Auto's bekogeld met sneeuwballen Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Snuffelmarkt in Meulvliet 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 februari 2003J Sneeuwballen gooien leidt tot mishandeling Brommer botst op fietser Dichten voor kunstroute Bestel-/Bedrijfsauto's Bomen gaan weg Kennismaken met Montessorischool Expositie Sauter Bedankt voor beroep Verkerke wint klaverjassen Auto van dijk Kees Schipper in Sixties Expositie Westerweel in Burgh-Haamstede Jeugddienst over muziek School verdiept zich in watersnood Verkoping Schutse Verschillen klein bij biljarten Verkoping voor kerk Bijbelverklaarder Aanrijding op kruispunt bij veiling Duijzer vertelt over ramp Hervormde kerkenraad voUallig__ Muziekmarathon Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Suurland erelid Plattelandsvrouwen Els, paastak en fijnspar Auto tegen boom Kijkavond watersnood Verhalen ramp boeien Tafeltennisclub erbij - - - - ~*#r* Rijbewijs kwijt bij alcoholcontrole Brommer tegen fiets A Tholen Een 25-jarige inwoner is dit week einde in Goes door een groep jonge ren geschopt en geslagen nadat hij opmerkingen maakte over het gooi en van sneeuwballen naar zijn auto. Het gebeurde zaterdagavond even na middernacht op de Westwal, waar de Tholenaar reed. Hij stapte uit om de ongeveer 20 jongelui op hun ge drag aan te spreken, waarop ze hem schopten en sloegen. De passagiere van de man waarschuwde de politie, die de zaak in onderzoek heeft. De man is met een hersenschudding en kneuzingen over het hele lichaam in het ziekenhuis opgenomen. Op de parallelweg van de Tholense- weg in Halsteren botste vrijdagmor gen omstreeks kwart over zeven een 44-jarige inwoner met zijn brommer tegen de achterzijde van een fiets van een 17-jarige plaatsgenoot. Door de aanrijding kwamen beide bestuurders ten val. Met licht letsel werden ze per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Na be handeling konden ze beiden weer het ziekenhuis verlaten. Om te we ten te komen of de bestuurders de vereiste verlichting voerden, zoekt de politie van het district Bergen op Zoom contact met ooggetuigen. De Kunstkring Tholen organiseert ook dit jaar weer een dichtwedstrijd voor de kinderen van de basisscho len. De gedichten zullen getoond worden bij de kunstroute die gehou den wordt van 30 april tot en met 3 mei. Gezien de positieve reacties on der de jeugd wil de organisatie dit jaar ook de volwassenen laten mee doen. Het inleveradres voor de ge dichten is Kerkstraat 12. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In verband met de aanleg van een open waterverbinding tussen de noordvest en de zuidvest moeten er twee bomen aan de Ten Anker- weg/middenvest gekapt worden: populieren met een doorsnede van 60 cm. Twee essen worden ver plaatst en 200 m2 gemengd bos plantsoen wordt gerooid. Voor de herinrichting van de Markt moeten twee paardekastanjes met een doorsnede van 80 cm wijken. Er komen echter paardekastanjes voor terug. Montessorischool De Kraal houdt dinsdag 11 en 18 februari open huis. Iedereen kan tussen negen uur en half twaalf 's morgens en 's middags van half twee tot half drie kennisma ken met het montessori-onderwijs. Met de aanwezigen wordt een rond leiding gedaan. Ook is er is gelegen heid om vragen te stellen. In bibliotheek De vier Heemskinde ren worden gedurende deze maand foto's tentoongesteld van Louis Sauter. Het merendeel van de foto's zijn natuuropnames die gemaakt zijn in de nabije omgeving. De expositie is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. R. van Beek uit het Utrechtse Eem- dijk heeft bedankt voor het beroep dat de Christelijke Gereformeerde kerken van Tholen en Oud-Vosse- meer op hem hadden uitgebracht. Bij de laatstgehouden clubavond van klaverjasclub Stad Tholen be haalde Marie Verkerke de meeste punten. De eerste vijf in de uitslag waren: 1. Marie Verkerke 5644 pun