Smash zonder te spelen, maar met bloemen uit Graauw naar hoofdklas IJP» 'De rug moet een schansbaan zijn' Verburgh Thol.Boys klopt koploper Vier WHS'ers uit veld geschopt Pupillen Smerdiek kampioen F2 kampioen bij Thol. Boys Darters komen aan hun trekken DSVF vierde bij sneldammen Donderdag 5 december 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Nipte winst WHS Mijlpaal voor vlaggenschip; senioren 4 en drie jeugdteams gedegradeerd Smash '76 speelt vanaf eind januari in de hoofdklasse. De Sint-Annalandse tafeltennissers schrijven daarmee geschiedenis, want dit niveau werd nooit eerder bereikt. Zaterdag kon de kampioensvlag in top, terwijl het team niet eens meer in actie hoefde te komen. Tegenstander St. Aloysius liet het namelijk afweten omdat ze geen vol waardig team op de been kon brengen. De club uit Graauw schonk wél de kampioensbloemen aan Christian van 't Hof, Anné van Dijke en Ad Verhage. Zij werden zaterdagmiddag in de Wellevaete gehuldigd door voor zitter Kees Vroegop. Een ander succes was, dat Smash 2 de degradatie wist te ontlopen. Van 't Hof spil Jeugd Ruiters naar regiokampioenschap Oefenconcours Veelkleurige Gouldamadine van Sjaak Kruize de mooiste bij Vogelvreugd Liever had hij wat meer concurrentie gehad. Maar niette min is Sjaak Kruize uit Tholen blij met de hoofdprijs op de tentoonstelling van Vogelvreugd. Zijn veelkleurige Gouldamadine werd door de keurmeesters uitgeroepen tot de mooiste vogel. Kruize kweekt ze al zo'n 25 jaar. „In al die jaren ben ik bij de vereniging nog nooit gene raal kampioen geworden", aldus de Tholenaar die in de landelijke speciaalclub voor Gouldamadines al jaren aan de top staat. Enthousiast vertelt hij over zijn hobby. Vijf prijzen Veel parkieten Kampioenen b. v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Het nog ongeslagen Kloetinge 4 vond tegen Tholense Boys 3 zijn Waterloo. De koploper - die in tien duels 74 keer scoorde - verloor met 3-0. Tholen speel de tegen de jeugdige ploeg (gemiddeld 22 jaar) vanuit de verdediging en gaf al les wat het kon. Kloetinge had aanvan kelijk wat meer balbezit, maar kwam niet verder dan een paar afstandsscho ten. Uit een hoekschop werd de bal inge kopt, maar doelman Jeroen Zoeteweij voorkwam dat zijn team op achterstand kwam. De thuisclub kwam onder de druk vandaan en uit een voorzet kopte Jaap de Vos het leer in de handen van de keeper. Na een half uur spelen werd een Thoolse spits binnen het zestien-meter- gebied onderuitgehaald. De arbiter gaf echter een vrije trap net erbuiten en John Nieuwkoop schoot over het doel. Vijf minuten later was de scheidsrechter Kloetinge opnieuw gunstig gezind, aldus de Thoolse zegsman. Vincent van Wes ten werd nagetrapt, maar de man in het zwart wilde van een rode kaart niets we ten. Ondanks de 0-0 ruststand had Tho lense Boys een goed gevoel over de eer ste helft. Na de hervatting schoof Leendert de Graaff steeds meer door en dat resulteerde na een kwartier in een voorsprong. Arno van Dijke schoot te gen de paal en ook Jan de Graaff kreeg kansen. Bij een twijfelgeval omtrent bui tenspel liet de scheidsrechter doorspelen en dat resulteerde in 2-0 voor Tholen. Arno van Dijke, die al een duel met het vijfde had gespeeld en daarin drie keer scoorde, kwam in de ploeg voor Jaap de Vos. Kloetinge gaf het nog niet op, zette druk naar voren en daardoor vielen er achterin gaten. Atjan van Dijke profi teerde door 3-0 aan te tekenen. Dat hij vijf minuten voor het einde zijn tegen stander wegzette, de keeper perfect uit kapte en vervolgens voor een leeg doel tegen de paal schoot, kon het team hem dan ook vergeven. Reserve vijfde