Liza Moerland benoemd tot erelid bij jubileum van Eendracht Bindt IJsclub huldigt commissarissen Decibellen Budelpack vormen een probleem Steun voor college bij jeugdwerk Oud-Vossemeer Voorzieningen treffen en andere aanvoerroutes Indiëgangers in Haestinge Henk van Ulsen is al uitverkocht Bestuur ijsclub Stavenisse weer voltallig bij 75-jarig bestaan Verkeerssubsidie Calvijncollege Opslag caravans op een boerderij Vogels geen probleem voor Speelmansplaten Donderdag 30 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Overrijden met bazin Verlichting nieuw Vragen aan Velthuis in beslotenheid Softdrugs De ijsclub Sint-Annaland heeft tijdens de 76ste algeme ne jaarvergadering twee commissarissen in het zonnetje gezet. Hans Burgers greep zijn zilveren jubileum aan om gelijk afscheid te nemen van de vereniging die hij 25 jaar diende. Ko Vroegop is 35 jaar actief, maar hij teken de nog bij om de pomp te bedienen, zodat de ijsbaan tij dig voor de vorstperiode onder water staat. Veel te zout Commissie slikt opdracht aan college in De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling heeft besloten om de voorgenomen formele opdracht aan b. en w. inzake meer ontwikkelingsmogelijkheden voor Bu delpack in te slikken. „Er komt geen opdracht, want het college gaat 7 februari praten met het Poortvlietse be drijf", zegt commissievoorzitter H.W. van Eenennaam. Milieuprobleem Vomi, de vereniging Oud-militairen Indiëgangers, houdt ook dit jaar weer een ledenbijeenkomst in de re gio. Woensdagmiddag 5 februari om half twee kunnen zowel leden als niet-leden terecht in Haestinge te Sint-Maartensdijk. De bijeenkomst is bedoeld om con tacten te versterken en onderhou den, herinneringen en ervaringen uit te wisselen. Vomi is de grootste ver eniging van oud-strijders in ons land en telt in Zeeland 602 leden. Ze zet zich in om de belangen van de veteranen alsmede van nabe staanden van gesneuvelden te be hartigen, alsmede om erkenning te verkrijgen voor de inzet van des tijds. Vomi streeft ernaar om in alle gemeenten gedenktekens voor de gesneuvelden te realiseren. De Thoolse gemeenteraad nam afgelo pen najaar een motie aan die erop is gericht om zo'n gedenkteken ook in Tholen te krijgen. Tot dan toe lag dat moeilijk in verband met de kop peling met het algemene oorlogs monument. De overbekende artiest Henk van Ulsen brengt op 10 februari in de Gasthuiskapel Tholen zijn program ma 'Spelen met woorden'. De voor stelling is al enkele maanden uitver kocht, dus een succes voor Uit op Tholen en de openbare bibliotheek die dit samen organiseren. Aan de zaal zullen dan ook geen toegangs kaarten meer te koop zijn. Van Ulsen was al vaker op Tholen. Nu brengt hij een zeer gevarieerd, lichtvoetig programma over Neder landse dichters en schrijvers. Onder andere komt werk aan bod van Li- selore Gerritsen, Annie M.G. Sch midt, Gerard Reve, Martinus Nij- hoff, Gerrit Komrij, Kees van Kooten, Ida Gerhardt, Rutger Kop land, John O' Mill, William Shakes peare en Tucholsky. VERVOLG VAN VOORPAGINA „In een brief aan het bestuur van de Schutse hebben wij ons ongenoegen kenbaar gemaakt over de gang van zaken", aldus Moerland. Er kwamen nieuwe donkere wolken toen de gemeente heel veel geld uit trok voor uitbreiding van de Welle- vaete ten behoeve van muziekver eniging Accelerando en tafeltennis vereniging Smash. „We waren be zorgd dat er geen geld meer voor de ijsclub zou zijn, maar de gemeente verzekerde ons dat de 48.000 euro gereserveerd was", zei de voorzit ter, die daarmee gerustgesteld was. De leden steunden vrijdagavond