Kerstsfeer bij muziekschool Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 27 december 2002J Kinderen zingen in zorgcentrum Zonder rijbewijs achter stuur Concordia brengt kerstconcert Hage wint klaverjassen Appartementen Dalemsestraat Lastig op ijsbaan De Ark viert kerstfeest 1 Potappel kampioen met kanaries Uitvoeringen St. Joseph Dames AVB dineren Leerkrachten spelen kerstverhaal Rooijakkers beste biljarter 60 zwemvesten gestolen Sfeervolle kerstmarkt Beroep op predikant Belofte vervuld ^~^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Vernieling inboedel Winnaars winkelactie Huizen veel gevraagd Voetballers klaverjassen Kinderen zingen in Maartenshof Vis bijt niet Van Damme wint klaverjassen Inbraak in woning Polsema beste schutter Kerstmusical bij Oosterscheldeschool Huizen voor vakantie gereed Dames vieren kerst Thalen Kinderen van de Montessorischool De Kraal brachten een bezoek aan de bejaarden in zorgcentrum Ten Anker. Begeleid door een kleine de legatie van muziekvereniging Con cordia liep men met lampionnen naar het zorgcentrum. In de grote zaal werden er verschillende kerst liedjes gezongen, werd er een ge dicht voorgedragen en werden zelf gemaakte kerstkaarten aan de bewoners uitgedeeld. Bij terugkeer op school werden de kinderen opge wacht door de kerstman. Deze open de de koek-en-zopietent waar war me drankjes en erwtensoep te verkrijgen waren. Het schoolge bouw was voor dit kerstfeest aange kleed met veel kerstbomen, lichtjes en vuurkorven. Het activiteitenteam van De Kraal kon terugzien op een geslaagde avond. In Middelburg is zaterdagavond om streeks kwart voor tien een 18-jarige Thoolse automobilist aangehouden. Bij de controle door de politie bleek de bestuurder niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Ook trof de politie enkele busjes aan met vermoedelijk traangas. De automobilist kreeg een dagvaarding en de busjes werden in beslag genomen. De koninklijke harmonie Concordia gaf in de R.K. kerk haar jaarlijkse concert. Onder goede belangstelling lieten de muzikanten een uitgebalan ceerd programma horen, waarbij liefhebbers van klassieke muziek met stukken van Bach, Bruckner en Rachmaninov ruim aan bod kwa men. Het orkest opende met Sinfo- nia op 18 no. 4 van Bach. Hierna be geleidde het orkest de samenzang van 'Komt allen tezamen'. Soliste Corina Zwaan gaf op haar alt-saxo foon een stijlvolle vertolking van de Aria van Eugene Bozza. Het harmo nieorkest vervolgde de avond met 'Kleine Orchesterstiicke', waarna weer samenzang volgde. Na het mu ziekstuk 'Down by the salley gar dens' las mevrouw Gemma Verlijs- donk het verhaal 'De verhalenver teller van de Koning', uit het boek 'Kerststukjes' van dominee Nico ter Linden voor. Na dit intermezzo nam de harmonie de draad weer op met Adagio van T. Albinoni, wat met de akoestiek van het kerkgebouw mooi klonk. Het publiek zong vervolgens onder begeleiding van het harmonie orkest het bekende kerstlied 'Stille nacht'. Soliste Andrea Slabbekoorn speelde daarna op klarinet het Ada gio uit de tweede symfonie van Rachmaninov, waarna het concert werd afgesloten met de 'Jupiter Hymn' uit The Planets en het 'Gloria in Excelsis Deo'. De laatstgehouden clubavond bij klaverjasvereniging Stad Tholen is gewonnen door Carlo Hage. De eer ste vijf van de uitslag zijn: 1. Carlo Hage 5532 punten; 2. Johan Poot 5461 p; 3. Henk Snepvangers 5187 p; 4. Jo Jansen 4873 p; 5. Sonja Doelman 4603 punten. De woningstichting denkt erover om appartementen voor ouderen te bou wen in de Dalemsestraat, op