Eerste overwinning Stavenisse tegen DSE Sponsoractie voor rolstoelhockeyers WHS haakt af in titelstrijd Titel voor D-pupillen SPS Tholense Boys bedwingt koploper Arnemuiden Ondanks slechte wedstrijd vaster aan de leiding Twee titels jeugd Noad Donderdag 5 december 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Smerdiek niet langs Wolfaartsdijk, verlies SPS Kater Lesje in effectiviteit Na het 1-4 verlies tegen 's Gravendeel is WHS afgehaakt in de strijd om de bovenste plaatsen. Sliedrecht en Gra vendeel lijken onderling te gaan uitmaken wie kampioen wordt in de derde klasse B. WHS staat nu op ruime ach terstand op de vierde plaats. WHS-trainer noemde de ne derlaag geflatteerd, ,,'s Gravendeel had voetballend meer in huis dan WHS. Ze staan ook niet voor niets bijna bo venaan. Toch geven we weinig kansen weg en gaan we enkel de boot in door een paar spelhervattingen." Twee rode kaarten kosten Noad punten Tot tien minuten voor het einde leek Noad '67 op weg naar een belangrijke zege tegen AZVV. Rode kaarten voor Corné de Frel en Johan Reijngoudt zorgden echter voor een dramatische ontknoping. In blessuretijd kwam de ploeg uit Axel langszij: 2-2. Tholense Boys beleefde meer plezier aan het gelijkspel bij Arnemuiden. Na een reeks zware nederlagen bleek de hekkensluiter in de tweede klasse verrassend genoeg in staat om de koploper te bedwingen: 1-1. Slecht voor het hart Trefzeker Topscorer n Oi Erik van Haaften (Smerdiek) 8 Niels Hage (Smerdiek) Francel Kousemaker (Thol.Boys) 6 Patrick Ketting (WHS) Jacco Vaders (Vosmeer) Corné de Frel (Noad) Van de koplopers in het Eendrachtbode top scorerklassement kwam alleen Niels Hage tot scoren. De Smerdiek-speler - bij wie het vier weken geleden was dat hij doel trof - voert nu samen met zijn teamgenoot Erik van Haaften de lijst aan met acht doelpun ten. Daarna volgen vier spelers die zes treffers achter hun naam hebben staan. Iwan Geense van Noad bracht zijn totaal op vijf, Hans Leune van WHS en René van Vossen van SPS hebben vier keer gescoord. Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-AZVV 2-2, Arnemui- den-Thol.Boys 1-1. Derde kl.: WHS-'s-Gravendeel 1-4. Vierde kl.: Nieuwland-SPS 4-1, Smer- diek-Wolfaartsdijk 2-2, Stavenisse-DSE 3-0. Vijfde kl.: NVS-Vosmeer afgelast. Dames: Capelle-Smerdiek 2-7. Tweede kl. res.: Apollo 2-WHS 2 0-3, 's- Gravendeel 2-Noad 2 6-0, Thol.Boys 2- 's-Heer Arendskerke 2 afgelast. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Kloetinge 4 3-0, Chrislandia 2-Thol.Boys 4 1-1, Noad 3-Smerdiek 3 afgelast. Vijfde kl. res.: Halsteren 3-Noad 4 1-1, Thol.Boys 5-Smerdiek 4 9-1, WHS 3- ZPR 3 10-0. Veteranen: WHS 4-Vrederust 4 3-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Nw.Borgvliet 4 0-3, Bergen 6-Vosmeer 3 1-1. Voetbal programma Zaterdag 7 december uur Thol.Boys-Rillandia(vdLinde) 14.30 Arnemuiden-Noad(Wisse) 14.30 Drechtstreek-WHS(Vermeulen) 14.30 SPS-Wemeldinge(Cobussen) 14.30 Stavenisse-WIK(Blankers) 14.30 Krabbendijke-Smerdiek(Bracht) 14.30 WHS 2-VCK 2(Schipper) 14.30 Thol.Boys 2-Zaamslag 2(vdWaart) 13.00 Noad 2-Zwaluwe 2(vdWeele) 14.30 Kruiningen 2-Smerdiek 2(dKeyzer) 14.30 Thol.Boys 3-SSV 4 13.00 SPS 2-Wemeldinge 4 14.00 Smerdiek 3-Seolto 4(vProoyen) 14.30 Klundert 4-Thol.Boys 4 14.30 DVO 3-Stavenisse 2 15.00 Noad 3-Halsteren 2 13.30 Bevelanders 3-SPS 3 14.30 WC 4-Smerdiek 4 13.30 Thol.Boys 5-Noad 4 14.30 WHS 3-Halsteren 3 13.30 Wolfaartsdijk 4-WHS 4 14.30 Smerdiek da.