het Hoe lang hij precies in het be stuur zat is niet bekend doordat het notulenboek bij de waters nood verloren ging. Maar in 1956 was Liza Moerland herkiesbaar bij de ijsclub Eendracht Bindt, waarvan hij tot voor enkele maanden penningmeester was. Moerland, 89 inmiddels, was er als jongen bij toen de vereniging eind 1927 werd opgericht. En dus is hij net zolang lid als de vereni ging oud is: 75 jaar. Donderdag is de Stavenissenaar op de jaarver gadering in De Stove in het zon netje gezet en benoemd tot erelid. Onderwijzer S. Stoel was de man die het voortouw nam om een ijsclub op te richten, herinnert Moerland zich. De krant van destijds vermeldt de initiatiefnemers niet, noch de namen van het eerste bestuur. Wél is daarin te vinden dat op 22 december 1927, enkele dagen na de oprichting, een ledenvergadering werd gehouden. Die stelde een huishoudelijk regle ment vast, bepaalde dat de ijsbaan op zondag gesloten zou zijn en dat het verboden was om met sterke drank op het ijs te komen. Ook over het dagloon van de baanveger en het toe staan van tenten op het ijs werd in die eerste vergadering gesproken. En de contributie werd vastgesteld op 75 cent. Eendracht Bindt telde toen al 150 leden, dus de animo om te schaatsen was groot in het dorp. Te genwoordig zijn er ruim 300 leden bij de club aangesloten. Een flinke vorstperiode, en dat al bij herhaling, was de aanleiding om in Stavenisse een ijsclub op te richten. In die begintijd werd er geschaatst op weilanden tegen de 'ouwe Kees' aan, aan de westkant van het dorp. Op de dichtgevroren vlaaien in die weilanden kon prima gereden wor den. Op weilanden van J. van Putten en A. Hage is er ook geschaatst. Te genwoordig ligt de ijsbaan onderaan de Stoofdijk, op grond die vroeger van Staatsbosbeheer was maar sinds de laatste verkaveling van de ge meente. „We hebben die een paar jaar geleden als vereniging uit laten vlakken en een dijkje gezet waarbij de punt eruit is gehaald en rechtge trokken", vertelt voorzitter Huib de Vos die ook al 33 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Liza Moerland is altijd een liefheb ber van schaatsen geweest, net als zijn broers. Zijn zus Anna deed zelfs een keer mee aan de elfstedentocht, dat moet in de jaren veertig zijn ge weest. „Ik ben op Friese doorlopers begonnen, later had ik bootjes en daarna kunstschaatsen." Hij reed tot zijn 72e, toen zijn vrouw en kinderen het hem afraadden omdat ze bang waren dat hij wat zou breken als hij zou vallen. „Maar ik kan het nog steeds hoor", klinkt het resoluut uit zijn mond. Overrijden deed hij erg graag. „Dat deed hij dan meestal met zijn bazin, mevr. Stoutjesdijk-Engel- vaart", vertelt mevrouw Moerland. Het echtpaar woont al 62 jaar aan de Molendijk, op een steenworp afstand van de ijsbaan. Zodra er ijs lag kwa men dan ook vaak kinderen aan de deur om te vragen of ze op de baan mochten. Zoon Jo herinnert zich dat er in de strenge winter van 1963 zo vaak sneeuw viel, dat er iedere och tend geveegd moest worden. Er kon wekenlang gereden worden en toen werden dan ook wedstrijden georga niseerd. Als er maar enkele dagen geschaatst kan worden, zoals de af gelopen jaren eigenlijk steeds het ge val was, kom je aan wedstrijden niet toe. Moerland toont een certificaat van de KNSB uit 1960, waaruit blijkt dat hij bevoegd gedelegeerde was bij het organiseren van jeugd- schaatsproeven en wedstrijden. Hij heeft het werk voor de ijsclub altijd met plezier gedaan, maar gezien zijn hoge leeftijd wordt daar nu een punt achter, gezet. De Stavenissenaar is blij met de fraaie