Voor propper Patrick de Wit is het elke dag feest op Mallorca Broekhuis Kerstman verrast kinderen in de Boaherd Een erg nat jaar, maar wel zonnig 11 Vï'T 'Ti 'Tholen een aardig plekje, maar voor mij te langzaam wp* Winterherinnering Vrijdag 27 december 20U2 Als opperpropper bij The Beachhouse en enkele andere Nederlandse feesttenten op Mallorca leidt Patrick de Wit uit Tholen een leven waar veel leeftijdgenoten jaloers op zijn. De 26-jarige Tholenaar is ook pr-man van Mental Theo, de kaalhoofdige presentator van programma's die in The Beachhouse worden opgenomen en te zien zijn op The Music Factory (TMF). De Wit was even thuis bij zijn moeder in Tholen, als tussenstop op weg naar Saal- bach Hinterglemm, de luxueuze wintersportplaats in het Oostenrijkse Salzburgerland. Samen met een deel van de medewerkers van The Beachhouse gaat hij ook daar aan de slag als propper, of te wel met een zo rad mogelijk praatje en met folders klanten interesseren voor een be zoek aan juist die ene bar-discotheek. Anderhalve dag militaire dienst Bekende Nederlanders Middellandse Zee Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! Aanrijding bij wegversmalling Bestel-/Bedrijfsauto's Bromfietster aangereden Dag en nacht tanken met korting.... Bouwen Molenstraat KORTING: EURO DIESEL 6 cent 4,5 cent Auto- en Taxibedrijf De Jonge V.O.F. Auto in de sloot Info grondwater Tien kilo vis Huizen wijkgebouw Diefstal sieraden Acht tropische dagen IM,M/KAtU i m/uu, un, ïnuuLan H;L K.\ 1 In Tholen laat De Wit zijn neus bij na nooit meer zien. Zes seizoenen Mallorca heeft hij er ondertussen al opzitten. Van voor in april tot ver in november werkt hij op het Spaanse eiland. Zeven dagen per week. In het hoogseizoen van elf uur 's och tends tot vijf uur in de late nacht. Samen met vriendin Barbara, twee poezen en enkele vrienden deelt hij er een appartement. Voor het derde jaar gaat De Wit nu ook naar Oos tenrijk. Dansen op harde trancemu ziek in bikini tot après-ski met glühwein in de sneeuw, van 'body shots' bij dertig graden boven nul tot warm aangekleed dansen ver onder het vriespunt, De Wit draait er zijn hand niet voor om. Het leven van de Tholenaar bestaat uit fees ten, en vooral het organiseren er van. „Tholen is mijn thuisbasis voor een paar weken per jaar. Het is meer een tussenstop om wat kle ding te wisselen. Het is een aardig plekje, maar voor mij te lang zaam." De Wit zegt het zonder een spoor van arrogantie. Hij is een aardige knul gebleven. Per toeval is hij in de flitsende wereld van mooie men sen, party's en palmen terecht ge komen. Als havo-scholier werkte hij in de zomervakanties altijd via een oom in Naaldwijk in de kassen bouw, in het Westland maar ook buiten de landsgrenzen. Het buiten land trok. Toch wist De Wit lange tijd niet welke richting hij nu op wilde in het leven. Uit armoede meldde hij zich aan bij het leger. In de laatste week voordat hij zich op de kazerne in Ermelo moest mel den, boekte hij nog juist een ,last- minute' aanbieding naar Mallorca. Het werd een reisje dat zijn leven op z'n kop zou zetten. „Ik kwam er achter dat ik al vier jaar lang geen vakantie had gehad, dus wilde ik er nog net even tussenuit. Ik ontmoet te wat mensen en kon als propper aan de slag bij de Classic American Bar in El Arenal, een bar-dancing die nu The Beachhouse heet. Uit eindelijk heb ik nog anderhalve dag in dienst gezeten. Zo snel ik kon, ben ik teruggegaan naar Mallorca. Ik sprak nauwelijks talen, wat wel een voorwaarde is als je propper bent. Je moet meteen weten waar een groepje mensen vandaan komt en ze in de juiste taal aanspreken. Ik begon voor 50 gulden per dag, terwijl een overnachting 35 piek kostte. Een vetpot was het in het begin dus zeker niet." Makkelijk is het werk voor De Wit en zijn collega-proppers allerminst. Het nabij de hoofdstad Palma gele gen El Arenal heeft een