'Pubers zijn niet lastig, het is wel een lastige levensfase' Sleutelrol Van Hooijdonk bij Gladdines Broekhuis 32 parkeervakken voor 29 huizen voldoende Ook derde jaar telt mee voor schoolexamen Broekhuis viert gouden jubileum met reis Parijs Uittreksels via internet Geen ruiten stuk voor de Aldi Gezinsherapeute M. Donkers op ouderavond in Schelde college Sint-Annaland rasciste(n)land fM Donderdag 5 december 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Vaak onzeker Zoete drankjes Bezwaren Ten Ankerweg afgewezen Normen gewijzigd Zoeken leraren Schelde college moeilijk Win een volledig verzorgde dagtocht voor twee personen naar Parijs! De gemeente opent per 1 januari de mogelijkheid om uittreksels via inter net te bestellen. Vanaf die datum kan men dag en nacht, de gehele week, aanvragen doen voor een verklaring omtrent gedrag, uittreksels burgerlij ke stand, bewijs van Nederlander schap, bewijs van in leven zijn (atte statie de vita), uittreksels gemeen telijke basisadministratie en een vis vergunning in de Veste te Tholen. Men kan dat al jaren telefonisch doen, maar dan is men aan de ope ningsuren van het gemeentehuis ge bonden. Het kon ook via de postkan toren, maar dat is nu alleen nog in Sint-Annaland en Sint-Philipsland en daar vervalt die vorm van gemeente lijke dienstverlening ook per 31 de cember. De via internet bestelde stuk ken stuurt de gemeente per post met een acceptgirokaart toe. Voor een rij bewijs en paspoort moet men nog steeds persoonlijk naar het gemeente huis komen. Voor andere zaken is ook een handtekening nodig, bijvoor beeld om de kinderen bij te schrijven in het paspoort. Daarvoor kan men het formulier van af 1 januari wel via internet ophalen en zelf afdrukken en vervolgens voorzien van een handtekening naar het gemeentehuis opsturen. De nieu we service is mogelijk via de website van de gemeente: www.tholen.nl. Stemmen van lezers Naar aanleiding van het artikel in de Eendrachtbode van vorige week over ,Doordrammers tegen Lidl op de Markt' hebben wij veel reacties gekregen op de zinsnede, dat de Al di moet doorgaan, anders sneuvelen er ruiten in het gemeentehuis. De suggestie wordt gewekt, dat ik of wij van de Doordrammers in staat zouden zijn om de ruiten van het gemeentehuis te vernielen. Wij van de Doordrammers en ik zelf verafschuwen geweld, in welke vorm dan ook. Ik doelde in het vraaggesprek met dhr. Heijboer op het feit, dat als er niets zou gebeu ren, er meer criminaliteit zou kun nen ontstaan. Graag zou ik dat voor mezelf en de Doordrammers hierbij willen rectificeren. De Doordrammers, mevr. C. de Beuckelaer, Dalemsestraat, Tholen. Illegalen opgepakt. Bij een meel- verwerkingsbedrijf in Bergen op Zoom heeft de politie 13 vreemde lingen van 28 tot 45 jaar aangehou den, waarvan er 12 Nederland wor den uitgezet. Tien Turken en drie Bulgaren bleken geen verblijfsver gunning te hebben. Het bedrijf krijgt een forse boete voor de illega le werknemers. Aan de actie deden 22 (politie)mensen mee. De ene ouder gaat wel een kijkje nemen als zijn dochter met haar vriendje op haar kamer zit, de an der doet dat niet. Pubertijd is voor ouders lastig, maar het is een periode die ook weer voorbijgaat. Leeftijdgenoten zijn voor pubers belangrijker dan ouders, maar het is van belang om als vader en moeder in gesprek te blijven. Ver bieden werkt vaak averechts. Duidelijke regels helpen, maar ook af en toe een schouderklopje geven doet wonderen. Dat bleek uit de woorden van gezins- en re latietherapeute M. Donkers en de reacties van ouders, donderdag avond op de ouderavond van het Schelde college in Sint-Maartens dijk. Donkers werkt als therapeute in het kinderpsychiatrisch ziekenhuis in Ba- rendrecht en verzorgt thema-avonden vanuit de stichting jeugdzorg Zee land. Als moeder van zes kinderen heeft ze zelf ook ervaring met pubers, zo vertelde ze tegen de ongeveer veertig ouders in de kantine van de school voor voorbereidend middel baar beroepsonderwijs (vmbo). In haar