-Everstein(Nefs) 14.30 Zondag 8 december uur Vosmeer-Kruisland(Morelis) 14.30 Bergen 4-Vosmeer 2 12.45 Vosmeer 3-Nw.Borgvliet 6 10.00 Jeugd: Vosmeer A-BSC 5-2, Val Aan- Vosmeer C 6-0, SPS D-Vosmeer D 2-1 (SPS kampioen); Zeeland Sport-Noad A 2-2, Noad B-Cluzona 5-0, Noad C- Thol.Boys C 4-2, Noad D-WHS D 5-1 (Noad kampioen), NVS-Noad F1 0-6 (Noad kampioen), Noad F2-Alliance 0-8; Dosko-Thol.Boys A 1-1, Roosendaal- Thol.Boys B 2-3, Odio-Thol.Boys D 5-2, Noordhoek-Thol.Boys meisjes 9-0, Thol.Boys F2-Steenbergen 7-1 (Thol.Boys kampioen); WHS Bl-Smer- diek B 5-3, Zeelandia Middelburg-WHS B2 12-2, Renesse-WHS C 1-3. Aan de Pilootweg ging zaterdagmiddag de vlag uit. Voor het eerst in ruim een halfjaar wist Stavenisse weer eens een wedstrijd te winnen. Het werd verrassend 3-0 tegen DSE, een ploeg die bijzonder goed ge start was in de tweede periode. De ploeg van Dick Soomers komt nu op gelijke hoogte met Hoedekenskerke. Smerdiek sloot de partij tegen Wolfaartsdijk af met een teleurstellend 2-2 gelijkspel en kan de titel nu definitief vergeten. SPS verloor geflatteerd bij Nieuwland (4-1) en blijft laatste in de vierde klasse A. Vierde klasse De vreugde was groot bij Stavenis se. De 3-0 zege op DSE voelde als een bevrijding. „Ik vind dit gewel dig fijn voor de club, de spelers en iedereen die Stavenisse een warm hart toedraagt", aldus een blije Dick Soomers. „Ook voor mezelf is dit leuk. Je voetbalt en traint tenslotte om de punten te pakken en vandaag was het ook verdiend dat we won nen. Voor Stavenisse-begrippen was het een echte happening." DSE, nog zonder puntverlies in de tweede pe riode, kwam in Stavenisse van de koude kermis thuis. Zelfs de afwe zigheid van spits Jeremy Gierman kon de thuisclub niet deren. Toch zag het er na twintig minuten donker uit toen Niels Veltman na een zware overtreding het veld moest ruimen. Zijn vervanger Paul Oosdijk drukte echter zijn stempel op het duel. De rentree van Oosdijk, terug na een slepende blessure, had juist een sti mulerende werking op zijn mede spelers. De routinier stond ook aan de basis van de openingstreffer. Zijn slimme vrije trap langs het muurtje bereikte Marco Klippel die voor de 1-0 zorgde. Op slag van rust verdub belde de thuisclub de voorsprong. De opgerukte voorstopper Martin Neele ontweek de buitenspelval en leek met een fraaie lob voor de 2-0 te zorgen. Zijn bal eindigde echter op de onderkant van de lat, waarop de attente Kees van Putte het leer over de doellijn werkte. „Een opste ker, net voor de thee", noemde Soomers die tweede treffer. „Toch heb ik de jongens in de rust gewaar schuwd om scherp te blijven. Ook tegen Hoedekenskerke hadden we een 2-0 voorsprong en hebben we het in een paar minuten tijd ver knald." DSE zette in het tweede deel aan voor een offensief. Stavenisse werd opgesloten op eigen helft, maar kwam er met counters gevaarlijk uit. In de 70e minuut viel de beslissing. Er werd druk gezet op de slecht meevoetballende keeper, die de bal prompt inleverde. Voor Van Putte was het toen een koud kunstje om voor de bevrijdende 3-0 te zorgen. DSE nam alle risico's, waardoor de thuisclub via Sander Smits en Peter Eerland nog dotten van kansen kreeg op een hogere score. In de slotfase ging de moegestreden San- der Smits naar de kant, de 15-jarige Patrick van Haaften was zijn ver vanger. Dick Soomers wilde zich na de eerste zege van het seizoen nog niet rijk rekenen. „Zaterdag tegen WIK moeten we er weer staan. Deze overwinning