Tholense Boys en Noad boeken thuis en uit een overwinning Jeugdige melkers hebben de toekomst bij de Reisduif Smerdiek en SPS verzuimen te winnen Grote inbreng Thoolse judoka's bij toernooi van Katame-Waza Tweede klassers komen goed uit de winterstop Donderdag 23 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dit spreekwoord gaat zeker op binnen postduivenvereniging De Reisduif uit Scherpenisse. Tijdens de duivententoonstelling wer den de mooiste duiven van de jeugdleden apart beoor deeld door de keurmeester. Cees de Graaf werd jeugd kampioen met de mooiste duivin en de gebroeders Bram en Jaap Suurland kregen dezelfde eretitel voor de fraai ste doffer. Bij de volwassenen gingen de hoofdprijzen naar de oudgedienden Jo Moerland (mooiste doffer) en Jan Capelle (mooiste duivin). Smerdiek krijgt 5 punten te weinig tegen DVO Arjan Moerland maakt winnende treffer Veel jong talent Jeugd telt volop mee Smerdiek 3 verliest Thol.Boys 3 wint ruim Uitslagen Knappe zege Thol.Boys 4 Blauw-zwarten geven 0-2 voorsprong prijs Zowel Tholense Boys als Noad kwam prima uit de winterstop met een overwinning. „Het was niet echt best, maar dit keer hadden we wel ge luk", zegt trainer Romeo van Aerde na de 2-1 zege tegen 's-Heer- Arendskerke. „We hebben een goede slag geslagen", laat ook Peter van Poortvliet weten na de verrassende 2-3 overwinning van Noad bij kam pioenskandidaat Dinteloord. „Maar het degradatiespook loert nog. Daarom moeten we zaterdag thuis doorgaan tegen Kapelle, 1 februari uit tegen Zaamslag en 8 februari thuis tegen Tholense Boys. Als we die drie wedstrijden winnen, weten we waar we staan." De toekomst van postduivenvereniging De Reisduif ziet er door de inbreng van diverse jeugdleden goed uit. Op de foto hurkend v.l.n.r. Bram Suurland, Jaap Suurland en Cees de Graaf achter hun staan Jan Capelle (links) en Jo Moerland. klasse „De eerste vier wedstrijden na de winterstop zijn belangrijk", zegt ook Romeo van Aerde. „Er zit nog een gat van vier punten tussen Tholen en Arendskerke. Zaterdag a.s. moeten we naar Terneuzense Boys en over twee weken krijgen we thuis AZVV, dat 5 punten boven ons staat. Daar moeten we dus van winnen." Tholense Boys begon thuis gehandi capt met zes ontbrekende spelers op de bank: Jan Groenewegen en Simon Jansen (enkel), Eric Nieuwkoop en Wim Schot (knie), Erwin de Nijs (bij RBC) en Said Oumhamed (werk). „De laatste duels hadden we goede wedstrijden gespeeld tegen Kogel vangers en Amemuiden, maar dat ni veau konden we niet halen", aldus de Thoolse trainer. Jaben Kortland zorg de echter voor een snelle voorsprong. Na een 1-2 met Michael de Jong pas seerde Kortland de keeper en via een tegenstander rolde de bal in het net: 1-0. Francel Kousemaker kreeg de gelegenheid om verder afstand te ne men, maar twee keer schoot hij net naast. „Toen zakten we terug. De ze nuwen speelden kennelijk een rol", concludeert Van Aerde. Doelpuntenmaker Kortland werd tij dens de rust in verband met zijn lies vervangen door Piet den Boef. In de eerste minuut van de tweede helft had Arendskerke de gelijkmaker op de slof, maar Marius Bal redde uitste kend met zijn voeten. De terugko mende bal werd naast geschoten. Toen een breedtepass van Hassan El Jilali op Carlo Heijboer werd onder schept, kwamen de Bevelanders toch langszij: 1-1. Tholense Boys leek het onderspit te gaan delven, maar een kopbal ging via de grond toch nog over het doel van Bal. Aan