Aanpak niet eerder dan voorjaar 2005 Visser Kees Schot wint Belgische prijs A Kunstnijverheid Molendijk 20 brengt levendigheid in Stavenisse CGN Fracties verdeeld over aansporen college inzake Budelpack Inwoners Sint-Philipsland zijn de overlast van grondwater beu Verkoop boeken in Stavenisse en Scherpenisse Nieuwe bedrijven De zakenbank van Tholen Buys Partners Donderdag 16 januari 2003 EENDRACHTBOPE, DE THOOLSE COURANT 7 Tholenaar gewaardeerd in Zeebrugge De Thoolse visser Kees Schot en zijn bemanning van de kotter B 601 hebben in Zeebrugge een kwaliteitsprijs ge wonnen. In de categorie tot 300 pk bleven de Nederlan ders hun Belgische collega's voor. Een opsteker voor Schot en zijn bemanningsleden Arjan van Dijke uit Poortvliet, Jaap Guequièrre uit Sint-Annaland en Dirk Deurloo uit Bruinisse. Vraagtekens Enquête Twee kanten Verantwoordelijkheid Totale kosten Andere etalage Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland Startersadvies? Neem contact op met QP ABN'AMRO Ztebank Schipper Accountan De grote partijen in de gemeenteraad van Tholen willen b. en w. niet zomaar opdracht geven om te zorgen dat Budelpack in Poortvliet meer mogelijkheden krijgt om in de toekomst te kunnen uitbreiden. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling leek daarvoor na een ge sprek bij Budelpack heel enthousiast, maar SGP en Pv dA hebben er inmiddels hun vraagtekens bij. De fractie voorzitters zijn zelfs al ingeschakeld voor dit heikele punt en maandag wordt een besloten vergadering over de kwestie gehouden. Haar broers Piet en Kees Laban uit Tholen vroegen zich af, wat ze in hemelsnaam in een dorp als Stavenisse moest gaan zoeken, maar Ilja Laban vindt het heerlijk aan de Molendijk 20. In een voormalige bakkerij opende ze een winkel in kunstnijverheid, die inspeelt op de actu aliteit. Een sneeuwfoto van de keersluis siert de etalage. Het duurt nog tenminste twee jaar voordat de grondwateroverlast in Sint-Philipsland wordt aangepakt. Die mededeling van de gemeente Tholen veroorzaakte donderdag in De Wimpel vooral hoongelach, onge loof en bittere reacties. De bewoners van de 200 betrokken woningen zijn het water onder de vloer en in de tuinen meer dan zat, zo maakten zij wethouder L. van Doorn en hoofd openbare werken WJ. de Voogd van der Straaten op onmiskenbare wijze duidelijk. „Laat ons alsjeblieft naar huis gaan met het gevoel dat we een jaartje verdiend hebben. Voor jaar 2005 is wel erg laat", verwoordde P. den Ouden van de Oostdijk het algemene ongenoegen. In het najaar van 1998 was de Zijpestraat één van de straten in Sint-Philipsland die last had van het water. Al tijdens de gemeentelijke presenta tie van stagiair J. van Heemskerk konden de ontevreden bewoners het niet laten om de spreker herhaaldelijk in de rede te vallen. Met name het door de gemeente uitgezette tijdspad riep de nodige cynische reacties op. Het project start met een geo-hydro- logisch onderzoek, waarbij de bo demgesteldheid en de waterhuishou ding in het dorp worden bekeken. Voor het onderzoek is 12 maanden uitgetrokken. De uitkomsten van het onderzoek leiden tot een plan van aanpak, waarbij de gedachten van de gemeente in eerste instantie uitgaan naar de aanleg van zogeheten infiltra- tie-transport-riolen (IT). Met deze vorm van riolen zijn in bijvoorbeeld Scherpenisse goede ervaringen opge daan. Ook het in kaart brengen van de kosten en de dekking daarvan vraagt de nodige tijd. Voordat het be stek en de tekeningen zijn opgesteld, en de