mag geen incident zijn." De achterstand op lijstaanvoerder SKNWK is op de helft van de com petitie voor Smerdiek opgelopen tot elf punten. De titel lijkt daarmee voor de ploeg van Pim Potappel ook dit jaar weer buiten bereik te blijven. Potappel toonde zich daarover na de 2-2 tegen Wolfaartsdijk niet teleur gesteld. „Ik heb altijd gezegd dat we dit seizoen meedoen voor de plaat sen twee tot en met vier. Iri het licht van die doelstelling moet je thuis te gen een ploeg als Wolfaartsdijk, die ook op het vinkentouw zit, drie pun ten pakken. Daarom is dit resultaat een tegenvaller. SKNWK is met de Kerst al kampioen, maar wij hebben verzuimd om een lastige concurrent op grotere achterstand te zetten." In de eerste helft leek het heilig vuur bij Smerdiek te ontbreken. De thuis club wist weinig kansen af te dwin gen en moest voortdurend alert zijn op de snelle tegenaanval van Wolf aartsdijk. Met name de linkerspits bezorgde Serdar Uygun het nodige werk. Opvallend was dat veel twee de ballen voor de bezoekers waren, een teken dat de echte scherpte bij de blauwzwarten voor de thee afwe zig was. Een benutte strafschop bracht de Bevelandse ploeg nog voor de pauze op voorsprong. De buitenspelval van Smerdiek misluk te, Jordy Hage kon de schade ook niet herstellen en Carlo Opree zag geen andere mogelijkheid dan de doorgebroken aanvaller neerhalen. Vreemd genoeg kreeg Opree geen kaart voor zijn vergrijp, maar wel werd de elfmetertrap onberispelijk ingeschoten; 0-1. In de tweede helft speelde Smerdiek attractiever. Niels Hage was dicht bij de gelijkmaker en ook Soulyman el Bouzzaoui was de keeper al voor bij. Voor het lege doel schoot hij echter tot wanhoop van heel Smer diek voorlangs. Stefan de Jong zorg de met een omhaal voor de 1-1 en Niels Hage bracht een op alle fron ten dominerend Smerdiek verdiend op voorsprong. De thuisclub leek een gewonnen partij te spelen, maar een onachtzaamheid op het midden veld leidde de niet meer verwachte gelijkmaker in. Opnieuw veroor zaakte Opree een strafschop, die de bezoekers aan een punt hielp en Smerdiek een kater bezorgde. In het laatste kwartier bloedde de partij langzaam dood. Samen met DVO neemt Smerdiek nu de vierde plaats op de ranglijst in. Op een glibberig veld in Nieuw en Sint Joostland ging SPS zaterdag pijnlijk onderuit. Het team van Ger ard van Zalinge kreeg weer eens een lesje in effectiviteit en verloor met 4-1. Van Zalinge was teleurgesteld na de ruim uitgevallen nederlaag, vooral ook omdat SPS lang niet slecht speelde. „De laatste weken scoorden we goed, maar daar heb ben we vandaag geen vervolg aan kunnen geven. We hebben voor de goal te weinig laten zien." SPS moest het bij Nieuwland doen zonder Arjan Dijke en André Scher- penisse. Vooral het ontbreken van Scherpenisse was een gemis. Diens vervanger Dennis Boer had moeite met zijn positie en werkte onvol doende samen met Martin Quist. Omdat ook de verdediging slecht aansloot, vond het op de counter loerende Nieuwland telkens het gaatje op het middenveld om te kun nen voetballen. Bovendien keepte Niels Lisseveld zaterdag zeker geen gelukkige partij. Bij de 1-0 werd de te ver voor zijn doel staande SPS- doelman gepasseerd door een als voorzet bedoelde bal. Op slag van rust kwam SPS bijna langszij. Na een voorzet van Johan Scheermeijer kopte René van Vossen echter op de lat. In het eerste kwartier na de pau ze gaven de bezoekers de partij uit handen. Opnieuw werd Lisseveld