Autospuiter en 'slagersmeid' op een oplegger naar Stavenisse <a Plaatselijk nieuws Laban EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 januari 2003J SPH krijgt keurmerk Reclamebord Rabobank verboden Rijbewijs ingevorderd Vernielingen aan landbouwmachine Aanpassing openingstijden bibliotheek Herdenking ramp met samenzangavond Weervrouw Marjon de Hond naar Ter Tolne Certificaten voor leerlingen OVM Visboer bij AVB C. Burgers scoort goed Nieuwe brandweerkazerne Kinderspelen hele Ring Naar de bakker Doorrijder aangehouden Goedegebuure gekozen als diaken Geen nieuwe bedrijfswoning Geslacht in eigen slagerij l/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER School werkt over watersnoodramp Diabetesvereniging Wijziging openingstijden bibliotheek Klaverjassen Jongerenavond over de ramp Gehandicaptenzorg Bingo Auto in de sloot VERF NODIG? I" Uijl beste biljarter Darttoernooi Subsidie fietsenstalling Tholen Organisatie- en evenementenkan toor SPH heeft het Vecta-keurmerk ontvangen, een waarborg voor pro fessionaliteit, kwaliteit en betrouw baarheid. Eigenaar William van Leeuwen is blij met die erkenning, want hij is de enige in Zeeland met een Vecta-erkenning. „We mogen ons nu toe de grootste amusements kantoren van Nederland rekenen. Wentink (onderdeel van EndeMol), Arjan van Dijk, Chiel van Praag en Mojo zijn nu mijn collega's!"SPH organiseert optochten, taptoes, con certen met muziek-, show-, majo- retten- en folkloregroepen in de Be nelux, Duitsland, Frankrijk en Spanje. Wanneer gecontracteerde artiesten niet komen opdagen, wordt dat gedekt door het Vecta-ga- rantiefonds. Het bestuur van de Rabobank Tho len is door de Provincie Zeeland te recht gewezen wegens het overtre den van de landschapsverordening. Bij de oprit van de N286 had de bank een reclamebord geplaatst, waarbij gewezen werd op de spe ciale nieuwbouwtarieven voor het afsluiten van een hypotheek. Een medewerker van de Provincie Zee land gaf enkele weken geleden Ra- bobank-medewerker dhr. A. Polder man opdracht om het reclamebord te verwijderen. De Provincie ziet het reclamebord als een visuele aantasting van het landschap en stelt in een brief het bestuur van de Rabobank verantwoordelijk voor de overtreding. Op de Nieuwe Postweg werden tus sen donderdagavond 20.30 uur en vrijdagmorgen 4 uur bij 312 auto mobilisten blaastesten afgenomen. Drie bestuurders werden er betrapt op een te hoog promillage alcohol in het bloed. Zaterdagavond werd eveneens nog iemand bekeurd we gens het rijden onder invloed van alcohol. Bij de alcoholcontrole van vrijdagavond werd om 21.05 uur een 33-jarige man bekeurd. Hij had twee keer de toegestane hoeveel heid genuttigd en kreeg een rijver bod van 5 uur. Omstreeks 1.45 uur kon het volgende proces-verbaal worden uitgeschreven. Een 49-jari- ge automobilist had de limiet pre cies één keer overschreden en kreeg een rijverbod van 2 uur opgelegd. Om 3.15 uur werd een 34-jarige vrouw aangehouden. Uit de adem analyse bleek zij drie maal de toe gestane hoeveelheid alcohol te heb ben genuttigd. Van haar werd het rijbewijs ingevorderd. Zaterdag avond werd een 29-jarige inwoner aan de Kaaij aangehouden voor een ademanalyse. De man had ruim 2,3 maal teveel gedronken en kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. Op een bouwterrein werden in de nacht van maandag op dinsdag ver nielingen toegebracht aan een land bouwvoertuig. De vernielingen werden gepleegd aan zwaailamp, verlichting, spiegels, dak, spatbord, gril, dashboard en radio. Op vrijdag 7 februari is de biblio theek eenmalig, doorlopend geo pend van 14.00 tot 19.00 uur. Na 19.00 uur is de bibliotheek geslo ten. In de Grote Kerk wordt zaterdag een samenzangavond georganiseerd ter herdenking van de waters noodramp in 1953. Ds. J.W. Verwe- ij, predikant van de gereformeerde gemeente Yerseke zal op