ten; 2. Monique Kijzers 5362 p; 3. Leen Hage 5043 p; 4. Marion Opree 4637; 5. Julian Poot 4316 punten. Een 28-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland ver loor dinsdagmiddag rond twee uur op de Oud-Vossemeersedijk de macht over het stuur. Hij botste te gen een hectormeterpaaltje en reed het dijktalud af. Zijn voertuig en het paaltje liepen door het eenzijdig on geval schade op. De van origine Zeeuwse gitarist en zanger Kees Schipper is komende zondag de speciale gast op de maan delijkse blues- en rocksessie in het Thoolse muziekcafé The Sixties. Schipper neemt een aantafmuzikan- ten mee uit door hem in West-Bra bant gehouden workshops. Ook an dere (aankomende) muzikanten uit de regio zijn welkom om het podium te beklimmen. De organiserende Stichting Sunday Sessions zorgt voor de benodigde randapparatuur. Kandidaten dienen wel hun eigen in strument mee te brengen. De aan vang van de sessie is om 16.30 uur en de toegang is gratis. De sessielei ding is in handen van Jos Rijnkels, de slagwerker van Stikkie Djoo. De vaste speeldatum van de sessie (elke tweede zondag van de maand) is voor de nabije toekomst onzeker. The Sixties moet op last van de ge meente geluidswerende voorzienin gen laten aanbrengen. De verbou wing staat gepland voor de maand maart. Hans Westerweel uit Tholen expo seert vanaf zaterdag 8 februari tot zondag 1 maart keramiek in De Be- waerschole aan de Weststraat 18 in Burgh-Haamstede. Het gaat om een duo-tentoonstelling met Carla Bud ding (gemengde techniek). Wester weel exposeert in de in Zeeland toonaangevende Bewaerschole op uitnodiging van de Stichting Wester- schouwen Kultureel. De openings uren zijn dinsdag t/m zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Oud- Vossemeer In de hervormde kerk wordt zondag avond om half zeven weer een jeugddienst gehouden. Ds. H. Schip per uit Kerkwerve zal preken over het thema: 'muziek, daar zit iets in'. Aan deze dienst verleent ook jeugd koor Polyhymnia haar medewer king. Er zal gecollecteerd worden voor het jeugdwerk van de prote stantse gemeente op de Linkeroever in Antwerpen, waar evangelist Dick van den Boogaart werkt. De leerlingen van groep 5 t/m 8 van Die Heenetrechtschool hebben twee weken gewerkt over de waters noodramp en het Deltaplan. De kin deren verdiepten zich in kranten en tijdschriften en fotomateriaal en za gen ook videobeelden van de ramp. Het project werd afgesloten met een bezoek van het echtpaar Stoutjesdijk uit Tholen, dat vertelde wat ze tij dens de dijkdoorbraken en de dagen daarna had meegemaakt. In de Vossenkuil wordt zaterdag een verkoping gehouden voor de ver standelijk gehandicapten van het dagactiviteitencentrum De Schutse. Tussen tien en drie uur is er vanalles te koop, zoals etenswaren, planten, textiel, speelgoed, kaarten, huishou delijke en cadeau-artikelen. Iedereen is van harte welkom. Bij biljartvereniging De Treffers wa ren de deelnemers aan de competitie op de laatstgehouden clubavond aan elkaar gewaagd. De uitslagen zijn: P. de Leeuw-L. van Wezel 10-9,16; D. van Driel-J. Etiënne 9,14-10; J. van Daalen-H. Hommel 10-8,9; N. Rooijakkers-K. Hommel 10-8,98; C. Burgers-A. Hommel 10-9,5. De kortste partij speelde J. van Daalen in 23 beurten. H. Hommel maakte met 11 caramboles de hoogste serie en noteerde met 1,82 tevens het bes te gemiddelde. In het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente wordt zaterdag van tien tot vier uur een verkoping gehouden. Ook zijn er diverse acti viteiten, zoals sjoelen en enveloppen trekken. De opbrengst van de verko ping is bestemd voor de kerkvoog dij. De dames J. Bout en N.J. Spaan ver tellen woensdag over leven en werk van bijbelverklaarder Matthew Hen ry. Ze tonen daarbij ook dia's. De le zing is onderdeel van de jaarverga dering van vrouwenvereniging Wees een Zegen, om half acht in vereni gingsgebouw De Voorhof. Op deze avond wordt