Watersnoodkrant Provincie Zeeland Biologisch, natuurlijk logisch Paereliefde Verburgh 50 Wereldwinkel Tholen zoekt naar nieuw pand De winkel moet leeg! Kortingen tot wel Nieuwjaars receptie (Officiële Mededelingen Dijkgraaf herbenoemd Huur Bakstraat loopt in juni af Donderdag 19 december 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 51/2002 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Sluiting kantoren Ter visieligging Landbouw is en blijft een belangrijke factor voor de vitaliteit van het platteland. Het stimuleren van biologische landbouw past hierin. Om de biologische landbouw te promoten en een bredere bekendheid te geven is in het kader van de Milieureeks van de provincie aandacht besteed aan de biologische landbouw. Vrijdag 10 januari, van 16.00 tot 18.00 uur, houdt het provin ciaal bestuur een nieuwjaarsreceptie in het Statenzaal complex, Abdij 10, Middelburg, ledereen is van harte welkom. Recreatieverdeelweg-Noord Verkeer en Vervoer Bekendmaking De Wereldwinkel Tholen zoekt een nieuw pand. De We reldwinkel huurde een pand in de Bakstraat in Tholen, maar dat is verkocht. De nieuwe eigenaar neemt de ruimte zelf in gebruik. Tot 1 juni hebben de vrijwilligers van de ideële organisatie de tijd om naar een ander onderkomen te zoeken. Dit jaar gaan er 200 kerstpakketten de deur uit. Stijgende lijn Noe a m'n in de afgeloapen tied regelmaetig op de televisie sinterkloas op 'n mooie schim mel verbie zie rieje, mó 'k inêêns dienke an 't volgende verhael dat a 'k al 's oorden vertelle. In misschien is 't bie um oak wè zo begonne. As kind vol ontzag gekeke nae sinterkloas, mè zeker nie minder nae z'n schimmel. Ie bleef na- tuurluk gien kind, in sinterkloas bleef 'n nie ge- loave, mè z'n paereliefde bleef bestae. b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 UJ Wij zijn de showroom aan het verbouwen. Abdij Nieuws Op 1 februari 2003 wordt her dacht dat het 50 jaar geleden is dat grote delen van Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland werden getroffen door de waters noodramp van 1953. Startschot Op 4 december j.l. werd het startschot gegeven van het onderwijsproject, onderdeel van het project 1953 Delta 2003: de herdenking van de watersnood ramp in 1953. Gedeputeerde dhr. L.Coppoolse van de provincie Zeeland over handigde deze dag de eerste exemplaren van de watersnood krant aan twee scholen in het rampgebied, te weten de Open bare Basisschool 't Stoofje uit Ouwerkerk en de Pontes Scholengemeenschap uit Zierik- zee. De kantoren van de provincie zijn gesloten van 23 december 2002 tot 6 januari 2003. Maandag 6 januari zijn de kan toren vanaf 9.00 uur weer ge opend. Wel dient rekening te worden gehouden met een ver vroegde sluiting, 15.30 uur, in verband met de nieuwjaarsbij eenkomst voor het personeel. In verband met inventarisatie is het Informatiecentrum op maandag 6 januari nog geslo ten. Tijdens de eindejaarssluiting van de provinciale gebouwen - 20 december 2002 tot 6 janu ari 2003 - zal de ter visielig ging van stukken doorgaan, zij het niet in eigen huis. Het Zeeuws Documentatie centrum biedt de provincie gastvrijheid om de stukken in die tijd daar ter inzage te leg gen. Het Zeeuws Documentatie centrum is gehuisvest in de Zeeuwse Bibliotheek, tweede verdieping, Kousteensedijk 7, Middelburg; de openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Andere onderdelen van het pro gramma die dag waren het indrukwekkende verhaal van Ria Geluk, die de ramp als zesjarig meisje heeft meegemaakt, een fragment uit de film "het water komt", geproduceerd door Jo- landa Geerse en een impressie van de theatervoorstelling "Stormkracht" van theatergezel schap Kwark. De voorstelling, die speciaal is gemaakt voor het onderwijsproject, gaat in januari in première. Lespakketen De krant is bestemd voor scho lieren tussen de 10 en 14 jaar. Inmiddels zijn er 125.000 exem plaren verspreid op scholen in Zuid-Holland, West-Brabant en Zeeland. De Watersnoodkrant is ook te verkrijgen bij de bibliothe ken, bij