Alsnog steun voor 'lastig' verkeersproject Molenstraat Extra subsidie voor peuters ligt moeilijk Autobedrijf J. Maat Autobedrijf C. Bal V.O.F. Zanco Mode De opruiming is in volle gang, dus wacht niet te lang! T. van Maanen: 'Luuk Blom heeft het plan verstierd' De Waal Hoveniers Voorbehoud van SGP en CDA RENAULT scénic Donderdag 23 januari 2UU3 Het verkeersproject Mo lenstraat en omgeving in Oud-Vossemeer gaat in grote lijnen door. De be woners van de Burg. Ver sluijsstraat oogsten enig succes nu hun straat voor twee rijrichtingen open blijft. Maar er was weder om kritiek op de werkwij ze die door het college en de raadsleden gevolgd is. Volgens W. Lange minach ten b. en w. de burgers en volgens T. van Maanen had PvdA-raadslid L. Blom de zaak verstierd. Voorzitter H.W. van Een- ennaam hield het dit keer kort, maar zorgde zelf ook voor verwarring. Gankelweg Geschrokken Uitbesteden Veilingweg 15, 4697 RB St. Annaland. Tel. 0166-653625. Wattstraat 3, 4691 RC Tholen. Tel. 0166-602440. Ontwerp Aanleg en onderhoud van tuinen Boomverzorging Bestrating HOV0NIER Kortemeestraat 9, 4611 TK Bergen op Zoom, telefoon 0164 - 26 34 85 (in 't Vierkantje) De multifunctionele Renault Scénic Expression nu met uitgebreid Sport-pakket, helemaal compleet voor 21.395,-. T,IM\L»KACHTBODE, DE 1HOOLSE COURANT 7 Het voorstel stond voor de tweede keer op de agenda van de commis sie gemeentelijke ontwikkeling. Eind november werd het nacht werk, maar nu werd het punt als eerste stuk van b. en w. behandeld. Het voorstel bevatte geen nieuwe elementen, maar er was nu wat meer technische uitleg bijgevoegd. Van Maanen wilde echter van de gelegenheid gebruik maken om kritiek te leveren op het optreden van Blom bij de laatste keer dat het voorstel besproken is. Volgens Van Maanen had de PvdA'er het plan toen 'verstierd' door er op te wijzen dat de wethouder stukken achter had gehouden. Van Eenennaam kapte dat echter af: „We gaan het niet over de ma pier van vergaderen hebben. Wat zijn uw punten?" Van Maanen liet zich dat niet zomaar zeggen en zei de benade ring van de voorzitter onbeschoft te vinden. Waarop Van Eenennaam zei: „Ik bepaal de orde van deze vergadering." Van Maanen hield vol dat het PvdA-raadslid de com missie op het verkeerde been had gezet: „Kunnen we nog wel ver trouwen hebben in de heer Blom?"zei hij. Overigens maakte Van Maanen deel uit van een werkgroep met de gemeente en 3VO, dat net als in november, vóór het plan was. Ook bewoner W. Lange (namens modehuis Van Driel) wilde kritiek spuien. Namelijk op de manier waarop de gemeente de zaak be handelt. De bijgeleverde ambtelij ke uitleg kon zijn goedkeuring niet wegdragen. Het leek op een ja -en-nee-spelletje zoals in het tv- programma van Barend en Van Dorp, zei hij. Maar ook hem werd door de voorzitter gevraagd zich tot het plan te beperken. In het plan wordt de Molenstraat vanaf de Marinus Lindhoutstraat tot de Schoolstraat eenrichtings verkeer gemaakt. Lange bleef daar moeite mee houden. Hij zag liever die maatregel tot de Corn. Fran- kenstraat lopen. Maar het college vreest dat er dan auto's tegenin gaan rijden die willen parkeren voor de supermarkt. Volgens Lan ge zijn die 'boosdoeners' in aantal Eenrichtingsverkeer komt er wél in de Molenstraat, maar niet in de Burg. Versluijsstraat in Oud-Vossemeer. echter te verwaarlozen. Lange vond ook dat hierdoor de School straat extra belast wordt omdat die van beide kanten ingereden kan worden. Hij pleitte voor meer parkeerplaat sen in de Molenstraat, maar zei ook dat het college de 'burger mi nacht die meedenkt, de burger mi nacht die bezwaarschriften indient en de raadscommissie minacht door hetzelfde voorstel voor te leggen.' „Daar zitten we weer," zei C. Rijnberg uit de Burg. Versluijs straat. Hij* beperkte zich tot enkele punten. Het openhouden van de Burg. Versluijstsraat voor twee richtingen, een toegang/uitgang maken voor een aantal scholen bij het parkeerterrein en het terrein bij het voormalige slachthuis aan de Molenstraat inrichten als par keerterrein. J. van den Donker (D66) ging mee met de bezwaren van de bewoners van de Burg. Versluijsstraat: „Die zijn in groten