Sterrenteam praat gezellig bij en verslaat Tholense Boys met 4-5 Tholencup en de voetbalpromotiedag naar voorbereiding Verburgh Beleid gemeente trekt landelijk de aandacht Snerttocht 10 graden boven nul Trainers van WHS en Noad '67 blijven Volksmuziek en smartlappen Kamerlid Geluk op herhaling Noad organisator in augustus Brandweer pompt heel veel water weg Raad naar huis met ontwerp toekomstvisie Vrijdag 3 januari 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De wedstrijden om de Tholencup en de afsluitende voet balpromotiedag vinden komend seizoen in de voorberei ding plaats. Daarmee verlaat de Thoolse voetbalfederatie de koers van de laatste jaren, waarbij het alsmaar aan be tekenis inboetende evenement op het eind van het voet balseizoen was geprogrammeerd. Noad '67 uit Sint Phi- lipsland is op een nader te bepalen datum in augustus 2003 gastheer. Ben Schot en Sjaak Suij- kerbuijk hebben als initia tiefnemers van de wed strijd Tholense Boys-Thol Stars zaterdag veel eer van hun werk gehad. De ont moeting tussen het huidige eerste elftal en spelers die door hun bijzondere talen ten of door verhuizing el ders voetballen, trok nog veel toeschouwers. En de weersomstandigheden vie len nog mee, al moest er wegens de voorafgaande vele regen uitgeweken worden naar het trainings veld. „Alles bij elkaar zijn we erg tevreden. Misschien wordt het wel een jaarlijks terugkerende wedstrijd", aldus Ben Schot. Fantastische lob Leen van Dijke Diep respect Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoem tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Velthuis op congres gezondheidscentra TholStars, het team van oud-spelers van Tholense Boys, staande v.l.n.r. Pieter de Graaff, coach Julian Roman, Wilmer Kousemaker, Ad van Meel, Martin Fondse, Michel Nelen, Robert Theunisse en Jorg van Nieuwenhuijzen. Knielend v.l.n.r. Tom le Due, Jaap Boogaard, Jeroen Sloojf, John Schot, Tom van Zundert en grensrechter Frans Vijfhuizen. Tholense Boys bleef goed overeind tegen het sterrenteam, dat welis waar op een 0-2 voorsprong kwam via Jorg van Nieuwenhuijzen en Wilmer Kousemaker, maar Erwin de Nijs en Jeroen Nieuwkoop maakten gelijk. Jeroen Slooff en opnieuw Wilmer Kousemaker zorg den ervoor, dat de voorsprong van twee punten opnieuw werd bereikt: 2-4. Ronnie de Graaf verkleinde de achterstand tot 3-4, maar sterspeler John Schot van PSV toonde zijn klasse met een schitterende lob over de verbouwereerde Marius Bal: 3-5. De eindstand van 4-5 kwam tot stand dankzij Ronnie de Graaf. Vosmeer-trainer Julian Roman moest voor de opstelling van de TholStars eerst wat puzzelen omdat Maurits Fondse (ziek), Leon van Elzakker (afgemeld) en Patrick Theunisse (operatie) niet konden spelen. Na het beginsignaal van scheidsrechter Arjan Deurloo ont spon zich op het trainingsveld een aardige wedstrijd, waarbij de twee ploegen aan elkaar gewaagd ble ken. Het goed op elkaar ingespeel de Tholense Boys werd zeker niet van de mat geveegd door de indivi dueel betere voetballers van Thol Stars, die nu voor het eerst een team vormden. Erwin de Nijs deed bij het huidige Tholense Boys mee en gaf zijn visitekaartje af met een vrije trap tegen de paal. Aan de an dere kant redde Marius Bal na een goed schot van Tom van Zundert (Halsteren). De beste kans was er voor Niels Hopmans, die doelman Michel Nelen (Vosmeer) passeerde, maar zijn inzet werd door Ad van Meel (RBC) van de lijn gehaald. In de 34ste minuut viel het eerste Twee Bergse koren treden zaterdag 11 januari op in het Holland Huis te Scherpenisse. Het koor Fortissimo (43 jaar geleden ontstaan vanuit het kerkkoor van de wijk 't Fort) voert traditioneel veel werken uit van nog levende Nederlandse componisten. Maar in Scherpenisse toont Fortissi mo een ander gezicht. Een groot aantal Nederlandse en buitenlandse volksliederen is in de loop van de jaren aan het repertoire toegevoegd en een selectie van die volksmuziek De wethouder vertelde in een van de workshops onder meer dat de ge meente in wil springen bij acute problemen, bijvoorbeeld bij het ver trek van huisartsen. 