Scoop en bij hetjnforma- tiecentrum van de provincie. In januari gaan zo'n duizend scholen aan de slag met speciaal voor het basis- en voortgezet onderwijs ontwikkelde lespakket ten over de watersnoodramp. Hierover zal in het nieuwe jaar meer informatie worden gegeven in Abdijnieuws. Verkrijgbaar De watersnoodkrant kan worden opgevraagd bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie over het onderwijsproject kan contact worden opgenomen met de pro jectleider, de heer W. Huijbreghs van Scoop, telefoon: 0118- 682530. De provincie Zeeland streeft naar een uitbreiding van de oppervlak te van de biologische landbouw. Het streefcijfer voor 2004 is 5.400 hectare. Volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek was het areaal biologische land bouw in Zeeland 818 ha. Het aan tal biologische bedrijven bedroeg toen 29 en zeven bedrijven waren in omschakeling. Ook in 2002 zijn er weer bedrijven bijge komen maar nog niet genoeg om in de buurt van het streefcijfer te komen. Het stimuleren van de biologische landbouw is zeker geen overbodige luxe. De provin cie stimuleert niet door middel van directe subsidies. De bijdra ge van de provincie is gericht op ketenontwikkeling, kennisontwik keling en kennisoverdracht, voor lichting en stimulering van om schakeling. Door het organiseren van een ronde tafelgesprek met afnemers en verwerkers van bio logische producten is getracht de diverse partijen dichter bij elkaar te brengen. Het totstandkomen van een provinciaal 'biologisch netwerk' zou een versterking kun nen betekenen voor de diverse partijen. Omschakelen Omschakelen wordt voor een deel ingegeven door economi sche omstandigheden. Toch is dat niet uitsluitend het motief. De zorg voor het milieu is een ande re factor. Niet dat die uitsluitend is voorbehouden aan biologische boeren. In de hele landbouwsec tor is er al een groot milieube wustzijn. Zo wordt in de 'duurza me landbouw' al spaarzaam een grote sympathie voor de bio logische productie. Als consu ment heeft men te vaak de meer prijs van de producten er niet voor over. Opvragen De brochure 'Biologisch, natuur lijk logisch', milieureeksnr. 24, kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. omgegaan met bestrijdingsmid delen en meststoffen. De biologi sche landbouw gaat verder. Geen chemische bestrijdingsmiddelen en geen kunstmest zijn belangrij ke factoren. Zonder deze midde len is goed boeren best mogelijk. Vertrouwen In de brochure 'Biologisch, na tuurlijk logisch' torten de geïnter viewde ondernemers aan wat de mogelijkheden zijn. Ze hebben allemaal een groot vertrouwen in de toekomst en zien voornamelijk kansen. Wensen hebben ze ook: graag nog wat collega's erbij. Meer mogelijkheden tot samenwerking en dus efficiënter gebruik van machines levert een kostenbe sparing op. De prijzen zijn niet echt slecht, maar voldoende overhouden om te investeren is een andere zaak. Als startende en omschakelende ondernemer is een eerlijke en dus goede prijs absoluut noodzakelijk, aldus een van de ondernemers. Sectoren De bedrijven van de tien onder nemers die aan het woord komen liggen verspreid door de provincie. Bijna alle sectoren van de biologische landbouw zijn ver tegenwoordigd: melkvee, vlees vee, pluimvee, glastuinbouw, akkerbouw, fruit- en groenteteelt. Consumenten Het slotwoord van Peter de Koeijer, voorzitter van de ZLTO in Zeeland, bevat een kritische noot richting de consument. De consument krijgt nu zijn voedsel beneden de kostprijs en heeft als burger veel kritiek op de wijze waarop het wordt geproduceerd. Er is volgens hem dan ook een verschil tussen burgers en con sumenten. De burgers hebben Het gebiedsgerichte beleid voor Schouwen-West heeft onder meer tot doel de kwaliteit van het gebied te verbeteren. De aanleg van de Recreatieverdeelweg (N652) is daarin een belangrijke factor. Het gedeelte tussen Haamstede is reeds in uitvoering. De tweede fase betreft het gedeelte tussen de Stoofweg (N651) bij Renesse en de N57 bij Scharendijke. Door concentratie van