getale tegen. Dan moet je daar geen eenrichtingsver keer maken." F.J. Goossen (VVD) ging met het 'lastige' voorstel van b. en w. mee, maar stelde ook voor bij de scho len een nieuwe uitgang te creëren en er een 'kiss-and-ridestrook' te maken (haal en brengstrook) zoals aan de Molenvlietsedijk in Tho- len. Blom sloot zich bij de liberaal aan. Volgens J.M. Aarnoudse (SGP) zou het college tellingen moeten verrichten als de Burg. Verluijs- straat ingericht wordt als eenrich- tingsweg, en aan de hand daarvan een definitief besluit moeten ne men. Hij vroeg ook aandacht voor het afwikkelen van het verkeer via de Coentjesweg. Veel automobilisten kiezen echter voor de Leguitse- dijk, zei hij, maar die is smaller en langer dan de Gankelweg. Overleg met het waterschap is nodig, zei hij. J. Bijl (CDA) zei niet te weten uit welke varianten hij zou moeten kiezen en noemde een en ander slecht omschreven. Ook A.L. Piet (ChristenUnie) vond het een lasti ge kwestie en vroeg zich af wat er tegen was om de Burg. Versluijs straat voor twee rijrichtingen open te houden. Maar volgens wethouder L.J. van Doorn was het instellen van een richtingsverkeer in de Burg. Ver sluijsstraat het veiligst. Na een half jaar kan het effect beoordeeld worden, zei hij. „We willen het plan zoveel mogelijk uitvoeren en later bijstellen, maar we hebben de wijsheid niet in pacht." Van Doorn gaf toe dat het om hetzelfde voorstel ging, maar dat er meer uitleg bij was gegeven. Hij bleef erbij dat er in de Molenstraat maatregelen getroffen moeten worden om het parkeren voor in ritten tegen te gaan. In tweede instantie konden de in sprekers nog reageren. Van Maa nen betreurde het dat de meeste scholen niet mee willen werken aan een andere uitgang. Lange be nadrukte nog eens het belang van meer parkeerplaatsen in de Mo lenstraat en Rijnberg stelde voor ook daar twee-richtingsverkeer toe te staan. „We hebben nog een supermarkt. Daar is Oud-Vosse meer van afhankelijk. Die moet wel goed bediend kunnen wor den." Van den Donker bleef bij zijn voorstel en kreeg daarvoor steun van alle andere fracties. Van Doorn reageerde teleurgesteld. „Ik betreur het dat u het plan niet in zijn geheel aanvaardt, maar ik zal dit meenemen naar het college met een positief oordeel van mijn kant." Daarmee was duidelijk wat de commissie wilde, maar Van Ee nennaam bracht toen het oor spronkelijke voorstel 'in stem ming'. Dat leidde tot verwarring. Van den Donker zei dat hij voor het voorstel was, behoudens het eenrichtingsverkeer in de Burg. Verslijsstraat. Dat moest tweerich tingsverkeer blijven. Dus was hij volgens Van Eennenaam tegen het voorstel van b. en w. omdat dat uitging van eenrichtingsverkeer. „Dan ben ik tegen." Andere raadsleden wilden de voor zitter interrumperen omdat hij het te ingewikkeld maakte, maar Van Eenennaam hield voet bij stuk, Bijl zei een voorbehoud te willen maken. De overigen waren tegen ,maar toen bleek ook Van Doorn het niet meer te begrijpen. „Moet ik nu weer met een ander voorstel naar de commissie komen?" Dat hoefde niet, maar bij de raads- behandeling wordt het voorstel via een amendement aangepast. Voor de stichting peuterspeelzalen Tholen is het nog niet zeker of de ge meente elk jaar extra subsidie van 28.580 euro gaat verstrekken. De le den van de commissie welzijn en onderwijs en de commissie middelen, bekeken dinsdagavond samen kritisch het verzoek Voor dit jaar kan de stichting wel rekenen op een verhoging van 4.125 euro. Daar was steun voor van PvdA, ABT, VVD, D66 en CU. De stichting had voor 2003 een be groting ingediend van 177.847 euro, voor 370 peuters. Door verhoging van de salarissen van de leidsters, het vol gen van de verplichte cursus bedrijfs hulpverlening voor het personeel, de kosten van de fusie van de acht stich tingen in mei, de kosten van de verde re scholing van de leidsters is er ech ter 210.552 euro nodig voor dit jaar. De stichting wil het verschil van ruim 28.000 euro elk jaar bovenop de be staande subsidie, maar daar wilden de meeste fracties niet meteen aan tege moetkomen, ondanks de toelichting van voorzitter O. Huiskamp die stelde dat de begroting tot op het bot was af