Meulvliet haakt af in titelstrijd futsal Levi Lindhout uit Scherpenisse beste dribbelaar van Curasao Judotoernooi in Haestinge Ledenstop dreigt bij Tholense Boys wegens veldentekort Schooldammen blijft op peil Bert Klunder in Meulvliet Van Haaften aan kop topscorerslijst h Dames AV C boeken winst tegen nummer 2 Haestinge dart zondag om geld Waslijst afwezigen nekt ambities Thoolse zaalvoetbalclub Koersballen Donderdag 9 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Veel te zwakke tegenstander voor dames Smerdiek Bolier zesde keer kampioen Reisduif Bruijnzeel/Vroegop eerste in dubbelspel Zeeuwse titelstrijd Door een teleurstellend 4-4 gelijkspel tegen Cromwiel uit Steenbergen heeft Meulvliet/Fixet maandagavond opnieuw terrein verloren in de tweede klasse van het re gionale zaalvoetbal. Het hoogst spelende futsalteam in de gemeente Tholen lijkt na een sterke start van de com petitie het spoor bijster. Promotie lijkt voor het team van captain Marco van der Wielen langzamerhand een uto pie. Echt rouwig zijn ze daar niet om bij Meulvliet, be kende interim-coach Peter Noordijke na afloop. „De wedstrijden in de eerste klasse worden altijd op vrijdag avond gehouden en de afstanden zijn veel groter. Omdat we vooral zaterdagvoetballers in de ploeg hebben, zou den we flink in de problemen komen." De donkere voetballers uit Brazilië hebben meestal de naam dat ze het beste kunnen toveren met een bal, maar op het Caraïbische eiland Curasao werd de twaalfjarige Levi Lindhout uit Scherpenisse uitgeroepen tot voetbal ler en dribbelaar van het jaar. Die eervolle vermelding ging met een grootse huldiging gepaard, waarvoor zelfs de minister van cultuur en sport en miss Curasao in actie kwamen. Voetbalvereniging denkt aan verhuizen Tholense Boys gaat bij de gemeente aandringen op een oplossing voor het tekort aan speel- en trainingsvelden. De vereniging loopt op sportpark De Bent tegen haar grenzen aan en een ledenstop dreigt. Omdat de noodza kelijke uitbreiding met een derde hoofdveld en een extra trainingsveld op De Bent niet mogelijk is, vraagt Tho lense Boys zich af of het niet beter is om het totale com plex te verplaatsen. Zware tijden Kunstgeschiedenis in Markiezenhof Trefzeker Topscorer Xiezien de vorst zal er komend weekeinde op de Thoolse velden -weinig voetbal te beleven zijn. Er "waren enkele inhaalwedstrijden vastgesteld, maar de normale com petitie wordt 18 januari pas weer 'vervolgd. Dat geeft gelegenheid om de tussenbalans op te maken. Met negen treffers gaat Erik van Haaften van Smerdiek aan de leiding, ge- ;volgd door zijn teamgenoot Niels Hage die één doelpunt minder scoorde. De derde plaats wordt ge deeld door Corné de Frel van Noad '67 en Patrick Ketting van WHS. De lijst van doelpuntenmakers telt op dit moment al 51 namen. De stand is als volgt: 1. Erik van Haaften (Smerdiek) 9 doelp; 2. Niels Hage (Smerdiek) 8 doelp; 3. Corné de Frel (Noad) en Patrick Ketting (WHS) 7 doelp; 5. Iwan Geense (Noad), Francel Kou semaker (Thol.Boys) en Jacco Va ders (Vosmeer) 6 doelp; 8. Hans Leune (WHS) 5 doelp; 9. William Vroegop (WHS), René van Vossen en Jaco Jansen (SPS) 4 doelp; 12. Martin Quist (SPS), Jordy Hage en Elmar v.d. Griek (Smerdiek) en Je remy Gierman (Stavenisse) 3 doelp; 16. Arjan Moerland (Noad), Jaben Kortland, Hichan Benhammou en Frans Hagenbeek (allen Thol.Boys), Michel