het (recreatie)verkeer op dit tracé zal de verkeersdruk met name in de zomer op de omliggende wegen verminderen. Het noordelijke deel van de Recratieverdeelweg is bedoel om de Rampweg, Helleweg en de Kuijerdamseweg te ontlasten. Inloopavond Voor dit noordelijk deel is de nota Alternatieve tracés Recreatie verdeelweg - Gedeelte Renesse-N57" opgesteld. Hierin zijn vier alter natieven beschreven. Op basis van dit document wordt een inspraak georganiseerd. Dinsdagavond 14 januari 2003 van 19:00 tot 21:00 uur presenteert de Provincie de plannen tijdens een inloopavond in het dorpshuis, Deensestraat 11 te Ellemeet. Ter inzage Vanaf 23 december 2002 1/m 27 januari 2003 ligt de nota ter inzage op de volgende locaties: - Informatiecentrum Provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg Openingstijden: werkdagen van 9:30-12:30 en 13:30-16:30 uur; - Tijdens kantooruren in de leesruimte van het Gemeentehuis Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2, Zierikzee. Raadplegen via internet kan ook: www.zeeland.nl zoeken/digitaal archief. Reageren Schriftelijke reacties op de plannen kunnen tot 27 januari 2003 worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij op 10 december 2002 voor het jaar 2003 hebben vastgesteld: - de tarieven voor het collec tief vraagafhankelijk vervoer (CW); - de tarieven voor de Inter- liner 395 (Rotterdam-Zierik- zee); - de tarieven voor de buurt bussen 190 (Sirjansland- Kerkwerve v.v.) en 194 (Waarde-Krabbendijke v.v. en Waarde-Kruiningen/ Yerseke v.v.); - het continueren van het voorverkooptarief in het voertuig bij betaling met Chipknip. Voor het collectief vraagaf hankelijk vervoer (CW) in de Oosterschelderegio (Schouwen- Duiveland, Tholen/Sint Philips- land, Noord- en Zuid-Beveland), Zeeuwsch-Vlaanderen en Walche ren (CW start hier per 15 maart 2003) gelden de volgende tarie ven. Voor de Oosterschelderegio is een apart tarief voor het ver voer Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg) vastgesteld. De tarieven gaan 1 januari 2003 in. Soort tarief Prijs per ritzone 2002 2003 voltarief reductietarief* Wvg-tarief tarief België €1,00 €1,05 €0,80 €0,85 €0,50 €0,50 €3,30 €3,50 NB: Voor elke rit geldt een opstap- zone Geldt voor de doelgroepen 4 tot en met 11 jaar, 65 jaar en ouder en houders OV-abonnementen. Alleen Oosterschelderegio. Van de Interliner is de tarief structuur gekoppeld aan die van NS. Dit betekent een prijsverho ging ten opzichte van 2002 met gemiddeld 4,9%. Echter, doordat NS tegelijkertijd een structuur wijziging in de opbouw van de tarieven doorvoert, kan de werke lijke prijsstijging wat hoger of wat lager uitvallen. De hoogte van het tarief is afhan kelijk van het aantal af te leggen tariefkilometers en de gebruikte kaartsoort. Op verzoek kunnen wij u hierover informatie toestu ren. Voor de buurtbus worden de tarieven afgerond op 10 euro cent. Dit leidt voor 2003 tot een forse procentuele stijging van de tarieven voor de enkele ritten. Daarentegen is er een gematigde prijsstijging bij de veel aantrekke lijker 4-rittenkaarten. Voor 2003 gelden de volgende tarieven: Kaartsoort 2002 2003 enkele rit: - voltarief €1,30 €1,40 - reductietarief €0,70 €0,80 4-rittenkaart: - voltarief €4,20 €4,40 - reductietarief €2,30 €2,40 De mogelijkheid om bij betaling met de Chipknip tegen het voor verkooptarief in de bussen van Connexxion een vervoerbewijs te kopen, zal in 2003 worden gecontinueerd. Deze betaalmogelijkheid wordt door een groot deel van de reizi gers gebruikt en is daarmee een volwaardig en succesvol betaal- alternatief gebleken. Op grond van de Wet personen vervoer juncto de algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen deze beslissing binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift neemt u ten minste op: - uw naam; - uw adres; - de datum; - tegen welke beslissing u be zwaren maakt en waarom; - uw handtekening. Gelijktijdig met of na indiening van het bezwaarschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zoda nig verzoek dient