gekloven. En dat daarvoor de ouder bijdrage al was opgeschroefd. Zo'n 20 leidsters waren naar de raadzaal gekomen om de discussie te volgen. P. van Belzen (ChristenUnie) stelde dat de extra kosten voor de peuter speelzalen niet op zichzelf staan. Alle welzijnsinstellingen worden duurder omdat er steeds van uit wordt gegaan dat 'de kosten geen belemmering mo gen zijn voor de deelneming'. Een 'refrein' dat elk jaar terugkomt en waar volgens Van Belzen een andere oplossing voor gezocht zou moeten worden. Namelijk door de stichting een vast jaarbedrag toe te kennen (lumpsum) dat naar eigen inzicht be steed kan worden. Hij wilde wel een bijdrage voor dit jaar toezeggen, maar voor de toe komst zou het bekostigen via een zo geheten budgetfinanciering moeten gaan. „De kosten zullen namelijk de pan uitrijzen." Ook het CDA was kritisch. Mevrouw M. Ligtendag-Quist vroeg zich af waar er besparingen gevonden waren en hoe hoog de ouderbijdrage is in vergelijking met ander gemeenten. H.W. van Eenennaam (SGP) vroeg Pak even uw zakboekje THOLEN 25 jan. Instrumentaal concert m.m.v. Gerlinda v.d Berg, Corrie Wielink en Peter Wildeman, N.H. kerk, 20 u. 29 jan. Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw NPB, 19.30 u. 29 jan. Lezing P. v.d. Reest over zoet/zout-waterproblematiek, Meul- vliet, 20.30 u. OUD-VOSSEMEER 25 jan. Uitvoering toneelver. Sint Jo seph, Vossenkuil, 19.30u. 28 jan. Koersballen Anbo, Vossenkuil 14 u. 31 jan. Coupure, een fictief dubbelpor tret over de ramp, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 29 jan. Plattelandsvrouwen krijgen le zing van mevr. Noom over Roemenië, zich af waar het geld vandaan moet komen. Voorgesteld wordt om het uit de 'vrije begrotingsruimte' te halen, maar volgens hem was dit niet opge nomen in het beleidsprogramma Kleur bekennen. Hij stelde voor om de ouderbijdrage verder te verhogen. „Ouders kiezen ervoor. Vaak omdat ze allebei willen werken." (gelach op de tribune). Voor de SGP kunnen de kosten in de perken gehouden worden door de bijdrage afhankelijk te maken van de hoogte van het inkomen van de ouders. Ook vroeg de fractie zich af of de groepen niet groter konden worden gemaakt, (nu zijn het er 16 per groep). J.W. Verstrate-Stols (D66) zei te zijn geschrokken van de hoge extra kos ten. Er was volgens haar lang in de fractie over het verzoek van de stich ting gesproken. „Maar voor dit jaar kunnen we geen nee zeggen." M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) vroeg zich af of er niet ook nog naar andere mogelijkheden gezocht kon worden. Het opstellen van een lange- termijnplanning zou daarbij kunnen helpen. Ze had ook verwacht dat het samengaan van de acht stichtingen geld zou besparen. E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vond dat de SGP een verkeerd beeld heeft van de ouders die hun kind naar een peuterzaaltje brengen. „Het is on mogelijk om voor de twee uur dat een kind op de peuterspeelzaal zit, een werkgever te vinden." (applaus vanaf de tribune). Van Eenennaam zei dat zijn fractie niet tegen een peuterspeelzaal is, maar zoekt naar een manier om het beter te bekostigen, door ouders te la ten betalen naar draagkracht. Wellevaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 jan. Vergadering comm. middelen, gemeentehuis, 19.30 u. 30 jan. Vergadering gemeenteraad, ge meentehuis, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 23 en 24 jan. Musical The Blues Brot hers, De Maagd 20.15 u. 25 jan. Verdi-opera La Traviata, De Maagd, 20.15 u. 28 jan. Theaterconcert Stef Bos, De Maagd 20.15 u. 29 jan. Scapinoballet, De Maagd, 20.15 u. 30 jan Daniel Kwartet, Markiezen hof, 20 u. 30 jan. Engelstalige comedy The complete works of William Shake speare, De Maagd, 20.15 u. +fiIm+++fllm-t~t-+fUm+++film+ ROXY I: 8 Mile - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Pietje Bell - za, zo en Ook J. Deurloo-Bolier (ABT) zei ge schrokken te zijn van de hoogte van het extra subsidieverzoek. Zij vroeg zich ook af of de groepen niet ver groot kunnen worden. En of de ou ders niet het volledige jaar kunnen be talen. In het voorstel wordt gesproken over j 0,5 maanden waarover de ou