deze bij eenkomst een meditatie houden. Pieter Heykoop, die ter gelegenheid van de herdenking een cd heeft uit gegeven, zal op het Van Dam orgel een orgelimprovisatie geven. Er worden diverse psalmen en gezan gen gezongen, waarbij ook gezon gen wordt uit de psalmberijming van Datheen. Ook het Zeeuws volkslied en het 'Wilhelmus' ma ken deel uit van het programma.Er wordt bij deze zangavond een col lecte gehouden voor de hulpverle ning aan bewoners van Cambodja die regelmatig getroffen worden door overstromingen. De aanvang van de samenzangavond is om half acht Oud-inwoonster Marjon de Hond, die voor het Nos-journaal de weer berichten presenteert, brengt vrij dag een bezoek aan basisschool Ter Tolne. Als oud-leerlinge sluit zij de activiteiten af die deze week geor ganiseerd worden ter herinnering aan de watersnoodramp van 1953. Zij zal de kinderen vertellen hoe de weersomstandigheden waren voor en tijdens de ramp en hoe stormen ontstaan. Maandagmiddag vertelde dhr. Smits uit Stavenisse aan de leerlingen van groep 7 en 8 wat hij tijdens de ramp had meegemaakt. Voor groep 5 en 6 kwam dinsdag dhr. Slager vertellen over de ramp. Naast diverse knutselactiviteiten hebben de leerlingen ook zandzak ken gevuld, die bescherming geven tegen het wassende water. De voorspeelavond door de leerlin gen van muziekvereniging OVM werd vrijdag massaal bezocht door familieleden, vrienden en kennis sen. Presentator Adrie Luijsterburg kondigde de diverse optredens in de zaal van de Vossenkuil aan. De avond begon met een optreden van de eerste blokfluitgroep onder lei ding van Anne Luijsterburg, waarna Anne de Bruijn en Nikki van Loen- hout op de bugel speelden. Naast de jongste telgen lieten ook de al wat oudere beginnende muzikanten van zich horen, waaronder Jinny van Loenhout. Na het optreden van de tweede blokfluitgroep lieten Marja Zoon, Chris Hopmans, Pieter La- ban en Gijs Luijsterburg muziek op koperinstrumenten horen. Vervol gens speelde Bonnie van Poortvliet op alt-sax, waarna Karlijn Plom pen, Pieter Droogers, Robert Hoek en Charlotte Tholenaar lieten horen dat de bugel een belangrijk instru ment is bij de fanfare. De sax-groep en de kleinkoper groep zetten hier na ook hun beste beentje voor. De eerste majorettengroep liet zien dat muziek niet alleen iets is om te spe len, maar dat je er ook op kunt dan sen. Na de pauze trad het leerlin genorkest op onder leiding van Adrie Luijsterburg, waarna de tweede groep van de majorettes in actie kwam. Vervolgens gaf de der de blokfluitgroep samen met de tamboers een optreden. Door de in breng van de 23 slagwerkers namen de decibels toe bij deze voorspeel avond. De avond werd afgesloten met een optreden van de vierde blokfluitgroep en de oudste majo rettes. Dirigent René Hendrickx overhandigde aan de deelnemers een certificaat en gaf aan de deelne mers een beoordelingsformulier wat hij tijdens de optredens had ge schreven. Visboer Jan-Willem Hage uit Poortvliet vertelde voor de alge mene vrouwenbond over verschil lende vissoorten en liet de leden ook diverse vissen proeven. In een oven werden onder andere Tilapia- filet, pangasiusfilet, gekweekte zalmfilet en heekfilet klaarge maakt. Tilapiafilet smaakte vol gens de dames als kabeljauwfilet, maar is in vergelijking met de ka beljauw wel veel goedkoper. Pan gasiusfilet heeft overeenkomsten met de tong, maar ook deze vis soort uit Indonesië is qua prijs veel voordeliger. De filets werden be reid met japanse kruidenmix, sam bal en beschuitkruim. Corrie Hage toonde de aanwezigen hoe je een koude schotel kan opmaken. Ver volgens lieten de dames zich alles goed smaken. Aan het einde van deze gezellige en smakelijke bij eenkomst kreeg visboer Hage en zijn vrouw als dank een attentie aangeboden. De volgende bijeen komst wordt gehouden op dinsdag 25 februari. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers behaalde C. Burgers met 2,26 het hoogste ge middelde. J. Etiënne speelde in 23 beurten de kortste partij en maakte met 13 caramboles de hoogste se rie. De uitslagen zijn: L. van We- zel-J. Etiënne 5.83-10; K. Hommel- H. Hommel 8.55-10; P. de Leeuw-D. van Driel 10-7.14; J. Hommel-J. van Daalen 10-8.57; A. Hommel-A. van Daalen 10-5.91; C. Burgers-N. Rooijakkers 10-8.8. Sint-Annaland Het landbouwperceel met schuur tje van N.G. Goedegebuure op de hoek Veilingweg/Langeweg heeft de voorkeur voor de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. De ge meente heeft van dezelfde eige naar al een stukje aangekocht voor de aanleg van de rotonde bij de veiling. De brandweer zou voor de uitruk naar omliggende gebieden (Weihoek en Vossemeer) bij de ro tonde een ideale plaats hebben. Per auto is de kazerne ook voor de vrijwillige brandweerlieden gun stig te bereiken. De hoek Lange- weg/Veilingweg is echter veel meer aan de rand van het dorp dan de huidige kazerne aan de Bierens- straat, die in het centrum is gele gen en voor verschillende brand weerlieden te voet en per fiets snel bereikbaar is. De huisvesting van de brandweer is echter verouderd. In de gemeentebegroting 2003 is 378.000 euro gereserveerd voor het project. De kinderspelen op koninginnedag woensdag 30 april worden langs de gehele Ring gehouden. Dat werd donderdagavond in de Wellevaete besproken tijdens de jaarvergade ring van de Dorpsgemeenschap. Om meer ruimte te hebben voor de spelletjes van de beide basisscholen is het gedeelte van de Ring ter hoogte van het Schermerspad te weinig. Met koraalmuziek en een aubade is het openingsprogramma zoals vanouds. Accelerando houdt weer een rommelmarkt in de vei ling en WHS organiseert 's middags een zeskamp, 's Avonds is er een muzikale rondgang. Zaterdag 8 maart wordt er een aparte lampion optocht gehouden. Tevoren is er 15 februari nog het smartlappenfesti val van Accelerando en WHS in de Wellevaete. Koos van Poortvliet nam na drie jaar afscheid van het bestuur van de Dorpsgemeenschap. Voorzitter Tjid Heijboer, die bij acclamatie herko zen werd, bedankte hem met een at tentie. De vacature werd niet ver vuld, want de verenigingen hadden geen kandidaten ingediend en nie mand ter vergadering bleek bereid om bestuurslid te worden. Penning meester Coby den Engelsman had een nadelig saldo van 40,54 euro. De kascontrole werd verricht door Jack en Sander Westdorp. Groep 6 van de School met de Bij bel heeft dinsdagmiddag in het ka der van het project voeding een be zoek gebracht aan bakkerij Ewoud v.d. Maas. Na uitleg over de ver schillende machines werden de kin deren aan het werk gezet. Ze moch ten zelf bolussen maken. Na een glas limonade met een koekje mochten de leerlingen de bolussen mee naar huis nemen met nog enke le folders over brood en een koel kastmagneetje. Na deze leuke en leerzame middag volgen er nog meer activiteiten over voeding. Ook in andere groepen wordt druk gewerkt aan allerlei thema's. De re sultaten zijn in februari te bewon deren op de kijkavond. Een 18-jarige jongen werd door de politie aangehouden, nadat hij vori ge week woensdag met zijn auto op de Ring tegen een geparkeerde auto van een 44-jarige inwoonster was gereden. Na de aanrijding was de jongen doorgereden, maar de poli tie kon hem later alsnog opsporen. Oud-diaken E. Goedegebuure is door de hervormde gemeenteleden opnieuw gekozen als diaken. Sa men met dhr. J. Moerland was hij door de kerkenraad op het dubbeltal gezet voor verkiezing. De 49 leden die kwamen stemmen gaven de voorkeur aan dhr. E. Goedegebuure die voor zaterdag moet aangeven of hij zijn verkiezing aanvaardt. Stavenisse L. Walhout mag van de provincie geen nieuwe bedrijfswoning van 900 m3 bouwen aan de Oudeland- sedijk. Gedeputeerde staten heb- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gr. jMalse