Provincie Zeeland Genomineerden Milieuprijs 2002 Integrale visie Deltawateren Gezamenlijke commissie vergadering Vlaginstructie 1 februari In beroep «Officiële Mededelingen Koersballen Slecht spel, maar tóch overwinning Donderdag 23 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 4/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Nadenken over de toekomst van de Deltawateren. Een nieuw Deltaplan voor het gebied. Niet als reactie op de ramp van 1953, maar om antwoord te geven op huidige en toekomstige ontwikkelingen van het gebied. Diversen Flora- en faunawet Flora en fauna Ontwerp-vergunningen Waterschap Zeeuwse eilanden voor een gronddepot Vergunning Auto- en autoschadebedrijf Adrie van Burgh Smerdiek 2 moet het met één punt doen Bart de Wilde vierde Inzet Noad 4 beloond Marathon lopen voor straatkinderen Abdij Nieuws 0p 20 februari wordt de Milieu- prijs 2002 van de provincie Zee land uitgereikt. Een aantal inzen dingen is genomineerd voor de prijs. Het betreft de volgende inzendin gen. COS Zeeland te Goes Een mondiale milieuspeurtocht door het centrum van een Zeeuwse gemeente, bedoeld voor leerlingen van groep 7 en 8. In de speurtocht is oog voor om geving, gewoonten (zoals bijvoor beeld wijze van vervoer, water verbruik, artikelen die te koop zijn enzovoorts), milieu en allerlei objecten die ze tegenkomen. Leerlingen vinden antwoord op de vraag "Leef je op te grote voet, of moet je op je tenen lopen?" en ontdekken wat ze wel en niet nodig hebben om te leven, zoals ze nu doen. Coöperatieve Zeeuwse Vlegel Landbouwproducten te Goes Leden van deze vereniging telen op een milieuvriendelijke wijze (géén onkruid-/ziektebestrijding tijdens teelt en geen kunstmest, maar dierlijke mest) tarwe voor het consumentenproduct "snel- kooktarwe". Standfast Yachts BV te Breskens Nieuwe en milieuvriendelijke pro ductiewijze voor de bouw van jachten. Energie Service Delta B.V. te Goes Door Energie Service Delta B.V. is het plan Zon in Zeeland opge steld, met als doel 1500 PV- panelen en 500 zonneboilers te plaatsen. In november 2002 was het gestelde doel al meer dan bereikt. Recron Zeeland en de cam pings De Pekelinge te Oost- kapelle, Kijkuit te Zonnemaire en Wulpen te Cadzand De drie kampeerbedrijven hebben uiteenlopende milieumaatregelen genomen, waarbij de nadruk de ene keer valt op energiebespa ring, afvalpreventie, zuinig met water of op landschapontwikke ling en de andere keer weer op natuurontwikkeling en streek- tuinen. De drie bedrijven repre senteren daarmee de vele Zeeuwse kampeerbedrijven die mede dankzij de inzet van de Recron een goede integratie van milieu in hun bedrijven hebben weten te bereiken en daarmee een hoog aantal "Milieubaro meters" hebben veroverd. Huys ter Schelde te Koude- kerke Partyrestaurant en hotel Huys ter Schelde heeft uitbreiding gereali seerd die recht doet aan land schappelijk uitgangspunt en die overlast door geluidhinder uit sluit. Op 30 januari 2003 wordt op initiatief van de provincie Zee land een gezamenlijke commis sievergadering over de Inte grale Visie Deltawateren ge houden. Deze dient als voorbe reiding op de behandeling van de visie in Provinciale Staten. Het gaat om de volgende com missies: •Zeeland; Ruimte, Milieu en Water Zuid-Holland; gebiedscom- missie Zuid en Commissie Groen, Water en Milieu Noord-Brabant: Commissie Verkeer, Vervoer en Water staat, Commissie Milieu, Natuur en Landschap, Com missie RO, Volkshuisvesting Land- en tuinbouw. De vergadering vindt plaats in de raadszaal van het Maurits- huis, Hofstraat 1 te Willem stad, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze openbare ver gadering worden de visie, de reacties van de achterban en de reactie van de stuurgroep hierop besproken. Op zaterdag 1 februari 2003 wordt in Zeeland en delen van Noord-Brabant en Zuid-Holland de vijftigste herdenking van de watersnoodramp 1953 gehou den. Ter gelegenheid daarvan heeft de minister-president als vlaginstructie uitgegeven dat van alle rijksgebouwen, in die gebie den waar men de watersnood herdenkt, van zonsopgang tot zonsondergang de Nederlandse vlag halfstok wordt gevoerd. De betrokken provincies en gemeen ten, alsmede andere publiekrech telijke lichamen is verzocht dien overeenkomstig te handelen. Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder roept de Zeeuwse bevolking om op 1 fe bruari halfstok te vlaggen. Zodoende wordt provinciebreed uitdrukking gegeven aan het respect voor de slachtoffers en hun nabestaanden, aldus de commissaris. De integrale visie Deltawateren is het resultaat van een interprovin ciaal project van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. De visie geeft geen definitief antwoord op de ontwikkelingen die op het ge bied afkomen. Uit de tekst van de visie blijkt dat er nog veel onbekend is en er dus nog veel onderzocht zal moeten worden voordat iets gezegd kan worden over de haalbaarheid van bedach te oplossingen. Hoogwater Als gevolg van klimaatsverande ringen zal de zeespiegel stijgen. Om die stijging op te vangen wordt niet alleen gedacht aan verhoging van dijken. Het minder hard vasthouden aan de grens tussen water en land kan ook een oplossing inhouden. Als oplossing voor het water achterin de Westerschelde en de Zeeschelde is in het kader van de Lange Termijn Visie Schelde het idee geopperd om een verbinding te maken tussen de Westerschelde en de Oosterschelde. Dit idee wordt momenteel uitgewerkt door Proses, de projectdirectie Ontwikkelingsschets Schelde Estuarium. Dynamiek Het minder hard maken van gren zen tussen de Deltawateren onderling komt feitelijk neer op het herstellen van processen die thuishoren in overgangsgebieden tussen rivieren en de zee (estu aria). Daarmee wordt niet gezegd dat de Deltawerken weer moeten worden afgebroken. Het gaat rntïfm: il- erom dat de verbindingen verbe terd worden tussen de wateren onderling, de rivieren en de Noordzee. De aanleg van doorlaatmiddelen is daarbij een optie. Ecologie Estuaria worden internationaal gezien als zeldzame ecosyste men. Bij estuaria is sprake van tweezijdige werking van de getij den vanuit zee in combinatie met de afvoer van rivierwater. Door het herstel van verbindingen komt er wellicht een oplossing voor de problemen met blauwalg en overmatige groei van zeesla. Voor de visserij worden ook kan sen gezien. Met name de stimule ring van zaadval van mosselen door de aanwezigheid van zoet- zoutovergangen zal leiden tot hogere productiviteit van de Oosterschelde en Greve- lingen. Informatie De visie is in oktober 2002 in concept vastgesteld en voor advies toegestuurd aan diverse commissies en overheidsinstellin gen. De reacties hebben geen aanleiding gegeven tot aanpas sing van het ontwerp. Wie nog eens na wil lezen wat de plannen zijn met het Deltagebied kan het ontwerp 'Delta inZicht, een inte grale visie op de Deitawateren' opvragen bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Informatie is ook te vinden op de website: www.deltainzicht.nl. Op 4 februari 2003 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting hou den tot het horen van belangheb benden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: - om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Sako Zeeland, Provinciale organisatie voor vocale muziek te Bergen op Zoom, be handeld tegen een besluit van GS van 21 november 2002 inzake de vaststelling van de provinciale sub sidies 2001 en 2002. - om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting De Faunabescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 22 november 2002 inzake de verleende ontheffing in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet aan Landbouwbedrijf Van Fraaijenhove te Axel voor het doden, verwonden, vangen, be machtigen of met het oog daarop opsporen van kauwen en zwarte kraaien en daarbij gebruik te maken van het geweer op bepaalde gronden gelegen in de gemeente Axel. Dit ter voorkoming van scha de aan wintertarwe en zomergerst. - om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting De Faunabescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 28 november 2002 inzake de verleende ontheffing ex artikel 68 van de Flora- en faunawet aan M.C. Schippers te Kamperland voor het doden, verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daar op opsporen van kauw en zwarte kraai en daarbij gebruik te maken van het geweer op bepaalde gron den in de gemeente Noord-Beve land. Dit ter voorkoming of beper king van schade aan wintertarwe. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de adviescom missie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118631377. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is op 7 januari 2003 het Besluit aanwijzing ex artikel 67 van de Flora- en faunawet vastgesteld. Volgens het besluit mogen: 1. Houders van een geldige jachtakte muskusrat, gedo mesticeerde grauwe gans, nijlgans, rosse stekelstaart en verwilderde duif, -kat, en -nerts beperken met het ge weer of met honden, niet zijn de lange honden, op de gron den waar zij gerechtigd zijn gebruik te maken van het geweer of honden, niet zijnde lange honden, dit in het be lang van de volksgezondheid en openbare veiligheid, ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visse rij en wateren of ter voorko ming van schade aan flora en fauna; 2. jachthouders en grondgebrui kers in de provincie Zeeland verwilderde nerts, -kat en -duif beperken met gebruik making van een kastval ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visse rij en wateren of ter voorko ming van schade aan flora en fauna; 3. houders van een geldige val keniersakte muskusrat, gedo mesticeerde grauwe gans, nijlgans, rosse stekelstaart en verwilderde duif, -kat, en -nerts beperken met gefokte jachtvogels, te weten slecht valken (Falco peregrinus) en haviken (Accipiter gentilis), op gronden waar ze gerechtigd zijn te jagen, of op andere gronden met toestemming van de grondgebruiker, ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visse rij en wateren of ter voorko ming van schade aan flora en fauna; 4. de muskusrattenbestrijders in dienst van het Waterschap Zeeuwse Eilanden en het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren muskusratten beperken met gebruikmaking van vang- kooien, waaronder fuiken, en klemmen. Zij zijn hiertoe ge rechtigd op het gehele provin ciale grondgebied, waarbij zij toegang hebben tot alle gron den (onder verwijzing naar art. 67, lid 4 Flora- en fauna wet). Bezwaar Het besluit ligt van 24 januari 2003 tot en met 7 maart 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het mm mmmm Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 7 maart 2003 bezwaar tegen het besluit indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onver wijlde spoed dit vereist, gelijktij dig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Provinciale Staten hebben 20 de cember 2002 de Verordening Flora- en faunawet Zeeland vast gesteld. Gedeputeerde Staten besloten 21 januari 2003 dat de verorde- WÊÈÊÊ ning kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referendum. De verordening en het gs-besluit worden 28 januari 2003 gepubliceerd in het provin ciaal blad. Ingaande 28 januari kan zes dagen lang tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van de Verordening Flora- en faunawet Zeeland schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA Den Haag; iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken per soonlijk een verzoek indienen bij de woongemeente tot het houden van een provinciaal referendum. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van het Waterschap Zeeuwse eilanden voor het oprichten en in werking hebben van een grondde pot aan de Oudelandse weg 3 te Sint Maartensdijk. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 23 januari 2003 tot en met 20 februari 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166668200 tst 13) en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilan den, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 21 fe bruari 2003 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 13 februari 2003 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 01180-631958). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aan wezig te zijn en kunnen monde linge bedenkingen worden in gebracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Auto- en auto schadebedrijf Adrie van Burgh een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter be scherming van het milieu ver leend voor het in werking hebben van een auto- en autoschadebe drijf. De inrichting is gelegen aan de Ampèrestraat 1 te Tholen. De vergunning ligt van 24 januari 2003 tot en met 6 maart 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maar tensdijk, op werkdagen 's mor gens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). werp-vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning (degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning) en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 7 maart 2003 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 8 maart 2003 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118631958). Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont Reserve derde klasse De tweede keus van Smerdiek hield aan het treffen met Yerseke 3 één punt over: 1-1Yerseke, dat vrij hard speelde, profi teerde na drie minuten van slecht uitver dedigen bij de bezoekers en nam de lei ding. Smerdiek pakte de draad op en zette de tegenstander onder druk door met vlagen goed te combineren. Uitge speelde kansen leverde dit niet op. Na een half uur was het raak, toen Pierre Withagen mocht doorgaan op de rand van buitenspel (de arbiter negeerde het vlagsignaal van de grensrechter). Hij legde de bal breed op Corné van Haaften 'en die wist daar wel raad mee: 1-1. Yer- j seke protesteerde dermatige heftig, dat i een speler voortijdig naar de kant werd 'gestuurd. De wedstrijd werd wat grim- i miger zonder dat men echt over de schreef ging. In de tweede helft was Bart de Wilde uit Sint-Maartensdijk is vierde geworden bij de regiokampioen schappen herenturnen Zuid-Holland- Zuid. De Wilde turnde voor het eerst in de categorie jeugd C, hij komt uit voor SDS Rotterdam. Bij de wedstrijd in Krimpen a.d. Lek behaalde hij 43,8 pun ten. Per onderdeel waren de resultaten: vloer 8,3; voltige 7,5; ringen 6,9; sprong 7,1; brug 6,6 en rekstok 7,4. De volgen de wedstrijd die voor de jeugdige Thole- naar op het programma staat, is een voorwedstrijd in Zwijndrecht voor het nationaal kampioenschap. Smerdiek de betere ploeg en had na tien minuten pech omdat een schuiver van Withagen tegen de paal belandde. Nog in dezelfde minuut kreeg Yerseke een prima kans, maar doelman Theo Rijn berg werd niet gepasseerd. Met nog een kwartier op de klok scoorde Van Haaften een in ieders ogen glaszuiver doelpunt, maar de scheidsrechter had een overtre ding geconstateerd en keurde de treffer af. Smerdiek bleef knokken voor een goed resultaat, maar de winnende treffer wilde er niet in. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. van Driel en J. Geuze 31 p; 2. L. Soomers met wisselen de partner 26 p; 3. H. Bal en D. Schellin- ger 21 p; 4. mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 15 p; 5. mevr. C. Wilsing en R. v.d. Houten 14 p; 6. mevr. A. Scherpe- nisse en N. Moerkerken, én mevr. R. Burrows en W. Scherpenisse 9 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt en L. v.d. Klooster 64 p; 2. M. Dane en L. Ver schoor 35 p; 3. C. van Gorsel en A. Leemreijze 31 p; 4. C. van Mierlo en A. Poot 29 p; 5. G. Verwijs en J. Nijstad 21 p. Meulvliet: 1R. Bolier en T. Goode, én R. Vroegop en J. Bos 47 p; 3. G. Bolier en L. van Bale 41 p; 4. L. Verschoor en B. Melching 32 p; 5. D. Lindenberg en G. Melching 20 p. Oud-Vossemeer: Imevr. C. van Mier lo en A. van Dijk 23 p; 2. mevr. L. van Poortvliet en mevr. T. Ravensteijn 17 p; 3. mevr. M. v.d. Zande en mevr. N. Min- heere 16 p; 4. mevr. C. Lindhout en W. Lindhout 15 p; 5. mevr. D. van Dijke en mevr. A. Bosters 13 p. Reserve vijfde klasse Een met inzet spelend Noad 4 heeft Kloetinge 5 - dat drie plaatsen hoger stond