X 'Wat is de service bij jullie toch goed' X Richard en Corné boeken een record Fien en Jan hebben juffrouw tussenin Bouman-Potter heeft een eigen ladderwagen ^unaerdag 12 december 2002 w°onBO! Ko de Vos en Jan Schout van de service-af- deling komen net terug van hun dagelijkse klantenroute. De eerste heeft een dagje Zuid- Beveland achter de rug, de laatste een rit over Walcheren. Hun doelstelling is steeds om zo veel mogelijk op te lossen en dat lukt aardig. „Wat is die service bij jullie toch goed, zei een klant uit Krabbendijke vandaag nog. Dat doet je natuurlijk goed." van Gorsel is geen brandweerman, maar toch krijgt hij de ladderwagen onder zijn hoe de. Een eigen ladderwagen is de nieuwste aanwinst van Woonboulevard Poortvliet, waarmee in hoge gebouwen meubels afgele verd kunnen worden. Uit heel Nederland ko men er namelijk klanten naar Poortvliet, ook uit Vlissingen, Roosendaal, Breda en Rotter dam, waar de mensen soms tien hoog wonen. Het duo Richard de Jager en Corné Kleppe legt dagelijks vele vierkante meters tapijt, vi nyl of laminaat. Ze hebben pas een record geboekt: 80 m2 laminaat in een nieuwe wo ning op de Bergse Plaat in Bergen op Zoom. X VJO Fien Verwijs (57) uit Sint-Philipsland is de oudste van de 70 medewerkers in het logis tiek centrum van Woonboulevard Poortvliet Sint-Maartensdijk. Zijn 32-jarige dochter in is verkoopster op de kinderafdeling, zijn 21- jarige zoon werkt bij de goederenontvangst. De familie Verwijs heeft het dus uitstekend naar de zin bij Bouman-Potter. Kraan 25 ton (advertorial) EEMOKACHTBUOE, DE THUULiSE CJÜURANT 2y Ko de Vos (links) en Jan Schout gaan elke dag op pad om klanten tevreden te stellen. Beiden zijn ook ervaren men sen. Jan Schout (49) uit Ril- land-Bath werkte 25 jaar bij een kleine Bevelandse wo ninginrichting als stoffeerder. In de zeven jaar dat hij bij Bouman-Potter werkt, heeft Schout het veel drukker zien worden. Ko de Vos (51) uit Tholen was 27 jaar schilder, zocht ruim negen jaar geleden iets nieuws. Na vier jaar als stof feerder-bezorger te hebben gewerkt, solliciteerde hij als servicemonteur. „Ik ga nu vijf jaar alleen op pad en dat be valt prima. Met zo'n dertien adressen per dag rijd ik dik 1000 km per week. De ene dag Zeeland, de andere dag Brabant met uitschieters in Amsterdam of de Noordoost polder. Het is absoluut niet eentonig, want je ontmoet heel verschillende mensen en werkzaamheden. Dat maakt het een beetje span nend." De Vos pakt af en toe ook zijn oude vak nog op wanneer hij een deurkozijn moet bijver ven. „Je maakt van alles mee. De ene keer krijgt een klant de salontafel niet ge monteerd, de andere keer moet je een parketvloer bij werken. Simpele dingen soms, zowel aan nieuwe meubels als aan artikelen die Bouman-Potter een paar jaar geleden heeft afgeleverd. Leerreperatie is een vak apart en iets dat gestoffeerd is. moet dikwijls terug naar de fabriek. Dat kunnen wij ter plaatse beslissen en het geeft een kick om zoveel mogelijk op te lossen. Ik streef naar 100%, maar wel steeds met goedkeuring van de klant. Die blijft koning, de klant moet te vreden zijn. Daarvoor moet je creatief zijn", aldus Ko de Vos. „Een praatje maken met de klant is al heel belangrijk", zo is de ervaring van Jan Schout. „Een krasje hier en een deukje daar los je dan te gelijk op. Dat kost het minst, maar dat kan niet altijd om dat een stoel, bank of kast soms terug moet naar de fa briek. Het leuke is, dat je zelf je oplossingen moet zoeken. En je komt elke dag in dertien verschillende gezinnen door heel Nederland." Schout was zestien toen hij in de meubels begon. „Mijn werk is lichamelijk nu min der zwaar, maar er veran dert toch het-nodige. Je moet af en toe een cursus volgen: hout- en leerbewer- king, omgang met klanten, e.d. We krijgen ook produc tinformatie, bijvoorbeeld over elektrisch bedienbare bedden. Pieter Bouman geeft ons daarover dan uit leg in de showroom, zodat we goed geïnformeerd zijn. Ze doen hier veel aan oplei ding en daar profiteert de klant dan weer van", zegt Jan Schout. Dick de Witte (links) en Piet van Gorsel. Piet van Gorsel (34) uit Poort vliet werkt al vijftien jaar bij Bouman-Potter. Direct uit mi litaire dienst solliciteerde hij op een advertentie in de Een- drachtbode. „Wanneer kun je beginnen?, vroeg Arie Bou man me. Tussen kerst en oudjaar was ik al aan het be zorgen en meubels monte ren. Ik had de houtopleiding op de l.t.s. gedaan en vlakbij huis werken, vond ik aantrek kelijk. Je hoeft niet zo heel vroeg te beginnen en je staat op het eiland niet in de file." Toen Van Gorsel in 1997 een been brak, kreeg hij tijdelijk kantoorwerk om te herstel len. „Door dat ongelukje is mijn werk afwisselender ge worden, want als het bij de planning nu te druk is, dan spring ik bij. Dan zie je de an dere kant van het verhaal. We komen elke dag in heel Zuid- west-Nederland en daarvoor moet je routes combineren." Van Gorsel houdt van afwis seling, zodat hij er niet te genop zag toen hij in Zuid- Frankrijk voor een klant een tweede woning moest inrich ten. „Zoiets doe ik graag. Die 3,5 dag heb ik toen wel mijn moeder meegenomen, zodat ze gelijk een handje kon hel pen", lacht Piet van Gorsel. Zijn collega Dick de Witte (37) uit Sint-Annaland zit nog maar een jaar in de meubel bezorging. „Maar ik had dit twintig jaar eerder moeten doen", zegt de voormalige tuinder, die eigenlijk twee ba zen heeft. Hij rijdt in een vrachtwagen van De Groen Transport, van welk bedrijf hij ook zijn salaris ontvangt, maar De Witte werkt elke dag voor Bouman-Potter. De Groen is specialist in volumi neuze transporten en heeft drie vrachtwagens verhuurd aan Bouman. „Een lift erop, laadklep, steekkarren, ideaal voor je rug", zegt De Witte, die vaak met Ab Snoep de klanten bezoekt. „Met onze moderne navigatieappara- tuur komen we overal. Per week leggen we 800 tot 900 km af. Elke dag is er een an dere rit. Je blijft veranderen. Een jaar geleden heb ik de bakens verzet door het zelf standig ondernemerschap op te geven en in loondienst te gaan, maar ik heb het goed naar mijn zin. En de onderlin ge sfeer is geweldig", zegt Dick de Witte. De afdeling goederenontvangst in het nieuwe logistiek centrum. V.l.n.r. Peter Antonisse, Robert van Kuyk, André PoT lie, Leon Nelisse, Herman Bal, André van Dijke, Sjaak Quist, Marko den Engelsman, Arie v.d. Berg, Niels Lisseveld, Jo- han de Vos, Ronald Verwijs en Jack van Wesel. De medewerkers van de afdeling planning en bezorging meubelen: v.l.n.r. Johan Dorst, Fien Verwijs, Kees Priem, Rian- ne den Engelsman, Arnold Jasperse, Ton v.d. Pligt, Piet van Gorsel, Dirk Bevelander, Theo Buys, Hans Verbraecken, Roel Reijngoudt, Teun is de Jong, Wouter v.d. Pligt en Rinus van Oudenaarde. De service-afdeling: staand v.l.n.r. Henk van Rooyen, Aad van 't Hof, Jan van Oudenaarde, Anouska de Witte, Ina van der Lande, Co de Vos en Piet Dorst. Knielend v.l.n.r. Erik-Jan Wesdorp, Johan de Jong, Danny Dorst. Corné Kleppe en Richard de Jager draaien hun hand niet om voor 80 laminaat leggen. m2 stofferen, vinyl of „Je ziet steeds wat je ach terlaat", zegt Richard de Jager (32) uit Sint-Anna land. Hij werkte eerst in de metaal, maar stapte twee jaar geleden over naar de woninginrichting. „Mijn broer werkte ook al bij Bouman-Potter en het leek me een uitdaging. Het is schoner werk en het bevalt me buitengewoon." Voor Corné Kleppe (17) uit Scherpenisse was het bijna vanzelfsprekend dat hij bij Bouman-Potter