'Bemiddelen, aansturen en partijen bij elkaar brengen, ziet de gemeente als haar taak,' zo luidt het verslag in LVG- Nieuws, het tijdschrift van de LVG. Ook de dorpshuizen-nieuwe-stijl werden door Velthuis genoemd als trefpunt voor voorzieningen. Com mercieel (winkels), maar ook niet- commercieel (bibliotheek, medi sche voorzieningen, kinderopvang). ,De kracht van Tholen is de samen hang van voorzieningen.' Ze noem de de korte lijnen en de bereidheid om samen te werken. Drie projecten springen in het oog: de Vijfhoek in Tholen, dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer en woonzorgcen trum Maartenshof in Sint-Maartens- VERVOLG VAN VOORPAGINA doelpunt uit een mooie pass van John Schot (PSV). Gelegenheids- spits Jorg van Nieuwenhuijzen (keeper van Excelsior) draaide mooi weg van zijn tegenstander en scoorde fraai: 0-1. Vlak voor rust was er een weergaloze actie van Wilmer Kousemaker (NAC) over links, maar zijn inzet werd door Je roen Slooff (Halsteren) bij de twee de paal tegen de staander gescho ten. Direct na de 0-1 ruststand kwamen de TholStars goed los. John Schot wordt ten gehore gebracht. Smart lappen, levensliederen en bekende Nederlandse liedjes vormen het re pertoire van 't Koor van tante Door dat twee jaar bestaat. Het koor telt 40 leden en wordt begeleid door twee accordeonisten. De voorstelling is georganiseerd door Uit op Tholen en begint om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint- Maartensdijk, boekhandel Diele- man in Tholen en aan de zaal. dijk. Directeur J.J. Kloet van Beter Wonen was ook uitgenodigd voor het congres maar was toen voor een uitstapje met het personeel naar Londen, waar onder meer een wo ningbouwvereniging werd bezocht. De Thoolse projecten komen tot stand met subsidie uit de pot inves teringsbudget stedelijke vernieu wing. Belangrijk bij de uitvoering is het betrekken van burgers in een vroeg stadium (burgerparticipatie). 'Richtinggevend zijn de wensen van onze burgers'. Zorgaanbieders, woningcorporatie en gemeente hebben elkaar gevon den, maar opvallend is de afwezig heid van de zorgverzekeraar, zo werd er geconstateerd. .Desondanks zijn er zulke goede resultaten ge boekt, dankzij de actieve houding van de gemeente,' zo concludeert LVG-Nieuws. kwam alleen voor Marius Bal, maar de bal ging naast. Aan de andere zijde verscheen de prima spelende Jeroen Nieuwkoop alleen voor keeper Nelen, maar zijn inzet werd gestopt. Vier minuten later ver dween een fantastische lob van Wilmer Kousemaker achter keeper Bal: 0-2. Een mooie actie van Er win de Nijs verkleinde die achter stand al snel tot 1-2. Tom le Due (Wippolder) was toen al gebles seerd aan de kant gebleven. Coach Julian Roman liet iedereen aan bod komen. Martin Fondse en Robert Theunisse voetballen alleen nog in de zaal, maar konden goed meeko- De 130 deelnemers aan de snert- tocht in Oud-Vossemeer troffen zaterdagavond op de 6 km. tem peraturen ver boven nul. Het bleef echter droog en dat was een groot pluspunt ten opzichte van de vele regen die er zondag viel. Totaal