Provincie Zeeland Open dag Statenvergadering Batho D-jeugdteam ongeslagen kampioen Samenspelavond stimuleert de saamhorigheid duivenliefhebbers Bolier, Den Hengst en Quist top drie in rayon 6 Vlaginstructie 1 februari ■Officiële Mededelingen Drie teams van AVC zegevieren In beroep Koersballen Donderdag 30 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANTI 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Streekplan herziening WCT Vrijdag 7 februari om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde WÊÊÊ In de overvolle feestzaal van de Wellevaete te Sint-An- naland zijn zaterdagavond de duivenkampioenen van rayon 6 van de afdeling Zeeland gehuldigd. Samenspel voorzitter C.J. van den Berge noemde de massale op komst 'een teken van saamhorigheid en verbroedering'. Als er nog meer duivenliefhebbers van Tholen, Sint-Phi- lipsland en Schouwen-Duiveland belangstelling tonen voor deze bijeenkomst, zal er volgend jaar naar de sport zaal van de Wellevaete uitgeweken worden. Zeventig jaar actief Unieke prestatie Abdij Nieuws Op zaterdag 8 maart 2003 hou den alle provincies in Nederland een Open Dag, dus ook Zeeland. Op deze dag laat de provincie zien wat het provinciebestuur en de medewerkers doen en beteke nen voor de Zeeuwse bevolking. Van 10.00 tot 16.00 uur is ieder een van harte welkom. Vrijwel het gehele Abdijcomplex wordt die dag opengesteld, histo rische vertrekken zijn te bekijken en men kan uitgebreid kennisma ken met het werk van de provin cie. Op het Abdijplein komt een grote ontvangsttent, waar ieder een een kopje koffie of thee krijgt en waar een folder wordt uitgereikt, waarin precies wordt uitgelegd wat er achter de ge opende provinciedeuren te zien en te doen valt. Overal zijn exposities ingericht en kan allerlei informatie worden ver kregen. Vertegenwoordigers van de politieke partijen die meedoen aan de Statenverkiezingen van 11 maart 2003 zijn aanwezig in en rond de Statenzaal. Er is pro fessionele kinderopvang en op tal van plaatsen zijn 'doedingen'. Evenals voorgaande open dagen is er weer de mogelijkheid om gratis met het openbaar vervoer naar het Abdijcomplex te komen. Op 4 oktober 2002 hebben Provinciale Staten de herziening van het streekplan Zeeland vast gesteld. Reden voor de herzie ning was het door Zeeland Seaports ontwikkelde plan voor de aanleg van een containerter- minal in het haven- en industriege bied Vlissingen-Oost. Het Staten besluit is omgevormd tot een overzichtelijke brochure, inclusief de bijbehorende streekplankaart. De brochure kan worden opge vraagd bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten (GS) hebben elf voorstellen gemaakt waarover Provinciale Staten een besluit moeten nemen. Na de opening door de commissaris van de koningin, de heer Van Gelder, wordt vervolgd met berichten van verhindering en inge komen stukken. Daarna volgen de voorstellen van GS. Op zaterdag 1 februari 2003 wordt in Zeeland en delen van Noord-Brabant en Zuid-Holland de vijftigste herdenking van de watersnoodramp 1953 gehouden.Ter gelegenheid daarvan heeft de minister-president als vlaginstructie uitgegeven dat van alle rijksgebouwen, in die gebieden waar men de watersnood her denkt, van zonsopgang tot zonsondergang de Nederlandse vlag halfstok wordt gevoerd. De betrokken provincies en gemeenten, alsmede andere publiekrechtelijke lichamen is verzocht dienovereenkomstig te handelen. Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder roept de Zeeuwse bevolking om op 1 februari halfstok te vlaggen. Zodoende wordt provinciebreed uitdrukking gegeven aan het respect voor de slachtoffers en hun nabestaanden, aldus de commissaris. Hulpverleningsregio's De afgelopen jaren is er intensief overleg geweest om te komen tot hulpverleningsregio's die aan sluiten op de provinciegrenzen. Dit is vooral van belang bij ram penbestrijding, waar verschillen de besturen en hulpverleningsor ganisaties met elkaar moeten samenwerken. Over dit onder werp is nu overeenstemming bereikt. Dit heeft vooral gevolgen voor de regio Tholen, die tot nu toe deel uitmaakte van het samenwerkingsverband Westelijk Noord-Brabant. GS stellen voor om alle Zeeuwse gemeenten een gemeenschappelijke regeling aan te laten gaan