standaard die hij van de vereniging kreeg als aanden ken. De animo voor vergaderingen en voor een bestuursfunctie was de laat ste jaren minimaal bij Eendracht Bindt. Sinds 1988 was dan ook geen jaarvergadering meer gehouden. Maar donderdag waren 30 leden naar De Stove gekomen om een nieuw be stuur te kiezen. Voorzitter De Vos kreeg versterking van zes mensen, die allen met een ruime meerderheid van stemmen werden gekozen. Het zijn Joke v.d. Pol, Jenny v.d. Berg, Kees v.d. Berg, Mark Beeke, Chris Huijser en Leen Poot. Zij gaan zich de komende tijd vooral bezig houden met de verbetering van de accommo datie. Er is al nieuwe verlichting ge kocht (dankzij de spaarzin van Liza Moerland staat de vereniging er fi nancieel goed voor), maar ook het hok voor de materialen is aan ver nieuwing toe. Verder zal de (leden)administratie onder de loep worden genomen. Tijdens de vergadering meldden zich acht nieuwe leden aan. Onder hen was wethouder L.J. van Doom van sportzaken, die naar Stavenisse was gekomen om de jubilerende vereni ging te feliciteren. „Als je 75 jaar be staat, heb je je bestaansrecht wel be wezen", zei hij. De wethouder sprak de waardering van het gemeentebe stuur uit voor de ontspanning en sportbeleving die Eendracht Bindt de inwoners biedt. „Een vereniging bindt een gemeenschap en draagt bij tot een goed verloop van het maatschappelijk en sociaal gebeuren." Van Doom overhandigde de voorzitter een enve lop met inhoud en had eenzelfde at tentie - mét een bos bloemen - meege bracht voor Liza Moerland. „Een vereniging kan niet zonder de mede werking van vrijwilligers. Een van die kurken waarop uw vereniging drijft is Moerland, die mét de club zijn 75-ja- rig lidmaatschap viert en die ruim 45 jaar de centen beheerde", sprak Van Doom de bijzondere jubilaris van de Stavenisser ijsclub toe. Het ligt in de bedoeling om het jubi leum van Eendracht Bindt nog te vieren met een gezellige avond. beleid van het bestuur, al werd nog wel gewezen op het feit, dat de hui dige ijsbaan een recreatieve bestem ming heeft en voor de nieuwe moet dat nog geregeld worden. De commissie welzijn en onderwijs stelde zich onlangs vierkant achter wethouder M.A.E. Velthuis en de jongerenwerker van de stichting jeugd- en jongerenwerk in het conflict met de stichting Jong Vosmaer die zich heeft opgeheven. Die steun kreeg het college nadat de wethou der in een besloten vergadering tekst en uitleg had gegeven over de ge voerde gesprekken en de correspondentie tussen de bestuursleden van Jong Vosmaer en de gemeente. De commissie zag geen aanleiding om verdere acties te ondernemen, maar betreurde het wel dat voorzit ter, S. van Buuren, van Jong Vos maer na 8 jaar haar activiteiten als vrijwilligster heeft beeïndigd. De leden van de commissie bedankten haar voor haar enthousiaste inzet, maar dat gebeurde waar de vrijwil ligster zelf niet bij was. Velthuis wilde niet in het openbaar vergaderen over de problemen met het jeugdwerk in Oud-Vossemeer en het opheffen van de stichting. Er zouden te veel persoonlijke kwes ties aan de orde komen, zo zei ze desgevraagd. En daar was niemand bij gebaat. Mevrouw Van Buuren maakte ge bruik van het spreekrecht. Ze zei zich niet meer te kunnen vinden in het beleid van de gemeente. Ze ver moedt dat de oudere groep jongeren de jeugdwerker gebruikt om een ei gen honk te realiseren zonder toe zicht van volwassenen. Het werd een merkwaardige verga dering. Van Buuren kwam in het openbaar toelichten waarom de stichting het bijltje erbij neer heeft gegooid en beantwoordde vragen van de commissieleden, terwijl