Mosselman en Corné van Tilbeurgh (WHS), Stefan de Jong en Souleyman el Bouazzaoui (Smerdiek), Kees van Putte (Stave nisse), Ed Mastbergen en John Vroegop (Vosmeer) 2 doelp; 27. Cenny van Splunter, Benjamin Suurlant, Menno Fonteijne en Ro nald den Braber (allen Noad), Ka- rim Benjilali, Ali Oumhamed, Er- win de Nijs, Said Oumhamed en Jan Groenewegen (allen Thol.Boys), Harm Moerland en Hans v.d. Ouden (WHS), A.P. v.d. Belt, Johan Scheermeijer, Jeroen Boer, Wiljan Lisseveld en Barry de Rijk (allen SPS), William de Bie (Smerdiek), Mattias Moerland, Peter Eerland, Sander Smits, Marco Klippel en Bram Smits (allen Stavenisse), Jaco Kouwen, Danny Istha en Arjen Ver kamman (allen Vosmeer) 1 doel punt. Damesvoetbal De dames van Smerdiek kregen za terdag een tegenstander op bezoek, die dat gezien de uitslag eigenlijk niet was. KFC 3 werd namelijk met 18-0 verslagen. Volgens leider Wim iScherpenisse was het toch nog een leuke wedstrijd. „Ook KFC bleef la chen en probeerde om te scoren, maar Smerdiek was veel sterker. Bij KFC, dat een weekend op het eiland Tiengemeten verbleef, ontbraken ook een paar speelsters." Een beter combinerend Smerdiek maakte aan de lopende band doel punten. Anne Hage, Ramona van Tiggele (4), Josca Jansen, Ilse Pol derman (2) en Petra Klippel maak ten er samen negen voor de rust. In de tweede helft kwam de snelle linksbuiten van KFC een paar keer goed naar voren, maar echt gevaar lijk werd het niet. Anne Hage, Ra mona van Tiggele, Josca Jansen (2), Ilse Polderman (3) zorgden opnieuw voor negen treffers, waarmee het 18- 0 werd. Zaterdag a.s. staat de com petitiewedstrijd bij WIK op het pro gramma, maar de vorst zal dan nog niet uit de grond zijn, zodat er dan om twaalf uur op het kunstgrasveld bij Wieldrecht wordt gespeeld. Duivensport Jan Jaap Bolier uit Scherpenisse is voor de zesde keer op rij generaal kampioen geworden van postduiven vereniging De Reisduif. Hij was .over het totaal eerste bij zowel asduif Sis hok, terwijl C. de Graaf beide ke ren tweede was. De derde plaats was bij asduif voor A. Moerland en bij hok voor J. Moerland. Per categorie zijn de resultaten als volgt. HOK ONAANGEWEZEN. Vites se: 1. J.J. Bolier; 2. J. Moerland; 3. L. de Kwak Koolaard. Midfond: 1. •C. de Graaf; 2. A. Moerland; 3. J. Moerland. Dagfond: 1. J.J. Bolier; 2J. Moerland; 3. DJ. Menheere. Overnachtfond: 1. J. Moerland; 2. J.J. Bolier; 3. P. Potappel. Jonge duiven: 1. J.J. Bolier; 2. C. de Graaf; 3. gebr. Suurland. Navlucht: 1. C. de Graaf; 2. J.J. Bolier; 3. A. Hage. Generaal: 1J.J. Bolier; 2. J. Moerland; 3. C. de Graaf. HOK AANGEWEZEN. Vitesse: 1. J. Moerland; 2. A. Moerland; 3. J.J. Bolier. Midfond: 1. C. de Graaf; 2. A. Moerland; 3. W.J. Beurkens. Dagfond: 1. J.J. Bolier; 2. J. Moerland; 3. C. de Graaf. Overnachtfond: 1J.J. Bolier; 2. P. Potappel; 3. J. Moerland. Jonge duiven: 1. J.J. Bolier; 2. C. de Graaf; 3. DJ. Menheere. Navlucht: 1. A. Hage; 2. C. de Graaf; 3. J.J. Bolier. Generaal: 1. J.J. Bolier; 2. C. de Graaf; 3. J. Moerland. DUIF. Vitesse: J. Bolier 1, 2; L. Hage 3. Midfond: C. de Graaf 1; A. Moerland 2; J. Moerland 3. Dag fond: J.J. Bolier 1, 3; J. Moerland 2. Overnachtfond: J.J. Bolier 1; J. Moerland 2; P. Potappel 3. Jonge duiven: J.J. Bolier 1, 3; gebr. Suur land 2. Navlucht: C. de Graaf 1; J.J. Bolier 2, 3. Volleybal De dames van de Thoolse volley balclub AVC hebben