inleiding schetste ze de veran deringen die een puber tussen zijn twaalfde en zeventiende meemaakt. Daarna bespraken ouders met leer krachten in kleine groepjes een aantal stellingen over kenmerkend puberge drag. Donkers vergeleek de puber met een kanovaarder die in een stroomver snelling terecht komt. Er helemaal in verdwijnt maar er na enige tijd weer uit tevoorschijn komt: als zelfstandig individu. In die periode maken ouders met hun kinderen in de leeftijd vaak heel wat mee. Lichamelijk gezien zitten pu bers in een groeispurt, worden sexu- eel rijp, kennen vaak hun eigen krachten niet, zijn onzeker en uitda gend, worden verliefd en kunnen hef tig reageren omdat hun hormoon huishouding verandert. „Maar," zo sprak Donkers de ouders moed in, „Aan de pubertijd komt ook weer een eind." Verstandelijk gezien is de puber be zig een eigen mening te vormen. Die mening kan hij te pas en te onpas ui ten. Vaak verandert hij of zij van op vatting en is het vaak een vorm van zwart/wit denken. „Maar negen van de tien keer gaat het niet om het ge lijk halen. Durf als ouder te laten zien datje zelf ook niet altijd gelijk hebt." Sociaal-emotioneel gezien ontwik kelt de puber een eigen identiteit, een eigen persoon en komt los van zijn ouders. „Wat wil ik, wat vind ik. Pu bers kunnen zich dan ontzettend af zetten tegen hun ouders. Ze streven naar onafhankelijkheid, zoeken hun eigen vrienden, genieten van alleen zijn en gaan experimenteren met ro ken en drinken. Leeftijdgenoten zijn heel belangrijk. Uiterlijk, kleding, muziek. Ergens bijhoren." Ook zijn ze vaak onzeker, volgens de therapeute. Over hun uiterlijk, schoolkeuze of de vakrichting die ze moeten kiezen bijvoorbeeld. Vaak zijn ze ook streng, hebben ze hoge i, zoals: mijn zoon begeleidende taak en de school moet brengen en gaan kijken dus, of ze k aan, hii houdt zich het nazien. rust laten? Reacties: De een br idealen. Soms zijn ze eenzaam als ze geen vrienden hebben. Voor ouders is het niet altijd eenvoudig te weten wat er in de puber zoal omgaat. „Hij kan thuis teruggetrokken zijn, terwijl hij buiten tegen zijn vrienden honderduit praat." Ze had tien tips voor de ouders: „Kijk als toeschouwer hoe hij volwassen wordt, toon belangstelling maar geef niet altijd meteen je eigen mening en steek zeker geen preek af. Onder steun en begeleid hem of haar bij de schoolkeuze, ook bij de keuze van vrienden en verkering. Exeperimen- teren gaat over. Verbied niet dat ze wat drinken, roken of een stickie ro ken. Doe je dat wel, dan gaan ze het stiekem doen. Praat er open over met uw kind. Spreek duidelijke regels af, over op tijd de hond uitlaten, over thuiskomen. Onderhandel over re gels, over zakgeld, de kamer oprui men. Probeer eerst duidelijk te krij gen wat de puber wil en bedenk dan samen een oplossing. Het is geven en nemen. Geef ook eens een schouder klopje als iets wel goed gaat." De ouders gingen samen met de leer krachten en de therapeute in groepjes aan de slag met verschillende pro bleemstellingen, zoals: mijn zoon heeft overal lak aan, hij houdt zich nooit aan afspraken. Reacties van de ouders: Trek een lijn, maak samen af spraken. Wees duidelijk en conse quent. En wat de doen als dochter of zoon lief zelf nooit zijn kamer opruimt en er een rotzooi van maakt? Reacties: Deur dicht houden, als ze iets kwijt is, ze zelf laten zoeken. Donkers voegde er aan toe dat je het ook sa men aan zou kunnen pakken: „Als jij opruimt dan zal ik stofzuigen. Dan beloon je dat gedrag." Wat moet de ouder of de school doen aan een puber die spijbelt? Reacties: Er zal flink wat waaien. Een flukse sanctie. En als de school het merkt, moeten de ouders worden gewaar schuwd. Donkers was het daar mee eens. „Sommige ouders zijn moeilijk op hun verantwoordelijkheid te wij zen. Die zeggen altijd dat het door de school komt: het is vaak een geza menlijk probleem." Is huiswerk maken een verantwoor delijkheid van het kind en wat ver wachten ouders van de school. Reac ties: Grotendeels verantwoorde lijkheid van het kind. Ouders hebben begeleidende taak en de school moet het nazien. Wat te doen als pubers met de 'ver keerde vrienden of vriendinnen' om gaan? Reacties: Wat is verkeerd? Ei gen waarden en normen van ouders zijn van invloed. Wel als ouder je me ning laten horen, bijvoorbeeld bij drankgebruik. Verbieden werkt aver echts. Soms lossen problemen van zelf op. Juist moment kiezen om ero ver te praten. De therapeute wees erop niet te veroordelen, maar te be oordelen. En actief te luisteren. Wat te doen als u uw zoon of dochter in de koffieshop ziet zitten? Reacties: Niet naar buiten trekken. Wel later thuis erover praten. En over het ge bruik van drugs; wat ze ervan zien, wat ze ervan vinden. Hoe vaak en hoeveel mag een puber alcohol nuttigen? Reacties: Bij 13- en 14-jarigen alleen bij gelegenheden en met mate. Er wel vroeg over praten. 'Mixjes', zoete drankjes met relatief veel alcohol zijn het gevaarlijkst. Wat te doen als dochter haar vriendje meeneemt naar haar kamer. Thee brengen en gaan kijken dus, of ze met rust laten? Reacties: De een brengt thee, de ander niet, maar wil wel tot een gesprek komen. Samen op een kamer zijn hoeft niet meteen te bete kenen dat ze sexueel contact hebben. Ze kunnen ook huiswerk maken. Af spraken maken en toch naar boven laten gaan. Met sexuele voorlichting kun je niet vroeg genoeg beginnen? Reacties: Pubers weten meer dan ouders wisten op die leeftijd. Voor ouders kan het volgens Donkers van belang zijn om op herhaling te gaan. Na een paar jaar hun kennis testen om te horen of het is blijven hangen. De leeftijdsgrens van een puber die voor het eerst sex heeft, is dalende. Meisjes zijn er in de regel eerder mee dan jongens die er vooral stoer over doen. Voor sommige ouders lijkt het wel eens een bodemloze put, de energie die men in de puber steekt. Donkers: „Maar pubers zijn niet lastig, het is een lastige levensfase. Houd moed en praat erover." Ouders die met hun vragen geen weg weten, kunnen te recht bij het opvoedbureau Tholen, Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, tel 06-13693205 B. en w. hebben een bezwaar van 26 inwoners van Tholen tegen het in stellen van een parkeerverbodszone aan de Ten Ankerweg afgewezen. Initiatiefnemer F. Bogert laat het er niet bij zitten. „We gaan samen met andere bewoners waarschijnlijk een advocaat inschakelen." De be woners vinden dat het parkeerverbod negatief voor hen uitpakt. Het college heeft de zaak onderzocht en concludeert, dat er voldoende par keergelegenheid is. Van de 26 onder tekenaars wonen er 24 aan de Ten An kerweg in het gedeelte tussen de Prins Clauslaan en de Molenvlietsedijk. Twee mensen buiten dit gebied heb ben de actie ondersteund. Van de 24 aan de Ten Ankerweg hebben er vol gens b. en w. 16 een eigen parkeerge legenheid aan huis. Aan de oneven kant van de Ten Ankerweg zijn er nog 16 openbare parkeervakken. Voor de 29 huizen tussen de Prins Clauslaan en de Molenvlietsedijk zijn dus 16 ei gen 16 openbare parkeerplaatsen aanwezig, dus totaal 32. „Voor b. en w. is het aantal parkeervakken voor de bewoners die geen eigen parkeer gelegenheid hebben, een redelijke voorziening. De norm van 1:1 wordt op dit weggedeelte ruimschoots ge haald. Wij handhaven daarom de par- keerverbodszone in het belang van de verkeersveiligheid." Het college is bereid nog een gesprek te voeren met een vertegenwoordiging van de be zwaarmakers. Als er binnen veertien dagen geen reactie komt, nemen b. en w. aan, dat iedereen goed is ingelicht. Het verkeersbesluit is formeel geno men en treedt binnenkort in werking. De Ten Ankerweg/Postweg is een ge- biedsontsluitingsweg met een maxi mum snelheid van 50 km. Bij het pro ject Duurzaam Veilig is dat zo aangegeven. Kenmerken van zo'n ge- biedontsluitingsweg zijn: 1. geen langzaam verkeer op de hoofdrijbaan 2. parkeren op of langs de rijbaan is niet mogelijk 3. niet oversteken an ders dan bij kruispunten/oversteek plaatsen 4. afstand