een collecte gehouden voor de OGO, hulp aan scholen in Oost-Europa. Vanaf zeven uur wor den belangstellenden ontvangen met een kopje koffie of thee. Sint-Annaland Op de kruising Stoofweg/Lange- weg/Vei ling weg vond vrijdagmid dag rond 16.20 uur een aanrijding plaats tussen een 45-jarige automo bilist uit Wassenaar en een 18-jarige automobiliste. De man uit Wasse naar verleende geen voorrang. Door de aanrijding was de auto van de 18- jarige total-loss. De andere auto had schade aan de achterkant. Op de De Casembrootschool vertel de J.L. Duijzer uit Tholen over de watersnoodramp. Tijdens de ramp woonde hij in de Voorstraat, waar door de watervloed veel materiële schade ontstond. De leerlingen had den voorafgaande aan het bezoek een videoband bekeken en in de klas ook het boek 'Houen jongens' gele zen. Vervolgens werd er een lijst van vragen opgesteld, zodat dhr. Duijzer zich voor kon bereiden op zijn be zoek. Met veel aandacht hoorden de kinderen over de ramp. Aan de hand van een plattegrond was te zien waar er dijkdoorbraken waren en welke gebieden van het eiland onder water hebben gestaan. Ook de kinderen vertelden verhalen die zij van hun grootouders hadden gehoord. Op dezelfde morgen kregen de leer lingen ook bezoek van de SPPB school die in Bergen op Zoom ge vestigd is. De kinderen moesten di verse technische zaken uitvoeren, kregen knutselopdrachten en moes ten gereedschappen benoemen. In juni brengen de leerlingen een be zoek aan de school in Bergen op Zoom. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. E. Goedegebuure heeft zijn verkie zing tot diaken aangenomen. Daar- mee zijn alle vacatures binnen de hervormde kerkenraad vervuld. Goedegebuure,neemt in het college van diakenen ae plaats in van W.E. Overbeeke, die begin dit jaar beves tigd werd als ouderling. Maandag 10 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Accelerando organiseert op 26 en 27 september een mega-muziekmara- thon. De muzikanten laten zich sponsoren om 24 uur non-stop mu ziek te maken. De opbrengst is be doeld voor de nieuwe huisvesting. Momenteel wordt de bouw voorbe reid van een muziekoefenlokaal en dat werd tijdens de jaarvergadering doorgesproken met de leden. Ook de muzikale toekomstvisie kwam aan de orde, evenals de procedure voor het zoeken van een dirigent wegens het komende afscheid van Pierre van Broekhoven. In verband met het af treden van Hans Goedegebuure is Nanja Polderman als nieuw be stuurslid gekozen. Als nieuwe leden werden Nicky Mosselman (sopraan sax) en Elly van Dijke (hoom) aan genomen. Zij kregen van voorzitter Jack Westdorp de verenigingsspeld. Het eerstvolgende optreden van Ac celerando is op 8 maart de lampion optocht. Op 11 april volgt de jaaruit voering met als toepasselijk thema 'werk in uitvoering'. Op 15 februari staat het Setallands smartlappenfestival op het program ma, dat samen met de activiteiten commissie van WHS wordt georga niseerd. Een onderdeel is de talen tenshow, waarvoor zich twaalf deel nemers hebben aangemeld. Muzi kanten van Accelerando en Euterpe, van accordeonvereniging de Delta's, van WHS en van volksdansvereni- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Runderschnitzels 500 gr. 3,80 ^Varkensschnitzels 500 gr. 3,80 ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. 3,80 ♦Nasivlees 500 gr. 2,25 Hacheevlees 500 gram Gehakt half om half 1 kg Babi pangang 400 gr. Blinde vinken 5 halen Gegrilde ham 100 gram 1,35 Gegrilde kipfilet 100 gram 1,25 Jong belegen kaas 150 gram 1,- El-bieslooksalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ging Dodi-Dodi. Maar ook solisten als Michel en Lindsey Maasland, het echtpaar Janine en Leo Vroegop en het duo Ko Verkerke en Theo Moer land. Stavenisse Donderdag 13 februari wordt voor de zending en Adullam oud papier opggehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Op de jaarvergadering van de Platte