bieflappen 500 gr. ♦Nasi 500 gr. ♦Bami 500 gr. 3,30 Magere speklappen 1 kg 4,50 Varkenshielen 1 kg 1,90 Vet spek 1 kg 1,90 Slavinken 5 halen 3,50 3,- 3,- 4 BETALEN Casselerrib 100 gram 1,20 Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Gekookte lever 100 gram 0,55 Ham-preisalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ben dat dinsdag besloten. De nert senfokker was in beroep gegaan tegen een eerdere weigering van de provincie om een verklaring van geen bezwaar te verlenen. Overigens had ook de gemeente het verzoek al afgewezen. Walhout heeft al een huis, maar dat voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Van die woning wil hij een kantoor/kantine maken en dan een nieuw huis bouwen. De provincie is bang dat er dan twee bedrijfswo ningen zullen komen. Daar heeft Walhout in 2001 een aanvraag voor ingediend, maar de agrarische adviescommissie Zeeland bracht een negatief advies uit. Calamitei ten die werktijden buiten de ge bruikelijke arbeidstijden tot gevolg hebben, komen zo sporadisch voor, dat daarvoor geen permanen te tweede bedrijfswoning nodig is. En als van het huidige huis van Walhout een kantoor/kantine wordt gemaakt, hoeft de nieuwe woning in elk geval geen 900 m3 te worden. Volgens de regels is 750 m3 het maximum. Walhout voert echter aan, dat er al vergunningen zijn verleend voor huizen van 900 m3 in het buitenge bied. De provincie is bang, dat er via een omweg toch twee bedrijfs woningen ontstaan. Onvoldoende is namelijk vast komen te staan, dat de gemeente bewoning van de huidige dienstwoning zal uitslui ten. Volgens Walhout eisen arbo- wetgeving, bedrijfshygiëne en au tomatisering een goed uitgerust kantoor met kantine. Er is sprake van rechtsongelijkheid wanneer hij geen vergunning krijgt, zo voert de nertsenfokker aan. De provincie concludeert echter, dat het verzoek in strijd is met het provinciaal en rijksbeleid, dat gericht is op het te gengaan van verstening en ver snippering van het buitengebied. Walhout staat nu nog een beroeps mogelijkheid open. Sint-Maartensdijk De leerlingen van de protestants christelijke Juliana van Stolberg- school houden zich de komende weken bezig met de waters noodramp van 1953. Het school project wordt op donderdag 13 fe bruari afgesloten met een projectavond, die van zeven uur tot half negen wordt gehouden. De leerlingen van groep 1 en 2 staan stil bij de redding van mensen en dieren. Groep 3 en 4 brengen in beeld wat zich precies op 1 febru ari 1953 heeft afgespeeld en geven aandacht aan de hulpverlening. Groep 5 en 6 richten zich op de Deltawerken, terwijl de oudste leerlingen de gevolgen van de ramp zullen behandelen. Vandaag (donderdag) vertelt dhr. Schot uit Zierikzee aan de groepen 5 t/m 8 iets over de reddingsactiviteiten. Een week later zal dhr. Duyster met behulp van dia's vertellen over de ramp. De groepen 5 t/m 8 bren gen een bezoek aan het water snoodmuseum in Ouwerkerk. Ook zullen alle groepen de wandelroute door Stavenisse lopen. Op internet is er een speciale site gemaakt die handelt over het project. Deze is te vinden via het adres: www.jvan- stolbergschool.org/project. Dinsdag kwam de praatgroep van de diabetesvereniging Tholen weer bijeen. Geconcludeerd werd dat ie dereen veel voordeel heeft gehad van de eerste avond die enkele we ken ervoor had plaatsgevonden. Problemen met diabetes werden uitvoerig besproken. Zo werd ook duidelijk dat iedereen anders re ageert op bepaalde voeding. De diabetesverening zou meer be kendheid willen krijgen op Tholen zodat ze meer hulp en informatie aan de diabetici kan geven. Er is een brochure in de maak en er wordt ook aan een website ge dacht. Op het programma stond dat er 3 februari een avond georganiseerd was met podotherapeut J. v.d. Berg. Deze is verplaatst naar maandag 17 februari om acht