Van Dijke kan routinier Van 't Hof niet afhouden van 13de Thoolse titel De jeugd wil gaan dansen, met een camera op stap en zichzelf verdedigen Toewijzingsbeleid Castria wëêêêêêkè li Kerstschieten vooral gezellig Sportproject 55-plussers^ Koersballen Overeenkomst gemeente, Sport Zeeland en Joth voor project WhoZnext EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De 21-jarige Anné van Dijke leek zaterdagmiddag te gaan stunten bij het Thools kampioenschap tafeltennis. In de finale gaf hij titelverdediger Christian van 't Hof aanvankelijk geen schijn van kans. Met flitsende aanval len won Van Dijke de eerste game, terwijl hij de tweede slechts nipt verloor. Routinier Van 't Hof bleef rustig spelen en zette de beide resterende games naar zijn hand, waarmee hij zich voor de dertiende keer de beste tafel tennisser van Tholen mag noemen. Smash-voorzitter Kees Vroegop reikte aan het einde van een enerverende dag de bekers uit in de Wellevaete te Sint-Annaland. Vrijdag 27 december 2002 Snoep onderuit Derde titel Esther Bruijnzeel Abonnementen Uitval Een dance-in met workshops, een middagje zelfverdedi ging en met de video op stap om jongeren te vragen waar ze op sportief gebied belangstelling voor hebben. Woensdagavond presenteerden de jongens en meisjes van de jongeren organisatie Tholen (Joth) hun ideeën in de raadzaal van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Ze tekenden er ook een overeenkomst met de gemeente en Sport Zeeland om de jeugd tussen 14 en 18 jaar meer aan het sporten te krijgen. Bushokje Christian van 't Hof met zijn dertiende bokaal. Tweede van links Anné van Dijke, rechts Johan Snoep. Geheel links Matthijs v.d. Graaf, de winnaar van de B-klasse. Achter hen de andere prijswinnaars van het Thoolse tafeltenniskampioenschap. In de hoogste klasse (A-klasse) bij de senioren namen twaalf tafelten nissers het tegen elkaar op. Toch ontbraken hier nog een zevental competitiespelers van de Sint-An- nalandse club. Gezien zijn acht overwinningen in de afgelopen tien jaar was titelverdediger Christian van 't Hof de grote favoriet. Zijn voornaamste concurrenten waren zevenvoudig winnaar Johan Snoep uit Dordrecht en 'coming man' An né van Dijke. De poules lieten nauwelijks verras singen zien. De 37-jarige Van 't Hof klopte Arno Bruijnzeel, Peter Bazen en Harm Westdorp en verloor alleen van de laatstgenoemde een game. Ook Snoep en Van Dijke werden poulewinnaar met drie zeges. Anné van Dijke verloor twee games, te gen Matthijs Bruijnzeel en jeugd kampioen Remco Vroegop. Verras send was wél het optreden van de 17-jarige Harm Westdorp, die door overwinningen op Arno Bruijnzeel en Peter Bazen eveneens doorging naar de volgende ronde. Hij werd uiteindelijk zesde. Westdorp deed onlangs in Assen mee aan een toer nooi voor spelers uit het hele land met een B-licentie, won er enkele partijen, maar viel buiten de prijzen. In die tweede ronde kende Van 't Hof geen problemen met Matthijs Bruijnzeel en Merijn v.d. Klooster. Anders was dat met de 43-jarige Snoep, die onderuit ging tegen Van Dijke (5-11, 10-12, 11-0 en 6-11). Met als gevolg dat de finale niet tus sen Van 't Hof en Snoep zou gaan - zoals dat al bijna 20 jaar het geval was - omdat beiden elkaar in de hal ve finale troffen. Van 't Hof won eenvoudig: 11-7, 11-8 en 11-8. De andere halve finale, tussen Anné van Dijke en Matthijs Bruijnzeel, ging in drie games (11-7, 12-10, 11- 9) naar Van Dijke die zodoende voor het eerst in de finale stond. Daar zorgde hij meteen voor spekta kel door de geroutineerde Van 't Hof in de eerste game met 11-1 kansloos te laten. Van Dijke speelde erg aanvallend en deed het daardoor ook goed in de tweede game, maar hij verloor die nipt met 12-10. Ver volgens bleef Van 't Hof rustig spe len en liet zijn jongere opponent - voor wie de mooiste aanvalsslagen waren - de fouten maken. De titel verdediger won met 11 -6 en dwong een vierde game af, die hij met 