Minas en Middelen Meester Provincie Zeeland Door Zeeland omgeven (Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 6/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Gewas beschermings avonden Verkiezingen Provinciale Staten Door Zeeland omgeven is een profielnota die bouwstenen moet aanreiken voor ruimte, milieu en water in de komende jaren, een nieuw omgevingsbeleid. Uitgangspunt daarbij is het tweesporenbeleid voor vitaliteit en kwaliteit, zoals dat in de Strategische Visie is omschreven. Open dag Verzilvering waardekaarten Westerscheldeveren Gebieds Gerichte Aanpak West Zeeuwsch- Vlaanderen Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Verkeer en Vervoer Mandaatregeling ont heffingverlening voor bijzondere trans porten Financiële verdeling activiteiten Stimu leringsverordening Verkeersveiligheid Zeeland 2003 Milieu Ontgronding dijk ten zuiden van Tholen Donderdag t> februari ZUUJ ILIUM LH KACti 1 BUdü, DfL 1HÜULSÜ LAJUKAIM 1 iy Abdij Op 1 juli 1999 heeft het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) het initiatief genomen tot het oprichten van de stichting Minas en Middelen Meester (MMM). Het doel van MMM is ver mindering van de uitstoot van mineralen en gewasbescher mingsmiddelen vanuit de land bouw naar het milieu. Naast de ZAJK zijn de provincie Zeeland, de Zuidelijke Land en Tuinbouw Organisatie (ZLT0), de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en beide Zeeuwse waterschappen (Water schap Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws Vlaanderen) in de stichting vertegenwoordigd. Milieugedeputeerde Poppelaars is voorzitter van de stuurgroep van MMM. Meer informatie over MMM vindt u op de website: www.mmmeester.com. De Zeeuwse aanpak Minas Middelen en Meester heeft een rapport uitgebracht, 'De Zeeuwse Aanpak'. Het is een rap port over het eerste jaar Certifi cering akkerbouw 2001-2002. Het rapport is meer dan het monitoren van bestrijdingsmidde len over 2001. In dit rapport vindt u informatie over het gebruik van bestrijdingsmiddelen van boeren die hebben meege daan aan het certificeringsproject akkerbouw. Behalve voor het middelengebruik is er ook aan dacht voor de kosten, verschillen tussen boeren, milieubelasting en het milieurendement. Ook kunt u extra informatie vinden over alter natieven die voor bestaande mid delen en teelten beschikbaar zijn. Deelnemers aan het certifice ringsproject krijgen het rapport toegestuurd. Andere geïnteres seerden kunnen het vanaf 10 februari opvragen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 10 februari is het Informatiecentrum geopend van 13.30-16.30 uur. Binnenkort organiseert het ZAJK net als voorgaande jaren gewas beschermingsavonden: 19 februari in De Halle, Roose- veltlaan la te Axel 24 februari in De Vroone, CD Vereekestraat 74 te Kapelle. Het resultaat van het certifice ringsproject akkerbouw zal cen traal staan. Uit de eerste analyse komt een grote variatie in midde lengebruik en kosten tussen telers naar voren. Sprekers zul len op deze avonden ingaan op het gebruik van middelen en mogelijke kosten en milieubespa- rende alternatieven bij gangbare teelten. Wie een van deze avonden wil bij wonen kan contact opnemen met Carola Helmendach van het ZAJK. E-mail: zajk@hetnet.nl of ZLTO Goes, tel. 0113-247729. In aanloop naar de verkiezin gen op 11 maart kunnen de kiezers een beroep doen op de internetsite www.provin- cies.nl en de provinciale stemwijzer www.stemwiizer.nl/Zeeland om te weten te komen waar voor en waarop zij op 11 maart gaan stemmen. Deze sites zijn vanaf donder dag 30 januari in de lucht. Nieuws Zeeland heeft een sterke eigen identiteit en de verdere ontwik keling daarvan moet voorop staan. Dat is de boodschap die uit de Strategische Visie straalt. Niet alleen in Zeeland is de wereld in beweging. Het Rijk werkt aan plannen met nadrukkelijke aandacht voor de provinciale besturen. Ook Europa kent een duidelijke plek voor de regio. Als de provincie