Kruis van smeedijzer siert koor in kerk van smalstad Woningbouw op plaats van boerderij aan de Molenweg Minder doden in Zeeuws verkeer bijna gehele WINTER COLLECTIE voor HALVE PRIJS Oerle Kleinere groepen in verpleeghuis Ten Anker r* Plaats voor burgers in welstandscommissie Fixet Annaland wordt Multimate Pindabakkerij zoekt woonruimte Kapperszaak en drogisterij Poortvliet dicht 'Laat Jacob maar rusten' Sjaak Jasperse schenkt eindwerkstuk van opleiding tot kunstsmid Saneringsplan Scherpenisseperceel blijft dit jaar braak liggen J' Architect verliest praktijk uit oog Meldpunt onveilige situaties Donderdag 9 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Meer kantoor- en magazijnruimte nodig De verpeeghuisafdeling in het zorgcentrum Ten Anker in Tholen krijgt een andere indeling. De dagbehandeling voor dementerende ouderen zal dit jaar ook op zaterdag plaats gaan vinden. Er komt meer kantoor- en magazijn ruimte bij en de 275 personeelsleden en de tachtig vrij willigers worden bijgeschoold. Maartenshof Mooi gebouw De welstandscommissie die bouwaanvragen van particu lieren, bedrijven en instellingen beoordeelt, is vaak een onderwerp van gesprek. Niet alleen op verjaardagen. Vaak zou deze commissie veel te streng zijn waardoor de aanvraag moet worden aangepast. De bijeenkomsten van de welstandscommissie die uit architecten bestaat, vin den achter gesloten deuren plaats. Maar daar kan veran dering in komen als in 2004 de nieuwe woningwet wordt ingevoerd. Landbouw Meldpunt Kaaistraat 4, Steenbergen, 0167 - 563 430 Volop gratis parkeergelegenheid. Dat vertelde directeur M.P. Heijboer tijdens de nieuwjaarsreceptie don derdag in Ten Anker. De 'SVRZ is in verandering'. De zorg wordt kleinschaliger. Dat wil zeggen dat de groepen in het verpleeghuis Stel- berg en Vliedberg verkleind wor den. Nu zijn er vier groepen van 15 bewoners, straks moeten dat er 6 worden van 8 bewoners. Twaalf be woners worden later ondergebracht in de nieuw te bouwen serviceflat. Dat plan wordt volgens Heijboer weer 'vlot getrokken,' zodat het project in 2004 kan worden uitge voerd. Hij noemt de nieuwbouw dringend nodig omdat de flat verou derd is. Bij de nieuwbouw wordt er ook weer aan hoogbouw gedacht, maar met grotere kamers en andere voorzieningen samen. Voor dit jaar is voor de nieuwe op zet in het verpleeghuis ruimte no dig. De bestaande kantoorruimtes in het verpleeghuis verdwijnen. Er ko men drie nieuwe kantoorruimtes aan de zuidkant van de glazen gang (tussen het centrale deel en het ver pleeghuis) waar ze een stuk van het terras zullen innemen. En de bin nentuin tussen de Vliedberg en de Stelberg wordt tot bergruimte ver bouwd. Het betekent voor de afde ling dit jaar een flinke verandering. Ook de dagbehandeling voor psy- cho-geriatrische ouderen van buiten het zorgcentrum verandert. Nu wordt dagbehandeling doordeweeks gegeven, maar voor die zorg komt ook op zaterdag een mogelijkheid. Het gaat om zes personen. Nu ko men ouderen twee of vier dagen in Ten Anker samen in de 'huiskamer' van het verpleeghuis waar verschil lende activiteiten worden gedaan. Op zaterdag wordt die ruimte niet benut terwijl er ook dan volgens Heijboer behoefte is aan dagbehan deling. De uitbreiding naar de zater dag vereist meer personeel, maar ook meer vrijwilligers. Voor bewoners die psychiatrische hulp nodig hebben, werkt Ten An ker samen met Emergis. Het gaat om ouderen uit het verpleeghuis en de serviceflat. Bedoeling is dat met de hulp van beide kanten deze ou deren zelfstandig kunnen blijven wonen. Alle medewerkers en vrij willigers gaan op cursus om inhoud te geven aan het project 'SVRZ in verandering'. Bedoeling is om het personeel en de vrijwilligers meer sociale vaardigheden aan de hand te