maandag avond de nummer twee op de rang lijst, De Burgst uit Breda, met 1-3 verslagen. Volgende week wordt het opnieuw spannend, want dan komt de koploper, Traai it uit Terheijden, naar Meulvliet. AVC staat op de ne gende plaats en wilde in Breda per se punten pakken en dat lukte. Met veel overtuiging begonnen de Thoolse dames sterk. Hoewel het verschil klein was, stak AVC de eer ste set in zijn zak. Na een rommeli ge tweede set, die verloren ging, be nutte AVC de derde set om een achterstand te voorkomen. Met na me tactische ballen van Nel Breker en Adri Villaneva hadden succes. Daarentegen scoorden de tegenstan ders vaak met een goede service. Uiteindelijk bleek AVC toch in staat om zowel de derde als de vierde set te winnen. Met deze 1-3 overwin ning hopen de Thoolse dames in de volleybalcompetitie te kunnen klim men. Tafeltennis Esther Bruijnzeel en Anky Vroegop uit Sint-Annaland zijn zaterdag bij de meisjes junioren II eerste gewor den tijdens de Zeeuwse tafeltennis- kampioenschappen in Kruiningen. Het was voor het eerst dat een af vaardiging van Smash '76 de pro- vinciale titelstrijd bezocht, omdat de club in de Brabantse competitie speelt en voorheen aan de Brabant se kampioenschappen meedeed. Onlangs zijn beide afdelingen ech ter samengegaan, waardoor Smash kan kiezen. Negen leden gingen naar Kruiningen, waarbij Smash het meeste verwachtte van Harm Westdorp en Remco Vroegop, de Thools kampioen bij de jongens. Beiden kwamen uit in de topklasse met de vijftien beste jongens en meisjes. De twee Sint-Annalanders kwamen echter niet verder dan de poule. Vroegop werd tweede, West dorp derde. Ook in het dubbelspel konden beiden geen potten breken. Wel waren er prijzen voor Esther Bruijnzeel, de Thools kampioene bij de meisjes. Ze werd in Kruinin gen tweede in de klasse meisjes ju- nioren/kadetten. Cees-Jan Koop man werd tweede bij de jongens kadetten III. In het dubbelspel was er een eerste prijs voor het duo Esther Bruijnzeel/Anky Vroegop (meisjes junioren II) en een tweede prijs voor het duo Martijn v.d. Klooster/Riny Potappel (jongens kadetten II). Lennard Uijl en Arno Bruijnzeel vielen buiten de prijzen. Smash hervat vanavond de training voor de competitiespelers in de Wellevaete o.l.v. hoofdtrainer Ge rard Rens uit Halsteren. De compe titie ligt nog stil, zodat tafeltennis sers zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in de Sint-Annalandse sportzaal onderling elkaar zullen aanscherpen. Niet de sportieve eer, maar de prij- zenpot \van 320 euro staat zondag centraal bij een open darttoernooi in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Van af elf uur wordt volgens het 501 sing le systeem gespeeld. In Engeland wordt dan de finale van 'The Embas sy' gespeeld, waaraan profs als Ray mond van Barneveld meedoen. Via een groot tv-scherm is de finale in Haestinge te volgen. Het gemeen schapscentrum organiseert het open nieuwjaarstoernooi in samenwerking met dartclub Haestinge, die elke woensdagavond van zeven uur tot half negen de jeugd tot 18 jaar traint. Daarna komen de senioren aan de beurt, die op donderdagavond com petitie spelen tegen regionale teams van de Roosendaalse dartfederatie. Judovereniging Katame-Waza ver- wacht zaterdag 18 januari zo'n 260 'tot 280 judoka's op het internatio naal toernooi dat in Sint-Maartens- ;dijk wordt georganiseerd. De deel nemers