Tekorten erfgoed en schade vossen Bijna verdubbeling van aantal leerlingen zorgde er voor dat er nieuw lokaal kwam Wat zal beleggingsjaar 2003 ons brengen? Paul van der Wal op rand statenzetel Verburgh b.,. 50 Uit de staten van Zeeland Henny Polderman kandidaat-gedeputeerde De winkel moet leeg! Kortingen tot wel II Tholen in bedrijf Donderdag 9 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Faunabeleid Omroep Zeeland nieuw schoolmeubilair Disco, clown, ballonnen De rit in de achtbaan '2000, 2001 en 2002' was er één die erg wild was. Aanvankelijk werden wij nog naar gro te hoogten gebracht (AEX-index op ruim 700 punten in maart 2000), maar daarna zette de daling in met als diep tepunt 280,72 punten op 24 september 2002. De strategie voor 2003 Thoolse PvdA-kandidaat negende De 52-jarige R.P. van der Wal uit Sint-Maartensdijk hoopt met zijn negende plaats op de PvdA-kandidaten- lijst in maart door te kunnen dringen tot provinciale sta ten van Zeeland. De partij heeft nu acht zetels, maar door de invoering van het duale stelsel maken de gede puteerden straks geen deel meer uit van de staten. De PvdA heeft nu zelfs twee leden in het dagelijks provin ciebestuur: D.J.P. Bruinooge en drs. G.L.C.M. de Kok. De eerste stopt ermee, De Kok gaat door en is zaterdag tot lijsttrekker gekozen. Thoolse stijgt naar 2de plaats bij WD „Een mooie plek", zegt mevr. H.A. Polderman-Martin uit Tholen over haar tweede plaats op de kandidatenlijst van de VVD voor de statenverkiezingen op dinsdag 11 maart. In 1999 stond ze nog op de vierde plek, zodat ze een flinke sprong heeft gemaakt. „Die tweede plaats geeft een stukje extra verantwoordelijkheid, dat voel je direct." Ze is kandidaat-gedeputeerde en kandidaat-frac tievoorzitter, afhankelijk van de taak die lijsttrekker J. Suurmond uit Schoondijke krijgt. Generalist Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 227940 Fax 245360 *1 8 Wij zijn de showroom aan het verbouwen. i i Vrijdag 20 december 2002 was de dag waarop de staten van Zeeland weer in vergadering bijeen kwamen. Het was tevens de laatste in het jaar 2002 en ook de op één na laatste 'gewone' statenvergadering in de zittingspe riode 1999-2003. Een twintigtal agendapunten vroeg de aandacht in een vergadering die zich uitstrekte over de ochtend en de middag. meer inhield om omroep Zee land een extra incidentele bijdrage te verlenen van 250.000,00 euro. Een grote meerderheid van de staten steunde dat voorstel, mede ge let op de inhoud van het be leidsplan van omroep Zeeland voor 2002-2006. Dit voorstel lag voor de SGP- fractie anders. De woordvoerder van die fractie betoogde dat het voor het de mocratisch functioneren van de samenleving van groot belang is dat er een verantwoorde in formatievoorziening is. Hij zei verder de journalistieke kwali teit van de omroep Zeeland po sitief te beoordelen. Toch steun de hij het voorstel niet. Het pijnpunt zat er bij zijn fractie in, dat het wettelijk (Mediawet) uit gesloten is om aan een finan ciële bijdrage richtlijnen te ver binden en met name richtlijnen gebaseerd op de Bijbel. Hij gaf aan dat zijn fractie van oordeel is dat geen enkel orgaan zonder richtlijnen kan. En dat zonder overigens ook maar enigszins afbreuk te willen doen aan de journalistieke onafhankelijkheid en vrijheid van meningsuiting. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot het vaststellen van de nota Faunabeleid Zee land. Met de inwerkingtreding van de Flora- en Faunawet per 1 april 2002 heeft de provinciale overheid er een taak bij gekre gen. De provinciale taak bestaat in hoofdzaak uit het verlenen van ontheffingen in het kader van de schadebestrijding ter veiligstelling van onder andere: - het belang van de volksge zondheid en de openbare vei ligheid - ter voorkoming van belangrij ke schade aan de landbouw en ter voorkoming van schade aan flora en fauna. Hoewel het college van gede puteerde staten in het voorstel aan de staten aangaf te hebben gekozen voor pragmatische be nadering was er van met name de zijde van de WD, CDA en SGP nog wel kritiek omdat de nota nog te weinig mogelijkhe den bood om op te treden ter voorkoming van schade voor de landbouw. Zo werd er een amendement van de WD aan genomen om ontheffingen te kunnen verlenen voor regulatie van de vos door middel van het doden met het geweer. Nadat nog enige onderwerpen waren gepasseerd, werd de vergade ring aan het einde van de mid dag gesloten. G.D. Roeland, SGP, Sint- Annaland. Het was gedeputeerde G.L.C.M. de Kok die namens het college van gedeputeerde Staten de meeste agendapunten had te verdedigen. In de eerste plaats nam het voorstel over de finan ciële problematiek van de Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) de nodige tijd in beslag. Deze betrekkelijk nieuwe stich ting kampt met een tekort aan geld. Zo bleken er niet alleen in cidentele tekorten over de jaren 2002 en 2003 maar daarnaast was er een structureel tekort van 109.300 euro vanaf het jaar 2003. Aan de staten waren voorstellen gedaan om de fi nanciële nood te lenigen. Ver der werd een voornemen ken baar gemaakt om SCEZ met ingang van 2003 jaarlijks een bedrag van 10.000 euro te laten bezuinigen. Het waren met na me CDA en SGP die zich daarte gen verzetten en die om dat verzet kracht bij te zetten samen een motie indienden. In die mo tie werd aangegeven dat SCEZ in staat moet worden gesteld om haar taken naar behoren uit te voeren en daarom een bezui niging vanlO.OOO euro niet aan de orde is. Een meerderheid van de staten steunde de motie, zodat die werd aangenomen. Verder werden door meerdere partijen vraagtekens gezet bij de vraag of de gedeputeerde het financieel aspect inzake de aan de provincie gelieerde in stellingen en vooral dat van de SCEZ wel helemaal in de hand heeft. Definitieve conclusies werden niet getrokken, omdat de commissie van onderzoek uit de staten van Zeeland dat aspect in handen heeft en naar verwachting nog deze zittings periode van de staten met een rapportage komt. Een was ander aangelegen punt een voorstel dat onder De eerste nieuwjaarsbijeenkomst van de Sint-Anthoniusschool kreeg door de ingebruikname van het nieuwe leslokaal en het houten speeltoestel op het schoolplein een extra feestelijk tintje. VERVOLG VAN VOOR PAGINA De Sint-Anthoniusschool verhuis de in 1976 van de Dorpsweg naar het huidige gebouw aan de Burge meester Versluysstraat. Het aantal leerlingen stabiliseerde in de jaren tachtig en negentig rond de vijftig kinderen en de lesruimtes en an dere onderdelen voldeden prima. „Het ruimteprobleem ontstond ei genlijk pas zo'n twee jaar geleden. Het aantal leerlingen schoot plot seling sterk omhoog en uiteinde lijk leidde de populariteit voor on ze school bijna tot een verdub beling van het vertrouwde aantal leerlingen. We moesten dus wel naarstig op zoek naar een goede oplossing voor de kinderen, want de kwali teit van het onderwijs staat bij ons zeer hoog in het vaandel. De kin deren van groep 2 hebben gelukkig vanaf nu weer hun eigen stek en de docentenkamer is weer het domein van het