aanbesteding heeft plaatsge vonden, verwacht de gemeente in het voorjaar van 2005 te zijn aanbeland. Diverse insprekers verweten de ge meente laksheid en trage besluitvor ming. Met name P. den Ouden schermde met financiële toezeggin gen die gedeputeerde A.J.G. Poppe- laars zou hebben gedaan. „Poppe- laars staat klaar met een zak geld. Waarom moet het dan zo lang duren? Het grondwater in Sint-Philipsland heeft de neiging om oppervlaktewa ter te worden. Na regen staan tuinen soms dagenlang blank. Ik ga hier geen opsomming geven van wat de ergernissen allemaal zijn, maar wij vragen ons af of er nog steeds niet ge noeg is gebeld en geklaagd over rot tende vloeren, permanent blank staande kelders en meterputten. En heeft onze plaatsgenoot Jan Kempe- neers hier niet al veel en vaak aan dacht voor gevraagd? De provincie zit op uw daden te wachten." Hoofd openbare werken De Voogd van der Straaten en wethouder Van Doom toonden begrip voor de emo ties, maar riepen de circa 100 aanwe zigen herhaaldelijk op om het geduld te bewaren. „We moeten niet zoeken naar schuld, maar naar goede en duurzame oplossingen", betoogde De Voogd van der Straaten. „Ik kan wel zeggen dat we over een half jaar gereed zijn, maar wat schieten we daar mee op? Dan hebben we zeker geen goede oplossing en heb ik jullie voor de gek gehouden." Ook volgens Van Doom is Sint-Philipsland enkel gebaat bij een totaalaanpak van het hele gebied, en niet bij halve maatre gelen. Van concrete financiële toe zeggingen door de provincie was hem niets bekend. „Die zak geld is fictief. Wel is de provincie bereid bij te dragen als we met een goed door- „Eindelijk een nieuwe aanpak die prima past in het duale stelsel en ter elfder ure buigt de hele zaak weer om. Waarom halverwege weer een andere koers inslaan? Daar heb ik stevig de pee in", zegt VVD-raadslid F.J. Goossen. „In goed overleg heeft de commissie g.o. afspraken ge maakt. We zijn voor de kerst bij Bu- delpack geweest, de belangrijkste werkgever van Tholen. Je kunt als gemeente beter vragen: wat kunnen wij voor u betekenen, dan problemen gaan scheppen. Op 30 december hebben wij een notitie gemaakt om een opdracht aan het college te for muleren. Van commissievoorzitter Van Eenennaam krijgen we nu te ho ren, dat daarvoor geen meerderheid te vinden is. De SGP is om de eigen wethouder Heijboer gaan staan." Goossen vindt dat een verkeerde ont wikkeling, die in strijd is met het du ale stelsel. „We zouden als raad juist meer van die eigen gesprekken met bedrijven, instellingen en verenigin gen moeten organiseren, zoals de commissie g.o. dat nu bij Budelpack heeft gedaan", aldus het VVD- raadslid. Commissievoorzitter en SGP-raads- lid H.W. van Eenennaam laat weten, dat er ,best wel vraagtekens zijn bij de procedure.' „Daarom hebben we ook alle fractievoorzitters in kennis gesteld van de zaak om te peilen of alle fracties wel achter de door een meerderheid voorgestelde aanpak staan." Hij noemt de woorden van CU-raadslid Piet, vorige week in de Eendrachtbode, .voorbarig.' „De fracties moeten eerst kunnen reage ren op zijn notitie. Verder willen we dat de wethouder eerst verduidelij king moet verschaffen, voordat er sprake kan zijn van een bestuursop- dracht. Dat doen we in een besloten vergadering", aldus de commissie voorzitter, die overigens erkent, dat het gesprek bij Budelpack duidelijk en open' was. timmerd plan komen. Het is onbe kend hoeveel dat zal zijn. Duidelijk is dat we de kar niet alleen kunnen trek ken. Ik vraag