boulevard van bijna een kilometer lengte, waar de ene horecagelegenheid te gen de andere leunt. Allemaal heb ben ze teams met proppers rondlo pen, op de boulevard en op de stranden. Behalve talenkennis komt er nog veel meer bij kijken. „Je moet iets opvallends doen om de aandacht te trekken. Een originele act hebben, iets wat je onderscheidt van de anderen. Enkel folders uit delen werkt niet. De overheid is er trouwens tegen in actie gekomen. De hoeveelheid rondslingerend pa pier zorgde voor vervuiling. De boetes zijn extreem hoog. Belang rijk is ook dat je mensenkennis hebt. In een groepje moet je meteen precies weten wie de leiders zijn. Als je juist die personen staande kunt houden, heb je de hele groep binnen." Voor wie de film en de tv-versie van Costa kent, is de wereld van De Wit geen vreemd fenomeen. Volle Maan, een vergelijkbare film als de kaskraker met Katja Schuurman, is trouwens in en rond El Arenal op genomen. Ook daarin draait het om feesten, liefde en losbolligheid. De Wit voelt zich in het wereldje thuis. Tegenwoordig maakt hij deel uit van het team van mental Theo, de tv-persoonlijkheid die een aandeel heeft in het conglomeraat feestten ten op de boulevard van El Arenal. Behalve The Beachhouse maken ook café De Babbelaar en Het Feestpaleis deel uit van de groep bedrijven waar De Wit activiteiten voor organiseert. Een Onafzienbare reeks bekende Nederlanders heeft de Tholenaar in zijn Spaanse jaren voorbij zien komen. De beroemde gasten worden meestal door De Wit op de luchthaven opgevangen en naar het hotel geescorteerd. De schaatsende entertainer Erik Huize bosch, Ruud van Big Brother, BNN-presentator Eddy Zoey, alle maal traden ze wel een keer op in de Hollandse tenten op Mallorca. Uiteraard komen ook de beste dee jay's langs: dj Tiësto, met de ko mende jaarwisseling draaiend op het New Yorkse Times Square, de van zijn werk in de Amsterdamse It en Escape bekende dj Marcello en de rijzende ster Lady Dana, nu al goed voor 15.000 euro voor ander half uurtje draaien, allemaal wer den ze naar de feesttenten op Mal lorca overgevlogen en door De Wit opgevangen. Anekdotes heeft De Wit dan ook volop. „Wij hadden Ruud van Big Brother al heel snel nadat hij bekend werd. Hij had nog bijna nooit opgetreden en was ver schrikkelijk zenuwachtig, 's Mid dags zat hij al aan de bacardi-cola. Tegen de tijd dat hij op moest was hij ladderzat. We hebben hem echt het podium moeten opduwen." Ook voetbalteams uit de eredivisie leggen op het eind van het seizoen graag op Mallorca aan. De Wit had al te maken met Vitesse, Heeren veen, Twente, RBC en De Graaf schap. Met voormalige internatio nals als John van de Brom en Peter van Vossen is hij nog een keer ge zellig op stap geweest. Toch zijn dat soort middernachtelijke excur sies eerder uitzondering dan regel. „Ik moet wel alert blijven. In het hoogseizoen geef ik leiding aan ruim zeventig medewerkers. De proppers wegwijs maken, vertellen wat we van ze verwachten. Ook or ganiseer ik bootparty's op een dub beldeksschip dat uitvaart met top- dj's aan boord. We hebben een luxe villa waar we feesten geven. Het betekent een heleboel regelen: het programma, het vervoer met de bussen, de opstappunten in de stad en op andere delen van het eiland. Bovendien zijn de uitgaansconcep- ten waarmee je werkt altijd aan ver andering onderhevig. Wat vandaag in is, is morgen hopeloos verou derd. Onze themafeesten zijn een echt gekkenhuis. Elke avond gaan in onze tenten bijna tweeduizend man door het lint." Met name de koppeling door Men tal Theo van The Beachhouse met internationale muziekzenders als MTV en TMF is een succesformule gebleken. De naamsbekendheid on der jongeren is groot. De van het scherm bekende vj's komen graag naar ,1a mas nueva, mas caliente y mas mojada sensacion de Mallor ca', zoals de club op de door De Wit bedachte folders