tussen kruispunten is relatief groot. Het toestaan van parkeren langs een gebiedsontsluitingsweg maakt de weg volgens b. en w. .aanmerkelijk onvei liger.' „Daarom moet parkeren langs gebiedsontsluitingswegen zoveel mo gelijk worden voorkomen. Deze lan delijke normen zijn vastgesteld in de periode 1999-2002." De bezwaarmakers hebben zich ech ter vastgeklampt aan een bijeenkomst op 5 maart 1997, waar de toenmalige chef openbare werken W.A. Blaas liet weten, dat in principe iedereen zijn auto moet kunnen parkeren. ,De auto mag op de rijbaan geparkeerd wor den. Dit bevordert bovendien de ver keersveiligheid. De gemeente wil met zo weinig mogelijk ge- of verbods borden werken.' De landelijke nor men voor een gebiedsontsluitingsweg dateren dus van twee jaar later. De bewoners van de Ten Ankerweg vinden echter, dat het college .hele maal terugkomt op wat u destijds aan ons hebt toegezegd.' „Het aantal beschikbare parkeerplaatsen is nog steeds niet toereikend, met name aan het gedeelte Ten Ankerweg tussen de Prins Clauslaan en de Molenvlietse dijk, waar aan beide zijden huizen staan, maar slechts aan één kant par keerhavens. Het instellen van een par- keerzone levert praktische problemen op voor ons als bewoners, maar zal ook extra parkeerdruk leggen op de omringende straten." Volgens de be zwaarmakers zal de Ten Ankerweg met een parkeerverbod veranderen in een .racebaan.' „Het gevaar hiervan is destijds door de gemeente onderkend en nog steeds actueel. Aangezien de Ten Ankerweg door een woonwijk voert en van deze weg veelvuldig ge bruik gemaakt wordt door voetgan gers en fietsers (denk aan oversteken), is het instellen van een parkeerverbod niet gewenst." De bewoners zijn niet onder de indruk van de argumenten van b. en w„ dat de doorstroming be vorderd moet worden. „Vanzelfspre kend kan een op de rijbaan geparkeer de auto een belemmering vormen voor het doorgaande verkeer. Gezien de verkeersintensiteit op de Ten An kerweg is door het parkeren op de rij baan nooit sprake van verkeers opstoppingen voor het doorgaande verkeer. De verkeersveiligheid wordt niet in gevaar gebracht", aldus de be zwaarmakers, die nu ongelijk hebben gekregen van het college. Binnen zes weken kunnen ze in de officiële pro cedure beroep aantekenen, zoals ze dat in augustus ook al hebben gedaan. Het bezwaar in augustus was onderte kend door de families Van de Houten, Vlieland, Lensen, Wijkhuizen, Bijl, De Laater, Slager, Schot, Toetenel, Veld, Geluk, Van Dijke, Bal, Van Splunter, Bakker, De Rijke, Van Voorst, Verker- ke, Bogert, Van Nieuwenhuijzen, Ne- derlof, Schot, Zandijk, Jansen, Moeli- ker en Van den Berge. Dissen zijn 33e verjaardag en zijn rentree (na een kuitbeen breuk) bij Feyenoord in maakte voetballer Pierre van Hooijdonk zaterdag tijd om de nieuwe bak kerij van Ad en Cindy Gladdines op het industrieterrein Welgele gen bij Tholen officieel te openen. Van Hooijdonk kreeg daarvoor een grote sleutel van brooddeeg aangereikt door Brent Sohier, het zoontje van een personeelslid. Dat was maar symbolisch, want via een grote roldeur stapte de uit Steenbergen afkomstige spits met het gezin Gladdines de bakkerij binnen, na het wegtrekken van een aantal banen papier. In de grote ruimte drukten vervolgens familieleden, vrienden, beken den, relaties en personeel de Thoolse ondernemer de hand, waarna ze een kijkje konden ne men in het nieuwe bedrijf. In een partytent naast de bakkerij had Van Hooijdonk tevoren zijn voet balmaatje (ooit speelden ze sa men bij Nac in Breda), diens vrouw Cindy en de kinderen Ma- scha en Dani gelukgewenst met deze mijlpaal. „Eerder was ik bij de opening van jullie winkels in Halsteren en Bergen op Zoom. Maar zo'n bakkerij, dat is iets buitengewoons. Dat had niemand durven dromen." De internation al (hij heeft 24 interlands achter zijn naam staan en scoorde daar in 9 keer) bleef niet al te lang op het Thoolse feestje. 