Bewoners bestrijden aanname van college 'Je kunt een varken nog wat leren' Plaatselijk nieuws s X EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 januari 2003J Actie Sri Lanka W Boekhandel ["OOSTDIJK" v.o.f. I Kerkstraat 19, [4691 CD Tholen' Onderzoek naar verkeer Predikant beroepen Dijk niet afgraven Herdenkingsdienst Verrast door gladheid Auto gestolen Flexibele afsluiting winkelstraten Rijverbod van acht uren Veel publiek Sint Joseph Heenetrechtschool Van Wezel kortste partij Geluidsapparatuur uit auto gestolen Zangavond Mozambique Auto in de sloot Mollenklemmen weg Stemming voor diaken Herdenking Ramp Inbraak in auto Zingen voor Israël Herdenkingsdienst ^Geslacht in eigen slagerij 1/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Rommelmarkt Eenzijdig ongeval Vacatures kerkenraad Van Zetten wint klaverjassen Vervuilde grond Nieuwe penningmeester Plattelandsvrouwen Jaarvergadering vrouwenvereniging Bomen Polderdijk Geen bekeuringen BriefHage en Reijmers uit Meanderlaan Onbehoorlijk Geen gordel Bosje van Klompe Sponsorloop voor licht Bestel-/Bedrijfsauto's Overlast grondwater Tholen Net als veel basisscholen besteedt de Eben-Haëzerschool aandacht aan de watersnood. De school heeft er deze week een projectweek over en heeft er bovendien een goed doel aan ge koppeld. Het gaat om een project van ZOA voor de door een overstro ming getroffen bevolking van een gebied in het oosten van Sri Lanka (bij Batticaloa), waar door jarenlan ge oorlog infrastructuur en afwate ringssystemen slecht zijn. ZOA wil de bevolking helpen om huisjes, scholen, toiletten e.d. weer op te bouwen. Voor het schoolproject werken de groepen ieder een thema uit op eigen niveau: water (groep 0 en 1), strand (groep 2), dijken en duinen (groep 3 en 4), de ramp (groep 5 en 6) en de Deltawerken (groep 7 en 8). Woens dagavond 29 januari tussen 7 en 9 uur is de projectavond, waar de re sultaten tentoongesteld worden. Ook voor de actie Sri Lanka zijn er die avond activiteiten, zoals verkoop van allerhande etenswaren, tweede hands boeken en zelfgemaakte arti- kelen.Verder gaan de kinderen zelf aan de slag. De groepen 1 t/m 4 gaan met prikkaarten langs bij familie en bekenden, groep 5 en 6 houdt een flessenactie en groep 7 en 8 wast ko mende zaterdag tussen 9 en 12 uur auto's bij de school. Ons adres Uw adres Herdenking watersnoodramp 1953 CD Pieter Heykoop 'De Storm' t/m 1 febr. D.V. 10% korting .Tel. 0166-60 49 01fax 60 5316 Advertentie I.M. Er komt een onderzoek naar de ver keerssituatie in het centrum. Dat kondigde wethouder L.J. van Doorn van openbare werken maandag avond aan in de commissie gemeen telijke ontwikkeling. De fractie van het CDA herinnerde er het college via een schiftelijke vraag nog eens aan dat b. en w. een motie hadden overgenomen over de verkeerssituatie in Tholen, waarin werd verzocht kennis te nemen van een alternatief plan van de onderne mersvereniging. Het CDA wilde we ten wanneer een en ander aan de or de komt. Van Doorn zei dat een extern bureau zich over de kwestie zal buigen en dat er eind april uit sluitsel over komt. De Christelijke Gereformeerde Ker ken van Tholen en Oud-Vossemeer hebben een beroep uitgebracht op R. van Beek uit het Utrechtse Eemdijk. Beide gemeenten zijn vacant sinds begin november, toen ds. A. van der Zwan vertrok naar Sliedrecht. Veehouder J.C.A. Vissers krijgt van de provincie geen ontgrondingsver gunning voor het afgraven van een stuk dijk tussen de Razernij- en de Vrouw-Belyapolder. De gemeente raad besloot eerder om geen plano logische medewerking te verlenen, omdat het afgraven in strijd is met zowel het huidige als het toekomsti ge