worden naar leeftijd (vanaf .6 jaar) en gewicht ingedeeld in cate- Igorieën. Het toernooi in Haestinge, dat van 10 tot 5 uur duurt, staat on der toezicht van de culturele judo jiu-jitsu federatie (CJJF). Katame-Waza traint wekelijks op woensdag in de gymzaal aan de La- ban Deurloostraat in Scherpenisse. Geïnteresseerden in de judosport zijn welkom om daar eens te komen kijken tussen half zeven en half ne gen. x\ Meteen is het dilemma van het Thoolse zaalvoetbal onder woorden gebracht. Futsal, zoals de sport te genwoordig officieel heet, blijft vooral een nevenactiviteit van voet ballers die zich in eerste instantie op het veld concentreren. Specifieke futsaltalenten zijn er niet op Tholen. Desalniettemin speelt Meulvliet al weer enkele seizoenen tweede klas se, een vergelijkbaar niveau als Tholense Boys en Noad '67 op het veld. Tholense Boys is hofleveran cier van het team, dat dit jaar met een Smurdiekse nevensponsor op het shirt speelt. De voor het futsal noodzakelijke technische bagage en vriendschapsbanden hebben tot de huidige samenstelling geleid. SPS- secretaris Noordijke, normaliter als speler deel uitmakend van de selec tie van Meulvliet, vindt dat er dit seizoen organisatorisch veel is ver beterd rond de ploeg. „We hebben nu een redelijk vaste samenstelling. Vorig jaar hadden we in totaal wel twintig man nodig om de zaak rond te breien. Er zijn nu wat meer jonge gasten bijgekomen, die meer tijd hebben. Daardoor is het een stabiel team geworden, dat zeker bij de bo venste vijf ploegen thuishoort." In de aanloop naar het duel tegen het laag geklasseerde Cromwiel haakte door allerlei oorzaken echter meer dan een handvol spelers af. Van der Wielen kon ditmaal geen beroep doen op de vanwege werk verhinderde Jaben Kortland, Said Oumhamed en Alex van der Reest, de oud-speler van Smerdiek en WHS die bij Meulvliet nog weke lijks zijn kunstjes laat zien. Ook John Nieuwkoop (oud-eerste elftal speler Tholense Boys) en Stefan Zoeteweij moesten werken. Hassan el Jilali en Erik Nieuwkoop ontbra ken vanwege privé-omstandighe- den. Daardoor moest leider Van der Wielen tegen de Steenbergse oppo nent zelf aan de bak. De geblesseer de Noordijke nam zijn plaats op de bank over. Nog voor de partij over 2 x 25 minuten begint, ziet Noordijke de bui hangen. „Normaliter is zaal voetbal een echt kaatsspelletje. Eén keer raken is belangrijk. Dat zal vanavond wel een hele toer wor den." Het voorgevoel van Noordijke kwam uit. Hoewel Michael de Jong en Francel Kousemaker Meulvliet snel op een 2-0 voorsprong zetten, kwam de Brabantse tegenstander nog voor de pauze op gelijke hoog te. Bij de eerste tegentreffer ging doelman Jaap de Vos niet vrijuit. In de tweede helft was het Jeroen Nieuwkoop die de stand op 3-2 bracht. Cromwiel had het antwoord snel klaar: 3-3. Francel Kousemaker tekende voor 4-3, maar een schot in de kruising leidde tot een 4-4 eind stand. Behalve uit De Vos, Nieuw koop, Kousemaker en De Jong be stond Meulvliet maandag uit Marco van der Wielen en Peter Franke, beiden voormalig elftalleider bij respectievelijk Tholense Boys en Smerdiek. Daardoor waren de wis selmogelijkheden voor coach Noor dijke beperkt. „Het moest vanavond vooral uit de individuele actie ko men. De automatische patronen waren er niet. Bovendien was Jeroen niet fit. Normaal moet je hem roepen om een keer op de bank te