klasse Goedegebuure, Peter Wielaard (terug van een hamstringblessure), Daan Bolier en Jan Fase kwamen in de ploeg. Fase werd vrijwel meteen uit de wedstrijd ge schopt en opnieuw werd de dader niet bestraft. Wilko Elenbaas moest zelfs naar het ziekenhuis om foto's van zijn voet te laten maken, na een flinke charge van een Bergenaar. WHS was verstandig en bleef voetballen, het team schopte er nog zeven in zodat de dubbele cijfers op het scorebord verschenen. Doelman Per ry Moerland had een makkelijke mid dag, hij kreeg maar een paar ballen. Ei genlijk kregen de Sint-Annalanders nog te weinig, want Sander Goedegebuure - net terug van een blessure - werd in het zestien-metergebied onderuit geschopt. Weer zag de arbiter er niets in, maar Goedegebuure moest wél met een dikke knie naar de kant. Tegen het laaggeklasseerde ZPR 3 was de derde keus van WHS heer een mees ter. De groen-witten wonnen met liefst 10-0 en zijn nog altijd ongeslagen. Bij de rust stond het 3-0, maar gezien de kansen had de voorsprong veel groter moeten zijn. ZPR bakte er weinig van. De Bergenaren hadden meer erg in de scheidsrechter en de tegenstander, ze ageerden tegen alles en iedereen. Siem Snoep werd daar de dupe van; hij moest geblesseerd naar de kant toen een tegen stander met gestrekt been inkwam en hem vol op de knie raakte. Na de rust was het beeld niet anders. Alleen maakte WHS de vele kansen nu wél af. Sander De El bestaat uit Jochem de Jong, Juriaan Geuze, Mike Withagen, Said Ahouchi, Martijn Lindhout, Duncan Weeland, Ricardo Pijpers, Vedad Hadzic, Hilbert Poot en Sander Aarden. Danny de Waal ontbreekt op de foto. De leiders zijn Cor Fijneman (links) en Martin Lindhout. Het zevental El van sv Smerdiek is kampioen geworden van de najaars competitie. Tegen Noad'67 werd het 1-1 en die stand was genoeg om de eerste plaats op de ranglijst te be houden. Er moet nog een wedstrijd gespeeld worden tegen de El van WHS, de nummer twee, maar met een voorsprong van vijf punten kan sv Smerdiek de titel niet meer ont gaan. In de poule waren WHS, Noad'67 en Stavenisse de grootste concur renten. NVS en WVV'67 behoor den tot de zwakkere broeders in de ze klasse. Zaterdag speelde het zevental vriendschappelijk tegen de Dl van de iegen vereniging en verloor met 6-1. Na het douchen kregen de spe lers een bord friet met een snack in de kantine en toen ze naar huis gin gen kregen ze nog een zak snoep en een zak chips mee. Door een 7-1 overwinning tegen Steenbergen zijn de F2-pupillen van Tholense Boys zaterdag ongeslagen kampioen geworden. Bij de rust leidden ze al met 4-0. Gescoord was er door Michael Schot (2x), Bart Nieuwkoop en Colin van 't Hof. In de tweede helft liep Tholen verder uit door treffers van Bart Nieuw koop en Omid Hedari (nadat de laatste eerst uit een hoekschop had gemist). Steenbergen slaagde erin om tegen te scoren en vervolgens miste Jens de Rond het doel op een haar na. In de slotminuten bepaalde Michael Schot de stand op 7-1 en na het laatste fluitsignaal kon het feest beginnen. John Nieuwkoop - trainer samen met Jack de Rond - had 'champagne' meegenomen, de jon gens kregen bloemen en een certifi caat, en namens de sponsor een snoepzak, medaille en een beker. Leidster Marion Opree had gezorgd voor friet en limonade in de kantine, dus was het feest compleet. Naast de al genoemde spelers be staat het kampioensteam uit Ricardo Opree, Youssri Zakriti, Mohammed Daoud, Yannick Hasny, Jurgen Heeffer en Faissal Benjilali. De laatste twee ontbraken zaterdag om dat ze een afspraak hadden met sin terklaas. Reserve zevende klasse De veteranen van WHS kregen Vrederust 4 op bezoek, waartegen