doen om 'beter in te kunnen spelen op de wensen van onze cliënten.' Heijboer zei verder te hopen dat dit najaar de eerste paal voor de uitbrei ding van Maartenshof in Sint-Maar tensdijk kan worden geslagen. „We hopen dat de uitslag van het archeo logisch onderzoek geen onoverko melijke problemen oplevert." De formule van Fixet Sint-Anna- land wordt gewijzigd in Multimate. „Onze bouwmarkt komt vernieuwd en versterkt naar voren", zegt Frans Lindhout, die de bouwmarkt aan de Ceciliaweg heeft overgenomen van Hans Weggemans. Het bedrijf telt zeven medewerkers. „Voor de nieu we formule wordt de hele winkel drastisch aangepast. In maart of april zal de verbouwing klaar zijn." Lindhout gaat het assortiment van de doe-het-zelf-markt uitbreiden met sanitair als badkamers, c.v.-ke- tels en schakelmaterialen. Per 1 ja nuari is zijn installatiebedrijf Lind- hout-Potter uit Sint-Maartensdijk ook verhuisd naar de Ceciliaweg in Sint-Annaland. Het installatiebe drijf telt twaalf medewerkers o.l.v. Henk van Dijke, terwijl Marco van Meel van de bouwmarkt nu de kan toorwerkzaamheden van het instal latiebedrijf is gaan doen. De pindabakkerij uit Sint-Maartens dijk is op zoek naar definitieve huis vesting en naar woonruimte voor vijf medewerkers. „We hebben drie personeelsleden uit Den Haag en twee uit Rotterdam die al dik een jaar op de wachtlijst staan", zegt di recteur Gerard Polderman. „Die mensen zijn het op en neer rijden onderhand moe en willen op Tholen een huis huren." De andere helft van de tien personeelsleden is op het eiland woonachtig. „Het is moeilijk om woonruimte te vin den." Polderman zoekt ook voor zijn bedrijf naar een betere stek. „We zitten al vijftien jaar in het be drijfsverzamelgebouw. Daar zaten we goed, maar de groei zit erin. De markt is goed, de mensen blijven pinda's eten." Polderman heeft in de loop van de tijd wel ruimte bijge- huurd omdat er nogal wat onderne mingen in het bedrijfsverzamege- bouw verhuizen. „Voor onze defi nitieve huisvesting willen we op Tholen blijven. Daarom hebben we eerder op de veiling van de bank al een bod gedaan op de voormalige zilveruienfabriek van Massagia aan de Nijverheidsweg. Dat is toen niet doorgegaan, hoewel we de hoogste waren. We wachten nu maar af", al dus Gerard Polderman. In Poortvliet zijn twee winkels aan de Markt gesloten. Kapsalon Adrie Zwagemaker en drogisterij Langen- huizen. De eerste wegens privérede nen, de tweede omdat het finan- cieel-economisch niet meer haal baar bleek. Adrie Zwagemaker be gon dertien jaar geleden in Poort vliet een eigen zaak, nadat hij eerst bij Leen Rijstenbii in Oud-Vosse- meer had gewerkt. In financieel- economische zin was er geen vuiltje aan de lucht. „Het was een goed lo pende zaak met een streekfunctie", vertelt Zwagemaker. Privé-omstan- digheden noopten hem om toch te stoppen. „Het pand wordt verkocht en zelf ga ik in het Belgische Has selt in loondienst werken als kap per." Een eindje verder op de Poortvlietse Markt gaat ook drogisterij Langen- huizen dicht. Vandaag is de winkel voor de laatste dag geopend. Het rendement was hier de oorzaak van de sluiting. „Er moest geld bij", al dus Hans Langenhuizen. Hij en zijn vrouw begonnen in 2000 met de drogisterij, nadat H. IJsseldijk was overleden. Die had jarenlang een drogisterij in de Langestraat. Nu ook Langenhuizen sluit, heeft Poortvliet geen drogisterij meer. „Jammer voor het dorp, maar als je bedrijf niets opbrengt, dan moet je stoppen. Als we quitte hadden ge speeld, waren we nog wel doorge gaan." Zowel dhr. als mevr. Lan genhuizen heeft een ander hoofd beroep, zodat de drogisterij maar bijzaak was. Het recent verschenen jaarboek van de Halsterse heemkundekring Halchterth heeft enkele raakvlakken met Tholen. In