de andere kant schoot Ronnie de Graaf over. „Aan één punt hadden we niks, dus moest ik aan de rechterkant een nieu we aanvaller inbrengen en dat is goed uitgepakt. Deze razendsnelle speler bleek een gouden wissel", zegt Van Vierde klasse SPS had moeten winnen tegen het veel hoger geklasseerde Borssele, dat maar liefst 14 punten meer had dan de thuisclub. Na vijf minuten had Maarten Quist al een kans op een voorsprong en ook Jacco Jan sen kwam alleen voor de keeper, maar de balcontrole liet te wensen over. Borssele kwam na twintig mi nuten beter in het spel en door slor dig uitverdedigen van SPS kregen de gasten een scoringskans. Borsse le faalde echter voor open doel. In de tweede helft ging de ver moeidheid in deze eerste wedstrijd na de winterstop een rol spelen. Borssele sloeg het middenveld over. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd. Bij een aanval over rechts via Johan Scheermeijer leek de beslissende treffer te vallen. Een verdediger van Borssele verslikte zich en Jacco Jansen verscheen al leen voor de keeper. Hij schoot echter te slecht in om deze beste kans na rust te verzilveren. Het werd nog spannend toen Borssele in de laatste twee minuten vier hoekschoppen kreeg. De organisa tie was weg bij SPS en zeven meter van het doel leek Borssele de win nende treffer te gaan maken, maar met een grandioze redding stelde doelman Niels Lisseveld het ge lijkspel veilig. Johan Uyl, die lang bij de reserves moest spelen, mocht de laatste twintig minuten invallen om zijn doelpunt te maken, maar dat bleef nog uit. Erwin Feijtel en Dennis Boer liepen tegen geel op. De laatste kwam vlak voor het ein de goed weg, toen hij een flinke overtreding maakte. De scheids rechter was echter coulant en zag een tweede gele kaart door de vin gers. Ook twee spelers van Borsse le kregen geel. SPS bezet nu de tiende plaats met 8 punten uit 13 wedstrijden, waarmee de ploeg der de van onder staat. Smerdiek bewaart niet de beste her inneringen aan de twee duels tegen DyO. „We hebben 5 punten te wei nig gekregen", zegt trainer Pim Potappel. De thuiswedstrijd ging verloren en zaterdag werd uit met 2- 2 gelijk gespeeld. „Toch was het Aerde. A-junior Mourad Tihani ver ving de tegenvallende Karim Benjila- li. De Graaf verhuisde naar de spits en Tihani kwam op de rechtshalf te recht. Zijn snelheid werd te weinig uitgebuit en Arendskerke leek via een kopbal op voorsprong te komen, maar Marius Bal redde. Francel Kou semaker ging alleen op de keeper af, maar scheidsrechter Nefs floot op aangeven van de grensrechter voor buitenspel terwijl er nog een Beve lander op drie meter van het doel stond. Een opgooibal op achttien me ter van het doel was het resultaat, maar de 2-1 bleef uit. Onverwacht kwam die winnende treffer toch nog tot stand. Een diepe bal van Carlo Heijboer op de snelle Mourad Tihani leek aanvankelijk een gemakkelijke prooi voor de doelman, maar die bleef staan. De A-junior passeerde de keeper en maakte in de 86ste minuut 2-1. Een prachtige boogbal van Arendskerke leek in blessuretijd de Thoolse vreugde te temperen, maar de lat bracht redding. „Geen beste pot, maar we hadden dit keer wel ge luk en daarom ben ik niet minder blij met de overwinning", aldus Romeo van Aerde. Een gele kaart was er nog voor Arie Draaijer. Tholense Boys oefende dinsdagavond nog tegen Steenbergen om in het wedstrijdritme te blijven. De prestatie van Noad tegen de num mer