ze een week eer der in Bergen op Zoom 1-1 speelden. Dit keer bleven de punten in Sint-Annaland: 3-2. De groen-witten begonnen aarzelend aan het duel, liepen elkaar in de weg en wis ten elkaar bij balbezit niet goed te vin den. Dat resulteerde in enkele goede aan vallen van de bezoekers. Bij één daarvan was de verdediging uit elkaar gespeeld en kon een aanvaller aanleggen voor open doel. Ko Verkerke werkte de inzet met een spagaat uit de doelmond, maar blesseerde zich daarbij en werd vervan gen door Bram Bevelander. Halverwege de eerste helft nam WHS het initiatief over. Theo Fase blesseerde zich toen hij een pass onder controle probeerde te krij gen, Piet de Rijke viel voor hem in. Een boogbal van Marijn Snoep werd door de Brabantse keeper van achter de doellijn weggehaald, maar de grensrechter wei gerde te vlaggen en zo werd er doorge speeld. In de tweede helft kwam Nico Hage in het veld voor Marijn Snoep. Na een paar minuten profiteerde Vrederust van een misverstand in de WHS-defensie en dat betekende 0-1. Vlak erna maakte Nico Hage gelijk. Na een kwartier spelen legde Theo Moerland een lage voorzet van Bram Bevelander met een fraaie voetbeweging achter de keeper; 2-1. Uit een dieptepass werd de Thoolse verdedi ging uitgespeeld en zo kwam Vrederust langszij. Maar tien minuten voor het ein de bepaalde Nico Hage de stand op 3-2. De dartliefhebbers kunnen dit weekeinde aan hun trekken komen in Sint-Maartensdijk. Dartclub Haestinge organiseert zaterdagmiddag voor de derde keer een jeugdtoernooi. En bij dartclub Smerdiek staat zondag middag een open toernooi op het programma. In Haestinge zijn jongeren van 6 tot 18 jaar welkom om mee te doen. Inschrijven is mogelijk van af één uur en drie kwartier later begint de wedstrijd. Er wordt een tactic toernooi gespeeld, de regels daarvan worden tevoren uitgelegd. Zowel voor de winaars- als voor de verliezersronde zijn bekers be schikbaar. Inlichtingen bij Arjan Zwagemaker, tel. 06-109232553. Dartclub Smerdiek organiseert in café Smerdiek een wedstrijd voor de categorieën individueel, le, 2e en 3e divisie. Vanaf 12 uur kan er ingeschteven worden en om half een begint het toernooi. Naast be kers is er 250 euro aan prijzengeld te winnen, en tussendoor wordt een verloting gehouden. Inlichtingen en inschrijvingen bij Jan van Pieterson (06-53281809) of Philip Franke (06-53865047). Kwartfinale beker. De regionale kwartfinales voor de zaalvoetbalbe ker (futsal) worden maandagavond 16 december gespeeld in sporthal de Omganck te Wouw (KNVB-regio A omvat Zeeland en West-Brabént). Om 7 uur is de eerste van vier wed strijden, om kwart voor 10 de laat ste. De winnaars plaatsen zich voor de halve finales die in de week van 10 tot 14 februari op het programma staan. De spelers Christian van 't Hof, Anné van Dijke en Ad Verhage (v.l.n.r.) kregen een boterletter en bloemen voor hun prestatie. Achter hen staan hoofdtrainer Gerard Rens en mental-coach Henny Westerlaken. De spelers Gabriël Gunter en Johan Snoep ontbreken op deze foto. Vrijdagavond al was Smash zeker van de titel, want de enige concur rent Belcrum 4 speelde gelijk tegen Breda. Hoewel de wedstrijd van za terdag daardoor niet meer van be lang was, was het voor zowel spe lers als publiek jammer dat het vlaggenschip niet meer achter de ta fel kwam. Het was vijf jaar geleden dat Smash een kampioensfeestje vierde. In het najaar van 1997 pro moveerden Ad Verhage, Marco Saarloos en Christian van 't Hof voor het eerst naar de eerste klasse. In het najaar van 1999 degradeerde Smash, maar een jaar later mocht het team - zonder kampioen te zijn - opnieuw in de eerste klasse