Provincie Zeeland Verkiezingen Provinciale Staten Jeugdbeleid Informatie-avond 3000 m2 exclusieve meubelen, slaapkamers, tapijten en accessoires inter Stvl I interieurs \Ar o n Wensen Worden Werkelijkheid Markt 23, 4695 CG Sint-Maartensdijk. Tel.: 0166 66 23 82 Oversteek Westerschelde Nieuwjaarsreceptie Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Donderdag 9 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 2/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Eind 2002 is de Nieuwsbrief jeugdzorg 7 verschenen. In onderstaand artikel hierover meer. Verder staat er een informatie-avond gepland op 16 januari over de N254, Nieuwe Rijksweg, het gedeelte tussen de A58 en spoorweg Middelburg-Goes. Er wordt gedacht aan plaatsing van rotondes ter hoogte van de N665 en bij de kruising met de Arendstraat (rotonde Eindewege). Vrijdag 10 januari, van 16.00 tot 18.00 uur, houdt het provinciaal bestuur een nieuwjaarsreceptie in het Statenzaalcomplex, Abdij IQ, Middelburg, ledereen is van harte welkom. Abdij Nieuws De verkiezingen voor Provinciale Staten worden op 11 maart gehouden. In de aanloop daar naar toe wordt zoals gebruikelijk campagne gevoerd. Politieke par tijen geven uitleg over hun partij programma voor de komende jaren. Voor veel mensen is het niet duidelijk wat het Provinciaal Bestuur allemaal doet, waar ze verantwoordelijk voor zijn en waar allemaal geld aan wordt uit gegeven. Om de positie van de provincie te verduidelijken zijn er diverse mogelijkheden om daar meer over te weten te komen. De afdeling Communicatie van de provincie heeft de beschikking over een filmzaal waar op vele manieren uitleg kan worden gegeven over het reilen en zeilen van de provincie. In de filmzaal kunnen groepen van maximaal 90 personen worden ontvangen. Een inleiding door een publieks voorlichter, vertoning van 'Be- stuursbeeld' en een bezichtiging van de Statenzaal zijn in het pro gramma opgenomen. Jongeren Voor jongeren is er een extra mogelijkheid om kennis te maken met de provincie en de provincia le politiek. De jongerentrailer is beschikbaar om bij scholen langs te gaan. Daarbij wordt de aan dacht gericht op scholieren tus sen de 16 en 24 jaar. De Zee landtrailer wordt ingezet in het kader van Jongeren Informeren Jongeren, een project in samen werking met de Hogeschool Zee land. Jongeren krijgen de gele genheid met leden van Provin ciale Staten van gedachten te wisselen over een gericht onder werp. Websites Informatie over de provincie is natuurlijk ook te vinden op de website, www.zeeland.nl. Op de site is te vinden wat er aan infor matiemateriaal beschikbaar is, welke rapporten er verkrijgbaar zijn, de agenda's van vergaderin gen van Statencommissies, Provinciale Staten en Gedepu teerde Staten. Verder zijn er gegevens opgenomen over de leden van Provinciale Staten en op welke wijze zij invulling den ken te geven aan het besturen van de provincie. Voor scholieren is er een interessante link naar www.provincies.nl. Deze site bevat een 'Internet-lesbrief' die voornamelijk gericht is op jonge ren tussen de 10 en 17 jaar. Voor elke doelgroep is er een apart programma. Open Dag Vlak voor de verkiezingen van Provinciale Staten op dinsdag 11 maart 2003 wordt de derde open dag provincies georgani seerd. Op deze dag, 8 maart 2003, is de volle omvang van het werkterrein te zien op het Abdijplein en in de gebouwen van het Abdijcomplex. Die dag zijn er overal informatiestands, exposi ties en mogelijkheden om actief het werkterrein van de provincie mee te beleven. Bezichtiging van de gebouwen is die dag ook mogelijk. Evenals voorgaande open dagen is er weer de moge lijkheid om gratis met het open baar vervoer naar het Abdij complex te komen. Informatieblad Wie meer wil weten over de gang van zaken binnen de provincie wat er allemaal mogelijk is, kan het informatieblad 'Op weg naar Provinciale Statenverkiezingen' opvragen bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nieuwsbrief jeugdzorg 7 Eind 2002 is de zevende Nieuwsbrief jeugdzorg versche nen. Hierin wordt onder andere aandacht besteed aan de aan- meldfunctie, de werkconferentie 'Van groen tot groot', de start van het cliëntenplatform, de kin dertelefoon en de nieuwe wer vingscampagne van pleegzorg. Van groen tot groot In oktober 2002 leverden hon derd deelnemers een bijdrage aan de werkconferentie 'Van groen tot groot'. Tijdens deze bij eenkomst wisselden instellingen, gemeenten en provincie met elkaar van gedachten over ont wikkelingen in de