twee op de ranglijst was nog gro ter. En dat met drie geschorste en twee geblesseerde spelers. Trainer Peter van Poortvliet schroomt dan ook niet om te erkennen dat de 2-3 zege, misschien wat onverdiend' was. „Dinteloord is een goede ploeg, ja een kampioenskandidaat met 22 pun ten uit 12 wedstrijden. Maar Noad was gewoon slagvaardiger dan de thuisclub. Gezien onze beperkte be zetting vond ik het dan ook een com pliment waard voor onze ploeg." De beginomstandigheden waren ech ter niet best. Spits Comé de Frel (4 één van onze betere wedstrijden met een groot aantal kansen en verzorgd voetbal, maar we verzuimden om de twaalf scoringsmogelijkheden te be nutten. En toen brak ons de 97ste minuut van de wedstrijd nog op!" In de tiende minuut had Smerdiek een voorsprong genomen. Stefan de Jong zette Elmar v.d. Griek na een mooie combinatie met Niels Hage alleen voor het doel. „Een staaltje snel voetbal dat prima werd afge rond", geniet Potappel nog na. Vlak voor rust leek de voorsprong ver groot te worden. De doorgebroken Erik van Haaften werd onderuit ge haald, maar Jordy Hage miste de strafschop: de DVO-keeper keerde de bal. Dat was een domper voor Smerdiek, maar in de tweede helft kreeg Jordy Hage opnieuw het ver trouwen nadat William de Bie door de doelman onderuit was gehaald. Dit keer was het wél raak: 0-2. Smerdiek leek op rozen te zitten, want er was nog geen kans wegge geven aan DVO. Kennelijk verkeer den de blauw-zwarten nog teveel in de overwinningsroes, want binnen vijf minuten kwam de thuisclub dichterbij. Met een geluksschot stijf in de kruising werd het 1-2. De grensrechter van Smerdiek vlagde nog voor buitenspel, maar de grens rechter wuifde dat weg. „Toen werd het weer een wedstrijd en de DVO- keeper zweepte zijn ploeg op. Hij kwam mee naar voren en liet zich temidden van 20 spelers met een schreeuw vallen. Na afloop heb ik het hem nog gevraagd en hij zei: dat probeer je gewoon. Hij lachte in zijn vuistje, want de scheidsrechter gaf een strafschop waarmee het 2-2 werd. En dat was heel erg zuur", al dus Pim Potappel. Grensrechter Ta- har Allali ging een pittige discussie aan met de scheidsrechter, waardoor die de wedstrijd even staakte. Na de hervatting werd de strafschop door de DVO-keeper verzilverd, waarna er nog twee minuten gespeeld wer den. Smerdiek had twaalf kansen la ten liggen en was door een staaltje onsportiviteit van de Roosendaalse doelman, die misbruik maakte van de drukte en de goedgelovigheid van de scheidsrechter, een overwin ning door de neus geboord. Zater dag is er thuis een herkansing tegen Vrederust, dat onder Smerdiek staat. De blauw-zwarten hebben 20 pun ten uit 13 wedstrijden, waarmee de ploeg samen met DVO op een ge deelde vijfde plaats staat. Stavenis- se kwam door een afgelasting niet in actie en staat voorlaatst met 7 punten uit 12 wedstrijden. wedstrijden), Johan Reijngoudt (3) en Stefan Fonteijne (1) ontbraken wegens schorsingen. En door een fout in de verdediging keek Noad in de zevende minuut al tegen een 1-0 achterstand aan. „We hadden tijdens de winterstop geen enkele oefenwed strijd kunnen spelen; alleen getraind. Dat merk je." Toch maakte Noad voor rust nog gelijk, nadat Ronald den Braber voorlangs had geschoten. Kees Jan Verstrate brak op rechts goed door, trok voor naar Den Bra ber, die teruglegde op Iwan Geense. Met een kopbal werd het 1-1. Daar nam de thuisclub geen genoegen mee. Na twee fantastische