de plek van de voormalige rijwielhandel Vis. Gezien het grote aantal projec ten dat in uitvoering en voorberei ding is, laat dit nog even op zich wachten. In de tussentijd wordt het pand verhuurd. Eén van de projecten is nieuwbouw in plaats van de verzorgingsflat bij Ten Anker. Het aantal aanvragen voor een flat neemt nog steeds toe. Beter Wonen overlegt met verschil- lende eigenaren van grond en ge bouwen in de omgeving van de flat (die grenst aan de Oestersehelp en het politiebureau). Een 29-jarige dorpsgenoot is, samen met twee inwoners van Bergen op Zoom (22 en 33 jaar oud), vrijdag avond bekeurd in die stad. Op de ijs baan op de Grote Markt vielen ze rond half elf enkele vrijwilligers las tig, nadat die hen tevergeefs hadden gevraagd van het ijs te gaan omdat de baan was gesloten. Eén van de vrijwilligers werd gebeten en met een ijshockeystick geslagen. Het drietal is door de politie verhoord en kreeg een bekeuring wegens openlij ke geweldpleging. Een 40-jarige Bergenaar die zich met de aanhou dingen bemoeide, werd eveneens meegenomen voor verhoor. De leerlingen van De Ark vierden samen met ouderen en belangstel lenden het kerstfeest in de gymzaal. De zaal was door de kinderen zelf in kerststemming gebracht met eigen gemaakte kerststukjes. Voorzitter L. Konijn van het schoolbestuur open de de bijeenkomst met gebed. Daar na was er een afwisselend program ma met samenzang, presentaties van leerlingen, een optreden van een blokfluitgroep, kinderzang en het kerstverhaal. De avond werd afge sloten door kerkenraadslid H. van Twillert, van de Christelijke Gere formeerde Kerk. Na afloop kregen de leerlingen in hun eigen lokaal chocolademelk of limonade met koek. Ook kregen ze een kerstboek, een snoepzak en een kleurplaat mee naar huis. De ouders, familieleden en oud-leerlingen konden onder het genot van een kop koffie en een stuk kerstkrans nog gezellig napraten. Op de districtstentoonstelling te Kloosterzande behaalden enkele le den van De Vogelvrienden mooie re sultaten. In totaal waren er 1560 vo gels te bewonderen van 160 kwekers. Dhr. I. Potappel behaalde met stam kanaries isabel geelinten- sief vier keer 91 punten en zes een- heidspunten. Met een totaal van 370 punten werd hij zowel groep- als hoofdgroep kampioen. Bij de enke lingen behaalde hij zilver en brons. Dhr. P. Potappel behaalde met zijn stam zebravinken zilver en bij de en kelingen zilver en brons. Dhr. J. Walhout behaalde met een stam par kiet zilver en met een bruinoor-par kiet goud en zilver en met een roze- borst-baardparkiet brons. Een an dere rozeborst-baardparkiet kreeg een hoge beoordeling van 93 punten, wat Walhout het kampioenschap op leverde. In januari nemen diverse kwekers deel aan de Nederlandse kampioenschappen in Apeldoorn. Toneelvereniging St. Joseph voert op 17, 18 en 25 januari het toneel stuk 'Ik verveel me rijk' op. Door drie uitvoeringen te geven hoopt de toneelvereniging het tekort aan zit plaatsen op te lossen. Voor deze uit voeringen zal De Vossenkuil worden omgetoverd in Theater van de lach. Het toneelstuk speelt zich af in de ontvangstkamer van de steenrijke miljonair Cyril Goldblazer. Hij scha kelt diverse mensen in om tegen een geldvergoeding een opdracht uit te voeren, waardoor er zich doldwaze taferelen afspelen. Mike v.d. Mark speelt de rol van Goldblazer. Verder werken aan de uitvoeringen mee: Greta Heijboer, Rien Goedegebuure, Petra Zeeman, Alfred Vis, Laurien Droogers, Peter Uijtdewilligen, Jan Egberts en Chris Burgers. De pre mière van het toneelstuk is vrijdag 