een achttal verhalen over uiteenlopende onderwerpen herleeft het verleden van dit West- Brabantse dorp. Eén daarvan gaat over Jacob Pieter Verburg uit Scher- penisse, die in 1944 in Halsteren is begraven. Hij blijkt op 36-jarige leeftijd te zijn verdronken ter hoog te van Poortvliet, terwijl hij op de fiets over het geïnundeerde eiland onderweg was naar zijn evacuatie adres in Tholen (waar zijn vader woonde). Omdat de begraafplaats in Tholen drassig was, kon daar niet begraven worden en werd naar Hal steren uitgeweken. In totaal zijn daar tijdens de evacuatieperiode zes Tholenaren begraven. Vijf van hen zijn na de oorlog herbegraven op het eiland, maar Verburg is blijven liggen. 'Laat Jacob maar rusten waar hij rust', oordeelde zijn vader destijds volgens de schrijver van het verhaal. Ook het tweede Thoolse raakvlak heeft met de begraafplaats te ma ken. Aanleiding is de vondst van een blikken grafornament, afkom stig van het graf van de in 1817 in Tholen geboren Helena Ooms, een boerendochter van Schakerloo. Zij trouwde met Adriaan de Wit en overleed in 1891 in Halsteren. Verder bevat het jaarboek onder meer artikelen over het ontstaan van de harmonie St. Cecilia Eensge zindheid, de Halsterse ijsclub, een rechtszaak uit 1739 en recepten uit grootmoeders tijd. Het boek is gra tis voor de 422 leden van Halchterth (waaronder elf van Tholen), voor andere belangstellenden is het te koop. VERVOLG VAN VOORPAGINA Raadslid Piet noemt de situatie 'niet onoplosbaar.' Hij erkent dat de mi lieuvergunning nu 'te krap is waar door er geen vrachtwagen meer bij kan.' „Door het nieuwe logistiek centrum in Sint-Maartensdijk is 80% van de vervoersbewegingen op de Paasdijkweg naar Bouman-Pot- ter weg, dus is er ruimte voor Bu- delpack. De frustratie bij het bedrijf is ook, dat er voor nieuwe vesti gingen vanalles wordt gedaan. De commissie heeft het vertrek van de technische dienst en Budelpack in ternational naar Bergen op Zoom in elk geval betreurd. We moeten nu echter naar de toekomst kijken, daar was dit open gesprek met Budel pack voor bedoeld", aldus Piet. Bakker wacht de actie van b. en w. af. Hij kijkt terug op een goed jaar 2002. „Onze verwachtingen zijn overtroffen. Gezien onze sterke groei in de afgelopen tien jaar ma ken we nu pas op de plaats. Kwam in 1994 nog honderd procent van de omzet uit Poortvliet, nu is dat maar 20% meer. Maar Budelpack zit qua arbeidspotentieel en -moraal goed in Poortvliet, evenals wat logistiek betreft. Alleen het vestigingsklimaat is slecht en dat zou de gemeente moeten verbeteren", zegt directeur Jan Bakker. Het smeedijzeren kruis van Jasperse staat in het noordkoor van de kerk van de Hervormde Gemeente naast het grafmonument in de vorm van een tempel van Cornelis Liens uit 1636. Een smeedijzeren kruis op een marmeren steen siert sinds begin de cember het kleine koor van de Hervormde kerk in Sint-Maartensdijk. Het kruis is een geschenk van oud-inwoner Sjaak Jasperse uit Terneu- zen wiens opa Joh. de Bres 26 jaar lang predikant was in de smalstad. De kerkvoogdij is erg ingenomen met de aanwinst, maar ook de maker is blij dat het werkstuk waar hij 109 uur aan besteedde, een plaats heeft gekregen in het monumentale gebouw. Jasperse maakte het kruis aan de op leiding bouw- en kunstsmid van het Atelier in Brugge. Hij rondde de cursus begin vorig jaar af, maar mocht niet eerder afstand doen van het werkstuk. Het moest een jaar lang opvraagbaar blijven voor de opleiding, zodat het bijvoorbeeld tijdens open dagen van het Atelier kon worden getoond. Er was veel belangstelling voor het kruis, legt de maker uit. Als het niet in Sint- Maartensdijk was aanvaard, was het waarschijnlijk in België terecht ge komen. „Er is een museum dat zich toelegt