reddingen van Kees Lozekoot, moest hij vlak voor rust bij een vrije trap capitule ren. John van Dijke kreeg een vrije trap tegen en omdat de verdediging niet goed stond, viel een hoge bal vlak voor de voeten van een vrij staande Dinteloord-speler, die 2-1 maakte. In de tweede helft was Noad met te genstoten gevaarlijk. „Achterin was Dinteloord niet zo sterk en daar profi teerden wij van. Ook wij hadden het echter een kwartier moeilijk met veel vrije trappen tegen. De spelers re ageerden zich af op de scheidsrech ter, maar wij hadden geluk dat paal en lat een grotere voorsprong van Dinteloord voorkwamen", aldus trai ner Van Poortvliet. Ronnie v.d. Ree had John van Dijke vervangen en A-junior Danny Steijn kwam voor Verstrate in de ploeg, waardoor er meer druk voorin ont stond. Na een half uur vuurde Aijan Moerland vanaf dertig meter een schot af, dat via de lat terugkwam. De Dinteloordse keeper en een verdedi ger tastten mis, waardoor Ronald den Braber, dankjewel' kon zeggen: 2-2. „Het laatste kwartier was Noad con ditioneel sterk en we geloofden in de overwinning", zegt Peter van Poort vliet. Ronnie v.d. Ree en Danny Steijn waren al gevaarlijk, maar in de 89ste minuut maakte aanvoerder Ar jan Moerland de winnende treffer. Hij passeerde twee man en schoot onhoudbaar in de kruising: 2-3. A-ju- nior Martijn Reijngoudt kwam nog even in het veld voor Ronnie v.d. Ree om tegen zijn neef, Marco Rooden- burg (maker van het eerste Dintel oordse doelpunt), te kunnen spelen. Ma Reijngoudt legde de beide neven na afloop op de gevoelige plaat vast, maar Martijn keek wel heel wat blijer dan Marco. De dertiende competitie wedstrijd had Noad verrassend een overwinning opgeleverd. Gele kaar ten waren er voor John van Dijke, die normaal in het derde elftal speelt en Kees Jan Verstrate. Met 15 punten uit 13 wedstrijden deelt Noad de zeven de plaats met Dauwendaele. De voor sprong van de Fluplanders op Tho lense Boys bedraagt 6 punten. Verdeeld over vier matten werd er vanaf 10 uur gestreden om de ere prijzen. De jongste judoka's (vanaf 6 jaar) beten het spits af. Fanatiek aangemoedigd door hun ouders en andere familieleden zetten de jong ste gasten hun beste beentje voor. Adrie Oostdijk, penningmeester van Katame-Waza (Japans voor 'eerlijk gevecht') toont zich zeer verheugd over de aanwezigheid van wethou der L.J. van Doorn. Als mede-op richter van de judovereniging uit Scherpenisse kijkt Oostdijk aan de rand van de judomat tevreden toe hoe de kleine judoka's elkaar over de knie proberen te leggen. „We hebben bij onze eigen vereniging veel beginnende judoka's. Ze zijn In het clublokaal van De Reisduif aan de Veerdijkseweg in Scherpe nisse heerst volop bedrijvigheid. Door de ruim dertig eigen leden en enkele duivenmelkers van Thoolse zusterverenigingen zijn 126 duiven tentoongesteld. Voorzitter Wim Wols vertelt dat alle duiven al me nig vlieguurtje gemaakt hebben in het afgelopen seizoen. „Bij onze tentoonstelling wordt er door de keurmeester van de Nederlandse dus nog erg onervaren en dan zijn dergelijke toernooien natuurlijk een mooie gelegenheid om ervaring op te doen. Bij de andere deelnemende teams zie je gasten van ongeveer dertien jaar al met blauwe, groene en zelfs bruine banden rondlopen. Zulke judoka's hebben dus al de no dige wedstrijdervaring, ze zijn vaak al heel jong begonnen met de sport en het arsenaal aan werptechnieken die zij beheersen is zeer