uitko men omdat er talentvolle spelers uit de jeugd doorstroomden. Op de titel van dit seizoen had niemand bij Smash gerekend. Vooraf waren Middelburg Zuid en Back Hands 2 favoriet omdat ze uit de hoofdklasse kwamen. Maar uitgerekend deze twee zijn, samen met Hotak 3, gede gradeerd. Smash ging voor behoud, want het wist dat basisspeler Ga briël Gunter maar enkele wedstrij den kon meedoen wegens uitzen ding voor de landmacht naar Bosnië. De vaste reserves Ad Verha ge en Johan Snoep vingen dat op. Het werd een bijzondere competi tie, doordat er acht teams in de pou le zaten in plaats van de gebruike lijke zes. De NTTB bedacht een afwijkend systeem: er werd een halve competitie gespeeld. Vervol gens speelden de bovenste vier van de ranglijst tegen elkaar voor de ti tel en de onderste vier kwamen in een degradatiepoule. Smash kijkt terug op een sterke competitie. Gunter kon door zijn werk niet trai nen, maar pakte desondanks pun ten. Anné van Dijke leek dit sei zoen door te breken. Na een goede start viel hij in het laatste deel van de competitie echter terug. Na vijf duels nam Smash de leiding, om die niet meer af te staan. Doordat de Sint-Annalanders bleven winnen en de concurrentie punten liet lig gen, werd de voorsprong alleen maar groter. De ervaring van de in vallers Verhage en Snoep bleek waardevol. De spil van het stan daardteam is Christian van 't Hof, die het team al vele jaren op sleep touw neemt. Van 't Hof heeft de laatste competities steeds zo'n 90% score. Inmiddels is hij samen met Van Dijke ook onverslaanbaar ge bleken in het dubbelspel. De per soonlijke resultaten van de afgelo pen competitie: Christian van 't Hof 89% (24 van 27 partijen ge wonnen), Johan Snoep 83% (5 uit 6), Anné van Dijke 56% (15 uit 27), Gabriël Gunter 50% (6 uit 12) en Ad Verhage 44% (4 uit 9). Behalve de gelukwensen en bloemen kregen de kampioenen een boterletter van hoofdsponsor bakkerij Wim Slager. Inmiddels heeft Verhage aangege ven, in de nieuwe competitie basis speler te willen zijn. De eindstand in de eerste klasse B is als volgt: 1. Smash '76 62 p; 2. Belcrum 4 58 p; 3. Breda 54 p; 4. St. Aloysius 50 p; 5. Tanaka 2 57 p; 6. Middelburg-Zuid 41 p; 7. Hotak '68 3 35 p; 8. Back Hands 2 33 p. Smash en St. Aloysius speelden ne gen wedstrijden, de andere teams tien. Smash verloor één wedstrijd, speelde één keer gelijk en won de rest. Smash 2 moest zaterdag winnen van de kampioen, ODT 4 uit Roosendaal, en deed dat ook: 7-3. Omdat de andere uitslagen gunstig uitvielen voor de Sint-Annalanders, eindigen ze als vierde en blijven derdeklasser. Merijn v.d. Klooster bleef ongeslagen in de slotwed strijd, Rafaël Fructuoso en Peter Bazen wonnen ieder twee keer. In de nieuwe competitie keert Marco Saarloos terug en dan zou er voor dit team een keer promotie in moe ten zitten. Het derde team is vierde geworden in de vierde klasse. De laatste wed strijd, tegen 't Zand 7, werd met 8-2 gewonnen. Maar Smash 4 wist het in de zesde klasse niet te redden. De achterstand op de nummer voor laatst was al redelijk groot, maar ook kampioen Pinpongers liet geen spaan heel van de Sint-Annalanders. Het werd in Wouwse Plantage 10-0. Dat het niveau van Smash nog altijd groeit, blijkt uit het optreden van zowel een jongens- als een meisjesteam op landelijk niveau. Het spelpeil zou vol gens het bestuur nog verder omhoog moeten. Dat kan door meer én in kleine re groepen te trainen. Het is één van de redenen dat Smash toe is aan een eigen accommodatie. Een andere is het groei ende ledental. Nu maakt Smash gebruik van de Wellevaete, maar het aantal uren dat de vereniging de sportzaal kan huren