11-9 won. Zodoende was de hoofdprijs voor de dertiende keer voor hem. Anné van Dijke was niettemin te vreden en lijkt voor de komende ja ren een serieuze titelkandidaat. Snoep won vervolgens de strijd om de derde plek eenvoudig van Bruijnzeel, die verdienstelijk vierde werd terwijl hij niet meer traint. Adrie Aarnoudse won de troostron- de en eindigde als zevende. In de B-klasse was de finale zo mo gelijk nog spannender, want Mathijs v.d. Graaf had vijf games nodig om Anky Vroegop op de knieën te krij gen. De lawaaiige Van der Graaf, zoals altijd knokkend en pratend, won met 11-3, 4-11, 8-11, 11-8 en 11-5. Wegens het geringe aantal in schrijvingen - drie - was er geen apart toernooi voor dames. De beste dame van vorig jaar, Leontien van Keulen, werd nu vijfde en Rina Bout uit Tholen eindigde als win naar van de troostronde op de tiende plaats. Er waren 15 deelnemers, Leen Guiljam werd derde en Tim Westerlaken vierde. Vijf tafeltennis sers waren niet bij een club aange sloten. Van hen deed Vincent Fruc tuoso het met de zesde plek het best. Doordat Smash de enige tafeltennis club in de gemeente is (hoewel er in Poortvliet plannen zijn om een ver eniging op te richten), is het Thools kampioenschap steeds meer een veredeld clubkampioenschap ge worden. De strijd om de hoogste eer was er echter niet minder om. Het gros van de deelnemers kwam uit Sint-Annaland, daarnaast vier uit Poortvliet, drie uit Sint-Maartens dijk, twee uit Oud-Vossemeer, twee uit Tholen en vier van buiten de ge meente. 's Morgens kwamen 35 jeugdspe lers (13 meisjes en 22 jongens) in actie, vijf meer dan vorig jaar. Tien kwamen er in de hoogste jongens klasse achter de tafel, met de 15-ja- rige Remco Vroegop als de torenho ge favoriet. De titelverdediger mocht voor het laatst bij de jeugd uitkomen, gezien zijn leeftijd. Vroegop bereikte de finale pro bleemloos en won daarin overtui gend Van Lennard Uijl (11-6, 11-2, 11-3). Prolongatie van de Thoolse titel dus, terwijl Vroegop 's middags mee mocht doen in de hoogste he renklasse. Daar werd hij gedeeld negende met Arno Bruijnzeel. Op vallend was de goede prestatie van Maurits Keur: vorig jaar nog vijfde in de B-klasse en nu vierde op het hoogste jeugdniveau. Keur verloor de strijd om de derde plaats van Kees-Jan Koopman (5-11, 0-11, 1- 11). Winnaar van de troostronde was Kees-Jan Bruijnzeel, die zeven de werd. In de B-klasse deden de beide fina listen van vorig jaar niet mee, zodat er een nieuwe winnaar kwam. De achtjarige Eric Bruijnzeel, nog maar vrij kort lid van Smash, liet zien dat hij talent heeft en dat het tafeltennis in de familie zit (hij is een broertje van Matthijs, Hubert, Esther en Ar no die allemaal bij Smash spelen). In de poule bleef Eric ongeslagen tegen Leon de Graaf, Mark Bruijnzeel en Jeroen Donken. Daarna klopte hij ook nog Job Moerland en Gertjan v.d. Berg, om in de halve finale Jan Willem van Vossen de baas te blij ven. De finale ging opnieuw tegen Job Moerland en Eric toonde zich de betere: 11-7, 11-3, 11-8. Huib v.d. Klooster werd derde en Jan Willem van Vossen vierde, Jeroen Donken won de troostronde. Eric Bruijnzeels 14-jarige zus Esther wist de Thoolse titel voor de derde keer op rij te behalen en mag de wis selbeker daarom definitief houden. Grootste concurrent in een deelne mersveld van dertien was Ellen Ha- ge, de nummer twee van vorig jaar. Maar die moest nu in een spannende halve finale het onderspit delven te gen Cindy v.d. Klooster (11-5, 11-8, 8-11,9-11 en 11 -3) en met de derde plek genoegen nemen (door winst tegen Alieke Vroegop). In de finale won Esther vervolgens met 11-6, 11- 8 en 11-3 van Cindy. De troostronde leverde een overwinning op voor Veerle Lammers. Op 4 januari zullen een aantal jeugd spelers van Smash meedoen aan de Zeeuwse kampioenschappen en donderdag 9 januari begint de trai ning voor competitiespelers weer. Met 66 verschoten series kijkt Prinses Juliana Scherpenisse