uitgebreid. We delen de poules altijd zo eerlijk mogelijk in en naast de leeftijd van de deelnemers is het gewicht van de judoka's daarbij bepalend. Alle deelnemers worden voor het toer nooi door ons gewogen. Per poule strijden ongeveer vijf judoka's in Postduiven Organisatie (NPO) op vlieg-basis gekeurd. Dat wil zeggen dat de duiven iets anders worden beoordeeld dan echte showduiven. Deze andere inspectiewijze van de dieren houdt niet in dat ze van min dere schoonheid zijn, maar je be grijpt dat er een wezenlijk verschil zit tussen duiven die speciaal ge kweekt en geprepareerd worden voor tentoonstellingen en duiven die wekelijks aan de lange wed- onderlinge duels om de ereprijzen. Voor de nummers een tot en met drie uit ieder poule hebben we een beker en de anderen krijgen een her inneringsmedaille." Het judotoernooi in Sint-Maartens dijk heeft door concurrentie van een groot toernooi in Gilze-Rijen wat minder deelnemers dan andere jaren. Omdat het evenement in Bra bant speciaal voor 'wittebanders' (beginnende judoka's) is bedoeld, heeft de sportieve kwaliteit van de twintig deelnemende teams uit Ne derland en België hier niet onder te lijden. In het grote veld van talent volle jonge judoka's spelen de deel nemers van Thoolse judoverenigin gen een aardig woordje mee. Oostdijk: „We hebben over jonge aanwas niet te klagen, we doen ook erg veel voor de jeugd. Buiten de vaste trainingen onder leiding van clubtrainer Koos van Wezel, nemen onze vijftig leden deel aan diverse strijdvluchten hebben deelgeno men." Aan de keuringsrapporten op de kooitjes is af te lezen dat het ni veau van de duiven bijzonder hoog is. De allermooiste duivin van de tentoonstelling komt uit het hok van de Vossemeerse duivenmelker Jan Capelle. „Ik heb acht duiven mee naar Scherpenisse gebracht en het is erg mooi dat ik nu na de eerste prijs in Oud-Vossemeer ook hier bij De Reisduif de eretitel in de wacht heb gesleept. Het leukste vind ik het feit dat er dit maal weer een andere dui vin van me als mooiste vrouwtje is gekroond." Ook Jo Moerland uit Stavenisse pakte de tweede eretitel op rij. Enkele weken geleden won dezelfde doffer namelijk ook de eer ste prijs bij de tentoonstelling van PV De Zwaluw in Sint-Maartens dijk. „De prijzen tijdens de tentoon stellingen zijn een mooi toetje na een zeer geslaagd vliegseizoen. Op de vlucht van Saint-Vincent noteer de ik het afgelopen jaar een vijftien- toernooien in Nederland en België. Bovendien is er iedere zomer een judokamp in Ponypark Slagharen waar jonge judoka's een week lang les krijgen van oud-judoka Anton Geesink en enkele andere toptrai- ners. Van onze vereniging hebben al diverse leden aan die trainings- weken meegedaan. Het blijft echter wel zeer spijtig dat je steeds moet constateren dat veel jongelui na verloop van tijd hun judopak aan de wilgen hangen. Als de jongens en meisjes zo'n 16 jaar oud zijn, wordt de judosport vaak vaarwel gezegd. Andere dingen in het leven worden dan belangrijker voor de jeugd dan lekker sporten. Het is een bekend gegeven, want ook binnen andere sportverenigingen hoor je dit ge luid. Op het toernooi in Smur- diek leveren de judoka's uit Scher penisse, Oud-Vossemeer en Tholen in ieder geval enkele verdienstelij ke prestaties. Door inspanningen van ervaren judoleraren als Koos van Wezel, Cor Schuurbiers en Ri- nus Govers is het niveau van met name de jeugdleden van de Thoolse verenigingen zeer acceptabel en ook het publiek loopt warm voor de judosport getuige de volle tribunes in Haestinge. Als voorzitter en spreekstalmeester Nelewart Poot rond vijf uur de laatste prijzen aan de senioren uitreikt, overheerst bij iedereen dan ook een tevreden ge voel over de vlekkeloos verlopen judodag. De resultaten van de Thoolse deelne mers zijn als volgt, waarbij de letters achter de namen staan voor Katame- Waza (K), sportschool Cor Schuurbiers (S) en OVJV (O). Jongens 96/95. 