te worden gericht tot de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, Postbus 20021, 2500 EA Den Haag. In verband met de behandeling van het ver zoek om voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dient te be talen krijgt u na indiening van het verzoek bericht van de griffier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer F. Chervet, tel.: 0118-631644. Het correspondentieadres is: Provincie Zeeland, Directie Infra structuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 dec. Kerstzangmiddag Ger. Gem., Rehobothkerk, 14.30 u. 28 dec. Openstelling Dorcasdepot, Regentessestraat 50, 9.30 u. 31 dec. Rommelpottenfestival, Markt, 11 u. 9 jan. Nieuwjaarsbijeenkomst Chr. Ouderen Ver., De Wingerd, 12 u. OUD-VOSSEMEER 19 dec. Kerstviering ouderen, Vos- senkuil, 14.30 u. 20 dec. Kerstconcert Zeeuwse Koor school, Willibrorduskerk, 19.30 u. 27 dec. Bingo ouderen, kantine v.v. Vosmeer, 14 u. 28 dec. Snerttocht wandelclub, Hof van Holland, 18.30 u. ST.-ANNALAND 19 dec. Kerstmarkt, De Casem- broot-school 17.30-19.30 u. 20 dec. Kerstmarkt Clarity, Fixet, 16-22 u. 21 dec. Thoolse kampioenschappen tafeltennis, Wellevaete, 9 u. 21 dec. Kerstbingo WHS, 18 u. 21 dec. Kerstconcert Accelerando, Sakofahal, 19.30 u. 24 dec. Koor- en samenzangavond, N.H.kerk, 19.30 u. 4 jan. Nieuwjaarsreceptie WHS 17 u. STAVENISSE 24 dec. Kerstzangavond, N.H. kerk, 19.30 u. ST.-MAARTENSDUK 20 dec. Klaverjastoernooi, café Smerdiek, 20 u. 21 dec. Volkskerstzang, Haestinge, 19.30 u. 23 dec. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 28 dec. Openstelling Dorcasdepot, Platteweg, 9.30 u. ST. PHILIPSLAND 21 dec. Tentoonstelling Vredesduif, de Druiventros. BERGEN OPZOOM 21 dec. Sprookjesballet, De Noten kraker, De Maagd 19 u. 22 dec. Russisch kerstconcert, De Maagd, 20.15 u. 4 jan. Nieuwjaars-operagala, De Maagd, 20.15 u. 5 jan. Theaterpoppenkast Tierelijn, De Maagd, 14.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Lord of the rings 2: The two towers - do 19.30 u., vr 20 u., za t/m ma 16 en 20 u., di en wo 16 u. Pietje Bell - za t/m wo 13.30 u. ROXY II: Sweet Home Alabama - do 20 u., vr en za 21.30 u., zo en ma 20 u., di 17 u. Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - vr 18.30 u., za 13.45 en 18.30 u., zo en ma 13.45 en 17 u., di en wo 13.45 u. CINEM'ACTUEEL: Harry Potter en de geheime kamer (Ned. gespr.) - za t/m di 13 en 15.15 u., wo 15.15 u. Harry Potter and the chamber of secrets - do 20 u., vr t/m ma en wo 18.15 en 21.15 u., di 18.15 u. Pietje Bell - za t/m di 13 en 15.30 u., wo 15.30 u. Santa Clause 2 - do 20 u., vr 18.15 u., za t/m ma en wo 16 en 18.15 u., di 16 u. The Lord of the rings 2: The two towers - do 19.30 u., vr t/m ma en wo 20.30 u., di 18.15 u. Piratenplaneet (Ned. gespr.) - za t/m di 13.30 u. The Tuxedo - vr t/m ma en wo 18.30 en 21.15 u., di 18.30 u. i Dijkgraaf W.A. Gosselaar van wa terschap Zeeuwse Eilanden is maandag door commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder beëdigd voor een nieuwe periode van zes jaar. De algemene verga dering had hem 5 juni unaniem op de aanbeveling gezet en koningin Beatrix nam die over en herbe noemde Gosselaar. Hij werd 1 ja nuari 1997 dijkgraaf, zodat Gosse laar aan zijn tweede periode begint. „Een nieuw pand zoeken is erg moeilijk," zegt secretaris Els Schrauwen. „We hebben contacten met makelaars, particulieren en Be ter Wonen, maar daar is nog niets uit voortgekomen. We hebben ons ook tot de gemeente gewend. Een aantal straten zijn uitgesloten in het nieuwe bestemmingsplan. We had den een pand met een horecabe- stemming buiten het kernwinkelge bied op het oog, maar dat mag niet meer. We hebben een kaart gekre gen van het centrum van Tholen waar we wel kunnen zoeken." De Wereldwinkel zit ook het liefst in het winkelgebied, maar Schrau wen beseft dat de huurprijzen daar hoog liggen. Op 2 november 2000 opende de toenmalige wethouder R. Ravensteijn het pand in de Bak straat nadat het jaren in de Stoof- straat gevestigd was geweest. De Wereldwinkel