bestemmingsplan. Gedeputeerde staten zien geen aanleiding om de gemeenteraad te verplichten om tóch mee te werken. Want ook in het streekplan wordt aan binnendijken zonder waterkerende functie een landschappelijke, cultuurhistorische of natuurwetenschappelijke beteke nis toegekend. Complicatie bij dit alles is, dat Vissers het stuk dijk al een tijd geleden heeft afgegraven. In de R.K. kerk aan de Markt wordt zaterdagavond 1 februari een woord- en gebedsdienst gehouden speciaal in verband met de herden king van de watersnood van 1953. De dienst begint om zeven uur. Op de Eeweg, de Molenvlietsedijk en de rotonde bij de Ten Ankerweg zijn donderdag diverse verkeers deelnemers verrast door de gladheid. Een 24-jarige automobiliste uit Sint- Annaland kwam op de Eeweg door de gladheid in de berm terecht, waarna een 19-jarige automobiliste uit Scherpenisse van achteren op haar auto klapte. De auto van de in woonster uit Scherpenisse was door de aanrijding zwaar beschadigd. De Sint-Annalandse hield aan de aanrij ding enkele kneuzingen over en haar auto was aan de achterkant bescha digd. Een op de Postweg geparkeerde ro de Volkswagen Golf is vorige week woensdag op klaarlichte dag - tussen half negen en vier uur - gestolen. De auto met kenteken GB-FL-72 heeft een waarde van enkele duizenden euro's. Vanaf woensdag worden de Boter markt en de Kerkstraat met flexibele palen afgesloten voor het verkeer, 's Morgens tussen zes en elf uur blij ven de straten wel toegankelijk voor de bevoorrading van de winkels. De bewoners, middenstanders en de hulpdiensten hebben passen ontvan gen, waarmee zij ontheffing hebben gekregen om gebruik te maken van de straten. De reconstructie van het centrum heeft door de weersomstan digheden en door technische proble men langer geduurd dan verwacht was. Op de Oud-Vossemeersedijk is vrij dagavond rond tien uur een 30-jarige automobilist aangehouden bij een al coholcontrole. De man had drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een proces-ver baal en een rijverbod van acht uren. Oud-Vossemeer Zo'n 400 mensen hebben het afgelo pen weekeinde de opvoeringen van 'Ik verveel me rijk' door toneelver eniging Sint Joseph bezocht. Komen de zaterdag staat in de Vossenkuil de laatste voorstelling geprogrammeerd en ook die is praktisch uitverkocht. Vrijdag was de première. Het als klucht aangekondigde stuk van Pé Muhren kende een wat lange aanloop, maar gaandeweg viel er in derdaad het nodige te lachen rond om de komische verwikkelingen. Miljonair Cyril Goldblazer verdrijft zijn verveling door vier wildvreem de mensen in zijn huis uit te nodigen en hen opdrachten te geven waaraan een fikse beloning is verbonden. Mi ke v.d. Mark, nieuw bij Sint Joseph maar eerder actief bij Rederijkerska mer Eendracht en een Vlissings to neelgezelschap, zette de steenrijke vrijgezel heel naturel en gedegen neer. Van de typetjes die uitgebeeld werden, sprongen met name het echtpaar Smith (Laurien Droogers en Alfred Vis) en de onverstoorbare butler William Moonlight (Rien Goedegebuure) in het oog. Regie-as sistente Maddie Geuze moest in het tweede en derde bedrijf nogal eens in actie komen omdat enkele spelers niet helemaal tekstvast waren. Maar al met al kon het publiek genieten van een leuke voorstelling. Voorzit ter Nel Zeeman bedankte na afloop naast de spelers en speelsters ook de vele medewerkers achter de scher men. 