wordt genoemd. Zelf figureerde de jonge Tholenaar vorig seizoen nog in het door Yorin uitgezonden 'Standplaats Middel landse Zee', een programma waarin vakantiekrachten over hun ervarin- Patrick de Wit (derde van links) uit Tholen met een aantal collega's in Spanje. gen vertellen. Voor de nieuwe clip van de toonaangevende r&b-act Ro meo zocht De Wit op Mallorca een geschikte plaats. Ook denkt de Tho lenaar mee over de productie van programma's als Mental Theo on the road'. Niet iedere kijker wordt even vrolijk van een door drank en drugs benevelde jongerenmassa. De Wit: „Onze belangrijkste zorg is dat we goede televisie willen maken voor de doelgroep." In Oostenrijk heeft De Wit het de komende maanden overigens aan merkelijk rustiger. In Saalbach be perkt hij zich tot vier uur proppen per dag. „Voor de rest ga ik gewoon lekker snowboarden met wat vrien den en lekker in de zon zitten. Met de feesten heb ik geen actieve be moeienis. Toch staat er weer van al les op het programma. De organisa tie waarvoor ik werk geeft een groot feest in een tent, bovenop de berg. Hardtrance dj Sven Vêth komt, één van de beste en duurste in zijn soort. Er worden 14.000 mensen verwacht. Ik beleef altijd wat. Zo lang ik het leuk vind, ga ik hiermee door. Op het moment dat ik tegenzin voel, stop ik meteen. Je moet er natuurlijk wel te gen kunnen. Lang van huis zijn, hard werken, stress. Je moet ruimhartig van opstelling zijn en veel kunnen hebben van de mensen om je heen", aldus Patrick de Wit uit Tholen. Met mijn vader op de prikslee glijdend over het ijs door de watergangen van Smurdiek, door de polder naar de watermolen. Winterstilte om ons heen. De stem van mijn vader: „KiekAdrie, daer, 'n waeteroentje. Adrie Moerland-Koopman. Voor meer informatie; Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167} 56 33 85 Advertentie I.M. Advertentie I.M. Zo'n vijfentwintig kinderen uit de nieuwbouwwijk achter de Dorpsweg in Oud-Vossemeer werden zaterdagmiddag door de kerstman uitgenodigd om mee te gaan naar een kerstfilm die in de 'Boaherdbios' werd vertoond. Alle kinderen hadden een kleur plaat gemaakt voor de kerstman en als beloning voor hun creatie ve arbeid mochten ze allemaal een snoepzak uit de kerstboom pakken. Na afloop van de kerstfilm gin gen de oudste kinderen samen met de kerstman langs de hui zen in de wijk om aan de leden van de vijfjarige buurtvereni ging een mooie kaars, met het logo van de Boaherd, aan te bie den. Buurtvereniging de Boaherd sloot hiermee het eerste lustrum feestelijk af. De kinderen van de Boaherd mochten een snoepzak uit de kertboom pakken. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 dec. Openstelling Dorcasdepot, Regentessestraat 50, 9.30 u. 31 dec. Rommelpottenfestival, Markt, 11 u. 9 jan. Nieuwjaarsbijeenkomst Chr. Ouderen Ver., De Wingerd, 12 u. 9 jan. Spelletjes, Thjos, 14 u. OUD-VOSSEMEER 28 dec. Snerttocht wandelclub, Hof van Holland, 18.30 u. 12 jan. Nieuwjaarsreceptie v.v. Vos meer, kantine, 14 u. ST.-ANNALAND 4 jan. Nieuwjaarsreceptie WHS, kantine, 17 u. SCHERPENISSE 28 dec. Openstelling Dorcasdepot, Platteweg, 9.30 u. 11 jan. 't Koor van tante Door, Hol land Huis, 20.15 u. BERGEN OPZOOM 4 jan. Nieuwjaars-operagala, De Maagd, 20.15 u. 5 jan. Theaterpoppenkast Tierelijn, De Maagd, 14.30 u. 7 en 8 jan. Dansspektakel Spirit of danee, De Maagd, 20.15 u. 10 jan. Humoristische monoloog Caveman, De Maagd, 20.15 u. 11 jan. Cabarestafette, De Maagd, 20.15 u. 12 jan. Familiemusical De tovenaar van Oz, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++fllm+++film+ ROXY I: The Lord of the rings 2: The two towers - do t/m ma 16 en 20 u., wo 20 u. Pietje Bell - do t/m wo 13.30 u. ROXY II: Sweet Home Alabama - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - do, zo en ma 13.45 en 17 u., vr en za 13.45 en 18.30 u. di en wo 13.45 