gepasseerd met een boogbal (2-0) en kort daarop verloor Scheermeijer zijn directe tegenstander uit het oog, waarna ook de uitlopende SPS- goalie tot overmaat van ramp nog uitgleed: 3-0. De bezoekers kwamen nog even terug toen Van Vossen een fout van de Nieuwland-doelman af strafte (3-1), maar diezelfde keeper redde schitterend bij inzetten van Martin Quist en Erwin Feijtel. Uit een counter werd het 4-1In de laat ste minuten schoot Erwin Feijtel nog een strafschop op de paal. De aange slagen Scheermeijer werd in de tweede helft nog vervangen door de piepjonge B-junior Hilbert van Ak keren. Leon de Witte en Hans v.d. Ouden overhandigen voetballen met de handtekeningen van de spelers van WHS 1 aan Patrick en Mark van Dijke. WHS heeft zaterdag het startsein gegeven voor een sponsoractie ten bate van de tweelingbroers Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Anna- land. Zij slaan in hun rolstoel on der het afdak van de tribune geen thuiswedstrijd van het eerste elftal over, maar daarnaast beoefenen ze ook zelf een sport: rolstoelhockey bij de club Biso 65 uit Ulvenhout. Twee jaar geleden werd hun ploeg Nederlands kampioen. Voor de competitie 2002/2003 zat de fami lie Van Dijke, die een eigen rol stoelbus heeft, met een vervoers probleem. Voorheen speelden de twee broers in hetzelfde team, maar door een operatie kan Pa trick de hogere klasse van Mark niet aan. Op gelijke tijdstippen trainen en spelen ze daardoor op andere plaatsen. Wanneer ze alle bei hun sport willen blijven beoe fenen, is een tweede rolstoelbus no dig. Voor de competitiewedstrijden in Utrecht, Maassluis, Tilburg, Goirle, Overveen, Diepenbeek (België) en het Limburgse Beek, alsmede 35 trainingen in Ulven hout komt dat neer op 5800 km x 0,30 euro en acht keer huur van een rolstoelbus van 136 euro, dus totaal 2828 euro voor dit seizoen. „Voor de ouders van Patrick en Mark betekent dat een extra belas ting", zegt Wim Mosselman, ini tiatiefnemer van de sponsoractie. „De ouders getroosten zich alle moeite om hun kinderen te laten deelnemen aan hun favoriete sport. Daarom heb ik een beroep gedaan op 100 verenigingen, win keliers, tuinders en andere onder nemers om deze familie de helpen de hand te bieden." Mosselman heeft hiervoor een spe ciale bankrekening geopend: 30.30.32.588 t.n.v. Actie Patrick en Mark. WHS-voorzitter Sander Westdorp Mzn. zei zaterdag voor de aftrap van het eerste elftal, dat de voet balvereniging de sponsoractie van harte ondersteunt. „We zijn geen rijke club, maar toch willen we de ze twee trouwe supporters graag ondersteunen bij het rolstoelhoc key." Hij overhandigde een cheque van 150 euro: 50 euro van de spe lers van het eerste elftal en 100 eu ro uit de clubkas. Aanvoerder Le on de Witte gaf Patrick en Mark van Dijke elk een bal met daarop de handtekeningen van alle spelers van het standaardteam. Met de bijdrage van WHS is inmiddels een derde van het benodigde spon sorbedrag binnen. te zich voor het eerst over de mid denlijn waagde, sloegen de bezoe kers toe. Geholpen door een mis verstand tussen keeper Peter Scherpenisse en de verdediging nam 's Gravendeel de leiding; 0-1. Na rust kwam Jack Rijnberg in de ploeg voor Corné van Tilbeurgh. Al snel werd het gelijk. William Vroegop leidde in en Hans Leune schoot na enkele kapbewegingen in de verste hoek binnen: 1-1. WHS nam de touwtjes in handen en leek door te drukken. Na mis tasten van de 's Gravendeel-verde diging kreeg Patrick