is al een reeks van jaren hetzelfde. Bij de jeugd blijft het spannend voor de meisjes, die al zowat de hele competitie onderaan staan in de landelijke B-klas se. Ze verloren van kampioen Konings- lust met 3-7, maar kunnen het vege lijf nog redden in de laatste competitiewed strijd. In en tegen Bergeijk - dat maar twee punten méér heeft - zal er dan ge wonnen moeten worden. In de landelij ke C-klasse boekte het jongensteam een overtuigende 10-0 zege op Hotak uit Hoogeitieide. De Sint-Annalanders zijn door dat resultaat tweede geworden, achter kampioen Arnemuiden. Drie jeugdteams zijn gedegradeerd. Smash 3 werd laatste met 28 punten. De voorlaatste plaats van Smash 4 beteken de eveneens dat men het in de nieuwe competitie een trapje lager mag probe ren. Het team kwam twee punten tekort. Smash 5, dat het hele seizoen met inval lers speelde doordat Ben Walraven vlak voor de competitie stopte, degradeert door de voorlaatste plaats eveneens. Titelkansen leken er te zijn voor Smash 2 in de vierde klas junioren, maar dat lukte niet. Het team eindigde als derde. In de vierde klas aspiranten deed Smash 6 het goed met een plaats in de midden moot. In de nieuwe competitie komt Smash met één jeugdteam minder uit. Paardensport Mark en Nicole Bevelander uit Oud-Vos- semeer hebben zich geplaatst voor de re gionale jeugdkampioenschappen dressuur in Sint-Oedenrode. Afgelopen weekeinde werd Mark met Cyrano in Etten-Leur met 167 punten eerste in de klasse C-Ll en verzekerde zich daarmee van het kring kampioenschap West-Brabant. Een week eerder behaalde deze combinatie ook al de titel bij het springen in de klasse C-M. Nicole werd tweede met haar driejarige pony Evita in de klasse D-B (164 p) en vierde in de klasse E-L2 met Nankwo Le Sursaut, wat eveneens voldoende was voor plaatsing. Rijvereniging de Eendrachtruiters orga niseerde een oefenconcours bij Van de Zande in Tholen. Vier combinaties had den geen wedstrijdervaring. In de B- dressuur boekten zij de volgende resulta ten: 1Roxeanne Jansen met Tatjana 158 p; 2. Nikky Menheere met Milo 153 p; 3. Mariska Nagelkerke met Wendy 150 p; 4. Sandra van Loon met Picasso 142 p. De resultaten van de overige deelnemers - met tussen haakjes de klasse waarin ze uitkomen - waren als volgt: 1Laura Ge luk met Nora (L2) 168 p; 2. Veronica Priem met Nikita (Ml) 164 p; 3. Veroni ca Priem met Wietske (B) en Willemien Baauw met Sylvana (B) 161 p; 5. Suzan ne Reinerman met Panoesjo (Ml) en So- fie v.d. Wel met Rozy (Ml) 159 p; 7: Marjolein Akkermans met Sharp (B) 157 p; 8. Marjolein Akkermans met Sharp (LI) 153 p; 9. Eefke Bastianen met Beaujolais (Ml) 148 p; 10. Mariska Ver maas met Nozem (L2) 147 p. Dammen Het viertal van damclub DSVF uit Sint- Philipsland is zaterdag vierde geworden op een sneldamtoernooi in Aagtekerke. Vorig jaar won DSVF het toernooi, maar na drie speelronden bleek prolongatie niet mogelijk (2x verloren en 1 gelijkspel). Na vijf overwinningen op rij trof men Helle- voetsluis, dat nog geen punt had verspeeld. De Sint-Philipslanders verloren met 3-9 en toen was de vierde plaats voor hen het hoogst haalbare. Dat lukte, door in de laat ste ronde Middelburg met 8-2 de baas Je blijven. Met acht winstpartijen en twee keer remi se was A. Slager de beste DSVF'er. J. v.d. Velde en J. v.d. Weteringh wonnen ieder zeven partijen. Van de Weteringh speelde één keer remise. Van de Velde twee keer. Laatstgenoemde kreeg nog twee keer re mise toegekend omdat tegenstanders niet kwamen opdagen. Gastspeler J.A. van Ak keren van de Eendracht uit Tholen kwam zes keer tot winst en speelde twee keer re mise. Er waren dertien deelnemers aan