landsvrouwen is het oudste lid, me vr. Suurland, benoemd tot erelid van de vereniging. Na een lidmaatschap van 70 jaar gaat ze verhuizen naar zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Bij haar benoeming als erelid kreeg zij als dank een bloemetje aangebo den. De voorzitter stond bij het be gin van de bijeenkomst ook stil bij de herdenking van de waters noodramp. Na het verslag van de penningmeester en secretaris volgde de bestuursverkiezing. De voorzitter was na zes jaar aftredend, maar om dat niemand het voorzitterschap wil overnemen besloot ze nog in haar functie te blijven. Met algemene stemmen kreeg zij het vertrouwen van de leden. Na de pauze werd er een quiz gehouden waarbij gevraagd werd naar wetenswaardigheden over het eiland. Het aantal raadsleden in de gemeenteraad en het aantal kilo meters dijk rondom ons eiland ble ken voor de dames lastige vragen te zijn. Ook om de oplossing te vinden bij het blad met verborgen spreek woorden was veel denkwerk nodig. Tot hilariteit van de aanwezigen kreeg de winnende groep als prijs een voetreis rond het eiland aange boden. F. Hadzic heeft de gemeente toe stemming gevraagd om een zieke els met een doorsnede van 45 cm die bovendien dicht op de gevel van zijn woning aan de Bloemenlaan staat, te mogen rooien. Achter het pand Markt 56 moet een els aan de Oost- vest wijken voor de aanleg van een inrit. K. Scherpenisse wil aan de Wilhelminastraat een paastak-boom met een diameter van 17 cm rooien. Die ontneemt alle licht en de buren hebben er ook over geklaagd. Bij de familie Schot aan de Ds. de Bres straat is een fijnspar van 30 cm bij de storm van 27 oktober losgeko men. Aan de gemeente is vergun ning gevraagd om die te mogen rooien. B. en w. hebben in alle ge vallen daarvoor groen licht gegeven. Scherpenisse Een 31-jarige automobilist belandde donderdagmorgen omstreeks half twaalf op de Veerdijkseweg met zijn auto tegen een boom. Komende uit de richting van Sint-Annaland raak te hij door de gladheid met zijn voertuig van de weg. Door de bot sing raakte de rechterzijde van de auto zwaar beschadigd. De bestuur der kwam met de schrik vrij. De Groen van Prinstererschool hield naar aanleiding van de herdenking van de watersnoodramp een projectweek over het water. Met veel enthousiasme werden er diverse werkstukken ge maakt. Groep 0 had als thema het wa ter, groep 1 over het water in de buurt, groep 2 over de provincie Zeeland, groep 3 over de Oosterschelde, groep 4 over de recreatie op het water, groep 5 over de Ramp, groep 6 over de vis serij, groep 7 over de watersnood vroeger en nu en groep 8 over het Del taplan. De leerlingen van groep 6 t/m 8 bezochten ook de tentoonstelling in Sint-Philipsland, terwijl groep 4 en 5 naar de expositie in Stavenisse gingen. Groep 3 ging in Yerseke kijken. De kinderen van groep 2 werden door een oud-leerlinge getracteerd op bolussen. Tijdens de projectweek kwamen ook diverse personen op school vertellen over hun belevenissen gedurende de ramp. De werkstukken van de project week zijn woensdag van 18.30 tot 20.30 uur te bezichtigen op de kijk avond van de school. Op deze avond worden er ook acties gehouden voor de stichting Bonisa-zending, die hulp biedt aan inwoners uit China die ge troffen zijn door overstromingen. Ook op de Oosterscheldeschool is uit voerig aandacht besteed aan de her denking van de watersnoodramp. Men maakte gebruik van de speciale waters noodkrant en de videoband die door het comité scholenproject Delta 2003 aan de scholen beschikbaar werden gesteld. Als afsluiting van de activitei ten kwam het echtpaar Duijzer uit Tholen vertellen over hun ervaringen gedurende de ramp. Mevrouw Duijzer vertelde hoe zij in 1953 als 13-jarig meisje in Tholen woonde waar geen hinder werd ondervonden van de ramp. Wel verleenden de vissers uit Tholen belangrijke hulp aan de men sen die woonden in de ondergelopen polders van Halsteren en Bergen op Zoom. Dhr. Duijzer woonde tijdens de ramp in Sint-Annaland en moest vluchten naar de zolder van de wo ning. Mevr. Duijzer sloot de bijeen komst af door een gedeelte voor te le zen uit het boek 'Houen jongens' van K. Norel, dat door de gemeente aan al le kinderen van de basisscholen werd uitgereikt als blijvende herdenking aan de watersnoodramp van 1953. Pak even uw zakboekje THOLEN 6 feb. A. Duijster spreekt voor chr. ouderenver. over watersnoodramp, De Wingerd, 14.30 u. 10 feb. Henk van Ulsen, Gasthuis kapel, 20.15 u. (uitverkocht). 