onderwij steam. Tevens hebben we de afgelopen weken de keuken gemoderniseerd en er is veel nieuw schoolmeubilair aange schaft", aldus een tevreden Sof- fers. Op de vraag waardoor de enorme toename van het aantal leerlingen op zijn school is ontstaan, moet de directeur het antwoord eigenlijk schuldig blijven. „Ik denk dat mo derne ouders meer gaan rondkij ken. Scholen worden eerst kritisch met elkaar vergeleken en pas daar na wordt besloten naar welke school het kind gaat. Vroeger had iedere basisschool heel duidelijk zijn eigen identiteit en het was on denkbaar dat een protestants kind naar een katholieke basisschool (of andersom) werd gedaan. Er vesti gen zich bovendien steeds meer jonge gezinnen in Oud-Vossemeer. We hebben nu zelfs al enkele aan meldingen binnen van kinderen die binnenkort in nieuwbouwwijk De Welhoek komen wonen. Vorig schooljaar bestond groep 8 uit slechts vijf leerlingen, dit jaar ver laten veertien kinderen onze school en dat speelt natuurlijk ook een belangrijke rol in het leerlin genbestand." Nadat directeur Soffers zijn nieuwjaarswensen aan de aanwezi gen heeft overgebracht, valt aan Gerard Brooijmans de eer te beurt om het nieuwe lokaal officieel te openen. Brooijmans is weliswaar onlangs teruggetreden als voorzit ter van de schoolcommissie maar in die hoedanigheid is hij de afge lopen jaren zeer nauw betrokken geweest bij de totstandkoming van de nieuwbouw. Na het doorknippen van een ge kleurd lint, wacht hem buiten op het schoolplein nog een officiële handeling. Samen met de honderd ste leerling, de vierjarige Marijn van Raay, onthuldt de oud-voorzit ter het nieuwe houten speeltoestel dat speciaal voor de jongste leer lingen is aangeschaft.Onder luid applaus gaat Marijn als eerste van de nieuwe glijbaan naar beneden en tegelijkertijd laten alle leerlin gen van de Sint Anthoniusschool een kleurige ballon de lucht in vliegen. Muzikaal ondersteund door dweilorkest De Neutekrae- kers wordt het (ondanks de bittere kou) een vrolijk schouwspel. Na de plichtplegingen kunnen de aan wezigen zich binnen warmen aan koffie met cake en er is voor ieder een gelegenheid om het nieuwe lo kaal te bezichtigen. Voor de kinderen is er van alles te beleven, de kleintjes krijgen be zoek van een clown en voor de oudere leerlingen is een leslokaal omgebouwd als disco. De eerste nieuwjaarsbijeenkomst van de Sint-Anthoniusschool wordt op een informele wijze in het speel lokaal voortgezet en leden van de schoolcommissie, de ouder commissie, leerkrachten en ouders brengen een toost uit op de toe komst van de katholieke basis school in Oud-Vossemeer. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het pakket is ontwikkeld door Scoop, waarvan projectleider Wil lem Huijbreghs en Mercedes Wal- rave bij de presentatie aanwezig zijn. Ze waren eerder die ochtend ook in Nieuw-Vossemeer en gaan van Stavenisse door naar Goederee de, want in elk van de drie destijds door de Ramp getroffen provincies is een basisschool uitgekozen. Voor het pakket bestaat ook elders in het land belangstelling, en daarom kan het gedownload worden van de website www.delta2003.nl. Voor de leerlingen is het dinsdag een spannehd UUrtje, Want er blijkt grote belangstelling te zijn van de pers. Fotografen en verslaggevers van twee regionale en twee lande lijke dagbladen en de Eendrachtbo- de, en mensen van de televisie (Jeugdjournaal en omroep Zeeland) verdringen zich rond de burge meester en de kinderen die het les pakket openmaken. Andere kin deren worden gefotografeerd of