op het tentoonstellen van kruizen dat interesse had, maar ook de Sint Baafskathedraal in Brugge wilde het opstellen in de crypte. Daar is nog veel ruimte. Maar ik ben toch heel blij dat het in de kerk van Smurdiek staat. Het heeft een prachtige plaats gekregen. Het is in de lijnolie gezet zodat het mooi glimt. Als mensen via het koor de kerk binnenkomen, kunnen ze er niet omheen." Het object stelt het kruis voor als zinnebeeld van het christelijk ge loof, waarin een aantal symbolen zijn verwerkt zoals de tekens van het Griekse alfabet, de eerste letter Alfa en de laatste letter Omega in de dwarsstukken van het kruis. Ze ver wijzen naar de bijbelse uitdrukking uit het boek Openbaringen ('Ik ben de alfa en de omega'), het begin en het einde, de Eeuwige. En het sym bool voor Jezus Christus, de zoon van God, uitgedrukt in de Griekse hoofdletters PX, maar uit te spreken als ro en chi en niet te verwarren met het Latijnse Pax Christi. Maar ook de slang die zich, net als in het paradijsverhaal in de bijbel, als verleider naar de appel (in dit geval van messing) kronkelt. Jas perse schonk het werkstuk aan de stichting vermogensbeheer Her vormde Gemeente Sint-Maartens dijk en droeg het op 6 december over aan het stichtingsbestuur. Kerkvoogd C. Knuist is ingenomen met de bijzondere gift. „Jasperse heeft een bepaalde binding met deze kerk omdat zijn opa hier 26 jaar do minee is geweest. Ook als kind be zocht hij deze kerk en de belangstel ling voor geschiedenis heeft hij van zijn vader Piet Jasperse meegekre gen. We zijn er blij mee, want zo'n werkstuk zou bijvoorbeeld ook goed in het gemeentehuis kunnen staan. Als kerkvoogdij hadden we er geen bezwaar tegen om het in de kerk te plaatsen. We hebben voor het kleine koor gekozen omdat hier ook al de graftombe van Floris van Borssele staat en het grafmonument van Cornelis Liens, rentmeester van de Oranjes, een kerkbank van voor de restauratie van 1976 en een avondmaalstel van tin uit de zeven tiende eeuw. En als het hier staat, leidt het ook niet af tijdens de dienst." Jasperse smeedde het kruis uit staaf- materiaal van 40 bij 12 millimeter. „Alles op de hoorn van het aam beeld, maar de letters zijn uitgekapt uit een plaat ijzer op de baan van het aambeeld," zo legt hij uit. Uren be steedde hij aan het smeedwerk in Vlaanderen, waar volgens hem de siersmeedkunst meer leeft dan in Nederland. Jasperse leerde op het Atelier veel van zijn leermeester Josef Decraene die zelfstandig kunstsmid is in Avelgem (tussen Kortrijk en Ronse) en waarmee hij nog steeds contact onderhoudt. Het zwarte stuk marmer dat als sok kel dient, haalde Jasperse bij een steenhouwer. Er zit een witte lijn doorheen, die volgens hem de hori zon symboliseert. Dat het ijzer zo mooi zwart is, komt door de lijnolie, zegt hij. Eerst wordt het ijzer bij 400 graden gestookt, daarna ge schuurd, met olie ingesmeerd waar na de olie verbrandt en de koolstof achterblijft die de zwarte glimmen de kleur aan het kruis geeft. „Ik heb er mijn ziel en zaligheid ingelegd. Het heeft een goede functie gekre gen. Op die plek heeft het nergens van te lijden. Ik heb hét altijd een heel mooi gebouw gevonden. Smid Frans Knook heeft er het deksel voor de doopvont gemaakt. Gedre ven in rood koper. Hij was mijn leermeester, nu mag zijn knecht er ook bij." Jasperse is docent metaal- en las techniek aan het ROC en aan de ste delijke scholengemeenschap De Re de in Terneuzen. Na zijn opleiding in Brugge mag hij zich sier- of kunstsmid noemen en een eigen be drijf beginnen. Maar daar voelt hij niet veel voor. „Ach, ik zal wel eens een kandelaar voor deze en gene maken, maar ik maak er geen be roep van. Ik noem mezelf liever staalvervormer." Sloopbedrijf Jeroense uit Sint-Annaland is