de wethouder zich op dat moment van elk commentaar onthield. De vragen aan de wethouder moes ten maar na de vergadering in het besloten gedeelte worden gesteld, zo informeerde voorzitter M.A.H. den Haan de overige leden van de commissie. Behalve dit punt zou er ook achter gesloten deuren over de stand van zaken bij de Betho wor den gesproken, zo zei hij. Mevrouw van Buuren kwam haar excuus aanbieden, zei ze. Ze be treurde het dat de stichting er een eind aan heeft moeten maken. „Na veel strijd en nadat we zo'n mooi gebouw hebben gekregen. Maar we zijn geconfronteerd met een beleid waar we ons niet meer in konden vinden. Dat is geëscaleerd. We heb ben unaniem besloten te stoppen. Het is niet leuk meer om samen te werken met de jeugd- en jongeren werker (Idriss Bourhardaine - red.) en de wethouder." Uit de beantwoording van de vragen van de commissieleden bleek dat Jong Vosmaer het gevoel had gekre gen dat ze onder de vlag van de jeugdwerker moest functioneren. Jong Vosmaer hield zich met jonge ren tot 16 jaar bezig. Er was een af spraak dat de jongerenwerker zich met de jeugd ouder dan 16 jaar zou bezighouden die in het dorp voor de nodige overlast zorgde. Dat is nu drie maanden aan de gang. Volgens Van Buuren zouden er on der deze jongeren softdrugs ge bruikt worden. Een van hen zou dat binnen hebben gedaan maar daarop naar buiten zijn gestuurd door de jeugdwerker omdat hij dat niet toe wil staan. „Maar als zo iemand dan weer binnenkomt, ben je toch onder invloed. Wij zouden zo'n jongere naar huis sturen. We zijn bang voor een tendens." Ze kon dat echter niet hard maken zei ze, maar ze heeft wel een 'angstig vermoeden'. Uit de brief die Jong Vosmaer naar het college stuurde, zou volgens P. van Belzen (CU) blijken dat de jon geren de leiding (Van Buuren) te streng vinden. „En u zou niet met de jongerenwerker overweg kun nen." Maar dat was volgens haar niet het geval. „Hij had goede ideeën. Het waren ook onze ideeën. Alleen, jon geren zeggen dingen tegen hem over ons, waar we ons nooit tegen kunnen verweren. Nu zijn we te streng, maar ze zijn al gewoon 8 jaar netjes bij ons binnengeweest. We vermoeden dat de jongeren de jeugdwerker voor hun karretje span nen. De jeugd wil een eigen ruimte zonder begeleiding. Dat zien we ge beuren." Volgens Van Buuren is er geen weg meer terug, zei ze op vragen van Van Belzen en M.J. Klippel (SGP). „Nee, dat besluit is gekomen na es calatie bij een gesprek op 12 de cember hier met de wethouder en twee ambtenaren. We zijn diep te leurgesteld." Wat er nu met de jeugd gaat gebeu ren, was haar niet bekend. J. Deur- loo-Bolier (ABT) stelde vast dat het probleem in de communicatie lag tussen beide partijen, Jong Vosmaer en de jeugdwerker, maar dat het voor de jeugd verder goed verliep. Dat beaamde de afgetreden voorzit ter. Eén van de problemen was vol gens haar dat de jeugdwerker 'niet te bereiken' was en dat hij haar op een 'lullige manier' had behandeld. M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) vond het jammer dat er zoveel ener gie in de jeugd wordt gestoken en dat het zo af moest lopen, maar wist ook te vertellen dat er al nieuwe vrijwilligers waren opgestaan om de jeugd van het dorp op te vangen. Voorzitter Han Moerland rechtszwaait Hans Burgers uit die de Sint-Annalandse ijsclub 25 jaar als commissaris diende. Voorzitter Han Moerland feliciteer de beide commissarissen vrijdag avond in de Wellevaete. Burgers was periodiek aftredend en niet meer herkiesbaar. Met een fles wijn en bloemen nam hij afscheid. Voor Vroegop waren er