'Ik verveel me rijk' staat onder regie van Geert Uijtdewilligen. De groepen 7 en 8 van de Die Hee- netrechschool zijn onlangs naar schouwburg De Kring in Roosen daal geweest. En dus niet de Sint Anthoniusschool, zoals wij vorige week meldden. Het uitstapje wordt traditioneel aangeboden door de ou derraad en de groepsleerkracht. De kinderen gingen met de trein en za gen in de schouwburg de musical Assepoester, een eigentijdse bewer king van het bekende sprookje. In de competitiewedstrijd van bil jartclub De Treffers schreef L. van Wezel de kortste partij op zijn naam met 21 beurten, terwijl J. Hommel het beste gemiddelde noteerde (2,33). De uitslagen: K. Hommel-A. Hommel 5,5-10; J. van Daalen-L. van Wezel 9,28-10, D. van Driel-J. Hommel 5,33-10; C. Burgers-H. Hommel 6,72-10; A. van Daalen-J. Etienne 10-6,8. In de nacht van woensdag op don derdag is er ingebroken in drie au to's. De voertuigen stonden gepar keerd in de Schoolstraat, de Weelhoekstraat en de Marehoek- straat. De buit bestond uit geluidsap paratuur met een waarde van enkele honderden euro's. De zendings- en evangelisatiecom missie van de Chr. Geref. Kerk orga niseert op 1 maart een zangavond. In de N.H. kerk zullen de koren De Lofstem en De jonge Lofstem uit Scherpenisse optreden. De collecte op deze avond is bedoeld voor het zendingswerk in Mozambique. De Chr. Geref. Kerk heeft in dat land een zendingspost in Mocuba in de provincie Zambezia. De bedoeling is om daar een studiecentrum, een drinkwatervoorziening en een op vang voor de plaatselijke bevolking te creëren. Een 18-jarige man belandde vrijdag avond rond negen uur met zijn auto in de sloot. Het eenzijdig ongeval vond plaats op de Joanna Mariapol- der. Door een verkeerde stuurcorrec- tie raakte de bestuurder van de weg af en gleed met zijn auto de sloot in. Hij en zijn passagier kwamen met de schrik vrij. Door het ongeval raakte het voertuig zwaar beschadigd. Op de voetbalvelden van WHS zijn onlangs vier mollenklemmen verd wenen. Er was een aantal van deze klemmen gezet om de voor de gras mat schadelijke mollen te vangen. De belijdende leden van de her vormde gemeente kunnen zaterdag middag tussen vier en vijf uur een stem uitbrengen voor een diaken. De kerkenraad heeft voor de verkiezing als dubbeltal opgesteld oud-diaken E. Goedegebuure en J. Moerland. D.V. maandag 27 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Het mannenkoor DEV organiseert op 1 februari in de N.H. kerk een herden kingsbijeenkomst in verband met de watersnood. Daarin wordt terugge blikt, er is meditatie, declamatie, koor- en samenzang. Naast DEV werken de koren VZOS en Soli Deo Gloria mee. Leen Heijboer en Lené de Graaf be spelen het orgel, Heieen Troost blok fluit en Joke van 't Hof dwarsfluit. Ds. RC. Hoek heeft de algehele leiding. De avond begint om half acht, de kerk is open vanaf kwart voor zeven. Uit een auto die aan de Brugstraat geparkeerd stond, zijn vorige week de radio, een gsm en een zonnebril gestolen. De dieven sloegen hun slag tussen dinsdagavond elf uur en de volgende morgen acht uur. Ze sloegen een ruit van de auto in. De eigenaar is voor ruim 1300 euro ge dupeerd. De IJsclub Sint-Annaland houdt haar ALGEMENE LEDENVER GADERING op vrijdg 24 januari a.s. om 20.00 uur in de Wellevaete. Na de vergadering zal er nog een videoband worden vertoond van de viering van het 75-jarig be staan. Alle leden worden bij deze van harte uitgenodigd. Advertentie I.M. Het chr. gem. Eilandenkoor, geleid door Peter Wildeman uit Tholen, en het Urker familiekoor Eljada geven zaterdag 15 februari een concert in de N.H. kerk. De uitvoering begint om half acht en is vrij toegankelijk. Wél wordt er gecollecteerd voor de stichting Steun de Messiasbelijden- de joden. Deze organisatie heeft in de oude stad van Jeruzalem een pand gekocht, waar de Messiasbe- lijdende gemeente Bat Sion een kerkzaal en een lunchroom inricht. Met die lunchroom hoopt een aan