geïnterviewd. Prachtig vinden ze het, vooral de tijdstippen van uit zending op televisie geven ze aan elkaar door. AC0BAP01DER Mfr Door M.J. Potappel, beleggingsad viseur bij Rabobank Tholen, DSI gecertificeerd. Nadat de rente in de VS tot maart 2000 met forse stappen werd ver hoogd, zelfs tot 6,50%, zette Alan Greenspan van de Amerikaanse FED deze in 2002 op slechts 1,25%! Ook in Europa ging de rente omlaag, zij het in veel geringere mate dan in de VS. Met name onder druk van inflatie werd de rentevoet lange tijd op de rem gehouden - nu lijkt echter ook onze Duisenberg van de ECB het gaspedaal te hebben gevonden en zo werd het beleggend publiek onlangs getrakteerd op 0,5% renteverlaging. Op dit mo ment lijkt de rust iets weder te gaan keren op de financiële markten. De enorme beweeglijkheid van de beurs is inmiddels wat afgenomen. De afkeer van risico door beleggers is nog wel redelijk fors te noemen. Hiervan getuigen de rally op de goudmarkt en de enorme handel in obligaties in 2002. De aandelen markt werd daarentegen geken merkt door een aanmerkelijk lager handelsvolume. Het jaar 2003 moet het jaar worden waarin alles langzaam terugkeert naar normaal. Na de uitzinnig en thousiaste periode 1995-2000 is er zoals eerder gezegd een ongekende risicoaversie opgetreden. De we reldwijde koersdalingen van aande len in 2002 (in Europa 20% tot 30%) vallen nauwelijks te rijmen met de wereldwijde economische groei en de lage inflatie wereldwijd. In het verleden gingen koersdalin gen van deze omvang vrijwel altijd gepaard met een ernstige recessie, hoge rentestanden, grote werkloos heid en exploderende olie- en goud prijzen. De internet- en telecomhype heeft voor een enorme oververhitting in de conjunctuur gezorgd. Door de ri sicoaversie droogde de kapitaal markt als het ware op en bedrijven werden dientengevolge gedwongen tot balanssanering, de resultaatgroei kwam in werkelijkheid niet meer van de grond. Door de grote schom melingen in de economische groei is er een beeld van een onevenwich tige, broze, conjunctuur ontstaan. De consument bleef besteden, maar de producent bleef niet investeren. De investeringen leken na lange da ling in de loop van 2002 weer iets aan te trekken, helaas heeft deze trend zich (nog) niet voortgezet. Met name onder 'druk' van een gunstiger investeringsklimaat (lage rente, lagere loonkosten) kunnen de bedrijfsinvesteringen in 2003 moge lijk toenemen. De voorraden zijn bijzonder laag gehouden, bij een kleine opleving zal dit meteen ge volgen hebben voor de productie. Daarnaast hebben vrijwel alle on dernemingen forse kostenbesparin gen doorgevoerd, nu het is het ech ter tijd dat de omzet toe gaat nemen. Bedreigingen liggen in toenemende werkloosheid, waardoor de beste dingen weer onder druk kunnen ko men. Pensioenfondsen die minder zullen investeren in aandelen i.v.m. het rechttrekken van hun assetposi- ties, zullen deze keer niet de motor van het herstel zijn. Ook de Ameri kaanse dollar kan voorlopig nog on der druk blijven staan, wat slecht is voor de inkomsten van onze Neder landse internationals. Het zorgen kind in Europa is Duitsland. Forse werkloosheid en een star klimaat voor ondernemers kenmerken dit grote Europese land. De kans dat de investeringen hier snel en fors beter zullen worden lijkt klein. Ondertussen maken wij ons in Ne derland op voor verkiezingen en matige economische groei. Wereld wijd overheerst de dreiging van een oorlog tussen de VS en Irak, hier lijkt ook het grootste risico in gele gen. De dreiging is