'Pi-Air' moest fit zijn voor zondag, de wedstrijd met Feyenoord tegen Utrecht. Na twee maanden afwezigheid viel hij de laatste elf minuten in en had een belangrijk aandeel in de winnende treffer van de Rotter dammers. Ongetwijfeld zal het voor Van Hooijdonk de bekro ning zijn geweest van een ge slaagd weekeinde, dat vrijdag al begon met zijn verjaardag. In de bakkerij kregen de gasten - er waren zo'n 250 genodigden - een bonbon gepresenteerd. In één van de ruimten waren de verschillende producten te zien en ook stond daar een fraaie de coratie van Ad Gladdines' zuster Karin: een bakker. De moderne machines zorgen niet alleen voor een efficiëntere bedrijfsvoering, ze dragen ook bij aan een verbe tering van de kwaliteit. Wat te denken van een apparaat waarin 2500 oliebollen tegelijkertijd ge bakken kunnen worden en dat volautomatisch werkt. Geen overbodige luxe, want vorig jaar werden bij Gladdines voor de jaarwisseling bijna 40.000 olie bollen met de hand gemaakt. Voor de bezoekers van het ope ningsfeest stond in de partytent een warm en koud buffet gereed. Een kleine twintig mensen waren in de weer met de catering. En een band luisterde het geheel muzikaal op. In de loop van de avond werd door het personeel van luxe bakkerij Ad Gladdines nog een gedicht voorgedragen. De ondernemer zelf nam de gele genheid te baat om een aantal mensen te bedanken, waaronder zijn schoonvader die achter de schermen het nodige werk voor de nieuwbouw heeft verzet. Op 1 juli van dit jaar ging aan de Energieweg de eerste heipaal de grond in en op 10 november kwam het eerste brood uit de nieuwe ovens. Het aantrekken van nieuwe leerkrachten op het Schelde college in Sint- Maartensdijk verloopt moeizaam. Volgens directeur M. Spaapen zal dat in de nabije toekomst niet snel verbeteren gezien het landelijke le rarentekort. De school trok een nieuwe docent voor geschiedenins aan en sinds vorige week is ook de vacature voor het vak aardrijkskunde weer opgevuld. Jolanda van Zetten uit Tholen en Lia Pleune uit Sint- Annaland zijn de nieuwe leden in de oudercommissie. „Het team is weer volledig en daar zijn we blij mee," zo zei Spaapen over het lerarenkorps op de ouder avond in de kantine van de vmbo- school. Dat betekent ook dat er min der roosterwijzigingen nodig zijn. Die blijven wel nodig voor het bijscholen van de leerkrachten. „We moeten aan nascholing doen in onze vrije tijd, maar de instituten die die nascholing verzorgen, doen dat altijd overdag. Daar hebben wij geen invloed op." Spaapen wees erop dat leerlingen en ouders er erg aan moeten wennen dat het derde en het vierdejaar nu meetel len in de eindbeoordeling van de leer ling. „Er vindt een voortgangsrappor tage plaats in het derde en vierde jaar. Een leerling wordt nu afgerekend op de prestaties in het derde en een deel van het vierdejaar." Daarnaast wees ze op de andere on derwijskundige veranderingen. De basisstof wordt gewijzigd, de exa mens zijn heel erg nieuw: „Er wordt nu veel van de leerlingen gevraagd." Namens de oudercommissie las me vrouw K. Scherpenisse het jaarver slag voor. Er waren vier leden aftre dend: S.C. de Feijter uit Sint- Maartensdijk, A.J. Klootwijk uit Sta- venisse (beiden afwezig), J.R Kor- stanje uit Oud-Vossemeer en D.W.M. van de Zande uit Tholen (beiden wa ren zeven jaar lid). Ze kregen een at tentie van de directie. Er had zich slechts een ouder kandi daat gesteld. Mevrouw J. van Zetten uit Tholen. Zij vult een van de vacatu res in. Dat doet ook mevrouw L. Pleune uit Sint-Annaland. Ze gaf zich aan het eind van de avond op nadat Van de Zande had uitgelegd wat de oudercommissie zoal doet. De com missie komt drie keer per jaar bijeen en wordt door de directie op de hoog te gesteld van de ontwikkelingen op school (onder meer nieuwbouw en verbouw, vervoer). Verder is een ou dercommissielid ook aanspreekpunt voor de ouders uit de woonkern, zo zei hij. „Maar wat ik ook doe is de school verdedigen als die aangevallen wordt. Mijn zoon heeft hier op school gezeten en doet nu mts. Hij heeft een voorsprong op de