tevreden terug op de deelname aan de jaarlijkse kerstwedstrijd voor Thoolse schut ters. Leden van de eigen vereniging namen 45 series voor hun rekening, Prinses Juliana Sint-Annaland zestien en Prinses Beatrix Stavenisse vijf. Het was een gezellige en sportieve wedstrijd, maar erg hoge punten zijn er niet gehaald. „Elke deelnemer doet zijn best om in zijn klasse zo hoog mogelijk te eindigen, in de weten schap dat maar één deelnemer met de eerste prijs weggaat. Is de wedstrijd gezellig en goed verlopen, dan is dat van groter belang dan topscores in een gespannen sfeer", zegt secretaris Leen Bijnagte van de organiserende vereniging. Vanaf 10 januari wordt er weer wekelijks op vrijdag- en zater dagavond geschoten op de banen in Sint-Maartensdijk. De uitslagen in de verschillende disci plines en klassen zijn als volgt: GEWEER. Klasse A: 1. Chr. Boot Anl. 194 p; 2. A. Vaders, Anl, 193 p; 3. H. van Tiggele, Sch, 186 p. Klasse B: 1J. van Tiggele, Sch, 190 p; 2. mevr. M. Free, Anl, 184 p; 3. J. Verwijs, Sch, 179 p. Klasse C: 1. P. Poot, Sch, 187 p; 2. mevr. H. Bijnagte, Sch, 184 p; 3. C. v.d. Slikke, Sch 177 p. Klasse D: 1. H. Poot Sch, 173 p; 2. C. Lindhoud, Sch, 173 p; 3. B. de Graaf, Sch, 172 p. KARABIJN. Klasse A: 1mevr. M. Free. Anl, 188 p; 2. M. Geuze, Sch, 188 p; 3. Chr. Boot, Anl, 184 p. Klasse B/C: 1. J. Koese, Sch, 185 p; 2. A. Moerland, Sch, 184 p; 3. B. Reijngoudt, Sch, 184 p. Klasse D: 1. G. Bolier, Sch, 186 p; 2. N. Tijssen, Sch, 179 p; 3. J. Kosten, Sch, 174 P- PISTOOL. Klasse B/D/E: 1. M. Dorst, Svn, 170 p; 2. M. Bruijnzeel, Anl, 161 p; 3. E. Anthonisse, Sch, 150 p. Klasse F: 1. B. Reijngoudt, Sch, 154 p; 2. C. v.d. Slikke, Sch, 147 p; 3. J. Koese, Sch, 140 p. JEUGD. Klasse 1: 1. Jan Willem Bijnag te, Sch, 89 p; 2. Pieter Poot Sch, 87 p; 3. Comiel van Leeuwen, Anl, 87 p. Klasse 2: 1Sander Elenbaas, Sch, 82 p; 2. Janno de Boer, Anl, 79 p; 3. Jan Gunter, Anl, 68 p. gS In het voorjaar begint de gemeente met een stimuleringsproject om ou deren aan het sporten te krijgen; Galm (gezond actief leven model) is bedoeld voor mensen tussen 55 en 65 jaar die niet, of niet voldoende, actief sporten. Binnenkort worden vereni gingen, ouderenbonden en lesgevers uitgenodigd voor een informatie avond. Daar wordt ingegaan op een sportaanbod (Scala) voor mensen met een chronische aandoening. VERVOLG VAN VOORPAGINA Voor projecten zoals dat laatste is eerder dit jaar de regionale ontwik kelingsmaatschappij Marsaki b.v. opgezet door Beter Wonen en wo ningbouwverenigingen uit Goes en Vlissingen. Er zijn twee dochterbe drijven: Marsaki Tholen.civ(itatis) en Marsaki Tholen.com(mercieel). Tholen.civ houdt zich bezig met maatschappelijke en sociaal-culture le projecten. De opzet is dat de ver diensten uit commerciële activiteiten geïnvesteerd worden in de lokale si tuatie of in de regio, onder andere in de huursector. De naam is afgeleid van Marsaci, een volk dat in de Ro meinse tijd in het zuidwesten van ons land geleefd moet hebben. Dat Romeinse element komt terug in de naam Castria van de nieuwe woning corporatie. Het Latijnse woord castra betekent kamp of legerkamp (omge ven door een greppel en een aarden wal met palissaden). Dergelijke kampen hebben, staat in de brochure te lezen, rond Bergen op Zoom en Tholen (Schakerloo) gelegen. Beter Wonen en Halsteren hebben nu allebei een raad van commissa rissen die toezicht houdt op beleids zaken en als klankbord fungeert voor de directeur/bestuurder. Voor zitter T.G.A. Westerveld van de raad van Beter Wonen wordt vice-voor- zitter van de nieuwe raad van com missarissen. Zijn collega P.J.W. van Veggel van Halsteren wordt voorzit ter. De raad gaat zeven leden tellen, maar wordt op termijn naar vijf te ruggebracht. De huidige directeur van Halsteren, J.W.F. Richter Uit- denbogaardt, wordt directeur van Castria Vastgoed, een nieuwe beslo ten vennootschap die meer commer cieel gerichte activiteiten op het ge bied van