bloemen. Behal ve Burgers was ook commissaris Hans Ridderhof niet meer herkies baar. In de twee vacatures werden Hubert Bruijnzeel en Ad de Keizer gekozen. De periodiek aftredende commissaris Peter Poot werd wel herkozen, evenals de bestuursleden Han Moerland en Jos van Dijke. „We treden pas af als de verharding van de ijsbaan een feit is", lachte de voorzitter. De ijsclub sloot het jaar af met 1475 leden. Er zijn 783 individuele leden, 154 gezinsleden (gemiddeld keer 4) en 76 donateurs. Ten op zichte van een jaar eerder was er een groei van 23 leden. Na de re cente schaatsperiode is het ledental echter al weer verder gestegen. Met een ogenblik stilte werden de over leden leden mevr. Bruijnzeel-Goe- degebuure, mevr. Vroegop-van Vossen en A. van Driel herdacht. Uit het financieel overzicht van penningmeester Jos van Dijke bleek, dat er ondanks de uitgaven voor het 75-jarig bestaan nog een batig saldo van 1200 euro was. De kascontrole werd uitgevoerd door P. Mosselman en J. Hage. De con tributie bedraagt slechts 4 euro. De voorzitter meldde, dat de gemeente voor eventuele subsidie voor de verplaatsing van de ijsbaan wel als eis heeft gesteld, dat de contributie dan naar 5 euro verhoogd moet worden. Uit het jaarverslag van secretaris David Hage bleek, dat er 12 januari 2002 geschaatst was. Het bleef be perkt tot één dagje ijspret. In de cember kon er opnieuw geschaatst worden en ook in januari 2003 was dat het geval. Alleen was de kwali teit van de baan toen niet best om dat er een deel in het midden on danks de flinke vorst niet dicht ging. Uit monsters van het water schap bleek, dat het zoutgehalte op de baan 2754 milligram was en dat was het dubbele van de watergang. Sinds de aanleg van het bergingsri ool door de gemeente heeft de ijs club met problemen te kampen en dat blijkt niet gemakkelijk op te lossen te zijn. Ook egalisatiewerk bracht geen uitkomst. Tijdens de zware storm van februari 2002 is er een lichtmast geveld en in oktober volgde een tweede. In no vember werden twee nieuwe licht masten geplaatst, waarmee de baan wat dat betreft weer compleet is. Na afloop van de vergadering ver toonde Piet Mosselman nog een vi deofilm over de viering van het 75- jarig van de Sint-Annalandse ijsclub, aangevuld met nog oudere beelden van de ijsbaan aan de Langeweg en krantenknipsels. Commissaris Ko Vroegop (links) kreeg bloemen van bestuurslid René Moerland omdat hij de ijsbaan al 35 jaar onder water zet. Dat besluit is volgens hem bij meerderheid genomen. Hij wil echter niet zeggen welke partijen voor en tegen waren. Van Eenen naam ontkent ten stelligste dat het om 'achterkamertjesoverleg' ging, maar hij geeft wel toe dat er frictie is geweest. Na het bezoek van de raadscommissie aan Budelpack, nog voor de kerst, werd echter be sloten om een opdracht voor b. en w. te formuleren. Daarover boog zich 30 december een afvaardiging van de commissie. Met name de raadsleden drs. A.L. Piet (CU) en F.J. Goossen (VVD) waren verbol gen dat de grote partijen SGP en PvdA bij nader inzien terug schrokken van een opdracht aan het college. Dat zou ineens een te zwaar middel zijn, terwijl b. en w. naar het oordeel van de raadscom missie te weinig hadden gedaan om het Poortvlietse verpakkingsbedrijf uitbreidingsmogelijkheden te bie den. De technische dienst en de staf van Budelpack international, onder wie algemeen directeur A.A. Nieuwkerk uit Tholen, waren al naar Bergen op Zoom vertrokken. Er moest niet nog meer werkgele genheid verloren gaan, vond de commissie. Volgens Van Eenennaam heeft de raadscommissie g.o. 