kiest voor ontwikkeling en daadwerkelijke realisatie moet zij ook zelf meer willen investeren in de om gevingskwaliteit en vitaliteit. Bij de planvorming zal gekozen worden voor een open houding en interactieve beleidsvorming. Dit is ook de rode draad van de Strategische Visie. Stedelijk gebied De stedelijke ontwikkelings-zones vormen de economische motor van Zeeland. Hier concentreert zich de werkgelegenheid en het wonen, zodat het karakter van het landelijk gebied behouden blijft. In de steden is nog een goede leefomgevings-kwaliteit. Toch ligt de achteruitgang op de loer als gevolg van de toename van de mobiliteit. Steden vervullen een belangrijke positie in de ontwikke ling van Zeeland. Deze positie staat onder druk. Door het ver snipperde draagvlak wordt het moeilijker voor de steden om voorzieningen te kunnen blijven garanderen. Binnensteden De Zeeuwse binnensteden vor men een belangrijke positie in het detailhandelsaanbod. Onder nemers verhuren echter het liefst aan grote winkelketens, waar door je overal dezelfde winkels vindt en het dus niet meer uit maakt naar welke stad je gaat. Dit is een bedreiging voor de positie van de Zeeuwse binnen steden. Dorpen De Zeeuwse dorpen zijn de parels van het platteland. Het leefmilieu is er goed, maar het gebrek aan voorzieningen doet de leefkwaliteit in dorpen afne men. Door initiatieven te onder steunen die een integrale aanpak bevorderen, kunnen voorzienin gen in de kleine kernen bevor derd worden. Landelijk gebied De Delta is genomineerd als Nationaal Landschap en dit is een erkenning van de waarden en kwaliteiten van het Zeeuwse Landschap. In navolging van het tweesporenbeleid, moeten deze kwaliteiten versterkt worden. Het versnipperde landschapsbeleid moet worden gebundeld om opti male kwaliteit te kunnen halen. Het landelijk gebied ontwikkelt zich van productieruimte van de landbouw naar een gebied waar iedereen zijn wensen heeft. Dit vergt afstemming. Waterbeheer Ons huidige waterbeheer is niet mee toereikend om de groeiende hoeveelheid water, die leidt tot wateroverlast, op te vangen. 'Ruimte voor water' en 'water als ordenend principe' moeten in die aanpak nadrukkelijk als een oplossingsrichting worden mee genomen, zodat bijvoorbeeld in tijden van extreme neerslag in bepaalde gebieden (tijdelijk) extra waterberging kan plaatsvinden. Opvragen 'Door Zeeland omgeven' is op te vragen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middel burg, tel 0118-631400. Het infor matiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 10 februari is het Informatiecentrum geopend van 13.30-16.30 uur. Zaterdag 8 maart 2003 houden alle provincies in Nederland een Open Dag, dus ook Zeeland. Op deze dag laat de provincie zien wat het provinciebestuur en de medewerkers doen en kunnen betekenen voor de Zeeuwse bevolking. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom. Vrijwel het gehele Abdijcomplex wordt die dag opengesteld, his torische vertrekken zijn te bekij ken en men kan uitgebreid ken nismaken met het werk van de provincie. Op het Abdijplein komt een grote ontvangsttent, waar iedereen een kopje koffie of thee krijgt en waar een fol der wordt uitgereikt, waarin precies wordt uitgelegd wat er achter de geopende provincie deuren te zien en te doen valt. Overal zijn exposities ingericht en kan allerlei informatie wor den verkregen. Vertegenwoordi gers van de politieke partijen die meedoen aan de Staten verkiezingen van 11 maart 2003 zijn aanwezig in en rond de Statenzaal. Er is professio nele kinderopvang en op tal van plaatsen zijn 'doedingen'. Evenals voorgaande open dagen is er weer de mogelijk heid om vanuit de provincie Zeeland gratis met het open baar vervoer naar het Abdij complex te komen. De ver- voersregeling wordt nog nader uitgewerkt en zal rond 20 fe bruari via de huis-aan-huis bla den en de website www.zee land.nl. bekend worden gemaakt. De folder over de verzilvering van de waardekaarten PSD en