waren er twaalf groepen die vanaf half acht met vijf minu ten verschil vanuit Hof van Hol land vertrokken. Onderweg wa ren er zes attracties en die stonden in het teken van de win ter. Om te beginnen het sneeuw ballen aan de Dorpsweg. Met re flecterende kleding en lichtjes waren de groepen goed te herken nen, maar de organisatoren van men. Linksback Jaap Boogaard (Jo- dan Boys) vocht mooie duels uit met de steeds opkomende Hassan El Jilali. Na een prachtige actie van Ali Oumhamed maakte Jeroen Nieuwkoop gelijk: 2-2. Dat kwam de eer van de TholStars te na en Jeroen Slooff bekroonde een mooie solo met de 2-3. Het sterrenteam trok het initiatief ver der naar zich toe en schiep kansen via Wilmer Kousemaker, die uit een hoekschop zelf van dichtbij 2-4 aantekende. Tholense Boys kwam terug. John Schot voorkwam een doelpunt door een inzet van Ronnie de Graaf van de lijn te halen. Niels de wandersportclub Vosmeer hadden de route buiten de be bouwde kom zoveel mogelijk be perkt. Op de Vogelsangsedijk moest een stukje afdaling op ski's afgelegd worden om de pannen koeken in de garage van de fami lie Hommel te kunnen bemachti gen. De baksters konden de toestroom niet bijbenen, zodat er nog een pan werd bijgehaald, maar de wandelaars moesten hier een tijdje wachten. Via de Coen- tjesweg kwamen de deelnemers bij de derde post, Havermans in de Dr. Renesstraat, waar met na me de kinderen het koekhappen een leuke attractie vonden. Aan Hopmans schoot net naast uit een prachtige aanval over links via Je roen Nieuwkoop, waarbij de goed controlerende Erwin de Nijs de bal teruglegde. Een goed doorgaande Hassan El Jilali op rechts legde de bal prima terug op Ronnie de Graaf, die 3-4 scoorde. Pieter de Graaff (Kloetinge) kreeg nog een kansje, maar hij schoot voorlangs. Erwin de Nijs schoot rakelings over, voordat John Schot zijn klasse toonde met een schitterende lob: 3- 5. Tholense Boys zorgde voor het slotakkoord met een herhaling van de actie van Hassan op Ronnie, waardoor de eindstand 4-5 werd. de Molenweg was er bij de fa. Bos- ters-van Wezel een koek-en-zopie- tent, zodat de wandelaars niets te kort kwamen. Er waren soms hele gezinnen bij met behalve de ou ders en de kinderen ook nog de grootouders. Behalve uit Oud- Vossemeer waren er ook deel nemers uit Tholen, Sint-Anna- land, Nieuw-Vossemeer en Steen bergen. Bij het sportveld was de laatste attractie: (ijs)hockey. Daarna wachtte toch de snert in Hof van Holland, zodat de naam van de tocht eer werd aangedaan. Het was een gezellige ontspanning op de zaterdagavond voor zowel jongeren als ouderen. De kansjes voor beide teams lever den geen doelpunten meer op. Na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Arjan Deurloo gingen de spelers onder applaus van het veld, waarna men onder het genot van een hapje en een drankje nog lang bleef nakletsen. De gasten waren om kwart voor één in de kantine ontvangen met brood jes en soep, waarbij er al herinne ringen werden opgehaald en de prestaties van de diverse clubs uit voerig werden besproken. Mede daardoor was het een geslaagde ontmoeting, die de organisatoren in 2003 hopen te herhalen. De brandweer heeft maandag van 's middags half vier tot middernacht water weggepompt aan de Stoofweg in Sint-Annaland om te voorkomen dat er aan de Hoenderweg overlast zou ontstaan. Behalve de tankauto spuit en de motorspuit van de Sint- Annalandse brandweer werd hier voor ook een dompelpomp van de regionale brandweer ingezet. Die werd om kwart voor drie gealar meerd vanuit Rucphen. In acht uren werd de watergang