ders betalen, maar dat is volgens Huiskamp niet zo. Het geld wordt volgens hem alleen in deze periode geïnd maar geldt wel voor een heel jaar. Wethouder M.A.E. Velthuis lichtte toe dat er vorig jaar ook al te weinig geld was. Dat er veel overleg is ge weest met de stichting. Dat 'alle ex traatjes' eraf zijn gehaald. Het uitbe steden van het schoonmaakwerk bijvoorbeeld. Dat de CAO's naar bo ven zijn bijgesteld. Dat er al van 15 naar 16 peuters per groep is overge gaan. En dat het niet in Kleur beken nen kon staan omdat de nieuwe be groting toen nog niet bekend was (de fusie is van 1 mei). En dat er extra kosten zijn voor de nieuwe stichting (coördinator, kantoorruimte, admini stratie). De bijdrage afstemmen op wat de ouders verdienen, levert volgens haar niets op. „Dat is in andere ge meenten geprobeerd. Dan moetje de inkomens gaan opvragen en dat kost alleen maar meer extra werk." En in het Zeeuwse zit Tholen aan de 'hoge kant' wat de ouderbijdrage betreft. Dat de fusie kostenbesparend zou zijn, was maar ten dele waar, zei ze. Wel worden er nu samen cursussen ingekocht, wat weer wel goedkoper is. Volgens de wethouder vervult het peuterwerk een belangrijke functie voor kinderen in achterstandssitu aties (voorschoolse opvang en edu catie). Ze had wel oor voor het voorstel van Van Belzen om naar een andere ma nier van financieren te kijken. De ChristenUnie wilde wel een een malige extra bijdrage toekennen, maar voor de toekomst een andere oplossing zoeken. Het CDA vond het zo'n 'flinke aanslag op de pot' dat de fractie een voorbehoud maakte. De SGP liet welen ook een voorbehoud te willen maken. PvdA, ABT en D66 konden zich wel vinden in het hele voorstel. De VVD ging mee met de ChristenUnie. wo 14 u. ROXY II: The Lord of the rings 2: The two towers - do en ma t/m wo 19.30 u„ vr en za 20 u„ zo 16.30 en 20 u. Harry Potter en de geheime ka mer (Ned. gespr.) - za en wo 13.45 u., zo 13.30 u. CINEM'ACTUEEL: Pietje Bell - za en wo 14 u., zo 13.30 u., Gangs of New York - do en ma t/m wo 20 u„ vr enza 18.30 en 21.30 u„ zo 16en21 u. Spy kids 2: The island of the lost dreams - vr 18.30 en za 14 en 18.30 u, zo 13.30 en 16 u. en wo 14 u. James Bond - die another day - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.30 en 21.30 u,, zo 18.30 en 21.15 u. Harry Potter and the chamber of secrets - za en wo 14 u., zo 13 u. The Lord of the rings 2: The two towers - vr en za 20.30 u„ zo 16 en 19.30 u„ wo 19.30 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Possession - zo 19 u, di 20.30 u. l'Au- berge Espagnole - ma 20.30 u. ft! Renault Scénic Is er vanaf 49-595,- incl, 8tW, 8PM, <xd< veiwljderingsbudtage, Icgefc kosten rijklaar maken. Getoond model kan afwijken van de standaarduitrusting BP en ^uifdakeo jfljft Aj&tfnett l'ffflft pl n c- 4V> p mwtv» Renault Financial Services. Full operational leasee» et BTW, brandstof en vervangend vetvoerop b»sis van 48 mnd/JOOOO km per jaar Minjmax. verbruik: 5,7-451/400 km, tpp. 17,5-11.8 km/I, C0j-ulWoot r«p. 157-200 g/km Prijs- «i sptfificmtewtjet^agw voorbrtioudeiiA^orfSser Informatie mfgt een feiiüuJt-tfcatw bij u in de buurt, W gratis 0800-0303. Langeweg 46, 3244 BH Nieuwe-Tonge Tel. 0187-60 17 34/65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl info@dewaalhoveniers.nl Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A 4463 AC Goes. Tel. 0113-27137$. Fax 0113-271376. (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) Deze Scénic Expression sport is bovendien uitgerust met het Pack Vacances met onder andere twee elektrisch bedienbare glazen kantel- schuifdaken en CD-wisselaar. Uw extra Pack Vacances-voordeel is 895,-. Elke Scénic Expression is standaard uitgerust met: ABS met noodstopbekraehtiging zes airbags centrale portiervergrendeling met afstands bediening elektrisch bedienbare ramen vóór drie aparte, verplaatsbare en verwijderbare achterstoelen mistlampen geïntegreerd in voorbumper Nu nog completer met het Sport-pakket: lichtmetalen velgen climate control speciale bekleding radio-cd-speler met satellietbediening bandenspanning-controlesysteem WWW.renault.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7