bezig met het afbreken van de boerderij aan de Molenweg in Scherpenisse waar de familie Suur- land tot twee jaar geleden woonde. De gemeente kocht het terrein met opstallen, maar ook het daarnaast gelegen stuk grond van bouwbedrijf Hans Weggemans, om het te gaan gebruiken als woningbouwgrond. Het gaat om een terrein van 4250 vierkante meter in totaal. Volgens wethouder K.A. Heijboer is er nog geen plan gemaakt voor het perceel. Dit jaar zal er volgens hem ook nog niet gebouwd worden. „Er wordt nu een saneringsplan geschreven. Dat moet naar de provincie voor goed keuring. Er is niets te zeggen over een tijdsplanning." Hier en daar is het terrein vervuild. Dat zal ook in het saneringsplan worden vermeld. „Als die verontrei niging opgeruimd moet worden, dan zullen we dat doen. Dat is duide lijk." De familie Suurland woonde onge veer 30 jaar op de boerderij. Bij de sloop kwam de oorspronkelijke ge- rotste gevel van het woonhuis te voorschijn. Daaromheen was een nieuwe buitenmuur gemetseld met nieuwe kozijnen. Aan het woonhuis was de schuur gebouwd. Daarnaast stond er een garage, een wagenhuis, maar ook aan de dorpskant van de woning stond een schuur. Suurland heeft er in de loop der jaren melk koeien en stieren, maar ook varkens gehouden totdat hij - samen met zijn zoon Jaap, de opvolger - geheel overstapte op de akkerbouw en bloemzaadteelt. De akkers van het bedrijf lagen verspreid: in de Scher- penissepolder, aan de Rand en aan de Noorddijk. vo Bij de ruilverkaveling Poortvliet kon het bedrijf worden uitgeplaatst, dat wil zeggen dat er een nieuwe boerde rij in het buitengebied kon worden gebouwd, aan de Lage Broekweg in de Scherpenissepolder. Het bestaan de bedrijf in de bebouwde kom kon gesaneerd worden. Bijna al het ak kerland ligt nu rond of dichtbij de hofstede. De gemeentegrond aan de Molen weg blijft dit jaar braak liggen. Nu de opstallen nagenoeg zijn verwij derd, komt de achterzijde van grote oormalige kunstmestloods vanaf de olenweg in het zicht liggen. In de eerste helft van dit jaar komt het college met een 'welstandsnota' waarin het beleid voor de gemeente wordt voorgesteld, zo kondigde wethouder W.C. van Kempen on langs aan in de commissie gemeen telijke ontwikkeling. SGP en D66 gaven alvast wat voor zetjes. Zo pleitte J.M. Aarnoudse (SGP) er voor om in de welstands commissie een burger op te nemen die 'bouwkundig onderlegd is'. Een vakbekwame inwoner die enigszins tegengas kan leveren aan de drie professionele architecten, die vol gens Aarnoudse vooral naar het es thetische kijken, maar daarbij de praktijk weieens uit het oog willen verliezen. J. van den Donker (D66) vond één burger te weinig. Volgens hem zou den er twee burgers ziting moeten nemen in de welstandscommissie, zodat het gezelschap uit een oneven aantal personen bestaat. „Vaak is de mening van de commissie subjec tief. Kan die wat minder subjectief zijn?" R. Ravensteijn (VVD) was het eens met zijn collega-raadsleden. Hij wees er op dat de welstandscom missie over het algemeen niet erg geliefd is. „Die ligt niet zo best. We moeten criteria vaststellen voor welstand. Een of twee burgers maakt mij niet zoveel uit. Als het maar deskundigen zijn, waarvan er een uit het buitengebied moet ko men om de landbouw te vertegen woordigen." J. Oudesluijs (PvdA) vond dat in de nieuwe bouwverordening ook re gels moeten komen voor de inten sieve veehouderij. Die zouden voor zien moeten worden van een noodstroomvoorziening, zo zei hij. Hij wees op het uitvallen van de ventilatie door een stroomstoring in de stal aan de Priestermeetweg in Poortvliet, waar in oktober 1770 varkens het leven lieten. Van Kempen vond het nog te vroeg om al over de samenstelling van de commissie te praten, maar de bood