tal gemeenteleden een inkomen te verwerven, terwijl de voorganger er het evangelie wil uitdragen. In ons land is hiervoor een grootgebrui kerskeuken gebouwd (volledig ge sponsord). De collecte tijdens het concert is bedoeld om de transport kosten hiervan bij elkaar te bren gen. Ds. A. Jonker zal deze avond een appelwoord spreken en iets ver tellen over het werk van de stich ting. Stavenisse In de N.H. kerk wordt zondagmor- Donderdag, vrijdag en zaterdag mMMaandagdinsdag en woensdag jHaaskarbonade 1 kg 5,70 Rundvlees met randje 1 kg 6,- ♦Ribkarbonade 1 kg €5,20 Magere varkenskluif 1 kg 3,75» ♦Schouderkarbonade 1 kg 4,- Rundervinken 5 halen 4 BETALEN X Varkensfricandeau 100 gram 1,25 Achterham 100 gram 1,25 Boterhamworst 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. gen 2 februari een herdenkings dienst gehouden naar aanleiding van de herdenking van de waters nood. Ds. M.J. Kommers gaat voor in de dienst die om tien uur begint en waar iedereen welkom is. Na de dienst is er gelegenheid om in de Schuilplaats samen koffie te drin ken. De zendingscommissie van de Hervormde Gemeente organiseert op 17 mei een rommelmarkt. In verenigingsgebouw De Schuil plaats kunnen daarvoor morgen avond (vrijdag) tussen zeven uur en half acht spullen en tweede hands boeken worden afgegeven. Sint-Maartensdijk Een 32-jarige automobilist raakte maandagavond op de Provinciale- weg door nog onbekende oorzaak met zijn auto in de sloot. De man verklaarde tegenover de politie dat hij in de slip was geraakt. Hij bot ste met zijn auto eerst tegen een bermpaaltje en reed vervolgens de dijk af, waarna hij in een sloot tot stilstand kwam. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Door het eenzijdig ongeval raakte de auto beschadigd. Leny Potappel-op den Brouw is 1 januari in verband met haar ge zondheid gestopt als ouderling van de Hervormde Gemeente Reho- both. De leden kunnen tot zondag kandi daten indienen voor deze vacature en een al enige tijd openstaande vacature voor diaken. Om al het werk te kunnen doen, zoals het be zoeken van ouderen en zieken, vindt de kerkenraad een vijfde dia ken gewenst. Rehoboth wil overi gens de vergadercultuur tegen gaan. Daarom is het aantal vergaderingen van de kerkenraad teruggebracht van negen naar ze ven. De vijf dinsdagen die hier door vrij geroosterd zijn, zullen worden besteed aan bijeenkomsten met betrekking tot verdieping van het geloof. De clubavond van klaverjasvereni- ging De Pendelaars is gewonnen door J. van Zetten. De eerste vijf tien in de uitslag zijn: 1. J. van Zetten 5367 punten; 2. P. van Iwaarden 5087 p; 3. R. van Putten 4970 p; 4. J. Guiljam 4940 p; 5. N. van Diggele 4929 p; 6. G. van Ham 4920 p; 7. J. van Gorsel 4904 p; 8. M. van der Molen 4884 p; 9. A. Arts 4715 p; 10. P. van Blop- poel 4657 p; 11. P. Bazen 4618 p; 12. J. Geldhof 4328 p; 13. M. den Haan 4279 p; 14. J. van Splunter 4112 p; 15. L. Kampman 3950 p. Tachtig kubieke meter licht vervuil de grond die bij de aanleg van het natuurontwikkelingsgebied Scher- penissepolder is ontdekt, moet op korte termijn worden afgevoerd. Dat zegt de landinrichtingscommissie bij het opmaken van de balans, waar over donderdag 30 januari in Poort vliet een informatieavond wordt ge geven. Begin maart wordt het gebied overgedragen aan Staatsbosbeheer. Op de jaarvergadering van de Platte landsvrouwen is Tonny van As door de leden als penningmeester geko zen. De bestuursleden Rina Verburg en Hannie Guequièrre waren aftre dend en herkiesbaar en werden met algemene stemmen herkozen. De le den werden in het Holland Huis ver welkomd door de voorzitter en kre gen bij binnenkomst koffie met cake. Het