de vol ledige tarieven PSD zoals die gel den per 8 januari 2003 kunnen worden opgevraagd bij het Infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118- 631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrij dag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zeeland.nl. Binnenkort zal er een folder wor den verspreid met informatie over de tarieven en betaalmoge lijkheden van het fiets/voetveer en de Westerscheldetunnel. De restitutieformulieren kunnen ook worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de Provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118- 631400. Begin februari gaat de website www.gebiedsgerichteaanpak.nl de lucht in. Op deze site staat informatie over het hoe en waar om van de aanpak. Omdat de site zich nog in een beginstadium bevindt, zijn er mogelijk onder werpen die nog niet aan bod komen. In de komende maanden zal gewerkt worden aan het com pleteren van de site. Als onder deel van de uitbreiding van de site wordt de mogelijkheid opge nomen om digitaal te reageren op het conceptgebiedsplan. 4 Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het doden, verwonden, van gen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen: 1van zwarte kraai en daarbij gebruik te maken van het geweer aan WBE Tholen-St. Philipsland te St. Annaland. De ontheffing wordt verleend voor de periode van datum besluit tot het moment dat de vrijstelling in werking is getre den doch uiterlijk tot 31 de cember 2003. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werk gebied van de WBE Tholen-St. Philipsland, gelegen in de ge meente Tholen. 2. van kauw en daarbij gebruik te maken van het geweer aan WBE Tholen-St. Philipsland te St. Annaland. De ontheffing wordt verleend voor de perio de van datum besluit tot het moment dat de vrijstelling in werking is getreden doch uiterlijk tot 31 december 2003. De ontheffing heeft be trekking op de gronden gele gen binnen het werkgebied van de WBE Tholen-St. Philips land, gelegen in de gemeente Tholen. In het belang van de volksge zondheid en openbare veiligheid is ontheffing verleend voor het doden, verwonden, vangen, be machtigen of met het oog daarop opsporen: 3. van konijn en daarbij gebruik te maken van fret en buidel en het geweer aan NS Rail- infrabeheer te Eindhoven. De ontheffing wordt verleend voor de periode van datum besluit tot en met 14 augus tus 2003. De ontheffing heeft betrekking op de spoorwegen in beheer bij NS Railinfra- beheer, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven, gelegen in de pro vincie Zeeland. Bezwaar De ontheffingen liggen van 7 fe bruari 2003 tot en met 20 maart 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 20 maart 2003 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Alge mene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- on verwijlde spoed dit vereist, gelijk tijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om de be voegdheid tot het verlenen van ontheffingen voor exceptionele transporten op de provinciale wegen in Zeeland te mandateren aan de Rijksdienst Wegverkeer (RDW) te Zoetermeer. Deze mandaatregeling is vastge steld met het oog op het feit dat de RDW als landelijk centraal loket gaat fungeren voor de ont heffingverlening voor alle weg transporten. De regeling is ingegaan per 1 fe bruari 2003. Alle aanvragen van ontheffingen voor exceptionele transporten op provinciale wegen in Zeeland, met inbegrip van de wegen naar en in de Westerscheldetunnel, dienen derhalve vanaf heden te worden gericht aan Rijksdienst Wegverkeer, Postbus 777, 2700 AT Zoetermeer, tel. 079- 3458134, fax 079-3458022 of via de website www.rdw.nl/tet. Voor nadere inlichtingen over de mandaatregeling c.a. kunt u zich wenden tot de heer W.W. van de Kreke, tel. (0118-631540). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om voor het jaar 2003 een bedrag van €294.595 beschikbaar te stellen voor regionale en lokale ver- keersveiligheidsactiviteiten in het kader van de Stimulerings verordening Verkeersveiligheid Zeeland (SVZ) Zeeuwse gemeenten, water schappen, bedrijven en instellin gen kunnen een aanvraag indie nen bij Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ), Postbus 726, 4330 AS Middel burg. De financiële budgetverdeling SVZ voor verkeersveiligheids- activiteiten is als volgt onder verdeeld: 1) €4.500 3VO-verkeersproef basis onderwijs. 2) €5.000 autorijvaardigheidstraining BROEM en vergelijkbare op friscursussen. 3) €40.800 verkeersproject Zeeuws Ver- keersVeiligheidsLabel (ZWL). 4) €99.500 verkeersproject Verkeers- educatie Voortgezet Onder wijs (VEVO). 5) €81.895 activiteiten/verkeersmateria- len bedrijven. 6) €39.900 verkeersmethoden en/of -les pakketten. 7) €23.000 activiteiten passend binnen een verkeersveiligheidsplan, gebiedsgerichte aanpakken waarvoor convenanten of intentieverklaringen zijn geslo ten en regio-overstijgende activiteiten van gemeenten, waterschappen en bedrijven. Voor informatie omtrent de SVZ kunt u zich wenden tot mevrouw J.A.B. Minheere, tel. 0118- 631217. Gedeputeerde staten van Zeeland zijn voornemens de door J.C.A. Vissers te Tholen gevraagde ver gunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor reeds uitgevoerde ontgrondingswerk zaamheden in de dijk tussen de Vrouw-Belyapolder en de Razernijpolder, gelegen ten zui den van de kern Tholen, te wei geren. De aanvraag, de ontwerp-beschik- king en de overige stukken liggen van 7 februari tot en met 7 maart 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in de openbare leesruimte van het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen van 9-12 en van 13.30-15 uur, met uitzondering van de maandagmiddag. Gedurende de periode van terin- zagelegging kan een tel. afspraak worden gemaakt voor het inzien buiten kantooruren (tel. 0166-668237). Na 7 maart 2003 tot einde be roepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inza ge op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 7 maart 2003 kan een ieder gemotiveerde beden kingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Luuk Blom meldt zich bij de bodes. Kennismaking met WD-collega Geluk. PvdA rij 3 stemt over een Irak-debat. Blom achter Sharon Dijksma en Klaas de Vries VERVOLG VAN VOORPAGINA Dat is 1 tot 2% van de uitgaven in de zorgsector. Blom heeft de fraude op projectbasis van de PvdA-fractie toe bedeeld gekregen. Welke vaste laken hij krijgt en in welke commissies hij komt, is nog niet bekend. Kamervoorzitter Weisglas, die dins dag werd herkozen, wijdde tijdens de installatievergadering nog enige woorden aan de herdenking van de watersnoodramp. Hij droeg - het was tenslotte ook de vierde nationale ge dichtendag - bij de vijftigjarige her denking van ,dit belangrijke moment in de geschiedenis' een gedicht van Hendrik Marsman voor. Het eind van de installatievergadering maakte Blom niet meer in de grote vergaderzaal mee, want toen was hij al naar de wandelgangen gelopen om een sigaretje te kunnen roken. Het was toch ook een beetje spannend, deze eerste echte vergaderdag in de Tweede Kamer. En het Sint-Anna- landse PvdA-kamerlid heeft alle be wegingsvrijheid. Dit in tegenstelling tot zijn VVD-collega Ayaan Ali, die na haar kritische opmerkingen over 'S F de islam, ook in de Tweede Kamer bij elke stap door veiligheidsmensen wordt begeleid. Blom behoort nog tot de minder bekende parlementiërs en daar is hij voorlopig best tevreden mee. Overigens was de Tweede Ka mer nog nooit zo onervaren. Precies de helft van de 150 parlementariërs heeft hooguit één jaar op het Binnen hof doorgebracht. Luuk Blom, die nog afscheid van de Thoolse gemeen teraad zal nemen, treedt als kamerlid in de voetsporen van P.A. Roels uit Sint-Maartensdijk, die in 1971 even eens voor de PvdA kamerlid werd. Hij werd in 1972 en 1977 herkozen, maar stopte daarna tussentijds in ver band met zijn gezondheid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 19