u. CINEM'ACTUEEL: Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - do t/m ma 13 en 15.15 u., di 13 u., wo 15.15 u. Har ry Potter and the chamber of secrets - do t/m wo 18.15 en 21.15 u. Pietje Bell - do 13 en 15.30 u., vr t/m ma 13 u., di en wo 15.30 u. Santa Clau se 2 - do en wo 16 en 18.15 u„ vr t/m ma 16 en 18.30 u., di 16 u. The Lord of the rings 2: The two towers - do en wo 20.30 u., vr t/m ma 16.15 en 20.30 u„ di 13.30 u. Pira- tenplaneet (Ned. gespr.) - do t/m di 13.30 u. The tuxedo - do en wo 18.30 en 21.15 u., vr t/m ma 21.15 VERVOLG VAN PAGINA 2 Poortvliet Bij de wegversmalling op de Paas- dijkweg vond donderdagmorgen omstreeks kwart voor zeven een aanrijding plaats tussen twee au to's. Een 26-jarige automobilist wilde tegelijkertijd met een 38-ja- rige automobilist de wegversmal ling passeren. Hierdoor ontstond er een botsing, waarbij de voertui gen zwaar beschadigd raakten. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In Lepelstraat werd een 16-jarige inwoonster met haar scooter ge schept door een bestelauto, die be stuurd werd door een 33-jarige in woner uit Lepelstraat. Bij het kruispunt tussen de Erasmusweg en Hemelweg verleende zij geen voor rang aan de bestelauto. Door de aanrijding kwam zij ten val, waar bij haar scooter dertig meter verder in een sloot belandde. Met een ver wonding aan haar been moest de bromfietster worden overgebracht naar het ziekenhuis. De woningstichting heeft nog altijd het plan om aan de Molenstraat een aantal huur- en koopwoningen te bou wen. Die moeten in de plaats komen van de tien bestaande huizen. De helft daarvan staat inmiddels leeg en met een aantal andere bewoners is overleg gaande over vervangende huisves ting. De uitwerking van de plannen kan vervolgd worden zodra met alle bewoners overeenstemming is be reikt. Sint-Philipsland Bankpas/giropas Multitankcard Travel card [Gl Gulf creditcard Stoofstraat 52, Poortvliet Tel. 0166-612435 Advertentie I.M. Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland raakte met zijn auto vrijdagavond in de sloot. Op de Bartelmeetweg verloor hij bij een zwakke bocht naar rechts de macht over het stuur, waardoor hij in de slip raakte. Aan de linker zijde van de weg kwam hij in de sloot terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto raakte door het ongeval aan de voorzijde beschadigd. Op 9 januari belegt de gemeente in de Wimpel een informatie-avond over grondwateroverlast. In een deel van het dorp worden bewoners daar al ja renlang mee geconfronteerd. Op de bijeenkomst wordt ingegaan op de mogelijke aanpak van het probleem en op de verantwoordelijkheden daar bij. Ook worden de wensen en ideeën van bewoners geïnventariseerd. De klachten zijn eerder al op een rij gezet en daaruit blijkt dat het om een ge deelte van het dorp gaat. De bewoners van dit deel hebben een enquêtefor mulier gekregen en de resultaten van die enquête komen op 9 januari ook aan de orde. De grondwaterproblema- tiek is een onderdeel van een plan van aanpak voor het totale waterbeheer in het dorp. Voor het maken van dat plan is een werkgroep gevormd waarin naast de gemeente ook de provincie, het waterschap en bewoners zitting. Voor dit pilot project komen mogelijk subsidies beschikbaar. Hans v.d. Ree heeft zaterdag de bout wedstrijd gewonnen van zeehengel- club de Makreel. Bij de jeugd sloeg Richard van Duuren de meeste vis aan de haak. In totaal brachten de deelnemers bijna tien kilo vis op de kant. Uitslag senioren: 1. J. v.d. Ree 1610 gr; 2. J. Kaashoek 1050 gr; 3. G.J. Glasbergen 820 gr; 4. J. de Ruiter 750 gr; 5. J. Verwijs 680 gr. Jeugd: 1R. van Duuren 890 gr; 2. J. van Kolthoom 480 gr; 3. D. Moerland 460 gr; 4. R van Sas 450 gr. Op de hoek van de Wilhelminastraat en de Deldensestraat, waar het vroe gere wijkgebouw van het Groene Kruis is gesloopt, wil de woningstich ting vier levensloopbestendige