jaarverslag werd voorgele zen en door de leden goedgekeurd. Vervolgens werd de rekening over 2002 gepresenteerd en gesproken over de begroting voor dit jaar. Tij dens de vergadering kregen de da mes die de uitnodigingen rondbren gen en zij die de zieken bezoeken een plantje uitgereikt. Na het officië le gedeelte verzorgde Petra Bolier uit Tholen een mini-quiz en verlo ting, waarbij leuke prijzen te winnen waren. De hervormde vrouwenvereniging houdt donderdag 6 februari haar jaarvergadering. In verenigingsge bouw De Hoeksteen zal kandidaat J. den Ouden uit Nederhemert vertel len over het evangelisatiewerk in kindertehuizen in Roemenië. De aanvang van de bijeenkomst is om half acht. Poortvliet Een groot deel van de jonge aan plant langs de Polderdijk (tussen de Schelphoek en Strijenham) is zoda nig beschadigd dat in het voorjaar nieuwe bomen ingeplant moeten worden. De landinrichtingscommis sie maakt donderdagavond 30 juni om half acht in 't Ouwe Raed'uus de balans op van de ruilverkaveling. El ke belangstellende is daar welkom. Op de provinciale wegen richting Sint-Maartensdijk en Tholen hield de politie in de nacht van donder dag op vrijdag een verkeerscontro- Volgens het college zijn de bewoners van Buitenzorg in Tholen verdeeld over het vervangen van de 216 watercypressen. Zestig procent zou ech ter voor het rooien en het aanplanten van 114 andere bomen zijn. En dat was een van de redenen om het plan maandagavond opnieuw voor te leggen aan de commissie ruimtelijke ordening. Maar J. Hage en R. Reijmers, beiden uit de Meanderlaan, bestrijden dat in hun brieven aan de raadsleden. Zij beweren dat dit niet het geval is. Hage: „Een enquête onder de betrok ken bewoners geeft aan dat ze, als er werkelijk aanleiding is, de bomen willen laten vervangen. Maar wel met hetzelfde aantal van 216. Ik vind het dan ook zeer onterecht om de aanna me te doen dat de bewoners die niet hebben gereageerd, zouden instem men met de plannen van de gemeen te." Volgens Hage en Reijmers kan alleen een gedegen onderzoek dat aan het licht brengen. Dat met de nieuwe bo men het laaneffect behouden blijft, gelooft Hage niet. Ook het argument dat de sociale veiligheid gediend is met de helft minder bomen in de wijk, kan Hage niet overtuigen. Dat kan volgens hem alleen door er meer lan taarnpalen te plaatsen. Volgens de twee bewoners zijn er bij de aanplant fouten gemaakt. De keuze voor de watercypres is volgens hen gedaan omdat de wortels van deze boom niet diep groeien en zodoende ook het rioleringsstelsel en nutsvoor zieningen niet aan zouden tasten. Maar de vakken voor de bomen zou den ruim moeten zijn en daar is het volgens hen mis gegaan toen er om esthetische redenen een rabbatstrook is aangelegd. Ook het feit dat er geen worteldoek is aangebracht om de wortels in toom te houden, speelt vol gens de briefschrijvers een rol. Mocht er toch tot rooien worden overgegaan, dan zouden er volgens Hage 216 voor terug moeten komen. Reijmers dacht dat het plan van de baan was toen de commissie het voor stel in november afwees. „Het is in ons dualistisch stelsel op zijn minst vreemd dat acht weken later de com missie zich opnieuw moet buigen over hetzelfde voorstel. Kennelijk zijn er veel teleurgestelde reacties ge komen. Het bevreemdt ons dat wij nu maar een beperkte inzage krijgen in deze stukken. Wij moeten maar gelo ven dat 60 procent van de buurtbewo ners met het voorstel kan instem men." Volgens Reijmers ging de gemeente prat op het resultaat in de nieuwe wijk Buitenzorg waar zoveel groen in was aangebracht. Om het aantal bomen binnen tien jaar te halveren, neigt vol gens hem naar onbehoorlijk bestuur. „Als