het toernooi. DSVF versloeg er acht en verl oor vier keer. De Sint-Philipslanders ein digden met 17 punten op de vierde plaats, slechts één punt minder dan het organise rende Aagtekerke. Winnaar werd Helle- voetsluis met 23 punten. Sjaak Kruize is voor het eerst generaal kampioen bij Vogelvreugd. De inzet toont jeugdkampioen Johan Ketting. Ooit begonnen met kanaries, scha- de temperatuur in verband kelde Sjaak Kruize over op tropi sche vogels. Vanwege de uitdaging, omdat het kweken ervan moeilijker is. „Ik heb weieens zitten janken omdat ze allemaal doodgingen", vertelt hij over die begintijd. De vo gelliefhebbers waren simpelweg te flauw met hun tropische vogels, zegt hij nu. Te warme huisvesting en verkeerde voeding werden de beestjes veelal fataal. Hoewel de Gouldamadine oorspronkelijk uit Australië komt, is hij inmiddels in ons klimaat goed te houden. Door het kweken zijn ze gehard en abso luut geen zwakke vogels meer. Kruize doet dat door het koud- broedsysteem toe te passen, waarbij in verband met tocht niet onder de tien graden komt. De amadines kunnen overdag naar buiten, maar 's nachts houdt Kruize ze binnen. Hij verwarmt het hok ook, om het vocht buiten de ,deur te houden. Rond de tachtig heeft de Tholenaar er momenteel zitten. „Het streven is ongeveer tien koppels. De rest gaat weg." Kruize kweekt ieder seizoen 50 tot 60 jon ge vogels. Hij selecteert vervolgens zelf, waarbij formaat en houding belangrijk zijn. „Heb je het model, dan komt de rest vanzelf. De rug moet een schansbaan zijn", wijst hij op de vogeltjes die in De Welle vaete te zien zijn. De Gouldamadi ne is een prachtig diertje, met liefst acht verschillende kleuren: rood, zwart, lichtblauw, paars, geel, groen, wit, oranje. De Tholenaar kweekt alleen de wildvormen van de amadine. „En dat op natuurlijke wijze." Hij is re giovoorzitter van de Speciaalclub Gouldamadines Nederland. Werd bij die club onlangs kampioen op de nationale tentoonstelling. „Met een oranjekop. En een broertje ervan werd kampioen in Bergen op Zoom." In Sint-Annaland heeft Kruize zes vogels ingebracht. Naast de algemeen kampioen pakt hij drie eerste en een tweede prijs. De twee andere inzenders van Gouldamadi nes blijven onder de 90 punten ste ken. Kruize heeft er ook een amadi ne bij met slechts 84 punten. Maar dat wist hij tevoren. „Het is een vo geltje uit mei. Maar je kunt nu al zien dat het volgend jaar een hele goeie zal zijn." Hij hamert erop dat een goede verzorging en hygiëne eerste vereisten zijn om goede vo gels te hebben. „Je moet ze conse quent iedere dag vers water geven en zorgen voor schone bakjes. Hy giëne is belangrijk, dan geef je ziek ten geen kans." De Tholenaar zegt dat zijn vrouw ook een belangrijk aandeel heeft in de verzorging van de vogels. „Zonder haar zou ik het bijna niet kunnen doen, gezien mijn toch wel drukke baan." In de voe ding houdt Kruize er rekening mee dat zijn vogels alle benodigde vita minen en mineralen krijgen om goed gezond te blijven. Hij geeft ze bijvoorbeeld viskuit, geraspte wor tel en eivoer. En in het drinkwater doet hij stukjes knoflook, wat goed is tegen bloedluis. In het kweeksei- zoen is het van belang om de vo- gerls niet te verstoren, dus komt Kruize dan zo weinig mogelijk in de kooi. „Na het leggen van het voor laatste ei gaan ze op het nest zitten. Ik wacht dan veertien dagen, alvo rens te kijken of alle eieren bevrucht zijn." Vóór iemand met het kweken van bepaalde vogels begint, is het be langrijk dat hij zich er eerst goed in verdiept. Er is volop documentatie, aldus Kruize, die het waardevol vindt om jongeren de kennis over vogels bij te brengen. Een