kon het pand in de Bakstraat huren van mevrouw M. Lammers maar die verkocht het per ceel onlangs. „We weten het al en kele maanden. Wegens omstandig heden is het verkocht, maar alles is in goed overleg gegaan." De verhuizing naar de Bakstraat legde de Wereldwinkel geen wind eieren. De omzet steeg, juist dankzij de bétere ligging van de pand waar de aanloop van het winkelend pu bliek groter was. „Er is toen flink geïnvesteerd in het opknappen van de winkel. We hebben toen ook een geldactie gehouden onder symphati- santen, maar daar kunnen we niet weer mee aankomen." Het bestuur heeft ook een gesprek gehad met wethouder K.A. He- ijboer over het huisvestings probleem. „Maar de gemeente wil geen enkele link maken naar ont wikkelingssamenwerking. Ze be schouwt ons als detailhandel. Dat wordt volgehouden. Dat is een poli tieke visie. Daar zijn we over uitge praat. Andere gemeente voelen zich juist wel betrokken bij ontwikke lingssamenwerking en betalen bij voorbeeld een deel van de huur." Volgens Schrauwen draait de win kel met een 'leuke club mensen' goed. „We zijn heel actief geweest met het geven van lezingen en het bezoeken van verenigingen. We wa ren in De Schutse in Sint-Annaland en gaan nog naar een kerstmarkt in Halsteren. Ons terrein is alleen maar vergroot." Ook de kerstpakketten laten een stijgende lijn zien. Dit jaar zijn er zo'n 200 besteld. Dat is meer dan vorig jaar. We willen dus heel graag doorgaan. In een huurpand, maar als ik heel reëel kijk naar de mogelijk heden, dan zal het niet makkelijk worden." Wel tag Wer€? lugWerèntugWerènttigWerèmugWerèni rc rèn I u gWVèn I u g rè n t u g We r n - fg- Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 Van z'n eige êêt Arjoan van den blauwen natuurluk êêl an ders. At 'n op 't gemêêntuus mö komme, zei te burgemêês- ter oaltied netjes: menêêr Van den Oudenhoven. Ma de mén sen op 't durp die zégge dat nooit, want dat vinde ze 'n na- em van niks. Vees te lank. In omma Arjoan z'n voader vroe ger nog a graeg 'n borreltje dronk, wier die oaltied 'den Blauwen' genoemd. In da gae tan van voader op zeune, zo gae tat op 'n klein durp as bie ons. Noe is Arjoan zot op paeren. In noe zü je misschien zégge: die bin d'r wè mêêr, mè bie Arjoan gae tat toch varder dan bie de mééste andere ménsen. Die gaen oak wel 's nae 'n sprieng- concours op 't eiland, of mit de Pienkstere nae Kiek in de Pot in Bèrrege, mè Arjoan die ei taer nie genogt an. In zodoende gaet 'n geregeld nae Wassenaer. Dat lei in de buurte van Den Aeg. Want daer op Duundigt in Wassena er, daer is 'n racebaene, in dat is noe net wat voor Arjoan. 't Is varre weg. Ma dat eit 'n d'r wè voor over. A tat noe oalles was, dan gieng 't nog wè. Ma Arjoan die ouw oak noga van uitgaen, dus a te races afgelo- ape bin, dan bluuf t'n dae nog ange in is 'n pas tegen d'n ochend tuus. Z'n vrouwe is dae natuurluk nie zo blieje mee, ma ja, van d'n oare kant gun ze Arjoan wè z'n verzetje. Ie wérk overdag oaltied schap- peluk in de booge kan nie oal tied gespanne weze. Ma flee- weke gieng 't mis. Arjoan was tegen d'n ochend tuusgekom- me, in ie sliep as 'n os. Toen gieng 'n in z'n droam roepe: „Annie, Annie!I" Z'n vrouwe wier toch wè 'n bitje ongerust in ze zei voorsmiddugs toen 'a ze an de koffie zaete: „Arjoan, die Annie daer a jie 't va nochtend in je slaep over oa, wie is dat eigenluk?" Arjoan schrok z'n eige 'n ongeluk, ma ie iew z'n eige goed in zei: O Annie? Ja kiek, zo êêtten dat paeretje dat êa 'k gistere zag loape ee. In 't was noga span nend, dus dae droamden ik natuurluk van." Daer is 't toen bie gebleve, mè gistere kwam d'r 'n kaerte vor Arjoan in dae stieng op: kus jes, liefs van Annie. In toen wier z'n vrouwe toch wè zo kwaed ee. Ze zei: „Vertel op Arjoan, wat ei tad te beteke nen? In kom noe nie an mit 't smoesje da dat paerd schrieve kan." Ja in noe zü ze Arjoan wé 'n stuitje motte misse daer in Wassenaer a je 't mien vraegt. Job Jansens, Tholen. Advertentie I.M. .r- i r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17