burgers dienen wij een kapver- gunning aan te vragen en krijgen de vergunning alleen in bijzondere ge vallen." De argumenten die het colle ge nu gebruikt, noemt Reijmers gele genheidsargumenten. Het voorstel geeft volgens hem een onjuiste weer gave van de feiten en de kosten. „Het lijkt er sterk op dat de indieners van het plan hun politieke gram willen ha len. Als op deze basis in de gemeente besluitvorming plaatsvindt, is dat een aanfluiting voor de betrokken partij- en. Ie. Ongeveer 25 voertuigen werden gecontroleerd. De politie hoefde geen bekeuringen te schrijven. Een 23-jarige automobilist is woensdagavond rond kwart over tien bekeurd op de Bram Groene- wegeweg. De man droeg geen gor del en voerde bovendien mistver- lichting. Sint-Philipsland De provincie heeft de subsidie voor de aankoop van het Bosje van Klompe door de stichting het Zeeuwse Landschap te Heinkens- zand vastgesteld op 36.950,54 euro. Dit is vijftig procent van de werke lijke aankoopkosten. Er was al een voorschot verleend, zodat de aan vulling maar 328,04 euro bedraagt. De stichting had bij de provincie ook nog om vergoeding van de 68,04 euro waterschapslasten ge vraagd, maar die komen volgens gedeputeerde staten niet voor subsi die in aanmerking. Dat zijn exploi tatielasten. Voetbalclub Noad '67 organiseert op 1 maart een sponsorloop. De op brengst moet het gat in de begroting dichten dat de aanschaf en uitbrei ding van een lichtinstallatie heeft geslagen. De kosten bleven tot 2000 euro beperkt dankzij vrijwilli gerswerk en een gunstige afspraak met de Fijnaartse voetbalclub FSV met betrekking tot de installatie. Niettemin drukken de kosten zwaar op de uitgavenkant van de begro ting en daarom deze actie. Diezelfde eerste maart, wanneer er wegens carnaval geen competitie- „Weet u hoe het werkt?", infor meert mevr. Van der Wal van het stembureau Maartenshof wan neer een oudere vrouw naar de stemmachine loopt. „Nee, want daar had ik altijd mijn personeel voor, maar die zijn op vakantie", laat de Smurdiekse weten. Mevr. Van der Wal legt uit dat het heel eenvoudig is: kiezen, kijken, drukken. Zoek je partij op, druk op de naam van de gewenste kan didaat, kijk in het venster of de keuze juist is en druk op de rode knop. Een fluitje van een cent dus. „Het ging prima. Je kunt een varken nog wat leren." De leden van de stembureaus krijgen op zo'n verkiezingsdag heel wat te horen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. programma is, wordt in de Noad- kantine ook een dartstoernooi ge organiseerd. In het verslag over de aanpak van de grondwateroverlast, vorige week in deze krant, is vermeld dat in Scherpenisse de grondeigenaar een financiële tegemoetkoming kreeg van ongeveer 1500 euro per woning. Dit is niet juist, zegt amb tenaar P. v.d. Eijnden van de ge meente. Beter Wonen heeft als ei genaar zelf diverse maatregelen genomen en die kostten per wo ning ongeveer 1500 euro. Dat be drag heeft de woningstichting be taald aan de aannemer die het werk uitvoerde (en die ook het werk voor de gemeente deed). Van een tegemoetkoming is dus geen spra ke en dat zal ook in Sint-Philips land niet het geval zijn, aldus v.d. Eijnde. „De situatie is hier anders dan in Scherpenisse, want we heb ben met zo'n 200 eigenaren te ma ken." Die eigenaren kunnen zelf maatregelen treffen, of daarvoor de aannemer opdracht geven die het werk voor de gemeente uitvoert. Wat de kosten zullen zijn, is mede afhankelijk van de grootte van de percelen en de ondergrond van de tuinen. VERVOLG VAN VOORPAGINA De PvdA'er vond dat de commissie gewoon de procedure volgt die bij het vaststellen van de agenda hoort. De meerderheid van de