uur in Haestinge. Alle belangstellen den zijn dan welkom. En bij vol doende belangstelling zal er in de toekomst ook een basiscursus ge organiseerd worden. Voor meer in formatie kunt u bellen met Marie ke Bolier, tel. 662161 of Hans Vis ser, tel. 662884. Op vrijdag 7 februari is de biblio theek eenmalig, doorlopend geo pend van twee tot zeven uur. Na zeven uur is de bibliotheek geslo ten. De uitslag van de inhaalwedstrijd van klaverjasvereniging De Pende laars is: 1. J. van Gorsel 6492 pun ten; 2. A. Arts 5332 p; 3. P. van Bl- oppoel 4972 p; 4. R. van Putten 4969 p; 5. G. van Ham 4769 p; 6. M. v.d. Molen 4605 p; 7. N. van Diggele 4584 p; 8. M. den Haan 4554 p; 9. M. Vermaas 4178 p; 10. J. Geldhof 4173 p; 11. J. van Zet ten 4088 p; 12. J. van Splunter 3972 p; 13. L. Kampman 3861 p; 14. P. van Iwaarden 3653 punten. Scherpenisse In verenigingsgebouw De Hoek steen wordt zaterdag weer een jon gerenavond gehouden voor de jeugd vanaf 15 jaar. Ds. J. Beider zal voor de jongeren spreken over de ramp. De avond begint om 19.45 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. Om de drie weken wordt er een avond voor de jonge ren gehouden, waarbij de organisa tie als doel heeft om de jeugd een verantwoorde zaterdagavondbeste ding te geven met een bezinnend karakter. Zaterdagmiddag 8 februari om kwart over twee organiseert de or ganisatie Helpende Handen een bijeenkomst voor gehandicapten, hun ouders en verzorgers. Eerst wordt een bijbelverhaal verteld, waarna de jarigen worden gefelici teerd. Na de pauze met koffie, thee of frisdrank volgt er een ontspan ningsprogramma. Iedere belang stellende is welkom in het vereni gingsgebouw van de Gere formeerde Gemeente in de School straat. Klaverjasclub De Roemers organi seert vrijdag 7 februari in café Zeelands Welvaren een vrije bin goavond. Iedereen mag vanaf acht uur aan de bingo meedoen. Er worden ne gen rondes gespeeld. De avond wordt afgesloten met een super ronde, waarbij de hoofdprijs ge wonnen kan worden. Poortvliet Een 18-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland belandde vrijdagavond omstreeks 23.10 uur met zijn voertuig in een sloot naast de Engelaarsdijk. De automobilist kwam uit Scherpenis se en reed in de richting van de Zwarteweg. Waarschijnlijk door een te hoge snelheid kwam hij in de linkerberm terecht, waarna hij door een stuurcorrectiein de sloot rechts van de weg belandde. De auto kwam met de achterzijde in het water te liggen en moest wor den weggesleept. De bestuurder bleef ongedeerd., Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING /Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de clubcompetitie van biljart vereniging Tolrust is J. Uijl nog Gert-Jan Buijs en Marianne Priem werden verrast door de oplegger waarmee ze naar het dorpshuis de Stove werden vervoerd. Autospuiter Gert-Jan Buijs uit Sint-Philipsland en vleesverkoop ster Marianne Priem kregen vrij dagmiddag na de huwelijksvoltrek king speciaal vervoer aangeboden. In de bruidsauto werden ze voor het gemeentehuis in Sint-Maartens dijk achter een oplegger gereden van Buijs' werkgever Autoschade Huijser uit Tholen. Onder het toe ziend oog van de gasten en passan ten reed Chris Huijser de auto vak kundig op de oplegger, waarna Theo Buijs (broer van de bruide gom) achter het stuur van de vrachtwagen klom om het paar met chauffeur naar Stavenisse te rijden voor het trouwfeest in dorpshuis De Stove. De beide wagens waren ver sierd. Aan de oplegger van Huijser hing aan beide kanten ook nog een bord met de tekst: 'Vanaf 15.00 uur is Gert-Jan Marianne d'r man/ Zij is het die als slagersmeid/ met een autospuiter in de trouwauto rijdtV Omdat nu jullie zijn een bruids paar/ vandaag geen autolak en vleeswaar/Vandaag een bruidsjurk en trouwpak/ da's eens wat anders dan vlees en autolak.' Met de gelukwensen van slagerij Bevelander uit Poorvliet waar de 19-jarige bruid werkt en Autoscha de Huijser waar de 20-jarige brui degom in dienst is. Het stel gaat in Stavenisse wonen. Predikbeurten Zondag 2 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. V.d. Berg, Nieuw Lek- kerland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan, Slie drecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossé, Rotter dam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) ds. De Goei, St.