achter de Welle- vaete leeggepompt. Op 27 januari van het vorig jaar deed zich eenzelf de situatie voor, waarna dezelfde ap paratuur werd ingezet, zodat de brandweer ervaring had met deze problematiek. In Oud-Vossemeer werd zondag 30 mm regen gemeten en maandag 11 mm en met de neer slag van de voorafgaande dagen was dat bij elkaar een zodanig forse hoe veelheid, dat maandagmorgen het peil was bereikt, waarbij volgens af spraken van de gemeente en het wa terschap extra pompen ingezet moes ten worden. „Er was sprake van een halve meter verhoging en de mensen zijn bang voor een herhaling van de situatie in september 1998", zegt ge zworene J.L.C. Mol van waterschap Zeeuwse Eilanden. „Daarom is Sint- Annaland weer afgegrendeld en zijn de brandweerpompen ingezet. De moby's van het waterschap hoefden niet in actie te komen, want nergens is het kritieke peil bereikt", aldus Mol. Zondagavond kwam de brand weer van Sint-Maartensdijk in actie aan de Kruytenburgseweg in Poort vliet omdat de bijkeuken van de fa milie J.A. van Nieuwenhuijzen was ondergelopen. De brandweer pompte van half elf tot 's nachts half twee het water weg. De raad kreeg aan het eind van de laatste raadsvergadering van 2002 nog een kerstcadeautje mee naar huis: de ontwerp-toekomstvisie Tholen 2025. „Voor onder de kerstboom. We zijn het voornemens vast te stellen, maar het college is daar nog niet toe gekomen. We willen het u toch alvast laten lezen. Het is lectuur, soms litera tuur." De burgemeester bedankte de raadsleden voor hun 'geweldige bij drage' aan het gemeentebestuur. „Dat u het laatste woord heeft, is vanavond weer eens bewezen," zo doelde hij onder meer op de visie ontwikkeling Sportlaan. Het deed Nuis goed dat er 'pittige debatten' zijn gevoerd. „Dat geeft alleen maar meer duidelijkheid, maar het gaat tenslotte om de besluit vorming." Hij wenste iedereen goede en gezegende kerstdagen toe en een rustige jaarwisseling. „Ik hoop dat u mij dat laatste ook wenst. Dat is mee genomen." Over twee jaar hebben alle clubs in de gemeente de voetbalpromotiedag een keer georganiseerd en neemt de federatie een definitief besluit over de toekomst van de Tholencup en de omlijstende activiteiten. Federa tievoorzitter Hans van Nieuwen huijzen spreekt van een moeizaam proces. „Het is hangen en wurgen om de cirkel rond te krijgen." Op de onlangs gehouden vergade ring van de Thoolse voetbalclubs werden de nodige harde noten ge kraakt. De Tholencup lijkt in zijn huidige vorm uit de gratie bij het publiek en een deel van de spelers. Ook de gang van zaken rond de Thoolse voetbalselecties kwam aan de orde. Van Nieuwenhuijzen wil, in afwachting van een definitieve besluitvorming eind januari, niet in details treden. „Maar het is bekend dat er de nodige wrijvingen bestaan rond de samenstelling en de entou rage van de selectie. Als federatie willen we het initiatief graag nieuw leven inblazen. De clubs zijn met een hoop huiswerk naar hun achter ban gestuurd en hebben zelf ook de nodige suggesties gedaan. Eind de ze maand willen we een definitief beleid opstellen." De federatie heeft voorgesteld om de wedstrijden om de Tholencup op twee dagen in de voorbereidingspe- Tijdens de verkiezingen in mei viel J.M. Geluk uit Schuddebeurs met zijn 33ste plaats nog buiten de boot. Ook toen de VVD ministers mocht leveren voor het kabinet lukte het nog niet, maar door tussentijds ver trek van collega's kwam Jan Geluk toch weer in de Tweede Kamer, zo als dat ook voor mei het geval was. Nu het kabinet door de crisis binnen de Lijst Pim Fortuyn zo snel