28 kilo: 2. Vincent van Hees (S), 4. Richard Jansen (S); 31 kilo: 4. Odkar Eisseens (K). Jongens 94/93. 26 kilo: 4. Niek de Kok (S); 27 kilo: 6. Roi Nieuwenburg (K); 31 kilo: 1. Tim van Meer (S), 2. Rinus v.d. Velde (S), 5. Coen Diemei (K); 36 kilo: 1. Tom Sanen (S). Jongens 92/91. 30 kilo: 3. Wesley van Kampen (K), 4. Kevin Smits (K); 33 ki lo: 6. Jan Reuling (K); 39 kilo: 2. Ri chard Luyckx (S), 3. Driss Yassine (S), 6. Sam van Geel (S); 40 kilo: 6. William van Tiggele (K); 41 kilo: 3. Werner Herwegh (S), 4. Lennart Westdorp (K); 49 kilo: Geert-Jan Fransen (K). Jongens 92/91. 37 kilo: 6. Jan v.d. Kleijn (O). Jongens 90/89. 49 kilo: 1. Frits de Prenter (S), 3. Stan Kuklinski (S). Dames. 88/87. 90 kilo: 2. Gerda v.d. Velde (S). Heren. 52 kilo: 1Michael Verduit (S); 60 kilo: 3. Marco Dingenouts (S); 75 kilo: 4. Frans de Kok (S). de plaats nationaal. Ik zat vierde van de provincie Zeeland en binnen ons rayon was mijn duif zelfs goed voor de tweede plaats. Bij De Reis duif behaalde ik de derde prijs bij het generaal kampioenschap. Dat geeft wel aan dat mijn duiven zeer constant hebben gepresteerd", aldus een tevreden Moerland. Hij is al sinds 1968 lid van de vereniging in Scherpenisse en nog dagelijks be leeft hij erg veel plezier aan het ver zorgen van de vijfenzestig duiven in zijn hok. Terwijl de heren Moerland en Ca pelle hun verhaal doen, luisteren de jeugdkampioenen aandachtig mee. De vijftienjarige Cees de Graaf uit Poortvliet, die de mooiste duivin bij de jeugdafdeling had, is al zes jaar lid van De Reisduif. Hij heeft net als clubgenoot Jo Moerland een pri ma seizoen achter de rug. „Ik was Smerdiek 3 verloor met 1-3 van Vrede rust 2. Bij de blauw-zwarten stond Peter Franke noodgedwongen onder de lat, want Theo Rijnberg ontbrak en een an dere keeper was niet beschikbaar. Wél waren Robert van Splunter, Dormus Ce- lik en Noureddine Achahbar van de par tij, spelers die in de eerste competitie helft verstek moesten laten gaan. Met een zeer gesloten defensie was het in de eerste helft niet zo moeilijk voor Smer diek en de strijd ging dan ook gelijk op, hoewel de beste kansen voor de Braban ders waren. Conditioneel kon Smerdiek de jongere spelers van Vrederust goed bijbenen. Wim Vroegop was de motor op het middenveld, maar hij kon slechts één helft meedoen en werd na de rust node gemist. Jacco Priem werd uit de defensie doorgeschoven naar het mid denveld, diens plaats werd overgeno men door Ludwin Tröster. Ook Dormus Celik was na één helft op en hij werd vervangen door Piet Bazen. De eerste tien minuten van de tweede helft waren angstig doordat Vrederust volop kansen kreeg om de score te openen. Smerdiek probeerde onder de druk vandaan te ko men en schoof Perry Opree door naar het middenveld. Dat resulteerde in meer balbezit voor de thuisploeg, die ook weer in de richting van het Brabantse doel wist te komen. Uit een aanval hal verwege de tweede helft namen de be zoekers