13 feb. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 19 feb. Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw NPB, Oudelandsestraat, 19 u. OUD-VOSSEMEER 15 feb. Grand gala carnavalsver. De Vlooientrappers, Vossenkuil. 25 feb. Carnavalsviering algemene vrouwenbond, Vossenkuil. 28 feb. Woaidaehen. SINT-ANNALAND 14 feb. Ledenvergadering tafelten- nisver. Smash, kantine Rabobank, 19.30 u. 18 feb Spelletjesavond Plattelands vrouwen, Gouden Leeuw, 19.30 u. 25 feb. Tafeltennistoernooi Rabo bank, Wel levaete, 19.00 u. SCHERPENISSE 8 feb. Contactbijeenkomst Helpende Handen, verenigingsgebouw Ger. Gem., 14.15 u. POORTVLIET 28 feb. Cabaret Rob Urgert in Fuik, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. BERGEN OPZOOM t/m 30 mrt. Expositie schilderijen en beelden, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 6 feb. Moderne klassieker De dood van een handelsreiziger, De Maagd, 20.15 u. -7-feb. Theaterconcert 5 Great Gui tars, De Maagd, 20.15 u. 11 feb. Theaterfolkfestival Irish Un plugged, De Maagd, 20.15 u. 13 en 14 feb. Muziek en dansshow Jeans 12, De Maagd, 20.15 u. 16 feb. Orgelconcert Kees van Eer- sel, Gertrudiskerk. +film+++film+++film++-t-film+ ROXY I: 8 Mile - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Pietje Bell - za, zo en wo 14 u. ROXYII: catch me if you can - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - za en wo 13.45 u., zo 13.30 u. CINEM'ACTUEEL: Spy kids 2: The island of the lost dreams - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u, zo 13.30 u., wo 14 u. The Lord of the rings 2: The two towers - vr en za 20.30 u., zo 16 en 19.30 u., wo 19,30 u. De tweeling - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.30 u., zo 16 u. Pietje Bell - za en wo 14 u., zo 13.30 u. James Bond - die another day - do, di en wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16, 18.30 en 21.15 u. Harry Potter and the chamber of secrets - za en wo 14 u., zo 13 u. Gangs of New York - vr en za 21.30 u., zo 21 u., ma en di 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Bend it like Beckham - zo 19 u., ma 20.30 u. Insomnia - di 20.30 u. Poortvliet Sinds vorige week donderdag kent het dorp een nieuwe vereniging: TTV Poortvliet. De tafeltennisver eniging kan nog nieuwe leden ge bruiken, dus iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen. El ke donderdagavond van 7 tot 10 uur en elke zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur wordt er gespeeld in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus. Eind jaren zeventig heeft er in het dorp ook al eens een tafeltennisclub be staan. «12 - S5?. «V- W - *r 'JA** dML. - *T'7' NL- •j- 'v - De sneeuw die donderdag ochtend viel maakte de wereld weer even wit. Er vielen in korte tijd genoeg vlokken om er sneeuwballen en sneeuwpoppen van te maken. Vele kinderen deden dat. Scholieren van het Schelde college in Sint-Maar tensdijk gebruikten de .middag pauze, tussen twaalf en half een, ook om sneeuwballen te gooien. Naar elkaar maar ook naar de passerende auto 's op de Provin- cialeweg. Sommige automobi listen reageerden er niet op, an deren gaven gas, sommigen stop-ten en stapten boos uit waarop de groep zich even lachendterugtrok, als bij een kat-en-muisspel. Maar het bleef niet bij één bal. Het was juist de 'pret' om zoveel mogelijk sneeuwbal-len tegelijk op het blik en de ruiten van de wagens neer te laten komen. Dat maakte ook geluid. Als er veel ballen raak waren, roffelde hef. Wêèr~ later begonnen enkele jongens grote ballen te maken die ze op het wegdek rolden. Bestuurders durf- den er niet doorheen te rijden en namen de vluchtheuvel om hun weg te vervolgen. Toen de pauze om was, was het over en keerde de rust weer terug. Alsof er niets was gebeurd. Predikbeurten Zondag 9 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hogendoorn, Haast recht. 