viel, is de liberale kamerkandidaat Geluk opnieuw overgeleverd aan de gunst van de kiezers. Hij staat nu echter 28ste, zodat zijn kansen om direct in het parlement te komen, gestegen zijn. Door het niet meer herkiesbaar zijn van A.J. te Veldhuis uit Middel burg is Geluk bovendien de eerste Zeeuwse kandidaat van de VVD. Maandag 13 januari spreekt hij in café The Sixties in Tholen om acht uur over ,De VVD maakt werk van Nederland.' Bij de vorige kamerver kiezingen sprak hij de kiezers toe in Sint-Annaland. Er is gelegenheid voor debat over zowel de landelijke, riode te verspelen. De finale moet een van de hoogtepunten worden van de voetbalpromotiedag. Ook ligt het in de bedoeling om de Thoolse voetbalselectie(s) die dag in het strijdperk te laten treden te gen een nog nader vast te leggen te genstander. Een en ander is afhan kelijk van dé reacties van de clubs. Na Noad '67 komt Tholense Boys aan de beurt om de promotiedag te organiseren. Pas dan neemt de fede ratie volgens Van Nieuwenhuijzen een definitief besluit. „Iedere club moet tenminste de kans hebben ge had om eenmaal de voetbalpromo-) tiedag te organiseren. Pas dan kun nen we knopen doorhakken en besluiten of en hoe we verder gaan." Stavenisse doet in augustus niet mee aan de Tholencup. „In verband met de late zomervakantie zien wij geen kans om een representatief elf tal op de been te brengen", zegt voorzitter Frans Lindhout. „Wij hebben maar twee seniorenelftallen en dan zijn je mogelijkheden in de schoolvakantie niet zo groot." Tholense Boys, die niet vertegen woordigd was op de federatieverga dering, heeft volgens voorzitter Piet van der Vlies in principe ja gezegd om wel mee te doen aan de Tholen cup. provinciale (in maart zijn er staten verkiezingen) als lokale politiek. Discussieleider in Tholen is Guus de Kaper uit Sint-Maartensdijk. Tweede Kamerlid Leen van Dijke komt dinsdag 14 januari voor de ChristenUnie naar de Wingerd in Tholen. De Zeeuwse parlementariër behoort inmiddels al tot de veteranen in Den Haag. .Sociaal zwakken en beleid' is het thema van deze verkie zingsbijeenkomst. Behalve de ka merverkiezingen van 22 januari wordt ook aan de statenverkiezingen van 11 maart aandacht besteed. Daarom komt ook statenlid Jaap van Ginkel mee naar Tholen. Hij zal eveneens een praatje houden. Daarna is er een discussieforum o.l.v. raads lid Arie Piet. Behalve kamerlid Van Dijke en statenlid Van Ginkel zitten ook de Thoolse statenkandidaat Koos de Feijter in het forum en F. Hamelink. Advertentie I.M. Dat is volgens wethouder M.A.E. Velthuis besproken met een aantal betrokkenen. „We hebben gezegd dat het een schets was en gevraagd hoe de gebruikers er over dachten. Over het algemeen vond men het een aardig idee, alleen OVM vond haar oefenruimte wat aan de kleine kant. Er is daarna een grote bijeen- komst gehouden in de Vossenkuil voor een grote groep mensen en ook daar werd het over het algemeen po sitief ervaren. Maar daarna begon nen er verhalen te komen van: de ge meente pakt ons dorpshuis af, de keuken was te klein en er werd ge zegd dat er meer gebeurt dan uit ons onderzoek naar voren was gekomen. We hebben daarna nog een paar keer met de huidige beheerder gespro ken. Toen bleek dat er in het verle den afspraken waren gemaakt met gebruikers die bij ons niet bekend waren. Er blijkt grijs en zwart ge bruik gemaakt te worden van het uuipsnuis WctaiUUUI IlCl gCUlUlJK. giu- ter is dan hier bekend was. Dat kon dus ook nooit meegenomen worden in het onderzoek." Velthuis noemt het veel vervelend dat er toen opnieuw overleg