17 januari om 19.30 uur. Zaterdag middag 18 januari is er om twee uur een optreden voor de bejaarden en de regionale afdeling van de Zonne bloem. Kaarten voor de drie uitvoe ringen zijn verkrijgbaar bij Leo Ha- vermans, tel. 672749. De algemene vrouwenbond organi seerde voor haar leden weer het jaar lijkse kerstdiner. Na het welkomst woord door de voorzitster konden de dames kiezen tussen een garnalen- cocktail of een pasteitje, waarna er een romige tomatensoep werd geser veerd. Voor het hoofdgerecht kon men kiezen uit een schnitzel of bief stuk, wat geserveerd werd met aard appelgerechten, salade, broccoli, erwtjes en stoofpeertjes. Het nage recht bestond uit ijs met warme ker sen. Na afloop van de maaltijd was er een verloting, waarvoor Jaantje Hommel diverse leuke prijzen had gekocht. Alle leden kregen bij het naar huis gaan nog een zelfgemaakte roos mee, die door bestuurslid Janny van Dienst was vervaardigd. Die Heenetrechtschool organiseerde in de laatste schoolweek van het jaar weer de traditionele kerstviering. De lokalen en gangen werden door leer krachten en ouders omgetoverd tot stemmige en sfeervolle ruimtes. Ie dere groep vierde in zijn lokaal het kerstfeest. Sfeervolle eigen geschre ven verhalen werden afgewisseld met het zingen van kerstliedjes en het bespelen van verschillende mu ziekinstrumenten. Na de afzonderlij ke kerstfeestvieringen verzamelden de leerlingen zich voor de kerst maaltijd. De leden van de ouderraad en de medezeggenschapsraad had den in de gangen van het schoolge bouw een buffet klaargezet. In de gemeenschapsruimte genoten de kinderen nog van een door enkele leerkrachten opgevoerd kerstver haal, dat door hen zelf was geschre ven. In dit verhaal traden ook enkele kinderen met hun ouders op. Met een vrolijk dansje, muziek en een pantomime-act wisten zij alle aan wezigen te boeien. Na deze voorstel ling verlieten de kinderen samen met hun ouders over het verlichte plein de school. In het clubklassement van biljartver eniging De Treffers gaat Nico Rooij akkers aan de leiding. Hij heeft 107,200 matchpunten gehaald. Op de tweede plaats staat J. Hommel met 106,429 punten. A. Hommel staat met 100,500 punten op de der de plaats in het tussenklassement. Op de laatste speeldag van dit jaar had Rooijakkers slechts twintig beurten nodig om J. Etiënne te klop pen. Hij maakte samen met A. Hom mel een serie van dertien carambo les. C. Burgers behaalde met 2,77 het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: N. Rooijakkers-J. Etiënne 10-5.64; A. Hommel-J. Hommel 10-9.14; C. Burgers-P. de Leeuw 10-8.64; K. Hommel-L. van Wezel 10-8.33; H. Hommel-D. van Driel 8.20-10; A. van Daalen-J. van Daalen 5.30-10. Sint-Annalarid In de haven zijn van een boot zestig zwemvesten gestolen. De kist waar in de vesten lagen, werd opengebro ken. Ook een vat petroleum werd ontvreemd. De eigenaar van de boot vond achttien zwemvesten terug in het water. De diefstal heeft plaatsge vonden tussen vrijdagavond zeven en zondagmiddag twee uur. Voor het tweede achtereenvolgende jaar organiseerde De Casembroot- school op het schoolplein een kerst markt. Tijdens drie workshops voor afgaande aan de markt hadden de kinderen met hulp van de ouders di verse artikelen gemaakt, die tijdens de kerstmarkt werden verkocht. De placemats, kerststerren, puzzels, vo gelhuisjes en sneeuwschudders la gen donderdagavond te wachten op gegadigden. Het schoolplein was voor de kerstmarkt sfeervol aange kleed. De bezoekers werden verwel komd door de kerstman en genoten van de