jullie daarom om posi tief naar de zaak te kijken. Anders ben ik bang dat je nog jaren overlast zullen houden." Een deel van de onvrede in De Wim pel kwam donderdag ook voort uit spraakverwarring en verschil van in zicht over wat grondwateroverlast nu precies is. De zaal verweet de ge meente dat er geen maatregelen zijn genomen na de wateroverlast in 1998, die grote delen van het dorp en de omliggende polders blank zette. Volgens De Voogd van der Straaten stond die problematiek echter geheel los van de thans ervaren grondwater overlast. Simpele oplossingen uit de zaal als 'een paar graafmachines la ten aanrukken, sloten verbreden en dan zijn we over een paar weken klaar' legde het hoofd openbare wer ken dan ook terzijde. „Het peil in de sloten heeft weinig invloed op de grondwaterstand, in ieder geval in een kleigebied als het onze." Bij de presentatie door stagiair Van Heemskerk was nochtans uitgelegd wat nu precies grondwateroverlast is. Volgens de criteria van de gemeente is er sprake van overlast als de ge- bruiksftinctie van gedeelten in of om het huis wordt aangetast. Bij wonin gen die zijn gebouwd voor 1993 mag het water niet hoger dan 70 centime ter onder de vloer staan. In tuinen, plantsoenen en parken wordt een richtlijn van 50 centimeter onder het maaiveld aangehouden. Daadwerke lijke overlast is er pas als het water gedurende 7 dagen te hoog staat. Bij na 1993 gebouwde huizen is er van wege gewijzigde bouwvoorschriften in principe geen sprake van water overlast. Optrekkend vocht langs de muren hoeft niet per se te wijzen op grondwateroverlast, verduidelijkte De Voogd-Van der Straaten, maar kan ook te maken hebben met slechte ventilatie van de woning. Uit een on der de inwoners van Sint Philipsland gehouden enquête is gebleken dat 75 procent van de ondervraagden last heeft van grondwater. In 43 procent van de gevallen staat er meer dan 10 centimeter water in de kruipruimten. Dertig procent van de respondenten heeft na een regenbui langer dan 7 dagen plassen in de tuin. Op een plat tegrond van de kern was aangegeven welke panden wel en welke geen overlast hebben. Inwoner R. Quist verbaasde zich over het feit dat een deel van de Schoolstraat niet als een probleemgebied wordt gezien. Vol gens hem is ook daar regelmatig Piet laat weten, ,niet vrolijk te wor den' van de barrières die de grote partijen opwerpen. „Ik vind deze handelswijze niet duaal. De wethou der wil ik een kans geven om te re ageren, maar als we geen toezeggin gen van hem krijgen, dan dien ik in de raadsvergadering van 30 januari een initiatiefvoorstel in en ik ben er van overtuigd, dat we dan een meer derheid krijgen. En de wethouder moet ook in het openbaar reken schap afleggen", aldus het CU- raadslid. Piet en Goossen worden gesteund door ABT-commissielid J. van 't Hof. PvdA-raadslid L. Blom was één van de initiatiefnemers voor het gesprek bij Budelpack, maar hij is nu intensief met de kamerverkiezin gen bezig, zodat commissielid J. Oudesluijs de kwestie verder behar tigt. En die springt er minder fors in, dan zijn partijgenoot Blom pleegt te doen. „Je hoeft niet altijd ferm te spreken om iets te bereiken", zegt Oudesluijs. „Wij willen eerst de wethouder horen om het verhaal van twee kanten te kunnen beoordelen. Budelpack heeft de problemen aan getoond en een groep van de com missie g.o. heeft een notitie gefor muleerd. Sommigen willen b. en w. al direct opdracht geven om Budel pack uitbreidingsmogelijkheden te bieden, maar dat vinden wij een