THOLEN Dieleman hans aarnoudse r V ZEEVISHANDEL DE EENDRACHT J. VAN BINSBERGEN r THOOLSE BIBLIOTHEKEN Een voorspoedig 2003! De WD afdeling Tholen en St. Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar ■b r0 foundations b.v. SLAGERIJ JA. GEILINGS Knook Schot H.S.V. DE PIETERMAN heije konstruktie KOT, HAGE VAN DE GEIJN V.d. Velde, zonen en dochters wenst ieder een voorspoedig nieuwjaar Vrijdag 27 december 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17J FINANCIEEL ADVISEURS wensen u een gezond en voorspoedig 2003 Directie en medewerkers van Digitaai DTP lil Drukkerij wensen u allen een succesvol2003 Wenst u een voorspoedig nieuwjaar Vossemeersepoort 13, Tholen Tel. 0166-602304 wenst familie, vrienden en klanten een voorspoedig nieuwjaar EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen Hoogstraat 15 wenst alle leden, donateurs en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Tholen wenst clientèle en kennissen een gelukkig nieuwjaar Edison weg Tholen e wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Eier- en fruitbedrijf De bestuursleden en alle medewerkers van de wensen u ook in 2003 veel leesplezier THOLEN: Slabbecoornweg 25, tel. (0166) 60 44 89 JXfc tLF «ft Jan P.M. Overbeeke Ten Ankerweg 72, Tholen Website: www.overbeeke.nl Telefoon: 0166-602888 E-mail: info@overbeeke.nl directie en medewerkers wensen u een voorspoedig nieuwjaar beste utensen Voor 2003 Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon 0166 - 606424 Fax 0166 - 605356 Oudelandsestraat 9 Tel.0166-604150 website: www.dieleman-limovi.nl 4691 BJ Tholen Fax 0166-604085 e-mail: info@dieleman-limovi.nl Erkend installatie- en onderhoudsbedrijf van: Ten Ankerweg 98 4691 GZ Tholen Telefoon (0166) 604296 Fax (0166) 606005 water gas verwarming sanitair dak- en zinkwerk Op twee dagen lieten zich in Meulvliet totaal 4245 Thoolse jongeren inenten tegen meningokokken C, het virus dat hersenvliesontsteking (of nekkramp) kan veroorzaken. In juni meldden zich 2062 van de 3126 opgeroepen kinderen tot 5 jaar en jongeren van 15 t/m 18 jaar, in november kwamen 2183 van de 3100 aangeschreven jongelui geboren tus sen 1 juni 1987 en 1 juni 1996 naar de sporthal in Tholen. Daarmee reageerde 68,2% van de doelgroep op de landelijke campagne, waarmee Tholen aan de lage kant zit (het lan delijk gemiddelde is 85%). Traditiegetrouw is er een groep die zich om principiële reden niet laat inenten. Daarnaast kan het volgens de GGD zijn, dat jongeren al ingeënt zijn (bij voorbeeld vanwege een nekkrampgeval in hun omgeving) of dat ze elders een prik heb ben gehaald. Inenten tegen meningokokken C komt in het rijksvaccinatieprogramma, besliste de vorige minister van volksgezondheid mevr. Borst. Daarom was een eenmali ge inhaalslag noodzakelijk. De GGD Zeeland schakelde er extra personeel voor in om alles in goede banen te leiden. notarissen ■■■■■■HMnMMMnpMINM Kerkstraat 5-7, tel. 0166-604167 Wij hebben alles op het gebied van gordijnen - vitrage - textielhobby stof-, wol- en handwerken - speelgoed Tevens uw adres voor al uw kledingreparaties en stomerij Quickynette wenst iedereen een voorspoedig 2003 Mosselhoekseweg 2 Tel. 602992 Tholen^ Ook in het nieuwe jalr staan we weer voor u klaar met Staalbouw Dak- en gevelbep ating Ontwerp en realisatie van stalen trappen p^^jjjpP Presenteerde de provinciale pla nologische dienst de nota bewoningspatroon. Dit stuk botste met de opvattingen van de gemeen te Tholen. Die had in een struc tuurplan kansen voor de kleinere woonkernen voorzien om tot 1500 inwoners te groeien, wat betekende dat er méér woningbouw nodig zou zijn dan alleen voor de natuurlijke groei. Maar de pro vincie wilde dorpen als Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse slechts de kans bieden om aanwezi ge voorzieningen te behouden. Ze werden als platte landskern aangewezen, evenals trouwens Oud- Vossemeer, Sint-Annaland en Anna Jacobapolder. Iets meer ruimte - voor opvang van inwoners uit de omgeving en een beperkte streekfunctie voor het voorzieningenpakket - gaf de provincie aan Sint-Maartensdijk en Sint-Philipsland. En Tholen (dat een kwart eeuw geleden de 5000 inwoners overschreed) kreeg met een aanvullende woonfunctie de meeste kansen. De ppc maakte het beleid onder meer zichtbaar door bestemmingsplannen voor Poortvliet en Sint-Annaland te halveren. Thoolse statenleden pleitten in Midelburg voor minder groei in Tholen en dat ten goede laten komen aan de drie kleine woon kernen. De gemeenteraad steunde die gedachte. Een andere zaak die speelde, was de bouw van kerncentrales in ons land. Voor Tholen/Sint-Philipsland was een inspraakgroep gevormd om zich te buigen over een nota van het ministerie van