met Be ter Wonen moest plaatsvinden om dat de gegevens niet deugden. „Die waren daar niet blij mee. De stich ting is daarop ook weer naar de be woners gegaan. Ik heb diep respect voor het geduld van de huurders. Het duurt nu allemaal zo lang Weer moest er een inventaristaie worden gemaakt. „We moeten scherp in beeld krijgen waar behoef te aan is. Anders zetje een pand neer dat veel te klein is. Dat willen we niet. We hebben er grote spoed ach ter gezet en er zelfs een ambtenaar voor vrijgemaakt. Alle verenigingen hebben we nu opnieuw gesproken. Deze maand wordt helder wat er no dig is." Het beleid van de gemeente Tholen om actief te zoeken naar praktijk ruimte voor huisartsen, trekt landelijk de aandacht. Eind november legde wethouder M.A.E. Velthuis in Utrecht tijdens het congres van de landelijke vereniging gezondheidscentra (LVG) uit wat de gemeente voor mogelijkheden heeft om beleid handen en voeten te geven. Er wa ren zo'n 170 belangstellenden uit heel Nederland, voormalig minister Winnie Sorgdrager van justitie was er de dagvoorzitter. Johan Sulkers uit Dinteloord heeft zijn contract bij voetbalvereniging WHS met een jaar verlengd. Dat wordt dan zijn derde seizoen bij de Sint-Annalandse derde klasser. „De sfeer is goed en de adviezen van een delegatie van het eerste elftal en de technische commissie waren po sitief", zegt voorzitter Sander Westdorp Mzn. „Voor de kerst waren we al rond. We hebben wel een paar extra aan dachtspunten besproken met de trai ner, want WHS wil in de top van de derde klas blijven voetballen. Deze klasse is met de Dordtse ploegen er bij overigens veel sterker dan die van vorig seizoen, maar we doen goed mee." Zaterdag 18 januari wordt de competitie vervolgd en de snelle vleugelspits Egbert Moerland is dan na een verblijf in het buiten land weer beschikbaar. Daarentegen is de inzet van Michel Mosselman een vraagteken gezien zijn ernstige knieblessure. Peter van Poortvliet uit Sint-Anna land gaat in augustus eveneens zijn derde seizoen in bij Noad '67. Op oudejaarsdag kwam hij na een trai ning van het eerste elftal en een ge sprek met het bestuur tot een ak koord. „Als nieuwe tweede klasser kunnen we tevreden zijn, al staan we nog onder de streep", aldus Van Poortvliet, die na de winterstop zijn ploeg in veiliger vaarwater wil loodsen. Pim Potappel uit Stavenisse noemt de kans ,heel reeël' dat hij doorgaat bij Smerdiek. „Ik heb het goed naar mijn zin en ik wil toch graag die promotie naar de derde klas een keer bereiken. We moeten nog wel een aantal probleempjes zien op te lossen. Het tekort aan spelers bij het tweede elftal en de doorstroming van de B-jeugd. Daarover voer ik met het bestuur nog gesprekken", aldus Potappel. Dick Soomers uit Sint-Maartensdijk mag wat voorzitter Frans Lindhout betreft, zijn contract bij Stavenisse verlengen. „We hopen dat Dick nog een jaar blijft, want hij ligt goed bij het bestuur en de spelers. En de re sultaten zijn ook hoopgevend voor het tweede competitiegedeelte." Tholense Boys is nog in gesprek met de trainer en SPS heeft half ja nuari het onderwerp pas op de agen da staan. „We hebben er nog niet over gesproken en gezien de erva ringen de laatste jaren zullen we er ook niet van opkijken als we na 1 jaar weer een nieuwe trainer nodig hebben", zegt bestuurslid Henk Va ne laconiek. P'.V Gjck.vc go.y giok.v iovGlca I'i'OKN'O Het koekhappen was met name voor de kinderen een leuke attractie. Na het sneeuwballen en een afdaling op ski's ging een pannenkoek er wel in.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9