mavoleerlingen. Ik zeg altijd dat als je de technische rich ting op wil, doe dan eerst vmbo. Dan heb je een goed basispakket voor een verdere studie", zei Van der Zande. Stemmen van lezers Het is weer maandag, het begin van een nieuwe week, o.a. opge vrolijkt door Sinterklaas. Goedgemutst ga ik thuis weg om even een boodschap te doen in Sint-Annaland. Op mijn route kom ik door de Bierensstraat. Aangeko men bij de bushalte, stop ik, want ik moet drie keer knipperen voor dat ik me echt realiseer wat daarop gekalkt staat. Na een moment van bezinning re aliseer ik me, dat ik echte, origine le holbewonersgraffiti heb ontdekt. Het gaat weliswaar niet om grot schilderingen, maar het spellen van Stalland rascisteland, zonder de in de nieuwe spelling gebruikelijke tussen n, sterkt mij in m'n mening. Ik ga ervan uit, dat deze uitingen, aangevuld met diverse hakenkrui zen, echte originele Neanderthaal- se schilderingen betreffen, want de moderne mens die scholing heeft genoten, kent zijn spelling. Ieder een kan wel eens een foutje maken, maar als je een politiek punt wil maken, controleer je jezelf toch driemaal voordat je je uit. Kortom, het betreft Neanderthalen. Men dacht dat ze al duizenden jaren ge leden voorbijgestreeft waren door de moderne mens en daardoor wa ren uitgestorven. Maar nee, Sint- Annaland heeft de primeur. Ergens in dat dorp bevinden zich nog echte specimen. Ik pleit ervoor om deze historische gebeurtenis, die van heel groot archeologisch belang is, een vervolg te geven en wel op deze manier. Het genoot schap van Thoolse jagers zou er een paar moeten neerschieten, zo dat men kan onderzoeken - door middel van sectie - hoe deze laag- ontwikkelde organismen zich stand hebben kunnen houden. Als u een specimen tegenkomt, probeer het dan te vangen, want le vend kunnen zij mooi als attractie fungeren in het circus Leo Geluk, Klikspaarweg 79 K2, 2324 LV Leiden. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van drie gespecialiseerde bedrijven van de familie Broek huis in Steenbergen in februari 2003 is er tot en met april een lote rij, waarbij elke maand een aantal geheel verzorgde dagtochten voor 2 personen naar de lichtstad wordt getrokken. Wie nu wat koopt bij de juwelier-horloger, het oogmeetkundig centrum of de klokkenmakerij van Broekhuis, krijgt een gratis lot. Bij wat grote re aankopen ontvangt men per 25 euro besteding extra loten. „Met vijf bussen, circa 250 mensen, wil len we er donderdag 29 mei 2003 in Parijs een gezellig dagje van maken", zegt Dick Broekhuis. Hij nodigt iedereen uit voor een be zoek aan de drie winkels in de Grote Kerkstraat te Steenbergen. „Zowel in de juweliers-, de optiek als de klokkenspeciaalzaal hebben we de nieuwste collecties in huis. We bieden een zeer breed assorti ment van populair tot zeer exclu sief." Adri C. Broekhuis begon in febru ari 1953 zijn juwelierswinkeltje met een paar horloges, enkele klokken en wat sieraden. Later kwamen daar ook de brillen bij. Het bedrijf maakte een dermate groei door, dat het naam en faam vergaarde in heel zuid-west Ne derland. „Onze klokkenwinkel is uitgegroeid tot de grootste en ruimst gesorteerde speciaalzaak van Europa", zegt Dick Broek huis, die na het overlijden van zijn vader in 1990 de leiding kreeg. Met een nog verder doorgevoerde specialisatie en zelf importeren kreeg het bedrijf opnieuw een im puls. „Vijftig jaar staan we straks voor onze klanten klaar en vijftig jaar in de Grote Kerkstraat in Steenbergen", aldus Dick Broek huis. (Advertentie I.M.) J, t Voor meer informatie: Grote Kerkstraat 5-13, 4651 BA Steenbergen, telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie I.M. Pubers zoals deze leerlingen van het Schelde College in Sint-Maartensdijk, zijn onzeker en uitdagend. Voetballer Pierre van Hooijdonk middenopende met een sleutel van brooddeeg de bakkerij aan de Energieweg en de winkel aan de Eendrachtsweg van Ad en Cindy Gladdines \x f V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5