Ketting vrije doorgang. De Zuid-Hollandse keeper redde met de vingertoppen, WHS moest het in het cruciale du el tegen de ploeg uit Zuid-Holland doen zonder Arjan (geschorst) en Michel Mosselman (geblesseerd). Daardoor was de centrale rol op het middenveld ditmaal toebe dacht aan William Vroegop. De van een ernstige scheenbeenbles sure teruggekeerde tweede elftal speler Jan Quist was voorstopper. De kansen waren voor rust aan beide zijden schaars. Op het mo ment dat laatste man Leon de Wit ten koste van een hoekschop die niets opleverde. Een kwartier voor het einde bleek 's Gravendeel over een echte vrije trappen specialist te beschikken. De bal ging precies langs het muurtje en Scherpenisse was geklopt; 1-2. WHS wist toen dat het een moeilijke opdracht zou worden tegen een ploeg met de nodige ervaren krachten, die zich al op een hoger niveau hebben be wezen. Ook de derde treffer van de bezoe kers kwam tot stand uit een vrije trap. De spits kopte laag in en Ivan Hage veranderde het leer bo vendien nog van richting, zodat Scherpenisse opnieuw verslagen was: 1-3. Harm Moerland bracht WHS bijna dichterbij, maar zijn vrije trap werd ternauwernood overgetikt. De thuisclub ging risico's nemen en liep bij een uitval nog eenmaal in het mes; 1-4. Na de nederlaag staat WHS met beide benen op de grond, erkende Sulkers. „Tegen Drechtstreek uit zullen we komen de zaterdag de draad weer op moeten pakken." De D-pupillen van SPS in de bloemen, de leiders Martin Quist, Wiljan Lisseveld en Rien Voshol, samen met teamsponsor mevr. Jeroense en dochter: Rowin Konings (keeper), Leroy v.d. Heuvel, Michael Polderman, Stefan Lindhout, Eric Boer, Sherwan Aziz, Jurriën Tuitert, Jasper Slooten, Ramón Voshol, Bart Poot, Carlo van Tig ge le en Corné van Dijke. In de voorlaatste wedstrijd zijn de D-pupillen van SPS ongesla gen kampioen geworden. Zater dag won het team met 2-1 van Vosmeer. Het elftal uit Poortvliet had al zes punten voorsprong op de concurrentie, zodat een gelijk spel voldoende was voor de titel. Al snel kwam SPS aan de leiding: bij de eerste paal tikte Ramón Voshol de bal binnen uit een hoekschop van Corné van Dijke. De thuisclub was er duidelijk op gebrand om - voor veel publiek - ook deze wedstrijd te winnen. Het team had het middenveld goed in handen. Het onderschep pen van een spaarzame Vosmeer- aanval leidde de tweede treffer in. Via Stefan Lindhout werd snel de aanval ingezet, hij wist Ramón Voshol te vinden en die maakte in de veertiende minuut 2-0 (zijn 15e competitietreffer). Vosmeer kwam hierna beter in zijn spel en deelde wat plaagstootjes uit. Maar door goed ingrijpen van de verdediging en attent keepers werk van Rowin Konings bleef de nul tot aan de rust gehandhaafd. Een gedreven SPS wilde na de hervatting de score verder opvoe ren. Het kreeg ook kansen, maar door goed keeperswerk van doel- vrouw Angelica Heijboer van Vosmeer bleef de 2-0 op het sco rebord staan. Hoe SPS ook pro beerde, de derde treffer wilde er niet in. Wél werd de counter van Vosmeer steeds gevaarlijker en moest SPS diverse keren aan de noodrem trekken. Zo deed dat vijf minuten voor tijd Bart Poot in het strafschopgebied, dus pe nalty. Vosmeer liet deze kans niet liggen: 2-1. Het leek nog span nend te worden, maar SPS speel de de wedstrijd uit zonder verder nog in de problemen te komen. Na het laatste fluitsignaal van Rien Voshol klonk er applaus van het publiek. Henk en Mariët Ze- gers en Arjan Voshol