zoals bedoeld in de Wet Ambulancevervoer en de Brandweerwet 1985. Voor 'inci dentele frictiekosten' wordt een bedrag van €60.000,- beschik baar gesteld. Regiovisie Zorg De verschillende regiovisies zorg lopen bijna allemaal af in 2004. De visies worden gezien als waardevolle instrumenten om de zorg en andere domeinen beter op elkaar af te stemmen. Uit een evaluatie is gebleken dat het in strument 'regiovisie' enigszins bij gesteld moet worden. Mede op basis van de uitkomsten van de evaluatie wordt voorgesteld om een Regiovisie Zorg 2004-2008 het daglicht te laten zien. Deltawateren De integrale visie Deltawateren is het resultaat van een interprovin ciaal project van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. De visie geeft geen definitief antwoord op de ontwikkelingen die op het gebied afkomen. Uit de tekst van de visie blijkt dat er nog veel onbekend is en er dus nog veel onderzocht zal moeten worden voordat iets gezegd kan worden over de haalbaarheid van bedach te oplossingen. PS wordt ge vraagd in te stemmen met de concept-visie. Jeugdzorg In het kader van de herstructure ring jeugdzorg is besloten dat de provincie de regie over de oprich ting van het bureau jeugdzorg in eigen hand houdt. Dit betekent dat de provincie zelf een stichting opricht en fusiepartner is in het proces. Om de personeelsbelan gen te waarborgen is een sociaal Van dinsdag 41/m vrijdag 7 fe bruari 2003 verstrekken ge meenten, gelegen aan de Ooste rschelde, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snijden van zeegroente in het natuurmonument "Oosterschelde- buitendijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar, met een ontheffing, zee groente gesneden mag worden zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 284 ont heffingen verleend. Informatie kan worden ingewon nen via tel. 0118-631988, dhr. H.S. Zandstra van de directie Ruimte, Milieu en Water. ■■■1 Heren I en 2 en de jongens B van de Thoolse volleybalclub AVC hebben zaterdag goede zaken gedaan. Ze wonnen alle drie in sporthal 't Veer huis te Oud-Gastel. Heren 1 won met 1-3 van Apollo 1 waarvan thuis met 4-0 gewonnen werd. De Tholenaren speelden de eerste en tweede set op heel hoog niveau. Met weinig fouten en niet te verdedigen aanvallen zorg de AVC voor een 0-2 voorsprong. In de derde set was het beste er echter af en Apollo won met 25-18. In de vier de set pakte AVC het niveau van de eerste twee sets weer op, waarmee de 1-3 zege een feit werd. Bij heren 2 ging het om een belangrijke wed strijd, want Gavok 3 stond derde met twee punten achterstand op AVC, maar met één wedstrijd minder ge speeld dan de Tholenaren. De eerste set trok Gavok naar zich toe, maar de volgende drie waren voor AVC: 1-3. De jongens B maakten binnen het uur met 0-4 korte metten met Gavok 1. Ter voorbereiding op het volgende seizoen, wanneer de Thoolse jongens bij de A-jeugd zullen uitkomen, werd deze wedstrijd al een begin gemaakt met het nieuwe systeem. Op een aan tal momenten na is deze eerste stap goed verlopen. Zaterdag speelt AVC thuis in Meulvliet: 13.15 uur jongens B-SBO 1, jeugd C-Mikro Elektro 1, 14.45 uur heren 2-VVS 3 en heren 3- Gavok 3, 16.30 uur heren 1 tegen koploper Mikro Elektro 3. De D-jeugd 13 jaar en ouder) van badmintonvereniging Batho uit Tholen is ongeslagen kampioen geworden door alle tegenstanders uit West-Brabant te verslaan. Daarmee werd de stijgende lijn van de al vier jaar actieve groep voortgezet. „De trainingsarbeid werpt eindelijk zijn vruchten af", aldus Monica van Oost. „Onze D- jeugd heeft met deze prestatie ge schiedenis geschreven." De kampioenen zijn Rini Eind hout, Joost Westerweel, Jeroen Arends, Anthony Struik, Amanda Bout, Marijke Moret en Mandy van de Velde. Op 22 februari me ten zij zich met de winnaars van de andere afdelingen uit het Bra bantse district. „Hopelijk kunnen ze daar hun sportieve successen voortzetten. Volgend seizoen zal het team in de C-klas uitkomen en daar wacht de D-jeugd een nieuwe uitdaging", zegt Monica van Oost. Inmiddels is ook het E-jeugdteam van Batho nog kampioen gewor den. Beide teams worden van avond door de club in het zonnetje gezet. Van den Berge stelde tevreden vast dat de duivensport volop leeft. In de