vogellief hebber is per definitie ook in de na tuur geïnteresseerd, zegt hij. De Tholenaar doet aan maar drie ten toonstellingen mee, want het vergt heel wat van de vogels. Die laat hij daarom ook rouleren. Bezoeken doet hij er wel meer, met name voor de contacten en om kennis op te doen. Ook internationaal, zoals ko mende zaterdag in het Belgische Sint-Niklaas. Door zijn contacten - waarbij internet een rol speelt - zit ten amadines van Kruize inmiddels overal, tot in Tsjechië, Zuid-Afrika en Dubai toe. Van de ongeveer honderd leden van de Thoolse vogelvereniging deden er 33 aan de tentoonstelling mee. Ze stuurden samen 355 vogels in, waarvan ongeveer 200 parkieten, meldt bestuurslid Leo Quist. Het aantal kanaries neemt af, mede doordat een paar grotere kwekers zijn afgevallen. Zebravinken zie je helemaal niet meer. Daarentegen zijn dwergpapegaaien in opkomst. „Die hebben weinig ruimte nodig. Bovendien zijn ze ideaal om mee te beginnen: ze zijn goed te houden en makkelijk te kweken." Vogelvreugd telt tien tot vijftien jeugdleden. De vereniging probeert dat te stimule ren, maar makkelijk is het niet. „En het is ook altijd afwachten of ze het volhouden." De zes keurmeesters waren te spre ken over de kwaliteit van de inzen dingen, soms viel het niet mee om de kampioen aan te wijzen. Opmer kingen waren er met name nogal eens over het formaat. In totaal kre gen zeven vogels de hoge score van 92 punten. Uit die zeven werd de groene roodkop Gouldamadine van Sjaak Kruize als algemeen winnaar aangewezen. Bij de jeugd ging de wisselbeker naar Johan Ketting. Met zijn groenwang parkiet was hij eerder in Oud-Vossemeer en Hoogerheide succesvol. Er werd ook nog een klassement op gemaakt van de vijf beste vogels. Bij de A-kwekers wonnen M.C. Goedegebuure en Johan Ketting dat met 456 punten, gevolgd door Krui ze met twee punten minder. Bij de B-kwekers waren C.P. Dorst en L. Quist met 449 punten de besten en bij de C-kwekers was dat I. de Graaf met 444 punten. Derbykam pioen werd A. Ketting met een groenwang parkiet. Kanaries: J.P.M. v.d. Male, Tholen, wit recessief 90 p; J.C. v.d. Male, Tholen, geel intensief 91 p, tevens wisselbeker kanaries; B. Jeroense, Oud-Vossemeer, zwartgeel intensief 90 p, zwartgeel in tensief stam 366 p; S. Buscop, Tholen, zwartrood intensief 90 p; J.D. Geelhoed, Oosterland, fife fancy 90 p; J.M. van Dijke, Tholen, gloster gladkop 90 p. Tropen: J.C. Kruize, Tholen, Gouldam adine groene roodkop man 92 p, tevens generaal kampioen, bondskruis en wis selbeker tropen; J.J. den Engelsman, St.- Annaland, Ceresamadine 91 p; A. den Engelsman, St.-Annaland, rode druppel- astrilde 92 p; Parkieten: M.C. Andriesse, Stavenisse, grasparkiet hemelsblauw 90 p en pen nant rosella 91 p; A. Bazen, St.-Anna- land, agapornis roseicollis lichtgroen 90 p en agapornis roseicollis donkergroen 91 p; C.P. Dorst, Stavenisse, agapornis fisherie 91 p; M.C. Goedegebuure, St.-A nnaland, grijsrug dwergpapegaai stam 366 p, grijsrug dwergpapegaai blauw 92 p, oranjevleugel parkiet 91 p; A. Ketting, St.-Annaland, pyrrhura molinea groen wang 92 p, tevens wisselbeker parkie ten; W. Zoetemeyer, Tholen, blauw- kroonlori 92 p. Jeugd: Leon Geluk, Tholen, gloster gladkop kanarie 90 p; Anneloes Wal- hout, St.-Annaland, agapronis lichtgroen 90 p en oogring dwergpapegaai 91 p; Corniel van Leeuwen, St.-Annaland, ag apornis fisherie 91 p; Johan Ketting, St.- Annaland, catharinaparkiet donkergroen 91 p en pyrrhura molinea groenwang 92 p, tevens wisselbeker jeugd; Martijn v.d. Sande, St.-Annaland, prachtrosella wild kleur parkiet 92 p. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15