'in goede har monie een dikke streep' onder het gekrakeel gezet. „Sommigen zijn voor de muziek uitgelopen, maar zowel de commissie als het college willen Budelpack - gezien de werk gelegenheid - voor Tholen behou den. De opdracht voor b. en w. die er eerst lag, ligt nu in de kast. Wij stellen een zodanig vertrouwen in het college, dat we het gesprek op 7 februari afwachten. De commis sie wordt ingelicht over het resul taat en daarna zal er zeker nog een tweede gesprek volgen." De commissie hield voor en na de reguliere bijeenkomst twee besloten vergaderingen. Eerst alleen en ver volgens met de wethouders Heij- boer (economische zaken en ruimte lijke ordening) en Van Kempen (milieu). Hierbij waren - op initia tief van het college - ook de milieu ambtenaren Sander Westdorp en Kees Kleppe aanwezig, want de uit breidingsmogelijkheden van Budel pack blijken vooral een milieupro bleem te zijn. En ook al is het aantal vrachtwagens op de Paasdijkweg aanzienlijk verminderd door de ope ning van het nieuwe logistiek cen trum van Bouman-Potter in Sint- Maartensdijk, Budelpack mag dat gat niet zomaar invullen. Ook al neemt de totale belasting op de Paasdijkweg niet toe. „Dat het om 1 in plaats van 2 bedrijven gaat, is juist het probleem", zegt Van Een ennaam. „Het gaat om de decibellen in het verkeer. We gaan daarmee niet sjoemelen of rommelen, we moeten ons als gemeente aan de wettelijke regels houden. Binnen dat kader moet de uitbreiding ver wezenlijkt worden." De commissievoorzitter wil niet zeggen wat er volgens de milieure gels eigenlijk nog voor uitbreidings mogelijkheden zijn. „Over publiek rechtelijke zaken wil ik niet in de openheid treden. We hebben ons goed laten voorlichten, want je moet bij zoiets niet over één nacht ijs gaan. Hoor en wederhoor is toe gepast om een afgewogen besluit vorming te krijgen", aldus Van Een ennaam. De mogelijkheden voor Budelpack om nog verder te kunnen uitbreiden, heeft het verpakkingsbedrijf hele maal in eigen hand. De onderneming zal zelf voorzieningen moeten treffen en andere aanvoerroutes dienen te kiezen om mimte te scheppen in de milieuvergunning. Volgens alle drie criteria die de basis vormen voor de ze milieuvergunning, zit Budelpack aan het plafond. Wat betreft de ge middelde geluidsnorm gedurende de dag, avond en nacht. Ten aanzien van de maximale geluidsbelasting van de grootste lawaaimaker (één grote klap) en in de derde plaats de indirec te hinder van de voertuigen. Budel pack zit vol met alle drie onderdelen. Wie zou denken dat de opening van het nieuwe logistiek centrum van Bouman-Potter in Sint-Maartensdijk ruimte zou bieden voor Poortvliet, heeft het mis. Het aantal vrachtwa gens op de Paasdijkweg is aanzien lijk verminderd door deze verhuizing en daarmee de totale belasting voor de omwonenden. Maar voor de mi lieuvergunning wordt er gekeken per bedrijf en de ruimte die Bouman-Pot ter in Poortvliet heeft geschapen, kan niet automatisch bij Budelpack wor den geteld. Op basis van de ingediende werk plannen krijgt het Calvijn college in Tholen 1416,50 euro subsidie van de provincie en het Schelde college in Sint-Maartensdijk maar 50 euro. Het gaat om activiteiten die gericht zijn op de bevordering van de ver keersveiligheid. De werkgroep duurzaam veilig van het regionaal orgaan verkeersveiligheid Zeeland heeft hierover advies uitgebracht. De gemeente Tholen krijgt voor het aanstellen van twee coördinatoren verkeerseducatie voortgezet onder wijs nog 1361,34 euro subsidie voor het schooljaar 2002/2003. Deze worden ingezet op het Calvijn colle ge