boden de jongens namens het jeugdbestuur een bos bloemen aan. Na het ma ken van foto's verdween het team onder de douche, waarna in de kantine een kampioenstaart ge reed stond die gretig aftrek vond. Om de ongeslagen status te be houden, mag SPS de laatste wed strijd tegen Nieuw Borgvliet niet verliezen. Damesvoetbal Door het verlies van de nummer twee, WIK '57, staat koploper Smerdiek al zeven punten los in de derde klasse. De Thoolse da mes versloegen staartploeg Ca- pelle met 2-7. Een ruime uitslag, maar simpel ging het niet on danks dat de thuisclub slechts tien speelsters op de been wist te brengen. Smerdiek speelde de slechtste wed strijd tot nu toe. De eerste kansen om te scoren waren voor de thuis club, maar die verzuimde het af te maken. Regelmatig moest de Thoolse defensie één speler van de thuisclub laten lopen. Niettemin opende Smerdiek de score. Na twin tig minuten ging Anne Hage goed door, legde de bal terug op Diana Hendrikse en zij schoot het leer in de hoek. Dezelfde speelster maakte er met een afstandsschot 0-2 van. En een paar minuten later ging de bal op de stip nadat Ramona van Tiggele was neergehaald. Josca Jan sen knalde in de hoek. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Smerdiek, maar een hardwerkend Capelle kwam terug. De spits liep simpel door de verdediging heen: 1-3. Even later herhaalde ze dat kunstje en zo stond het bij de rust 2-3 en was de spanning terug. In de tweede helft ging het wat be ter bij de bezoekers, maar goed was het zeker nog niet. Het team kreeg meer lucht nadat Silvia Nell een hoekschop van Simone Scherpenis se verzilverde. Eindelijk ging Smer diek voetballen en dat had resultaat. Een afstandsschot van Annique ten Voorden verdween in de kruising en een paar minuten later knalde Ra mona van Tiggele 2-6 binnen. Vlak voor tijd liet Tamara van Boven de zevende treffer voor Smerdiek aan tekenen. De D-pupillen van Noad '67 hebben de competitie afgesloten met een 5- 1 overwinning tegen WHS, na een 3-0 voorsprong bij de rust. Het team van leiders Erika Fonteijne en Ike Verwijs won op één na alle wedstrij den (bij Welberg werd met 3-1 ver loren) en sleepte daarmee de titel in de wacht. Dat gebeurde een week geleden al, toen naaste concurrent Welberg in Sint-Philipsland met 6-4 werd geklopt. De jongens kregen bloemen, terwijl na het duel tegen WHS friet met een snack, limonade en ijs gereed stonden. Na de winter stop zal het team in een iets hogere poule ingedeeld worden. De F1-pupillen van Noad hebben de najaarsreeks gewonnen. Het team van de leiders Patrick van Westen en Michael Hartog heeft in negen wed strijden alleen van Smerdiek verlo ren. Na de winst van zaterdag - 6-0 tegen NVS - is Noad onbereikbaar geworden voor de concurrentie en daarmee kampioen. Komende zater dag speelt het team de laatste wed strijd tegen WW '67. Na afloop van dat duel staat er voor spelers en leiders een feestelijke maaltijd ge reed in de kantine. Tweede klasse Winst tegen AZVV had Noad zater dag aansluiting gegeven met de mid denmoot. Voor rust konden de Flup- landers echter weinig afdwingen. Het uitvallen van Maurice de Goede halverwege de eerste helft beteken de een flinke streep door de ambities van de thuisclub. De Goede heeft zich ontpopt tot een belangrijke spe ler bij Noad, die veel vuil werk op knapt en daardoor anderen beter laat voetballen. Op de training speelde de knie al op, maar toch leek De Goede klaar voor het karwei. Dennis