jeugdzorg. Centraal daarbij stond de verant woordelijkheid voor het opgroei en van jeugdigen van kind naar volwassenheid. Gedeputeerde Coppoolse sprak onder andere over de afstemming tussen pro vinciale jeugdzorg en gemeente lijk jeugdbeleid. Cliëntenplatform Een aantal jaren geleden werd geconstateerd dat de provincie bij het maken van beleid op het gebied van jeugdzorg te weinig de stem van cliënten hoorden. Om hieraan tegemoet te komen werd samen met het Klaverblad het project 'Cliënten in de Jeugd zorg' gestart. Al snel werd er een vertrouwenspersoon aange steld en werd de belangenbehar tiging naar instellingen en over heden opgepakt. Op 16 septem ber werd het provinciale cliënten platform voor Zeeland gepresen teerd. In dit platform zitten onder andere cliëntenraden, ouderver enigingen en de Nederlandse Vereniging van Pleeggezinnen. Ondertussen werpt het project zijn eerste vruchten af: de cliën ten hebben een eerste reactie gegeven op het concept beleids kader en in de tussenevaluatie van de vertrouwenspersoon is de stem van de cliënten eveneens gehoord. De Nieuwsbrief Jeugd zorg 7 is op te vragen bij het informatiecentrum. Een tunnel en een fiets/voetveer (Fast Ferry), dat zijn de oversteek- mogelijkheden van de Westerschelde in Zeeland per 15 maart 2003. De autoveren tussen Kruiningen en Perkpolder en tussen Vlissingen- Breskens houden die dag op te bestaan. In het informatieblad van de NV Westerscheldetunnel, BBA Fast Ferries, Connexxion, NS en Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, 'Oversteek Westerschelde', wordt informatie gegeven over de nieuwe oversteekmogelijkheden. Verder worden de abonnementsvormen en de tarieven (tol) van de tun nel en de Fast Ferry behandeld. Ook wordt er informatie verstrekt over de restitutiemogelijkheden van de abonnementen of waardekaarten die aan de autoveren zijn verbonden. Zij verliezen per 15 maart 2003 hun geldigheid. Tot 15 maart 2004 geldt hiervoor een restitutieregeling. Het informatieblad Oversteek Westerschelde is te verkrijgen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Informatieavond rotondes aansluiting N665 op N254 Van het gedeelte tussen de A58 en de spoorweg Middelburg- Goes, de N254 Nieuwe Rijksweg, maken per etmaal ongeveer 3000 a 3500 motorvoertuigen onbedoeld gebruik. Er wordt ver wacht dat er nog meer door gaand verkeer komt met de komst van de Westerschelde tunnel. Tussen de A58 en de N665 wordt regelmatig door motorrijders tussen het gewone verkeer geracet en dat levert ver- keersonveilige situaties op. Maatregelen In Provinciale Staten is in april 2002 besloten nog in 2003 maatregelen te nemen om het gebruik door onbedoeld door gaand verkeer te ontmoedigen. Naast de twee inmiddels gereali seerde rotondes bij de A58 wordt gedacht aan rotondes ter hoogte van de N665 en bij de kruising met de Arendsstraat (rotonde Eindewege). Op don derdag 16 januari vindt een informatie-avond plaats, waarin kennis kan worden genomen van de idee van plaatsing van de rotondes, de varianten en de gevolgen. Natuurlijk kan er ook op de gepresenteerde plannen worden gereageerd. De avond is voor iedereen toegankelijk en vindt plaats in Het Dorp huis Heer Arendhuis, Toren- ring 46 te 's-Heer Arends- kerke van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer Ten Broeke, telefoon 0118- 631584. Wie klachten heeft over het vliegverkeer van vliegveld Midden-Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor de registratie en beantwoording van klachten. De ingedien de klachten worden doorgegeven aan de "Commissie 28 luchtvaart wet". Deze commissie heeft ondermeer als taak er op toe te zien dat vragen en klachten over geluid naar behoren worden afgehandeld. In de commissie zitten vertegenwoordigers van: de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwonenden, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuzaken, mr. drs. A.J.G. Poppelaars. De werkzaamheden van de commissie staan uitgebreid beschreven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhandelen van klachten. Het klachtennum mer is: 0113-670018. Schriftelijke klachten over vliegverkeer van het vliegveld Midden- Zeeland kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de commis sie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informatiefolder is verkrijg baar bij de betrokken gemeenten en het Informatiecentrum van de pro vincie Zeeland. Nu sterk afgeprijsd! Kom snel langs van [Soute i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13