en het Schelde college. De gemeente Tholen heeft aan de toetsingscommissie nieuwe econo mische dragers van de provincie Zeeland advies gevraagd. Dit is het eerste begin voor het benutten van nieuwe planologische kansen. Op Tholen gaat het om de binnenopslag van caravans op een, boerderij met landschapscamping. Bij de nieuwe economische dragers gaat het om kansen voor landbouwverwante, productverwerkende of andere agra rische bedrijvigheid op het platte land. Als de gemeenteraad uiterlijk 31 juli 2004 een besluit genomen heeft, geeft de provincie 4538 euro subsidie. De vereniging van Zeeuw se gemeenten die de aanvragen be oordeelt, heeft 22.689 euro van de provincie ontvangen. Slechts vier gemeenten hebben een vastgesteld bestemmingsplan waarin nieuwe economische dragers zijn opgeno men. Tholen is daar niet bij, maar kan de opgerekte datum van 31 juli 2004 nog wel halen, zo denken ge deputeerde staten. Landbouworga nisatie ZLTO is ook bij de procedu res voor nieuwe economische dragers betrokken. De vogelrichtlijn levert geen proble men op voor de verdere ontwikke ling van de Speelmansplaten. Dat zei wethouder W.C. van Kempen maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op schrif telijke vragen van ChristenUnie en ABT. Die wilden weten hoe de stand van zaken is rond het dagrecreatie terrein omdat het nieuwe seizoen weer voor de deur staat. Ze wilden een 'harde toezegging' van de wethouder over de stappen die nog voor de opening van het re creatieseizoen moeter worden geno men. Ze wezen er op dat de gevol gen van de vogelrichtlijn in kaart zouden worden gebracht en wilden weten wat de uitkomst van dat on derzoek is. Volgens de wethouder levert de vo gelrichtlijn geen 'significante pro blemen' op voor de verdere ontwik keling van het terrein. Er ligt al een ontwerp voor het uiteindelijke plan dat door verschillende instanties (zoals rijkswaterstaat) en de onder nemer in december is besproken. De uitkomst daarvan was hem nog niet bekend. En deze week zou de pro vincie zich over het ontwerp buigen. Ook is de wethouder gevraagd over leg te voeren met de waterpolitie over het maximaal toegestane aantal van jetskies en speedboten op afge bakende stuk water in het Zoom meer. Volgens Van Kempen is dat aantal wel te begrenzen, maar zal het moeilijk te handhaven zijn. Er zijn echter wel manieren om het aantal in de hand te houden, zo wist de wethouder te vertellen. Er is een gemeente waar met muntjes wordt gewerkt. Naar dat systeem wil het college ook kijken. Volgens de waterpolitie bevinden zich hoogstens 20 tot 25 jetskies en speedboten tegelijk in de afgezette vaarroute op het Zoommeer bij de Speelmansplaten. VERVOLG VAN VOORPAGINA Met hulp van de gemeente zouden er 12 bij kunnen komen en de blau we zone kan de parkeersituatie op de Markt verbeteren. Laden en los sen kan op het terrein van Lidl. Het aantal vervoersbewegingen zal niet toenemen. Volgens de winkeliers ook niet als de Spar verhuist naar de Markt. Die zal langs een andere route bevoorraad worden, schrijven ze. De vereniging stelt dat het om één vrachtwagen per dag gaat. De vereniging beschouwt het be sluit van de raad om detailhandel aan de Sportlaan toe te staan als het 'openbreken of zelfs verplaatsen van het winkelkerngebied'. En in dat geval moet het volgens de ver eniging ook mogelijk worden voor alle winkeliers om zich daar te ves tigen. Liza Moerland (rechts) krijgt van voorzitter Huib de Vos van Eendracht Bindt een standaard, en is erelid geworden van de ijsclub.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 3