onroerend goed gaat ontwikkelen. Binnen het werkgebied van Castria zijn twee huurdersverenigingen ac tief: Samen Sterk in Tholen en huur dersbelangenvereniging Halsteren- Lepelstraat. Zij staan, meldt de brochure, positief tegenover de fusie en verwachten er op termijn voorde len van voor de huurder. In de jong ste nieuwsbrief van Samen Sterk staat te lezen dat in de toekomst het Bergse of Halsterse toewijzingsbe leid (na evaluatie door de gemeente Bergen op Zoom) ook voor Tholen gaat gelden. Verder is Samen Sterk benieuwd wat de huurder gaat mer ken van de financiële voordelen (door efficiënter werken) van de fu sie. „Misschien mondt het wel uit in een heel lage huurverhoging voor volgend jaar, of zullen we het voor deel op een andere manier beleven? Eén ding is zeker, we moeten het sterk in de gaten houden", aldus voorzitter W. Quak. Het logo van Castria Wonen bestaat uit een stevig fundament met daarop drie zuilen, die staan voor wonen, service en vastgoed. De nieuwe or ganisatie hoopt in de loop van febru ari een eigen website in gebruik te nemen. Op www.castria.nl zal volop praktische informatie te vinden zijn voor bestaande en nieuwe huurders. De nieuwe abonnementsprijzen voor 2003 zijn als volgt samengesteld: - bezorgabonnement automatische incassol 5,30 euro per halfjaar en 28,00 euro per jaar; een jaarabonnement is dus 2,60 euro goedkoper! Eigen overschrijving of acceptgirokaart 1,50 euro meer. - bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en Sint-Philips- land automatische incasso 34,50 euro per jaar; eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. - postabonnementen automatische incasso 44,85 euro per jaar; eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automatische over schrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonne mentsperiode schriftelijk bij de Eendrachtbode gemeld te worden. De uitgever. geren. Hij bleek graag te tafelten nissen, te skateboarden en met een vriendenclubje 'te hangen bij het bushokje van Scherpenisse.' Hij miste skateboardbanen in de buurt. Een skateboardwedstrijd leek hem wel wat, of een tafelten- nistoernooitje. Interviewen op straat leek ze een goede methode, al leek het voor de volwassenen achter de tafel wat omslachtig en tijdrovend. Met pen en papier zou ook kunnen. Uit de enquête wil Joth een top 5 samenstellen en 'daaruit conclu sies' trekken. Dat wil zeggen pro beren voorzieningen aan te leggen om bijvoorbeeld skateboarden mogelijk te maken. De video kan bovendien worden gebruikt om 'reclame' te maken voor Joth. Geld? Alweer het budget van Joth, maar ook dat van WhoZnext en sponsors. De derde groep zag wel wat in een dagje zelfverdediging. Zij hadden hun presentatie Tsjakkaa ge noemd. Karate, judo, jiu jitsu maar ook boksen. Jongeren moe ten weten wat ze moeten doen als ze aangevallen worden. En op de ze manier komen ze ook meer te weten over vechtsporten. Zij dach ten aan de maand mei. En ook in Meulvliet omdat in Tholen de meeste jongeren wonen. De dag kan bekend worden gemaakt via 'flyers' (strooibiljetten). En via sponsering door kleine bedrijven kan het project bekostigd worden. Slaat ook dit aan dan zou het om de maand of één keer in de twee maanden kunnen worden her haald. Of boksen ook zelfverdedi ging is? Min of meer en: voor het geval je in een situatie terecht komt waarin praten niet meer helpt. Wethouder Van Doorn zei bij te zijn met het initiatief. "Als de jeugd actief betrokken is bij de opzet en uitvoering van sportacti viteiten, sluit het beter aan op de wensen en is de kans op uitval kleiner." Jongeren maken dan ook kennis met vrijwilligerswerk. Volgens de wethouder is het pro ject WhoZnext een opstapje voor het 'breedtesportbeleid' waar de gemeente in 2004/2005 mee gaat beginnen. Het project sluit verder aan bij het nieuwe jeugdbeleid. De jongeren hadden vorig jaar al laten weten dat er behoefte is aan spor tieve activiteiten buiten het be staande aanbod van de sportver enigingen, zo zei Van Doorn. „Het WhoZnext-project biedt deze mo gelijkheden en met dit project wordt de jeugd op haar wenken bediend. Geen opgelegde activiteiten, maar vanuit de doelgroep is een teart) geformeerd om zelf te bepalen wat men wil. De jeugd fungeert als trekker." Namens de Joth tekende Jantine van de Velde, namens de gemeente Van Doorn en Velthuis en namens Sport Zeeland Kjen- huis. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. L. Soomers en mevr. C. Wilsing 32 p; 2. mevr. R. Burrows en R. v.d. Houten, én J. Geuze en mevr. Y. Verkamman 21 p; 4. mevr. R. Nachte gaal en mevr. R. van Driel 14 p; 5. mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger 13 p; 6. N. Moerkerken en H. Bal, én D. Schel linger en W. Scherpenisse 11 p. Meulvliet 18 dec.: 1. G. Bolier en J. Bos 46 p; 2. L. Verschoor en B. Schot 35 p; 3. R. Bolier en D. Lindenberg, én T. Goode en B. Melching 28 p; 5. G. Mel- ching en W. Schot 26 p. 11 dec.: 1. B. Melching en D. Linden- berg, G. Bolier en L. van Bale, én L. Verschoor 35 p; 4. T. Goode en J. Bos 31 p; 5. R. Bolier en G. Melching, én W. Schot en B. Schot 21 p. 4 dec.: 1B. Melching en T. Goode 37 p; 2. G. Bolier en J. Bos 36 p; 3. B. Schot en L. Verschoor 33 p; 4. G. Melching en R. Bolier 23 p; 5. L. van Bale en D. Lin denberg 21 p. Na een korte training van maar een paar uur lieten de jongeren zien aan welke projecten ze den ken om het voor de jeugd aantrek kelijk te maken meer aan sport te doen. Er zijn wel veel sportvereni gingen actief, maar uit onderzoek blijkt dat jongeren na de basis school vaak de sport voor gezien houden. Door jongeren zelf te be trekken bij het opzetten en uitvoe ren van projecten om het sporten te stimuleren, is de kans dat het aanslaat groter dan wanneer oude ren of volwassenen dat doen, zo is de gedachte. Het project heet WhoZnext, ofwel Wie volgt. Een landelijk project dat door Sport Zeeland (voorheen de Zeeuwse sportraad) in onze provincie wordt uitgevoerd. De jongeren gingen enthousiast aan het werk en lieten in kort be stek zien en horen welke projecten er op touw gezet zouden kunnen worden. Het publiek bestond uit de jongeren, de wethouders L.J. van Doorn (sportzaken) en M.A.E. Velthuis (jeugdbeleid), sportamb tenaar R van der Vlies, directeur T. Kienhuis van Sport Zeeland en twee vertegenwoordigers van de lokale pers. Zij mochten kritische vragen stellen over de plannen van de jeugd en commentaar leveren op de manier van presenteren. De eerste groep dacht erover een dansmiddag te houden in sporthal Meulvliet in Tholen. Daar zouden jongeren via 'workshops' kennis kunnen maken met verschillende danssoorten: thaibo, streetdance en breakdance. Laten zien wat de dansen voorstel len, de jongeren zelf laten oefenen en aan het eind van de dag een uit voering voor ouders en familie. Want, zo zei een van hen, er zijn hier op Tholen geen mogelijkhe den om dat te doen. Meulvliet was de beste plek, en de beste tijd was in februari op een zaterdag. •Als het aanslaat zou het vaker kunnen worden gehouden. Veel hangt af van de belangstelling van de jeugd. En het kan ook rouleren, na Tholen naar Sint-Annaland en naar Sint-Maartensdijk omdat daar ook goede zalen beschikbaar zijn. Geld? Dat komt er wel. Er is bovendien nog wat over van het budget van de gemeente voor Joth. De tweede groep wil onderzoeken waar jongeren in geïnteresseerd zijn. En hoe ze het besta te bena deren zijn. Met videocamera op pad. Naar scholen, sportverenigin gen, hangplekken. Direct contact, directe vragen. Als voorbeeld lie ten ze opnamen zien van een vraaggesprek met een van de jon Onder toeziend oog van de jongeren ondertekent wethouder L.J. van Doorn de overeenkomst die het WhoZnext project mogelijk maakt. Links van hem (v.l.n.r.) directeur T. Kienhuis van Sport Zeeland, wethouder M.A.E. Velthuis en Jantine van de Vélde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13