en Wiliam de Bie ver zuimden in het eerste halfuur om de score te openen. De huidige terug val wordt volgens Potappel dan ook veroorzaakt door een falende eerste lijn. „We kunnen absoluut niet sco ren. Kansen creëren we genoeg, daar ligt het niet aan. Al in de ope ningsfase had de partij gespeeld moeten zijn." Smerdiek kon tegen Halsteren geen beroep doen op een handvol vaste krachten. Erik van Haaften en doel man Rik Zwagemaker ontbraken vanwege wintersport, Carlo Opree en Stefan de Jong waren geschorst. Ad Pipping was na ziekte niet fit ge noeg om te starten. Ondanks die ab senties werd er in het eerste deel vlot gecombineerd. Toen de ope ningstreffer uitbleef, sloop de on nauwkeurigheid in het spel van de thuisclub. In het eerste kwartier na de pauze was de ploeg uit de Smal- stad even absoluut niet bij de les. Halsteren profiteerde onmiddellijk. Een vrije trap van ruim twintig me ter verdween onder de handen van invaller-doelman Theo Rijnberg in het doel: 0-1. Rijnberg, tussen de palen omdat ook Alex Hoogendoorn vanwege een chronische blessure niet meer in beeld is, moest even la ter opnieuw vissen. De verdediging van Smerdiek werd op snelheid ge klopt, Rijnberg redde nog in eerste instantie maar moest zich in de re bound alsnog gewonnen geven: 0-2. Een rake kopbal van William de Bie bood de thuisclub nog uitzicht op een ommekeer (1-2), zeker toen Halsteren kort daarop met tien man verder moest. De numerieke meer derheid was echter niet aan Smer diek besteed. De veldverwijzing le verde volgens Potappel ook geen echt voordeel op. „Flalsteren ging met tien man rond de zestienmeter verdedigen. Het wordt dan eerder moeilijker dan makkelijker." Toch leek in de 77e minuut de ge lijkmaker op het bord te komen. Smerdiek kreeg een penalty toege wezen. De vaste kandidaat Jordy Hage liet de eer na enkele recente missers aan zich voorbij gaan. Niels Hage nam zijn verantwoording, maar ook hij miste. Daardoor bleef Smerdiek teleurstellend met lege handen achter. Chrislandia, Wolf- aartsdijk en ook Halsteren hebben inmiddels een flinke voorsprong ge nomen in de strijd om de tweede en derde plaats, posities die waar schijnlijk toegang bieden tot de na- competitie. Potappel: „We hadden dit seizoen twee doelstellingen. Al lereerst jonge spelers inpassen en tegelijkertijd een periode pakken of overnemen. Die tweede doelstelling lijkt langzamerhand onhaalbaar." Smerdiek haalt zaterdag in tegen Stavenisse. M I ii 4 f m f§ h m* r. -4v* *-4 v» -<♦ i Voor meer informatie: Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11