volgens sommi gen al voldoende om verlammend te werken op het broze herstel; de markt zou dan ook gebaat zijn bij een spoedige aanval op Irak met een korte duur. Naast het sentiment in de markt is de olieprijs hierbij na tuurlijk het sleutelwoord. Deze zal bij het uitbreken van dit conflict naar verwachting oplopen. Naar onze inschatting zal dit van tij delijke aard zijn, zoals dit ook in het begin van de jaren'90 is verlopen. Al met al is onze verwachting als volgt te schetsen: De economische groei in 2003 zal niet fors zijn. In de loop van 2003 wordt echter wel een omslag verwacht in het investe ringsklimaat, ook met name in in formatietechnologie. Bedrijfswin sten zijn de afgelopen jaren gestroomlijnd op de kosten en bij een toename van de omzet kan de bedrijfswinst goed herstellen. Uiter aard blijft het sentiment een zeer be langrijke, maar ook onvoorspelbare factor voor de markten. Als we deze gegevens naast de lage waarderin gen voor de effectenbeurzen in ogenschouw nemen, verwachten wij dat de AEX-index weer eens wat terrein kan winnen in 2003! Een koersdoel is immer een moeilijk ge geven, maar een herstel tot 400 - 425 punten achten wij niet ondenk baar. Het moge wel duidelijk zijn dat 700 punten nog een zeer lange weg is. Een uiterst belangrijk gegeven blijft de spreiding van vermogen over verschillende assets. De les die door de markten in de laatste 36 maanden is gegeven, is hierin hard en eenzij dig geweest. Met risicospreiding bedoelen wij niet alleen spreiding binnen het aandelenspectrum, zoals bijvoorbeeld over de aandelen ING, Ahold en Koninklijke Olie. De voornaamste keuze valt namelijk hiervoor; de keuze tussen liquiditei ten, obligaties, aandelen en onroe rend goed. De weging welke u aan deze assets toekent, bepaalt voor het grootste deel uw rendement. Uiter aard is het ook van groot belang om binnen deze assets zorg te dragen voor een goede spreiding. Een goede mogelijkheid hiervoor bieden beleggingsfondsen. Tegen een lage kostenvergoeding neemt u deel in een beleggingsfonds dat wordt aangestuurd door specialisten die voor u beleggen. Zo kent bij voorbeeld het fonds Robeco een spreiding over meer dan 200 aande len, wereldwijd. Het trackrecord, de staat van dienst van Robeco, is goed te noemen. Het 10-jaars gemiddelde ligt momenteel op ruim 8,7%. Dit is een gemiddelde dat door de tijd goed is gelouterd. Zowel de uitzin nige stemming op de aandelenmark ten van de periode 1995-2002 als de ronduit slechte jaren 2000, 2001 en 2002 zijn hierin opgenomen. Een deel van uw vermogen zou u dus hierin kunnen beleggen. Vervolgens is het verstandig om een deel van het beschikbare vermogen onder te brengen in korte solide obligaties of andere vastrentende waarden. Uiteraard kunt u altijd bij onze beleggingsadviseurs terecht voor een gefundeerd advies dat re kening houdt met spreiding van on der meer kasstromen, rente en aflos sing. De Rabobank heeft onlangs met enorm veel succes ingespeeld op de behoefte van veilige beleg gingsvormen middels de derde emissie van Rabobank Ledencertifi caten. Ruim 1,5 miljard haalde de Rabobank Groep hiermee uit de markt. Rabobank Ledencertificaten II noteren op dit moment al boven hun uitgiftekoers van 106. Het rendement is gekoppeld aan het ge middelde van de 10-jarige Staatsle ning 1% en wordt ieder kwartaal opnieuw vastgesteld. Het voordeel is dat de koers redelijk constant zal blijven en dat het rendement actueel blijft. Een andere of aanvullende mogelijkheid is deelnemen in een obligatiebeleggingsfonds, bijvoor