Kot kwam voor hem in de ploeg en deed het naar behoren. Kot is echter een heel ander type speler, zodat Noad voor rust duidelijk op zoek was naar de balans. Bovendien was ook Aijan Moerland niet fit, waar door de schakelspeler evenmin uit de verf kwam. In de 35e minuut na men de bezoekers verdiend de lei ding toen de defensie van Noad be kwaam werd uitgespeeld: 0-1. Het enige wapenfeit waar Noad zich voor rust op kon beroemen was een gevaarlijke voorzet van Iwan Geen- se waar niemand zijn voet tegen aanzette. In de tweede helft legde Noad aan merkelijk meer strijdlust en overtui ging aan de dag. De fysiek sterke bezoekers werden teruggedrongen en een verwoestend schot van de op gerukte Cenny van Splunter leverde na een uur de 1-1 op. Enkele minu ten later nam de thuisclub zelfs de leiding. Van Splunter speelde De Frel op de vleugel aan en diens voorzet werd door de inlopende Iwan Geense beheerst afgerond: 2-1. AZVV leek murw en De Frel miste een opgelegde kans op de derde en alles beslissende treffer. Het venijn zat in het slot. Na een overtreding op Iwan Geense ontstond enige irritatie omdat Noad meende dat de verkeer de speler een gele kaart van scheids rechter Koole kreeg. Tijdens de blessurebehandeling ontfutselde een Zeeuws-Vlaamse speler de bal aan de wachtende De Frel, die zich ver gat en een natrappende beweging maakte. Een rode kaart was het ge volg. Noad-trainer Peter van Poort vliet sprak van een domme actie. „Zoiets komt in een moment op in het hoofd van een speler. Het ge beurt iedereen wel eens, maar dom is het wel. We verspelen daardoor niet alleen punten, maar ook de ge volgen op de langere termijn zullen niet misselijk zijn. We houden reke ning met een schorsing van tenmin ste vier wedstrijden. Het wordt een lange winterstop voor Corné en dan is het nog afwachten in welke vorm hij terugkomt." Niet veel later onderging Johan Reijngoudt na een forse overtreding hetzelfde lot. De geroutineerde Reijngoudt zette zijn tackle te laat in en kon voor het eerst in zijn loop baan met rood naar de kant. AZVV bracht als antwoord twee extra aan vallers in de ploeg, waardoor de druk op het doel van Kees Lozekoot toenam. Voorin was de na rust naar de eerste lijn doorgeschoven Arjan Moerland nog het enige trekkebe nende aanspeelpunt, waardoor Noad zich ook geen lucht meer kon ver schaffen. In de laatste minuut kwam het aandringende AZVV uit een scrimmage op gelijke hoogte: 2-2. De teleurstelling in het Noad kamp was groot. Door het gelijkspel blij ven de Fluplanders op de gevreesde tiende plaats op de ranglijst, die aan het eind van het seizoen leidt tot promotie/degradatiewedstrijden. „Niets wordt ons op dit moment be spaard", treurde Van Poortvliet. „We krijgen het met de week moei lijker. Voor Noad worden het echt de donkere dagen voor Kerst." Tholense Boys trok zaterdag met lood in de schoenen naar Arnemui den. Het karwei tegen de lijstaan voerder moest worden begonnen zonder een handvol basisspelers. Naast de al langer gekwetste Jan Groenewegen en Eric van Gorsel ontbraken nu ook Michael de Jong (geblesseerd), Said Oumhamed (werk) en Erwin de Nijs (verplich tingen met RBC). Wim Schot kon evenmin starten. Ook vreesde Tho lense Boys de luidruchtige aanhang van de thuisclub en mogelijk verve lende reacties richting de allochtone spelers. De heksenketel bleef echter achterwege, ook al omdat Tholense Boys zich stug verzette. Trainer Ro meo van Aerde had wederom geko