sfeer. Op het schoolplein vond de erwtensoep, glühwein en de broodjes met worst gretig aftrek. De kinderen .konden een ritje maken met een paard en wagen van familie de Boer. Koetsier Cent Goedege buure werd bij zijn ritten door het dorp vergezeld door de kerstman. Op het schoolplein zorgden een gro te kerstboom en de kerstklanken uit een saxofoon voor een echte kerst sfeer. Ook het schoolkoor zong en kele kerstliederen. De kerstmarkt werd afgesloten met een lampion- nenoptocht onder begeleiding van het leerlingenorkest van Acceleran do. Bij terugkeer op het schoolplein werd als afsluiting gezongen 'We wish you a merry Christmas'. De volgende morgen startten de leerlin gen met een kerstontbijt in hun ei gen groep. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. Neele te Aagtekerke. Met het thema 'De belofte vervuld' vulden leerlingen van de School met de Bijbel donderdag de kerstavond in de N.H. kerk. Een muziekgroep van blokfluiten, dwarsfluiten en en kele strijk- en snaarinstrumenten o.l, v. Joke Meeuse opende de bijeen komst met de vertolking van kerst liederen. Na een welkomstwoord ging directeur Baay voor in gebed, vervolgens wisselden koorzang en declamatorium elkaar af. Alle groe pen kwamen aan de beurt en het the ma werd in chronologische volgorde - van schepping via kerst tot weder komst - naar voren gebracht, afge wisseld door samenzang. Een vrije vertelling door mevr. Troost werd zeer aandachtig beluisterd. Het ging Vrijdag en zaterdag Maandag en dinsdag ♦Magere riblappen 1 kg 6,80 Haaskarbonade 1 kg ^Tartaar 5 halen 4 BETALEN Ribkarbonade 1 kg Gezouten kopas 1 kg Dinsdag 31 december 4 uur gesloten Gegrilde ham 100 gram 1,35 Rosbief 100 gram 1,50 Russisch eisalade 2,50 Kerstsalade 100 gram 1,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. over twee jongens die elkaar niet konden luchten of zien, maar die el kaar uit een wak hielpen in gevaar lijk ijs. Toen een week later het kerstfeest van school werd gehou den. mochten beiden hun steentje bijdragen. Ze deden dat als vrienden en niet als vijanden. Ds. Hoek sloot de avond af, waarna de leerlingen met een leesboek als kerstgeschenk naar huis gingen. Sint-Maartensdijk Een 41-jarige inwoner werd zater dagmiddag omstreeks 16.30 uur door de politie aangehouden wegens vernielingen die hij had aangebracht aan de inboedel van een pand aan de Markt. Tegen de man werd proces verbaal opgemaakt. De problemen lagen in de relationele sfeer. Middenstandsvereniging Smalstad is tevreden over het verloop van de winkelactie, die dinsdag afliep. Za terdag is de laatste van vijf trekkin gen van winnaars van boodschap penmanden met een totale waarde van 180 euro. De gelukkigen bij de voorlaatste trekking waren C. Breu- re en C. de Korte uit Scherpenisse, H. van Zetten (Anjerstraat), R. Scheepbouwer (A. Schweitzer- straat) en J. v.d. Waart (Dr. Taze- laarstraat). De belangstelling voor de acht hui zen die Beter Wonen laat bouwen aan de Meerkoetlaan, is groot. Aan nemer De Rooy uit Sprundel hoopt de levensloopbestendige woningen voor de zomer gereed te hebben. Met 44 deelnemers was het kerstkla- veijastoernooi van voetbalclub Smerdiek drukbezocht. Na drie ron den bleek J. van Gorsel met 5471 punten de sterkste te zijn. Tweede werd G. van Ham met 5450 p, 3. A. van Splunter 5368 p, 4. G.J. van Ham 5363 p, 5. W. Vroegop 5325 p, 6. C. Hage 5321 p, 7. L. Suurland 5210 p, 8. P. Groffen 5152 p, 9. M. den Haan 5094 p en 10. J. o.d. Brouw 4981 p. De kleuters van de Juliana van Stol- bergschool zongen vrijdag kerstliede