stap te ver. Daar wordt nu veel ophef over gemaakt, maar als de wethou der het met de inhoud eens is, dan kun je zonder formele opdracht aan het college hetzelfde bereiken. Ook wij hebben echter de angst dat er meer van Budelpack naar Bergen op Zoom gaat als het bedrijf in Poort vliet niet meer kansen krijgt, maar we willen zorgvuldig te werk gaan, dus eerst overleg met de wethou der", aldus het PvdA-commissielid, dat overigens maandagavond zelf verhinderd is om de vergadering van de commissie g.o. bij te wonen. sprake van wateroverlast. Hij wilde het de aanwezige ambtenaren van de gemeente wel laten zien. „Maar dan moeten je wel je zwembroek mee brengen." De Voogd-Van der Straaten legde uit dat de intekening van de plattegrond had plaatsgevonden op basis van de door de inwoners ingevulde formu lieren. Niet iedereen ervaart overlast op dezelfde manier, stelde het hoofd openbare werken. Het probleem con centreert zich vooral in de Mossel- kreekstraat, de Eendrachtstraat, de Gladiolenstraat en de Zijpestraat, het zogeheten plan-Noord. „De proble matiek heeft meer aandacht gekregen voor het water. Mensen zijn zich be wuster geworden van het probleem. Dat is mede een verklaring voor de stijging van het aantal klachten dat we in Sint Philipsland vaststellen. De registratie wordt bijgehouden sinds 1994 en de acceptatie van overlast wordt bij een deel van de burgers minder. Daarnaast wordt het pro bleem veroorzaakt door klimaatver andering. Er valt gewoon meer regen dan vroeger." Volgens inspreker G. Bouman is het probleem veel groter dan de enquête laat zien. „Erg veel mensen willen het gewoon niet weten. Ze hangen het liever niet aan de grote klok. Ze zijn bang voor de waardedaling van „Tot mijn negentiende heb ik in Tholen gewoond en vroeger speel de ik al graag winkeltje", zegt de vrouw die over de brug ging om sociaal werkster te worden, maar altijd van het eiland bleef houden. „We hebben steeds een tweede wo ning gehad: in Tholen, Scherpenis se en Stavenisse. Op de Molendijk hebben we eerder al in twee huisjes gewoond, totdat we de voormalige bakkerij van B. de Ruiter konden kopen. En hier hopen we niet meer te verhuizen." In de winkel klinkt klassieke mu ziek. Links en rechts zijn er kunst- nijverheidsartikelen te zien, sie raden, maar ook bootjes en vuurtorens, want aan de andere hun huis." Bijkomend probleem is dat het stede lijk grondwaterbeheer wettelijk nog niet is geregeld.Het Rijk, de provin cie, het waterschap, de gemeente en de burger hebben ieder hun eigen verantwoordelijkheid. De gemeente is verantwoordelijk voor de opvang en afvoer van het grondwater in openbare gebieden. Onder en om de woning is de eigenaar zelf aansprake lijk voor de wering van het grondwa ter. Alle instanties hebben een zekere bemoeienis met de problematiek, maar de taak is niet feitelijk aan een der partijen opgedragen. Geen van de partijen kan dan ook juridisch gehou den worden om maatregelen te ne men of de schade te vergoeden. De Voogd-Van der Straaten zei het ont breken van een duidelijke wet te be treuren. „De burger blijft met lege handen staan in geval van grondwa- teroverlast.Eigenlijk is het te schan dalig -voor woorden." De gemeente Tholen is er volgens hem daarom veel aan gelegen om een oplossing te vinden, in samenspraak met de bur ger en andere betrokken overheden. „Veel gemeenten willen hun vingers er niet aan branden. Tholen loopt in deze in Nederland een beetje voor kant van het pand ligt het water. Handgemaakte spullen