beeld Lux-o-Rente, een obligatie fonds dat in 2002 goed was voor een rendement van ruim 11%! Dit obligatiefonds speelt met haar stra tegie zeer actief in op de ontwikke lingen van de kapitaalmarkt. Met de juiste spreiding kunt ook de moeilijke tijden van vandaag de dag goed aan. U heeft dan de voordelen van een stabiele buffer in rentende waarden en de mogelijkheid te pro fiteren van herstel op de aandelen markten. Ook een belegging in ga rantiecertificaten kan ook een prima mogelijkheid bieden om het risico verder terug te dringen. Mocht het met de aandelenmarkt tegen zitten, dan heeft u altijd de zekerheid van de garantiewaarden van het fonds. Gaat de markt naar boven, dan pro fiteert u toch van die stijging. Actieve beleggers adviseren wij met betrekking tot hun aandelenporte- feuille de accenten te leggen op fi nanciële waarden als ING en ABN Amro. Daarnaast adviseren wij u cyclische waarden als PHILIPS en REED ELSEVIER in de portefeuil le te nemen. Indien u internationaal bezig bent, is het aan te raden ook in de informatietechnologie en tele com een belang te nemen. Buiten de grenzen van Nederland is hier im mers een ruimer en grootschaliger aanbod. Namen als NOKIA en DELL komt u immers op Neder landse bodem niet tegen. Voor 2003 wensen wij u een goede gezondheid en een prima beursjaar toe! Afdeling Beleggingsadvies van Ra bobank Tholen. Advertentie I.M. bare volksvertegenwoordiger.' „Paul maakt een goede, redelijke kans om statenlid te worden", zegt mevr. Van der Wal bij afwezigheid van haar man. „Met het duale stel sel is de negende plek een verkies bare plaats. Ik ben er aardig posi tief over, want de PvdA heeft de stijgende lijn te pakken en de ver wachting is, dat we nog verder kunnen groeien." Van de huidige acht fractieleden komen er vijf niet meer terug: Bruinooge, G.H. Bosman, D.J. Holtkamp, S.P. de Pauw en L. Ver- meulen-Geschiere. Het zittende statenlid Maria le Roy is nu vier de, nieuweling Thijs Kramer, be kend van de Zeeuwse Milieu Fede ratie, vijfde. Docent sociologie Eric Hageman is de nieuwe zesde man, Tineke Luijendijk-Bergwerf is de zevende kandidaat, Giel Da lebout uit Bruinisse achtste en Van der Wal negende. Gerard Wester weel uit Tholen maakt op de 24ste plaats deel uit van de onverkiesba re staart van de PvdA-kandidaten- lijst voor de statenverkiezingen in maart. De 42 stemgerechtigde afgevaar digden van de verschillende afde lingen namen de voorgestelde lijst van de adviescommissie, waarin o.a. raadslid Luuk Blom uit Sint- Annaland zitting had, overigens niet zonder slag of stoot over. De als zevende geplaatste Marjan de Koster uit Rilland, voor wie oud wethouder Sjaak Moerland op de Thoolse PvdA-vergadering on langs nog een warm pleidooi voer de, werd zelfs als tweede voorge steld. Het zittende statenlid kreeg daarvoor echter maar 20 van de 42 stemmen. De derde plaats haalde ze wel en dat was al een grote vooruitgang ten opzichte van de zevende plek op de advieslijst. P. Holtring uit Koudekerke, door de adviescommissie aanbevolen als nieuwe fractievoorzitter, werd als nieuweling gelijk tweede. De ne gende plaats van Paul van der Wal kwam niet in gevaar. Zijn door de commissie geconstateerde .natuur lijke band met de mensen op de werkvloer' en zijn vele functies binnen de partij en de vakbewe ging maakten hem tot ,een herken- Henny Polderman zegt ,zeer tevre den' over de veranderingen die de VVD-leden aangebracht hebben. Niet alleen zij, maar ook Hans van Gorsel uit Oud-Vossemeer is een plaats opgeschoven