zen voor het in de oefenwedstrijd te gen Kogelvangers uitgeprobeerde 4-4-2 systeem, een concept waarin met name Jaben Kortland zich pret tig lijkt te voelen. Kortland heeft een meer centrale rol gekregen en coachte de jonge linkerkant met Niels Hopmans en Jeroen Nieuw koop voortreffelijk. Piet den Boef ging als tweede centrale middenvel der voorop in de strijd en hoewel Ar nemuiden meer balbezit had, wist het weinig kansen af te dwingen. De Thoolse defensie werd bij afwezig heid van De Jong ditmaal weer gere gisseerd door Carlo Heijboer die een sterke partij speelde.Omdat ook Arie Draaijer de gevaarlijke spits van Ar nemuiden aan banden legde, haalde het team van Van Aerde zonder averij de pauze. Na een uur sloeg de vissersploeg wel toe. Een vlagsignaal van de Thoolse grensrechter vanwege een vermeende achterbal werd gene geerd en uit de daaropvolgende scrimmage nam Arnemuiden de lei ding: 1-0. Het pleitte voor de veer» kracht van Tholense Boys dat hel zich oprichtte na de achterstand. Een vrije trap van Francel Kousemaker ging rakelings naast de verkeerde kant van de paal. In de 65e minuut kwam de gelijkmaker op het hord. Na een goede combinatie met He ijboer stoomde Kortland door het centrum op, om via de binnenkant van de paal de 1-1 in te schieten. Kort daarop leken de bezoekers toch aan het kortste eind te gaan trekken. Hassan Eljiali liep tegen zijn tweede gele kaart op en kon vervroegd naar de kant. Arnemuiden kreeg twee goede mogelijkheden, maar keeper Marius Bal redde een keer fraai en de andere bal ging voorlangs. In de slotfase werd Ali Oumhamed nog vervangen door Karim Benjilali. In blessuretijd ontsnapte Tholense Boys aan de nederlaag bij een ge weldige scrimmage, waarbij de bal tot driemaal toe werd ingezet. Van Aerde: „Dit soort wedstrijden zijn slecht voor het hart. Ik ben tien jaar ouder geworden." Omdat de concurrentie ook punten pakte, schiet Tholense Boys niet veel op met het gelijkspel. De Tho- lenaren blijven stevig onderaan. Ko mende zaterdag komt de nieuwe lijstaanvoerder Rillandia naar De Bent, meteen een weerzien met de voormalige Tholense Boys-trainer Paul van Buuren. Romeo van Aerde is voorzichtig. „Dit gelijkspel tegen Arnemuiden is een lichte bevesti ging van dat we het wel degelijk kunnen. We hebben echter wel vaker een goede wedstrijd laten volgen door een slechte. Daarom wordt het duel tegen Rillandia een echte test case. In de nieuwe veldbezetting ge ven we minder kansen weg. Dat is op dit moment het voornaamste. Het moet achterin dicht zitten. Van daar uit moeten we verder werken. Zes voetbalclubs uit Bergen op Zoom gaan een federatie vormen. Dosko, Moe '17, FC Bergen, ZPR '84, Nieuw Borgvliet en Vrederust zien op advies van de Ned. Katholie ke Sportfederatie vooralsnog af van een fusie. De voetbalfederatie kan zich sterk maken voor gemeenschap pelijke belangen. De vier resterende clubs in de gemeente Bergen op Zoom (Halsteren, WC '68, Lepel- straatse Boys en Marjola Girls) zul len benaderd worden om zich ook bij de federatie aan te sluiten. MEUSSANT Binnenweg 7a Tel. 0187-602555 U| H I a I neemsweg l o 1*111 Tel. 0181-622122 SPIJKENISSE Theemsweg 13 Geopend: di. t/m vr. 09.00-17.00, zat. 09.30-16.00. Ma. gesloten. Koopavond: Melissant vrijdag, Spijkenisse donderdag (van 18.30-21.00) INTERNET: W W W. Tl E I E M A N N L Keukencentrum Tieleman: al 40 jaar uui beste 'hulp' in de keuken. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17