ren in Maartenshof. Een dag eerder werd in de gemeenschapsruimte van de school het kerstfeest gevierd. On der belangstelling van vele ouders werden er door de kleuters teksten en gedichtjes opgezegd en liederen ge zongen. Voor de pauze vertelde juf Jos de Klerk het kerstevangelie. Na de pauze vertelde juf Willy Koopman een spannend verhaal over een jongen die in Kenia het kerstfeest vierde. De groepen 3 t/m 8 van de Juliana van Stolbergschool vierden vrijdagmiddag het kerstfeest. Er werden kerstliederen gezongen en op verschillende instru menten werd er muziek gemaakt. Een blokfluitgroepje speelde enkele be kende kerstliederen. Twee oud-leerlin gen speelden nog op bugel en dwars fluit. Meester Wieringa vertelde een verhaal over een wilde achtervolging tussen mensen op een arren-slee en wolven. Na afloop van de kerstfeest viering kregen de kinderen een boek en een fruitzak mee naar huis. Bij de jaarlijkse boutwedstrijd van hengelsportvereniging De Ooster- scheldevissers wisten er slechts vier van de 36 deelnemers vis te vangen. De uitslag is: l.'Sj. Lindhout 635 pun ten; 2. G. van Ham 510 p; 3. A. Aar den 450 p; 4. B. Boogaard 360 punten. Op oudejaarsdag kunnen de leden tus sen twee en vier uur in café Smerdiek de visvergunningen afhalen voor 2003. De kerstklaverjaswedstrijd van De Pendelaars is vrijdag gewonnen doorT. van Damme. De uitslag is: 1. T. van Damme 5572 punten; 2. G. van Ham 5530 p; 3. P. Franke 5195 p; 4. J. Schellekens 5150 p; 5. H. Oostdijk 5048 p; 6. N. van Diggele 4889 p; 7. M. v.d. Berg 4865 p; 8. A. van Damme 4860 p; 9. M. van Dam me 4852 p; 10. G.J. van Ham 4800 p; 11. S. Kwaak 4782 p; 12. L. Kampman 4746 p; 13. M. Vroegop 4693 p; 14. M. v.d. Molen 4656 pun ten. Scherpenisse In een woning aan het Cloveniers- plantsoen werd vrijdag een onbe kend geldbedrag weggenomen. De inbraak werd verricht tussen 's mid dags kwart over vier en 's avonds kwart voor tien. Koos Polsema won zaterdag de kerstschieting bij schuttersvereni ging Cloveniersgilde. Bij deze wedstrijd moesten de deelnemers vooraf aangeven welk gemiddelde ze hoopten te schieten. De schutter die het dichtst bij zijn of haar ge middelde schoot, was winnaar. Koos Polsema en Toos de Wilde weken beiden slechts 0,01 punt af van hun opgegeven gemiddelde. In verband met de gelijke eindstand werd er een extra schietbeurt ge houden, waarbij Polsema de over winning behaalde. Uitslag: 1. Koos Polsema +0,01; 2. Toos de Wilde +0,01; 3. Hans Kloet +0,05; 4. Peter v.d. Gouwe -0,13; 5. Peter Suurland +0,15; 6. Kees Jan- sens +0,26; 7. Conja v.d. Gouwe - 0,33; 8. Jaap de Wilde +0,33; 9. Ri- nus Snelleman +0,85; 10. Dick van Gijlswijk +1,40. Leerlingen van de Oosterschelde school voerden in de laatste school week de musical 'De Kerstkaart' op. Na uitvoeringen voor de afde ling van de Zonnebloem en voor de Plattelandsvrouwen werd donder dag de musical in het Holland Huis opgevoerd voor de ouders en ande re belangstellenden. Na afloop van de musical vertrokken de aanwezi gen met lampionnen naar de school, waar al een koortje op het plein klaarstond voor samenzang van kerstliedjes. In de school zelf ston den er allerlei hapjes en drankjes klaar. Aan het eind van de avond bedankte directeur P. Tange de vrij willigers voor de vele werkzaamhe den die er voor deze activiteit wa ren verricht. De twee huizen die bouwbedrijf Uytdewilligen momenteel voor Be ter Wonen bouwt aan de Laban Deurloostraat, zullen voor de bouwvakvakantie opgeleverd wor den. Beide woningen zijn al ver kocht. De kerstviering van de