en staat nu elf de. „Hij zal dus ook actief gaan meedenken in de statenfractie en dat is leuk voor hem." Van Gorsel was lange tijd actief in de gemeenteraad van Tholen. De provincie voert evenals de gemeente ook het duale stelsel in, zodat de gedeputeerden geen deel meer uitmaken van de provinciale staten. Daardoor maken meer kandidaten een kans op een statenzetel, als er tenminste geen gedeputeerden van buiten de fractie worden aangetrokken. „We hebben al genoeg telefoontjes gehad van Zeeuwse liberalen die dat willen", zegt Henny Polderman. Tweede Ka merlid Jan te Velthuis uit Middel burg is zo'n kandidaat-gedeputeer de van buiten de fractie. Hij is 22 januari niet meer herkiesbaar voor de Tweede kamer. Mevr. Polderman is overigens ook zelf beschikbaar als gedeputeerde. „Maar niet op elke post. Ik hoef het ook niet voor het geld te doen, maar alleen omdat ik het zelf graag wil. Mijn eigen leven moet ik wel op een rijtje kunnen houden. Als gede puteerde maak je ontzettend veel uren. Volgens de historie maakt een man die ook nog ambtenaar is, zoals Suurmond, meer kans dan een vrije ondernemer die ook nog vrouw is. Ik zou ook wel fractievoorzitter wil len zijn. Ik ben een generalist, dus dat ligt me wel, maar eerst moeten we de verkiezingsuitslag afwachten en dan beslist de fractie wie er voor zitter wordt en kandidaat-gedepu teerde is." De VVD werd in 1999 de grootste partij in Zeeland bij de statenver kiezingen, met evenveel zetels (10) als het CDA, maar met meer stem men. „De VVD staat er nu niet zo goed voor in de peilingen", stelt Henny Polderman vast. „We heb ben een goede lijst, een goed pro gramma en de VVD is ook een goe de partij, maar trends doorbreken, dat valt niet mee. Het zal dus moei lijk zijn om die 10 zetels te evena ren, maar daaraan gaan we wel hard werken. Bij de VVD zijn de twee gedepu teerden J.I. Hennekeij en J.G. van Zwieten niet meer herkiesbaar. Van de huidige liberale statenfractie ko men ook mr. H.J. van Geesbergen en mevr. C. Koster niet meer terug. C.W. Bierens, F.R. Streng, S.J. He- ij ning en J. van Harmeien zijn de nieuwelingen binnen de top tien. VERVOLG VAN VOORPAGINA Sinds anderhalf jaar neemt Van Gis teren, directeur van de Stichting Kinderopvang Bergen op Zoom, als interim-manager de honneurs waar in Tholen. Het ligt in de bedoeling dat Van Gisteren na 1 januari 2004 officieel de algehele leiding van de nieuwe organisatie op zich neemt. Naar een naam voor de gefuseerde stichting wordt nog gezocht. Van het oude bestuur in Tholen is alleen se cretaris N. Groenendijk overgeble ven. Th. Westerveld, A. Meloen en J. Versluys, de drie 'wijze mannen' die destijds werden aangetrokken om een oplossing te vinden voor de interne problemen, zijn toegetreden tot het nieuwe Thoolse bestuur. Het is nog onbekend of zij na de fusie aanblijven. Dit kalenderjaar wordt door beide stichtingen gebruikt om de fusie goed voor te bereiden. Jongeren stichten brand. Tien jongens uit Goes, tussen 13 en 16 jaar oud, zijn door de politie aan gehouden in verband met de brand die in de nieuwjaarsnacht twee ba sisscholen en een buurthuis met sporthal in de as legde. Zes van de jongens zitten nog vast en zijn voorgeleid aan de kinder rechter. Ze hebben de brand veroorzaakt door ruiten van één van de scholen te vernielen en vuurwerk naar bin nen te gooien. Advertentie I.M. V.l.n.r. Mario Potappel, Jack Verkamman, Edwin van Tatenhove en Kees de Wilde vormen het beleggingsteam van de Rabobank Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5