gemeente Tholen zijn er nog vijf verenigingen. „Dagelijks genieten er mensen van hun duiven, maar zo'n feestavond hebben ze ook hard no dig voor de sociale contacten." Bij na het complete Zeeuwse afdelings bestuur was in Sint-Annaland aanwezig met de echtgenotes. Voor de Samenspel-voorzitter een bewijs dat ook de provinciale leiding zo'n gezellige dag weet te waarderen. „Jullie zorgen hier ook voor een pri ma uitstraling van de duivensport", zei de Zeeuwse afdelingsvoorzitter M.J. Laban uit Tholen. „Alles is tot in de puntjes geregeld. Je hoort wel eens dat de duivensport vergrijst, maar daar is hier totaal niets van te merken." Volgens Laban zijn andere rayons jaloers gezien de opkomst van 150 duivenliefhebbers. Hij keek alvast vooruit naar de wedvluchten 2003 met de nieuwe plannen voor lossingen. Zestig leden verzamelen elke week alle vluchtgegevens zoals de thuiskomst, vluchtomstandighe- den, het weer, e.d. Deze zestig regis- tratiepunten voorzien het centraal punt van gegevens, zodat de organi satie nog optimaler kan verlopen. Positief noemde Laban ook de aan schaf van een nieuwe duivenwagen bij carrosseriebedrijf Elenbaas in Poortvliet. Deze is voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van ventilatie en drinksysteem, wat de duiven ten goede komt. Tijdens de kampioenendag werd de oudste actieve duivenmelker van rayon 6 in het zonnetje gezet: de 83- jarige Ant. van Daalen uit Oud-Vos- semeer is al 70 jaar lid van de Zwa luw in zijn woonplaats. Samenspel voorzitter Van den Berge benadruk te, dat Van Daalen niet alleen zelf bijzonder actief is als duivenmelker, maar hij behoort ook tot de landelij ke groep keurmeesters, waardoor de Vossemeerder enorm veel kennis heeft opgebouwd over de moderne duif. Dat blijkt steeds uit de tentoon stellingen, zoals die ook op Tholen worden gehouden. Een levensmid delenpakket met een boeket bloe men vormden naast de lovende woorden het blijk van waardering plan opgesteld voor het bureau Jeugdzorg Zeeland. PS wordt gevraagd het plan vast te stellen. Fiets- voetveer De schepen die voor het fiets- voetveer Vlissingen-Breskens wor den gebouwd, zullen niet op 15 maart gereed zijn. In de over bruggingsperiode wordt de dienst onderhouden met de huidi ge schepen, Prins Johan Friso en Koningin Beatrix. Deze periode is afwijkend van de definitieve situ atie en daarom moeten er speci fieke afspraken worden gemaakt met de exploitant. De afwijkingen hebben vooral te maken met de omvang van het personeel, de organisatie en de extra kosten. GS stellen voor om een krediet van bijna 3,4 miljoen euro be schikbaar te stellen voor de over bruggingsperiode. Informatie De volledige agenda en bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Generaal hokkampioen Jan-Jaap Bolier uit Scherpenisse middenmet links J. den Hengst uit Zierikzee (tweede) en rechts Ineke Quist uit Sint-Philipsland, die derde werd. Woensdag 5 februari is er een zitting van de Hoorcommissie bestemmingsplannen. De zit ting, die om 9.15 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de zitting worden de bedenkingen behandeld van de heer W. Heij- boer te St. Annaland.behandeld. De heer Heijboer maakt bezwaar tegen het door de gemeente Tholen vastgestelde bestem mingsplan 'Vroonstede'. Het bestemmingsplan omvat een uit breiding van de kern St. Annaland met ongeveer 129 woningen op een locatie die ten zuidwesten van de kern is gelegen. De ge plande woningbouwcapaciteit past in het provinciale woning bouwprogramma. De bedenkingen van de heer Heijboer betreffen de aanwijzing ex. artikel 13, lid 1 van de Wet op de ruimtelijke ordening betref fende zijn gronden. Toepassing van dit artikel is een instrument dat ingezet wordt voor onteige ning van gronden. Verder maakt betrokkene onder andere be zwaar tegen verlies van vrij uit zicht, waardevermindering en ver mindering van woongenot. De gemeente Tholen wordt uitgeno digd om te reageren op de inge brachte bedenkingen. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Planologische Com missie verzocht advies uit te brengen over de door de ge meente Tholen vastgestelde be stemmingsplannen en de daarte gen in gebrachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedepu teerde Staten een besluit nemen over het bestemmingsplan. verzorging. Ook de echtgenotes van de afdelingsbestuurders ontvingen een attentie. „We hebben weer geno ten van een fantastisch duivenfes- tijn", aldus de Samenspel-voorzitter en zijn woorden werden met een royaal applaus onderstreept. De huldiging van de kampioenen werd verricht door afdelingsbestuur der Van der Walle die heel wat be kers uitreikte aan de top drie van de verschillende categorieën. Als gene raal hokkampioen kwam Jan-Jaap Bolier uit Scherpenisse op de hoog ste tree te staan, geflankeerd door J. den Hengst uit Zierikzee als tweede en Ineke Quist uit Sint-Philipsland als derde. Generaal kampioen asduif werd Ke vin van den Berge uit Tholen, die met 'de wondere 843' een unieke prestatie leverde met zeventien keer prijs in de provincie. J. den Hengst uit Zierikzee eiste de tweede en der de prijs voor zich op. De overige uitslagen: Vitesse hok: 1. M.J. Laban en zn„ Tholen; 2. J. den Hengst, Zierikzee; 3. Dick Vaders, Oud-Vossemeer. Vitesse asduif: 1M.J. Laban en zn„ Tholen; 2. F. Bal, Tholen; 3. J. den Hengst, Zierikzee. Midfond hok: 1. A. Moerland, Scherpenisse; 2. M.A. Matthijsse, Burg-Haamstede; 3. J. den Hengst, Zierikzee. Midfond asduif: 1. C. Moeliker, Tholen; 2. M.A. Matthijsse, Burgh- Haamstede; 3. Dick Vaders, Oud- Vossemeer. Dagfond hok: 1J. den Hengst, Zie rikzee; 2. Kevin van den Berge, Tho len; 3. Ineke Quist, Sint-Philipsland. Dagfond asduif: 1 en 2. J.den Hengst, Zierikzee; 3. L.M. Heijboer, Zierikzee. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel 43 p; 2. T. Goode 34 p; 3. C. van Mierlo 29 p; 4. L. Verschoor 25 p; 5. M. Dane 17 p; 6. L. v.d. Klooster 16 p; 7. A. Poot 10 p: 8. J. Nijstad 5 p. Meulvliet: 1. G. Bolier en R. Bolier 42 p; 2. T. Goode en L. van Bale 38 p; 3. L. Verschoor en G. Melching 34 p; 4. B. Melchihg en J. Bos 28 p; 5. D. Linden- berg en R. Vroegop 16 p. Tholen stad: 1. M. v.d. Houten en D. Schellinger 31 p; 2. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nachtegaal 25 p; 3. mevr. R. Burrows en H. Bal, én W. Scherpenisse en mevr. C. Praat 15 p; 5. N. Moerker ken met wisselende partner 14 p; 6. mevr. R. van Driel en mevr. A. Scherpe nisse 10 p; 7. mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 6 p. Overnachtfond hok: 1. J.J.M. Ste- ketee, Bruinisse; 2. P.W.A. van der Meulen, Sitjansland; 3. C. Bal, Oos- terland. Overnachtfond asduif: 1J. Bolier, Scherpenisse; 2. J.J.M. Steketee, Brui nisse; 3. J. van Popering en zn„ Brui nisse. Vitesse jong hok: 1J. Bolier, Scher penisse; 2. Kees de Graaf, Poortvliet; 3. Mike van der Mark, Oud-Vosse- meer. Vitesse jong asduif: 1. J. Bolier, Scherpenisse; 2. Mike van der Mark, Oud-Vossemeer; 3. G. van der Kamp, Noordwelle. Midfond jong hok: 1. C.J. Berre- voets, Zierikzee; 2. J. Bolier, Scher penisse; 3. M.C. Bolle, Zierikzee. Midfond jong asduif: 1 en 3. M.C. Bolle, Zierikzee; 2. J.Bolier, Scherpe nisse. Natour hok: 1A. Capelle, Oud-Vos semeer; 2. Kevin van den Berge, Tholen; 3. J. den Hengst, Zierikzee. Natour asduif: 1 en 3. Ineke Quist, Sint-Philipsland; 2. André Haver- mans, Oud-Vossemeer. voor Van Daalen. De verkoop bij opbod van 21 dui- venbonnen en late duiven werd een groot succes met een opbrengst van bijna 1500 euro. Superkampioenen uit heel Nederland hadden de dieren geschonken. Onder hen Ph. Steketee uit Yerseke met duiven uit de eerste en tweede nationaal Dax (1000 km). Tussen de diverse huldigingen door waren er verlotingen, waarmee prachtige prijzen te winnen waren. Mevr. Bolier uit Scherpenisse won tot haar verrassing de hoofdprijs: een vakantiecheque ter waarde van 250 euro. Gezelligheid kende zater dag geen tijd. De duivenliefhebbers genoten in de Wellevaete ook van een warm en koud buffet. Na het eten werd met veel aandacht de prachtige film van een bekende Lim burgse duivenkampioen bekeken. De dames kregen in een aparte ruim te informatie over knutselen en ze konden daar ook zelf aan de slag. Van den Berge zette in zijn slottoe spraak beheerder. Henk van Maaren van de Wellevaete en zijn medewer kers in de bloemen voor de goede Ant. van Daalen werd gehuldigd omdat hij 70 jaar actief is in de duivensport.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15