schap was duidelijk. Hij legde uit dat er eerst een welstandsnota komt die voor 1 juli 2004 vastgesteld moet zijn in verband met de invoe ring van de nieuwe woningwet op die datum. Hij stelde voor het 'lo pende beleid' voort te zetten. Als er nu al weer wijzigingen zou den worden aangebracht in de bouwverordening zou dat zoveel overhoop halen dat burgers langer moeten wachten voordat hun bouw- aanvraag behandeld kan worden, zei afdelingshoofd G.H. Logt. De welstandscommissie wordt openbaar en er kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. De daling van het aantal dodelijke verkeersslachtoffers in Zeeland lijkt door te zetten. Vorig jaar overleden in onze provincie 29 mensen door een verkeersongeluk, zes minder dan in beide voorgaande jaren. Eén daarvan was op Tholen te betreuren. Het aantal mensen dat na een ver keersongeluk naar het ziekenhuis moest, is nog niet bekend. Naar ver wachting zal dit ongeveer gelijk zijn gebleven. In alle Zeeuwse regio's, uitgezon derd Schouwen-Duiveland, waren vorig jaar minder doden in het ver keer te betreuren in vergelijking met 2001. Op de Bevelanden vielen 9 doden, op Walcheren 6 en in Zeeuws-Vlaanderen 8. In Laatstge noemde regio lag dat aantal in 2001 nog op 15. Op Schouwen was er meer dan een verdubbeling, van 2 naar 5 slachtoffers. Tholen kende ook in 2001 één dodelijk veronge lukte in het verkeer. Het aantal van 29 is voor Zeeland het laagste sinds 1956. In die tijd telde onze provincie 36 auto's per 1000 inwoners, terwijl er dat nu 460 zijn. In de maanden juli en augustus - wanneer het door vakanties aanmer kelijk drukker is op de Zeeuwse we gen - vielen de meeste slachtoffers, namelijk 12. Van de 29 slachtoffers waren er tien tussen 40 en 64 jaar oud (10 in 2001), zes waren ouder dan 65 (8 in 2001), negen vielen in de categorie 23 t/m 39 jaar (11 in 2001), drie in de categorie 16 t/m 22 jaar (5 in 2001) en één was jonger dan 16 jaar (1 in 2001). Drie slachtoffers hadden een buitenlandse nationaliteit, tegen elf in 2001. In eenderde van de ge vallen (9 keer) was er sprake van een eenzijdig ongeval. In één op de vijf gevallen was een motorrijder het slachtoffer, een forse stijging ten op zichte van voorgaande jaren. Hoe wel er bijna net zo vaak een brom fietser in het geding was, is het aantal dodelijke slachtoffers in deze categorie gehalveerd. Naast zes mo torrijders en zeven bromfietsers wa ren veertien bestuurders of inzitten den van personenauto's onder de verkeersslachtoffers. Hoewel het regionaal orgaan ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ) blij is met de dalende trend, is men niet tevreden. Elke dode in het ver keer is er een teveel en bovendien vallen er nog steeds slachtoffers die te vermijden zouden zijn geweest. Sinds maandag kent onze provincie een meldpunt verkeersonveiligheid, een initiatief van ROVZ en 3VO. Mensen kunnen opmerkingen of klachten over onveilige situaties te lefonisch melden (0800-8375337) of via e-mail: meldpuntverkeer@zee- land.nl. Het vaak voorkomen van bijna-ongevallen, gevaarlijke over steken, belemmering van zicht, on veiligheid bij wegwerkzaamheden, onduidelijke bebording, sluipver- keer, wegen waar gevaarlijk hard wordt gereden zijn voorbeelden van zaken die gemeld kunnen worden. Simpele zaken worden binnen een week opgelost, voor ingewikkelder meldingen staat een reactietijd van zes weken. Maar niet alle klachten kunnen meteen worden opgelost en soms kan een verkeerssituatie hele maal niet veranderd worden. Maar melders krijgen altijd een reactie. v O r 71 Advertentie I.M. Aan de Molenweg in Scherpenisse worden het woonhuis en de schuren door sloopbedrijf Jeroense uit Sint-Annnaland afgebroken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7