komen zit ten, nu kwam hij uit zichzelf. Mi chael deed voor het eerst na een lan ge blessure weer mee, ook dat merk je. Francel heeft nooit eerder met ons meegespeeld en is pas vandaag, door alle absenties, lid geworden. Ook Jaap had in het doel zijn dag niet. Al met al was het gelijkspel een terechte uitslag." Door de 4-4 tegen staartploeg Cromwiel verliest Meulvliet het contact met lijstaanvoerder Pelikaan uit Zwijndrecht. Ook De Drie sprong uit Rucphen en JSB (Dor drecht) zijn nog in de race om de ti tel. De vader van Levi, Hans Lindhout, is lid van het korps mariniers. De beroepsmilitair verblijft drie jaar in Julianadorp op Curasao. Zijn perio de zit er bijna op, want in de zomer vakantie hoopt hij met zijn vrouw Christien en zoon Levi terug te ke ren naar Scherpenisse. Levi voetbalt bij de club Excellen ce, waar hij al tot beste technische speler werd uitgeroepen: skol di fut bol excellence. En daar kwam nu de bekroning tot voetballer van het jaar van alle voetbalclubs op Curasao nog bij in de leeftijdscategorie van vijf tot twaalf jaar. Zijn ouders zijn bijzonder trots met de eervolle ver melding. „Ze geven zo'n prijs zeker niet zomaar aan een blank speler tje", zegt Hans Lindhout. „Levi heeft dus echt een prestatie gele verd. Hij traint twee keer per week en om de veertien dagen doet hij mee aan een toernooi voor alle clubs van het eiland. De voorzitter van het overkoepelend orgaan van de voetbalbond ORFIK zag Levi een aantal keren spelen en hij was zo enthousiast, dat wij in november benaderd werden. Maar gezien de gang van zaken op Curasao, kan dat net zo gemakkelijk weer verande ren. Deze droom kwam echter uit en de pers besteedde er veel aandacht aan. Levi kwam zelfs op de televisie in een programma van tele Cu rasao." Als beste voetballer van Excellence had Levi een leren bal gekregen en als voetballer van het jaar van Cu rasao ontving hij een tegoedbon voor een paar voetbalschoenen. „Zijn trainers waren net zo trots als wij. Mijn vrouw Christien huilde van blijdschap. De schooljuf kwam ook kijken en legde Levi uit wat er allemaal gaan de was, want alles werd in het Pa piamento verteld", aldus een trotse Hans Lindhout. Als Levi komende zomer naar Tholen komt, kan Smer diek - waar zijn vader heeft gevoet bald - een talentvolle jeugdspeler verwachten. Miss Curasao komt Levi Lindhout huldigen voor zijn jye trotse trainers van de talentvolle jeugdspeler uit Scherpenisse. voetbalprestatie. Voorzitter Piet van der Vlies sprak zaterdag tijdens de nieuwjaarstoe spraak in de kantine zijn zorg uit over de ontwikkeling. „Als vereni ging zitten we er in feite niet op te wachten dat we van ons sportpark af moeten omdat dit complex ten opzichte van de kern en de scholen zeer gunstig en daarnaast ook mooi is gelegen, maar een uitbreiding kan binnen het huidige complex niet meer plaatsvinden." Van der Vlies noemde het veldente kort en het capaciteitsprobleem in kleedaccommodatie een nijpende kwestie. „Eerder heb ik al aangege ven dat zaken buiten de vereniging wel eens kunnen gaan bepalen dat we over enkele jaren het vertrouwde sportpark de Bent moeten gaan ver laten. Gedacht werd met name aan de noodzakelijke uitbreiding van de scholen in de richting van ons sport park en de ontwikkeling van het nieuwe uitbreidingsplan Stadszicht. Maar inmiddels maakt de vereni ging nu al een dusdanige