- Maartensdijk. 18.30 u. ds. Van IJsseldijk, Haam stede. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. kand. De Boer. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.3Óu. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Heiden, do 6/2 19.30 u. ds. Harinck. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers (herdenking watersnood). 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. za 19 u. ds. Molendijk (herdenking watersnood). zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Ten Klooster, Ridder kerk. 14.30 u. ds. Joppe, Sirjansland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Rooy, Zevenbergen. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 4/2 19.30 u. ds. v.d. Meer, Sint- Philipsland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. do 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Blom (herdenking ramp). GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Kors, Rockanje. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. d. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. di 4/2 19.30 u. ds. Kareis, Middel- harnis. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht, ongeslagen. Bij de hervatting van de competi tie maakte C. Nagelkerke een goe de start. Hij maakte een serie van 13 caramboles en speelde met 22 beurten de kortste partij. Zijn ge middelde kwam op 3,32. De uitsla gen zijn: L. Bijl-C. Nagelkerke 5,48-10; M. Uijl-W. Bijl 10-5,75; M. Hage-L. Bijl 10-8,05; G. de Jonge-A. Burgers 10-7,12 en W. Bijl-C. Nagelkerke 7,12-10. De tussenstand in het clubklasse ment is: 1. J. Uijl, 2. L. Bijl, 3. W. Bijl, 4. C. Nagelkerke, 5. G. de Jonge, 6. M. Uijl, 7. A. Schot, 8. M. Hage en 9. A. Burgers. Sint-Philipsland Voetbalvereniging Noad '67 orga niseert zaterdag 1 maart voor de vierde keer een darttoernooi in de kantine. Bij de toernooileiders Kees Filius en Kees Ligtendag zijn inmiddels 28 aanmeldingen bin nen. Er is nog plaats voor vier deelnemers. Op 1 maart wordt er ook een sponsorloop georgani seerd, waarbij de opbrengst be stemd is voor de lichtinstallatie op het sportpark. Voor de aanleg van een fietsenstal ling te Anna Jacobapolder heeft de gemeente Tholen van de provincie Zeeland een subsidie gekregen van 3176,45 euro. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Surminski, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor re serveringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9- 10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 662829 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIE- PUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 06-0730 of 0166-692861 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 jan. t/m vrijdag 7 feb. donderdag 30 1.37-14.07 vrijdag 31 2.37-15.07 zaterdag 1 3.32-15.57 zondag 2 4.17-16.42 maandag 3 4.57- 17.17 dinsdag 4 5.27-17.52 woensdag 5 6.02-18.27 donderdag 6 6.37-18.57 vrijdag 7 7.07-19.32 za 1/2 11.48 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor uitgebreidere infor matie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland te levisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau in Tholen zijn in lichtingen te krijgen over de vol gende gevonden voorwerpen in de periode van 17 tot en met 23 janu ari: geld, 3 sleutelbossen, 2 fiet sen, 1 broek, 1 shirt, 1 trui en 1 hengel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2