commissie had het punt afgevoerd en daarmee was volgens hem de kous af. „Praat maar na tijdens het borreluurtje." Voorzitter H.W. van Eenennaam (SGP), ingefluisterd door raadsgrif- fier A. van de Sande, wees de com missie erop dat dit punt ook al op de agenda van de raadsvergadering van 30 januari staat. Hij wilde weten of de commissieleden die nu het voorstel niet wilden behandelen, dan wel met een eigen voorstel komen. Piet beaamde dat. „We komen met een integraal voorstel." Aarnoudse schudde het hoofd. „We moeten hier op een contructieve manier mee om gaan. U heeft een maand de tijd ge had om een voorstel uit te werken. Waarom heeft u dat niet gedaan?" Van Eenennaam mengde zich nu ook in de discussie door te stellen dat de stemming (het aantal voorstanders van het voorstel) in de raad wel eens anders zou kunnen liggen. Maar daar reageerde Blom meteen op: „Hoezo? Hoe weet u dat? Het doet nu niet ter zake." Van Eenennaam kon niet an ders doen dan het voorstel schrappen. De vijf belanghebbenden op de tribu ne verlieten om tien minuten over half acht al de raadzaal. „Dit is demo cratie," zei een van hen sarcastisch. Een bewoner legde bij het weggaan, behoorlijk geïrriteerd door de gang van zaken, nog een foto bij Piet op de tafel om te laten zien dat de wortels van de watercypressen de tegels van het terras omhoogduwen. Na afloop van de vergadering bleek Piet zijn ac tie te betreuren, zo zei hij tegen P.W.J. Hoek: „Ik blijf tegen het voorstel, maar ik vind het jammer dat de men sen op de tribune voor niks komen. Ik ga ze bellen." Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. vr t/m vr 18-8.30 u. Extra apotheek van Lunen, Pastoor Jutenlaan 2a, tel. 0164-255888. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/1 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 jan. donderdag 23 6.52-19.17 vrijdag 24 7.37-20.12 zaterdag 25 8.22-21.02 zondag 26 9.17-22.02 maandag 27 10.22-23.12 dinsdag 28 11.37 woensdag 29 0.22-12.52 donderdag 30 1.37-14.07 vrijdag 31 2.37-15.07 za 25/1 9.33 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Predikbeurten Zondag 26 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul. Amersfoort (H.D.). 18.30 u. dhr. Van Gorsel, Bergam bacht. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Van Boven, Breda (H.A.). GEREF. KERK 10 (H.A.) en 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper, doopdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Schouwen, Honselers- dijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, m.m.v. koor 'The Next'. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. stud. Beens. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samson, Stad a.h. Haring vliet. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. za 1/2 19 u. ds. Molendijk (herden king Ramp). SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpe nisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.A.) en 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. v.d. Berg, Nieuw-Lek- kerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Dordrecht. 18 u. ds. den Toom, Sommelsdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt, Oud-Beijerland. 14.30 u. ds. v.d. Zande, Middelburg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Beens, Genemuiden. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Duyvenbode, Den Bommel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Veenendaal, Rhenen. di 28/1 19.30 u. ds. Van Krimpen, Oud-Beijerland. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. v.d. Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer-Abtskerke. L.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2