groei door die zich in de komende jaren, gelet op de nieuwe uitbreidingsplannen, alleen maar verder zal ontwikkelen. Dat terwijl de vereniging op dit mo ment qua veldencapaciteit al aan het plafond zit en een noodzakelijke uitbreiding van accommodatie ur gent wordt. Nu reeds zouden we ge let op de huidige situatie en de aan was die zich aandient, op vrij korte termijn over een extra trainingsveld en een derde hoofdveld moeten kunnen beschikken. Uitbreiding kan alleen op een andere locatie en de vraag rijst dan of het niet beter is om het totale complex maar te ver plaatsen. Dat dit van de een op de andere dag niet gerealiseerd kan worden mag duidelijk zijn, maar daarom is nu wel actie geboden. Als bestuur willen we namelijk trachten te voorkomen dat we moeten over gaan tot een ledenstop vanwege te weinig speelcapaciteit. Dit zou voor de ontwikkeling van de vereniging een zeer slechte zaak zijn." De gemeente is volgens Van der Vlies op de hoogte van de huidige stand van zaken. Omdat binnenkort ook met een dameselftal wordt ge start, wordt een snelle oplossing voor Tholense Boys echter alleen maar urgenter. De voorzitter sprak van en zorgelijke situatie. „Want een groei in leden brengt naast een tekort aan speel- en trainingsvelden ook een capaciteitsprobleem in kleedaccommodatie met zich mee. Nu investeren en over een paar jaar wegmoeten zou geen goede zaak zijn. Maar anderzijds zullen we toch wat moeten, willen we aan nieuwe leden geen nee moeten gaan verko pen." Van der Vlies stond ook stil bij de in sportief opzicht zware tijden die de vereniging doormaakt. Zowel het eerste als het tweede elftal staan on deraan in hun klasse. Tholense Boys en trainer Romeo van Aerde hebben nog geen overeenstemming bereikt over een verlenging van het contract. Wel sprak Van der Vlies zijn vertrouwen uit in Van Aerde, die de onverwacht opgestapte Henk Hagenaars aan het begin van het seizoen opvolgde. „Een goede trai ner en een goede accommodatie zijn nog geen garantie voor de gedachte en gehoopte successen. Andere factoren spelen daarbij ook een rol zoals langdurige blessures waar we al snel mee geconfronteerd werden, capabele le elftalspelers die afhaakten of liever in een lager team wilden acteren en jeugdige spelers die eigenlijk niet de tijd krij gen om rustig ingepast te worden. En zo komt het dat we halverwege het seizoen met zowel het le als het 2e team in de onderste regionen vertoeven. Maar we schrijven nu een nieuw jaar en over enkele we ken moeten we de draad weer op pakken en ons opmaken voor de 2e helft van de competitie. Dat bete kent dat we flink aan de bak zullen moeten om degradatie aan het eind van het seizoen te ontlopen. Ik heb er echter alle vertrouwen in dat het ons bij zowel het le als het 2e elftal gaat lukken. Als de blessuregolf eindelijk eens ten einde is en alle selectiespelers bereid zijn om zo als ze dat noemen tot aan het gaatje te willen gaan, dan moet het, nee dan kan het niet anders dan dat onze teams met het onmiskenbaar aanwe zige talent zich gaan handhaven in hun klassen. Aan de trainer zal het niet liggen. Die weet dat met het aanwezige talent en het noodzake lijke doorzettingsvermogen het tij tijdig gekeerd kan worden. We zul len ze in de regio niet het plezier gunnen dat Tholense Boys de boot gaat missen." Het schooldam- en schoolschaak- toernooi blijft op peil