economische zaken. Daarin stonden twaalf mogelijke vesti gingsplaatsen voor kerncentrales genoemd, waarvan twee op Tholen en drie op Sint Philipsland. „Eén zal er wel komen en dan is Borssele de aangewezen plaats", zei CDA-statenlid Nieuwkerk op een bijeenkomst met een vooruitziende blik. Werden we dit jaar in de verkiezingsstrijd geconfronteerd met harde taal over en weer, onverdraag zaamheid tot bedreigingen toe, ook een kwart eeuw geleden konden de emoties al hoog oplopen. In Sint-Maartensdijk kregen buren toen ruzie naar aanleiding van PvdA- en WD-raambiljetten. Het biegon met wederzijds belachelijk maken, wat ontaardde in een handgemeen. Een achtervolging tot in de woning toe ein digde in een schot uit een jachtgeweer. Pas dat laatste bracht de kemphanen tot bezinning, nadat een vlakbij wonende politieman ingreep. In de persoon van minister van justitie en vice-premier Van Agt haalde het pas tot stand gekomen CDA (uit KVP, CHU en ARP) een landelijke coryfee naar Tholen tijdens de campagne. De Thoolse gemeenteraad toonde zich verontrust over het bedrijf General Electric Plastics aan de Brabantse kant van het Schelde-Rijnkanaal. In een periode van zeven maanden ontsnapte drie keer een wolk met het giftige fosgeen, benzeen en methylchloride uit de fabriek. Beide Thoolse huisartsen Bos en Mellema waren destijds als bedrijfsarts aan GEP verbonden. Assurantiekantoor n.v.a. - assurantieadviseur Alle verzekeringen Hypotheken <S Financieringen Pensioenen ,7=3. Kreeg de Oesterschelp in THOLEN een nieuwe directrice in de persoon van mevr. J. Provoost. Zij volgde mevr. S. Cadée-de Reus op, die 5,5 jaar de scepter zwaaide op de Ihno-school aan de Simon Lindhoutstraat en naar Leiden vertrok. Mevr. Cadée liet een school achter met 176 leerlingen en 15 leerkachten. Haar ideaalbeeld was toen al één grote school van geïntegreerd lager beroepsonderwijs voor Tholen, maar het zou nog de nodige jaren duren eer het zover was (de Thoolse scholengemeenschap). Toch werd er toen al gepraat over samenwerking in de brugklassen. Mevr. Provoost had al eerder lesgegeven aan de Oesterschelp en maakte nu de overstap vanuit de gezinsverzorging waar ze leidster was. Aan een andere middelbare school, de chr. mavo met 300 leerlingen, vertrok directeur J. van Beek na elf jaar. Zijh opvolger werd K. Flikweert. 2003 Recent kwam het nieuws dat de Betho de werkplaats in Tholen gaat sluiten. Maar een kwart eeuw geleden was de stemming positiever. De houtaf deling van de sociale werkplaats kreeg toen nog een uitbreiding met 300 vierkante meter. Er werkten op dat moment 70 mensen. Pottenbakker Gerrit van Engelenhoven opende in de Hoogstraat het creatief centrum De Dragonder. Van Engelenhoven was twee jaar eerder begonnen met cursussen kleibewerking en de belangstelling daarvoor nam gestaag toe. De toekomst was verzekerd doordat het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming erbij kwam en de ruimte huurde. Maximaal tachtig cursisten konden, verdeeld over vier avonden, aan de slag met creatieve handvaardigheid. Het elftal van lagere school Ter Tolne werd op overtuigende wijze Zeeuws schoolvoetbalkampioen. Het team won alle wedstrijden en had mannen in de gelede ren die later bij Tholense Boys furore maakten, zoals Jan Groenewegen, Piet den Boef, Erik Nieuwkoop en Hans de Korte. Ook de huidige Vosmeer-trainer Julian Roman speelde in het succesvolle elftal. Dat mocht naar de landelijke finale in Zeist en kwam met een derde prijs terug. Ter Tolne was eveneens succesvol op het eer ste eilandelijke schooldamkampioenschap, want het vijftal van de school won ook dit toernooi. In de hallen van firma Schot aan de Postweg werd voor het eerst een regionale consumentenbeurs georganiseerd. Middenstand, industrie, handel en dienstverlenende bedrij ven konden meedoen aan deze Expo Tholen. Er meldden zich ruim zestig deelnemers, zodat de geplande 3000 vierkante meter expositieruimte met een kwart werd uitgebreid. In vier dagen tijd trok de beurs 16.800 bezoekers. Een dorpshuis nieuwe stijl, met een combinatie van voorzieningen, dat predikt momenteel de politiek. Er blijkt niks nieuws onder de zon wanneer je de krant van een kwart eeuw geleden opslaat. PTT, Groene Kruis en bibliotheek toonden toen belangstelling om aan te haken bij de bouw van een gemeenschapscentrum. Dat was gepland aan de Dalemsestraat/Doelweg, maar de voorbereidingen werden op verzoek van de gemeenteraad stopgezet. Men wilde een studie naar de combinatiemogelijkheden, bovendien was er de wens om te bezien of het 'dorpshuis' gecombineerd kon worden met een sporthal die eveneens op het verlanglijstje stond. V»

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17