op de ranglijst - met 2-3 verslagen. Ondanks dat Noad fel speelde, kreeg Kloetinge in de beginfase de betere kan sen. Toen treffers uitbleven, gingen de bezoekers het laatste kwartier het spel bepalen. Uit een vrije trap van Marco van Dijke kopte Rien Steijn net naast. Even later ging Edwin Heijmans door op de keeper, maar ook nu ging de bal naast. Noad bleef drukken en een doel punt hing in de lucht. De Kloetinge- keeper stompte de bal uit zijn doel na een schot van Rien Steijn. Vlak voor de rust kwam de bal uit een afgeslagen aan val bij de teruglopende Marco van Dij ke. Hij verraste zowel een verdediger als de keeper met een hakballetje en zette Noad zo op voorsprong. In de tweede helft ging Kloetinge drukken. Bij Noad was het ritme even uit de ploeg door twee wissels: Marco den Braber voor Ton Buijs en Erik Breeman voor Rien Steijn. Na een kwartier veroverde Kloe tinge op het middenveld de bal, waarna de Bevelandse spits de aanval met suc ces afrondde: 1-1. Maar Noad bleef fel en toonde veel inzet. Vijf minuten na de gelijkmaker schoot Marco den Braber uit een pass van Marco van Dijke de 1-2 binnen. Het vervolg bleef spannend, waarbij Kloetinge het betere van het spel had. Uit een situatie identiek aan die bij de eerste treffer, maakten de Bevelan ders gelijk. Ze bleven drukken en kregen meer scoringskansen, maar de Noad-de- fensie smoorde alle aanvallen in de kiem. Ook keeper Ronny Breeman stond zijn mannetje. De Sint-Philipslanders kregen ruimte voorin. Toen vijf minuten voor het einde Thonie v.d. Ree op het middenveld een tegenstander de bal ont futselde, volgde een snelle uitval. Via Aijan Plekkenpol kwam de bal bij de doorgewisselde Rien Steijn. Met diens voorzet van links wist de Kloetinge-de- fensie, mede door goed inkomen van Erik Breeman, geen raad. Een verdedi ger kopte de bal in het eigen doel en dat betekende 2-3 en de punten voor Noad. Damesvoetbal Koploper Smerdiek boekte tegen Nieuwdorp weliswaar een ruime 4-1 overwinning, maar het team speelde niet goed. De thuisclub leek al snel op voorsprong te ko men via een vrije trap van Anni- que ten Voorden. Josca Jansen en Ramona van Tiggele wisten de bal echter niet niet te raken. Even la ter speelde Van Tiggele zichzelf vrij en knalde het leer in de bo venhoek. De blijdschap was van korte duur, want uit een vrije trap van Nieuwdorp verdween de bal langs de muur in het doel (1-1). Vanaf dat momen liep het niet meer bij Smerdiek: ballen kwa men niet aan en in elk duel waren de Thoolse dames te laat. Alleen Annique ten Voorden haalde in de ogen van elftalleider Wim Scher penisse een dikke voldoende. Zij krulde na een half uur spelen een vrije trap in de bovenhoek en bracht haar team daarmee op 2-1. Ook de tegenstander kreeg kan sen, maar verprutste die. Vlak voor de rust ging Josca Jansen al leen op de keeper af, ze leek te gaan scoren maar schoot de bal precies tegen de sluitpost aan. Met wat omzettingen liep het de tweede helft beter bij de thuisclub. Een actie van Anne Hage die al leen op het doel afging, leverde niets op. Er kwamen meer moge lijkheden om te scoren, doch het lukte niet. Halverwege de tweede helft was het toch weer Van Tigge le die wist te doelpunten. Uit een vrije trap van Tamara van Boven schoot ze het leer hard in (3-1). Een uitval leverde Nieuwdorp nog één kans op. Keepster Conny Gul den redde de bal uit de hoek. Vlak voor tijd opnieuw een vrije trap van Van Boven. Ze krulde de bal in het doel, de keepster tastte mis en Van Tiggele gaf het laatste tik je: 4-1. Marco Tax van Magnum Holland uit Tholen gaat meedoen aan de marathon van Rotterdam ten bate van de straatkinderen in Bolivia. Hij is druk in training. „Het is de eerste keer dat ik een marathon van 42 km loop, dus loop ik wel vijf keer per week", vertelt Marco Tax. Als lid van de Nederlandse Tafel ronde 137 in Steenbergen wil hij op 13 april in Rotterdam het goede doel dienen. Hij zoekt daarom sponsors die de straatkinderen in Bolivia willen steunen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13