niettemin de leiding. Smerdiek zocht de aansluiting en gaf daardoor te veel ruimte weg. Uit een vrije trap te kende Vrederust 0-2 aan. Vijf minuten voor het einde lukte het de thuisclub om de eer te redden, Izak Hage scoorde 1-2. Even brak er paniek uit bij de tegenstan der, maar vlak voor het eindsignaal wist die de stand op 1-3 te brengen. De derde keus van Tholense Boys was tegen Wemeldinge 4 van meet af aan de betere ploeg, en won met 4-0. De score werd geopend door Johan Schot, die eerder al wat kansen had laten liggen. Na een half uur maakte Vincent van Westen er 2-0 van. Eric Nieuwkoop viel geblesseerd uit en werd vervangen door Eric Hoogendijk, die na een conflict met zijn tegenstander de hele wedstrijd door het slachtoffer was van duw- en trek- werk. Hans de Korte, die op het mid- afgelopen seizoen tweede bij het ge neraal kampioenschap. Mijn duiven hebben diverse eerste prijzen bij el kaar gevlogen en vooral op de eer ste prijs (van heel het rayon) op de vlucht van Saint Ghislain ben ik erg trots. Mijn vader is weliswaar geen lid van de postduivenvereniging, maar hij helpt me wel bij de dage lijkse verzorging van de duiven en hij brengt me naar het clublokaal voor het inkorven van de duiven of om de duivenklok af te slaan. Hij is haast net zo fanatiek als ik", aldus De Graaf. De broers Bram en Jaap Suurland uit Scherpenisse glunde ren van oor tot oor als ze over hun duifjes praten. „We nemen samen de verzorging van de ruim veertig duiven voor onze rekening", aldus Jaap. 's Ochtends voor we naar school gaan, poetsen we samen de duivenkooi uit en na schooltijd zijn we weer bij de duiven te vinden om ze verder te verzorgen. De duiven sport is onze lust en ons leven en vooral met onze jonge duiven heb ben we veel succes gehad dit sei zoen." Bram (11 jaar) en Jaap (14 jaar) worden net als de andere jeugdleden voor vol meegeteld bin nen de plaatselijke postduivenver eniging. Bram: „We krijgen van de ervaren duivenmelkers dikwijls goede adviezen voor het verzorgen van de duiven. Bovendien is de on derlinge sfeer bij De Reisduif heel gezellig, iedereen gunt elkaar het succes. We hebben zeer veel plezier in onze hobby en het is natuurlijk schitterend dat we nu met een van onze doffers de eerste prijs bij de jeugd in de wacht hebben gesleept. Zo'n eretitel is toch weer een extra stimulans om ook in de winter maanden erg intensief met de dui ven bezig te zijn. "Het clublokaal is ondertussen aardig vol gestroomd en terwijl het rad van avontuur op volle toeren draait, poseren de trotse winnaars met hun glimmende boka len en winnende duiven. De Reis duif bestaat dit jaar vijfenvijftig jaar en met een aantal actieve jeugdle den binnen de gelederen ziet ook de toekomst van de postduivenvereni ging uit Scherpenisse er rooskleurig uit. Oude doffers: J. Moerland 1 (mooiste doffer); P. Potappel 2; A. Hage 3; A. van Daalen 4 en 5. Oude duivinnen: A. van Daalen 1; P. Potappel 2; J.A. Capelle 3. Jarige doffers: J. Moerland 1; A. van Daalen 2; J. Suurland 3; C. de Graaf 4; P. Potappel 5. Jarige duivinnen: 1. D. Vaders; 2. J.A. Capelle. Jonge doffers: P. Potappel 1; H. Rensink 2; A. van Daalen 3; H. Krijger 4; J.A. Capelle 5; J. Suur land 6; C.J. Priem 7; J. Moerland 8. Jonge duivinnen: J.A. Capelle 1 (mooiste duivin); P. Potappel 2; D.A. Vaders 3; W. Wols 4 en 8; C. de Graaf 5; C.J. Priem 7; J. Moer land 8. Mooiste doffer jeugd: comb. Suur land, mooiste duivin