met 27 deel nemers, evenveel als vorig jaar. Al leen de Oosterscheldeschool in Scherpenisse is wegens organisato rische omstandigheden afgevallen. Hiervoor in de plaats heeft de Jena planschool een tweede team inge zet. Er zijn twintig damteams en ze ven schaakploegen. Bij het dammen doen De Casembrootschool en de School met de Bijbel (2 teams) uit Sint-Annaland mee, de Eben Haë- zerschool (2), de Kraal, Ter Tolne (2) en de Regenboog uit Tholen, de Eevliet (2) en de Jenaplanschool (2) uit Poortvliet, De Ark, Sint-Antho- niusschool en Die Heenetrecht- school uit Oud-Vossemeer, Het Kompas uit Anna Jacobapolder en de Schalm uit Stavenisse. Bij het schaken zijn de Luyster uit Sint- Philipsland, Eben Haëzer, Ter Tol ne, De Regenboog en de Kraal uit Tholen, alsmede de School met de Bijbel en de Casembrootschool uit Sint-Annaland vertegenwoordigd. De wedstrijden worden op de woensdagmiddagen 12 en 19 febru ari in Meulvliet gespeeld. De Zeeuwse damtopper J. van de Wete- ringh uit Stavenisse reikt de prijzen uit. Het dammen wordt volgens het Zwitsers systeem gespeeld. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 28 p; 2. mevr. D. van Dijke 25 p; 3. mevr. M. v.d. Zande en W. Lindhout 24 p; 5. mevr. C. Lindhout 18 p; 6. mevr. A. Bosters en mevr. C. Scheenhart 17 p. Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows en R. v.d. Houten 28 p; 2. L. Soo- mers en mevr. Y. Verkamman 25 p; 3. mevr. C. Wilsing en N. Moerker ken 22 p; 4. W. Scherpenisse en J. Geuze 18 p; 5. mevr. C. Praat en R. Nachtegaal 11 p; 6. mevr. A. Scher penisse en J. Bal 5 p. De cabaretier Bert Klunder treedt vrijdag 17 januari op in Meulvliet in Tholen. Anders dan andere cabare tiers is Klunder op het podium niet zichzelf, maar een personage. In zijn show 'De aanklager' speelt hij de of ficier van justitie Oscar Raaf. Op de behandeltafel van de fysiotherapeut komt Raaf tot nieuwe inzichten. Dat levert een geestige monoloog op over vrijheid, vrouwen en vaatdoek jes. Met zijn bijzondere voorstellin gen valt Klunder in de smaak bij een groeiend publiek. De voorstelling. op uitnodiging van Uit op Tholen, begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint- Maartensdijk, boekhandel Dieleman in Tholen en aan de zaal. Zaterdagavond treden voor Uit op Tholen in het Holland Huis in Scherpenisse twee koren op uit Ber gen op Zoom. Fortissimo brengt volksliedjes uit diverse landen, ter-, wijl 't Koor van Tante Door smart lappen en levensliederen zingt. Ook deze voorstelling begint om kwart over acht. In het Markiezenhof te Bergen op Zoom beginnen in de laatste week van januari cursussen van de stichting Vrije academie voor kunsthistorisch onderwijs. Aangeboden worden een introductiecursus kunstgeschiedenis en een cursus Renaissance. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat in Amsterdam, tel. 020-4185050 of via de website www.kunstgeschiedenis.nl. Naast het lesprogramma besteedt de Vrije aca demie aandacht aan een aantal grote exposities. Zo is er op 27 januari een avond rond de tentoonstelling De rijk dom van Stroganoff. Waarom zou u méf mfwFrr <1*, Nigenoegen he'me^§^:ÉÊÊ Grote Kerkstraat 5-13 Steenbergen - telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. Peter Franke (midden) probeert met andere Meulvlietspelers de tegenstander te stoppen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11