uit Afrika, die ze veelal in Frankrijk op de kop tikt. Zelf draagt ze een sjaal uit Mali. „Ik kijk altijd rond en bezoek ook beurzen. We hebben hier kunstnijverheid uit vele landen. Oude weefsels, een Afghaans mutsje, zoetwaterparels, halfedel stenen, botters en binnenkort ook hoogaarzen. „Het moet allemaal mooi zijn. Mooi is mijn drijfveer." Mevr. Laban opende de winkel eind juli en is op vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend Molendijk 20 is een winkel die je eerder in een druk toeristenstadje zou verwachten, maar mevr. Laban op." In het huidige proefproject rond het gebiedsgericht waterbeheer in Sint Philipsland werken al diverse overhe den samen. Ook belangengroepen als natuurorganisaties, ZLTO en bewo ners zijn erbij betrokken. Zowel wet houder Van Doom als De Voogd-Van der Straaten riepen de aanwezigen in De Wimpel op om zich verder te or ganiseren, juist omdat ook van de burger financiële inspanningen en op lossingen worden verwacht om een eind te maken aan de problemen. J. Kempeneers en A. Verstrate-Stols hebben zich al bereid verklaard om zitting te nemen in een bewonersplat form grondwateroverlast. „Buren moeten onderling gaan samenwer ken", aldus Van Doom. „Alleen dan krijgen we betaalbare en praktische oplossingen. Daarnaast is het van be lang dat er een bewonersgroep van de grond komt, waarmee we kunnen overleggen. We kunnen tenslotte niet met 200 verschillende inwoners om de tafel gaan zitten. Dan komen er zeker geen goede oplossingen." De gemeente staat open voor sugges- tieis van inwoners om tot een oplos sing te komen. Zelf denkt de gemeen te aan het loskoppelen van de afvoer bewijst dat het ook in het kleinste dorp van het eiland Tholen kan. Terwijl er in de Voorstraat in de loop der jaren al menige winkel de deuren sloot, kwam er aan de Mo lendijk één bij. „We zijn mensen die van Stavenisse houden. Je woont hier aan de Molendijk in het dorp, maar toch buiten. Het pand, bestaande uit drie bouwlagen, biedt veel licht en ruimte. We kij ken op de bedrijvigheid in de ha ven uit, ja we kunnen zelfs de toren van Zierikzee zien." De echtgenoot van Ilja Laban, Rob Douwenga, is architect en knapte- met smaak oude panden op. In Ne derland en Frankrijk. Jarenlang was hij actief bij een architecten bureau in Wageningen. In hun toenmalige woonplaats Vorden had mevr. Laban al een winkel in kunstnijverheid, zodat het idee in Stavenisse niet nieuw is. Ze geniet van de contacten met inwoners en van het regenwater en die van het ri oolwater. Dit gemengde stelsel is naar volle tevredenheid ook in Scher penisse ingezet bij vergelijkbare pro blemen. Daarnaast moeten straten en percelen opnieuw worden gedrai neerd. Het overtollige grondwater wordt via opslagbassins, de zogehe ten wadi's, verder getransporteerd naar open water in het buitengebied. De drainage op eigen grond komt voor rekening van de burgers zelf. Over de totale kosten van het project is niets met zekerheid te zeggen. De Voogd-Van der Straaten hield reke ning met een bedrag dat kan variëren van een half tot anderhalf miljoen eu ro. In Scherpenisse kreeg de grondei genaar per woning een bedrag van ongeveer 1500 euro als tegemoetko ming in de kosten. In totaal ging het daar om ongeveer 70 woningen in de omgeving van de Beatrixlaan. Alle woningen waren eigendom van één eigenaar, woningstichting Beter Wo nen. H. Boers van het gelijknamige rioolontstoppingsbedrijf in Oud-Vos- semeer riep de bewoners op om voor al geen ondoordachte stappen te on