zou gaan werken, want drie broers en één zuster zijn daar al jaren in dienst. „Ik ben de laatste nieuwe van de vijf Kleppes. Als vakantiehulp ben ik gekomen. Stofferen trok me wel aan en ander half jaar geleden ben ik vaste medewerker gewor den. Samen met broer Jo han ging ik op pad, maar die is naar de verkoop overgegaan. Daarom werk ik nu met Richard." Corné Kleppe gaat elke maandag naar het r.o.c. Zadkine in Rotterdam, waar hij de vierjarige oplei ding woningstofferen volgt. „Ik zit nu in het twee de jaar en krijg veel theo rie. De praktijk, zoals op maat snijden, e.d., doe ik hier. Van elkaar leer je veel." Wanneer Corné naar school is, doet Richard de Jager karweitjes die hij al leen kan, zoals het bekle den van een trap. „Daar heb je niet veel ruimte. Als je rollen tapijt van 5 meter moet sjouwen, heb je wel vier handen nodig. Hoog- pool, laagpool, luspool, krulletjes, we hebben aller lei mogelijkheden", aldus Richard de Jager. X 'er dan 40 MO ro3 woorwdeeën Fien Verwijs en Jan Wielaard bij de nieuwe DAF. mm De afdeling stoffering: staand v.l.n.r. Arjan Bolleboom, Arjan Dekker, Marcel Goudzwaard, Lauran Verwijs, Daaf Gaa- keer, Tonnie de Jager, Richard de Jager en Johan van Moort. Knielend v.l.n.r. Jan de Jong, Sjaak Gunter, David Joppe en Leo Verloop. Samen met Jan Wielaard (31) uit Sint-Annaland rijdt Fien Verwijs in de nieuwste aanwinst van het wagen park: een DAF. „We hebben ook nog een juffrouw aan boord. Die zit tussenin. Je hoort ze wel, maar je ziet ze niet. Een ideale meid", lacht Verwijs wanneer hij het ideale navigatiesysteem be schrijft. Hij zit inmiddels bij na dertien jaar achter het stuur bij Bouman-Potter, na eerst achttien jaar op een scheepswerf in Alblasser- dam te hebben gewerkt. „Ik heb het altijd naar mijn zin omdat elke dag een verras sing is. En ik kan nog goed lichten: kasten, slaapka mers, stoelen, banken, enz.. We komen 34 hoog op een flat in Rotterdam, dan weer een dagje Walcheren met Middelburg, Vlissingen en Koudekerke, ook wel hartje Amsterdam of zelfs in Luxemburg. De mensen ver schillen van streek tot streek." Fien Verwijs levert niet sim pel even de bestelde stoelen af. „Nee, in feite verkopen wij ze nog een keer door niet met vuile schoenen naar binnen te gaan of iets kapot te stoten. Je moet net doen of het voor jezelf is, want de klant moet tevreden zijn. Die moet nog een keer terugkomen. Als je een slechte ervaring hebt, ga je immers niet zo gauw terug." De motivatie van Fien Ver wijs is in het nieuwe logis tiek centrum alleen maar groter geworden. „In Poort vliet leden we nogal eens kou, maar in Sint-Maartens dijk zit je warm en veel veili ger." Zijn collega Jan Wielaard beaamt dat. „Het oude ma gazijn was veel te bekrom pen. Hier werk je met ple zier. Het laden en lossen is een hele vooruitgang." Wielaard werkte 12,5 bij fruitteler Van Rossum in Stavenisse, maar in weer en wind buiten werken, bleek niet ideaal. „Ik zit nu war mer en het is mooi werk, 37 uren per week. Eerst heb ik twee jaar in het magazijn in Poortvliet gewerkt. Daar heb ik o.a. alle codes geleerd en dat komt bij de meubelbe zorging nu goed van pas. Je bent dit werk gauw gewend en met inzet en motivatie kun je veel. En de zaak is steeds groeiende. Dat doet je ook goed." Naast de vele soorten wo ningen hebben Wielaard en Verwijs ook wel eens een schip in Dordrecht of Rotter dam waar ze meubels moe ten afleveren. Een bijzonde re opdracht was verder een zending voor een klant op de achtste verdieping. „Toen is er een mobiele to renkraan van 25 ton ingezet en via het dakterras hebben we alle meubels naar bin nen gekregen. Dat karwei hebben we toen met vier man geklaard."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 29