plattelands vrouwen, woensdagmiddag in het Holland Huis, werd door 44 dames bijgewoond. Zij werden na de koffie met kerstkrans verwelkomd door de voorzitter, die terugblikte op een aantal gebeurtenissen in het afgelo pen jaar. Ze noemde de droevige en blijde gebeurtenissen bij het konink lijk huis en de invoering van de euro als nieuw betaalmiddel. Verder zei ze dat de betekenis van Kerstmis door ieder mens persoonlijk wordt inge vuld, maar dat iedereen hoopt op vrede. Intussen maakten de kinderen van de Oosterscheldeschool zich mfet onder wijzer Peter Tange gereed voor de opvoering van een musical. Op het podium hadden ze daarvoor een mooi decor opgebouwd. De dames genoten ontzettend van het optreden, dat na afloop werd beloond met een snoepzak voor de kinderen en een kerststukje voor de begeleiders. Het kerstevangelie werd voorgelezen en daarna nuttigden de aanwezigen een luxe broodmaaltijd. Het zang koor van de plattelandsvrouwen, on der leiding van dhr. J. Wesdorp, bracht de dames met hun repertoire in kerststemming. Tijdens het eten werd ook een gedicht voorgedragen. Met het staande zingen van het 'Ere zij God' werd de avond besloten. ZIE VERDER PAGINA 7 De harpisten Joanne Prins en Corline Boekhout voeren in Meulvliet een nummer uit samen met een strijkersgroep, tijdens de voorspeel middag van de Zeeuwse muziekschool. Een twintigtal leerlingen van de Zeeuwse muziekschool gaf zater dag in Tholen een voorspeelmid dag die in het teken stond van Kerstmis. Dit keer was Meulvliet het decor, waar andere jaren de uitvoering in de Gasthuiskapel plaatsvond. „Het is ingelast, want aanvankelijk zou er geen uitvoe ring zijn", meldt viooldocent Ni co Max. Het programma ver meldde vooral bekende kerst liedjes, gespeeld op saxofoon, piano, dwarsfluit, viool, harp en gitaar. Het bekende Stille nacht klonk zodoende wel drie keer door de zaal, maar dan op ver schillende instrumenten uitge voerd. Maar ook Midden in een winternacht, Little town of Beth lehem, Hoe leit dit kindeke en Jingle bells stonden voor de pau ze op het programma. De meestal jeugdige muzikanten vertolkten de nummers met verve, af en toe geassisteerd door een van de do centen. Na de onderbreking volg den werken van onder andere Mozart, Kriebs, Baron en Blake. Een speciaal voor de gelegenheid gevormd ensemble met de fraaie naam 'de Etters' besloot de mid dag met een kerstmedley. De harp is in Tholen een vrij nieuw instrument, vertelt lerares Machteld Kerkmeester uit Sint- Annaland. „Er wordt voor het tweede jaar lesgegeven op dit in strument." Er zijn nu vijf leerlin gen, waaronder twee jongens. „Dat is voor hier heel bijzonder, want vooral vrouwen bespelen in ons land dit sierlijke instrument. Maar bijvoorbeeld in Ierland en in Zuid-Amerika zijn het met na me mannen die harp spelen. Er is ook best veel kracht voor nodig, want de snaren zijn strakgespan nen." In Tholen worden de klei nere Ierse harpen gebruikt. Joan ne Prins en Corline Boekhout ontlokken er melodieuze klanken aan. Ze spelen twee nummers sa men, en voeren David of the Whi te Rock uit samen met vier violis ten. Predikbeurten Zondag 29, dinsdag 31 december en woensdag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Hogendoorn, Haas trecht. 18.30 u. ds. Verheul, Amersfoort, di 19 u. ds. Gielen, Middelharnis. wo 9.30 u. ds. Voets, Middelharnis. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Van der Maas, Wemel- dinge. di 19 u. dhr. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Fernhout, Veere. di 19.30 u. ds. Broere. wo 10 u. ds. Broere (gezamenlijke dienst Poortvliet). CHR. GEREF. KERK zo 10 u. ds. van der Zwan. 14.30 u. kand. Uitslag, Soest, ma 19 u. ds. Boiten, Sliedrecht. wo 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19 u. ds. De Jongste, wo 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. wo 10.30 u. regionale viering te Oud-Vossemeer. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. 18.30 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. di 19 u. ds. Catsburg, Goes, wo 10 u. evang. Van Welie, Rotter dam. GEREF. KERK zo 10 u. drs. Van Schouwen, Honse- laarsdijk. di 19 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. stud. Uitslag. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. di 19 u. stud. Uitslag. wo 10 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19 u. leesdienst. wo 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. di 17.30 u. eindejaarsviering kerk Halsteren. 19 u. eindejaarsviering kerk Lepel straat. wo 10.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Ten Klooster, Ridder kerk. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. di 19 u. ds. Hoek. wo 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 19 u. leesdienst. wo 11 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. di 19 u leesdienst. wo 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18 u. ds. Hoek, Hendrik Ido Am bacht. di 19 u. ds. Kommers. wo 10 ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 19.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Katwijk aan Zee. di 19 u. ds. Roodsant, Dirksland. wo 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. mevr. De Goei-Jansma. 19 u. ds. Mast. di 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. di 19 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19.30 u. leesdienst. wo 9.30 leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. di 19 u. ds. Lohuis. wo 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30,14 en 18.30 u. leesdienst. di 19 u. ds. Brugge, wo 9.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. di 19 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Blom. di 19 u. ds. Blom. wo 10 u. ds. Blom. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. di 19 u. ds. Ytsema, Roosendaal, wo 10 u. ds. Broere (gezamenlijke nieuwjaarsdienst). GEREF. GEM. zo 10 u. ds. Gunst, Nieuwerkerk. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 15.30 u. ds. Verschuure, Krabben- dijke. wo 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein, di 19 u. ds. Klein, wo 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. stud. Bakker, Opheusden. di 15 u. ds. De Jongste. wo 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van der Spuij, Bergen op Zoom, tel. 0164-210081. wo tandarts Bomas, St.-Philipsland, tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma £/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of. 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATÏEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 30/12, gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Vrijdag 27 december t/m vrijdag 3 januari. vrijdag 27 8.47-21.27 zaterdag 28 9.52-22.37 zondag 29 11.02-23.47 maandag 30 12.12- dinsdag 31 0.57-13.17 woensdag 1 1.52-14.17 donderdag 2 2.47-15.07 vrijdag 3 3.37-15.57 vr 27/12 8.50 u. LK do 2/1 21.23 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). 14.30 u. leesdienst. di 19.30 ds. Van der Meer. wo 9.30 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kerssies. di 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2