dernemen en niet op amateuristische wijze zelf drainage aan te leggen. In september wil de gemeente opnieuw met de verzamelde bewoners om de tafel gaan zitten om afspraken te ma ken over de verdere gang van zaken. toeristen. „Ik praat graag Thools. Nadat ik de winkel opende, kwa men eerst de mensen van de Mo lendijk aarzelend een kijkje nemen. Later andere inwoners en recrean ten. Elke vrijdag en zaterdag ko men er wel mensen. Sommigen willen de artikelen zelf in huis, an deren zoeken hier iets om anderen cadeau te kunnen doen. Elke veer tien dagen verander ik de etalage, zodat er regelmatig wat anders te zien is", aldus mevr. Laban. De glas-in-lood ramen van de oude winkel zijn intact gebleven en op de grote etalageruit is de tekst brood en banket nog flauw te zien. De 58-jarige mevr. Laban hoopt haar hobby nog geruime tijd te kunnen uitoefenen. Voor haar man was de stap naar Stavenisse groter, maar die heeft een zeilboot en voelt zich als een vis in het water op de Oosterschelde. En het pand Molendijk 20 blijft de aandacht van de oud-architect altijd vragen. Ook hij raakt niet uitgekeken op Stavenisse. „Het jaar is al goed", lacht Kees Schot. „Zo'n prijs is wel leuk, maar je wordt er niet wijzer van. Er wordt gewoon niet betaald voor kwaliteit. Ik hecht dus niet zoveel waarde aan deze bekroning, maar het is natuur lijk beter dan een slecht cijfer. En wanneer je als buitenlander gewaar deerd wordt in Zeebrugge is dat mooi meegenomen." De fa. Schot won eerder in Neder land een productschapsprijs met de TH 45, maar dat was in 1986. In België was het de eerste keer dat ze een prijs ontvingen. De B 601 is door de keurmeester uitverkoren wegens de uitstekende kwaliteit. De versheid van de vis, de presentatie op de vismijn, de kwaliteitsbeheer sing ook aan boord. De broers Job en Kees Schot varen met twee sche pen onder Belgische vlag. Met de Van Maerlant, de B 601, al tien jaar en vorig jaar werd een tweede schip in de vaart genomen. In eerste in stantie was vermeld, dat Job de prijs had gewonnen en die ging dan ook De openbare bibliotheek verkoopt de afgeschreven boeken uit de collecties van de sinds 1 januari gesloten uit- leenposten in Scherpenisse en Stave nisse. Belangstellenden kunnen daar voor terecht in de voormalige uitleenposten, op vrijdag 17 januari Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand december 2002. Drainage-adviesbureau Waghto, Bur gemeester Waghtoplein 2, drainage adviesbureau, geen personeelsleden. Fystholen, Markt 28, detacheringsbu reau voor (para)medici, 1 personeels lid. Pronk automatisering, Veerstraat 18, advies, bemiddeling en leve ring van ict-producten en diensten voor het midden- en kleinbedrijf, geèn personeelsleden. Pronk trade, Veerstraat 18, groot handel, alsmede im- en export van technische artikelen op het gebied van schadepreventie, geen perso neelsleden. Potappel verhuur, Hoenderweg 122, het zich verhuren als kraan machinist, tractorchauffeur en grondwerker, kleinhandel in bes tratingsmateriaal, 1 personeelslid. Café Corona, Kaaistraat 5, cafébe drijf, geen personeelsleden. Ad de Rooij ambachtelijke dienst verlening, Nijverheidsweg 12d, klussenbedrijf, 1 personeelslid. All service Attema, Pieter Werre- corenplein 7, het plaatsen van sa tellietontvangst-installaties en alarminstallaties, klussenbedrijf, 1 personeelslid. Aarjas b.v„ Provincialeweg 40, het optreden als openbaar accountant vrijdag naar de vismijn in Zeebrug ge om de prijs in ontvangst te ne men. Daar