jeugd C. de Graaf. denveld zijn draai steeds beter vindt, kopte uit een voorzet van rechts de 3-0 binnen. Na de rust was het beeld niet anders. Wemeldinge kwam een enkele keer over de middenlijn, maar werd daar opgevangen door de Thoolse de fensie die geen kans weggaf. Jaap dé Vos schoot een terugkaatsende bal van 25 meter in de kruising van het doet, maar de arbiter floot hem af voor een eerdere overtreding. De Vos had nog meer pech, toen uit een voorzet een kopbal op de kruising belandde. De vierde Thoolse treffer kwam op naam van Hans de Korte, die uit een combina tie de bal buiten bereik van de keeper in de hoek schoof. Vlak voor het einde kreeg Eric Hoogendijk een scorings kans, maar vlak voor het doel maaide hij over de bal heen. Tholense Boys 4 boekte een knappe overwinning (2-3) tegen Seolto 4 dat zes punten meer had in de rangschiking. Het team had slechts elf spelers ter be schikking, maar werd aangevuld met de A-junioren Chris Jansen, Wouter Koen- ders en Sharif Daoud die hun eigen wedstrijd afgelast zagen. Op het zware veld in Zevenbergen kwamen de geel zwarten al snel op achterstand. Doel man Jan v.d. Vlies wilde de bal op rechts wegtrappen, maar hoorde er op links René Moeliker om vragen. Diens pass kwam echter in de voeten van een Seolto-spits en deze maakte dankbaar gebruik van dit buitenkansje. Het ver volg van het duel leverde weinig kansen op. Totdat Jan Minheere op de rand van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen en de gelijkmaker liet aantekenen. Tholen kwam beter in het spel en werd gevaarlijker, terwijl de ver dediging Seolto in bedwang hield. Mar co v.d. Wielen buitte zijn snelheid goed uit en bracht zijn team bij één van die acties op voorsprong (1-2). Maar die ging weer verloren door een zwak mo ment in de verdediging, waarbij zeker drie Tholenaren de bal door de benen lieten gaan. De Brabanders gingen meer druk zetten. Toen Van der Wielen ge blesseerd op de grond lag, wilde Sharif Daoud meteen invallen. Maar Van der Wielen vroeg hem te wachten tot hij gescoord had, wat binnen vijf minuten het geval was (2-3). De druk van Seolto bleef aanhouden en de thuisclub werd daarin gesteund door - naar de mening van Tholen - dubieuze beslissingen van de scheidsrechter. Maar gescoord werd er niet meer, zodat de punten meegingen naar Tholen. Ruim tweehonderd judoka's vochten zaterdag in Haestinge een sportieve strijd uit tijdens het internationale toernooi van judovereniging Katame-Waza uit Scherpenisse. De twee Thoolse vierdeklassers bleven allebei op een punt hangen en dat was teleurstellend. SPS kreeg thuis de kans om Borssele te verslaan, maar Jacco Jansen miste twee keer alleen voor de keeper, waardoor het op een bloedeloze 0-0 uitliep. Smerdiek scoorde wel, maar gaf een 0-2 voorsprong uit handen. In blessuretijd kwam DVO nog langszij en dat was heel erg zuur voor de blauw-zwarten. Gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk was zaterdag het domein van ruim tweehonderd judoka's. Op het internationale ju dotoernooi van judovereniging Katame-Waza uit Scherpenisse, waren de Thoolse judoka's ruim vertegenwoordigd. Hoewel er door concur rentie van andere regionale evenementen minder deelnemers naar Sint- Maartensdijk waren afgereisd dan andere jaren, was de organisatie zeer tevreden over het sportieve verloop en de grote publieke belang stelling

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9