18.30 u. ds. De Mots, Schoonhoven. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Eversdijk, Rilland. GEREF. KERK 10 u. ds. Vollmuller, Brielle. 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. Mw. Kopenaal-Van Putten, Stellendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Ham. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Joppe, Sirjansland. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annland. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 11/2 19.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Schoonre- woerd. wo 12/2 19.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. De Goei-Jansma. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Verschuure, Krabbendij- ke. di U/2 19.30 u. stud. Pater, Gene- muiden. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein, aangepaste dienst. 17 u. ds. Klein (H.D.). GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. Van een 32-jarige automobilist uit Tholen is vrijdagnacht het rijbewijs ingevorderd door de politie. Vier an dere automobilisten kregen een rij verbod. De politie hield vrijdaga vond een alcoholcontrole. De 32-jarige bestuurder werd rond half twee staande gehouden op de Reimerswaalseweg bij Tholen. Hij had ruim 2,5 keer meer alcohol ge dronken dan toegestaan. Niet alleen werd het rijbewijs ingenomen, de man zal zich bovendien voor de rechter moeten verantwoorden. Een proces-verbaal kregen drie au tomobilisten. De eerste was een 47- jarige inwoner die rond tien uur op de Philipsdam werd betrapt. Om half twaalf op de Langeweg te Sint- Annaland was een 20-jarige inwo ner de pineut. Beiden kregen een rij verbod van vier uren. 's Nachts om twee uur volgde een 29-jarige be stuurder op de Nieuwe Postweg bij Tholen, die drie uren niet mocht rij den. Op de Broeksedijk bij Oud-Vosse- meer had rond kwart voor tien een 23-jarige automobilist eveneens te veel gedronken. Deze kreeg een boete en een rijverbod van twee uren. Een elfjarig meisje uit Tholen is gis terenmorgen met een hersenschud ding en schaafwonden naar het zie kenhuis gebracht. Ze fietste rond acht uur vanuit haar woonplaats over het fietspad langs de Postweg. Er kwam haar een 16-jarige jongen op een brommer tegemoet. Het sneeuwde, waardoor er een slecht zicht was. De bromfietser en fietser merkten elkaar niet op, met de bot sing als gevolg. Zowel de brommer als de fiets werden bij de aanrijding licht beschadigd. De provincie heeft het Zeeuws Tijd schrift 12.500 euro subsidie ver leend voor een speciaal nummei over de ingebruikname van dé Wes- terscheldetunnel op 14 maart. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., zaenzo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Teixeira, Hoogrheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 feb. donderdag 6 6.37-18.57 vrijdag 7 7.07-19.32 zaterdag 8 7.42-20.07 zondag 9 8.17-20.47 maandag 10 9.02-21.32 dinsdag 11 10.12-22.42 woensdag 12 11.32- donderdag 13 0.12-12.47 vrijdag 14 1.22-13.57 zo 9/2 12.11 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). In Meulvliet in Tholen wordt zater dag 8 maart weer een snuffelmarkt georganiseerd door Step, de stich ting Thoolse evenementen en pro moties. Tussen tien en vier uur zul len tientallen standhouders nieuwe "en gebruikte spullen aanbieden. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2