bleek, dat broer Kees met de eer ging strijken. Ten aanzien van de versheid hebben de Thoolse vissers wel een voor sprong, maakt Kees Schot duidelijk. „Wij vissen drie tot vier dagen. Zondagnacht varen we uit en vrij dag verkopen we onze vangst. De Belgen daarentegen vissen tien tot twaalf dagen achter elkaar." Job en Kees Schot zitten tegen woordig veel in het Engelse Kanaal, onder het Nauw van Calais. „Niet meer in de Noordzee dus en geluk kig worden wij in ons gebied niks gekort op de vangst. In het najaar visten we echter wel eens op kabel jauw en daar vallen nu klappen." Kees Schot klaagt echter niet over 2002, al was het wel minder dan 2001. „De gouden jaren tachtig zijn voorbij, maar het gaat nog redelijk. Alleen hebben we vorig jaar een paar keer pech gehad en aan de wal verdien je niets", aldus Kees Schot. van twee tot vijf uur en zaterdag 18 januari van tien tot vier uur. De collecties van beide vestigingen zijn door het bibliotheekpersoneel uit gezocht. Een deel ervan wordt opge nomen in het boekenbestand van de andere bibliotheken. Maar het groot ste deel is verouderd, stukgelezen of niet meer bruikbaar. Deze boeken - merendeels romans, maar ook strips, kinder- en informatieve boeken - wor den verkocht tegen een aantrekkelijke prijs: vier boeken voor een euro. AA, 1 personeelslid. Fems b.v„ Reigerlaan 6, scheep vaart-adviesbureau op het gebied van on- en offshore, 2 personeels leden (verhuizing van buiten de provincie Zeeland). M.C. van Tol beheer b.v„ Reiger laan 6, het deelnemen in andere on dernemingen, 1 personeelslid (ver huizing van buiten Zeeland). Fems engineering b.v„ Reigerlaan 6, detachering op het gebied van engineering-projecten in zowel scheepvaart als industrie, 2 perso neelsleden. (verhuizing van buiten Zeeland). C. Vreedzaam engineering en con sultancy, Pyruslaan 4, het aanne men en begeleiden van projecten, het maken van sterkte-analyses, berekeningen, tekeningen en advi sering op financieel-technisch ge bied bij offshore, scheeps- en jachtbouw, 1 personeelslid. Sterren brandbeveiliging SBB, Molenstraat 23, bewaken en bevei ligen van diverse objecten en acti viteiten op het gebied van brand veiligheid, 1 personeelslid. Qupron vastgoed b.v. i.o„ Zijpe straat 3, het ontwikkelen van vast goedprojecten en het laten uitvoe ren van bouwactiviteiten, geen personeelsleden. Anthonie Verwijs, Oostdijk 55, groothandel in en export van oes ters en kreeften, oesterkwekersbe- drijf, inleggerij van uien en augur ken, groothandel in en export van groenteconserven, 1 personeelslid. Schoonheidssalon Pauline, Achter straat 9, schoonheidsverzorgings- bedrijf, 1 personeelslid. .M. I.M. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Markt 8-10, 4691 BXThole tel. 0166-602425 Advertentie I.M. Advertentie I Gerechtsdeurwaarders E-mail: info@buyspartners.ggn.nl; www.buyspartners.ggn.nl GGN heeft vestigingen in heel Nederland. Voor een snelle en effectieve behandeling van al uw incasso's •huurzaken (woon- en bedrijfsruimte) leasezaken •pachtzaken arbeidszaken Tevens deskundige dienstverlening op het gebied van •juridische zaken taxaties veilingen Tholen Postbus 88,4690 AB Ondememersweg 5,4691 SL Tel. 0166-601020 Fax 0166-601030 Zierikzee Postbus 44,4300 AA Nieuwe Haven 147,4301 DL Tel. 0111-420488 Fax 0111-420213 Schoondgke Postbus 2,4325 ZG Dorpsplein 29,4507 Bt Tel. 0117-401820 Fax 0117-402307 Advertentie Mevr. Laban in haar winkel aan de Molendijk 20 in Stavenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7