wo ningen bouwen. Architectenbureau Fierloos werkt op dit moment aan de plannen. In een woning aan het Boserf werd vrijdag ingebroken en sieraden ter waarde van honderden euro's wegge nomen. De inbraak heeft plaatsgevon den tussen 's morgens 8.20 uur en 's avonds 19.15 uur. De toegang tot de woning werd geforceerd, waarbij er voor enkele honderden euro's schade werd verricht. Het jaar 2002 is bijna verleden tijd. Een goed moment om terug te blik ken hoe het weer de afgelopen twaalf maanden is verlopen. Dan blijkt dat de zon ruim 200 uren meer heeft geschenen dan normaal, maar ook dat er zo'n 160 mm meer neerslag is gevallen dan in een gemiddeld jaar. De gemiddelde temperatuur kwam een halve graad hoger uit. In december 2001 en januari van dit jaar vroor het een aantal dagen licht. Maar veel had dat niet te betekenen, zodat het winterseizoen als mild kan worden bestempeld. Het was wél een erg nat seizoen, met 283,8 mm neer slag tegen normaal 183 mm. Januari had al wat meer regen, maar februari was met 124 mm erg nat, meldt weerman Jan Stouten uit Sint-Phi lipsland. De zon scheen alledrie de wintermaanden behoorlijk meer dan normaal, wat 244,3 uren zonneschijn opleverde (183 uren is normaal). De temperatuur was met 5,1 graden achttiende graad hoger dan gewoon lijk. Dat geeft ook al aan dat het niet koud is geweest. In alledrie de maan den haalde de wind af en toe kracht tien. De lente was normaal, afgezien van een ruim overschot aan zonuren. Maart en april waren erg zonnig en brachten het totaal op 586,2 uren zonneschijn tegen gewoonlijk 502 uren. De totale hoeveelheid neerslag was met 130 mm wat minder dan normaal (158 mm). Maart scoorde met de regen wat hoger. Windkracht tien werd in alledrie de lentemaan den soms gehaald. De gemiddelde temperatuur lag met 10,7 graden een fractie hoger dan gemiddeld (10,4). De zomerperiode was op zich heel normaal, maar de hoeveelheid neer slag gaf een uitschieter te zien. In au gustus viel er liefst 100 mm meer dan normaal: 162 tegen 62 mm. Er waren in deze maand vijf dagen dat er meer dan 10 mm regen viel. Zes augustus gaf met 45,4 mm de hoog ste etmaalsom te zien. Maar 1 augus tus mocht er ook zijn met 31,8 mm. De derde viel er 12 mm, de twintig ste 30,6 mm en de 24e nog eens 26 mm. Totaal in de zomer 301,8 mm, waar het gewoonlijk blijft bij 204 mm neerslag. Met 613,8 uren scheen de zon normaal (621 uren). De ge middelde temperatuur kwam op 18,1 graden uit (normaal is 17,8 graden). In alledrie de zomermaanden kwam de maximum temperatuur boven de dertig graden uit (tropische dagen). In juni was dat op één dag het geval, in juli op drie dagen (met als uit schieter 33,5 graden op 30 juli) en in augustus op vier. Tenslotte de herfst, een seizoen waarin de zon het goed deed. Sep tember, oktober en november lever den liefst 366,7 uren zonneschijn op, terwijl 301 normaal is. De hoeveel heid neerslag was met 238 mm iets minder dan gewoonlijk (247 mm). September en oktober waren droge maanden, maar november was met 127,2 mm erg nat (gemiddeld valt er dan 89 mm). De gemiddelde tempe ratuur was met 11,7 graden vrijwel normaal (11,5). De windsterkte bleef onder het normale beeld, waarbij zondag 27 oktober een aparte ver melding verdient. Toen passeerde een diepe depressie onze omgeving, wat een zeer zware storm opleverde met een hoogste windsnelheid van 34,9 meter per seconde. Dat is afge rond 126 kilometer per uur, een windsnelheid voor orkaankracht! Het was dan ook verre van veilig buiten, door rondvliegende dakpan nen en boomtakken. De volgende gegevens geven een beeld van het weer over het hele jaar. Gemiddelde temperatuur Neerslag Uren zon Dagen met onweer Dagen met sneeuw Dagen met hagel Dagen met mist 2002 Normaal 11,4 °C 10,9 °C 953,4 mm 792 mm 1811 1603 27 27 6 14 17 14 27 40

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7